Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 4/5/2024 at 2:43 ΜΜ, Faith22 είπε:

      Κορίτσια μου πρότειναν έναν γιατρό στο δημόσιο,στο Αλεξάνδρας.Δεν είναι τεράστιο ρίσκο λέτε?

      Πολλές γυναίκες αποφασίζουν να τους παρακολουθεί κ γιατρός σε δημόσιο νοσοκομείο, ώστε να υπάρχει φάκελος τους εκεί, παράλληλα με ιδιώτη έξω.

      Ρίσκο είναι κ στο ιδιωτικό κατα την γνωμη μου παντα, όλα τα σοβαρά τα στέλνουν στο δημόσιο.

      Κλείσε ένα ραντεβού ν δεις πως θα πάει κ αν ο γιατρός σου αποπνέει εμπιστοσύνη κ καλύπτει τις ανάγκες της κατάστασης σου.

      Όλα θα σου πάνε τέλεια!!❤️

       

ΜΕΛΛΟΥΣΕΣ ΚΑΙ ΗΔΗ ΔΙΔΥΜΟΜΑΝΟΥΛΕΣ!!!!!


giota.

Recommended Posts

kalimera manoulles....

ithela na sas po k ego oti ex o duo didimoules sxedo 3 xronon(se tris mines tha ta kleisoume)

auto pou me apasxolei einai to ipsos tous!!!

i mia einai sta 90cm kai i alli sta 84cm...

mikri i diafora se noumero alla otan einai dipla dipla ta koritsakia mou tous fainetai para poli....

mou tis sigkrinoun oloi k mou lene i mikri kai i megali.....kai me enoxlei afantasta!!!

meta pou to sizitisa me ton paidiatro mas egrapse diafores analiseis na ka oume....

eime agxomeni para poli.....

manoules pou exete didimakia eixate auti tin diafora sto ipsos????

sas parakalo opoia mporei na mou apantisei g na iremiso...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

kalimera manoulles....

ithela na sas po k ego oti ex o duo didimoules sxedo 3 xronon(se tris mines tha ta kleisoume)

auto pou me apasxolei einai to ipsos tous!!!

i mia einai sta 90cm kai i alli sta 84cm...

mikri i diafora se noumero alla otan einai dipla dipla ta koritsakia mou tous fainetai para poli....

mou tis sigkrinoun oloi k mou lene i mikri kai i megali.....kai me enoxlei afantasta!!!

meta pou to sizitisa me ton paidiatro mas egrapse diafores analiseis na ka oume....

eime agxomeni para poli.....

manoules pou exete didimakia eixate auti tin diafora sto ipsos????

sas parakalo opoia mporei na mou apantisei g na iremiso...

καταρχήν να τα χαίρεσαι τα παιδάκια σου!! Ο Χριστός κι η Παναγία βρε κοπέλα μου όμως!!! το ό,τι είναι δίδυμα δεν σημαίνει ότι θα είναι ίδια στα πάντα!! κ τα δικά μου έχουν 2 εκατοστά διαφορά! ε και? τι αναλύσεις κ χαζομάρες! Είναι 2 διαφορετικά παιδάκια με ξεχωριστό σωματότυπο κ χαρακτήρα φαντάζομαι! τουλάχιστον έτσι είναι τα δικά μου! φυσιολογικότατο!


lZDVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Βασικά εγώ δεν τα πάω καλά με τα γκρικλισ και συνήθως δεν τα διαβάζω! Συγγνώμη κ όλας! Από την απάντηση κατάλαβα περίπου τι παίζει και είδα το μνμ με πολύ δυσκολία ομολογώ! ΤΕσπα! Ούτε εμένα μου φαίνεται τρομερό! Δηλαδη αν είχες δύο μωρά με ένα χρόνο διαφορά θα τα σύγκρινες με τέτοιο τρόπο;; Συγκρίνουμε το κάθε παιδί μόνο με τις καμπύλες ανάπτυξης! Κοιτάμε κάθε παιδί ξεχωριστά και με βάση την ιατρική πορευόμαστε! Μόνο αν κάτι δεν πάει καλά από ιατρικής απόψεως τρέχουμε κ όχι αν μεταξύ τους δεν είναι ίδια σε όλα!! Ααααααα και κάτι άλλο! Όταν έχουμε μέρες να γράψουμε μέσα σε δύο ώρες θα ήταν πολύ δύσκολο να πάρεις απάντηση ;)


vU2tp2.png

o0TFp2.png

hXmXp2.png

"Όταν γελάει ο κόσμος μου γελά..."

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες τις διδυμομανούλες και καλό φθινόπωρο!!

