Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια από ποιο μήνα και μετά σας αφήνει ο γιατρός να βάφετε νύχια; Εμένα μου έχει απαγορέψει τα μαλλιά αλλά τα νύχια μου έχει πει από την αρχή ότι μπορώ να τα βάφω. Εγω βέβαια φοβάμαι και δεν τα έχω βάψει έως τώρα αλλά τώρα που ανοίγει ο καιρός έλεγα μήπως φτιάξω λίγο τα ποδαράκια. Πήρα και μανό από το φαρμακείο για να μην έχει πολλά χημικά (λέμε τώρα..)

Μανούλες Μαρτίου 2014


evamath82

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Γεια σου κοπελα μου!!!!!!

Σου ζηλεβω!!!!! θελω και γω να ντεμπελιαζω ολη μεραααα!!!!!αλλα σε ενα μινα μονο θα το κανω!!! Κιλα ε.... στην αρχη ειχα χασει 3 επειδι δεν κατεβαινε τιποτα, τωρα τα ξαναπηρα και αλλο 1 συν! καλα ειμαι..... τωρα αρχιζουν τα δισκολα...χαχαχ απο την ωρα που το ενιωθα το μωρο εχει αρχησει και μεγαλωνει πολυ γριγορα η κοιλια....τωρα δεν μπορω να κρυφτο και να θελω..... οποτε θα παρω λωγικα και κιλα... υπολογηζω το πολυ 10 δεν θελω παραπανω.... αυτααα

Καλα και εμενα τα 17 πολλα μου φαινονται.. ομως τουλαχιστον χανω πολυ ευκολα οποτε δεν εχω θεμα..!!!

Ασε κοριτσακι μου σε νοιωθω με την δουλεια που κανεις.. Την εκανα 8 χρονια.. και δεν ημουν απλη υπαλληλος αλλα ημουν υπευθηνη.. οχι απλα σε ταξιδιωτικο, αλλα σε τουριστικο-ταξιδιωτικο..

εισητηρια-εκδρομες-Λεοφορεια.. Και να φανταστεις οτι παρολο που ειχα υπαλληλους απο κατω, ολα περνουσαν απο το χερι μου.. 6 χρονια σε ενα τοπικο γραφειο και δυο χρονια στην Tui Hellas.. λιγο πριν παντρευτω τα αφησα ολα γιατι δεν γινοταν αλλιωςς δουλευα 15 ωρες την ημερα το λιγοτερο.. Επιανα δουλεια τον Φεβρουαριο και σταματουσα τον Νοεμβριο.. αλλα και παλι τους δυο μηνες που καθομουν.. παλι στο γραφειο εκανα 8ωρα.. τα λεφτα ηταν τελεια.. αλλα προσωπικη ζωη δεν ειχα..!!


XQknp3.png

2311399a5vqu82s2t.gif

GJkkp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μανούλες και καλό μήνα! Ξέρει καμιά να μου πει σε ποιες βδομάδες αλλάζουμε τρίμηνο; Σε κάποια sites διαβάζω μόλις κλείσουμε τη 12η και σε άλλα λένε ότι το πρώτο τρίμηνο είναι μέχρι και τη 13η.


L2jgp3.png
Link to comment
Share on other sites

κοριτσακια μου καλημερα!!!!!!!!εισαστε καλα;;;;;!!!!!!!!!καλο μηνα!!!!!!!

δεν σας εγραψα χθες τα νεα της αυχενικης γιατι μολις γυρισα σπιτι ξεκινησα εναν "μαραθωνιο" με το παιδι κ δεν προλαβα!!!!!!!

