Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 minutes ago, Blue Velvet said:

      Έχω ένα ακόμα,ελπίζω να πιάσει ❤️

       

      Τον εμπιστεύομαι απόλυτα τον γιατρό μου, πιστεύω πως θα μπορέσω να κάνω ένα ακόμα παιδάκι. Απλά ελπίζω να πιάσει αυτό που έχω στην κατάψυξη και να μη χρειαστεί να κάνω πάλι ωοληψια,αλλά ακόμα και έτσι να γίνει,σίγουρα δεν θα με φορτώσει ένα σκασμό φάρμακα χωρίς λογο

      Εννοείται, κ στην χειρότερη μπορεί να πας με φυσικό κύκλο που δεν επιβαρυνεσαι με τόσα φάρμακα. Έχε πίστη όμως στο κατεψυγμένο εμβρυακι 💗 

      • Ευχή 1

Μανούλες Αυγούστου 2014


martha86

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλες τις μανούλες και ολα τα μπεμπακια!! Εμείς ξεκινήσαμε τις βόλτες με το καρότσι, βγαίνουμε εδώ και τρεις μερες καθε απόγευμα μια ωριτσα. Σημερα βέβαια έκλαιγε στο καρότσι κ τον πήρε οι αντρας μου στο μαρσιππο μεχρι να του περάσει η γκρίνια κ μετα τον ξανά βάλαμε στο καρότσι. Καλα στο μαρσιπο είχε πολυ γέλιο...κοιτούσε γύρω γύρω ΤΑ ΠΑΝΤΑ...

Την πιπιλα τελικα μια μερα την πιπιλισε με κέφι...μετα τη φτύνει, δεν τη θέλει καθόλου...Δε με νοιάζει κ πολυ βέβαια απλά μήπως γλύτωνα το πιπιλισμα στο στηθος. Θα παρω κ μια απο καουτσούκ μπας κ την προτιμήσει. Στο ρηλαξ ούτε καν....κάθεται πεντε λεπτα maximum...ευτυχώς που το δανείστηκα με κ δεν αγοράσαμε!

Κ εμείς έχουμε κολικους, με μασαζακι το αντιμετωπίζουμε. Θα παρω τηλ στο all4baby στους Αμπελόκηπους να μάθω πληροφορίες για βρεφικο μασάζ. Οργανώνουν μαθηματα όπου πας με το μωρο σου και σου δείχνουν πώς να του κανεις μασάζ στο κορμάκι του. Για όσες ενδιαφέρονται εχω ακούσει οτι ειναι πολυ καλό κεντρο!!

Αυριο θα ειναι ηνπρωτη φορα που θα τον αποχωριστω...θα παω κομμωτήριο!! Εκτος απροόπτου...

Αυριο γινόμαστε και ενος μήνα!! Ναι ναι περνάει ο καιρος κ μου φαίνεται απίστευτο!

Η ακμή στο πρόσωπο δεν εχει υποχωρήσει καθόλου δυστυχώς κ τα ματάκια του ειναι ακόμα λιγο κιτρινα απο τον ικτερο...άντε να δούμε ποτε θα ασπρισουν τελείως! Κατα τα αλλα ειμαστε υγιής, παίρνουμε τα γραμμαρια μας κ οταν έχουμε κέφι σκαμε τρελά γελακια.....

Ααααα....επίσης οταν πίνει γαλα απο το δεξι στηθος συνήθως πνίγεται γιατι εχω πιο πολυ γαλα εκει απ οτι στο αριστερό και φοβάμαι παρα πολυ καθε φορα.....Ουφ είχα καιρο να γράψω και τα έγραψα ολα!!


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημέρα!

Filh κ εμείς το ίδιο σιροπι παίρνουμε. Αυτό όμως αν έχω καταλάβει σωστά δεν μειώνει τις αναγωγές, αλλά προλαμβάνει τυχόν σοβαρότερο πρόβλημα από τα οξέα του στομάχου. Εμάς τουλάχιστον μας το έδωσε για αυτό το λόγο κ να αποφύγουμε ενοχλήσεις που θα της προκαλούσαν πόνους.

