Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Eflenew είπε:

      Χριστος Ανεστη! Και εγώ λαχανιαζω πολύ εύκολα. Εγώ έχω επαναληπτική χοριακης την Τετάρτη...αν πάνε όλα καλά λογικά θα μου πούνε να κλείσω για τον πρώτο υπέρηχο.

      Δυστυχώς δε γνωρίζω καθόλου πόσο ρίσκο είναι. Οι κοπέλες που έχουν προχωρημένη εγκυμοσύνη ή έχουν ήδη παιδάκι μπορούν να βοηθήσουν...Έχεις αποφασίσει να φύγεις ε? 

      Πως είσαι?? Ελπίζω να μην ξαναειχες το ίδιο...

      μια στο τόσο με πιάνει! δεν είναι συχνό! ήμουν ανάμεσα στην πίεση και το σάκχαρο! εσυ,;

ΜΕΛΛΟΥΣΕΣ ΚΑΙ ΗΔΗ ΔΙΔΥΜΟΜΑΝΟΥΛΕΣ!!!!!


giota.

Recommended Posts

Αργυρούλα αν και καθυστερημένα χρονια πολλα πολυχρονη!!! Κοριτσακια μου ολες υπομονη τον πρωτο 1,5 χρονο θα ελεγα αλλα μετα ολα μπαίνουν στον ρυθμό τους.εμεις σημερα πηγαμε για μπαλα και μετα εξω για φαγητο τα αγορια μου πλεον ειναι κύριοι!!! Και εμεις πολλα μπουκαλια και ενα αποστειρωτη,τα μικρα μπουκαλια ελαχιστα αλλα μας βοήθησαν για χαμομήλι και νερο αργοτερα.κουνιες-κρεβατάκια εχουμε 2 και κοιμουντε ξεχωριστα οταν ηταν πιο μικρα ειχα μονο ενα παρκοκρεβατα διπλα στο κρεβατι μου αν αρρωσταίνει καποιο μωρο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα διδυμομανούλες!

Περάσατε ωραία? Εμείς πολύ ωραία! Πήγαμε στο χωριό μας, πρώτη εκδρομή με τα μωρά μας που τώρα έχουν φτάσει πέντε μηνών. Ε..καλά πήγε.Στο αυτοκίνητο όλο κοιμόντουσαν και είναι και τέσσερις ώρες δρόμος..Εντωμεταξύ μπορεί να είναι ιδεα μου αλλά νομίζω ότι καταλάβανε που γυρίσαμε στο σπίτι μας. Τους βάλαμε στην κούνια και κοιτούσανε το παιχνίδι από πάνω να γυρνάει και χαιρόντουσαν..

Lulux μου όχι δεν ξέρω αν το στεγνωτήριο αποστειρώνει τα ρούχα. Είναι δυνατή η θερμοκρασία αλλά δεν ξέρω αν αποστειρώνονται. Απλά από το στεγνωτήριο βγαίνουν ζεστά και σχετικά ίσια. Όσο για την αποστείρωση των ρούχων να σου πω δεν την θεωρώ τόσο απαραίτητη. Σκέψου ότι υπάρχουν κάποιοι που θεωρούν απαραίτητη την αποστείρωση ακόμα και στους ενήλικες. Ε πόσα μικρόβια ποια μπορεί να έχουν τα ρούχα μας? Πώς τα πας τελικά με τον θηλασμό και την κούραση? Ελπίζω καλύτερα..

Κορίτσια πολλά φιλιά από εμένα σε εσάς και τα διδυμάκια σας! Καλή εβδομάδα!!

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την ομήγυρη!! Χθες κατάφερα να σας διαβάσω μετά από τόσο καιρό κ σήμερα να γράψω!!

Καταρχήν καλοφωτιστα να μωρακια που βαπτίστηκαν!!

Χρόνια πολλά στις εορτάζουσες έστω κ καθυστερημένα!!

Και καλώς ορίσατε τα νέα μέλη!!

