Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Τι σου ειπαν ομως, απο τι ειναι? Απο πιεση ή σακχαρο? Καλά είμαι, περιμένω την Τετάρτη να δω πως είναι τα πράγματα ........

      Αυτό το έχω ξανακούσει...άρα πας ταυτόχρονα σε,2 γιατρούς? Και αν αυτά που σου λένε είναι  διαφορετικά? Ποιες οδηγίες ακολουθείς?

      Να σου πω δεν έχω φτάσει μέχρι αυτό το σημείο ακόμη.....

      Κάνε ότι σε κάνει νιώθεις ασφαλής κ σου δίνει σιγουριά. Όλα θα πάνε καλά!

ΜΕΛΛΟΥΣΕΣ ΚΑΙ ΗΔΗ ΔΙΔΥΜΟΜΑΝΟΥΛΕΣ!!!!!


giota.

Recommended Posts


Διαφημίσεις

Κορίτσια σας ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σας!!!

Η αλήθεια είναι πως κ τα δικά μου θα ήθελα να τα στείλω μόνο όμως για να γλιτώσω από την βοήθεια των γονέων!! Όχι ότι κάνουν κάτι αλλά μεγαλώνοντας όλο κ θα κάνουν! Έχουμε τελείως διαφορετικές απόψεις σχετικά με το μεγάλωμα των παιδιών, να αλλάξουν μυαλά σε αυτή την ηλικία δεν παίζει, να τα κρατάω καθημερινά τελείως μόνη μου και τα τρία αρκετά δύσκολο αλλά κ ο παιδικός έχει πολλά αρνητικά μωρέ εκτός από τις ιώσεις! Τι θα σου τύχει είναι και εκεί!


vU2tp2.png

o0TFp2.png

hXmXp2.png

"Όταν γελάει ο κόσμος μου γελά..."

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου καλη εβδομάδα να έχουμε.Συμφωνώ απόλυτα με την mpougos για τον παιδικο.Πραγματικά αν κι εμείς δεν ξεκινήσαμε με τις καλύτερες προυποθεσεις τελικα και με τον καιρό είδα μεγαλη διαφορά στην συμπεριφορά των παιδιων χώρια που μαθαίνουν να μετράνε να ξεχωριζουν τα γράμματα,σχήματα και άλλα πολλά που εγώ δεν θα είχα το χρόνο να τους τα μάθω.Με στεναχωρεί βέβαια όταν ας πούμε τα ρωτάω ποιος σας έμαθε να κρατάτε το μολύβι ή ποιος σας εμαθε να μετράτε μέχρι το 20 και μου λενε η Βανα ε....ζηλεύω αλλα το καταπίνω αφού αυτή είναι η αλήθεια!!Δυστυχώς τους αφιερώνω λίγο προσωπικό χρόνο στο καθένα ξεχωριστά και νιώθω ασφαλώς πολυ άσχημα για αυτό.Από την στιγμή που αποφάσισα να συνεχίσω να δουλεύω τοτε ο παιδικος σταθμός ήταν η καλύτερη επιλογή απο μια κοπέλα που θα τα κρατούσε στο σπίτι.Με ψάξιμο για τον κατάλληλο σταθμό και με λίγη τύχη αλλα και συμβιβασμό από την μεριά της μαμάς γιατί χρειάζεται στην αρχή να καταπιείς πράγματα ιδιως την πρώτη φορά που πανε παιδικό.Είναι μία δύσκολη περίοδος για τα παιδιά αλλά και για την μαμα....


