Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Εγώ ρε γμτ δε θυμάμαι τι εξετάσεις έκανα στην ωοληψια..για κάποιο λόγο δε θυμάμαι σχεδόν τπτ από αυτή τη διαδικασία,πέρασαν 2,5 χρόνια ..Πάντως ακόμα και αν πάω με φυσικό τρόπο,πάλι θα κάνω μέθη,δεν παίζει να αντέξω χωρίς αναισθησία 

      Τώρα στην εμβρυομεταφορά έκανα  ορμονολογικες(tsh,lh,Ε2 κτλ)αλλά FSH δεν εκανα. Φοβάμαι να την κάνω,θα δω κάνα νούμερο τρελό και θα βάλω τα κλάματα.Εχεις δίκιο πάντως,από την ώρα που απέτυχε η εμβρυομεταφορά,έχω τρελαθεί απ' τη στεναχώρια και το άγχος..

      Στην ετ δεν σε νοιάζει η fsh, αλλά σου μιλώ από προσωπική εμπειρία όλες αυτές οι εξετασεις μόνο άγχος μας φέρνουν. Τις κάνεις μόνο αν τις ζητήσει ο γιατρός, για να καταλάβεις εγώ του είχα πει δεν θέλω να τις κάνω ξανά και μου είπε κανένα πρόβλημα. Άλλωστε αν πας σε φυσικό κύκλο δεν σε νοιάζουν!

Μανούλες Ιουνίου 2014!!


mommyart

Recommended Posts

Κρίμα βρε Ντορίτα μου. Δεν πειράζει, Ο αυγουστος δεν αργεί και θα ευχαριστηθέι πιο πολύ το μπάνιο στην κολυμπήθρα λογω ζέστης! Ουτε τα γεννέθλια αργουν. Κι εγώ κάνω σχέδια ήδη για το πρώτο μας πάρτυ!!!

Μπορεί να σας φανεί τραγικό αλλά έχω ήδη αρχισει και σκέφτομαι για 2ο παιδί! Μόνο το οικονομικό με κρατάει γιατί δόξα το Θεό δεν μας μένει φράγκο!


T6HZp2.png

ifiLp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Μετα απο καιρο.........επανερχομαι!! τι κανετε;;;

εμεις καλα! μεγαλωνουμε κ θεριευουμε!!!!

υποδεχτηκαμε κ τα νεα μελη στην οικογενεια μας!! διδυμα αγορακια που γεννηθηκαν την πρωταπριλια!!! τα χουμε στη μοναδα τωρα να παρουν λιγο βαρος!!!!


ZZt2p3.png

JNFwp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια...

Χριστός Ανέστη.. να μαστε γερές να χαιρόμαστε τα μωράκια και τις οικογένειές μας....

Δήμητρα... εμείς τα λέμε....

Εμείς από φαγητό πλέον τρώμε τα πάντα εκτός από αυτά που απαγορεύονται πριν το χρόνο.... παρά ταύτα το Πάσχα φάγαμε τσουρεκάκι... και λίγο κουλουράκι handmade by momy..... Με τα όσπρια η πρώτη προσπάθεια πήγε άπατη.. σήμερα θα δοκιμάσουμε ρεβύθια.... Φάγαμε επίσης φράουλες ευτυχώς χωρίς προβλήματα....

Λέμε μαμαμαμαμαμμα όταν με κοιτάει η είναι κοντά μου, μαμ ξεκάθαρα ειδικά όταν βλέπει πιάτα, μπαμπαμπα όταν τον κοιτάει ή τον πιάνει... λέμε επίσης άντε... ΠΛάθουμε κουλουράκια, κάνουμε παλαμάκια, κάνουμε μπάι μπάι, άμπεμπαμπλόμ και περνά περνά η μέλισσα....πουλάμε κουλούρια, κάνουμε ευχαριστώ και ότι μας ρωτήσουν που είναι το κοιτάμε... πχ το σκύλο, τον οποίο λατρεύει και τρελαίνεται όταν τον βλέπει.... Κατά τα άλλα περπατάει κανονικά όταν στηρίζεται και στιγμιαία την έχω πετύχει όρθια χωρίς να πιάνεται αλλά μιλάμε για κλάσματα δευτερολέπτου..... είναι τραγικά περίεργη, θέλει να τα βλέπει και να τα επεξεργάζεται όλα.... Λατρεύουμε τις κούνιες και την τσουλήθρα...

Σήμερα ξεκίνησα πάλι δουλειά ευτυχώς θα ναι για 5 με 6 ΄ώρες τη μέρα....

