Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Αυγούστου 2014


martha86

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλησπέρα κορίτσια! Εμείς σήμερα είμαστε 22 ημερών... Κορίτσια ειναι λίγο καλύτερα τώρα... Δε κλαίω όπως πριν !

Δυσκοκευτηκα στην αρχη γιατι έβγαζα το γάλα με το θηλαστρο κ μετα ταιζα το μωρο ! Μεχρι χθες το πρωι! Κ το ξυπνουσα κ καθε 2 ώρες σχεδόν στην αρχη... Επειδη ήρθαμε σπίτι 2579! Τώρα ειναι 3250! Κ απο χθες τρώει μόνο απο το στήθος...

Πάντως επειδη ειχε ψιλοφτιαξει 2ωρα με το μπουκάλι κ έβλεπα πόσο έτρωγε κ πόσο έβγαζα απο καθε στήθος τώρα όταν βλέπω ότι αδειάζει το στήθος μου δεν τον βάζω πριν το 2ωρο... Συμβουκευτηκα κ μια φίλη μου που θηλαζει αποκλειστικά το δεύτερο παιδάκι της τώρα 4 μήνες...

Δύσκολα πάντως... Ειδικα τα βραδιά πολυ δυσκολα!!


nvRCp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ναταλια χρονια σας πολλα!!!! Να την χαιρεσαι την μπεμπουλα σου!

Ιουλια και σε εσας γλυκιες ευχες που σαραντισατε!!!!

Filh πολυ χαιρομαι που εισαι καλυτερα... καθε 2 ωρες πειναει ο μαγκας? Μακαρι Τωρα που ειστε σε καλα κιλα να στο κανει 3ωρο να ξεκουραστεις κι εσυ... παντως οσο περνανε οι μερες τα πραγματα θα γινονται ολο και καλυτερα... τουλαχιστον αυτο λενε οσοι τα περανε...

Σιγουρα ο καθενα κανει ο.τι κρινει καλυτερο για παιδακι του και καθε περιπτωση ειναι διαφορετικη. παντως για την ιστορια κι εμενα η παιδιατρος που ειναι πολυ υπερ του θηλασμου μου ειχε πει καθε 3 ωρες 10-15 λεπτα απο το καθε στηθος ασχετα που εγω τελικα δινω και συμπληρωμα.

Παντως κοριτσια ακομα δεν μπορω να πιστεψω οτι αυτο το πλασματακι ειναι δικο μου!!! Τον κοιταζω με τις ωρες και λιωνω...


ro0Wp3.png
Link to comment
Share on other sites

Carnation μετα τα 15 λεπτα το στήθος σου σταματάει να τρέχει; Εγω τον αφήνω 20 λεπτο... Κ πολλές φορές ακόμα τρέχει γάλα..

Εχω ένα θέμα , πείτε μου καμία ιδέα το να κάνω... Το δεξι μου στήθος έχει πιο πολυ γάλα απο το αριστερο.. Το είδα όταν το έβγαζα με το θηλαστρο...

Στις 15.00 βάζω το μωρο στο δεξι στήθος.. Τον αφήνω κ τρώει 20 λεπτα... Τον κρατάω κ 10 λεπτα να ρεφτει μεχρι να τον αλλάξω να ηρεμήσει κοιμάδται κατα τις 16.00-16.16... Στις 18.00 δεν έχει ξυπνήσει! Κ ή παιδιατρος μου είπε μεχρι 3ωρο... Κ τον ξυπνάω υποχρεωτικά πάω να τον βάλω στο αριστερό στήθος κ νευριαζει κ κάνει μια γουλια το 5λεπτο! Κ αργεί πολυ.. Τον εχω βάλε Βγάλε στο αριστερό... Μπορει να περάσει κ μια ώρα κ να ρουφηξει πολυ λίγο... Μετα τον βγάζω.. Αλλα δεν ηρεμει να κοιμηθεί πολυ... Κ στις 20.00 αρχίζει να ζητάει πάλι... Τι να κάνω ; Να τον αφήνω να κοιμάται τη μια φορα 3-3,5 ώρες κ την άλλη στις 2 να τον βάζω στο στήθος;

Πιστεύω ότι χορταινει πολυ απο το δεξι κ μετα δε θέλει να φάει τόσο σύντομα..κ ειδικα το βράδυ με πιάνει απελπισία...

