Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 6 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Για αυτό μου ειχε γραψει η αιματολογος στη βεβαίωση που μου είχε δώσει παλιότερα ότι σε εγκυμοσυνη μεταξύ 8-12 εβδομάδα να πάω για να γίνει έλεγχος για αντιφωσφολιπιδικο σύνδρομο? Τώρα την έψαξα και είδα ότι το σύνδρομο το ονομάζει επίκτητη-αυτοανοση θρομβοφιλια. Το θυμόμουν ότι πρέπει να πάω αλλά δεν θυμόμουν τι έγραφε η βεβαίωση...άρα ναι πρέπει να γίνει έλεγχος από αιματολογο ξανά στην κύηση.

      Ακριβώς έτσι κ σε μένα!!

       

      4 ώρες πρίν, Nels είπε:

      Το salospir σας έχει εξηγήσει γιατί σας το δινει? Εντελώς προληπτικά ή είδε κάτι στις εξετάσεις που είχατε κάνει παλιότερα? Αν ήταν εντελώς προληπτικα, τώρα με την αποκόλληση σας είπε να το σταματήσετε?

      Σχετικά με το σαλοσπιρ εμένα Μ είπαν ότι βοηθάει στην εμφύτευση αλλά και στην πρόληψη για προεκλαμψία.

ΜΕΛΛΟΥΣΕΣ ΚΑΙ ΗΔΗ ΔΙΔΥΜΟΜΑΝΟΥΛΕΣ!!!!!


giota.

Recommended Posts

τζινακι μου πως ειστε σημερα οι τρεις σας?????

Γεια σου μαρτη μου!! Καλα ειμαστε!! Προσπαθω να τα ακουσω αλλα δεν καταλαβαινω...με ανγχονει λιγο αυτο..γιατι αλλες μανουλες με 1 μωρακι το ακουσανε πιο νωρις...αλλα διαβασα οτι εχουν σχεση και που βρισκονται οι πλακουντες..αμα ειναι προσθιει δεν τα ακουμε ευκολα..και νομιζω οτι και μενα προσθιοι ειναι.


Dyvnp3.png?hpEKGhcfk3Rzp3.png

SmrGp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

μην αγχωνεσαι!!!!! σε παρακαλω!!!!!

η κοπελα στο μικροβιολογικο σημερα μου ειπε:ξεκουραση και οχι στεναχωριες και αγχος.... ο κοσμος να καιγεται ας πουμε...... αστον να καιγεται..... εσυ τον σκοπο σου και ολαθα πανε καλα!!!!

οχι φαγητα ετοιμα.... οχι σαλατες ωμες απο εξω..... οχι κρεας που δεν θα εχει ψηθει καλα.... οχι αλλαντικα!!! και ολα θα πανε καλα!!!!

ακους τζινακι μου γλυκο!!!!! οχι αγχος και κακες σκεψεις!!!! τα μωρακια σου ειναιεκει.... χαιδεψε τα.... μιλα τους.... και αυτα μερα με την μερα μεγαλωνουν......

επισης τα μωρακια μας δεν τα ακουμε ολες τις μερες!!!!!

εσυ λες οτι δεν τα εχεις ακουσει ακομα???? καποιο φτερουγισμα....σαν γουργουριτο??? επισης επηρρεαζει η ξαπλα στο να το καταλαβεις!!!! οταν κινησε δωσε προσοχη στην τουαλετα η οταν κανεις μπανακι.....

μην στεναχωριεσαισε λιγο θα τα παρακαταλαβαινεις.... λογω χωρου.... κλωτσιες... μπουνιες.... αντε να δουμε πως θα τα καταφερουμε........


pioqp3.png

88BZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθαν τα νέα κορίτσια στην παρέα! Με το καλό οι εγκυουλες!

Τι κάνετε κορίτσια;

Εμας αυτη την περίοδο το θέμα μας ειναι το κόψιμο της πιπιλας στο γιο μου. Το Σαββατο λοιπόν εγινε το "πάρτυ" αποχαιρετισμού της πιπιλας, ο Αποστόλης την έβαλε σε ενα κουτάκι, αφού πρώτα την αποχαιρέτησαν οοοολα μας τα ζωάκια, μετα την έβγαλε στο μπαλκόνι και ήρθε η νεράιδα και την πηρε. Και μιας και εγινε μεγάλο και ψιλό αγόρι του έφερε μετα απο λίγο και δωράκια. Ολα μια χαρά!

Που λέει ο λόγος βέβαια γιατι απο προχθές δεν την εχει ζητήσει με θέλει όμως δίπλα του μεχρι να κοιμηθεί. Τα μεσημέρια δυσκολεύεται παραπάνω, σημερα ήθελε αγκαλιά αλλα προσπάθησα να το αποφύγω ευγενικά. Μια ωρα στριφογυρναγε κι εγω στεναχωριομουν. Τωρα το βραδυ μου ζητησε να του βάλω στην κούνια τη μπάλα ποδοσφαίρου που του έφερε η νεράιδα. Καλα κι αυτη η νεράιδα δεν μπορούσε να του φέρει τίποτα πιο μαζοβολο; Μα την μπάλα στην κούνια; Αν ειναι δυνατόν! Με το που του την έδωσα την πηρε αγκαλια (;) και κοιμήθηκε.

Ελπιζω να την ξεχάσει γρήγορα γιατι δεν θελω να του τη δώσω εννοειται αλλα ούτε και να υποφέρει. Οι μαμάδες με τα μεγαλύτερα παιδάκια τι εμπειρίες έχετε σχετικά; Ποσο πηρε να το ξεπεράσουν;


OTSwp2.png

B6DFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τζινα μην ανησυχείς που δεν τα ακούς. Άλλες τα νιώθουν νωρίς άλλες αργά. Εγω μετα την 23η βδομάδα τα ένιωσα. Και ανησυχούσα ολοι με ρωτούσαν και σπαζομουν αλλα μολις εγινε άρχισε μια άλλη σχέση μεταξύ μας. Ειναι θέμα χρόνου.. Θα έρθει σίγουρα!


