Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 ώρες πρίν, Antonia_ είπε:

      Καλησπέρα !! Κ εμένα δεύτερη μερα με ξεκινάνε!

      Στην προηγούμενη περίοδο ξεκίνησα προετοιμασία αλλά στον υπέρηχο είδαμε ότι το ενδομήτριο δεν ήταν όπως θέλαμε . Συγκεκριμένα δεν διακρίναμε ξεκάθαρα τις 3 ζώνες που θα έπρεπε οπότε το αφήσαμε. Σήμερα μου ήρθε η επόμενη περίοδος και ξεκινάμε πάλι προετοιμασία να δούμε αυτή τη φορά τι θ γίνει.

      Όλα με το καλό!!!! ❤️

      3 ώρες πρίν, Bluee19 είπε:

      Καλή επιτυχία κορίτσι μου εύχομαι αυτή η φορά να είναι η τυχερή και στις δυο μας !!! Θα ήμαστε κοντά κοντά πρώτα ο θεός κ εγω έχω ξεκινήσει είμαι 5η μέρα προετοιμασίας σήμερα !! 

      Θα είναι η τυχερή σας!!!! 🥰

      7 ώρες πρίν, Angot είπε:

      πήγε στο 2 από 2,5 σε 14 ημέρες 30η εβδομάδα ! ο γιατρός μου το έχει πει ότι θα γεννήσω πιο νωρίς! είπε ως 35 θα φτάσουμε.   τώρα τι να σ πω

      Σε βλέπω για 35 μέσα στο νερό!!!! Κάνει από τώρα το δικα του 😆αλλά δε θα βιαστεί !!! Και 35 καλά δεν είναι? Δε γνωρίζω....

      On 10/5/2024 at 6:24 ΜΜ, Angot είπε:

      καλε η μέθη είναι ότι καλύτερο , σιγά μην κάθεσαι να πονάς και να αγχώνεσαι ! εγώ σ λέω εκανα αυτές τις 3 αλλά δεν θυμαμαι ημέρες ! εκανα σίγουρα 2η ημέρα περιόδου και μετά δεν θυμαμαι 

      Μέθη και ξερο ψωμί!!!! 😁

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Ιουνίου 2014!!


mommyart

Recommended Posts

Αχ χαχαχα κ εγωωωωωω!!!!

στην εγκυμοσυνη όποτε έλεγα οτι μου εχει σταματησει το αίμα το ίδιο βραδυ η το επόμενο είχα αιμορραγια πάλι!!!!

Μάρντο μου υπομονη κοριτσάκι μου!θα το φτιάξεις σίγουρα!!!


bhgdp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

λοιπόν κορίτσια δεν ξέρω τι γίνεται, τόσοι που μας διαβάζουν ... κάποιος μας ματιάζει...

έχω παρατηρήσει ότι οτιδήποτε καλυτερεύει και το ανακοινώνουμε δεν κρατάει για πολύ...

χθες δεν έλεγα για τα 180ml/ημέρα που δίνω; ε, εσύ είσαι που το λες!!!

αν και είχαμε σταθεροποιηθεί το τελευταίο 5ήμερο σ' αυτή την ποσότητα και κάναμε και κίτρινα κακά, από χθες το απόγευμα ουρλιάζει κάθε 3ωρο και δε σταματάει με τίποτα άλλο παρά μόνο με μπουκάλι!!! χθες έφτασε τα 300ml, σήμερα δεν ξέρω που θα φτάσει...

πολύ στεναχωρέθηκα, τι στο καλό θα γίνει με το γάλα μου; έκλαιγα κι εγώ μαζί του το βράδυ....

Mardo προσπάθησε να μη στρεσσάρεσαι δν σου κάνει καλό και για το γάλα σου.... Έχεις τόση επιμονή κ δύναμη για το θηλασμό που σίγουρα θα τα καταφερετε...


AXrRp3.pngFYZzp3.png
Link to comment
Share on other sites

τι να πω, είναι φοβερό!

θυμάστε που το μουντάκι έλεγε ότι θέλει να αποθηλάσει και η μικρή δεν άφηνε το στήθος;;; μήπως τελικά να βγάζουμε κι εμείς τέτοιες ανακοινώσεις;;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

τι να πω, είναι φοβερό!

θυμάστε που το μουντάκι έλεγε ότι θέλει να αποθηλάσει και η μικρή δεν άφηνε το στήθος;;; μήπως τελικά να βγάζουμε κι εμείς τέτοιες ανακοινώσεις;;;

Χαχαχχαχαχα λες να πιάνει;;;;;;;; Μην αγχώνεσαι βρε κορίτσι μου μήπως περνάει άλμα και πεινάει πολύ ο καημενούλης;;;; Ειναι και η βρωμοζέστη δεν μπορούν να ηρεμήσουν... Εμένα σήμερα έχει κάνει ρεκόρ ύπνου!!!

Α ξέχασα να σας πω ότι πλέον με 2 γεύματα συμπλήρωμα κάνουμε κάθε μέρα κακά και μάλιστα ρευστά όπως στην αρχή!!!! Σήμερα κάναμε 2 φορές!!!!!!