Εμείς την Κυριακή βαπτίζουμε τα ζουζουνάκια μας κ ο μικρός ψες θυμήθηκε να ανεβάσει πυρετό κ σήμερα στις έξι είχαμε 39 παρακαλώ!! Θα δούμε πως θα πάει!! Γενικά η βάπτιση μας εχει πολλά θέματα αλλά δεν πτοούμαστε!!

Καλησπέρα κορίτσια!!!!!

Είμαι μέλλουσα δίδυμο μανούλα και θα ήθελα να μοιραστώ τη χαρά αλλά και τις ανησυχίες μου με σας που είστε ήδη μανούλες.

Έχω μία πολύ καλή εγκυμοσύνη απλά είμαι αγχωμένη.

Τα μωρά μου αρχίζουν και στριμώχνονται, κλωτσάνε πολύ και με πιέζουν ήδη.

Ζυγιζουν 750 & 850 γρ και γύρω στα τέλη Ιούνη υπολογίζουμε την γέννα πρώ΄τα ο θεός.

Η κοιλιά μεγαλώνει κάθε μέρα, απορώ που θα φτάσει!!!!!

Είναι ζόρικη η κατάσταση ε;

Please, δώστε μου κουράγιο!!!

Στις 31 κ 2 τα δικά μου ήταν 1640 η μικρή κ 1680 ο μικρός οπότε καταλαβαίνεις από πότε κ πως ήμουν!!!

Κουράγια όμως γιατί το αποτέλεσμα θα σε αμειψει κ καθώς περνάει ο καιρός θα το απολαμβάνεις όλο κ περισσότερο!!

Έχω ακόμα 2 μήνες!!!:shock::shock::shock:

Άρα κι εσύ συμφωνείς με κάποιες μανούλες για μεχρι 8 μηνών.

Δε μπορεις να φανταστείς τι μου λένε. Έχω φρικάρει!!!

Τα μαγαζιά θέλουν να πουλήσουν, άλλοι ότι πρέπει το καθένα να κοιμάται στο κρεβάτι του για να μην ξυπνάει το ένα το άλλο. Τι να πιστέψω πια, μου λες;

Μια άλλη μου έλεγε εχθές ότι το κάθε μωρό να έχει τα δικά του ζιπουνάκια-φορμάκια. Βέβαια έχει και μια λογική διότι δεν θα έχουν και το ίδιο βάρος. Η μπέμπα είναι απ'την αρχή πιο μικρή.

Μετά το μπάνιο τα σκουπίζετε με πάνες ή μπουρνουζάκια; Ειναι μία σταλίτσα μωρέ.

Επίσης ένας αποστειρωτής φτάνει;

Σε ζάλισα αλλά έχω αποριές, με μαία δεν έχω μιλήσει και ψάχνομαι να μην αγοράσω περιττά πράγματα.:cool::cool:

Πωπωπω τα δικά του ζιπουνάκια εε;; Τι είπες τώρα!! Εμένα είναι αγόρι κορίτσι κ δεν θυμάμαι όχι πόσες φορές έβαλαν τα σωστά ρούχα αλλά πόσες δεν!! Ειδικά από εσώρουχα ο μικρός όλο ροζ φοράει κ σκέψου πως ο πρώτος μου είναι αγόρι :tongue::tongue: Από τον πανικό (που γίνεται μεγαλύτερος με τον μεγάλο να ανακατώνει τα πάντα κ ειδικά το συρτάρι με τα φορμάκια τους) βάζεις ότι πιάσει το χέρι!!

Κ λίγα σκόρπια από όσα θυμάμαι! Είχα ρωτήσει την παιδίατρο πριν καν γεννηθούν τη γνώμη της για το σίδερο κ το παιδικό απορρυπαντικό πλυντηρίου πόσο απαραίτητα είναι! Μου είπε οτι σίδερο δε χρειάζεται αλλά το βρεφικό απορρυπαντικό ναι! Τη ρώτησα τι μπορεί να πάθουν αν πλένουμε με το κανονικό κ μου είπε ευαισθησία να κοκκινίσει το δερματάκι τους! Με βρεφικό θα έπλαινα έτσι κ αλλιώς ρώτησα από περιέργεια κ για κανένα λάθος από κεκτημένη (που φυσικά έγινε τελικά) αλλά σίδερο δεν έβαλα ποτέ!

