Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Eflenew είπε:

      Χριστος Ανεστη! Και εγώ λαχανιαζω πολύ εύκολα. Εγώ έχω επαναληπτική χοριακης την Τετάρτη...αν πάνε όλα καλά λογικά θα μου πούνε να κλείσω για τον πρώτο υπέρηχο.

      Δυστυχώς δε γνωρίζω καθόλου πόσο ρίσκο είναι. Οι κοπέλες που έχουν προχωρημένη εγκυμοσύνη ή έχουν ήδη παιδάκι μπορούν να βοηθήσουν...Έχεις αποφασίσει να φύγεις ε? 

      Πως είσαι?? Ελπίζω να μην ξαναειχες το ίδιο...

      μια στο τόσο με πιάνει! δεν είναι συχνό! ήμουν ανάμεσα στην πίεση και το σάκχαρο! εσυ,;

ΜΕΛΛΟΥΣΕΣ ΚΑΙ ΗΔΗ ΔΙΔΥΜΟΜΑΝΟΥΛΕΣ!!!!!


giota.

Recommended Posts

..ελπίζω να είστε όλες καλά! Είχα καιρό να γράψω αλλά σας διαβάζω ανελιππώς.Εμείς είχαμε εξελίξεις..είχαμε μετακόμιση στην Κύπρο! Έτυχε δουλειά στο σύζυγο για τρεις μήνες και ήρθαμε οικογενειακώς με τα διδυμάκια μας μιας κι εγώ έχω ακόμα την άδεια μητρότητας. Ωραία η αλλαγή (έχει κι ωραίο καιρό εδώ) αλλά λίγο κουραστικά για μένα, καθώς όταν είναι στη δουλειά ο αντρας μου είμαι τελείως μόνη με τα παιδιά.

Εύνοια καλωσήρθες στην παρέα μας! Μπράβο σου με τα τρία παιδάκια, θα έχεις τρελό τρέξιμο αλλά και τριπλή χαρά ε? Εγώ έχω δίδυμα αγοράκια δέκα μηνών.

Διαβάζω με πολύ ενδιαφέρον αυτά που γράφετε για τις δραστηριότητες. Σκεφτόμουν κι εγώ να τους πάω κάπου, να βλέπουν κι άλλα παιδάκια, να προετοιμάζονται για όταν θα πάνε παιδικό σταθμό αλλά έτυχε το ταξίδι και πήρε αναβολή το πλάνο. Θα τους πάω από Δεκέμβρη, όταν γυρίσουμε με το καλό. Έχετε δίκιο που λέτε ότι είναι ακριβά ειδικά για δύο παιδιά. Εγώ σκέφτομαι κάποια δραστηριότητα ομαδική σαν αυτή που έγραψε η Μαρίλιω. Για babyswimming δεν ξέρω, έρχεται και χειμώνας και θα έχει λίγο ταλαιπωρία και κούραση με τα ντουζ, τα μαγιώ και αυτά. Αφήστε που δεν υπάρχουν και πολλά κολυμβητήρια στην Αθήνα σε όλες τις περιοχές.

Μαριλιω όταν γυρίσουμε θα σου στείλω πμ να μου πεις τη γνώμη σου για αυτό το κέντρο παιδικής δραστηριότητας που τα πηγαίνεις γιατί υπάρχει ένα κοντά στο σπίτι μας. Εμένα μου είχαν πει πολύ καλά λόγια για ένα στην Αγία Παρασκευή, το play.. (δεν το γράφω ολόκληρο) αλλά μας πέφτει λίγο μακρυά.

Τελικά συναντηθήκατε? Ελπίζω να συναντηθήκατε και να ξανασυναντηθείτε προς Χριστούγεννα που θα έχουμε γυρίσει για να μπορώ να έλθω κι εγώ. Θα τα ξαναπούμε.. Σας φιλώ όλες!

ΥΓ. Θέλω να σας ρωτήσω και κάτι πρακτικής φύσης..αν θυμάστε να μου πείτε. Εμένα τα μωράκια μου είναι 10 μηνών και ενώ είναι σε φάση απογαλακτισμού τους δίνω ακόμα λίγο γάλα μετά το φρούτο και το μεσημεριανό τους (λίγο..90-120 γρ). Εσείς τί κάνατε? Δίνατε μόνο πρωί-βράδυ? Η παιδίατρος είπε οκ μετά το μεσημεριανό αλλά να τους κόψω το γάλα μετά το φρούτο. Εγώ συνεχίζω να τους το δίνω γιατί χορταίνουν καλύτερα και χαλαρώνουν. Η παιδίατρος μου είπε να δίνω το πολύ 60 γρ. Εσείς τί κάνατε?

