Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Faith22 είπε:

       

      Χθες είχα υπέρηχο κ είναι όλα καλά.Ειμαι στην 25η εβδομάδα κ με έχει ενημερωσει η μαία ότι δεν είναι συστηματικές οι κινήσεις των εμβρύων αυτή την εβδομάδα.Χθες αυτό δεν το συζήτησα καθόλου με τον γιατρό.Εγω όμως τα νιώθω κάθε μέρα κ σήμερα από το πρωί δεν τα είχα νιώσει κ είχε πάει 3 το μεσημέρι.Η ξαδέρφη μου πριν 3 εβδομάδες έχασε το μωρο της στις 33 εβδομάδες.Δεν το ένιωσε μια μέρα κ τελικά είχε ενδομητρίο θάνατο.Το αναφέρω για να καταλάβετε λίγο την ψυχολογία μου,θέλω δεν θέλω είναι κάτι που το σκέφτομαι κάθε μέρα.Η μαία μου το ξέρει.Στελνω λοιπόν το μεσημέρι ότι δεν έχω νιώσει τα μωρά χωρίς να της πω καλησπέρα,ήμουν στο κρεβάτι όλο το πρωί ζουμπωντας την κοιλιά μου κ ενώ ήθελα μόνο ένα μην ανησυχείς μου απαντά ότι "κακώς δεν ρώτησες τον γιατρό,είπαμε μετράμε μετά τις 32 εβδομάδες κ παρεπιπτόντως καλησπέρα τάδε" κ της απάντησα "ναι κακώς δεν ρώτησα τον γιατρό κ ρωτάω εσένα.Δεν βλάπτει λίγο ενσυναίσθηση που κ που.Καλησπερα".Απάντησα έτσι γιατί ένιωσα ειρωνεία.Λαθος μου,το ξέρω.Μου απάντησε κ εκεινη πάλι αλλα το άφησα εκεί.Δεν ξανααπαντησα.Δεν ήθελα να το συνεχίσω.

      Κ τώρα το βράδυ μου έστειλε ο γιατρός μήνυμα ότι αν δεν με καλύπτουν,να κάνω τις επιλογές μου,εννοώντας ότι μπορώ να φύγω κ να αλλάξω γιατρό,μαζί με ένα κατεβατο.

      Αυτό με πείραξε παρά πολύ.Ενιωσα ότι με διώχνει.

      Ξέρω ότι είμαι παράλογη,εκφραστείτε ελεύθερα.

       

       

      Ε βλακεία του γιατρού . Κανονικά έπρεπε να σε πάρει τηλέφωνο Κ να σε ρωτησει εάν είσαι καλά Κ γιατί μίλησες έτσι στην μαία . Τώρα μηνύματα εάν δεν σε καληπτουμε άλλαξε τη γιατρό είναι εντελώς αντιεπαγγελματικο τι είστε ζευγαρι Κ χωρίζετε . 

      Πάντως αν δεν νιώθεις κάποια μέρα τα μωρά φάε κάτι γλυκό ή πιες κάτι παγωμένο μετά από λίγο θα εμφανιστούν . Προς Θεού μην ζουλας την κοιλιά κάνει συσπάσεις . 

Περι ανεμων και υδατων...


Recommended Posts

Καλημερα!

Είχα μια ακόμη εφιαλτική νύχτα, κορίτσια μου! Γύρω στις 2 ξύπνησα με έντονη τάση για εμετό! Το στομάχι μου είχε δεθεί κόμπος! Είχα φάει κατά τις 10 έναν κεφτέ για να πάρω την αντιβίωση κι αμέσως μετα είχα φάει το γιαούρτι! Ε, με πείραξε ο παλιοκεφτές! Να μην τα πλυλογώ, εμετό δεν εκανα, αλλά μέχρι τις 5.30 ήμουν ξύπνια και προσπαθούσα να ηρεμήσω! Σηκώθηκα να περπατήσω, σηκωνόμουν στο κρεβάτι και καθόμουν, άφήστε.....Τώρα είμαι πτώμα.....

Περιμένουμε την αδελφή μου με την ανιψούλα μου σήμερα! Επιτέλους θα τις δώ!