Αυτό που έχω παρατηρήσει με το σιρόπι, είναι ότι οι αναγωγές είναι πλέον σαν βλένα στο χρώμα του γάλατος...

Samina μια χαρά σας βλέπω με τον μικρό! Μπράβο σας! Κ εμείς εχουμε αρχίσει δειλά δειλά βολτούλες...

Το κέντρο αυτό το ξέρω, έχω διαβάσει γι αυτό. Αλλά είναι πολύ μακρυά μου...

Καλό beaute στο κομμωτήριο!


RArep3.png?mjfpyDPm
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ rinui... Το beaute έληξε επιτυχώς! Άφησα ενα ολόκληρο μισάωρο το μικρό μονο με τη μαμά μου για να παω για κούρεμα...φυσικά είχα το κινητό αγκαλιά!!αλλα ολα καλα, ο μπεμπης κοιμόταν, εγω κουρευτηκα...μια χαρα...

Θα παρω τηλ. στο all4baby να ρωτήσω απο ποσο μπορούν να ξεκινήσουν το μασάζ..Εγω ψήνομαι πολυ, εχω ακούσει τα καλυτερα! Θα γράψω σχετικά...


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εσεις ξεκίνησατε βόλτες εμεις λεμε να σαραντησουμε πρωτα. Αλλα και εγω σημερα θα βγω για κατι ψωνια και θα την αφησω για πρωτη φορα.... :-( με την ονοματοδοσια τι κανατε?? εμείς φωναξαμε παπα μας διάβασε και θα την πουμε Μαρία λογω το οτι γεννησα 15αυγουστο :-D


KDeIp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσακια

Samina πολυ προχωρημενους σας βρισκω με τις βολτουλες σας καλα κανετε οσο ο καιρος ειναι καλος μαλλον επιβαλλεται. Εμεις εχουμε σκεφτει να σαραντησουμε πρωτα αλλα βλεπουμε ειμασφε στα μισα σδεδον 21 ημερων... αληθεια με πιο καροτσακι το βγαζεις με το πορτ μπεμπε η το κλασικο καθισμα ξαπλωτο?

Αυτο που πνιγεται το παθαινει κι ο δικος μου απο λαιμαργια. Δεν υπαρχει χειροτερο νομισα οτι επνιξα το παιδι και μετα απο την ταραχη μυ δεν μπορουσα να το ταισω

Εμεις εχουμε αρχισει γλεντια με κολικους οποτε μες στην γκρινια... ολη μερα αγκαλια και για να κοιμηθει παιρνενε ωρες και μονο παρηγοριεται στο στηθος εχουμε γινει αυτοκολλητοι... αφου το βραδυ που κοιμηθηκε επιτελους δεν τον ξυπνησαμε για κανενα 6ωρο σχεδον!!! Εντομεταξυ μας εδωσε η παιδιατρος ενα γαλα ειδικο για κολικους το οποιο τελικα μας εκανε αναγωγες. Πηγε να μας τρλλανει ενα βραδυ το παιδι να βγαζει γουλιες συνεχεια τελικα με το που το σταματησαμε ηρεμισαμε...Δυσκολο πραγμα οι κοιλικοι να βλεπεις μια σταλιτσα μωρακι να ποναει... ελπιζω να περασουν γρηγορα

Αγωνιστικους χαιρερισμους σε ολα τα κοριτσακια ολες πανω κατω με κολικους και παλλινδρομησεις παλευουμε...