AXrRp3.pngFYZzp3.png
Link to comment
Share on other sites

Μαρίνα καλώς ήρθες στην παρεουλα μας...να σου ζήσουν ταμωρουλια σου και καλα κουραγια!!!

Ρε κορίτσια μου εχει λείψει η μανούλα αρτίστα πολυ!!!!εχετε κανένα νέο της;;

Μπεμπουλάκι υα μείνετε μόνιμα Κεφαλονιά;;ζηλεύω ελεεινα!!!!μπραβο ρεεεεεε τέλεια!!!

Καλά είναι κι εκείνη! Γέννησε στις 22/6 αν θυμάμαι καλά... Τα λέμε από fb...

Ευχαριστώ για το καλωσόρισμα

Μόλις αποκτήσω λάπτοπ και γυρίσω στην έδρα μου θα Φδιαβάσω αναλυτικότερα το Φόρουμ

Τωρα περί θηλασμου βασικά την θηλάζω οπότε θέλει έχει λοξυγκα γκρινιάζει

Και όταν δεν ξέρω τι άλλο να κάνω φτιάχνω γάλα

Το βράδυ επήδει την θηλάζω και κοιμάστε δεν δίνω συμπλήρωμα

Να ρωτήσω το στήθος πολλές φορές τρέχει λίγο γάλα αλλά ποτέ δεν το νιώθω γεμάτο

Η πρησμένο είναι σωστό αυτό??

Καλωσόρισες στην παρέα μας!!! Αφού τρέχει γάλα μην αγχώνεσαι... για να πετρώσει πρέπει να έχεις πολλές ώρες να θηλάσεις, και το πρήξιμο δεν είναι απαραίτητο...

λοιπόν κορίτσια δεν ξέρω τι γίνεται, τόσοι που μας διαβάζουν ... κάποιος μας ματιάζει...

έχω παρατηρήσει ότι οτιδήποτε καλυτερεύει και το ανακοινώνουμε δεν κρατάει για πολύ...

χθες δεν έλεγα για τα 180ml/ημέρα που δίνω; ε, εσύ είσαι που το λες!!!

αν και είχαμε σταθεροποιηθεί το τελευταίο 5ήμερο σ' αυτή την ποσότητα και κάναμε και κίτρινα κακά, από χθες το απόγευμα ουρλιάζει κάθε 3ωρο και δε σταματάει με τίποτα άλλο παρά μόνο με μπουκάλι!!! χθες έφτασε τα 300ml, σήμερα δεν ξέρω που θα φτάσει...

πολύ στεναχωρέθηκα, τι στο καλό θα γίνει με το γάλα μου; έκλαιγα κι εγώ μαζί του το βράδυ....

Μαρντό δεν έκανες και αντλήσεις παράλληλα; Αυτό βοηθάει να διατηρήσεις την παραγωγή σου... Σίγουρα δεν είναι το ίδιο με το μωρό αλλά είναι κι αυτό μια λύση!


APaXp3.png

Ptg7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από εμένα

Κορίτσια να πω ότι χάρηκα τόσο πολύ που σας βρήκα

Θεωρούσα ότι από τη στιγμή που δίνω συμπλήρωμαπάει ο θηλασμός αντλήσεις και εγώ ποτέ δεν καταφέρνω να κάνω δεν πήρα και νοσοκομειακό θήλαστρο και το έχω παρατήσει το θέμα

Στέλνω πολλά κουράγια και έξτρα δροσιά για σήμερα

Φιλια


XSx2p3.png

REkCp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μαρινα εγω εδινα συμπμηρωμα απ.την αρχη, με διακοπη 3 μερες που προσπαθηασα να δωσω μονο μητρικο... μετα μου ειπε ο παιδιατρος να δωσω συμπληρωμα, αλλα ΑΦΟΥ τη θηλαζω πρωτα σε καθε γευμα!!! Μεχρι.να σαραντισω νομιζω οτι την εβαζα στο στηθος εται, για την τιμη των οπλων... ο παιδιατρος με κοιτουσε με συμπαθεια....κ εκει που πιστευα οτι το χασα το παιχνιδι, αρχισε να πινει ολο κ λιγοτερο συμπληρωμα...μετα αρχισε να μην πινει καθολου σε καποια γευματα...μετα εφτασε να περναμε κ μερες χωρις καθολου... οποτε, αν το θες, γινεται... ουτε αντλησεις εκανα, ουτε θηλαστρο εχω...αλλα δουλεψε το μωρο στο στηθος...


twt6p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγώ κορίτσια να πω ότι πρέπει να χαιρόμαστε τα μπεμπακια μαςκάποια στιγμη και τωρα ακόμα λίγο Ούτε της μίλαγα πολλές φορές απλά την τάιζα αγχώνομαι για

Το αν πίνει από το στήθος το μπουκάλι

Αν έχω γαλα αν πιάνει καλά το στήθος και περνάει ο καιρός και Ρεν χαίρομαι τίποτα

