Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, linaa είπε:

      Καλέ πόσο είναι η fsh k η ε2 σου? Αυτό έχει σημασία . Αν είναι καλές θα έχεις Κ καλή διεργεση 

      Συμφωνώ...παίζουν ρόλο και οι άλλες ορμόνες...Η ΑΜΗ δε καθορίζει την έκβαση μιας προσπάθειας. Το έχουμε δει άπειρες φορές! Πίστεψε με! Κάνε την προσπαθεια σου!! Σου εύχομαι να πετύχεις το θαυματακι σου!!!!

Μανούλες Ιουνίου 2014!!


mommyart

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Δε νομιζω!!! Το οριο ειναι 95 για την εγκυμοσυνη να φανταστεις!! Εκτος εγκυμοσυνης ισχυουν οι τιμες που δινει το εργαστηριο(100,105,110, αναλογα).

στην εγκυμοσύνη ο "κέρβερος" μου έλεγε απαγορευτικό πάνω από 90 και ικανοποιητικό κάτω από 80!

καλά, η αλήθεια είναι ότι τα τρώω τα παγωτάκια μου, σχεδόν καθημερινά :tongue:

Link to comment
Share on other sites

Ρανια εμεις δωσαμε ξενο γιατι δεν ξυπναγε να φαει...περναγαν 5,6,7 ωρες νηστιμο, νεογςννητο... κ ετσι μου πε συμπληρωμα σε καθε γευμα, αφου ΕΓΩ τυν ξυπνουσα να φαει καθε 2,5 ωρες...ειπε στην αρχη καθε 2ο γευμα κ να την ξυπναω καθε 1,5 ωρα αλλα δεν τα καταφερναμε να την ξυπνησουμε με τπτ... με το.μπιμπερο.εστω κ.μισοκομοισμενη την ταιζα πιο ευκολα... γι αυτο...μετα που πηρε μπρος, μου ειπς ξενο καθε 3 ωρες το λιγοτερο...

τωρα δεν μπορεις να της το ελαττωσεις σιγα σιγα?


T6HZp2.png

ifiLp3.png

Link to comment
Share on other sites

στην εγκυμοσύνη ο "κέρβερος" μου έλεγε απαγορευτικό πάνω από 90 και ικανοποιητικό κάτω από 80!

καλά, η αλήθεια είναι ότι τα τρώω τα παγωτάκια μου, σχεδόν καθημερινά :tongue:

Το όριο εκτός εγκυμοσύνης είναι 110. Στην εγκυμοσύνη κάτω από 80 νηστείας;;;;;;;; Μας κοροιδεύει πες της!!!!!!! Εμένα με 74 ο γιατρός το θεωρούσε υπογλυκαιμία και τσίριζε...

Είπα ότι δεν αντιλαμβάνομαι άλματα ε;;;;; Ναι καλά... Σήμερα είμαστε κάθε μια ώρα στο στήθος..... Ωραια ε;;;

Εγώ πάντως διπνω πλέον 2 γεύματα συμπλήρωμα ένα το απόγευμα και επειδή δν έχω πολύ γάλα αλλά και για να είμαστε άνετες στις βόλτες και ένα το βράδυ κατά τς 23:30... Στα υπόλοιπα γεύματα θηλάζουμε... Έτσι όμως έστρωςε το έντερό της κ πλέον κάνουμε κακά κάθε μέρα και δεν πονάει!!!!


AXrRp3.pngFYZzp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Το όριο εκτός εγκυμοσύνης είναι 110. Στην εγκυμοσύνη κάτω από 80 νηστείας;;;;;;;; Μας κοροιδεύει πες της!!!!!!! Εμένα με 74 ο γιατρός το θεωρούσε υπογλυκαιμία και τσίριζε...