Διαβάζω αυτά που γράφετε για τις διακοπές και χαμογελάω..εμείς ήμασταν ανυποψίαστοι και κανονίσαμε με τον άντρα μου να πάμε σε δύο νησιά με τα δίδυμα (τα αγοράκια μας είναι τώρα εννέα μηνών)!! Χαχαχα θα με περάσετε για τρελή σίγουρα..πήγαμε σε δύο γιατί στο ένα έχουν σπίτι οι γονείς μου (οπότε θα είχαμε σπίτι δωρεάν-πήγαμε χωρίς τους γονείς μου) και στο άλλο γιατί είχαμε έναν γάμο!! Πώς σας φαίνεται?:P:p Επίσης είναι η μόνη χρονιά που δεν εργάζομαι και είπαμε να κάνουμε λίγο παραπάνω διακοπές..από του χρόνου μόνο δέκα μέρες θα καταφέρνουμε να πηγαίνουμε με τη δουλειά και τις άδειες...Τολμηρό ε? Δεν μπορείτε να πείτε!!!! χαχαχα:eek:!! Κουραστήκαμε πααααάρα πολύ αλλά μου άρεσε που κάναμε μεγάλες διακοπές και αλλάξαμε παραστάσεις. Επίσης έχω να δώσω τις εξής Συμβουλές σε όσους θέλουν να κάνουν διακοπές με δίδυμα μωρά: 1)Στο πλοίο οπωσδήποτε με καμπίνα..τα μωρά νανουρίζονται και έτσι κοιμηθήκαμε όλοι. 2) Και σημαντικότερο:Ξενοδοχείο μπροστά στη θάλασσα..για να μην χρειάζεται συνέχεια να φορτώνεις το καρότσι και τα παιδιά στο αυτοκίνητο (αυτό εμείς δεν το κάναμε και στα δύο μέρη). 3)Δεν χρειάζεται κάθε μέρα θάλασσα..κάποιες μέρες κάτσαμε μέσα το πρωί για να ξεκουραστούμε, 4) Πρέπει τα μωρά να ξεκουράζονται και να κοιμούνται το μεσημέρι για να είναι μετά ήρεμα, 5)Δεν χρειάζονται πολλά πράγματα και πολλά ρούχα, χρειάζονται όμως σίγουρα το καρότσι τους και δύο παρκοκρέβατα..χωράνε άνετα στο αυτοκίνητο και δεν έχουμε και πολύ μεγάλο. Αυτά και πολύ ψυχραιμία ....κι όχι καυγάδες με το σύζυγο...χαχαα :P!!!

Αυτό που δεν καταφέραμε και δεν μπορώ να σκεφτώ το κόλπο είναι να καταφέρουμε να τους έχουμε ήσυχους όταν πηγαίναμε έξω με τον άντρα μου να φάμε...Κάτι τους έπιανε στις ταβέρνες και όλο κλαίγανε και θέλανε αγκαλιά!!! Ξέρετε κανένα κόλπο??

Αυτά..οι συμβουλές μου δεν θα χρειαστούνε μέχρι του χρόνου το Καλοκαίρι..μέχρι τότε εύχομαι σε όλες μας Καλό Φθινόπωρο και να χαιρόμαστε τα μωρά μας!! Και Anchelita με το καλό το νέο μέλος της οικογένειας! Τί ωραία..καινούριο μωράκι! Pepsi κι εμένα έχουν δυσκολέψει τα μωρά μου τους τελευταίους δύο μήνες ενώ μέχρι 6-7 μηνών ήταν πιο ήσυχοι..

Αυτά..Θα τα ξαναπούμε!! Σας φιλώ όλες!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

kalimera manoulles....

ithela na sas po k ego oti ex o duo didimoules sxedo 3 xronon(se tris mines tha ta kleisoume)

auto pou me apasxolei einai to ipsos tous!!!

i mia einai sta 90cm kai i alli sta 84cm...

mikri i diafora se noumero alla otan einai dipla dipla ta koritsakia mou tous fainetai para poli....

mou tis sigkrinoun oloi k mou lene i mikri kai i megali.....kai me enoxlei afantasta!!!

meta pou to sizitisa me ton paidiatro mas egrapse diafores analiseis na ka oume....

eime agxomeni para poli.....

manoules pou exete didimakia eixate auti tin diafora sto ipsos????

sas parakalo opoia mporei na mou apantisei g na iremiso...