Δηλαδή τα μωράκια σου θηλάζουν;; Αν ναι στον πρώτο μου γιο που θήλαζα έδινα όποτε το ζητούσε κ η παιδίατρος δεν είχε πρόβλημα με αυτό! Αλλά κ ξένο να είναι αν τρωνε το μεσημεριανό τους δεν πιστεύω πως υπάρχει πρόβλημα! Επίσης ίσως να στο είπε για την απορρόφηση σιδήρου! Το μεσημεριανό μετά πόση ώρα το τρώνε; Αν περνάει δίωρο πάλι δεν πιστεύω να υπάρχει θέμα! Όσο για τα διδυμάκια μου δέκα μηνών μετά τα φρούτα δεν έπιναν γάλα αλλά μεσημέρι σίγουρα!


vU2tp2.png

o0TFp2.png

hXmXp2.png

"Όταν γελάει ο κόσμος μου γελά..."

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αλήθεια σας είπα ότι στέλνω το μεγάλο μου δύο μέρες την εβδομάδα παιδικό σταθμό;;; Υπάρχει ημερήσια χρέωση στο συγκεκριμένο κ έτσι δεν έχω θέμα! Είναι κ κοντά στο σπίτι σχετικά, με αμάξι βέβαια! Πήγε πρώτη φορά την προηγούμενη Δευτέρα! Με χαρά το δέχθηκε! Εκεί κοντοστάθηκε λίγο η αλήθεια όταν ήταν να φύγω αλλά τον πήρε η κυρία μέσα να του γνωρίσει τα παιδάκια κ πήγε χωρίς κλάμματα! Τα ίδια περίπου κ την Πέμπτη που τον άφησα περισσότερο κ έφαγε εκεί μεσημεριανό κ μάλιστα σχεδόν όλο!! Ψες τρίτη μέρα πήγαμε κ μπήκε μέσα τελείως μόνος του ούτε το κεφάλι του γύρισε να με δει ούτε φιλάκι έδωσε :|:neutral: Βέβαια από το να κλαίει χιλιες φορές έτσι!! Μακάρι να έχω την ίδια αντίδραση κ από τα διδυμάκια μου του χρόνου!!


vU2tp2.png

o0TFp2.png

hXmXp2.png

"Όταν γελάει ο κόσμος μου γελά..."

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου μαρμίν! Τα διδυμάκια μας έχουν περίπου την ίδια ηλικία, εμένα είναι δέκα μηνών και εσένα δώδεκα. Να τα χαίρεσαι (είχατε και γενέθλια ε?) και τον μεγάλο φυσικά. Ωραία που του αρέσει ο παιδικός σταθμός.

Όχι δεν θηλάζω, δεν τα κατάφερα πολύ καλά με το θηλασμό, έβγαζα μόνο λίγο (ως ελάχιστο) γάλα με το θήλαστρο μέχρι να πάνε τριών μηνών.

Να σου πω το μετά το μεσημεριανό δεν με πειράζει που πίνουν γάλα, εγκρίνουν οι παιδίατροι, το κάνουν κι άλλες μαμάδες και τα βοηθάει να κοιμηθούν το μεσημέρι. Μετά το φρούτο θέλω να τους το κόψω σιγά σιγά. Εσένα τρώνε ευχάριστα την φρουτόκρεμα? Εμένα ο ένας ναι, ο άλλος με το ζόρι. Anyway θα απογαλακτιστούν κι αυτά που θα πάει..

Ωραία που έχεις τρία παιδάκια, ελπίζω να έχεις και κάποια βοήθεια από μαμά ή κάποια γυναίκα.. Εγώ εδώ στην Κύπρο τους έχω μόνη μου τα πρωινά, κάποιες μέρες είναι δύσκολες, κάποιες άλλες τα καταφέρνω καλύτερα.

Anchelita πλησιάζεις να γεννήσεις, ε? Με το καλό εύχομαι!

Οι υπόλοιπες μανούλες είστε καλά? Σας χαιρετώ όλες..

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου μαρμίν! Τα διδυμάκια μας έχουν περίπου την ίδια ηλικία, εμένα είναι δέκα μηνών και εσένα δώδεκα. Να τα χαίρεσαι (είχατε και γενέθλια ε?) και τον μεγάλο φυσικά. Ωραία που του αρέσει ο παιδικός σταθμός.

Όχι δεν θηλάζω, δεν τα κατάφερα πολύ καλά με το θηλασμό, έβγαζα μόνο λίγο (ως ελάχιστο) γάλα με το θήλαστρο μέχρι να πάνε τριών μηνών.