498ap2.png

nZqvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου καλη εβδομάδα να έχουμε.Συμφωνώ απόλυτα με την mpougos για τον παιδικο.Πραγματικά αν κι εμείς δεν ξεκινήσαμε με τις καλύτερες προυποθεσεις τελικα και με τον καιρό είδα μεγαλη διαφορά στην συμπεριφορά των παιδιων χώρια που μαθαίνουν να μετράνε να ξεχωριζουν τα γράμματα,σχήματα και άλλα πολλά που εγώ δεν θα είχα το χρόνο να τους τα μάθω.Με στεναχωρεί βέβαια όταν ας πούμε τα ρωτάω ποιος σας έμαθε να κρατάτε το μολύβι ή ποιος σας εμαθε να μετράτε μέχρι το 20 και μου λενε η Βανα ε....ζηλεύω αλλα το καταπίνω αφού αυτή είναι η αλήθεια!!Δυστυχώς τους αφιερώνω λίγο προσωπικό χρόνο στο καθένα ξεχωριστά και νιώθω ασφαλώς πολυ άσχημα για αυτό.Από την στιγμή που αποφάσισα να συνεχίσω να δουλεύω τοτε ο παιδικος σταθμός ήταν η καλύτερη επιλογή απο μια κοπέλα που θα τα κρατούσε στο σπίτι.Με ψάξιμο για τον κατάλληλο σταθμό και με λίγη τύχη αλλα και συμβιβασμό από την μεριά της μαμάς γιατί χρειάζεται στην αρχή να καταπιείς πράγματα ιδιως την πρώτη φορά που πανε παιδικό.Είναι μία δύσκολη περίοδος για τα παιδιά αλλά και για την μαμα....

Αργυρώ τα στέλνεις και τα τρία;; από τι ηλικίες ξεκίνησαν;


vU2tp2.png

o0TFp2.png

hXmXp2.png

"Όταν γελάει ο κόσμος μου γελά..."

Link to comment
Share on other sites

Ναι πανε και τα τρία παιδικό απο τον Σεπτέμβριο κανονικά.Με τις μικρές δεν είχα τραγικό θέμα αλλα ο μικρός μου που δεν ειχε χρονισει καν. .....κλαψαμε πολύ.Θέλει πολύ ψυχικό κουράγιο απο την μεριά μας....μάρμιν μου ωστόσο θεωρώ πως τα ωφελη του παιδικού είναι τοσα πολλά και φαίνονται σε βάθος χρόνου γι'αυτό και το συστήνω ανεπιφύλακτα


498ap2.png

nZqvp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Argyro κι εγω πιστευω στα οφέλη του παιδικού. Επισκέφτηκα έναν που είχα ακούσει καλα λόγια κι έπαθα πλάκα απο όσα είδα και άκουσα οτι κάνουν/μαθαίνουν τα μικρά. Εγω στο σπίτι ούτε στο μικρό μου δαχτυλάκι.. Ωστόσο αναρωτιέμαι για την κατάλληλη ηλικία για κατι τέτοιο γιαυτό και σας ρώτησα ποτε τα πήγατε. Πριν τα 3 βαραίνει περισσότερο αυτο που μπορούν να μάθουν ή να νιώθουν ασφαλείς στο χώρο τους (αν φυσικά υπαρχει αυτη η δυνατότητα) κι ας μην μάθουν ή πειθαρχήσουν νωρίτερα; Επειδή ο στόχος ειναι να αναπτύξουν την αυτοπεποίθηση τους φοβάμαι πως αν "εκτεθούν" πρωορα μηπως έρθουν τα αντίθετα αποτελέσματα! Απο την άλλη ομολογώ οτι φλερτάρω πολυ έντονα με τον παιδικό!!

Νικηαντωνια εγω είχα ενα μαξιλάρι θηλασμού αλλα νομιζω τελικά πως δεν μου ηταν και τόσο απαραίτητο. Μπορεις να χρησιμοποιήσεις κι ενα κοινό μαξιλάρι. Εγω βέβαια δεν ειμαι και τόσο ειδική γιατί θήλασα μολις 2 μήνες και κυριως έβγαζα με θηλαστρο. Με το καλο!


OTSwp2.png

B6DFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Argyro κι εγω πιστευω στα οφέλη του παιδικού. Επισκέφτηκα έναν που είχα ακούσει καλα λόγια κι έπαθα πλάκα απο όσα είδα και άκουσα οτι κάνουν/μαθαίνουν τα μικρά. Εγω στο σπίτι ούτε στο μικρό μου δαχτυλάκι.. Ωστόσο αναρωτιέμαι για την κατάλληλη ηλικία για κατι τέτοιο γιαυτό και σας ρώτησα ποτε τα πήγατε. Πριν τα 3 βαραίνει περισσότερο αυτο που μπορούν να μάθουν ή να νιώθουν ασφαλείς στο χώρο τους (αν φυσικά υπαρχει αυτη η δυνατότητα) κι ας μην μάθουν ή πειθαρχήσουν νωρίτερα; Επειδή ο στόχος ειναι να αναπτύξουν την αυτοπεποίθηση τους φοβάμαι πως αν "εκτεθούν" πρωορα μηπως έρθουν τα αντίθετα αποτελέσματα! Απο την άλλη ομολογώ οτι φλερτάρω πολυ έντονα με τον παιδικό!!

