Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 6 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Για αυτό μου ειχε γραψει η αιματολογος στη βεβαίωση που μου είχε δώσει παλιότερα ότι σε εγκυμοσυνη μεταξύ 8-12 εβδομάδα να πάω για να γίνει έλεγχος για αντιφωσφολιπιδικο σύνδρομο? Τώρα την έψαξα και είδα ότι το σύνδρομο το ονομάζει επίκτητη-αυτοανοση θρομβοφιλια. Το θυμόμουν ότι πρέπει να πάω αλλά δεν θυμόμουν τι έγραφε η βεβαίωση...άρα ναι πρέπει να γίνει έλεγχος από αιματολογο ξανά στην κύηση.

      Ακριβώς έτσι κ σε μένα!!

       

      4 ώρες πρίν, Nels είπε:

      Το salospir σας έχει εξηγήσει γιατί σας το δινει? Εντελώς προληπτικά ή είδε κάτι στις εξετάσεις που είχατε κάνει παλιότερα? Αν ήταν εντελώς προληπτικα, τώρα με την αποκόλληση σας είπε να το σταματήσετε?

      Σχετικά με το σαλοσπιρ εμένα Μ είπαν ότι βοηθάει στην εμφύτευση αλλά και στην πρόληψη για προεκλαμψία.

ΜΕΛΛΟΥΣΕΣ ΚΑΙ ΗΔΗ ΔΙΔΥΜΟΜΑΝΟΥΛΕΣ!!!!!


giota.

Recommended Posts

Να σου ζησουν τα νεοφωτιστα!!παντως πιστευω οτι οσο πιο μικρα τα βαπτίζουμε τοσο καλυτερα ειναι και γι αυτα και για εμας τους γονεις,η διαδικασια ειναι πιο ευκολη

Σ ευχαριΣτω! Οντως οΣο πιο μικρα τοΣο το καλυτερο! ΔυΣτυχως Σ εμας δν βολευε πιο νωρις κ φταΣαμε 10 μηνων αλλα τι να κανουμε!


lZDVp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ερημωσε το καφε μας....

εμεις εχουμε τις διδυμες με γαστρεντεριτιδα με ολα τα συμπτωματα!!!Καλοπερναμε παλι!!!!

Ελπιζω ολοι εσεις,μικροι-μεγαλοι να ειστε καλα στην υγεια σας!!!

Φιλια πολλα!!


498ap2.png

nZqvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Δεν θυμόμουν ότι τα βαπτίζατε για αυτό σε ρώτησα! Εμένα θα είναι ακριβώς 10 μηνών και 2 ημερών! Μικρά ήθελα κι εγώ να τα βαπτίσω αλλά δεν είχαμε νονούς! Δεν πειράζει όμως κάθε εμπόδιο για καλό!! Εμείς κλείσαμε φωτογράφο σε πολύ καλή τιμή, προσκλητήρια χθες αν και δε θα δώσουμε σε όλους πολλούς θα καλέσουμε τηλεφωνικά μόνο, πού να τρέχουμε με τρία μωρά;; Ο σύζυγος στη δουλειά του κυρίως και τους πολυκατοικιανούς που είναι κοντά μας κ όποιον άλλο τύχει να δούμε!! Επίσης σήμερα πήρα ένα πολύ ωραίο μακρύ κόκκινο φόρεμα! Έχω γόβες και τσαντούλα κ μένει κάτι να βρω να ρίξω από πάνω!!! Κατά τα άλλα καλά πια!! Φαίνεται πως τα μωράκια μου μετά από ένα μήνα αρρώστις ανάρρωσαν πλήρως!!! Εσείς τι κάμετε;; Περαστικά στα αρρωστάκια!!! Και πολλά πολλά φιλάκια!!


vU2tp2.png

o0TFp2.png

hXmXp2.png

"Όταν γελάει ο κόσμος μου γελά..."

Link to comment
Share on other sites

Δεν θυμόμουν ότι τα βαπτίζατε για αυτό σε ρώτησα! Εμένα θα είναι ακριβώς 10 μηνών και 2 ημερών! Μικρά ήθελα κι εγώ να τα βαπτίσω αλλά δεν είχαμε νονούς! Δεν πειράζει όμως κάθε εμπόδιο για καλό!! Εμείς κλείσαμε φωτογράφο σε πολύ καλή τιμή, προσκλητήρια χθες αν και δε θα δώσουμε σε όλους πολλούς θα καλέσουμε τηλεφωνικά μόνο, πού να τρέχουμε με τρία μωρά;; Ο σύζυγος στη δουλειά του κυρίως και τους πολυκατοικιανούς που είναι κοντά μας κ όποιον άλλο τύχει να δούμε!! Επίσης σήμερα πήρα ένα πολύ ωραίο μακρύ κόκκινο φόρεμα! Έχω γόβες και τσαντούλα κ μένει κάτι να βρω να ρίξω από πάνω!!! Κατά τα άλλα καλά πια!! Φαίνεται πως τα μωράκια μου μετά από ένα μήνα αρρώστις ανάρρωσαν πλήρως!!! Εσείς τι κάμετε;; Περαστικά στα αρρωστάκια!!! Και πολλά πολλά φιλάκια!!

