Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Αυγούστου 2014


martha86

Recommended Posts

Εμένα που επινα στην αρχη μόνο μπουκάλι έπινε μητρικό 80 κ μεχρι πριν 5 μέρες του έβαζα 100 κ τα έπινε όλα τις πιο πολλές φορές... Μερικές 90 κ μερικές 80... Η παιδιατρος μου είπε να αφήνει κ 10 ml στο μπουκάλι... Εγω εχω διαβάσει στη κατάψυξη 3 μήνες... Κ τι δεν εχω διαβάσει για τη φύλαξη του γάλακτος.. Ο καθένας λέει ότι θέλει...

Κ εμένα πονάει ο καημενος..τώρα εχω αρχίσει κ τον βάζω κ στο ρηλαξ λίγο... Κ κάθεται πιο ήσυχος.. Μάλλον νομίζει ότι ειναι αγκαλια...


nvRCp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Filh δηλαδη κσθε 2 ωρες που εβγαζες με το θηλαστρο μαζευες και απο τα δυο στηθη 100 μλ?

Οι οδηγιες συντηρησεις ειναι σαν τους χρησμους της Πυθειας. Εμας μεσα στο Αττικο οταν βγαζαμε με το θηλαδτρο μας ελεγαν οι μαιες 1-1,5 ωρα εξω σε θερμοκρασια περιβαλλ και 24 ωρες στο ψυγειο (οχι στην πορτα). Στο φυλλαδιο που μας δωσαν οταν φυγαμε με οδηγιες για το σπιτι ελεγε 5-6 ωρες σε θερμοκρ περιβαλλ (25 βαθμ κελσ) και 5-6 μερες ψυγειο. Ο.τι να ναι


ro0Wp3.png
Link to comment
Share on other sites

Εβγαζα καθε 3 ώρες 120-130-150... Αλλα το άφηνα σε καθε στήθος στην αρχη μεχρι να μη βγάζει άλλο... Το είχα στο χαμηλό κ σιγα σιγα το δυναμωνα σε ένταση... Κ πίεζε κ λίγο με το χέρι μου που κ που το στήθος....

Να ρωτήσω κάτι άλλο πως τα κοιμιζετε τα μωρακια; Εμένα συνήθως μετα το φαγητο κοιμάται αλλα μόλις του αλλάξω πανα ξυπνάει... Κ θέλει αγκαλια... Του βάζω κουκλακι με μουσική αλλα δεν ηρεμει μόνο του... Κ κάθομαι κ του χαϊδεύω το μέτωπο κ το χεράκι.... Προσπαθώ να μη το μάθω πολυ αγκαλια γιατι είμαι τελείως μονη μου στην Αθήνα...


nvRCp3.png
Link to comment
Share on other sites

Carnation kai egw kolonw kai lew an eisai gia kafe ti kaneis?? an ftia3oun ta wraria kai ginoun 3wra kati ginetai ekei alla twra pou pinei ana wra sxedon?? to kiderte tsai diafora botana dinw mia fora thn mera AN xreiastei kai hremei ta kanei xwris toso pono.

emena maia se seminario mou to pe gia to 24 sunthrhsh to mhtriko gala kai mhna katapsh3h twra poio isxuei den 3erw..

epishs h maia mas eipe ana 3wro antlhsh apo to sth8os


KDeIp3.png
Link to comment
Share on other sites

filh emeis pou exoume to sunh8eio kai ta kanoume meta to fai ta kaka kai tsisa... kai ekei pou les ouf na kanw kamia doyleia tsoup to mati garida :-) 8eloun agkalia to prwto diasthma mexri 2 mhnwn toulaxiston den niw8oun akoma aneta kai fobountai sthn agkalia mas hsuxazoun kai niw8oun prostasia. ase emena plath kai mesh exoun ginei...!!! eimaste kai 4.220 balame 670gr mesa se 15 meres !!!!! ti kala<3


KDeIp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Sweetangel 670 gr σε 15 μερες ειναι η καλυτερη αποδειξη οτι το συστημα σου δουλευει μια χαρα.

Filh εμειςκι εμεις τα κανουμε την ωρα που τρωμε. Πολλες φορες αφου τον πλυνω τον βαζω και κοιμαται κατευθειαν. Μεσα στη μερα τον κοιμιζω στο πορτ μπεμπε που το εχω στο καροτσι για να τον εχω μαζι μου οπου ειμαι οποτε κπορει και ξα τον κουνισω λιγο. Τις τελευταις μερες ομως εχουμε αποκτησει το εξης συνηθειομ τρωει το μισο φαι ρευεται τα κανει και μετα το αλλο μισο που συνηθως δεν τα κανει και κοιμαται στον ωμο μου την ωρα που τον βαζω να ρευτει. Κι εγω ειχα πει οχιχερια αλλα το εχασα το παιχνιδι. Επισης οταν εχει πολλη γκρινια τον κοιμιζω στ στηθος. Το βραδυ ειδικα τοκ παιρνω και στο κρεβατι και θηλαζουμε ξαπλα φοβερη ανακλυψη!!!


ro0Wp3.png
Link to comment
Share on other sites

Αν κοιμάται στο στήθος την ωρα που τρώει λέω εντάξει μια χαρά... Έχω δικαιολογία οτι κοιμήθηκε μόνος του.... Σήμερα εμένα κοιμάται μονο στο ρηλαξ! Μάλλον επειδή νιώθει οτι είναι αγκαλιά....