Νικηαντωνια εγω είχα ενα μαξιλάρι θηλασμού αλλα νομιζω τελικά πως δεν μου ηταν και τόσο απαραίτητο. Μπορεις να χρησιμοποιήσεις κι ενα κοινό μαξιλάρι. Εγω βέβαια δεν ειμαι και τόσο ειδική γιατί θήλασα μολις 2 μήνες και κυριως έβγαζα με θηλαστρο. Με το καλο!

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι, να σαι καλά!!!


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,

νικηαντωνια κι εγω δεν χρησιμοποιησα εντελει το μαξιλαρι θηλασμου που αγορασα μιας και οι πρωτες μερες του μαιευτηριου οπου και ειχα ηδη ξεκινησει τον θηλασμο,θηλαζα πολυ ευκολα με το κοινο μαξιλαρι και με διαφορες στασεις που μου ειχαν δειξει οι κοπελες εκει.Στην αρχη τπυλαχιστον δεν νομιζω οτι θα σου χρειαστει....φιλια.


498ap2.png

nZqvp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,

νικηαντωνια κι εγω δεν χρησιμοποιησα εντελει το μαξιλαρι θηλασμου που αγορασα μιας και οι πρωτες μερες του μαιευτηριου οπου και ειχα ηδη ξεκινησει τον θηλασμο,θηλαζα πολυ ευκολα με το κοινο μαξιλαρι και με διαφορες στασεις που μου ειχαν δειξει οι κοπελες εκει.Στην αρχη τπυλαχιστον δεν νομιζω οτι θα σου χρειαστει....φιλια.

Να σαι καλά! Σ΄ευχαριστώ!

Μακάρι οι μαίες της κλινικής να βοηθήσουν κ να μην τα μάθουν στο ξένο γάλα.

Ελπίζω να σεβαστούν την επιθυμία να θηλάσω.


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπερα!!!

Έμπειρες παλιομαμάδες χρειάζομαι την βοήθεια σας!!! Σκεφτόμαστε να πάμε διακοπές (κ ελπιζω να μην το μετανιώσω), προσανατολιζόμαστε για δεύτερο πόδι Χαλκιδικής!! Θέλω να έχει δύο δωμάτια, ισόγειο, κουζίνα οπωσδήποτε κ κοντά στη θάλασσα! Και φυσικά σε καλή τιμή αφού εισητήρια δεν το κόβω να δίνουν ούτε και φέτος!!! !!! Ζητάω πολλά;;; Μήπως έχετε κάτι να μου προτείνετε βρε παρεάκι;;; Τι λέτε καλά το σκέφτομαι έτσι όπως το θέλω;; Τι άλλο λέτε να προσέξω;; Είπα δύο δωμάτια για να βάλω στο ένα τα δίδυμα γιατί αν είμαστε όλοι στο ίδιο χώρο άντε να κοιμηθούμε κ πόσο μεγάλος πια να είναι αυτός ο χώρος για να χωράμε;;; Και φυσικά θα ζητήσω παιδικό κρεβατάκι αν έχουν έστω ένα κ το παρκοκρέβατο μας ή τεσπα κάπως θα το κάνουμε!! Και ο μεγάλος κλασικά ανάμεσα μας!!


vU2tp2.png

o0TFp2.png

hXmXp2.png

"Όταν γελάει ο κόσμος μου γελά..."