Και εμενα εχουν διαφορα απο την ωρα που γεννηθηκαν 2-3εκ και σχεδον 1,5 κιλο και αυτο συνεχίζετε μεχρι τωρα αλλα δεν με απασχολεί καθολου το θεωρω φυσιολογικο

Link to comment
Share on other sites

Εμεις 2,5 χρ την πρωινή πανα και 3,5 χρ την βραδυνη γιατι ηθελα παντα να ειναι καλοκαιρι ωστε αν κατουρήσουν κρεβατι να στεγνώνουν γρηγορα σεντονια.το βραδυ σηκωνόσουν με ξυπνητήρι και τους πηγαινα εγω για τσισα σχεδον κοιμισμένους.καποια στιγμη με πηρε ο ύπνος και δεν κατουρηθηκαν,τους αφησα και το επομενο βραδυ ετσι δεν τους ξανασηκωσα.βεβαια πηρε πολυ καιρο το κοψιμο της βραδινής

Link to comment
Share on other sites

kalimera manoulles....

ithela na sas po k ego oti ex o duo didimoules sxedo 3 xronon(se tris mines tha ta kleisoume)

auto pou me apasxolei einai to ipsos tous!!!

i mia einai sta 90cm kai i alli sta 84cm...

mikri i diafora se noumero alla otan einai dipla dipla ta koritsakia mou tous fainetai para poli....

mou tis sigkrinoun oloi k mou lene i mikri kai i megali.....kai me enoxlei afantasta!!!

meta pou to sizitisa me ton paidiatro mas egrapse diafores analiseis na ka oume....

eime agxomeni para poli.....

manoules pou exete didimakia eixate auti tin diafora sto ipsos????

sas parakalo opoia mporei na mou apantisei g na iremiso...

Δεν νομίζω ότι είναι κάτι το σημαντικό για να σε προβληματιζει!!Μια μικρή διαφορά στο ύψος αλίμονο αν μας αγχωνε....την υγεία τους να έχουν τα κοριτσάκια σας και όλα τα παιδάκια του κόσμου!


498ap2.png

nZqvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αύριο ξεκινάμε προσαρμογή στον καινούργιο παιδικό. ....ο μικρός αναμένει τα αποτελέσματα του εσπα που αργούν!!Τώρα εφόσον μου τα πάρουν και τα τρία μέσω εσπα αλλά στον ίδιο σταθμό πιθανόν να σταματήσω τις μικρές από τον δημόσιο. .....δεν ξέρω.... Ίσως κι οχι. ...Από αύριο λοιπόν στο τρέξιμο. ...Καλό μήνα κοριτσαρες!!!


498ap2.png

nZqvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Argyro καλή σας αρχή! Και φυσικά καλό κουράγιο!!! Οταν θα τελειώσει η προσαρμογή όμως...... θα χαλαρώσεις μετα και θα εχεις και λίγο ελεύθερο χρόνο!

Ευχομαι να πάνε όλα καλά!


OTSwp2.png

B6DFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα και καλή μας εβδομάδα!!!

Με την προσαρμογή του παιδικού τα παμε σχετικά καλά αλλά έχω θέμα με την δουλειά αφού ακόμα και σήμερα τα κρατάνε μόνο για δύο ώρες ενώ με δική μου πίεση από αύριο θα πάμε στο 4ωρο!!Οπότε θα πάει κι αυτή η εβδομάδα με 4ωρο και να δω πως θα τα βολέψω που δουλεύω πια πρωί και απόγευμα! !

Το εσπα βγαίνει σήμερα αργά το απόγευμα και έχω αγωνία για τον μικρό!!!Αν έχουμε κι εκεί εβδομάδα προσαρμογής την βάψαμε. ...εκτος κι αν μου τον πάρουν εκεί που ήταν και πέρσι οπότε ευελπιστώ πως δεν θα έχουμε κλάματα και θα ξεκινήσουμε κανονικά!!Εσείς που τα πάτε σε δημόσιο παιδικό σταθμό είστε ακόμη σε προσαρμογή??Αναφέρομαι στα παιδιά που έχουν ξανά πάει παιδικό σταθμό.

Κατά τα άλλα είμαστε όλοι καλά...

Δεν θυμάμαι αν το έχω αναφέρει αλλά κόψαμε πάνα και πιπίλα μαζί με λίγες μέρες διάφορα αυτό το καλοκαίρι!!Θέλει πολύ υπομονή τελικά η πιπίλα κι όχι 2-3 μέρες που έχω ακούσει. ...τα βράδια μας είναι ακόμη δύσκολα γιατί έχουν γκρίνια και δεν μπορούν να κοιμηθούν εύκολα παρόλο που νυσταζουν και βγάζουν εκνευρισμό ταυτόχρονα.Σε μία εβδομάδα πιστεύω πως θα την έχουμε ξεχάσει τελείως την πιπίλα.Σας είπα πάλι τον πόνο. ..:wink:φιλιά πολλα σε όλες!!Εγκυουλες και μη να προσέχετε!!