Τι είναι καλυτερο ρηλαξ η αγκαλιά? Κνπεριμενω ν; κοιμηθεί εκεί βαριά κ μετα η στο σαλόνι στο πορτ Μπεμπέ η στο δωμάτιο...

Μερικές φορες θέλω κ εγώ τόσο πολύ να τον πάρω στο κρεβάτι! Ειδικα το βράδυ.... Αλλά ακόμα κρατιέμαι....

Τώρα επειδή σήμερα είναι ανήσυχος φοβάμαι μηπως αρχίζει κ δεν του φτάνει το γάλα μου!

Sweetangel 4220?? Κ εγώ γκρινιαζω που σηκώνω 3400 παιδάκι? Έχω διαβάσει οτι είναι κ απο το θηλασμό οι πόνοι στη πλάτη....


nvRCp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια.

Ααααχ νομιζω πως απο χτες ξεκινησαν οι κολικοι. Ειχε κλαμα σφιγγοταν ειχε αερια και δεν ευχαριστιοταν το φαγητο του παρολο που πεινουσε γιατι σταματουσε συνεχεια να σφιχτει... ματωνει η ψυχη μου τωρα το πρωι κοιμαται καλυτερα. Το κολπο με το απορροφητηρα καλο!!!

Filh νομιζω οτι το ρηλαξ του αρεσει γθατι του μαζευει το κορμακι και αφιυ προσπαθεις να αποφυγεις την αγκαλθα το ρηλαξ ειναι μια λυση


ro0Wp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Απ΄ ότι διαβάζω, όλες κορίτσια τα ίδια θέματα έχουμε!

Και εμένα είχε γουλίτσες απο το μαιευτήριο και στο σπίτι επιδεινώθηκε η κατάσταση, δυστυχώς. Θέλει πολύ ώρα όρθια, μικρά γεύματα και όχι απότομες κινήσεις. Την Τετάρτη που ήρθε η γιατρός μας έγραψε ένα σιρόπι για να μην χειροτερέψει η κατάσταση και σταγόνες προβιοτικές για τους κολικούς. Το σιρόπι όταν της το δίνω την ηρεμεί πάρα πολύ... Τις σταγόνες μία φορά της έδωσα, δεν έχω δει διαφορά, αν και μου είπε η γιατρός ότι χρειάζεται κάποιο διάστημα για να φανούν τα αποτελέσματα.

Για το θηλασμό έξω, σήμερα λέμε να κάνουμε την πρώτη απόπειρα να πάμε βολτούλα... Έχω και το ring sling που πιστεύω θα βοηθήσει στο θηλασμο. Επίσης, διάβασα ότι καλό είναι να πάρουμε φανελάκια θηλασμού (έχει και στο H&M) να τα φοράμε μέσα από τις μπλούζες για να μην ξεγυμνωνόμαστε τελείως όταν θηλάζουμε έξω.


RArep3.png?mjfpyDPm
Link to comment
Share on other sites

κοριτσια ποση ωρα κανετε θηλαστρο΄?εγω λογω της μαστιτιδας που επαθα κανω καθε 4 ωρες, συνολικα βγαζω 60μλ γαλα απο τα οποια τα 20 ειναι απο το μαστο που ειχε το προβλημα, τη δινω αλλα 40 συμπληρωμα καθε φορα

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μίλησα με παιδιατρο σήμερα μου είπε ο μπεμπης μάλλον έχει ήπια παλλινδρομηση..

Γιατι τησ είπα ότι τις τελευταίες 2-3 μέρες ειναι ανήσυχος στο φαγητο κ δε πιάνει το στήθος να φάει.κ βγάζει πιο συχνά γουλιτσες... Μάλλον δεν έφταιγε το στήθος τελικα! Κ μου είπε μετα απο καθε γεύμα να τον αφήνω πιο πολυ ώρα να ρεφτει κ μέτα μιση ώρα ρηλαξ...

Για αυτο ο καημενος μαλλον ήθελε ρηλαξ ένιωθε πιο άνετα!

Κ επιτέλους μου είπε επειδη παίρνει βάρος να τον αφήνω να κοιμάται 3 ώρες συνεχόμενα.. Όχι να μέτραω απο την αρχη του γεύματοσ τώρα... Φτάσαμε 3450!

Το θηλαστρο στην αρχη το άφηνα κ 15 λεπτα στο καθε στήθος... Κ σιγα σιγα δυναμωνα ένταση.. Μετα προσπαθούσα 5-10 λεπτα σε καθε στήθος.. Κ να το πάω πιο γρήγορα στη δυνατη ένταση...


nvRCp3.png
Link to comment
Share on other sites

Sweetangel όταν ειναι έτσι το μωράκι εσυ την παλεύεις; Είσαι ήρεμη; Γιατι εγω σήμερα πάλι έβαλα τα κλάματα... Κ μετα εχω τύψεις μήπως φταίω εγω κ κάνω το μωρο ανήσυχο...


nvRCp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...