Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 11 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ναι εμένα ήταν ευχαριστημένος ο γιατρός με την τιμή. Μην αγχώνεσαι αν κάτι δεν του άρεσε θα στο έλεγε. Μια χαρά είσαι, θα πάνε όλα καλά αυτή τη φορά ❤️ 

      Μου είπε πως είναι πολύ καλή η τιμή απλώς όταν περίμενα να με πάρουν είπα να ρωτήσω για να δω περίπου τ να περιμένω !! Όλα καλά μου είπε προχωράμε Σάββατο πρώτα ο θεός θα μεταφέρουμε τα εμβρυακια μουυυ🙏🏼❤️

Μανούλες Ιουνίου 2014!!


mommyart

Recommended Posts

Κορίτσια μου πως είστε;;;; Εμείς τώρα κοιμηθήκαμε... Ήταν σχεδόν όλη μέρα ξύπνια, το απόγευμα γκρίνιαζε και ήθελε να κοιμηθεί και πάλι όμως δεν τα κατάφερνε... Καλύτερα γιατί πάλι στις 2 μας έβλεπα!!!!

Προσπαθώ να τη βάλω στην κούνια αλλά στο 10λεπτο ξυπνάει... Διστάζω ακόμη να τη βάλω βράδυ γιατί φοβάμαι μν πάθει τπτ και δεν την πάρω χαμπάρι...

Μίλησα και γω με τη γραμμή θηλασμού, όντως πολύ εξυπηρετικές και ευγενικές... Μπορούμε μου είπαν να αναμείξουμε αντλήσεις από διαφορετικές μέρες αρκεί όταν τις αναμείξουμε να ειναι στην ίδια θερμοκρασία!!!


AXrRp3.pngFYZzp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γεια σας κοριτσια μου :)

Μπεμπουλακι, αυτο ακριβως, πρεπει να το ζητησουμε να μας βοηθησουν!!! Εγω θελω απο κονος του να καταλαβαινει, οχι να παρακαλαω να ασχοληθει!! Τι να πω, ισως ζηταω πολλα απο αντρα...

Σημερα παντως κρατησε τη μπεμπα το μεσημερι κ μ εστειλε για υπνο!! Που να με πιασει...κ οσο ακουγα ησυχια τοσο πηγαινα να δω αν ειναι καλα το μωρο...κοιμοταν!!! Σαςλλεω ανησυχησα, κοιταζα να δω αν αναπνει!!!

Απο τη μια χαιρομουν κ απο την αλλη μ επιαναν τα διαολια μου που δεν τον ταλαιπωρησε λιγακι να δει τη γλυκα!!! Αλλα.προφανως εγω ειμαι.πολυ στην πρεσα, οποτε πως να ηρεμησει το μωρο μαζι μου;


twt6p2.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια μου :)

Μπεμπουλακι, αυτο ακριβως, πρεπει να το ζητησουμε να μας βοηθησουν!!! Εγω θελω απο κονος του να καταλαβαινει, οχι να παρακαλαω να ασχοληθει!! Τι να πω, ισως ζηταω πολλα απο αντρα...

Σημερα παντως κρατησε τη μπεμπα το μεσημερι κ μ εστειλε για υπνο!! Που να με πιασει...κ οσο ακουγα ησυχια τοσο πηγαινα να δω αν ειναι καλα το μωρο...κοιμοταν!!! Σαςλλεω ανησυχησα, κοιταζα να δω αν αναπνει!!!

Απο τη μια χαιρομουν κ απο την αλλη μ επιαναν τα διαολια μου που δεν τον ταλαιπωρησε λιγακι να δει τη γλυκα!!! Αλλα.προφανως εγω ειμαι.πολυ στην πρεσα, οποτε πως να ηρεμησει το μωρο μαζι μου;

Αυτο που το πας;;;;;σε μενα κλαίει και οταν την πάρει αγκαλια ο αντρας μου ηρεμει και τον κοιτάει μεσα στα ματια!!!!τι να πω....


LJqDp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου πως είστε;;;; Εμείς τώρα κοιμηθήκαμε... Ήταν σχεδόν όλη μέρα ξύπνια, το απόγευμα γκρίνιαζε και ήθελε να κοιμηθεί και πάλι όμως δεν τα κατάφερνε... Καλύτερα γιατί πάλι στις 2 μας έβλεπα!!!!

Προσπαθώ να τη βάλω στην κούνια αλλά στο 10λεπτο ξυπνάει... Διστάζω ακόμη να τη βάλω βράδυ γιατί φοβάμαι μν πάθει τπτ και δεν την πάρω χαμπάρι...