ro0Wp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Carnation Τον βγάζουμε με το κλασσικό κάθισμα σχεδόν ξαπλωτο....αλλα παίρνουμε κ το μαρσιπο για παν ενδεχόμενο... Και μένα απο λαίμαργια πνίγεται αστα να πανε. Κ γω οταν συμβαίνει με λούζει κρύος ιδρώτας! Με τους κολικους ειναι ενα θέμα. Κ εμάς ζορίζεται πολυ ρε γ...ο. Πάντως με τη βόλτα το απόγευμα ξεχνιέται, μετα το βραδάκι μπανακι, γαλα και ύπνος. Ειναι καλο να μπαίνει σε μια ρουτίνα. Η παιδίατρος μας είχε πει μετα τις 25 μερες ελεύθερα έξω, εννοείται νάτο επιτρέπει ο καιρος και σε ανοιχτό μέρος κ οχι με αλλα παιδάκια.

SweetAngel να χαίρεσαι την Μαρια σου λοιπόν.Εμεις ονοματοδοσία δεν κάναμε. Στις σαραντα μερες θα τον παμε στην εκκλησία να πάρει ευχή απο τον παπά. Το άλλο Σαββατο σαραντιζουμε, το πρωι θα παμε για την ευχή κ το απόγευμα θα παμε σε βαπτιση με τον μπεμπάκο. Η πρωτη του επίσημη έξοδος.....χιχιχιχι


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εσεις ξεκίνησατε βόλτες εμεις λεμε να σαραντησουμε πρωτα. Αλλα και εγω σημερα θα βγω για κατι ψωνια και θα την αφησω για πρωτη φορα.... :-( με την ονοματοδοσια τι κανατε?? εμείς φωναξαμε παπα μας διάβασε και θα την πουμε Μαρία λογω το οτι γεννησα 15αυγουστο :-D

Sweatangel εμείς φωνάξαμε τον πάτερ στις 20 μέρες για να μας διαβάσει ευχή κ στις 40 μέρες θα πάμε εκκλησία. Ονοματοδοσία δεν κάναμε, αν κ ο καλός μου το εχει αποφασίσει το όνομα... Μαρία όπως κ η μαμά του! Εγώ βέβαια αρνούμαι να εχει γενέθλια 14/8 κ να γιορτάζει, οπότε τη γιορτή θα την κάνουμε στις 21/11, την ίδια μέρα που έχω εγώ τα γεννεθλιά μου!


RArep3.png?mjfpyDPm
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κ από μένα κορίτσια!!

Samina καλα κανείς κ πας τις βολτουλες σου... Εγω σκέφτομαι να σαραντισουμε απο τη μια απο την άλλη φοβάμαι κ λίγο!!

Πραγματικα Κολικοι κ παλινδρομηση!! Πολυ ταλαιπωρία!

Rinoui τουλαχιστον να ηρεμήσει λίγο το μωράκι με το σιρόπι... Αν κ σήμερα έκανε τα ίδια στο στήθος τεντωνεται κ κλαίει ...

Κορίτσια να σας ρωτήσω κάτι ; Εσείς έχετε προγραμμα; Όλοι μου λένε πρόωρα μωρά θέλουν προγραμμα κ καθε βράδυ την ίδια ώρα μπάνιο... Κ μετα κλείσιμο φώτα...

Εγω πάντως δε το εχω καταφερει.. Σήμερα ας πούμε τρώει όλη μερά άνα 1,5-2 ώρες...χθες έτρωγε άνα 3ωρο... Άλλες φορές το μπάνιο το κάνω 8 κ τρώει 8.30... Άλλες φορές το μπάνιο παει 9-9.30!


nvRCp3.png
Link to comment
Share on other sites

κι εμεις το μπανιο δεν το κανουμε σταθερη ωρα εξαρταται απο τι ωρα ξυπναει το απογευμα. η μπεμπα εχει πολυ συχνα λοξυγκα, εχετε μηπως κι εσεις>?γενικα δεν κοιμαται πολλες ωρες στη διαρκεια της ημερας καθεται και θελει πιπιλα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα σε όλες!!

