Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Nima21 είπε:

      Και εγώ την Πέμπτη η πρώτη μου προσπαθεια! Εχεις τπτ συμπτωματα; Εγω σχεδον τπτ.. και παει να με παρει απο κατω , αλλα προσπαθώ να το μην το σκέφτομαι...κατι ψιλοπονακια περιοδου και λιγο πρησμενο στηθος..

      Καλή μας επιτυχία!! 😍

      Καλησπέρα κορίτσι μου.Μην ψάχνεις για σύμπτωματα.Τα συμπτώματα της περιόδου μοιάζουν με της εγκυμοσύνης.Ειναι τόσα πολλά τα φάρμακα που τα περισσότερα είναι από εκεί.Σου εύχομαι καλή επιτυχία 🙏❤️🙏

Μανούλες Αυγούστου 2014


martha86

Recommended Posts

καλησπερα μελλουσες μανουλιτσες τι κανετε??

αναστασακι μου πολυχρονη με υγεια κ του χρονου να το γιορτασετε 3μελης..

παπακι μου με συγκινησες θα γινεις μια πολυ γλυκια κ στοργικη μανουλα οπως ολες μας...εισαι στην 10η εβδομαδα??αχ θα χ@@@@ απο την χαρα μου αν δω χερακια κ πατουσακια...

σημερα ειναι μεγαλη μερα να ακουσουμε καρδουλα αχ μακαρι να πανε ολα καλα..ο αντρουλης μου φορτισε την ψηφιακη για να το ηχογραφησει :tongue::tongue:...

μαριλου μου μην αγχωνεσαι ολα θα πανε καλα παρε πχ απο την want be mama..οραια τα παιδικα δωματια που μας εδειξες...με την αυχενικη σας ειπαν περιπου το φυλο του παιδιου??αν κ ειναι ακομα νωρις..

Χρύσα μου τέλεια!!!!!!!!!θα ακούσεις τον πιο υπέροχο ήχο που έχεις ακούσει ποτέ!!!! αχ μπράβο θέλω και εγώ να πάω ξανά να τον ακούσω!!!! θα συγκινηθείς!!!! περιμένουμε νέα!!!!

καλέ διατροφή έκανα πριν μείνω έγκυος (3 μήνες) τώρα που τα κατάφερα τρώω και εγώ ότι να'ναι (αναψυκτικά δεν πίνω καθόλου μόνο).

κιμάδες απο έξω μην τρως (ρώτα και το γιατρό σου βέβαια εμένα μου τους απαγόρευσε αυστηρά) άρα κομμένα τα cheese (ξέρετε απο που) πωπω!!!! άσχετο αλλά μήπως ξέρει καμία τη συνταγή για τη σος που βάζουνε μέσα? να φτιάξω κανά χειροποίητο

σε ευχαριστώ πάρα πολύ και εσύ ότι επιθυμείς με υγεία πάνω απο όλα μανουλίτσα


SO9Np3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Να μαι κι εγώ!!

ΠΗΤ 14/8 και την γιατρό μου κάθε φορά να μου λέει πως θα με σκοτώσει!!!

Σήμερα είμαι 11+4 και χτες πήγαμε να δούμε το μπεμπάκι μας!!

Κορίτσια είχε τα χέρια στο κεφάλι!! Αρακλαντάν το μωρό μου!

Που θέλουμε σαν τρελοί να είναι κοράκλα!!!

Την άλλη Δευτέρα 3/2 πάμε κ για αυχενική που η γιατρός μου, μου είπε πως θα είναι πολύ καλη!

Κορίτσια μου φυγε μεγάλο βάρος!! Χτες κοιμήθηκα τοοοοοοσο ήρεμη!

Ααααα σε 5 μέρες σταματάω κ τα ουτροτζεσταν!!! Μεγαααααλη χαρα!!

Καλώς την! Με το καλο και σε σένα το νινι! Βλέπω εσυ 15 Αύγουστο θα τη βγάλεις στο μαιευτήριο ενώ εμάς θα μας κάνει τη χάρη μάλλον να χαρούμε την αργία και μετα να πάμε προς το μαιευτήριο...


kZZ6p2.pngjhVgp2.png
Link to comment
Share on other sites

Να μαι κι εγώ!!

ΠΗΤ 14/8 και την γιατρό μου κάθε φορά να μου λέει πως θα με σκοτώσει!!!

Σήμερα είμαι 11+4 και χτες πήγαμε να δούμε το μπεμπάκι μας!!

Κορίτσια είχε τα χέρια στο κεφάλι!! Αρακλαντάν το μωρό μου!

Που θέλουμε σαν τρελοί να είναι κοράκλα!!!