Νερό κ εγώ από όταν άρχισα το ξένο γάλα ως μικτή διατροφή στην αρχή παράλληλα με το θηλασμό έβραζα κ είχα έτοιμο στο θερμός! Ποτέ δεν σκεφτηκα ότι δεν είναι αποστειρωμένος αλλιώς θα ρωτούσα κ την παιδίατρο αλλά ευτυχώς δεν έπαθαν τίποτα!!

Αρχίσαμε κ εμείς τις βόλτες κ περνάμε πολύ ωραία! ΤΑ μωρά δε ακόμα κ να νυστάζουν δεν κοιμούνται σχεδόν ποτέ ούτε καν στο αμάξι αλλά θέλουν όλο να χαζεύουν! Ειδικά στις κούνιες είναι όλο χαρές κ χάζεμα στο αμάξι αν περάσει η ώρα κ είμαστε τυχεροί μπορεί να κοιμηθούν κ λίγο κ αν δεν ξυπνήσουν από τις σφαλιάρες του μεγαλύτερου! Βάζουμε τη μικρή δίπλα του που είναι πιο βολικιά κ πως τη λυπάμαι μερικές φορές τη καημενούλα μου :cry::cry: Ευτυχώς όμως δεν κλαίνε σχεδόν ποτέ στο αμάξι παρά μόνο αν τις τρων ή αν σταματήσουμε αρκετή ώρα!


vU2tp2.png

o0TFp2.png

hXmXp2.png

"Όταν γελάει ο κόσμος μου γελά..."

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την ομήγυρη!! Χθες κατάφερα να σας διαβάσω μετά από τόσο καιρό κ σήμερα να γράψω!!

Καταρχήν καλοφωτιστα να μωρακια που βαπτίστηκαν!!

Χρόνια πολλά στις εορτάζουσες έστω κ καθυστερημένα!!

Και καλώς ορίσατε τα νέα μέλη!!

Εμείς την Κυριακή βαπτίζουμε τα ζουζουνάκια μας κ ο μικρός ψες θυμήθηκε να ανεβάσει πυρετό κ σήμερα στις έξι είχαμε 39 παρακαλώ!! Θα δούμε πως θα πάει!! Γενικά η βάπτιση μας εχει πολλά θέματα αλλά δεν πτοούμαστε!!

Στις 31 κ 2 τα δικά μου ήταν 1640 η μικρή κ 1680 ο μικρός οπότε καταλαβαίνεις από πότε κ πως ήμουν!!!

Κουράγια όμως γιατί το αποτέλεσμα θα σε αμειψει κ καθώς περνάει ο καιρός θα το απολαμβάνεις όλο κ περισσότερο!!

Πωπωπω τα δικά του ζιπουνάκια εε;; Τι είπες τώρα!! Εμένα είναι αγόρι κορίτσι κ δεν θυμάμαι όχι πόσες φορές έβαλαν τα σωστά ρούχα αλλά πόσες δεν!! Ειδικά από εσώρουχα ο μικρός όλο ροζ φοράει κ σκέψου πως ο πρώτος μου είναι αγόρι :tongue::tongue: Από τον πανικό (που γίνεται μεγαλύτερος με τον μεγάλο να ανακατώνει τα πάντα κ ειδικά το συρτάρι με τα φορμάκια τους) βάζεις ότι πιάσει το χέρι!!

Κ λίγα σκόρπια από όσα θυμάμαι! Είχα ρωτήσει την παιδίατρο πριν καν γεννηθούν τη γνώμη της για το σίδερο κ το παιδικό απορρυπαντικό πλυντηρίου πόσο απαραίτητα είναι! Μου είπε οτι σίδερο δε χρειάζεται αλλά το βρεφικό απορρυπαντικό ναι! Τη ρώτησα τι μπορεί να πάθουν αν πλένουμε με το κανονικό κ μου είπε ευαισθησία να κοκκινίσει το δερματάκι τους! Με βρεφικό θα έπλαινα έτσι κ αλλιώς ρώτησα από περιέργεια κ για κανένα λάθος από κεκτημένη (που φυσικά έγινε τελικά) αλλά σίδερο δεν έβαλα ποτέ!