λοιπον η αυχενικη βγηκε πολυ καλη κ οι πιθανοτητες για down ειναι 1 στις 1622...αυριο περιμενω κ τα αποτελεσματα του ppA!!!!!το μωρο ειναι μια χαρα, αναπτυσεται κανονικα κ εχει υψος 6,7cm!!!!!συμφωνα με τον υπερυχο κ το μεγεθος του μωρου ειμαι 13w+6d, αλλα μου ειπε οτι κατι τετοιο δεν ισχυει κ μετραμε παντα ημερολογιακα!!!!!!!!επισης αν κ δεν μου ειπε φυλο,εγω σαν "παλια" στους υπερυχουν νομιζω πως κατι ειδα να εξεχει αναμεσα στα ποδια του!!!!!!!!!!:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D εκανα κ τη μετρηση του μηκους του τραχηλου κ εδω τα πραγματα δεν ηταν τοσο ενθαρυντικα....μαλλον δεν την γλιτωνω την περιδεση....με το μηκος που εχει τωρα υπολογιζεται τοκετος πριν την 34 εβδομαδα....την αλλη τεταρτη θα παω κ στον δικο μου το γιατρο να δουμε τι θα κανουμε!!!!!!!

κατα τα αλλα ηταν πολυ ασχημη μερα χθες, γιατι περιμενα 1.5 ωρα μονη μου να ανοιξει το μικροβιολογικο να μου παρουν αιμα, εσπασε η φλεβα μου, ζαλιστηκα, "δυσκολευτηκα" να οδηγησω κ να γυρισω σπιτι, ο μικρος μετα ζωγραφισε τον τοιχο με μαρκαδορο κ καθαριζα σαν την τρελη μες τα νευρα, μετα του σταθηκε κ ενα ψαροκοκκαλο στο λαιμο κ ειχαμε "δραματα"!!!!!!!κ το πιο "ωραιο" ηταν οτι το βραδυ μετα απο ολα αυτα, με επιασαν κ τα κλαματα κ δεν μπορουσα να σταματησω με τιποτα!!!!!!!λες κ ειχα πενθος!!!!!!!δηλαδη Χ Α Λ Ι Α !!!!!!!!!


xlRZp3.png

BU8Ep3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μανούλες και καλό μήνα! Ξέρει καμιά να μου πει σε ποιες βδομάδες αλλάζουμε τρίμηνο; Σε κάποια sites διαβάζω μόλις κλείσουμε τη 12η και σε άλλα λένε ότι το πρώτο τρίμηνο είναι μέχρι και τη 13η.

καλημερα κοριτσι μου!!!!!καλο μηνα!!!!!!πως εισαι;;;;;;;;!!!!!!

δεν ξερω ποτε αλλαζουμε 3μηνο....ο γιατρος μου ειπε οταν παει 12/10 θα εχω κλεισει το α' 3μηνο, αλλα σκεψου οτι εγω τοτε θα ειμαι στην 14εβδομαδα!!!!!το μετραει με βαση την πιθανη ημερομηνια τοκετου....


xlRZp3.png

BU8Ep3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσακια μου καλημερα!!!!!!!!εισαστε καλα;;;;;!!!!!!!!!καλο μηνα!!!!!!!

δεν σας εγραψα χθες τα νεα της αυχενικης γιατι μολις γυρισα σπιτι ξεκινησα εναν "μαραθωνιο" με το παιδι κ δεν προλαβα!!!!!!!

λοιπον η αυχενικη βγηκε πολυ καλη κ οι πιθανοτητες για down ειναι 1 στις 1622...αυριο περιμενω κ τα αποτελεσματα του ppA!!!!!το μωρο ειναι μια χαρα, αναπτυσεται κανονικα κ εχει υψος 6,7cm!!!!!συμφωνα με τον υπερυχο κ το μεγεθος του μωρου ειμαι 13w+6d, αλλα μου ειπε οτι κατι τετοιο δεν ισχυει κ μετραμε παντα ημερολογιακα!!!!!!!!επισης αν κ δεν μου ειπε φυλο,εγω σαν "παλια" στους υπερυχουν νομιζω πως κατι ειδα να εξεχει αναμεσα στα ποδια του!!!!!!!!!!:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D εκανα κ τη μετρηση του μηκους του τραχηλου κ εδω τα πραγματα δεν ηταν τοσο ενθαρυντικα....μαλλον δεν την γλιτωνω την περιδεση....με το μηκος που εχει τωρα υπολογιζεται τοκετος πριν την 34 εβδομαδα....την αλλη τεταρτη θα παω κ στον δικο μου το γιατρο να δουμε τι θα κανουμε!!!!!!!