Ράνια με το καλό η βάφτιση.... καλά κάνεις... όπως είδες ο Μήτσος έκανε την αρχή.... εγώ λέω από του χρόνου πρώτα ο Θεός να στανιάρουμε λίγο οικονομικά να ξεπεταχτεί και η μικρή.....

Σας φιλώ...


AXrRp3.pngFYZzp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μετα απο καιρο.........επανερχομαι!! τι κανετε;;;

εμεις καλα! μεγαλωνουμε κ θεριευουμε!!!!

υποδεχτηκαμε κ τα νεα μελη στην οικογενεια μας!! διδυμα αγορακια που γεννηθηκαν την πρωταπριλια!!! τα χουμε στη μοναδα τωρα να παρουν λιγο βαρος!!!!

να σου ζήσουν!!!! μπράβο σου θέλω να πω! υπομονή και κουράγιο, θα είναι λίγο δύσκολο στην αρχή ειδικά με ένα μωρό ήδη στο σπίτι αλλά η χαρά τριπλή!!! και πάλι συγχαρητήρια!!!


HXs0p3.png

wocnp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο καιρο.........επανερχομαι!! τι κανετε;;;

εμεις καλα! μεγαλωνουμε κ θεριευουμε!!!!

υποδεχτηκαμε κ τα νεα μελη στην οικογενεια μας!! διδυμα αγορακια που γεννηθηκαν την πρωταπριλια!!! τα χουμε στη μοναδα τωρα να παρουν λιγο βαρος!!!!

κορίτσι να σας ζήσουν κ να είναι γερά! καλά κουράγια θα σου πω κ υπομονή!! καλώς ήρθες στο κλαμπ των διδύμων!!!


lZDVp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μετα απο καιρο.........επανερχομαι!! τι κανετε;;;

εμεις καλα! μεγαλωνουμε κ θεριευουμε!!!!

υποδεχτηκαμε κ τα νεα μελη στην οικογενεια μας!! διδυμα αγορακια που γεννηθηκαν την πρωταπριλια!!! τα χουμε στη μοναδα τωρα να παρουν λιγο βαρος!!!!

Μας εσκισες! Να σου ζησουν κ τα τρια κ συντομα να ειστε ολοι μαζι!


cPT0p3.png
Link to comment
Share on other sites

τι κάνετε μανούλες κ μωράκια; ο καιρός εμπνέει για βόλτες...

σήμερα κάναμε κ το πρώτο μας κούρεμα!

Καλημέρα,

Κι εμείς όλη μέρα έξω είμαστε. Το πρωί πάει κουνιες με την κυρία που τον κρατάει, το απόγευμα τον πάω εγώ. Εχθές τον μάζεψα σπίτι στις 7 το απόγευμα με ένα διάλλειμα μιαμισης ώρας το μεσημέρι για ύπνο. Κι εγώ ανυπομονώ για την βάπτιση την κυριακή για να κουρευτούμε επιτέλους. ΤΟυ πέφτουν όλα μέσα στα μάτια!


T6HZp2.png

ifiLp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλό μήνα μανούλες!

Μαρντο με'γεια το κούρεμα!

Ράνια με το καλό να γίνει η βουτιά!!!

Καρδούλα να χαίρεσαι τα πιτσιρικάκια σου! Τα πρώτα γενέθλια της παρέας έφτασαν!!! Πες μας για το παρτυ!

Κι εμείς βγαίνουμε βολτούλες, όταν μας επιτρέπει ο χρόνος μας γιατί βοήθεια μηδέν... Κατά τ'αλλα έχουμε αρχίσει να σηκωνόμαστε και να πιανόμαστε από τα έπιπλα πολύ δυναμικά και θέλουμε να περπατάμε όλη την ώρα, με βοήθεια φυσικά! Παλαμάκια δεν κάνουμε ακόμα, ούτε χαιρετάμε, αναρωτιέμαι πότε πρέπει να ανησυχήσω σοβαρά, αλλά λέμε πως κάνει η κότα, το άλογο, η πάπια, κάνουμε τον ινδιάνο και παίζουμε κουκου-τσα! Από φαγητά έχουμε ανορεξίες, ειδικά τη φρουτόκρεμα που τρελαινόταν δεν θέλει ούτε να τη βλέπει, τη βαρέθηκε; δεν ξέρω... ανυπομονώ να αλλάξουν τα φρούτα να ξεβαρεθεί κι εκείνος κι εγώ!


APaXp3.png

Ptg7p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...