Μίλησα και γω με τη γραμμή θηλασμού, όντως πολύ εξυπηρετικές και ευγενικές... Μπορούμε μου είπαν να αναμείξουμε αντλήσεις από διαφορετικές μέρες αρκεί όταν τις αναμείξουμε να ειναι στην ίδια θερμοκρασία!!!

Λοιπον εγώ βρήκα κολπο, αν κρατησει δεν ξερω. Αν τον ξυπνησω το πρωι που φευγει ο μπαμπας μας μετά αυτος κοιμάται ολη μερα! Και τωρα να φανταστειτε κοιμαται. Το μονο που με αγχωνει ειναι οτι σημερα μπηκαμε στην 4η μερα που δεν εχει κανεικακα και θα πρεπει να του βάλω υποθετο.

Η γραμμη θηλασμου ειναι φανταστική, ας ειναι καλα το θωκακι μας! Εκει ρωτησα για την αλλαγη δωματιου και μου ειπαν οτι ειναικαλο που κοιμαται το παιδι μαζι σας και αν αποφασισετε να κανετε αλλαγη θα το κανετε μετα τους 4-5 μηνες. Τωρα αρχιζει το παιδι και καταλαβαινει οτι δεν ειμαστε ενα!

Οσον αφορα την κουνια εγω εβγαλα το καγκελο και την εκανα co sleeping, ετσι κοιμαται και μαζι μας και χωρια μας! Ξαναβρηκα τον χωρο στο κρεβατι επιτελους και τον παιρνω διπλα μου για να τον θηλασω.


T6HZp2.png

ifiLp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια μου :)

Μπεμπουλακι, αυτο ακριβως, πρεπει να το ζητησουμε να μας βοηθησουν!!! Εγω θελω απο κονος του να καταλαβαινει, οχι να παρακαλαω να ασχοληθει!! Τι να πω, ισως ζηταω πολλα απο αντρα...

Σημερα παντως κρατησε τη μπεμπα το μεσημερι κ μ εστειλε για υπνο!! Που να με πιασει...κ οσο ακουγα ησυχια τοσο πηγαινα να δω αν ειναι καλα το μωρο...κοιμοταν!!! Σαςλλεω ανησυχησα, κοιταζα να δω αν αναπνει!!!

Απο τη μια χαιρομουν κ απο την αλλη μ επιαναν τα διαολια μου που δεν τον ταλαιπωρησε λιγακι να δει τη γλυκα!!! Αλλα.προφανως εγω ειμαι.πολυ στην πρεσα, οποτε πως να ηρεμησει το μωρο μαζι μου;

Κοριτσι μου πολυ δυσκολα περνάς ρε γαμωτο!μηπως πρεπει να αρχισεις να βγαινεις παραπανω εξω να ξεφευγεις λιγο?


T6HZp2.png

ifiLp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αυτο που το πας;;;;;σε μενα κλαίει και οταν την πάρει αγκαλια ο αντρας μου ηρεμει και τον κοιτάει μεσα στα ματια!!!!τι να πω....

Βρε μην ξεχνατε οτι εχετε κορες!!! Οι κορες με τους μπαμπαδες εχουν κολλημα!


T6HZp2.png

ifiLp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρες

Κορίτσια ζητήστε βοήθεια και αφήστε τα αλλά για αρλεκιν

Και γω το ίδιο κάνω λες και θα μου δώσει κάποιος κανένα βραβείο

Έχω βοήθεια από τον σύζυγο δεν έχω παράπονο αλλά μετά το τελευταίο φλασαρισμα αποφάσισα ΝΣ κοιτάω περισσότερο τον εαυτό μου και να ζητάω ότι χρειάζομαι

Μακάρι να το κάνω έστω και λιγο


XSx2p3.png

REkCp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ρε μανακια!!

Είμαι ενα φάντασμα στοπ. Το αλμα δεν λέει να τελειώσει στοπ. Απο τη Δευτέρα τρώει ολη μέρα κ οοοοοοολη νύχτα στοπ. Θέλω να κοιμηθώ τελεία.!!!!