κατα τα αλλα ηταν πολυ ασχημη μερα χθες, γιατι περιμενα 1.5 ωρα μονη μου να ανοιξει το μικροβιολογικο να μου παρουν αιμα, εσπασε η φλεβα μου, ζαλιστηκα, "δυσκολευτηκα" να οδηγησω κ να γυρισω σπιτι, ο μικρος μετα ζωγραφισε τον τοιχο με μαρκαδορο κ καθαριζα σαν την τρελη μες τα νευρα, μετα του σταθηκε κ ενα ψαροκοκκαλο στο λαιμο κ ειχαμε "δραματα"!!!!!!!κ το πιο "ωραιο" ηταν οτι το βραδυ μετα απο ολα αυτα, με επιασαν κ τα κλαματα κ δεν μπορουσα να σταματησω με τιποτα!!!!!!!λες κ ειχα πενθος!!!!!!!δηλαδη Χ Α Λ Ι Α !!!!!!!!!

Σπυριδούλα μου Συγχαρητήρια!!!!!! Τέλεια η αυχενικούλα σου!!!!!!!! Πω Πω μεγάλο μωρό!!!!!!!! Όσο για αυτό που λες ότι είδες ανάμεσα στα πόδια, μπορεί να ξεγελιέσαι και να είναι και ο λώρος!!!!! Ο γιατρός τί σου είπε ή δεν έκανε καμία πρόβλεψη?

Για το θέμα του τραχήλου έχεις προηγούμενη άσχημη εμπειρία γι' αυτό αναφέρεις την περίδεση? Νομίζω όμως ότι τώρα με τα δεδομένα που έχεις οφείλεις να ξεκουράζεσαι αρκετα! Βοήθεια έχεις? Επιστράτευσέ την.....η ζαλάδα μπορεί να προήλθε από το στρεσ και την κούραση ή μήπως ήσουν νηστικούλα?

Εντάξει ήταν μια δύσκολη μέρα για εσένα η χθεσινη αλλά μόλις ξημέρωσε μια καινούρια......όταν υπάρχει ακόμα ένα παιδί, τα πράγματα είναι λιγουλάκι δύσκολα....

Κράτα γερά......

ΚΑΛΟ ΜΗΝΑ σε όλα τα κορίτσια και ΚΑΛΟ ΦΘΙΝΌΠΩΡΟ, γεμάτο χαρούμενες ειδήσεις και καλές εξετάσεις.....


qYfap3.png

OWu0p2.png

eEr3p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μανούλες και καλό μήνα! Ξέρει καμιά να μου πει σε ποιες βδομάδες αλλάζουμε τρίμηνο; Σε κάποια sites διαβάζω μόλις κλείσουμε τη 12η και σε άλλα λένε ότι το πρώτο τρίμηνο είναι μέχρι και τη 13η.

Καλημέρα Τσουπίνα!

Πώς είσαι κούκλα μου?

Σηκώθηκες από το κρεβάτι?

Και εγώ όπως τα είπε η Σπυριδούλα.......Με βάση την ΠΗΤ αλλάζω μήνα.....πχ. μου έχει βγάλει ΠΗΤ 17 Απριλίου, ε κάθε 17 αλλάζω μήνα.

Αυτό με τις εβδομάδες με μπερδεύει..,,


qYfap3.png

OWu0p2.png

eEr3p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Τσουπίνα!

Πώς είσαι κούκλα μου?

Σηκώθηκες από το κρεβάτι?

Και εγώ όπως τα είπε η Σπυριδούλα.......Με βάση την ΠΗΤ αλλάζω μήνα.....πχ. μου έχει βγάλει ΠΗΤ 17 Απριλίου, ε κάθε 17 αλλάζω μήνα.

