Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Μπράβο και εγώ αυτό ήξερα οκ από Δευτέρα θα πάρω τα μέτρα μου 😅😅 

      Το salospir σας έχει εξηγήσει γιατί σας το δινει? Εντελώς προληπτικά ή είδε κάτι στις εξετάσεις που είχατε κάνει παλιότερα? Αν ήταν εντελώς προληπτικα, τώρα με την αποκόλληση σας είπε να το σταματήσετε?

ΜΕΛΛΟΥΣΕΣ ΚΑΙ ΗΔΗ ΔΙΔΥΜΟΜΑΝΟΥΛΕΣ!!!!!


giota.

Recommended Posts

ΜΑΡΥΛΙ υπομονη με τις πιπιλες εγω τους την έκοβα με ψαλίδι λιγο λιγο να μην τους αρεσει,τους μίλαγα για 1-2 εβδομαδες οτι μεγαλωσαν πια και πρεπει να την κόψουμε,και μια μερα τις πηρε η νεράιδα.ο ενας δεν την ξαναζητήσε ποτε!ο αλλος την ζηταγε για 4-5 ημερες και μετα τέρμα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγω γεννησα σε ιδιωτικο αλλα θεωρω εγω που ειχα μονοχοριακα διδυμα οντως ειχα επικίνδυνη και γεμάτη αγχος εγκυμοσυνη..ευτυχως μπορει να γεννηθηκαν μικρα αλλα ολα καλα!

Link to comment
Share on other sites

Εγω γεννησα σε ιδιωτικο αλλα θεωρω εγω που ειχα μονοχοριακα διδυμα οντως ειχα επικίνδυνη και γεμάτη αγχος εγκυμοσυνη..ευτυχως μπορει να γεννηθηκαν μικρα αλλα ολα καλα!

τι ειναι μονοχοριακα διδυμα ακριβως????? ποσο μικρα δλδ? μας λες γραμμαρια? τωρα ποσο χρονων ειναι... ειναι ιδιο φυλλο?


pioqp3.png

88BZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Mpougos ευχαριστώ! Ευτυχως ειμαστε σε καλο δρόμο!!! Προσαρμόστηκε πολυ γρήγορα το αγοράκι μου και πλέον κοιμάται εύκολα οπως δηλαδή και πριν. Ίσως βοήθησε που ειναι εύκολος στον ύπνο. Τους τελευταίους μήνες απλά τα ακουμπάμε στα κρεβατάκια τους και φεύγουμε. Μονο προχτές ρώτησε το μπαμπα του πού ειναι η πιπίλα αλλα του εξηγήσαμε ξανα και ως εκει. Ουφ και το χα τόση έννοια..!


OTSwp2.png

B6DFp2.png

Link to comment
Share on other sites

μαριλυ μου να σου ζησουν!!!! ειναι ενα και ενα ετσι???

μπουγκο μου τωρα ειδα καλυτερα οτι ειναι δυο αγορακια!!!! να σου ζησουν!!!!

καλη δυναμη κοριτσια μου!!!!!!!!


pioqp3.png

88BZp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καρδουλα μου σ'αγαπω και ολεςτις διδυμομανουλες του κοσμου!!!!!!!

λοιπον εκπληξη!!!!! 6 εβδομ και κατι ημερων...... και ναι!!!!!

ακουσα καρδουλες!!!! καλος μακρυς τραχηλος!!!! θα ξαναπαω να μου δωσει διατροφη γραμμενη.... θελει ναμιλησει με τον νεφρολογο που συνεργαζεται.... για να μην ανεβασω λευκωμα ουρων και για την πιεση...... κομμενο το αλατι..... για ουρολοιμωξεις προληπτικα 1χαπι γρανμπερυ χωρις ζαχαρη και αλατι...... με τα αλλα φαρμακα συμφωνει με τις δοσεις..... οχι βαψιμο τα νυχια, τα μαλλια, οχι λακ και μυρωδιες.... οχι χημικα.... οχι καφε......οχι σεξ μεχρι την 12η εβδομαδα.... οχι αυγα και μελι του χωριου.... μονο συσκευασμενα απο το σουπερ....... και να κοψω λιγο το κρεας το μοσχαρι για να κατεβει το λευκωμα ουρων..... να τρωω κοτοπουλο, γαλοπουλα.... λαχανικα οχι απο την λαικη αλλα απο τα συσκευασμενα που εχουν περασει ελεγχους..... οχι σαλατες απο εξω..... οχι στρειδια, μυδια...... οχι καπνιστα..... μονο βραστα αλλαντικα......με προσοχη.....

