Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 49 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Καλημέρα! Ήθελα να ρωτήσω αν έχετε δοκιμάσει κάποιες πολυβιταμινες για τη βελτίωση της ποιότητας των ωαρίων.Εχει δυόμιση χρόνια που έκοψα το τσιγάρο και σκέφτομαι να πάρω και βιταμίνες μπας και βελτιωθεί η κατάσταση.Με αγχωνει το ότι είμαι και 39,έχω και χαμηλή ΑΜΗ..θα πάρει σίγουρα και ο άντρας μου βιταμίνες για το σπέρμα, αυτός έχει τρία χρόνια που έκοψε το τσιγάρο,αν και δεν ξέρω αν παίζει ρόλο,γιατί έχει ολιγοσπερμια και κάνουμε μικρογονιμοποιηση 

      Έχω διαβάσει για το coq10 ότι βοηθάει πάρα πολύ. Έπαιρνα ημερησιως 200mg,  τώρα θα το αυξήσω στα 600mg  είναι ακριβό δυστυχώς όμως. Αλλά κ για ωμέγα 3 λιπαρά πως χρειάζεται.

      Εγώ παίρνω το coq10, φολικο και μια πολυβιταμινη για πριν τη συλληψη, που βοηθάει δηλαδή.

Μανούλες Ιουνίου 2014!!


mommyart

Recommended Posts

καλημέρα!! τι κάνετε??? που χαθήκατε καλέ όλες?? εμείς καλά είμαστε! αλωνίζουμε!! δν μαζεύονται με τπτ λέμε!! δόντια έχουμε 6-8 ο καθένας! τους δίνω σιγά σιγά κ δοκιμάζουν διάφορα! χθες δοκίμασαν γεμιστά! Ο μεγάλος μου το καταχάρηκε μιας κ δεν τα θέλει αλεσμένα! ο μικρός παλι άμα βρει κανα μικρό γρομπαλάκι το φτύνει! μόνο το ψωμί μασάει!:rolleyes:

αύριο έχουμε κ ντοκ για εμβόλιο!


lZDVp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα!

καλώς ήρθαν τα καινούρια κορίτσια!

ντοριτάκι σε σκέφτομαι από προχθές, ο γιατρός τι λέει;

δοκίμασες να δώσεις ένα γεύμα παραπάνω πιο αργά το βράδυ όπως είχε πει κάποια μανούλα; εμένα μου είχε πει μέχρι 1,5 ώρα πριν κοιμηθεί μπορεί να φάει κάτι, έχω ταΐσει κ 9-10, γιαουρτάκι ή δημητριακά, όχι κάτι βαρύ κ όχι όλο...

εμείς αφαγίας η συνέχεια... τα έχω παρατήσει... τρώει όσο θέλει, δηλ. ούτε το μισό... μου θυμίζει τις αρχές του 6ου μήνα... κ μόνο αν δαγκώνει παράλληλα κάτι τραγανό όπως ψωμί, ρυζογκοφρέτα, μπισκότο... πείτε καμιά ιδέα, τι άλλο να του δώσω;

Λοιπόν, ξεκίνησα συμπλήρωμα στο βραδινό γαλα μπας και κοιμηθούμε λιγο αλλα τίποτα, τα ίδια... Καταβροχθίζει 210 ml γαλα και μετα απο μισή ώρα θηλαζει κανονικά για να νανουριστει... Η αλήθεια ειναι ότι ακομα δεν έχω μπει στη διαδικασία να του δώσω μπιμπερο σε κάποιο ενδιάμεσο ξύπνημα...βαριέμαι και νυστάζω αφόρητα, τον βάζω στο στήθος και κοιμάται γρήγορα συνήθως, αλλα ξυπναει πολλές φορές...

Μαρντο, δημητριακά για βραδινό τι εννοείς; Π.χ. Βρωμη με γαλα; Το γιαούρτι του το δίνω απογευματινό γιατι δεν του αρέσει η κρέμα που του κάνω με βρωμη και φρούτα αλλα και τις έτοιμες κρέμες δεν τις καλοτρωει...


APaXp3.png

Ptg7p3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα!

αχ κοριτσάκια μου είμαι κομμάτια!

είναι άρρωστος από την Κυριακή το απόγευμα, βήχας, δεν μπορεί να κοιμηθεί από τις μύξες, δε μ' αφήνει να του βάλω ορό κ να τις ρουφήξω, δε θέλει να πιει ντεπόν, δεν τρώει, έσκασε ένα δόντι κ περιμένουμε κ άλλο, κλαίει σπαρακτικά κ δεν ξέρω τι να τον κάνω...

κ σα να μην έφτανε αυτό, κόλλησα κ εγώ από χθες, πονάω παντού...

το μόνο που με παρηγορεί είναι ότι είχε βάλει λίγο βάρος πριν αρρωστήσει, μιας κ τον είχε αναλάβει μια γνωστή μου κ τον τάϊζε πολύ καλά, είχε φτάσει να τρώει 4 πλήρη γεύματα (όλη τη φρουτόκρεμα, όλο το φαγητό, σχεδόν 1 γιαούρτι με 1 μπισκότο, ξανά φαγητό χωρίς το κρέας ή δημητριακά)

ντοριτάκι δημητριακά εννοώ ή τις έτοιμες ή σπιτικές ή τραχανά ή κους κους ή ό,τι αντίστοιχο δίνει η κάθε μανούλα

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα!