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κοριτσάκια μου καλησπέρα!

Το αντράκι μου χθες και σήμερα ήταν πολύ καλό παιδάκι.. Επειδή προχθές δεν είχε κοιμηθεί καλά η ψυχούλα μου, χθες όλη μέρα κοιμόταν, ξυπνούσε, έτρωγε και ξανακοιμόταν.. το βράδυ μας πήγε πολύ καλά.. έφαγε στις 11.30, μετά στις 3.30 και μετά στις 6.30 όπου ξεπροβοδίσαμε τον μπαμπά μας για δουλειά.. τώρα τον έχουμε κάνει μπάνιο, είναι ταισμένος και κοιμάται από τις 7.45 σχεδόν..

Μάρτζι μου ελπίζω να είσαι πολύ καλύτερα σήμερα.. Περιμένουμε εντυπώσεις από την ανηψούλα!

Φιλάκια πολλά!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου..

Εδώ κι εγώ στον αγώνα.. Ο μικρούλης μου χθες ξύπναγε το βράδυ κάθε 2 ώρες και έτρωγε... η ψυχούλα μου.. στο τέλος τον βάλαμε στο κρεβάτι ανάμεσά μας και έριξε κάτι ύπνους μετά!

Σήμερα έχει πολύ ωραία μέρα αλλά εμείς την κοιτάμε πίσω από το παράθυρο.. Αγγάρεψα μια γειτόνισσα με την οποία κάνουμε παρέα και έχει και η ίδια 2 παιδάκια (11 και 8 χρονών) και μου κράτησε για μισή ωρίτσα τον μπέμπη για να πεταχτώ στην τράπεζα, στη λαϊκή και στο σούπερ μάρκετ για πάνες.. έτσι με είδε και μένα λίγο ο ήλιος..

Τώρα ο μικρός έφαγε και κοιμάται αμέριμνος..

Φιλιά πολλά!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

H ανιψιά μου είναι μια γλύκα! Ναζι, χαμόγελο και ομορφιά! Αυτά την χαρακτηρίζουν! Είναι ένα ήσυχο μωρό, θέλει αγκαλίτσες και φιλιά! Είναι μία κούκλα! Την ερωτευτήκαμε! Να την δέιτε πως κάνει για τον άντρα μου!!!


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

αρε δομνακι τι τραβασ...σαν να με βλεπω!!!:?:confused::rolleyes:

εγω τα παιδια τα εβγαζα πριν τισ σαραντα αρκει ο καιροσ να ηταν καλοσ ιδικα τον ιασονα που ηταν μαιοσ εστω κ στο μπαλκονι τον εβγαζα!

οσο για το φαι,θα σου ελεγα το βραδυ να του δινεισ φορμουλα γιατι χορτενουν κ κοιμουντε πιο πολυ κ μαθαινουν κ για αργοτερα;)

εμενα τα αγορια ηταν πολυ φαγανα κ εγω γαλα δεν ειχα γιατι εκανα διαιτα μετα τισ γεννεσ:tongue:....τουσ εδινα οσο ειχα αλλα αν επειναν πολυ σκονη μετα καταλαβενα οτι το δικο μου δεν τουσ εφτανε!αν πειναει συχνα δοστου να φαει σκονη τιποτα δεν θα παθει!μπορει εσυ να εχεισ πολυ αυτο δεν συμαινει οτι τον χορταινει! αν δεν εχει τα λιπαρα κ τισ ουσιεσ που εχει αναγκη;)

εξαλου θα το καταλαβεισ κ στα κιλα αν περνει πολλα

εμενα ο Γιωργοσ γενιθηκε 3330 στο μηνα ηταν 4500 μετα 5900κτλ

ο ιασονασ γενηθηκε 3700 στο μηνα πηγε 5000 μετα 6300

η δαναη απο 3180 στουσ 2 μηνεσ πηγε 5500

στα γραφω για να παρεσ μια ιδεα γιατι καθε παιδι ειναι κ διαφορετικο αλλα καλο ειναι να ξερεισ που πρεπει να παιζουν τα κιλα τουσ.