Είπα ότι δεν αντιλαμβάνομαι άλματα ε;;;;; Ναι καλά... Σήμερα είμαστε κάθε μια ώρα στο στήθος..... Ωραια ε;;;

Εγώ πάντως διπνω πλέον 2 γεύματα συμπλήρωμα ένα το απόγευμα και επειδή δν έχω πολύ γάλα αλλά και για να είμαστε άνετες στις βόλτες και ένα το βράδυ κατά τς 23:30... Στα υπόλοιπα γεύματα θηλάζουμε... Έτσι όμως έστρωςε το έντερό της κ πλέον κάνουμε κακά κάθε μέρα και δεν πονάει!!!!

το εχουμε ξαναπει ποσο μοιαζουν τα παιδια μας εεεεε??? Κι εμεις πινουμε ενα γευμα συμπληρωμα συνηθως γυρω στα 70 ml γυρω στις 18,00 πλεον και αυτο αν δεν εχω. Ε κι εμεις δεν εχουμε πλεον πονους, το παιδακι μου κοιμαται μεσα στη μερα και εχουμε βρει σε γενικες γραμμες την ησυχια μας και με τις αναγωγες! Ακομα και προχθες που εκανε 4 μερες να κανει κακα δεν γκρινιαζε! Η γειτονια πλεον με αναγνωριζει απο τα βυζια μου αφου θηλαζω δημοσια και στην κυριολεξια χεστηκα αρκει να ειναι καλα το παιδι μου. Και ας με κοιτανε περιεργα!


T6HZp2.png

ifiLp3.png

Link to comment
Share on other sites

τωρα δεν μπορεις να της το ελαττωσεις σιγα σιγα?

Καλε που ζεις; σχεδον το κοψαμε λεμε!!!! Εχογμε τοσον καιρο....απλα ελεγα στη μαρινα τη δικη μου ιστορια για το πως κοπηκε το ξενο..

Και φυσικα μαρινα δε στα λεμε υποδεικνυοντας σου να θηλασεις...καταλαβα οτι αυτο θες, γι αυτο σου ειπα την ιστορια μου, αν σε αγχωνει κ επιλεγεις αλλο δρομο, δε σε κρινει κανεις :)


twt6p2.png
Link to comment
Share on other sites

το εχουμε ξαναπει ποσο μοιαζουν τα παιδια μας εεεεε??? Κι εμεις πινουμε ενα γευμα συμπληρωμα συνηθως γυρω στα 70 ml γυρω στις 18,00 πλεον και αυτο αν δεν εχω. Ε κι εμεις δεν εχουμε πλεον πονους, το παιδακι μου κοιμαται μεσα στη μερα και εχουμε βρει σε γενικες γραμμες την ησυχια μας και με τις αναγωγες! Ακομα και προχθες που εκανε 4 μερες να κανει κακα δεν γκρινιαζε! Η γειτονια πλεον με αναγνωριζει απο τα βυζια μου αφου θηλαζω δημοσια και στην κυριολεξια χεστηκα αρκει να ειναι καλα το παιδι μου. Και ας με κοιτανε περιεργα!

Εγώ πάλι δε νιώθω άνετα να θηλάσω δημόσια...


AXrRp3.pngFYZzp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα... Λέμε τώρα.... Κοιμηθήκαμε στις 2... Ξύπνησε 5:30,6:30,7:30,8:30..... Κ μετά με λυπήθηκε κ ξύπνησε 11:00.... Θηλαζει.... Άλμα;;;;; Δίψα με τη βρωμοζέστη;;;;; Νυστάζω!!!!! Τι θα κάνω που μου κοιμάται μεταμεσονύκτια;;; Και φανταστείτε χθες ήταν ξύπνια από τς 5 το απόγευμα με μια ώρα ύπνου σκάρτη ως το βράδυ....


AXrRp3.pngFYZzp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ρανια εμεις δωσαμε ξενο γιατι δεν ξυπναγε να φαει...περναγαν 5,6,7 ωρες νηστιμο, νεογςννητο... κ ετσι μου πε συμπληρωμα σε καθε γευμα, αφου ΕΓΩ τυν ξυπνουσα να φαει καθε 2,5 ωρες...ειπε στην αρχη καθε 2ο γευμα κ να την ξυπναω καθε 1,5 ωρα αλλα δεν τα καταφερναμε να την ξυπνησουμε με τπτ... με το.μπιμπερο.εστω κ.μισοκομοισμενη την ταιζα πιο ευκολα... γι αυτο...μετα που πηρε μπρος, μου ειπς ξενο καθε 3 ωρες το λιγοτερο...