Την άλλη Δευτέρα 3/2 πάμε κ για αυχενική που η γιατρός μου, μου είπε πως θα είναι πολύ καλη!

Κορίτσια μου φυγε μεγάλο βάρος!! Χτες κοιμήθηκα τοοοοοοσο ήρεμη!

Ααααα σε 5 μέρες σταματάω κ τα ουτροτζεσταν!!! Μεγαααααλη χαρα!!

καλωςήρθες μανούλα . το πρώτο σου? που θα γεννήσεις ? γιατί καλέ να σε σκοτώσει η γιατρός σου?? μήπως δεν την ακούς?


SO9Np3.png
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για το καλωσόρισμα!!

Ειμαι απο Χαλκιδική κ θα γεννήσω στην βιοκλινική!! Ναι! Είναι το πρώτο μου!!!

Η γιατρός μου με πειράζει γιατί της λέω συνέχεια Σόφη καλά τις βόλεψα τις διακοπές σου για φέτος!! Και εκεί μου λέει πως θα με σκοτώσει!!

Είμαι καλό κορίτσι κ την ακούω την γιατρό μου! Που την αγαπώ πολύ!

Με έχει στηρίξει πάρα πολύ κ ψυχολογικά (τον Σεπτέμβριο είχα μια παλλίνδρομη κ αυτή ξεκίνησε με αίμα) οπότε δεν με παίρνει να μην την ακούω!

Κορίτσια εμένα με αγχώνει η κίνηση του καλοκαιριού! Μένω σε άκρως τουριστική περιοχή κ λέμε χαριτολογόντας φαντάσου να με πιάσουν πόνοι Κυριακή απόγευμα!! Στο αμάξι θα γεννήσω!!!:tongue:


bdf4p3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σ ολες! Εχω να μπω απο την πρωτη σελιδα!!! Μου πηρε αρκετη ωρα αλλα σας διαβασα! Να καλωσορίσω κ τα καινουρια κοριτσια... παπακια με το καλο ο γαμος σου! Κοριτσια χαρηκα πολυ με τα νεα σας... εμεις ειμαστε 10w4d ! Εχω να τα δω 2 βδομαδες! Τη δευτερα θα παμε παλι για υπερηχο... και λογικα θα μου πει κ ποτε θα κανω κ την αυχενική.. στο ρεα κ γω!

Μarilouu (εσυ νομιζω εκανες την αυχενική στο ρεα... ) ποσο σου κοστησε? Κ ποσο περιπου διαρκεί? Σου εδωσαν κ το dvd ?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Marilou ειναι λογικό να κοιτάς ουδέτερα χρώματα όμως στα μωρακια τους αρέσουν τα έντονα και ζεστά χρώματα.... Εμείς είχαμε βαψει το σπίτι πριν παντρευτουμε οπότε δε ξέραμε τι χρώμα να κάνουμε το παιδικό κι τελικα καταλήξαμε σε μια διχρωμια ψιλό ουδέτερη: σωμον κάτω, φυστικι πανω και για να μη φαίνεται άσχημη η Ένωση μας έκανε μια γραμμή πάχους 5εκ μπλε με τεχνοτροπια, με νερά δηλ μέσα στο μπλε και στις άκρες αυτής της λωρίδας έκανε μικρές γραμμές με λεπτό πινελιές σε χρωμα ασήμι και χρυσό! Βγήκε πολυ ωραίο και. Μικρός απο νεογέννητο ένιωθε ευχαρίστηση οταν πήγαινε στο δωμάτιο του.

ναι αυτο με προβληματιζει που τα μωρακια θελουν πιο εντονα ισως εχω μονο τα πραγματακια και την προικα του σε ουδετερα και βαλω χρωμα και σχεδια στους τοιχους πολυ ωραια η ιδεα σου παντως για τεχνοτροπια

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που κοιτάω μόνο κοριτσίστικα???

Ροζ, φουξια, λιλα, αντε κ κανα παστελ φυστικι να σπάσει το ροζ!!!

Χτες ελεγα στην γιατρό ΑΧ η κόρη μου!!!

Υ.γ δεν το χουμε ακομα δει το φύλο!!

Τρελόνγκα!!!


bdf4p3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σ ολες! Εχω να μπω απο την πρωτη σελιδα!!! Μου πηρε αρκετη ωρα αλλα σας διαβασα! Να καλωσορίσω κ τα καινουρια κοριτσια... παπακια με το καλο ο γαμος σου! Κοριτσια χαρηκα πολυ με τα νεα σας... εμεις ειμαστε 10w4d ! Εχω να τα δω 2 βδομαδες! Τη δευτερα θα παμε παλι για υπερηχο... και λογικα θα μου πει κ ποτε θα κανω κ την αυχενική.. στο ρεα κ γω!

