Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Μανούλες Ιουνίου 2014!!


mommyart

Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια.....

Μπράβο τα διδυμάκια μας.... φτου φτου.......... κάθε γιατρός το δικό του πρόγραμμα.... σημασία έχει να ναι καλά τα μωρούλια και να αναπτύσσονται όλα τ άλλα είναι συζητίσιμα.....


AXrRp3.pngFYZzp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα κορίτσια.....

Μπράβο τα διδυμάκια μας.... φτου φτου.......... κάθε γιατρός το δικό του πρόγραμμα.... σημασία έχει να ναι καλά τα μωρούλια και να αναπτύσσονται όλα τ άλλα είναι συζητίσιμα.....

καλημέρα! όντως ο καθε γιατρος τα δικα του κανει! όλα καλά να πηγαίνουν κ δε βαριέσαι!


lZDVp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα κορίτσια! πως είστε? τα μπεμπάκια τι κάνουν?

εμείς μια χαρά, η μικρή μόνο την προηγούμενη εβδομάδα έκοψε τελείως ότι τρωγόταν με κουτάλι! επιστρέψαμε για λίγες μέρες στο γάλα ανά δύο ώρες! θυμήθηκα το πρώτο πεντάμηνο που ήμουν με το βυζί έξω στην καλύτερη ανά δύωρο! τελικά μάλλον έχει βαρεθεί τα αλεσμένα, τρώει από όλα πάλι (εκτός από φρούτα κλασικά) αλλά όπως είναι! απλά τα κόβω κομματάκια, τα μασάει μια χαρά και κάνουμε τρία τέταρτα να φάμε, αλλά δεν πειράζει! και έχουμε ακόμα μόνο 2 δόντια! τι να πω... κάνει μεγάλη χαρά με την διαδικασία της μάσησης! το σαβ/κο θα την μεταφέρω και στο δωμάτιο της, έχω μία αγωνία η αλήθεια είναι και δεν μου αρέσει η ιδέα αλλά πρέπει να γίνει και αυτό!


HXs0p3.png

wocnp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια Σας κοριτΣια! Σημερα πηγαμε κι εμεις γιατρο, μας βρηκε αψογους, ειμαΣτε 8500&8700 ο αλλος κ 71&73 εκατ. :) τον ρωτηΣα κ για το φρεΣκο γαλα μιας κ το ΣυζητουΣαμε κ μου ειπε πως μπορω να τους το κανω κρεμα. Απ την Στιγμη που ειναι παΣτεριωμενο δν τιθεται θεμα κι επιΣης αφου το εχουν φαει Σε αλλες μορφες. Κοινως μου ειπε εκτος απ τα 3-4 πραγματακια που ειπαμε μευα τον χρονο.μπορω να τους δοκιμαΣω τα παντα!

Καλε εσεις σε λιγο εχετε γενεθλια! Μπραβο τα μαναρια μου!

καλησπέρα κορίτσια! πως είστε? τα μπεμπάκια τι κάνουν?

εμείς μια χαρά, η μικρή μόνο την προηγούμενη εβδομάδα έκοψε τελείως ότι τρωγόταν με κουτάλι! επιστρέψαμε για λίγες μέρες στο γάλα ανά δύο ώρες! θυμήθηκα το πρώτο πεντάμηνο που ήμουν με το βυζί έξω στην καλύτερη ανά δύωρο! τελικά μάλλον έχει βαρεθεί τα αλεσμένα, τρώει από όλα πάλι (εκτός από φρούτα κλασικά) αλλά όπως είναι! απλά τα κόβω κομματάκια, τα μασάει μια χαρά και κάνουμε τρία τέταρτα να φάμε, αλλά δεν πειράζει! και έχουμε ακόμα μόνο 2 δόντια! τι να πω... κάνει μεγάλη χαρά με την διαδικασία της μάσησης! το σαβ/κο θα την μεταφέρω και στο δωμάτιο της, έχω μία αγωνία η αλήθεια είναι και δεν μου αρέσει η ιδέα αλλά πρέπει να γίνει και αυτό!

Η πρωτη μερα ειναι δυσκολη, ποναει η καρδια σου...μετα σιγα σιγα συνηθιζουμε,...εμεις!

Εμεις επισης εχουμε μονο δυο δοντια κ βαζουμε στνεχεια οοοολο το χερι στο στομα! Στο μεσημεριανο προσθεσαμε κ φασολακια κ ντοματα κ κρεμυδι. Το απογευμα εναλαν φαριν λακτε με φρουτοκρεμα! Πως μεγαλωνουν οι ψυχουλες μου!


cPT0p3.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου με εχει πιασει πολυ αγχος. Θελω κι εγω. Σιγα σιγα να μπει στην κουνια του. Σημερα φαγαμε την πρωτη μας τουμπα. Εγω εχω συνδεσει δυο κρεβατια, το διπλο και το ημιδιπλο κ κοιμομαστε ολοι μαζι. Σημερα τον ειχα βαλει μεσα μεσα με τα παιχνιδια του. Ε μεχρι να παω να κατουρησω αυτος διενησε και τα δυο κρεβατια και βρεθηκε στο πατωμα! Περιττο ν α πω οτι απο τον πανικο μου εφαγα κι εγω μια ξεγυρισμενη τουμπα τρεχωντας να τον σηκωσω. Το θεμα ειναι οτι δεν τον εμπιστευομαι ουτε στη κουνια γιατι σηκωνεται κανονικα και αν πεσει απο εκει το υψος ειναι μεγαλυτερο απο το κρεβατι!, τι κανω..οεοοο? Σημερα εχουμε κ εμβολιο!