Εμένα γιατί μου έλεγε να τον αφήνω μέχρι 6 ώρες αν θέλει να κοιμάται; του έλεγα μετά οτι κάνει το βράδυ να φάει και 4 ώρες (λίγες μέρες αφού βγήκαμε από το μαιευτήριο) και μου έλεγε, δε χαίρεσαι; άλλες προσπαθούν μήνες για να το καταφέρουν αυτό... Αν έπαιρνε βάρος γιατί να μην την άφηνες να κοιμάται έστω τις 5 ώρες...;

Εγώ πάλι δε νιώθω άνετα να θηλάσω δημόσια...

Μια απόφαση είναι... το έχω κάνει σε καφετέρια, σε beach bar, σε εστιατόριο και παρά λίγο σε παγκάκι... οκ, δεν την αφήνεις να τρώει και με τις ώρες, ένα 20λεπτο καλό είναι τουλάχιστον να ξεγελαστεί (αν είναι συνηθισμένη να τρώει περισσότερο, γιατί εμένα τόσο τρώει κανονικά)... Έχω πάρει και ειδικές μπλούζες και δεν φαίνεται τίποτα, πολλοί ακόμα και από την παρέα μας, νομίζουν οτι τον κοιμίζω απλώς... δεν καταλαβαίνει κανείς τίποτα... Βέβαια είναι να βοηθάει και το μωρό, να μην γκρινιάζει κάθε τόσο και αφήνει το στήθος και να πρέπει να το ταχταρίζεις και μετά να συνεχίζεις... Ρίχνεις και μια πανούλα από πάνω αν αισθάνεσαι πολύ άβολα και όλα καλά!


APaXp3.png

Ptg7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Εμένα γιατί μου έλεγε να τον αφήνω μέχρι 6 ώρες αν θέλει να κοιμάται; του έλεγα μετά οτι κάνει το βράδυ να φάει και 4 ώρες (λίγες μέρες αφού βγήκαμε από το μαιευτήριο) και μου έλεγε, δε χαίρεσαι; άλλες προσπαθούν μήνες για να το καταφέρουν αυτό... Αν έπαιρνε βάρος γιατί να μην την άφηνες να κοιμάται έστω τις 5 ώρες...;

Μια απόφαση είναι... το έχω κάνει σε καφετέρια, σε beach bar, σε εστιατόριο και παρά λίγο σε παγκάκι... οκ, δεν την αφήνεις να τρώει και με τις ώρες, ένα 20λεπτο καλό είναι τουλάχιστον να ξεγελαστεί (αν είναι συνηθισμένη να τρώει περισσότερο, γιατί εμένα τόσο τρώει κανονικά)... Έχω πάρει και ειδικές μπλούζες και δεν φαίνεται τίποτα, πολλοί ακόμα και από την παρέα μας, νομίζουν οτι τον κοιμίζω απλώς... δεν καταλαβαίνει κανείς τίποτα... Βέβαια είναι να βοηθάει και το μωρό, να μην γκρινιάζει κάθε τόσο και αφήνει το στήθος και να πρέπει να το ταχταρίζεις και μετά να συνεχίζεις... Ρίχνεις και μια πανούλα από πάνω αν αισθάνεσαι πολύ άβολα και όλα καλά!

Στη θάλασσα το χω κάνει και γω αλλά στην καφετέρεια πχ δε νιώθω τόσο οκ... Δεν ξέρω γιατί...


AXrRp3.pngFYZzp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ρε ντοριτακι, αν την αφηνα θα ετρωγε 3-4 φορες το 24ωρο...και τη μερα δεν ξυπνουσε με τπτ, οσο κ να προσπαθουσαμε μαζι με τον αντρα μου...δεν ειναι καλο για νεογεννητο να τρωει 3-4 φορες το 24ωρο..


twt6p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...