Νερό κ εγώ από όταν άρχισα το ξένο γάλα ως μικτή διατροφή στην αρχή παράλληλα με το θηλασμό έβραζα κ είχα έτοιμο στο θερμός! Ποτέ δεν σκεφτηκα ότι δεν είναι αποστειρωμένος αλλιώς θα ρωτούσα κ την παιδίατρο αλλά ευτυχώς δεν έπαθαν τίποτα!!

Αρχίσαμε κ εμείς τις βόλτες κ περνάμε πολύ ωραία! ΤΑ μωρά δε ακόμα κ να νυστάζουν δεν κοιμούνται σχεδόν ποτέ ούτε καν στο αμάξι αλλά θέλουν όλο να χαζεύουν! Ειδικά στις κούνιες είναι όλο χαρές κ χάζεμα στο αμάξι αν περάσει η ώρα κ είμαστε τυχεροί μπορεί να κοιμηθούν κ λίγο κ αν δεν ξυπνήσουν από τις σφαλιάρες του μεγαλύτερου! Βάζουμε τη μικρή δίπλα του που είναι πιο βολικιά κ πως τη λυπάμαι μερικές φορές τη καημενούλα μου :cry::cry: Ευτυχώς όμως δεν κλαίνε σχεδόν ποτέ στο αμάξι παρά μόνο αν τις τρων ή αν σταματήσουμε αρκετή ώρα!

Χαχαχαχαχα!!! Δεν ξέρεις ότι σε τέτοιες περιπτώσεις πάντα κάτι θα στραβώσει; Θα περάσει όμως, μέχρι την Κυριακή θα είναι περδίκι.:cool::cool:

Σε ποια εβδομάδα γέννησες; Καισαρική;

Και τα δικά μου ένα κι ένα είναι τα ζουζούνια μου.

Την 29η ήταν 1200 και 1400γρ. Η μπέμπα μου είναι μοντελάκι.;)

Μοιάζει στη μαμά της:tongue::tongue::tongue::tongue:χιχιχιχιχιχιχι!!!!!!


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα διδυμομανούλες!

Περάσατε ωραία? Εμείς πολύ ωραία! Πήγαμε στο χωριό μας, πρώτη εκδρομή με τα μωρά μας που τώρα έχουν φτάσει πέντε μηνών. Ε..καλά πήγε.Στο αυτοκίνητο όλο κοιμόντουσαν και είναι και τέσσερις ώρες δρόμος..Εντωμεταξύ μπορεί να είναι ιδεα μου αλλά νομίζω ότι καταλάβανε που γυρίσαμε στο σπίτι μας. Τους βάλαμε στην κούνια και κοιτούσανε το παιχνίδι από πάνω να γυρνάει και χαιρόντουσαν..

Lulux μου όχι δεν ξέρω αν το στεγνωτήριο αποστειρώνει τα ρούχα. Είναι δυνατή η θερμοκρασία αλλά δεν ξέρω αν αποστειρώνονται. Απλά από το στεγνωτήριο βγαίνουν ζεστά και σχετικά ίσια. Όσο για την αποστείρωση των ρούχων να σου πω δεν την θεωρώ τόσο απαραίτητη. Σκέψου ότι υπάρχουν κάποιοι που θεωρούν απαραίτητη την αποστείρωση ακόμα και στους ενήλικες. Ε πόσα μικρόβια ποια μπορεί να έχουν τα ρούχα μας? Πώς τα πας τελικά με τον θηλασμό και την κούραση? Ελπίζω καλύτερα..

Κορίτσια πολλά φιλιά από εμένα σε εσάς και τα διδυμάκια σας! Καλή εβδομάδα!!

Καλώς ορίσατε!!!!!:P:p:p


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχαχαχα!!! Δεν ξέρεις ότι σε τέτοιες περιπτώσεις πάντα κάτι θα στραβώσει; Θα περάσει όμως, μέχρι την Κυριακή θα είναι περδίκι.:cool::cool:

Σε ποια εβδομάδα γέννησες; Καισαρική;

Και τα δικά μου ένα κι ένα είναι τα ζουζούνια μου.