498ap2.png

nZqvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο Αργυρω μια χαρα με ολα! Τι εγινε τελικά με τον μικρο; Πού τον πήρανε για παιδικό;

Για τα υπόλοιπα που λες δεν εχω ιδέα. Πιπίλα χρησιμοποιεί μονο ο γιος μου στον ύπνο φανατικά. Μέσα στη μέρα και να τη ζητήσει δεν τη δίνουμε καθόλου. Αλλα το βραδυ ειναι αδιαπραγμάτευτη!! Αλήθεια ποτε ειναι καλα να κοπεί; Δεν θελω να τον τρέξω αλλα θα θέλα να ξεμπερδέψουμε με αυτο. Ποτε δεν μου άρεσε η πιπίλα (οχι πως με ρώτησε κανεις!). Εσενα ποσο ειναι τωρα τα δικα σου που κόψανε και πάνα; Το τικεράκι σου μαλλον δεν ισχύει ε..

Εμεις μαλλον θα παμε απο άνοιξη για τη μεγάλη προσπάθεια. Προς το παρόν φοράμε κανονικά και οταν παμε στην τουαλέτα να αλλάξουμε ή να κάνουμε μπάνιο (ή σπάνια οταν μου το ζητάει η κόρη μου) συνήθως τα κάνουμε και όπου βρουμε. Τι κακό κι αυτο. Ενώ μας περιμένει το γιογιό μας άλλοτε θέλει άλλοτε μπαίνει στο ντουζ άλλοτε στα πλακάκια.. Μα ειναι φυσιολογικό; Βλέπει κι ο μπόμπιρας και τρέχει να φέρει σφουγγαρίστρα τα πατάνε γλιστράνε πέφτουνε ένας χαμος...


OTSwp2.png

B6DFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλη αρχη στα παιδακια που ειχαν αγιασμο σημερα,καλη σχολικη χρονια και φυσικα καλη δυναμη και στους γονεις που τα διαβαζουν!!

Αποτελεσματα του εσπα την κυριακη και θεωρω πως θα ειμαστε πολυ τυχεροι αν μου παρουν τον μικρο καπου αλλιως θα παμε ιδιωτικα στον παιδικο που πηγαμε περσυ ο οποιος ειναι και πολυ προσιτος!!

Κατα τα αλλα οι μικρες μια χαρα με τον νεο χωρο και την νεα δασκαλα απλα εχω εκνευριστει που ακομη δεν εχουμε ξεκινησει ακομη κανονικα ....καθυστερουμε χωρις λογο και δημιουργειται ταραχη στην δουλεια μας ....αντε και να αρχισουν οι ιωσεις,τι θα τραβηξουμε παλι!!

Μαριλιω ειμαστε 3 οι διδυμες και 23 μηνων ο μικρος.Για την πιπιλα που ρωτας εμεις την κοψαμε γιατι πλεον δεν αντεχα να την ζητανε με την παραμικρη γκρινια!!!Ιδιως η μεγαλη ειχε καταντησει αηδια....τωρα ουτε που την αναφερουν και κοιμαται η κακομοιρα πτωμα αμεσως μετα το γαλα κατευθειαν αλλα δεν κοιμαται καθολου ολη μερα.Η μικρη οπως εχω αναφερει ειναι βρυκολακας!!!Αυπνη ολη μερα θα κοιμηθει μονο διπλα μου ή στο κρεββατι μου αλλιως δεν το κλεινει το ματι της.

Το καθε παιδι θελει τον δικο του τροπο και τον δικο του χρονο...δεν υπαρχουν κανονες....υπομονη γαιδουρινη λοιπον και ολα θα γινουν!!


498ap2.png

nZqvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον τα δικα μας νεα ειναι οτι μου τα πηραν και τα τρια με το εσπα αλλα το καθε παιδι σε διαφορετικο σταθμο!!!Πηγε ο αντρας μου στα κεντρικα και του ειπαν πως ηταν ατυχος και πως σε εναν μηνα θα ξεκαθαρισει το τοπιο αφου θα φανουν οι κενες θεσεις και που θα ειναι αυτες εφοσον υπαρχουν!!Συνηθως τα αδερφακια δεν τα χωριζουν αλλα στην δικη μας περιπτωση χωρισαν και τις διδυμες!!Πιθανον να συνεχισω τις μικρες οπως εχουμε ξεκινησει στον δημοσιο που οπως εχω πει ειναι αντιθετα απο την δουλεια μου και τον μικρο τον ξεκιναω στον σταθμο που περασε μεσω εσπα και ειναι σχετικα κοντα στην δουλεια μου....μιλαμε για τρελο τρεξιμο...αλλα επειδη η αχαριστια ειναι πολυ κακο ελαττωμα ας μην διαμαρτυρομαι γιατι πολλα παιδακια μεινανε εκτος και οι γονεις τους εμειναν ξεκρεμαστοι!!

Καλη μας εβδομαδα και πολλα πολλα φιλια σε εγκυουλες και μη!!!Καλη μας δυναμη!!!


498ap2.png

nZqvp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...