Μarilouu (εσυ νομιζω εκανες την αυχενική στο ρεα... ) ποσο σου κοστησε? Κ ποσο περιπου διαρκεί? Σου εδωσαν κ το dvd ?

140 ευρω κοστισε στο ρεα αλλα αν κανεις και τις 3 εξετασεις εκει (αυχενικη β επιπεδου και doppler)σου κανουν τιμη πακετου απο 360 στα 300 ευρω (η εκπτωση γινεται στην τελευταια χρονικα εξεταση πχ για την αυχενικη θα δωσεις 140 για β επιπεδου 100 και για doppler 60 ara to doppler exei πιο ακριβη αρχικη τιμη κι εκει πληρωνεις τα πιο λιγα)

και εχει κι αλλα πακετα και πιο ακριβα και με βιοφυσικο προφιλ νομιζω και επαναληπτικο doppler και παλι με εκπτωση αν τα κανεις ολα στο ρεα...το καλο ειναι οτι θα σου δωσουν καρτελακι και αναλογα με το τι θα χρειαστεις απο τις εξετασεις θα κινηθεις...το βασικο πακετο που ζητουν ολοι οι γιατροι ειναι αυτο με 300 ευρω και οι 3 εξετασεις...παντως σου δινουν ενα εγγραφο και τα γραφουν ολα αναλυτικα μην ανησυχεις καθολου!

η διαρκεια εξαρταται απο το ποσο συνεργασιμο ειναι το μωρακι εγω ειχα φαει σοκολατα 5 λεπτα πριν μπω και ευτυχως πιστεψε με, αυτο βοηθησε πααααρα πολυ ...μια αλλη μαμα την εστειλαν για περπατημα γιατι δεν επαιρνε καλη θεση...συνολικα για ολες τις μετρησεις επειδη οπως μας ειπαν ειναι καλο το μωρακι μου (χαχαχα)μας πηρε 20 -25 λεπτα φανταζομαι ενα μωρακι που δεν ειναι πολυ συνεργασιμο (δε σου λεω καθολου γιατι τοτε ειναι που πας βολτιτσα) να παιρνει ενα 40λεπτο γιατι μετρουν 2 και 3 φορες τα ιδια πραγματα για επιβεβαιωση

dvd δε μας εδωσαν μας εδωσαν ομως 4 σελιδες με παρα πολλες ληψεις του μωρου και των οργανων του οι 2 μαλιστα ηταν τρισδιαστατες!αλλα στις 3d δε μας εκανε την τιμη να το δουμε ειχε μπουνιτσες τα χερακια στο πρσωπακι του!

στον δευτερο οροφο πας βγαινεις προς τα αριστερα και μετα κανεις δεξια

ολο ευθεια ειναι το ταμειο-γραμματεια(εκει ακριβως ειναι και τα δωματια των υπερηχων) σου δινουν να συμπληρωσεις ενα εγγραφο με τα στοιχεια σου κιλα βαρος τελευταια περιοδος γεννηση και διαφορες ερωτησεις για το ιστορικο αν καπνιζεις αν εχεις διαβητη κλπ.και πληρωνεις πριν μπεις...

φευγοντας σου δινουν το φακελο σου με τα αποτελεσματα και το καρτελακι που σου ελεγα

αντε με το καλο!:D:D:D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ναι αυτο με προβληματιζει που τα μωρακια θελουν πιο εντονα ισως εχω μονο τα πραγματακια και την προικα του σε ουδετερα και βαλω χρωμα και σχεδια στους τοιχους πολυ ωραια η ιδεα σου παντως για τεχνοτροπια

Κι εμάς μας αρέσουν τα ουδέτερα χρώματα, κούνια σίγουρα λευκή θα πάρουμε χωρίς πολλά μπλιμπλίκια, εξάλλου με τα σεντονάκια, τα παιχνίδια, τα αυτοκόλλητα στον τοίχο, το δωμάτιο θα αποκτήσει χρώμα σίγουρα! Το μόνο είναι ότι έχουμε στο συγκεκριμένο δωμάτιο μια τρελιάρικη κουρτίνα που υπερισχύει το μωβ οπότε μάλλον θα προσπαθήσω να τα συνδυάσω γιατί λεφτά για άλλη κουρτίνα γιοκ!


u7ndlkkhjd9ns8bu.png
Link to comment
Share on other sites

chrysa1982 μας είπε οτι μοιάζει με κοριτσάκι αλλά να μη το δεσμουμε!