Την 29η ήταν 1200 και 1400γρ. Η μπέμπα μου είναι μοντελάκι.;)

Μοιάζει στη μαμά της:tongue::tongue::tongue::tongue:χιχιχιχιχιχιχι!!!!!!

Γέννησα 31 + 2!! Και ήμασταν 1649 η κόρη, 1680 ο υιός!! Τώρα όμως να δεις που έφτασαν ακριβώς στο ίδιο βάρος κ μάλιστα η μικρή τον πέρασε σε μπόι!!


vU2tp2.png

o0TFp2.png

hXmXp2.png

"Όταν γελάει ο κόσμος μου γελά..."

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κ απο μένα! Κ εγω με διδυμα κοριτσακι κ αγοράκι! 35 εβδομαδων σημερα κ πριν τρεις μερες ηταν κ οι δυο γύρω στα 2700. Θα σκάσω κοριτσια! Υπάρχει κάποια που γέννησε με φυσιολογικο τοκετό να μοιραστεί την εμπειρία της; Επίσης να ρώτησα αν κάποια κοπέλα θηλασε αποκλειστικά;


hBdsp2.pngh9oap1.pngWRnvp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Γεια σου Marmin με το καλό να γίνει η βάπτιση των μωρών σας αύριο!! Να περάσετε πολύ όμορφα..Γράψε μας πώς τα περάσατε και πως ήταν η εμπειρία σας.

Kidenio πλησιάζει η ώρα να γεννήσεις! Ωραία με το καλό τα παιδάκια σου!! Κοριτσάκι κι αγοράκι..μπράβο..πολύ ωραία.

Εγώ γέννησα με καισαρική και δεν ξέρω να σε συμβουλέψω..όσο για τον θηλασμό δεν τα κατάφερα τόσο καλά..είχα πολύ λίγο γάλα το πρώτο τρίμηνο. Τώρα αν μου ξανατύχαινε θα προσπαθούσα να βάζω πιο πολύ τα μωρά στο στήθος αντί να προσπαθώ με το θήλαστρο (βέβαια εμένα στην αρχή τα μωρά κλαίγανε στο στήθος γιατί δεν τα καταφέρνανε). Επίσης μπορεί να έπαιρνα σύμβουλο θηλασμού να με βοηθήσει. Πάντως θα σου χρειαστεί να νοικιάσεις ένα νοσοκομειακό θήλαστρο ή να αγοράσεις ένα δικό σου θήλαστρο που να είναι καλό. Βλέποντας και κάνοντας όμως αυτά.

Θα σου έλεγα πάντως να μην αγχωθείς με το θηλασμό..ότι μπορέσεις θα κάνεις!

Με το καλό σου εύχομαι ξανά και να έρχεσαι εδώ να τα λέμε!!

Οι υπόλοιπες διδυμομανούλες τί κάνουνε? Τα διδυμάκια όλα καλά??

Φιλιά πολλά από εμένα και Καλό Σαββατοκύριακο με τα δίδυμά σας!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Γειά σας κορίτσια. ....εμεις ακόμη αρρωσταινουμε :shock:......και την παλεύω όπως κι οπως....κατα τα άλλα ζωηρευουμε και έχουμε αρχίσει να κάνουμε σαχλαμάρες!!

εσείς πως ειστε???Ελπίζω καλα όλοι να ειστε μικροί και μεγάλοι. Φιλιά πολλά 😃


498ap2.png

nZqvp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα!!

Στην βάπτιση τα περάσαμε πολύ όμορφα!!!! Τα μικρά μου ήταν πολύ καλά αν κ ήταν ώρα φαγητού κ ύπνου! δεν έκλαψαν σχεδόν καθόλου ειδικά η μικρή γιατί ο μικρός λίγο στην κολυμβήθρα κλαψούρισε αλλά ήταν κ άρρωστος τόσες μέρες οπότε δικαιολογείται!!!

