Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Nima21 είπε:

      Και εγώ την Πέμπτη η πρώτη μου προσπαθεια! Εχεις τπτ συμπτωματα; Εγω σχεδον τπτ.. και παει να με παρει απο κατω , αλλα προσπαθώ να το μην το σκέφτομαι...κατι ψιλοπονακια περιοδου και λιγο πρησμενο στηθος..

      Καλή μας επιτυχία!! 😍

      Καλησπέρα κορίτσι μου.Μην ψάχνεις για σύμπτωματα.Τα συμπτώματα της περιόδου μοιάζουν με της εγκυμοσύνης.Ειναι τόσα πολλά τα φάρμακα που τα περισσότερα είναι από εκεί.Σου εύχομαι καλή επιτυχία 🙏❤️🙏

Μανούλες Ιουνίου 2014!!


mommyart

Recommended Posts

Καλημέρα!!!

εμάς κάποιες φορές μας μπερδεύει... φωνάζει εμένα μπα μπα μπα κ τον μπαμπά του μα μα μα!

μιας κ αναφέρθηκαν τα κακά, το γιογιό από πότε μπορούμε να τους το μάθουμε;

εν τω μεταξύ με έχει σκάσει, τρώει πάρα πολύ δύσκολα πλέον κ έχει βαρεθεί τα περισσότερα από τα καραγκιοζιλίκια που κάνω για να ανοίξει το στόμα...

επίσης έχω παρατηρήσει ότι κάπου στο μισό θέλει λίγο παύση για να ρευτεί κ μετά να ξαναφάει, οπότε παρατείνεται η διάρκεια του γεύματος, 20΄ τη φρουτόκρεμα κ τα δημητριακά, 10΄ το γιαούρτι κ 45΄ με 60΄ το φαγητό!

εσείς τους αφήνετε να ρευτούν; πόση ώρα ταΐζετε;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Μαρντο μου απο αυτα που εχω διαβασει γιογιο θα εχουμε απο του χρονου το καλοκαιρι. Πρεπει να ειναι δυο χρονων το πιτσιρικι, να ειναι καλοκαιρακι ωστε να το εχουμε γυμνουλικο για τα ατυχηματα και αν δουλευουμε να εχουμε καποιες μερες αδεια πχ ενα τετραημερο για να μην ταλαιπωρηθουμε πολυ. Υπαρχουν παιδακια που αργουν αρκετα. Θαδουμε και τα παιδια μας τοτε. Για το φαγητο κυριως το μεσημεριανο, το δικο μου ττρωει σαν γουρουνακι. Εμενα με παιδευει πολυ στον βραδινο υπνο. Σε μια βδομαδα περιπου παω στη δουλεια και δεν ξερω τι να κανω με τα ξενυχτια!!! Τωρα θελει να ειμαστε αγκαλια και την ωρα που κοιμαται!


T6HZp2.png

ifiLp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!

εμάς κάποιες φορές μας μπερδεύει... φωνάζει εμένα μπα μπα μπα κ τον μπαμπά του μα μα μα!

μιας κ αναφέρθηκαν τα κακά, το γιογιό από πότε μπορούμε να τους το μάθουμε;

εν τω μεταξύ με έχει σκάσει, τρώει πάρα πολύ δύσκολα πλέον κ έχει βαρεθεί τα περισσότερα από τα καραγκιοζιλίκια που κάνω για να ανοίξει το στόμα...

επίσης έχω παρατηρήσει ότι κάπου στο μισό θέλει λίγο παύση για να ρευτεί κ μετά να ξαναφάει, οπότε παρατείνεται η διάρκεια του γεύματος, 20΄ τη φρουτόκρεμα κ τα δημητριακά, 10΄ το γιαούρτι κ 45΄ με 60΄ το φαγητό!