επισης ιατρικα νεα φρεσκα λενε για δανεικα τα εξης:

νεα μελετη απεδειξε οτι:

προσφατα δημοσιευτηκε επισημα στην αγγλια απο μελετες οτι τα δανεικα ωαρια παιρνουν και γεννετικο υλικο απο την μητερα που τα κυοφορει!!!!!!

καταλαβαινετε κοριτσια μου τι σημαινει αυτο για μας!!!! ω θεε μου το καλυτερο δωρο.... κλαιγαμε με τον αντρα μου οταν του το ειπα να ψαξει να βρει την δημοσιευση στα αγγλικα!!!! εχει αναστατωθει ολος ο ιατρικος κοσμος γιατι πιστευαν το αντιθετο μεχρι τωρα.... επανασταση στην εξωσωματικη.... ποσα ζευγαρια δεν θα παρουν ελπιδα!!!!!!!


pioqp3.png

88BZp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα διδυμομανουλες!! τι κανετε??

εγω ολα κααλα!!

εχτες ειχα γιατρο!!

καναμε ενα μινι β επιπεδου!! τελικα ειναι 1+1! το αγορι ειναι 345 γρ και το κοριτσι 326!

εχουν πολυ ωραια φατσακια και ειναι υπερκινητικα!! ειδικα το κοριτσι το νιωθω παρα πολυ!!!

οι εγκεφαλοι οι καρδουλες τα στομαχακια οι ουροδοχος κυστες ειναι ολα καλα!!

καναμε και 3d υπερηχο αλλα δεν φαινοταν καλα!

μου εδωσε και το ελευθερο να πηγενω και βολτες αλλα οχι κουρασει και πολυ περπατημα!

το θεμα με τον πλακουντα ο γιατρος δεν το πιστευει... γιατι ο πλακουντας εχει αναιβει πολυ ψηλα..υπαρχουν 2-3 αγγειακια εκει κοντα αλλα δεν μπαινουν μεσα. ετσι ειναι η κατασκευη του τραχηλου μου και ηεχελαει στον υπερηχο. μηκος τραχηλου 3 εκατοστα!


Dyvnp3.png?hpEKGhcfk3Rzp3.png

SmrGp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα! Την αισιοδοξία μου σε όλες τις εγκυουλες και την προσμονή τους.. Μπορει να εχει περάσει καιρός απο τότε αλλα θυμάμαι πολυ καλα όλες τις φάσεις τις εγκυμοσύνης με τις έντονες στιγμές της! Βέβαια οπως λεει και η myheart δεν υπαρχει καθόλου χρόνος για καιρο αφού γεννησετε οποτε να θεωρείτε φυσιολογικό να χανόμαστε..

Οσο για τα δανεικά ωάρια εγω είχα διαβάσει παλαιότερα και πριν την επίσημη έρευνα οτι στατιστικά δείχνουν πως με τον καιρό τα μωρακια και μετέπειτα παιδάκια μοιάζουν και στη μαμά τους η οποία τα κυοφόρησε και στη συνέχεια τα μεγάλωσε (δηλαδή περνούσε πολυ χρόνο μαζι τους, τα φρόντιζε, τα έπαιζε, τους μιλούσε τραγουδούσε κτλ). Υποθέτω πως ειναι μια επιπλέον χαρα για το ζευγάρι αυτο αλλα εμενα προσωπικά (που ειμαι όμως έξω απο το χορό!) δε θα με πείραζε καθόλου!!


OTSwp2.png

B6DFp2.png

Link to comment
Share on other sites

μαριλυ μου σ'ευχαριστω προσωπικα για το αισιοδοξο ποστ σου.....

μου μυριζεται και μενα ενα κι ενα ο,τι θα ειναι!!!!!!

καλο κουραγιο.... και οι συμβουλες σου θα ειναι πολυ πολιτιμες!!!!!! και αργοτερα περισσοτερο......


pioqp3.png

88BZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Να μαι κι εγω!