Με το καλο η βαπτιση σας!!!Αυτο με τα προσκλητηρια και μενα με εχει αγχωσει αρκετα γιατι που χρονος για το μοιρασμα και που να αφησω τα παιδια....ασε οσο το σκεφτομαι πελαγωνω χειροτερα!!!Κουκλα θα εισαι με το κοκκινο φορεμα!!Φιλια πολλα!!


498ap2.png

nZqvp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Με το καλό η βαφτιση. Εμεις τα προσκλητηρια ακομα κ τα εντος πολης (γιατι ειχαμε κ αρκετους καλεσμενους απο μακρυα) τα εστειλα με το ταυδρομειο. Που χρονος για μοιρασμα. Τα πηγα ολα ταχυδρομειο κ τελος.

Κατα τ'αλλα, καλα. Οι μικρες ολα καλα απο υγεια ευτυχως αλλα πλεον ειναι ανεξελεχτες. Σκαρφαλωνουν παντου, πειραζουν τα παντα, πηδανε απο καναπεδες! Χαμος! Μα που τη βρισκουν τοση ενεργεια :P


zh9bp2.png
Link to comment
Share on other sites

Κι εμεις κορίτσια με το ταχυδρομείο τα είχαμε στείλει. Ολααα!!

Α ρε Anchelita ποσο σε καταλαβαίνω δεν φαντάζεσαι!!! Μια απο τα ίδια. Και στις κουνιες που πηγαίναμε και τα βάζαμε κουνιες και αραζαμε λιγάκι πάει κι αυτο. Τώρα 5 λεπτά κούνια και μετα εξερεύνηση. Πέτρες, χώματα, περιστέρια και φτου κι απ την αρχη! Κι εμεις επιφυλακή να μην φάνε τίποτα. Εννοείται στο σπίτι δεν κρατιούνται, πλέον έχουμε καθημερινά βολτα αλλα μου αρέσει κι εμενα αυτο ξεφεύγω. Αναρωτιόμουν πως θα αντέξουμε σπίτι άλλον έναν χειμώνα μεχρι να πάνε παιδικό, τόσο που σκεφτομαι μηπως απο Οκτωβρίο τα έστελνα λίγες ώρες για να εκτονώνονται. Ο γιατρός ειναι αντίθετος. Υποστηρίζει οτι θα ειναι ακόμη μικρά και θα ταλαιπωρηθούν με ιώσεις. Εσεις Anchelita πως το σκέφτεστε μιας και είμαστε ηλικιακά κοντα; Ξέρω οτι ειναι νωρίς απλά εδω οι θέσεις κλείνουν απο Μάιο.


OTSwp2.png

B6DFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας βρε κορίτσια! Συγνώμη που χάθηκα, περάσαμε δύσκολη περίοδο...

Τελειώσα το διδακτορικό μου (ΓΟΙΟΥΠΙΙΙΙ) μετά από πολλά ζόρια, κυρίως γιατί ήμασταν συνέχεια άρρωστοι και άϋπνοι... Μετά ο πεθερός μου έπαθε καρδιά και έκανε by pass.. τα πεθερικά μου είναι χωρισμένα και τον φροντίζαμε εμεις... εν τω μεταξύ είχα και τα παιδιά άρρωστα για διακοσιοστή φορά (μα που κολλάνε δε καταλαβαίνω, αφού δεν πάνε σχολείο. Που να τους στείλω σχολείο δηλαδή..). Τέσπα, από την περασμένη Πέμπτη κάπως τακτοποιηθήκαμε από όλα αυτά και προσπαθούμε να ξεκουραστούμε λίγο. Είμαστε λίγο διαλυμένοι, αλλά σιγά σιγά θα τους βρούμε τους ρυθμούς μας. Σας φιλώ όλες και σας εύχομαι καλό ΣΚ!