Να σου πω το μετά το μεσημεριανό δεν με πειράζει που πίνουν γάλα, εγκρίνουν οι παιδίατροι, το κάνουν κι άλλες μαμάδες και τα βοηθάει να κοιμηθούν το μεσημέρι. Μετά το φρούτο θέλω να τους το κόψω σιγά σιγά. Εσένα τρώνε ευχάριστα την φρουτόκρεμα? Εμένα ο ένας ναι, ο άλλος με το ζόρι. Anyway θα απογαλακτιστούν κι αυτά που θα πάει..

Ωραία που έχεις τρία παιδάκια, ελπίζω να έχεις και κάποια βοήθεια από μαμά ή κάποια γυναίκα.. Εγώ εδώ στην Κύπρο τους έχω μόνη μου τα πρωινά, κάποιες μέρες είναι δύσκολες, κάποιες άλλες τα καταφέρνω καλύτερα.

Anchelita πλησιάζεις να γεννήσεις, ε? Με το καλό εύχομαι!

Οι υπόλοιπες μανούλες είστε καλά? Σας χαιρετώ όλες..

Ωχ! Δεν άλλαξα το τικεράκι μου ε;; Την Πέμπτη γίνονται 15 μηνών!! Σε ευχαριστώ πολύ! Κ εσύ να χαίρεσαι τα δικά σου! Την φρουτόκρεμα την τσακίζουν! Ευτυχώς κ όταν δεν τρώγανε λόγω ζέστης ή δοντιών την φρουτόκρεμα την έτρωγαν! και το καλό είναι πως άρχισε να τρώει κ ο μεγάλος μου ξανά φρούτα που τα είχε κόψει! Τα καταβροχθίζει όχι απλά τα τρώει!! :lol::lol:


vU2tp2.png

o0TFp2.png

hXmXp2.png

"Όταν γελάει ο κόσμος μου γελά..."

Link to comment
Share on other sites

γεια σας γλυκυτατες μανουλες!!!!!! οι εμπειριες σας και οι συμβουλες σας...... για μενα πολυτιμες!!!

ξερω ηδη την καρδουλα μου με τους δτο της γιους!!!!!!!!

εγω εμαθα την παρασκευη οτι εχω δυο σακκους απο ενα σπορακι μεσα!!! πηγα με δοτρια και το σπερμα του αντρουλη μου....και δοξα τον Υψιστο μας χαρισε ζωη μεσα απο αυτα τα 2εμβρυακια.... η χαρα μας και το χαμογελο ζωγραφιστηκε στα ρσωπα μας.... εγω 46.5 ο αντρουλης εκλεισε τα 38 και εχω αι μια γλυκυτατη κορη απο τον πρωτο μου αμο που εκλεισε τα 16 θελαμε και οι τρεις παραπολυ αδακι και προσαθουσαμε απο τα χριστουγεννα του 2008 που παντρευτηκαμε......

ευχομαι στις ηδη διδυμομανουλιτσες καλη δυναμη και υγεια!!!!! και σε οσες περιμενουμε τα μωρακια μας. καλη και τελιομηνη εγκυμοσυνη...... επισης γα σσες εχουν διδυμα και θελουν η προσαθουν να τους κανουν αδερφακι η αδερφακια να πετυχετε την εμφυτευση γρηγορα!!!!!!!


pioqp3.png

88BZp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

γεια σας γλυκυτατες μανουλες!!!!!! οι εμπειριες σας και οι συμβουλες σας...... για μενα πολυτιμες!!!

ξερω ηδη την καρδουλα μου με τους δτο της γιους!!!!!!!!

εγω εμαθα την παρασκευη οτι εχω δυο σακκους απο ενα σπορακι μεσα!!! πηγα με δοτρια και το σπερμα του αντρουλη μου....και δοξα τον Υψιστο μας χαρισε ζωη μεσα απο αυτα τα 2εμβρυακια.... η χαρα μας και το χαμογελο ζωγραφιστηκε στα ρσωπα μας.... εγω 46.5 ο αντρουλης εκλεισε τα 38 και εχω αι μια γλυκυτατη κορη απο τον πρωτο μου αμο που εκλεισε τα 16 θελαμε και οι τρεις παραπολυ αδακι και προσαθουσαμε απο τα χριστουγεννα του 2008 που παντρευτηκαμε......

ευχομαι στις ηδη διδυμομανουλιτσες καλη δυναμη και υγεια!!!!! και σε οσες περιμενουμε τα μωρακια μας. καλη και τελιομηνη εγκυμοσυνη...... επισης γα σσες εχουν διδυμα και θελουν η προσαθουν να τους κανουν αδερφακι η αδερφακια να πετυχετε την εμφυτευση γρηγορα!!!!!!!