Να κρατάμε τις στιγμές γιάτι φεύγουν πολύ γρήγορα

Μακάρι να μου καθόταν και μένα και να έκοβα το ξένο αλλά δεν το βλέπω πιάνει σχεδόν μόνο την ρωγα από το στήθος και ένα κλικ κλικ όταν θηλάζει πράγμα που σημαίνει από όσο ξέρω ότι παίρνει αέρα μπορεί από Ότο διάβασε να κάνει και τους κολικούς αυτο


XSx2p3.png

REkCp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μαρινα εγω εδινα συμπμηρωμα απ.την αρχη, με διακοπη 3 μερες που προσπαθηασα να δωσω μονο μητρικο... μετα μου ειπε ο παιδιατρος να δωσω συμπληρωμα, αλλα ΑΦΟΥ τη θηλαζω πρωτα σε καθε γευμα!!! Μεχρι.να σαραντισω νομιζω οτι την εβαζα στο στηθος εται, για την τιμη των οπλων... ο παιδιατρος με κοιτουσε με συμπαθεια....κ εκει που πιστευα οτι το χασα το παιχνιδι, αρχισε να πινει ολο κ λιγοτερο συμπληρωμα...μετα αρχισε να μην πινει καθολου σε καποια γευματα...μετα εφτασε να περναμε κ μερες χωρις καθολου... οποτε, αν το θες, γινεται... ουτε αντλησεις εκανα, ουτε θηλαστρο εχω...αλλα δουλεψε το μωρο στο στηθος...

Βρε αλοβεσακι μου ο παιδιατρος ειπε να δινεις συμπληρωμα σε καθε γευμα? συνηθως τα απογευματα δεν εχουμε αρκετο και δεν τους φτανει

Εγω κοριτσια φτου μην το ματιασω (αφου το γραφω στο φορουμ θα αλλαξει προφανως χαχαχαχα) εχω αρχισει και το κοβω το συμπληρωμα. ο μικρος μου παει καλυτερα οσον αφορα τους κολικους και δεν απαιτει πολυ γαλα. Προχθες δεν εδωσα καθολου ξενο και εχθες μονο 70 ml. Οταν μου κοιμαται δεν δινω ξενο. Οταν ειναι ολη μερα ξυπνιος κατα τις 18,00 θα αναγκαστω να δωσω γιατι δεν εχω πολυ γαλα!


T6HZp2.png

ifiLp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ρανια εμεις δωσαμε ξενο γιατι δεν ξυπναγε να φαει...περναγαν 5,6,7 ωρες νηστιμο, νεογςννητο... κ ετσι μου πε συμπληρωμα σε καθε γευμα, αφου ΕΓΩ τυν ξυπνουσα να φαει καθε 2,5 ωρες...ειπε στην αρχη καθε 2ο γευμα κ να την ξυπναω καθε 1,5 ωρα αλλα δεν τα καταφερναμε να την ξυπνησουμε με τπτ... με το.μπιμπερο.εστω κ.μισοκομοισμενη την ταιζα πιο ευκολα... γι αυτο...μετα που πηρε μπρος, μου ειπς ξενο καθε 3 ωρες το λιγοτερο...


twt6p2.png
Link to comment
Share on other sites

Εγώ κορίτσια να πω ότι πρέπει να χαιρόμαστε τα μπεμπακια μαςκάποια στιγμη και τωρα ακόμα λίγο Ούτε της μίλαγα πολλές φορές απλά την τάιζα αγχώνομαι για

Το αν πίνει από το στήθος το μπουκάλι

Αν έχω γαλα αν πιάνει καλά το στήθος και περνάει ο καιρός και Ρεν χαίρομαι τίποτα

Να κρατάμε τις στιγμές γιάτι φεύγουν πολύ γρήγορα

Μακάρι να μου καθόταν και μένα και να έκοβα το ξένο αλλά δεν το βλέπω πιάνει σχεδόν μόνο την ρωγα από το στήθος και ένα κλικ κλικ όταν θηλάζει πράγμα που σημαίνει από όσο ξέρω ότι παίρνει αέρα μπορεί από Ότο διάβασε να κάνει και τους κολικούς αυτο

δοκίμασε να κάνεις μαλάξεις με το ελεύθερο χέρι όσο τη θηλάζεις, έτσι και θα πίνει περισσότερο γάλα και σταδιακά θα μάθει κ θα πιάσει καλύτερα από μόνη της...

μαλάξεις ως εξής: σκέψου ότι το στήθος είναι ένα σακί με σαντιγί και πιέζεις από πάνω προς τα κάτω για να βγει η κρέμα (εεεεεεε, μη γελάτε οι υπόλοιπες, τάδε έφη σύμβουλος γαλουχίας), αν το πιέσεις πολύ δε θα βγει η κρέμα, έτσι κ το γάλα...

α, κ το χέρι να μένει σταθερό στο δέρμα, να μη δημιουργείς τριβή κ προκαλέσεις ερεθισμό

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...