Κι επειδή βλέπω οτι μεγαλώσανε τα μπεμπίνια και σας ζορίζουν, καλό κουράγιο.. Εμείς από τότε που έγιναν 12 μηνών και μετά τους βγάζουμε έξω κάθε απόγευμα σχεδόν ανελλιπώς. Αλλιώς σκάνε κλεισμένα μέσα στο σπίτι. Για εμάς είναι πολύ κουραστικό, γιατί όπως γυρίζουμε σπίτι από τη δουλειά ξαναφεύγουμε με τη μία, αλλά τους μπέμπηδες δεν τους χωράει ο τόπος. Είναι ο μόνος τρόπος να περάσει το απόγευμα... Καμιά φορά τους πάω και σε καφετέριες και τους ταίζω εκεί το βραδυνο, να μην έχω να καθαρίζω και στο σπίτι.. περιττό να πω οτι πίσω μας αφήνουμε ΤΟ μπάχαλο.. χιχιχι!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου ρε Floreta! Μου ελειψες η αλήθεια ειναι.. Και οντως ο νους μου πήγαινε στο κακό αλλα εντάξει αφού ξεμπερδεψατε πάει τελείωσε. Περαστικά για τον πεθερό σου κι αγύριστα ολα τα κακά!

Συγχαρητήρια για το διδακτορικό! Μανούλα δίδυμων και να ολοκληρώσει διδακτορικό δεν το συναντάς συχνά. Εδω εγω το μεταπτυχιακό τελείωσα με την εξωσωματική παράλληλα κι είχα σκάσει. Αξια και πάλι Αξια!!!


OTSwp2.png

B6DFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο Floreta,συγχαρητηρια! Και ευχομαι συντομα να ξαναβρειτε ρυθμους!

Μariliw, τον επόμενο Σεπτεμβρη, δλδ 2016 σκεφτομαι για παιδικό, που θα ειναι 2 μηνες πριν τα τριτα τους γενεθλια. Πιο νωρις δεν θελω να τις στειλω, αφου υπαρχει η δυνατοτητα να μενουν σπιτι. Να γλυτωσουμε κ καμια ιωση. Απο δραστηριοτητες, εχει βολτα καθε μερα, εκτος οταν βρεχει που τις παω με το αμαξι σπιτι της μαμας μου, απλα για αλλαγη περιβαλλοντος. Και σιγα σιγα σκεφτομαι κ τις πιο οργανωμενες δραστηριοτητες, τυπου μουσικοκινητικη αγωγη, nature play κτλ.


zh9bp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας κοριτσια,διαβαζω για δραστηριοτητες και ξεσηκωνομαι....εμας βεβαια προς το παρον μας φτανει ο παιδικος αφου αλλαζουν παραστασεις καθε μερα,αλλα σιγα σιγα που ανοιγει κι ο καιρος σκεφτομαι πως θα μπορουσαν εστω 2 απογευματα που ειμαι κι εγω στο σπιτι να τα περναμε καπως διασκεδαστικα.Δεν ξερω,μαλλον ο χρονος θα δειξει γιατι εμεις ειμαστε δυο εναντιον τρεις....

Γενικα εχω εκνευριστει πολυ με τους πολυ κοντινους,οπως την μαμα μου που εχθες σε μια τηλ.συζητηση που καναμε πολυ συντομη μου ειπε πως μεγαλωσε πια και κουραζεται με τα παιδια μου,ενω καποιες αλλες φορες οταν της λεω πως τα μικρα μου βγαζουν το λαδι εκεινη απαντα "ελα μωρε τι σου κανουν τα παιδακια που ειναι ησυχα"αλλα οταν τα εχει εκεινη την κουραζουν.Η μαμα μου δουλευει οποτε αν τα κρατησει θα ειναι μονο μια μερα απο το σκ κι οχι και τις δυο γιατι εχει τις δουλειες της και για κανα δυωρο με τριωρο,αυτο και μονο.Για κανα φαγητο μεσα στην εβδομαδα με βοηθαει η πεθερα μου κι αυτο μια φορα που συνηθως ειναι μονο την Τεταρτη.Σκεφτομαι για κοπελα αλλα τωρα εχουμε τα εξοδα της βαφτισης και με παει παλι πισω,το σιγουρο ειναι πως εντελλει θα την χρειαστω γιατι ο αντρας μου εχει ταξιδια το καλοκαιρι και βαρεθηκα να ζηταω πια χαρες στους παππουδες και στις γιαγιαδες να κρατησουν τα παιδια μου λες και κανουν αγγαρεια....μπορει να ειμαι υπερβολικη αλλα αν δεν τους ενοχλησω εγω εκεινοι δεν παιρνουν ενα τηλ.να ρωτησουν αν θελουμε κατι ή για να δουν τα εγγονια τους.Ειμαι υπερβολικη?