Αυτό με τις εβδομάδες με μπερδεύει..,,

κ γω με τις βδομαδες μπερδευομαι ξερω καθε 16 του μηνος αλλαγη μηνα


Yupqp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα στα κοριτσια! Καλο μηνα!

Το τι βροχη ριχνει, δε σας περιγραφω!!! Ο ΧΑΜΟΣ!

Ελπιζω να ειστε ολες καλα!

Τα τριμηνα μεχρι ωρας ξερω οτι δεν μετριουνται με τις εβδομαδες γτ ενας μηνας εχει 4 εβδομαδες μεν αλλα σε μερες ειναι 28 (4 εδβ.x7ημ)

Αρα ειναι κατι παραπανω να προσθεσετε.

Εγω δλδ που ειμαι τωρα στα τελεωματα της 20ης εβδομαδας αρα σε μερικες μερες ακομα μπαινω στον 6ο.

Το δευτερο τριμηνο ομως θα τελειωσει με την ολοκληρωση του.

Ολοκληρη αλγεβρα μας εχουν κανει! Χιχιχι\Ελπιζω να ειστε ολες καλα!

Σπυριδουλα μου ψυχραιμια παιδι μου τι σε επιασε!

Ε ρε τα κουραγια μας εχουν ανατιναχτει μου φαινεται...

Εγω τελικα αν φυγει ο αντρας μου θα μου βαλει τα εξοδα η πεθερα μου κ θα παω Πατρα γτ μονη μου ενα μηνα ουτε εγω θα την παλεψω με το παιδι, ουτε κ εκεινο το καημενο θα ειναι καλα κλεισμενο σπιτι μονο μαζι μου....ας εχει τουλαχιστον κ παρεα!!!


z7tup3.pngArPLp3.png
Link to comment
Share on other sites

ρε κοριτσια εχει 2 3 μερες που νιωθω ενα πονο δεξια χαμηλα, σαν να παθαινω κραμπα σαν να χω ενα βαρος

Δεν ειναι τιποτα παιδι μου μην ανησυχεις,κραμπες ειναι που θα τις εχεις αρκετα συχνα λογω "αλλαγης",ειτε χωρις λογο ειτε αν κανεις καποια κινηση οχι απαραιτητα αποτομη.

Προχθες φτερνιστικα κ απο τις σουβλιες κ τον πονο εκανα μιση ωρα να σηκωθω απο το κρεβατι!

Ουτε να τεντωθω, ουτε να μαζευτω τιποτα, μιλαμε για πονο!

Ολα αυτα ομως ειναι..."φυσιολογικα";)


z7tup3.pngArPLp3.png
Link to comment
Share on other sites

Σπυριδούλα μου Συγχαρητήρια!!!!!! Τέλεια η αυχενικούλα σου!!!!!!!! Πω Πω μεγάλο μωρό!!!!!!!! Όσο για αυτό που λες ότι είδες ανάμεσα στα πόδια, μπορεί να ξεγελιέσαι και να είναι και ο λώρος!!!!! Ο γιατρός τί σου είπε ή δεν έκανε καμία πρόβλεψη?

Για το θέμα του τραχήλου έχεις προηγούμενη άσχημη εμπειρία γι' αυτό αναφέρεις την περίδεση? Νομίζω όμως ότι τώρα με τα δεδομένα που έχεις οφείλεις να ξεκουράζεσαι αρκετα! Βοήθεια έχεις? Επιστράτευσέ την.....η ζαλάδα μπορεί να προήλθε από το στρεσ και την κούραση ή μήπως ήσουν νηστικούλα?

Εντάξει ήταν μια δύσκολη μέρα για εσένα η χθεσινη αλλά μόλις ξημέρωσε μια καινούρια......όταν υπάρχει ακόμα ένα παιδί, τα πράγματα είναι λιγουλάκι δύσκολα....

Κράτα γερά......