εσείς τους αφήνετε να ρευτούν; πόση ώρα ταΐζετε;

Περαστικουλια! Κι εμείς είχαμε πυρετό προ 2 εβδομάδων και κράτησε 4 μερες, είχα αρχίσει να φοβάμαι για ουρολοιμωξη... Συν μια επιπεφυκιτιδα η οποία μας ταλαιπωρεί 3 εβδομάδες, τωρα συνέρχεται το ματακι του... Όσο για τα γεύματα αν σε αυτούς τους χρόνους τρώει ικανοποιητικές ποσότητες, νορμαλ μου φαίνονται, εντάξει το μεσημεριανό ειναι αρκετή ώρα αλλα θα στρώσει πιστεύω... Κι εμένα τόσο κανει να φάει τα υπόλοιπα και του αρέσουν, δεν ειναι ότι δεν τα θέλει...


APaXp3.png

Ptg7p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ευχαριστώ κορίτσια, σήμερα είμαστε καλύτερα, μόνο που η κοιλίτσα του γουργουρίζει πολύ γιατί χθες δεν έφαγε απολύτως τίποτα, λίγο γιαουρτάκι έδωσα με το ζόρι κ έκανε εμετό κ το θηλασμό μαζί... κ σήμερα λίγα πράματα...

Link to comment
Share on other sites

Μαρντο μου ειναι καλυτερα ο μικρος σημερα?

Ρανια εμενα τις τελευταιες μερες -γιατι μου το αλλαζει συνεχως-ξυπναει κατα τις 9 το πρωι,κοιμαται κατα τις 12-1 για μιση ωριτσα,μετα κατα τις 4 για μιση ωρα παλι και κατα τις 7-8 για 1 ωρα και μετα 10:30-11 για βραδυ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Χαχαχα δεν υπαρχει!!!Εχει γινει πολυ λιγες φορες μετρημενες στα δαχτυλα!

Συνηθως ξυπναει 1 φορα για γαλα,σημερα πχ στις 6 αλλα σε αλματα ξυπναει και 2 φορες!Επισης ξυπναει 2 φορες αν κοιμηθει απο τις 10!

Εσενα ξυπναει πολλες φορες?Η παιδιατρος μου ειπε οτι αν ξυπναει 2 φορες και πανω παιζει να μην την χορταινει το γαλα κι ισως να της εδινα κατι να φαει το βραδυ εκτος απο γαλα!

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα! λοιπόν, μέσα σε ένα σκ έχω άλλο παιδί!!!

ίωση; άλμα; δόντια; μάλλον όλα μαζί!!!

η ίωση μας άφησε κάτι μυξούλες, έσκασε μύτη το τρίτο δόντι κ έχει άλλα 3 πολύ φουσκωμένα κ τρίβεται συνεχώς με τη μπουνίτσα του, όλη την ώρα θέλει να πιάνεται κ να σηκώνεται όρθιος μόνος του, χαιρετάει όποιον φεύγει ή τα παιχνίδια που αποχωρίζεται, χαίρεται να μου προσφέρει τα παιχνίδια του για να ακούει ευχαριστώ, κάνει μπαμπουμ μπαμπουμ με το δαχτυλάκι στα χείλια σαν τη διαφήμιση του πάμπερς, με αποχωρίζεται δύσκολα, δεν τρώει αλεσμένα!!!, του δίνω κομματάκια διάφορα αλλά δεν καταφέρνει ακόμα να φάει ποσότητα κ βαριέται γρήγορα οπότε ακολουθεί μάχη για να φάει 50ml αλεσμένο να μη μείνει νηστικό, ευχαριστιέται τη βόλτα στο καρότσι, τον κοίμισα στο καρότσι χωρίς στήθος!...

σίγουρα όλα αυτά είναι συνηθισμένα για την ηλικία του κ μπορεί άλλα μωρά να τα παρουσίασαν νωρίτερα, αλλά εμένα μου τα έκανε 1η φορά όλα μαζί σε ένα σκ!

καλά με όλα αυτά δε μιλάω για πρόγραμμα ύπνου... πάνω από 1 ώρα δεν κοιμάται χωρίς εμένα, τη νύχτα δε δε μ' αφήνει να πάω ούτε για κατούρημα, σηκώνεται σαν υπνοβάτης κ αγκαλιάζει το μαξιλάρι που βάζω στη θέση μου... τώρα για στήθος, επειδή απ' τη μία τρίβεται στον ύπνο κ απ' την άλλη είναι κ νηστικούλης, ανά 1,5 ώρα θέλει, άντε να μ' αφήσει ένα 3ωρο όλη νύχτα στην καλύτερη...