OTSwp2.png

B6DFp2.png

Link to comment
Share on other sites

myheart κι εσύ τα δικά σου μωράκια, δύο αγόρια;

marmin ναι κοντά-κοντά, κι εσύ ότι καλύτερο στα μωράκια σου!

mpougos όπως τα λες...! σα το Βέγγο

Ναι κοριτσι μου! Δυο αντρακια εχω!!


lZDVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Μαριλιω καλη επιτυχια με την πιπιλα! Εγω ακομη δν μπηκα στην διαδικασια...

Τζινα καλως ηρθες κι εδω! Θα τα νιωσεις μν αγχωνεσαι!

Ανχελιτα με το καλο! Σε θαυμαζω με δυο ζουζουνια κι εγκυος! Ουτε να το διανοηθω προς το παρον!

Μαρτη ετσι θα τρεχεις σε κατι μηνες!!

Κουραγιο μανουλεςςςςς!!


lZDVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ myheart! Νομιζω πως τα δικα σου ειναι μικρούλια ακόμη. Κι εγω να σου πω την αλήθεια δε βιαζόμουν αλλα επέμενε ο άντρας μου. Αν με ρωτούσες θα περίμενα ως τα 2,5. Δεν το θεωρώ και τόσο τραγικό πια. Τεσπα αφού ξεκινήσαμε το προχωράμε.


OTSwp2.png

B6DFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καμια φορα μαριλυ μου δεν ερχεται οταν το θες μετα.....βαζεις αλλες προτεραιοτητες και λες οχι τωρα μετα.....και το μετα ειναι πικρο!!!! καλως να'ρθει η ωρα η ευλογημενη της συλληψης και αγκιστρωσης για ολα τα κοριτσια που προσπαθουν!!!!!

καλα κουραγια αγαπη μου!!


pioqp3.png

88BZp3.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσιαμου...... τα φωτα σας!!!!!!

ο γιατρος μου ειπε ολα καλα αλλα επειδη το λευκωμα ουρων ηταν στο οριο να βρω προληπτικα εναν νεφρολογο να μου πει την γνωμη του και οτι θα το παρακολουθουμε συχνα καθε τρεις εβδομαδες........και αν ανεβει κατι να ειμαστε ετοιμοπολεμοι!!!!!

ξερετε κανεναν στο αλεξανδρα η στο ελενα...... εγω εχω εναν στο λαικο αλλα ειναι στο τμημα μεταμοσχευσεων αρα δεν μπορω να κλεινω ραντεβου..... εχω εναν γνωστο μεταμοσχευμενο στην γειτονια και ετσι πηγα εκει το καλοκαιρι και μου εδωσε να κανω εξετασεις παλι τις ιδιες και να μετρω την πιεση και οδηγιες!!!!!


pioqp3.png

88BZp3.png

Link to comment
Share on other sites

ω ρε τρεξιμο οι διδυμομανουλες!!!!! τι με περιμενει!!!! φιλακια!!!!!

απαντηστε μου που γεννησατε... σε κρατικο.... σε ιδιωτικο.... ειχατε εστω παρακολουθηση απο ουρολογο???


pioqp3.png

88BZp3.png

Link to comment
Share on other sites

ναι έχει πολύ τρέξιμο, ειδικά αν δεν έχετε βοήθεια...

προσωπικά γέννησα σε δημόσιο, χωρίς φακελάκι, ήταν ο γιατρός και ο ειδικευόμενος, είπα Θεέ σου αφήνομαι

φυσικά καισαρική, όλα πήγαν τέλεια! 36,6 εβδομάδων 2780 και 2650 τα θήλασα αποκλείστηκα για 10 μήνες περίπου, διέκοψα λόγο 2ης εγκυμοσύνης (μου το συνέστησε ο γιατρός)

μη σκέφτεσαι ΤΙΠΟΤΑ αρνητικό, αν και όλοι λένε επικίνδυνη κύηση κτλ απλά σου συνιστώ να προετοιμαστείτε στο τι έρχεται, θέλει υπομονή, επιμονή και αγάπη

Link to comment
Share on other sites

αχ ευνοια τι ενθαρρυντικα λογια!!!!! σ'ευχαριστω!!!!

ψαχνοντας στο ιντερνετ και βρηκα καποιον εξειδικευμενο στις διδυμες κυησεις και επιπλοκες στην μητερα και στα εμβρυα ειδικευση εμβρυομητρικη ιατρικη λεγεται!!!!!ειναι στο δημο μου και εχει και εοππυ και εκλεισα ραντεβου για δευτερα μεσημερι!!!!! τον ηξερα απο το 2011 που ηρθε στην ελλαδα!!!! και ξερω και την γυναικα του γνωστη γιατρο που πηγαινα με το παιδι μου!!!!

ακου να δεις!!!!! με καθησυχασε με το νεφρο και θα μου πει οδηγιες διατροφης (αν και κανω)

ειναι καμια 20αρια τετοιοι γιατροι σ'ολη την ελλαδα!!!! συνεργαζεται στενα με ουρολογο για επιπλοκες και συχνες ουρολοιμωξεις της μητερας στην κυηση!!!! δεν χρειαζεται προς το παρον νεφρολογο μου ειπε!!!!!

εκλεισα ραντεβου την δευτερα στις 2,15 το μεσημερι!!!!!


pioqp3.png

88BZp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...