ΚΑΛΟ ΜΗΝΑ σε όλα τα κορίτσια και ΚΑΛΟ ΦΘΙΝΌΠΩΡΟ, γεμάτο χαρούμενες ειδήσεις και καλές εξετάσεις.....

κοριτσακι μου γλυκο, σ'ευχαριστω πολυ!!!!!!!

λοιπον, περιδεση ειχα κανει κ πριν την αποβολη μου στην 20η εβδομαδα, αλλα μαλλον τοτε την εκανα τζαμπα....μου ειχε πει ο τοτε γιατρος μου οτι οταν ξαναμεινω εγκυος πρεπει να κανω οπωσδηποτε περιδεση στην 12-14η εβδομαδα...ο τωρινος γιατρος μου ειπε οτι δεν κανουμε περιδεση αν εχουμε ενα ικανοποιητικο μηκος τραχηλου....εμεις το μετρησαμε χθες κ δεν ειναι κ τοσο ικανοποιητικο!!!!!!!!!δεν πειραζει!!!!!!!αρκει να μην εχει προβλημα το μωρακι μου κ ολα τα αλλα γινονται!!!!!!!ξεκουραση με μωρο στο σπιτι δεν γινετα, οπως ξερεις, αλλα ευτυχως εχω βοηθεια τον αντρα μου κ αν χρειαστει κ την πεθερα μου!!!!!!!

ναι ηταν δυσκολη μερα, πολυ δυσκολη, αλλα ΠΕΡΑΣΕ!!!!!!!!!!!!:-D:grin::-D:grin::-D:grin::-D

καλημερα κοριτσια αχ χαλια ο καιρος μονο γα υπνο ειναι

συμφωνω απολυτα!!!!!!!!πως εισαι κουκλα μου;;;;;!!!!!!!!!

Καλημερα στα κοριτσια! Καλο μηνα!

Το τι βροχη ριχνει, δε σας περιγραφω!!! Ο ΧΑΜΟΣ!

Ελπιζω να ειστε ολες καλα!

Τα τριμηνα μεχρι ωρας ξερω οτι δεν μετριουνται με τις εβδομαδες γτ ενας μηνας εχει 4 εβδομαδες μεν αλλα σε μερες ειναι 28 (4 εδβ.x7ημ)

Αρα ειναι κατι παραπανω να προσθεσετε.

Εγω δλδ που ειμαι τωρα στα τελεωματα της 20ης εβδομαδας αρα σε μερικες μερες ακομα μπαινω στον 6ο.

Το δευτερο τριμηνο ομως θα τελειωσει με την ολοκληρωση του.

Ολοκληρη αλγεβρα μας εχουν κανει! Χιχιχι\Ελπιζω να ειστε ολες καλα!

Σπυριδουλα μου ψυχραιμια παιδι μου τι σε επιασε!

Ε ρε τα κουραγια μας εχουν ανατιναχτει μου φαινεται...

Εγω τελικα αν φυγει ο αντρας μου θα μου βαλει τα εξοδα η πεθερα μου κ θα παω Πατρα γτ μονη μου ενα μηνα ουτε εγω θα την παλεψω με το παιδι, ουτε κ εκεινο το καημενο θα ειναι καλα κλεισμενο σπιτι μονο μαζι μου....ας εχει τουλαχιστον κ παρεα!!!

καλημερα κοπελα μου!!!!!!

καλα θα κανεις κ θα πας στα πεθερικα σου!!!!!καταλαβαινω οτι σου ειναι δυσκολο κ η συμβιωση κ οι συνθηκες που θα επικρατουν, αλλα κ μονη σου δεν ειναι καλο να μεινεις......κ οπως σου εχω ξαναπει, ΧΡΕΙΑΖΕΣΑΙ Κ ΣΥ ΞΕΚΟΥΡΑΣΗ Κ ΒΟΗΘΕΙΑ!!!!!!!!!!!

οσο για μενα, οντως εχθες το εχασα το κουραγιο μου, αλλα σημερα επεστρεψα δρυμιτερη!!!!!!!!!!


xlRZp3.png

BU8Ep3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...