T6HZp2.png

ifiLp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

άσε Ράνια κι εμείς μία από τα ίδια!

δε μου έπεσε ακόμη, αλλά φυλάμε καραούλι με τον άντρα μου κάθε φορά που κοιμάται, γιατί με το που ξυπνάει σηκώνεται κατευθείαν κ με ψάχνει πριν κλάψει...

εγώ όταν πάω τουαλέτα ή κάνω δουλειές τον βάζω στο καρεκλάκι φαγητού, το οποίο μεταφέρω εδώ κι εκεί, το ρηλάξ το καταργήσαμε, από την κούνια του δε βγαίνει αλλά δεν τον αφήνω μόνο γιατί χτυπάει το κεφάλι του στα ξύλα...

προσπάθησα αφού κοιμηθεί να τον βάλω στο κρεβάτι του αλλά με το που τον ακουμπάω κλαίει κ γαντζώνεται πάνω μου με κλειστά τα μάτια!

ο ντοκ μας λέει ότι από 8-12 μηνών βιώνουν το άγχος αποχωρισμού κ δεν είναι η καλύτερη χρονική στιγμή για να αλλάξουν δωμάτιο...

Link to comment
Share on other sites

Αχ κορίτσια...

Από τούμπες...ουυυυυυυ...... κάθε μέρα κι από μια..τις έχω σχεδόν απομυθοποιήσει..... βέβαια όχι από ύψος αλλά όταν στέκεται όρθια κ προσπαθεί να περπατήσει ε όλο και θα πέσει..... στην κούνια την έψω από 3 μηνών ευτυχώς.... με τα μεγάλα ξενύχτια του 5ου πολλές φορές την πήρα στο κρεβάτι από την κούραση αλλά και πάλι ήταν μετά τς 4πμ,δηλ ο πρώτος ύπνος της είχε γίνει στην κούνια.... τώρα πια δεν την παίρνω σχεδόν καθόλου στο 2πλο.....

Ράνια η κούνια δεν κατεβαίνει ή τα κάγγελα δεν ανεβαίνουν????


AXrRp3.pngFYZzp3.png
Link to comment
Share on other sites

Πολυ τις φοβαμαι τις τουμπες αλλα δυστυχως δεν μπορουμε να τις γλυτωσουμε!

Παρκο δεν εχετε κοριτσια?εγω την βαζω εκει,καθεται για λιγο βεβαια αλλα τουαλετα μπορω να παω!Στο καρεκλακι του φαγητου καθεται μονο οταν τρωει αλλιως αν πηγαινουμε πανω κατω αλλιως γκρινιαζει!!!

Link to comment
Share on other sites

Το προβλημα μουντακι μου ειναι οτι ειμαστε πολυ ψηλοι ( 80 εκ μας μετρησε εχθες η γιατρος) και τα καγκελα της κουνιας και του παρκου φτανουν στο υψος της μασχαλης, και αυτος σκαρφαλωνει και φοβαμαι.. Στην περπατουρα εχει κοντεψει να τουμπαρει πολλες φορες. Η γιατρος μας ειπε τελος η περπατουρα, ειναι πολυ μικρη, και στο κρεεβατι μας να βαλουμε κατω μαξιλαρια να πεφτει στα μαλακα τουλαχιστον.


T6HZp2.png

ifiLp3.png

Link to comment
Share on other sites

Η θεια μου επαθε εγκεφαλικο πριν δυο βδομαδες. Τον ειχα δεμενο στο καροτσι, τον φυλαγε η θεια μου μεχρι να βαλω την τσαντα του στο αυτοκινητο. Αυτος περασε τα ποδια απο τους ιμαντες και σηκωθηκε ορθιος. Ευτυχως ηταν διπλα και τον κρατησε αλλιως θα ειχε σκασει στο πεζοδρομιο.


T6HZp2.png

ifiLp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ράνια να σου ζήσει το ταλιμπανάκι :tongue:!!! εμείς είμαστε πολύ πίσω γενικά... δεν μπουσουλάμε, δεν σηκωνόμαστε όρθιοι μόνοι μας, δεν έχουμε δόντια... αυτά... τουλάχιστον λέει μαμα, μπαμπά, μαμ, κακά, κοκό (αυγό ή γενικά φαγητό;;) και παππού... Τούμπα φάγαμε μια γερή κι εμείς όταν ήταν 7 μηνών, πιάστηκε από το προστατευτικό του καροτσιού και τούμπαρε μπροστά :roll: στεναχώρια κακό, το ξεπεράσαμε και τον δένουμε τώρα... Αλλά θα φάνε απειρες τούμπες γενικά...


APaXp3.png

Ptg7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Ναι victoriaki! 27/6 γέννησα κι εγώ! Το ξέρω, έτσι συμβαίνει συνήθως, αλλα μωρά ειναι μπροστά λεκτικά αλλα μωρά ειναι μπροστά κινητικα! Ο μπεμπης μου είχε πει ΜΑΜΑ πεντακάθαρα απο 4 μηνων!!!


APaXp3.png

Ptg7p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...