Καταρχήν να σε καλοσωρισω και να σου ευχηθώ μία ήρεμη και τελειομηνη εγκυμοσύνη!!!Και κατά δεύτερον να σε συγχαρώ για την κυρίως ψυχική δύναμη που φαίνεται πως έχεις για να περάσεις την δοκιμασία της εξωσωματικής. ...μπράβο και χαίρομαι που καταφέρατε το επιθυμητο!!!Από εδώ και μπρος ηρεμία και πολύ ξεκούραση 😀


498ap2.png

nZqvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν να σε καλοσωρισω και να σου ευχηθώ μία ήρεμη και τελειομηνη εγκυμοσύνη!!!Και κατά δεύτερον να σε συγχαρώ για την κυρίως ψυχική δύναμη που φαίνεται πως έχεις για να περάσεις την δοκιμασία της εξωσωματικής. ...μπράβο και χαίρομαι που καταφέρατε το επιθυμητο!!!Από εδώ και μπρος ηρεμία και πολύ ξεκούραση 😀

σ'ευχαριστω για το καλορισμα!!!! και εμενα με περιμενει μια βλαστοκυστη 5 ημερων αν θελει ο θεος!!!! και εσυ πρωτα τα διδυμα και μετα το 3ο μωρακι ε????

πες μου οτσν λες ξεκουρασει να μην κανω ουτε ελαφρες δουλειες??? κανενα μισαωρο ορθια το πολυ .... μετα ξαπλα.... μετα πολυ ετοιμαζω φαγητο... πλενω 2-3πιατια και κανενα φλυτζανι!!!!! μετα παλι ξαπλα.... κοκ καθε 3-4ωρες τρωω κατι.... υγεινη διατροφη γιατι εχω και ενα μονο νεφρο απο 9 μηνων μωρο αλλα δοξα το θεο φυσιολογικη ζωη... χωρις βεβαια ακροτητες και υπερκαταναλωσεις. "σχεδον ποτε"....


pioqp3.png

88BZp3.png

Link to comment
Share on other sites

σ'ευχαριστω για το καλορισμα!!!! και εμενα με περιμενει μια βλαστοκυστη 5 ημερων αν θελει ο θεος!!!! και εσυ πρωτα τα διδυμα και μετα το 3ο μωρακι ε????

πες μου οτσν λες ξεκουρασει να μην κανω ουτε ελαφρες δουλειες??? κανενα μισαωρο ορθια το πολυ .... μετα ξαπλα.... μετα πολυ ετοιμαζω φαγητο... πλενω 2-3πιατια και κανενα φλυτζανι!!!!! μετα παλι ξαπλα.... κοκ καθε 3-4ωρες τρωω κατι.... υγεινη διατροφη γιατι εχω και ενα μονο νεφρο απο 9 μηνων μωρο αλλα δοξα το θεο φυσιολογικη ζωη... χωρις βεβαια ακροτητες και υπερκαταναλωσεις. "σχεδον ποτε"....

............


lZDVp3.png
Link to comment
Share on other sites

σ'ευχαριστω για το καλορισμα!!!! και εμενα με περιμενει μια βλαστοκυστη 5 ημερων αν θελει ο θεος!!!! και εσυ πρωτα τα διδυμα και μετα το 3ο μωρακι ε????

πες μου οτσν λες ξεκουρασει να μην κανω ουτε ελαφρες δουλειες??? κανενα μισαωρο ορθια το πολυ .... μετα ξαπλα.... μετα πολυ ετοιμαζω φαγητο... πλενω 2-3πιατια και κανενα φλυτζανι!!!!! μετα παλι ξαπλα.... κοκ καθε 3-4ωρες τρωω κατι.... υγεινη διατροφη γιατι εχω και ενα μονο νεφρο απο 9 μηνων μωρο αλλα δοξα το θεο φυσιολογικη ζωη... χωρις βεβαια ακροτητες και υπερκαταναλωσεις. "σχεδον ποτε"....

Μαρτακη μου καλως ορισες κι εδω!! Κοιτα απο μονη της η διδυμη κυηση θεωρειται δυσκολη κ υψηλου κινδυνου οποτε προσεχουμε, δν κουραζομαστε, δν σηκωνουμε βαρη!

Βεβαια ουτε αρρωστες ειμαστε! Ολα με μετρο θα στα πει κ ο ντοκ σπυ!


lZDVp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα και απο μενα!!! Και γω νεα σε αυτο το θεμα!! Καποιες διδυμομανουλες τις γνωριζω!! Myheart Pepsi και τη Μαρτη!!

Καλως σας βρηκα λοιπον!!

Και γω με εξωσωματικη και με δανεικα!!!


Dyvnp3.png?hpEKGhcfk3Rzp3.png

SmrGp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...