Εσείς σε καθε γεύμα το βάζετε κ στα 2 στήθη;


nvRCp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια εγω εχω το εξης προβλημα στο αριστερό στηθος χορταινει περισσότερο δεν συνεργάζεται στο δεξι τραβιέται την βαζω σε αλλη σταση δοκιμάζω διάφορα μηπως βολευτεί αλλα δεν ακούω να πινει μονο πιπιλαει και αν την βγαλω μετά από ωρα γκρινιάζει και αναγκαστικά την βαζω στο αλλο γτ γίνεται αυτο δεν εχω πολύ γαλα σε εκείνο το στήθος?? Σε καθε γευμα αλλάζω στηθος .ξέρετε την γραμμη θηλασμου? ? Το νουμερο??

Filh εμας η παιδίατρος μας είπε 3με 3μιση ωρες εσυ τον ξυπνας στις 2αν δεν κανω λαθος αστον λιγο παραπάνω εμενα ζηταει αν μια ωρα αλλα μια φορα με ξενο κοιμήθηκε 4 ωρες .Αλλα δεν εχουμε θεμα με κιλα, ρωτα καλύτερα την παιδιατρο στο τι να κανεις.


KDeIp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

SweetangelΚ εμένα αυτα ακριβώς κάνει!! Όταν τρώει απο το δεξί μου στήθος ειναι ένα αγγελουδι σα να θηλαζε χρόνια... Απο το αριστερό με τίποτα... Έλεγα μήπως χορταινε πολυ απο το δεξί κ δεν ήθελε μετα που τον ξυπνουσα...

Τον άφησα όμως τώρα κ στις 3,5 ώρες που ξυπνησε μονοσ του κ πάλι τα ίδια... Η παιδιατρος μου είπε μεχρι 28 ημερών σίγουρα στις 3 ώρες... Θα τη πάρω πάλι τηλ αύριο... Γιατι εχω απογοητευτεί...

Εγω που έβγαζα με το θηλαστρο πάντα απο το δεξι μπορει να έβγαζα 70-80ml κ απο το αριστερο 40-50!

Γουλιες σας βγάζει; Εμένα τώρα 3 μέρες που τον βάζω στο στήθος βγάζει πιο πολλές απο ότι πριν... Κάτι δεν κάνω καλα....


nvRCp3.png
Link to comment
Share on other sites

Sweetangel εγω σκέφτομαι να πάρω τη παιδιατρο να τη ρωτήσω κ για αυτο το θέμα με το θήλασμο..

Στις γραμμές θηλασμου κ στις ομάδες θηλασμου δεν με συμφέρουν αυτα που λένε να πω την αμαρτία μου... Δηλαδή το όλη μέρα στο στήθος δε με συμφέρει... Εμένα ας πούμε παίρνει κ λίγο πιπιλα να κοιμηθεί. . Η παιδιατρος μου είπε αφου παίρνει κ συνεχίζει κ τρώει απο το στήθος να τη δίνεις... Δεν ειναι υποχρεωτικό ότι όλα τα παιδάκια παθαίνουν σύγχυση θηλων..,


nvRCp3.png
Link to comment
Share on other sites

Filh και εμενα περνει πιπιλα και περασαμε το ολη μερα στηθος αλλα την τρίτη μερα της εδωσα ξενο το βραδυ για να κοιμομουν ενα 3 ωρο γτ ημουν πτωμα πιστεύω οτι καλες οι συμβουλές θηλασμου αλλα εσυ θα δεις τι πρεπει να κανεις και πως να προσαρμοστείς με το παιδακι σου. Εμενα μετα τις 12 το βραδυ δεν κοιμάται οσο στηθος και να της δινω αναγκαζομαι να δινω ενα γευμα ξενο και το δινω τοτε αν ακουγα αυστηρα τις συμβουλους θηλασμου δεν θα την παλευα...


KDeIp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλα κανείς κ δίνεις ξένο.. Το θέμα ειναι να είμαστε κ εμείς καλα! Κ εγω θα έδινα αν χρειαζόταν.. Αλλα το θέμα ειναι ότι πρέπει μετα να κάθομαι να βγάζω το γάλα μου με το θηλαστρο γιατι πρηζεται το στήθος μου κ πονάει αν δε φάει ο μπεμπης...