My heart σε ευχαριστώ, καλα είναι τα μικρά μου δυόμισι κοντεύουν. Ποτε πιο δύσκολη μερα ποτε πιο όμορφη. Σου απανταω απο δω να μην απασχολω τα κορίτσια που έχουν αλλη έννοια τωρα στο "συμπτώματα..."

Μονο έκπληξη που λες κεραμιδα ηταν!

Πρόλαβα κ γύρισα δουλειά μονο για 5 μηνες, απορρυθμιστηκε το πρόγραμμα τους ολο κοιμοντουσαν αργα μιάμιση το βράδυ εγω κομμάτια απο την κούραση κ τη στενοχώρια πηρα 8 κιλά.

Μια ωραία πρωία απηυδισμενη που απορρυθμιστηκε κι η περίοδος μου 20 μέρες να αργει, κανω τεστ να το δω αρνητικό κι ότι θα αργήσει αλλά θα έρθει κάποια στιγμη.Αλλα το είδα θετικο!!!!!ακομη απορώ πώς έγινε, μα ήμασταν υπογονιμοι είναι δυνατόν? !!!!!!θαύμα της φύσης είπε ο γιατρός

Δόξα τω Θεω όλα καλα 19 εβδομαδων αγορακι πιθανότατα. Ανυπομονώ να το παρω αγκαλιά, ξυπνησε το άγχος που είχα κ στα διδυμα αλλά δεν προσεχω οπως τοτε κ τα σηκωνω τα παιδιά κι όλες τις δουλειές κανω.

Αυτά τα νεα μου, πολλά κορίτσια εχουν χαθεί κ θα ήταν ωραίο να μαθαίναμε τι κάνουν, νουνού πως είσαι, τζεμινι φλορεττα?

Καλως ηρθαν τα νέα κορίτσια καλη λευτεριά να έχετε.


LxHXp2.png

Έχει προσωπο η αγαπη , η πρόνοια του Θεού, η ελπίδα στη ζωή και το βλεπω σε σας.

uLu6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Να μαι κι εγω!

My heart σε ευχαριστώ, καλα είναι τα μικρά μου δυόμισι κοντεύουν. Ποτε πιο δύσκολη μερα ποτε πιο όμορφη. Σου απανταω απο δω να μην απασχολω τα κορίτσια που έχουν αλλη έννοια τωρα στο "συμπτώματα..."

Μονο έκπληξη που λες κεραμιδα ηταν!

Πρόλαβα κ γύρισα δουλειά μονο για 5 μηνες, απορρυθμιστηκε το πρόγραμμα τους ολο κοιμοντουσαν αργα μιάμιση το βράδυ εγω κομμάτια απο την κούραση κ τη στενοχώρια πηρα 8 κιλά.

Μια ωραία πρωία απηυδισμενη που απορρυθμιστηκε κι η περίοδος μου 20 μέρες να αργει, κανω τεστ να το δω αρνητικό κι ότι θα αργήσει αλλά θα έρθει κάποια στιγμη.Αλλα το είδα θετικο!!!!!ακομη απορώ πώς έγινε, μα ήμασταν υπογονιμοι είναι δυνατόν? !!!!!!θαύμα της φύσης είπε ο γιατρός

Δόξα τω Θεω όλα καλα 19 εβδομαδων αγορακι πιθανότατα. Ανυπομονώ να το παρω αγκαλιά, ξυπνησε το άγχος που είχα κ στα διδυμα αλλά δεν προσεχω οπως τοτε κ τα σηκωνω τα παιδιά κι όλες τις δουλειές κανω.

Αυτά τα νεα μου, πολλά κορίτσια εχουν χαθεί κ θα ήταν ωραίο να μαθαίναμε τι κάνουν, νονου πως είσαι, τζεμινι φλορεττα?

Καλως ηρθαν τα νέα κορίτσια καλη λευτεριά να έχετε.

Τι λες τωρα βρε κοριτσι!! Καλα φοβερο!! Τι ωραια ρε συ μπραβο!! Με το καλο το τυχερακι-θαυματακι σας!!

Αχ εμεις ακομη δν εχουμε στανταρ προγραμμα! Στο περιπου! Κ ξυπναμε ακομη τα βραδια, κοιμομαστε κατα τις 23:00 κ ξυπναμε κατα τις 8:00! Ελεος δλδ! Κι εμεις ετσι καποιες μετες τρατζικ καποιες μια χαρα!


lZDVp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...