498ap2.png

nZqvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας βρε κορίτσια! Συγνώμη που χάθηκα, περάσαμε δύσκολη περίοδο...

Τελειώσα το διδακτορικό μου (ΓΟΙΟΥΠΙΙΙΙ) μετά από πολλά ζόρια, κυρίως γιατί ήμασταν συνέχεια άρρωστοι και άϋπνοι... Μετά ο πεθερός μου έπαθε καρδιά και έκανε by pass.. τα πεθερικά μου είναι χωρισμένα και τον φροντίζαμε εμεις... εν τω μεταξύ είχα και τα παιδιά άρρωστα για διακοσιοστή φορά (μα που κολλάνε δε καταλαβαίνω, αφού δεν πάνε σχολείο. Που να τους στείλω σχολείο δηλαδή..). Τέσπα, από την περασμένη Πέμπτη κάπως τακτοποιηθήκαμε από όλα αυτά και προσπαθούμε να ξεκουραστούμε λίγο. Είμαστε λίγο διαλυμένοι, αλλά σιγά σιγά θα τους βρούμε τους ρυθμούς μας. Σας φιλώ όλες και σας εύχομαι καλό ΣΚ!

Κι επειδή βλέπω οτι μεγαλώσανε τα μπεμπίνια και σας ζορίζουν, καλό κουράγιο.. Εμείς από τότε που έγιναν 12 μηνών και μετά τους βγάζουμε έξω κάθε απόγευμα σχεδόν ανελλιπώς. Αλλιώς σκάνε κλεισμένα μέσα στο σπίτι. Για εμάς είναι πολύ κουραστικό, γιατί όπως γυρίζουμε σπίτι από τη δουλειά ξαναφεύγουμε με τη μία, αλλά τους μπέμπηδες δεν τους χωράει ο τόπος. Είναι ο μόνος τρόπος να περάσει το απόγευμα... Καμιά φορά τους πάω και σε καφετέριες και τους ταίζω εκεί το βραδυνο, να μην έχω να καθαρίζω και στο σπίτι.. περιττό να πω οτι πίσω μας αφήνουμε ΤΟ μπάχαλο.. χιχιχι!

Διπλα συγχαρητηρια,1ον για το διδακτορικο και 2ον που παιρνετε τα μικρα σας τα απογευματα για βολτα χωρις να σκεφτεστε την κουραση σας....μπραβο και στον συζυγο....ο δικος μου δεν το εκανε αυτο με τπτ!!!Κουραζεται μονο με την σκεψη.....


498ap2.png

nZqvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια! Τί κάνετε? Εμείς είμαστε καλά και τα αγοράκια μας επίσης. Έχουν πολύ πλάκα...είναι όλο χαμόγελα και λογάκια (καλά όχι ακριβώς λογάκια αλλά κάτι αγού, έειιι και τέτοια) Είναι τρεισίμιση μηνών (δεν έχω βάλει και τικεράκι. Είναι σχετικά ήσυχοι..ο ένας μπορεί και να μην ξυπνήσει καθόλου το βράδυ και να κοιμηθεί από τις 10 ως τις εφτα και ο άλλος ξυπνάει σίγουρα στις δύο με τρεις και άλλη μία φορά στις έξι με εφτά. Καλούτσικα..

Αργυρούλα μου δεν έχετε βοήθεια είναι λίγο δύσκολα από την άλλη όμως έχετε την ανεξαρτησία σας γιατί οι γονείς έχουν την τάση να ανακατεύονται.. Εγώ προτιμώ μόνη μου με τον άντρα μου. Βέβαια εσείς έχετε τρία παιδάκια.Τώρα εδώ και μία εβδομάδα ο άντρας μου κρατάει και τα παιδιά δύο φορές την εβδομάδα μόνος του από μία ώρα μόνο για να πάω γυμναστήριο που το ξεκίνησα πάλι. Από βοήθεια έχουμε μόνο μία κυρία που έρχεται μία φορά στις δύο εβδομάδες για να καθαρίσει. Κάτι είναι και αυτό. Αυτά για την ώρα...θα τα ξαναπούμε..Φιλάκια πολλά σε όλες!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια,διαβαζω για δραστηριοτητες και ξεσηκωνομαι....εμας βεβαια προς το παρον μας φτανει ο παιδικος αφου αλλαζουν παραστασεις καθε μερα,αλλα σιγα σιγα που ανοιγει κι ο καιρος σκεφτομαι πως θα μπορουσαν εστω 2 απογευματα που ειμαι κι εγω στο σπιτι να τα περναμε καπως διασκεδαστικα.Δεν ξερω,μαλλον ο χρονος θα δειξει γιατι εμεις ειμαστε δυο εναντιον τρεις....