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μάρμιν μου....ως έμπειρη πάνω σε αυτό που ρωτάς και πολύ πρόσφατα,οι περσινες διακοπές με την πεθερά μου ήταν αναγκαίο κακο....η βοήθεια της και η προσφορά της ηταν άκρως σημαντική και απαραίτητη.Ο μικρος καν δεν περπατούσε,ειχε διαφορετικό πρόγραμμα στον ύπνο ενώ ετρωγε ακόμη αλεσμενα.Για να πάρεις μια ιδέα ξυπνούσα 7 το πρωί καθε μερα,εδινα και στα τρία γάλα μετα έριχνα μία βουτιά με την πεθερά μου έπειτα ξυπνουσε ο μικρός τον περναμε για καμιά ώρα στην θάλασσα κουραζοταν τον επερνε η πεθερά μου που του έφτιαχνε την φρουτοκρεμα τον ταιζε και τον κοιμηζε....στο ενδιάμεσο εμείς ετοιμαζαμε τις μικρες καθόμασταν μέχρι της 12μιση το αργότερο και μετά αντε καν τα μπάνιο....ταισετα...κοιμησετα!!Εμένα μου φάνηκε μαρτύριο ολο αυτο που ειχα και βοήθεια και φυσικα φέτος εχω επιλέξει τελείως διαφορετικές διακοπές. ....φέτος θα κάνουμε αγροτουρισμο....βουνό και άπειρες επιλογές και δραστηριοτητες για τα παιδιά.Η δική μου βέβαια εμπειρία δεν σημαίνει πως θα σε αποτρέψει γιατί είχα και εγώ πολύ μεγάλη ανάγκη να ξεσκασω και να παρω τα παιδάκια μου στην θάλασσα απλα τελικά τα δικά μου ήταν πολύ μικρά και μου έμεινε η ταλαιπωρία. ..


498ap2.png

nZqvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μάρμιν μου....ως έμπειρη πάνω σε αυτό που ρωτάς και πολύ πρόσφατα,οι περσινες διακοπές με την πεθερά μου ήταν αναγκαίο κακο....η βοήθεια της και η προσφορά της ηταν άκρως σημαντική και απαραίτητη.Ο μικρος καν δεν περπατούσε,ειχε διαφορετικό πρόγραμμα στον ύπνο ενώ ετρωγε ακόμη αλεσμενα.Για να πάρεις μια ιδέα ξυπνούσα 7 το πρωί καθε μερα,εδινα και στα τρία γάλα μετα έριχνα μία βουτιά με την πεθερά μου έπειτα ξυπνουσε ο μικρός τον περναμε για καμιά ώρα στην θάλασσα κουραζοταν τον επερνε η πεθερά μου που του έφτιαχνε την φρουτοκρεμα τον ταιζε και τον κοιμηζε....στο ενδιάμεσο εμείς ετοιμαζαμε τις μικρες καθόμασταν μέχρι της 12μιση το αργότερο και μετά αντε καν τα μπάνιο....ταισετα...κοιμησετα!!Εμένα μου φάνηκε μαρτύριο ολο αυτο που ειχα και βοήθεια και φυσικα φέτος εχω επιλέξει τελείως διαφορετικές διακοπές. ....φέτος θα κάνουμε αγροτουρισμο....βουνό και άπειρες επιλογές και δραστηριοτητες για τα παιδιά.Η δική μου βέβαια εμπειρία δεν σημαίνει πως θα σε αποτρέψει γιατί είχα και εγώ πολύ μεγάλη ανάγκη να ξεσκασω και να παρω τα παιδάκια μου στην θάλασσα απλα τελικά τα δικά μου ήταν πολύ μικρά και μου έμεινε η ταλαιπωρία. ..

Πωπω! Τα σκέφτομαι κ αυτά αλλά και να μείνω Θεσσαλονίκη μαρτύριο μου φαίνεται!! Πόσο ήταν τα δικά σου πέρσι θύμησέ μου!! Κλείσαμε στην Πρέβεζα κ ο Θεός βοηθός!


vU2tp2.png

o0TFp2.png

hXmXp2.png

"Όταν γελάει ο κόσμος μου γελά..."

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα θα είναι πολύ ωραία στην Πρέβεζα εχω ακούσει τα καλύτερα αν και δεν εχω πάει.Τα συβοτα μου άρεσαν πάρα πολύ που είναι κοντά στην Πρέβεζα.Ελπίζω το κατάλυμα να είναι πολύ κοντά σε αυτό που ψάχνεις γιατί στις ηλικίες των παιδιών μας είναι το Α και το Ω.Τα δικα μου ηταν δύο χρόνων οι δίδυμες και ο μικρός 10 μηνών.....

Οι μικρες δεν περπατούσαν στην άμμο αλλα και η μικρή δεν πατούσε μεσα στην θάλασσα αλλά μάζευε συνέχεια τα πόδια της....αστα. ....πίκρα αλλά τουλάχιστον αλλάξαμε παραστάσεις και ξεφύγαμε απο την ρουτίνα της καθημερινοτητας.Φιλιά και καλο μας βράδυ.

Οι υπόλοιπες που εξαφανιστηκατε???


498ap2.png

nZqvp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...