Carnation την άφησες 6 ώρες? Εμένα η παιδίατρος μου είπε τουλαχιστον μέχρι 30 ημερών ανα 3ωρο ξύπνημα! Κ μου λέει υπ;έχει λογος όχι για να το ταλαιπωρούμε... Πρεπει λέει να βλέπουμε οτι δουλεύει ο εγκεφαλος κ κάτι τέτοια... Εμένα ενα βράδυ με πήρε ο ύπνος κ κοιμήθηκα 4,5 ώρες κ με έπιασε πανικός.... Κ το βράδυ εμένα δύσκολα ξυπνάει ! Τον ξυπναω με το ζορι κ καταλαβαίνετε τι τραβάω να φαει απο το στήθος..! Χθες στισ 5.30 το έβγαλα κ του το έδωσα με το μπιμπερο δεν είχα υπομονή για στήθος...

Να σας ρωτησω κ κάτι άλλο? Όλες από την αρχή του γεύμα;τος δεν μετρατε την ωρα? Αν ξεκίνησε τε 12 να θηλαζετε κ τρωει μέχρι τη 13.00 κ μετα κοιμηθεί πολύ στις 15.00 δε θα το σηκωσετε για φαγητο?


nvRCp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα καλησπερα

Filh εμενα η παιδιατρος αφιυ εχουμε καλο βαρος και παιρνει συνεχεια μας εχει πει το βραδυ να μην τον ξυπναμε. Βεβαια αυτος το πολυ στις 4 ωρες ξυπναει αλλα χτες υστερα απο ροση αυπνοια κλαμα και πονο θεωρησα οτι εχει περισσοτερο αναγκη τον γπνο απο το φαγητο για να ηρεμισει. Αλλωστε πεινουσε νομιζωθα ξυπνουσε.

Την ωρα δυστυχως ναι τηνμετραμε απο την αρχη του γευματος. Εγω βεβσια αν εχει κανρι καλα γευματα μπορει να νην το ξυπνησω ακριβως στιε τρεις ωρες να αφγσω και κανενα μισαωρο. Αλλα αυτο αναλογως τι εχει φαει


ro0Wp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κατερινα εμεις λοξυγγα σε κσθημερινη βαση και μπορει και 2-3 φορες την ημερα...

Μπανιο προσπαθουμε να κανουμε γυρω στις 11-11.30.Μας το ειχε προτεινει και η πσιδιατρος για να κοιμαται καλυτερα κ να κανει ενα γευμα μες τη μσυρη νυχτα. Βεβαια δεν το πετυχαινουμε παντα εξαρταται τα ταισματα και απροοπτα πχ λοξυγγας.


ro0Wp3.png
Link to comment
Share on other sites

Carnation όντως μπορεί εμένα επειδή ηταν μικρόύλης!

Rinoui όταν το ταιζεις κ αρχίζει κ βγάζει γουλιες λες να σημαίνει οτι εχει φαει πολυ? Μερικές φορες όταν τον θηλάζω κ τον βάζω να ρεφτει βγάζει αρκετά κ σκέφτομαι μήπως δε πρεπει να φαει άλλο αλλά αυτος δειχνει οτι πειναει...

Κ δε ξέρω ποσο έχει φαει με το στήθος...


nvRCp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια με ποναει τοσο οταν την θηλαζω τοσο δεν ποναγα στην αρχή να φανταστείτε είχα και πληγές. Φοβαμαι ότι επαθε συγχυση θηλων δεν ειμαι και ειδικος αλλα δεν ξςρω τι να κανω φοβαμαι να την βαλω ποναω πολυ ξερετε κανα τηλ να παρω σε συμβουλο θηλασμου? Αναγκαστηκα να το βγαλω για να της το δωσω και με 100ml δεν χόρτασε και της εδωσα και συπληρωμα. Ειμαι πολυ στεναχωρημενη νομιζω οτι δεν θα μπορεσω να την ξαναθηλασω...


KDeIp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...