Link to comment
Share on other sites

μαρντο περαστικά και μπράβο σας γαι τα καινούργια κατιρθώματα του μπεμπούλη... άντε και σε άλλα σπουδαία τώρα.....

ενάς το πρόγραμμά μας έχει ως εξής... 6μιση με 7 γαλα... υπνο ως τις 9... παιχνίδι ως τις 1ο κ 30 με 11 που τρώει πλέον αυγό.... μετά ή βόλτα ή ύπνο για κάν μισάωρο.... φρούτο 12 με 12μιση... μεσημεριανό 2μιση ως τις 4 παιχνίδι. υπνος 4 με 5μιση περίπου.. γιαούρτι ή κρέμα στις 7 παρά κ μετά παιχνίδι ως τις 9μιση όπου κ ξεκινάμε μπάνιο ταισμα και νανούρισμα..

συνήθως ως τς 10 έχει κοιμηθεί... ξυπνάει στάνταρ 2 με 2μιση κλαψουρίζοντας όπου θέλει νανούρισμα 5 λεπτά και μετά ξανακοιμάται στην καλή περίπτωση ως τις 7 στην κακή ξαναξυπνα στις 4 όπου πάλι θέλει νανούρισμα..... κοιμάται στην κούνια της..

στο κρεβάτι την παίρνω μόνο όταν σκουντουφλάω αλλά κ πάλι δύσκολα βολέύομαστε γιατι θέλει να ξυπνάει κ τν πατέρα της κ του τραβάει μαλλιά αυτιά κλπ....

όσο για τα γεύματα δίνουμε μάχη για το φρούτο το οποίο τρώει ποο ευχάριστα άμα είμαστε βόλτα.... τρώει άνετα μεσημεριανό και άνετα απογευματινό έχει μειώσει όμως αρκετά το βραδυνό γάλα δηλ πίνει 150 με 180 ml με ζόρι....

ράνια θα πάτε παιδικό????


AXrRp3.pngFYZzp3.png
Link to comment
Share on other sites

Οχι κοριτσι μου. Η γιατρος μου συστησε να μην τον στειλω ακομα παιδικο οποτε θα μου τον κρατησει μια γυναικα εδω στην πολυκατοικια επι πληρωμης. Ειμαι ομως πολυ ευχαριστημενη μαζι της γιατι ειναι τετραμελης οικογενεια, αυτη και ο αντρας της συνταξιουχοι και του φερονται καλυτερα και απο γιαγιας και παππους και ειναι λες και εχει αδερφακια. Μου τον κρατανε ηδη 2 ωρεςωτα πρωινα για να συνηθιζει.

Τελικα μαλλον φταιω εγω για τον υπνο του. Ο δικος μου συνηθως ξυπναει 7.30 αλλα 9.30 νυσταζει πολυ κ ξανακοιμαται μια ωρα. Τρωμε φρουτοκρεμα με βρωμη και τον παω στη γυναικα. Εκει μπορει να ξανακοιμηθει μιση ωρα γιατι γκρινιαζειωπολυ. Το μεσημερι θελει στανταρ 2 ωρες αφου φαμεωτην κρεμα μας. Ξυπναμε πεινουμε γαλα και μετα κατα τις επταμιση θελει παλι ενα μισαωρο. Και μετα το βραδυ κοιμομαστε 10-11 αφου απο προχθες του αυξησα το γαλα απο 120μλ στα 210 τα οποια του δινω σε δυο δοσεις, μια στα 120 και σε μιση με μια ωρα το υπολοιπο. Για να το πινει σημαινει οτι πειναει. Εχθες ξυπνησαμε μονο 2 φορες και θηλασε. Δυο βδομαδες τωρα ξυπνιυσε καθε δεκα λεπτα. Ο δικος μου περπαταει κανονικα αν του κραταω τα χερια και τωρα εχουμε αρχισει και αφηνουμε και το ενα χερι. Δεν ξερω αν τον κουραζει και αυτο πολυ μεσα στη μερα. Εχουμε εντονο αγχος αποχωρισμου παντως


T6HZp2.png

ifiLp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...