Ρανια μου κ εμείς co sleeping κάνουμε εξαρχής....εχουμε το ειδικό κρεβατάκι που κολλάει στο δικό μας κ είμαστε ενα παρεάκι χαχαχαχα πάντως με εχει σώσει αυτο μα τον θηλασμο....αλλα κ οτι τον βλέπω κ τον τακτοποιώ χωρις να σηκωθω... γι αυτο κ τον άφησα να κοιμάται μπρουμυτα...αφου η ανάσα του ειναι στο αφτί μου :D

Είδες σου κρατάνε κ ιστορικό κ οταν ξανά παίρνεις ξέρουν με ποιον μιλάνε κ δεν τα λες απο την αρχη...


bhgdp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια!!!! Πώς είστε;;;; Χθες τλκ η μπέμπα ξαναξύπνησε κ κοιμηθήκαμε στη μία.... Έστω.... Ξυπνήσαμε ξανά στις 5μιση και μετά 8:15!!! Μια χαρά!!!!

Rania μου δεν ξέρω αν το διάστημα των 4-5 μηνών είναι καλό για να αλλάξουμε δωμάτιο... Προφανώς για να το λένε αυτές κάτι ξέρουν αλλά εμένα μου φαίνεται πολύ πολύ αγά τότε... Εδώ ήδη δυσκολεύεται να πάει φαντάσου αν κλείσουμε και 5μηνο. Εγώ δε θέλω σε καμία περίπτωση να κοιμάται στο κρεβάτι μας και στην καλαθούνα σε κάνα μήνα θα χωράει οριακά...

Ρε κορίτσια εγώ ν ανησυχήσω που δεν έχω αντιληφθεί άλλο άλμα;;;;;


AXrRp3.pngFYZzp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κοριτσια!

εμεις πάντως τον βάζουμε στην κουνια του εδω και μια βδομαδα και κοιμαται μια χαρα. δε θηλάζω βεβαια οποτε ξυπνάω μολις τον ακουσω να νιαουριζει και του δινω το γαλατάκι του και τσουπ ξανα κοιμάται. την ημερα , πότε τον βάζω στη κουνια πότε στον καναπε για να τον εχω κοντά μου..

εμεις χθες πηγαμαι για το εμβολιακι μας.. αν εξαιρεσουμε το 5λεπτο σπαραγμα μετα την ενεσουλα.. κυριος ο μπεμπης!! αφου μετα πηγαμαι και για καφε και πρωτη φορα στα χρονικα που δεν φυγαμε στο 10λεπτο.. κατσαμε και το απολαυσαμε! αχ! ηταν μια ανασα για μενα κοριτσια με την καθημερινη μου κλεισουρα..

να ρωτησω κατι.. σημειωνεται τις ωρες που πίνει γάλα και την ποσότητα (για το συμπληρωμα οσες δίνεται)?

εγω τα σημειωνα μεχρι χθες αλλα μου ειπε η παιδιατρος οτι δεν υπάρχει λόγος πλέον να το κάνω.. ευτυχως γιατι συγκρινα μερες και ποσοτητες και αγχονομουν λιγο οταν υπήρχαν διαφορες μεγάλες.. μας ζυγησε και ημαστε 5700 και 58 cm! εσεις απο κιλάκια πως τα πάτε?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα ρε μανακια!!

Είμαι ενα φάντασμα στοπ. Το αλμα δεν λέει να τελειώσει στοπ. Απο τη Δευτέρα τρώει ολη μέρα κ οοοοοοολη νύχτα στοπ. Θέλω να κοιμηθώ τελεία.!!!!

Ρανια μου κ εμείς co sleeping κάνουμε εξαρχής....εχουμε το ειδικό κρεβατάκι που κολλάει στο δικό μας κ είμαστε ενα παρεάκι χαχαχαχα πάντως με εχει σώσει αυτο μα τον θηλασμο....αλλα κ οτι τον βλέπω κ τον τακτοποιώ χωρις να σηκωθω... γι αυτο κ τον άφησα να κοιμάται μπρουμυτα...αφου η ανάσα του ειναι στο αφτί μου :D

Είδες σου κρατάνε κ ιστορικό κ οταν ξανά παίρνεις ξέρουν με ποιον μιλάνε κ δεν τα λες απο την αρχη...

πραγματικά πολύ ευγενικές και πολυ οργανωμένο! Δεν το περίμενα!


T6HZp2.png

ifiLp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια!!!! Πώς είστε;;;; Χθες τλκ η μπέμπα ξαναξύπνησε κ κοιμηθήκαμε στη μία.... Έστω.... Ξυπνήσαμε ξανά στις 5μιση και μετά 8:15!!! Μια χαρά!!!!