αυτα απο μενα να μην το παιζω κ ξερολασ δεν μου αρεσει:tongue:

εμεισ ειμαστε καλα με λιγο μυξεσ αλλα γενικα καλα

ειχα χαλασμενο το pc κ το πλυντηριο:shock: αχαχαχα ασχετο αλλα ηταν!

φυσικα ο εγκεφαλοσ κ μασ ζηταγαν 250 για αλλαγη τελικα λεω ασ παρω αλλο αλλα τελικα ειπα οχι(γιατι δεν υπαρχει ουτε για δωσεισ) κ το εδωσα τον εγκεφαλο σε εναν ηλεκτρονικο κ με 50 μου το εκανε καινουριο κ τωρα πλαινω με χαρα χαχαχαχαχα

φιλια

μαργκι υπομονηηηηηηηη:tongue:


image.php?type=sigpic&userid=23500&dateline=1274288107

-------------------------------------------

ΓΙΩΡΓΟ ΔΑΝΑΗ ΙΑΣΟΝΑ

Η ΜΑΜΑ ΣΑΣ ΛΑΤΡΕΥΕΙ!

1218455mjqw66vx3t.jpg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα και καλό σαββατοκύριακο να έχουμε όλες κορίτσια..

Το ξέρω ότι χάθηκα αυτές τις μέρες αλλά με τρέχει ο γιος μου. Χθες ο καημενούλης όλη μέρα ήταν ξύπνιος και ήθελε να θηλάζει.. οπότε καταλαβαίνετε ότι στο τέλος παραλίγο να πάω για απόσυρση από τον πόνο στην πλάτη και στη μέση.. Μπορεί να είναι μόλις 3.200 kg αλλά αν έχεις αυτό το βάρος στα χέρια όλη μέρα ένα ντουβρουτζά τον παθαίνεις..

Πήρε 280 γραμμάρια την τελευταία βδομάδα μόνο από το γάλα μου και σήμερα κλείσαμε και ημερομηνία βάφτισης! 20 Οκτώβρη, ανήμερα τη μέρα της γιορτής του στις 12 το μεσημέρι το μικρό θαυματάκι μου θα πάρει και επίσημα το ονοματάκι του... να είμαστε καλά και γεροί μέχρι τότε!

Σας φιλώ γλυκά!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Χαθηκα κι εγώ αλλά δικαιολογημένα γιατί αφοσιώθηκα σε ανιψούλα και αδελφούλα!

Δόμνα μου, με το καλό να γίνει η βάφτιση του μωρού!

Σας φιλώ όλες!


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια τι κανετε????

Μαρτζυ μου πως νιωθεις????

Εμεις ειμαστε καλα η μικρη παιζει μπαλα με την ουροδοχο κυστη μου (μερικες φορες λεω πως θα χρειαστω πανες ακρατειας);) επισης τις αρεσει να κλωτσαει προς τον κολπο μου- τραχηλο!!! Ειναι πολυ ζουζουνο!!! ειναι λιγο χαμηλα ελπιζω να αναιβει για να μην ανυσηχω!!!

Ραντεβου εχω την Παρασκευη, θελω να ρωτησω και για τα υγρα, εχω λιγα αλλα δεν ειναι κολπιτιδα, αληθεια ποτε ανησυχουμε???


YgXXp2.png

wbSJp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μαγδούλα, έφαγες το μισό της εγκυμοσύνης, ε;

Αντε με το καλό να έρθει η ώρα σου!

Πώς να αισθάνομαι; Με έχει πιάσει μια ανησυχία αν θα πάνε όλα καλά ως το τέλος! Με έχει πιάσει μία εμμονή με τις δουλειές του σπιτιού. Θέλω να γίνουν όλα πεντακάθαρα για να υποδεχτώ την μικρή μου σε ένα καθαρό περιποιημένο περιβάλλον! Εχω κάποιες φορές νεύρα! Τα βράδια ταλαιπωρούμαι λίγο από την κοιλιά! Η μικρή κλωτσάει συνέχεια!

Τετάρτη πάω για νον στρες!

Εχεις πολλά υγρα; Σε φαγουρίζουν; Αν έχεις υπόνοια για κολπίτιδα, πες το στο γιατρό! Κι εγώ σήμερα έχω μια φαγούρα εκεί, ρε γμτ! Μακάρι να μην είναι τίποτα και να περάσει!