Πάντως ανακάλυψα για ακόμη μια φορά ότι μεγαλώνουν εξαιρετικά γρήγορα! Η μικρή μας έδω κ πολλές μέρες χτυπάει κ παλαμάκια!! Και τα δύο κάνουν έλα έλα! Και φυσικά μπουσουλάνε, πιάνουν, σηκώνονται περπατάνε πιο πολύ ο μικρός που τα άρχισε αυτά από το Πάσχα το δε μπουσούλημα ακόμα νωρίτερα!! Λένε και λεξούλες ασυναίσθητα φυσικά κ χωρίς να κατανοούν τι λένε αλλά έχουν πλάκα! Η μικρή μας λέει συνέχεια ναι ναι ναι κ όταν τη ρωτάς κάτι είναι σα να απαντάει!! :tongue::tongue: Αυτά από την τρίτεκνη χαζομαμά!!!

Εσείς τι νέα;;;


vU2tp2.png

o0TFp2.png

hXmXp2.png

"Όταν γελάει ο κόσμος μου γελά..."

Link to comment
Share on other sites

Μάρμιν μου να σας ζήσουν τα νεοφωτιστα πλασματακια σας.Να εχουν τυχη και υγεία στην ζωη τους.Να τα καμαρωσετε οπως επιθυμείτε....ευτυχία σε ολη την οικογένεια σας εύχομαι.


498ap2.png

nZqvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!

Μαρμίν να σας ζήσουν τα μωρα! Με υγεία κι ευτυχία παντα να ειναι όλη σας η οικογένεια!

Πως πατε κατα τα αλλα; Χαθήκαμε!

Περάσαμε κι εμεις ιωσουλα με τη μικρη αλλα ευτυχως δεν κόλλησε ο άλλος. Δεν ηταν κατι σοβαρό παρόλα αυτα ταλαιπωρήθηκε η κακομοιρούλα. Της πηρε 2 βδομάδες να συνέλθει.

Κορίτσια εχω έναν μεγάλο προβληματισμό σχετικά με τον παιδικό απο Σεπτέμβρη. Τα μωρα θα ειναι 22 μηνών και ξέρω πως το ιδανικό θα ηταν να περάσουν άλλον έναν χρόνο μαζι μας στο σπίτι και μετα να ξεκινήσουν. Ωστόσο τα βλέπω έτσι αγριμακια που ειναι και αναρωτιέμαι πως θα βγει ο χειμώνας.. Τώρα είμαστε σχεδόν συνέχεια έξω κι αν τύχει να μη βγούμε κάποια στιγμη κάνουν σαν τρελά. Κι εγω το ευχαριστιέμαι δε λέω αλλα δε νομιζω το χειμώνα να μπορούμε τα αντίστοιχα. Επισης στο σπίτι μπαινοβγαίνουν οι γονείς μας για βοήθεια και η αλήθεια ειναι πως μας εχει κουράσει λίγο κι αυτο.

Απο την άλλη βέβαια σκεφτομαι τις αρρώστιες του πρώτου χρόνου του παιδικού. Και για να ειμαι και ειλικρινής δεν ξέρω κιόλας αν μπορω να τα αποχωριστω έστω αυτές τις λιγες ώρες...

Εσεις τι λέτε; Και τι κάνατε ειδικά οι μανούλες με λίγο μεγαλύτερα παιδάκια; Θα με ενδιέφερε πολυ η γνώμη σας.


OTSwp2.png

B6DFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εγω δαγκωτό ψηφίζω σταθμο!το πρωτο χρονο με τις ιωσεις θα εχεις θεμα αλλα και αργοτερα να τα πας παλι θα το αντιμετωπίσεις! Εμενα έμαθαν τοσα πραγματα,και κανουν τοσο βιωματικές δραστηριοτητες που εχουν τρελαθει,και οσο ηταν μικρότερα έμαθαν να μοιράζονται να συμμετεχουν να παιζουν και με αλλα παιδακια και οχι μονο οι 2 τους ασε που μπήκαν και κανόνες και ορια οπου χρειαζόταν!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...