αλλα εγώ διαίσθηση έχω αγόρι...χαχαχα για να δουμε!

αχ μαριλου μου γερο ναναι κ οτι ναναι αλλα να κατουραει καθιστη χαχαχα κ γω κοριτσακι θελω αλλα το ενστικτο μου αν πανε ολα καλα νομιζω θαναι αγορι..

Σ ευχαριστώ παααααααααρα πολυ marilouu ! Ησουν κατατοπιστικοτατη!!! Εμενα λογικα λογω διδυμων θα μου πάει παραπανω.... σ ευχαριστώ πολυ! Κ συ με το καλο! :-)

αχ σοφακι μου τι καλα διδυμακια κ μενα το ονειρο μου ηταν να κανω διδυμα αλλα δεν μπορουμε να τα εχουμε ολα πανω απο ολα γερα ναναι ...

αναστασακι μου ναι σε 2 ωριτσες αν το θελει ο θεος θα ακουσω το πιο γλυκο ηχο δεν νομιζω να κρατηθω σιγουρα θα με παρουν τα ζουμια...

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου έχω φρικτο πονοκέφαλο και εκτός απο αυτό,εχουν πεσει πανω μου ολα τα συμπτωματα μαζι....εμετο..υπνηλια..το εντερακι μου...νευρα... Μπηκα μόνο να σας πω για την αυχενική...(Ισως μπω αργοτερα αν ειμαι καλα)

Χρυσα μου ανυπομονω να διαβασω νεα σου!!!

Οσο αφορά τη διαφάνεια...πιστοποιημενοι γιατροι θα βρειτε στη λιστα του λινκ...Οσον αφορα τη διαρκεια..Οσο εμπειρος και αν ειναι ενας γιατρος, οτι θεση και να εχει το παιδι, 15 λεπτά δεν ειναι ποτε αρκετα....ενημερωθείτε..ψαχτειτε λίγο....!!!Και δεν ειναι τυχαιο που δεν σας δινουν dvd...πονηρευτειτε....τουλαχιστον εγω οσα εχω διαβασει και οσο το εχω ψαξει...

Φιλια σε όλες σας!!!

http://www.emvrio.gr/about-us/certifications


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου έχω φρικτο πονοκέφαλο και εκτός απο αυτό,εχουν πεσει πανω μου ολα τα συμπτωματα μαζι....εμετο..υπνηλια..το εντερακι μου...νευρα... Μπηκα μόνο να σας πω για την αυχενική...(Ισως μπω αργοτερα αν ειμαι καλα)

Χρυσα μου ανυπομονω να διαβασω νεα σου!!!

Οσο αφορά τη διαφάνεια...πιστοποιημενοι γιατροι θα βρειτε στη λιστα του λινκ...Οσον αφορα τη διαρκεια..Οσο εμπειρος και αν ειναι ενας γιατρος, οτι θεση και να εχει το παιδι, 15 λεπτά δεν ειναι ποτε αρκετα....ενημερωθείτε..ψαχτειτε λίγο....!!!Και δεν ειναι τυχαιο που δεν σας δινουν dvd...πονηρευτειτε....τουλαχιστον εγω οσα εχω διαβασει και οσο το εχω ψαξει...

Φιλια σε όλες σας!!!

http://www.emvrio.gr/about-us/certifications

Aχ papakia30 κι εγώ τα ίδια και τον σιχαινομαι τον εμετό είναι το χειροτερο μου ας ελπίζουμε οτι το δεύτερο τρίμηνο είναι τόσο καλό όσο μου έχουν πει(ξεμπερδευεις απο ανακατωσουρες κλπ και δεν εχεις και τη δυσφορία που ξεκινά στο τρίτο τρίμηνο)

Αλά υπομονή Σκέψου οτι είναι το μωράκι που σου στέλνει σημάδι που σου λεει είμαι εδώ μανούλα!!!!ακόμα δε μπορεί να στο πει αλλιως γιατί κ που σε κλωτσα δεν το νιώθεις!

Για το dvd δεν ξέρω η αλήθεια είναι οτι δεν ξέρω και καμια εγκυμονούσα που να έχει την αυχενική σε dvd...για τη διαρκεια εμένα τα 25 λεπτα μου φάνηκαν πολύ καλά γιατί τριπλοτσεκαρε μπροστά μου ο γιατρός και παραλληλα εξηγούσε πολλά πραγματα ...τι να πω ίσως παιζει ρολο το μωρο 'η η θέση του για τις πολύ λεπτομέρειες των οργανων όχι δηλαδή για τα ξεκάθαρα που είναι η μεμβράνη και η μύτη...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...