Rania μου δεν ξέρω αν το διάστημα των 4-5 μηνών είναι καλό για να αλλάξουμε δωμάτιο... Προφανώς για να το λένε αυτές κάτι ξέρουν αλλά εμένα μου φαίνεται πολύ πολύ αγά τότε... Εδώ ήδη δυσκολεύεται να πάει φαντάσου αν κλείσουμε και 5μηνο. Εγώ δε θέλω σε καμία περίπτωση να κοιμάται στο κρεβάτι μας και στην καλαθούνα σε κάνα μήνα θα χωράει οριακά...

Ρε κορίτσια εγώ ν ανησυχήσω που δεν έχω αντιληφθεί άλλο άλμα;;;;;

Απο οτι μου ειπαν το παιδι απο εδω και περα θα καταλαβαινει οτι ειναι ανεξαρτητο ατομο, μεχρι στιγμης θεωρουσε οτι ειμαστε ενα. Το να προσπαθεις απο τωρα να το βαλεις χωρια ισως ειναι νωρις.

Δεν ξερω βρε κοριτσι μου. Αυτο μου ειπαν και αν κρινω και απο τον μικρο μου ετσι φαινεται. Μεχρι πριν λιγες μερες δεν δεχοταν καθολου να κατσει μονος του. Τωρα ειναι στο κρεβατακι του μονος του και κοιταει γυρω γυρω και δεν γκρινιαζει. ΤΙ να σου πω.

Μπορει το παιδακι σου να περναει τα αλματα πολυ ελαφρια και να μην το καταλαβαινεις. Δεν ειναι κακο!


T6HZp2.png

ifiLp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσι μου πολυ δυσκολα περνάς ρε γαμωτο!μηπως πρεπει να αρχισεις να βγαινεις παραπανω εξω να ξεφευγεις λιγο?

Βγαινουμε οικογενειακως βολτα καθε βραδακι... πρωινο μια φορα βγηκα για καφε με φιλη...αφενος εχει πολλη ζεστη, αφετερου πρεπει να μαγειρευω να τρωμε...χωρια που οι φιλες εχουν τα δικα τους τρεξιματα-δουλειες, οικογενειες,κ τλ...


twt6p2.png
Link to comment
Share on other sites

λοιπόν κορίτσια δεν ξέρω τι γίνεται, τόσοι που μας διαβάζουν ... κάποιος μας ματιάζει...

έχω παρατηρήσει ότι οτιδήποτε καλυτερεύει και το ανακοινώνουμε δεν κρατάει για πολύ...

χθες δεν έλεγα για τα 180ml/ημέρα που δίνω; ε, εσύ είσαι που το λες!!!

αν και είχαμε σταθεροποιηθεί το τελευταίο 5ήμερο σ' αυτή την ποσότητα και κάναμε και κίτρινα κακά, από χθες το απόγευμα ουρλιάζει κάθε 3ωρο και δε σταματάει με τίποτα άλλο παρά μόνο με μπουκάλι!!! χθες έφτασε τα 300ml, σήμερα δεν ξέρω που θα φτάσει...

πολύ στεναχωρέθηκα, τι στο καλό θα γίνει με το γάλα μου; έκλαιγα κι εγώ μαζί του το βράδυ....

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν κορίτσια δεν ξέρω τι γίνεται, τόσοι που μας διαβάζουν ... κάποιος μας ματιάζει...

έχω παρατηρήσει ότι οτιδήποτε καλυτερεύει και το ανακοινώνουμε δεν κρατάει για πολύ...

χθες δεν έλεγα για τα 180ml/ημέρα που δίνω; ε, εσύ είσαι που το λες!!!

αν και είχαμε σταθεροποιηθεί το τελευταίο 5ήμερο σ' αυτή την ποσότητα και κάναμε και κίτρινα κακά, από χθες το απόγευμα ουρλιάζει κάθε 3ωρο και δε σταματάει με τίποτα άλλο παρά μόνο με μπουκάλι!!! χθες έφτασε τα 300ml, σήμερα δεν ξέρω που θα φτάσει...

πολύ στεναχωρέθηκα, τι στο καλό θα γίνει με το γάλα μου; έκλαιγα κι εγώ μαζί του το βράδυ....

Αν ηταν τοσο ευκολο να κοπει το γαλα σου βρε μαρντο μου εγω θα ειχα κοψει το θηλασμο απο την αρχη που εδινα σχεδον σε καθε γευμα μπουκαλι. μην στενοχωριεσαι, ειναι η μερα.

Αυτο με το οτι οταν ανακοινωνουμε κατι καλο το εχω παρατηρησει κι εγω!


T6HZp2.png

ifiLp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...