Γουλιες βγάζει εσάς; Εμένα έχει τώρα 2-3 μέρες που βγάζει 1-2 μετα απο καθε γεύμα...


nvRCp3.png
Link to comment
Share on other sites

kai emena ebgaze polu sxedon se ka8e geuma gia kana 3 me 4 meres kai emeto rouketa mou ekane h paidiatros mou eipe mono an kanei polles fores emeto na anushxw. alla meiw8hke twra mes thn mera na bgalei mia duo fores goulitses kai auto giati zorizetai gia ta kaka ths pisteuw (den einai duskilia malaka ta kanei, nero) eseis zorizestai?? sorry gia ta greeklish alla exw 8ema me ton ypologisth.


KDeIp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


SweetAngel εμένα ζορίζεται πολυ αν κ τα κάνει Νερουλα επίσης. Ακόμα κ οταν θηλάζει τον βλέπω που ζορίζεται κ γινεται ολο κόκκινος. Γουλιτσες βγάζει οχι συστηματικά όμως. Ποσο γαλα πίνει μωρο σας σε καθε γεύμα απο το Μπιμπερο οταν του δίνεται μητρικό που εχετε βγάλει απο θηλαστρο? οταν ξεκινήσω να μαζεύω ποσο πρεπει να συγκεντρώνω σε καθε δοχείο? το καθε δοχείο ειναι 180 ml...εχω αγχώνει αν θα του φτάνει. Θα ξεκινήσω αποθήκη μητρικου για οταν ξεκινήσω δουλεια να του δίνει ο αντρας μου κ φοβάμαι μη δε χορταινει.


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

koritsia emas mas boh8hse kapws to tsai 3erw lene na mhn dinoume ktl. alla egw den mporousa na thn blepw na spartaraei sto klama kai afou ta ekana OLA allagh panas 8hlasmo aggalia kai den stamatouse epifulaktika ths edwsa kai eida oti den ponaei toso polu, poname pali alla oxi toso. koita egw apo 8hlastro den prolabainw na dwsw gt einai sunexeia sto sth8os alla merikes fores pou xreiasthke na bgalw 50ml den thn eftasan enw 1 geuma 3eno an dwsw to bradu pinei meta apo 8hlasmo panta 70 me 90ml twra.... gt meta 8a pinei fusika perissotero. mila me to paidiatro sou gia apo8hkeush , sthn katapsu3h to kratame 1 mhna kai ena 24wro sth sunthrhsh kai zestenoume se mpen mari.


KDeIp3.png
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ προβληματίζομαι με το θηλασμό έξω. Τον ταισα στο σουπερ μάρκετ μέσα στο μάρσιπο με το καπελάκι του πάνω στο στήθος μου.νομίζω δεν κατάλαβε κανείς τοποτα. πιστεύω όμως ότι θα τον παίρνω κάπου ήσυχα σε αλλά μέρη...

Link to comment
Share on other sites

Filh μακαρι να ειχα τοσο γαλα ωστε να τρεχει απο το στηθος. Εμενα στα 15 λεπτα σταματαει οταν βγαζω με το θηλαστρο εχω νοικιασει νοσοκομειακο δεν ξερω αν παιζει ρολο Βγαζω απο 70-80 συνηθως σπανιως100 και 50 απο το αλλο εξαρταται πιο εχω δωσει τελευταιο για θηλασμο. Αν βγαλω ομως μετα απο 2-3 ωρες βγαζω 20 μλ!!!

. Χωρις να ξερω πολλα μηπως να δοκιμαζες να το βαλεις και λιγο στο αλλο στηθος για να συμπληρωσει. Στο μπουκαλι αυτη την εβδομαδα δινουμε ειναι να δινουμε 90μλ αλλα δεν ειναι και παντα ετσι μπορει και λιγοτερο μπορει και λιιιγο περισοτερομ

Sweetangel πιστευω σε ενα απομερο σημειο η στο αυτοκινητο η με ενα σεντονακι... πολλες δεν εχουν προβλημα αλλα εγω κολωνω φατσα φορα .

Τι τσαι δινεις καποιο ειΔικο???


ro0Wp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...