Γενικα εχω εκνευριστει πολυ με τους πολυ κοντινους,οπως την μαμα μου που εχθες σε μια τηλ.συζητηση που καναμε πολυ συντομη μου ειπε πως μεγαλωσε πια και κουραζεται με τα παιδια μου,ενω καποιες αλλες φορες οταν της λεω πως τα μικρα μου βγαζουν το λαδι εκεινη απαντα "ελα μωρε τι σου κανουν τα παιδακια που ειναι ησυχα"αλλα οταν τα εχει εκεινη την κουραζουν.Η μαμα μου δουλευει οποτε αν τα κρατησει θα ειναι μονο μια μερα απο το σκ κι οχι και τις δυο γιατι εχει τις δουλειες της και για κανα δυωρο με τριωρο,αυτο και μονο.Για κανα φαγητο μεσα στην εβδομαδα με βοηθαει η πεθερα μου κι αυτο μια φορα που συνηθως ειναι μονο την Τεταρτη.Σκεφτομαι για κοπελα αλλα τωρα εχουμε τα εξοδα της βαφτισης και με παει παλι πισω,το σιγουρο ειναι πως εντελλει θα την χρειαστω γιατι ο αντρας μου εχει ταξιδια το καλοκαιρι και βαρεθηκα να ζηταω πια χαρες στους παππουδες και στις γιαγιαδες να κρατησουν τα παιδια μου λες και κανουν αγγαρεια....μπορει να ειμαι υπερβολικη αλλα αν δεν τους ενοχλησω εγω εκεινοι δεν παιρνουν ενα τηλ.να ρωτησουν αν θελουμε κατι ή για να δουν τα εγγονια τους.Ειμαι υπερβολικη?

κι εμείς έτσι είμαστε με τους γονείς μου Αργυρώ, γι΄αυτό πήρα την κοπέλα και ησύχασα... (οι γονείς του άντρα μου είναι σε άλλη πόλη, οπότε είναι εντελώς off). Οι γονείς μου μια βόλτα δεν είχαν βγάλει τα παιδιά μέχρι να γίνουν ενός έτους. Βλέπαμε άλλα παιδάκια που τα έβγαζαν οι παππούδες βόλτα και το είχαμε παράπονο. Η βοήθεια που μας προσφέρουν είναι πού και πού καμιά ωρίτσα σποραδικά, ίσα ίσα να συμμαζέψω λίγο το σπίτι και ανα κάνω ένα μπάνιο με την ψυχή στο στόμα. Αν πάρω τηλ να ζητήσω βοήθεια, συνήθως με βοηθάνε με τα χίλια ζόρια και με ύφος "δεν μπορώ/είμαι κουρασμένη/έχω τα χάλια μου κτλ αλλά άντε να σου κάνω τη χάρη για μισή ώρα". Δεν έχουν κοιμηθεί ποτέ στους παππούδες, ούτε για μεσημερι, και από τότε που γεννήθηκαν παίζει να τους έχουν βγάλει 10 φορές βόλτα έξω το πολύ. Επειδή λοιπόν όλο αυτό με αναστατώνει και προσωπικά, αλλά και σε σχέση με τον άντρα μου (γιατί μαλώνουμε), γενικά το αποφεύγω. Με ενοχλεί πολύ, αλλά δεν μπορώ να τους αλλάξω :rolleyes:

Το καλό είναι ότι τα πεθερικά δίνουν τα χρήματα για την κοπέλα βέβαια...

Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι ειμαι απο τις τυχερες, μπορει να τρωγομαστε για τα καθημερινα με τους γονεις μου, αλλα για τα παιδια σκιζονται. Θα περασουν σχεδον καθε μερα απο το σπιτι, θα τα βγαλουν καροτσαδα, θα παιξουν. Ειδικα ο μπαμπας μου βγαζει τα σπασμενα του, δεν χαρηκε τις κορες του κ εχει πεσει με τα μουτρα στις εγγονες. Απλα εγω δεν θελω να τις πολυαφηνω μονες γιατι νομιζω οτι ακομα κ που δεν το παραδεχονται, τους κουραζουν πολυ. Ειδικα στη φαση που ειναι τωρα που τρεχουν συνεχεια θα τους ξεκανουν αν τις αφησω εκει ολοκληρη μερα!


zh9bp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...