Η ανιψούλα μου είναι 4 μηνών! Την λατρεύω!


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου γλυκά αν και καθυστερημένα καλησπέρα σας..

Χθες το βράδυ το μικρό Δομνινάκι είχε κέφια.. περισσότερο ανησυχία θα το έλεγα και δεν είχε όρεξη για ύπνο.. Ως αποτέλεσμα ούτε η μανούλα κατάφερε να κοιμηθεί και σήμερα πραγματικά όλη μέρα σερνόμουν.. Βέβαια το Δομνινάκι σήμερα πήρε το αίμα του πίσω μιας και πήγαμε την πρώτη μας βόλτσα με το καρότσι.. Με τον που τον έβαλα στο καρότσι άρχισε τις τσιρίδες.. αλλά με το που ξεκίνησε το καρότσι να κουνιέται έριξε κάτι ύπνους.. Τον έντυσα πολύ καλά και το πήρα απόφαση και βγήκαμε.. Γύρισα άλλος άνθρωπος.. θα το καθιερώσω λοιπόν και κάθε μέρα θα βγαίνουμε βολτούλα - εκτός και αν είναι χάλια ο καιρός - μόνο καλό θα μας κάνει..

Μάρτζι μου σε έχει πιάσει το σύνδρομο της φωλιάς.. Θέλεις το σπίτι καθαρό και τακτοποιημένο για να υποδεχθείς το νέο μέλος.. αυτό σημαίνει ότι η γέννα πλησιάζει.. Θυμάμαι κι εγώ λίγες μέρες πριν γεννήσω είχα βαλθεί να τακτοποιήσω όλες τις ντουλάπες στο παιδικό και στη δική μου κρεβατοκάμαρα. Με το καλό λοιπόν να έρθει το κοριτσάκι σου στην αγκαλιά σου!

Μάγδα μου κοντεύεις κι εσύ.. Με το καλό λοιπόν!

Φιλιά πολλά!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Δόμνα μου, να τον βγαζεις εξω τώρα! Είναι ωραίος ο καιρός και το περπατημα θα κάνει καλό και στους δυο!

Οντως με επιασε το συνδρομο της φωλάς! Αλλα χθες το παρακανα και σήμερα είμαι πολύ αδυναμη και πιασμενη παντου! Με πονάει και το αφτι! Εχω την εντύπωση πως μέχρι τελος του μήνα θα γεννησω!


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

καλα τελειωματα μαργκι μας!:rolleyes: αχ απ τη μια ζηλευω απ την αλλη αν καθηστερει η περιοδο μουρχχετε να φουνταρω απ το παραθυρο:confused::tongue:

οχι τιποτ αλλο εχω δωσει οτι ειχα κ δεν ειχα κ αν τυχει κανα μωρο αντε παλι να τα ξαναπαρω:? .....

αντε μαρκι το καλοκαιρι καροτσι κ εξω απο δω χιχι ελπιζω να σε δω καμια μερα στη λιμνη βολτα με την μπουμπου ;);)


image.php?type=sigpic&userid=23500&dateline=1274288107

-------------------------------------------

ΓΙΩΡΓΟ ΔΑΝΑΗ ΙΑΣΟΝΑ

Η ΜΑΜΑ ΣΑΣ ΛΑΤΡΕΥΕΙ!

1218455mjqw66vx3t.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!!

Μαρτζυ μου μετρας μερες για την γεννα αντε με το καλό!!! Με εναν πονο:):)

Θενα θα γινεις πολύτεκνη????

Δομνινα μου τι κανει ο μικρουλης σημερα??? Πηγε βολτα???


YgXXp2.png

wbSJp2.png

Link to comment
Share on other sites

Πες μας τέτοια Θένα! Πες μας πως έρχεται κι άλλο μωρό!!!

Αχ, κορίτσια μου, χάλια η διάθεσή μου! Με τσάντισε ο άντρας μου χθες! Δεν σέβεται τίποτα ώρες ώρες!!!! Είμαι τόσο εκνευ΄ρισμένη που δεν θέλω να τον βλέπω στα μάτια μου!


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...