αχ κοριτσάκια μου είμαι κομμάτια!

είναι άρρωστος από την Κυριακή το απόγευμα, βήχας, δεν μπορεί να κοιμηθεί από τις μύξες, δε μ' αφήνει να του βάλω ορό κ να τις ρουφήξω, δε θέλει να πιει ντεπόν, δεν τρώει, έσκασε ένα δόντι κ περιμένουμε κ άλλο, κλαίει σπαρακτικά κ δεν ξέρω τι να τον κάνω...

κ σα να μην έφτανε αυτό, κόλλησα κ εγώ από χθες, πονάω παντού...

το μόνο που με παρηγορεί είναι ότι είχε βάλει λίγο βάρος πριν αρρωστήσει, μιας κ τον είχε αναλάβει μια γνωστή μου κ τον τάϊζε πολύ καλά, είχε φτάσει να τρώει 4 πλήρη γεύματα (όλη τη φρουτόκρεμα, όλο το φαγητό, σχεδόν 1 γιαούρτι με 1 μπισκότο, ξανά φαγητό χωρίς το κρέας ή δημητριακά)

ντοριτάκι δημητριακά εννοώ ή τις έτοιμες ή σπιτικές ή τραχανά ή κους κους ή ό,τι αντίστοιχο δίνει η κάθε μανούλα

Πως είστε;;; Μήπως τον ταίζω λίγο.... έχω ακούσει κι από άλλες μανούλες που δίνουν και 4ο στερεο γεύμα, σαν βραδυνό πριν το γάλα, συνήθως δημητριακά... τι να πω... θα δω πως θα πάει κι αυτός ο μήνας γιατί τον προηγούμενο δεν έβαλε βάρος και θα πράξω αναλόγως....


APaXp3.png

Ptg7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Πως είστε;;; Μήπως τον ταίζω λίγο.... έχω ακούσει κι από άλλες μανούλες που δίνουν και 4ο στερεο γεύμα, σαν βραδυνό πριν το γάλα, συνήθως δημητριακά... τι να πω... θα δω πως θα πάει κι αυτός ο μήνας γιατί τον προηγούμενο δεν έβαλε βάρος και θα πράξω αναλόγως....

Εγω παντως 3 γευματα δινω κ τελευταιο δινω κατα τις18.00-19.00 ειτε γιαουρτι ειτε κρεμα Σιμιγδαλι. Αν τους δωΣω κι αλλο δν.μου πινουν το γαλα. ΙΣως βεβαια παιζει ρολο κ το τι ωρα πανε για υπνο. Εμεις 21.30 περιπου πινουμε γαλα κ νανι...

Καλημερα κοριτΣια!


lZDVp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κορίτσια! Χρόνια πολλά σε όλες και τα μωράκια μας!!

εμείς είμαστε μια χαρά, μεγαλώνουμε σταθερά! η μικρή μπουσουλάει όλο το σπίτι, σηκώνεται συνέχεια, αφήνει και τα χέρια σιγά σιγά! το καλό είναι ότι έχει μάθει να πέφτει και προστατεύει το κεφάλι της, εγώ βέβαια τις τρομάρες μου τις τρώω!

από λεξούλες πως τα πάτε κορίτσια? εμείς δεν έχουμε δει αλλαγές στον τομέα ομιλία ακόμα... λέει σταθερά μαμά, μπαμπά, κακά, παππου, μαμ. Αναγνωρίζει ποιος είναι ο μπαμπάς και ποια η μαμά αλλά δεν μας φωνάζει έτσι...

επίσης δείχνει το στόμα, την μύτη, το φως και τα παπούτσια δεν τα θέλει με τίποτα αλλά πρέπει σιγά σιγά να τα συνηθίζει!

Πως είστε;;; Μήπως τον ταίζω λίγο.... έχω ακούσει κι από άλλες μανούλες που δίνουν και 4ο στερεο γεύμα, σαν βραδυνό πριν το γάλα, συνήθως δημητριακά... τι να πω... θα δω πως θα πάει κι αυτός ο μήνας γιατί τον προηγούμενο δεν έβαλε βάρος και θα πράξω αναλόγως....

κι εγώ 4 γεύματα της δίνω μαζί με το γιαουρτάκι. Το βράδυ της δίνω δημητριακά ή τραχανά, της αρέσουν και τα δύο πολύ και την κρατάνε καλά. Γάλα θα πιει κατά τις 11 αν είναι ακόμα ξύπνια αλλιώς της το δίνω στον ύπνο της. αν το πιει νωρίτερα ξυπναει στα μισά της νύχτας για γάλα πάλι.


HXs0p3.png

wocnp3.png

Link to comment
Share on other sites

Πως είστε;;; Μήπως τον ταίζω λίγο.... έχω ακούσει κι από άλλες μανούλες που δίνουν και 4ο στερεο γεύμα, σαν βραδυνό πριν το γάλα, συνήθως δημητριακά... τι να πω... θα δω πως θα πάει κι αυτός ο μήνας γιατί τον προηγούμενο δεν έβαλε βάρος και θα πράξω αναλόγως....

ακόμη άρρωστοι, αλλά κάπως καλύτερα, μυξούλες κ πολλά φλέματα κ οι δύο... τουλάχιστον τρώει, αλλά μου κάνει ρουκέτες σχεδόν καθημερινά κ γουλιές συχνότερα μιας κ αναγουλιάζει με τα φλέματα... μετά το Πάσχα βλέπω να συνέρχεται, να αλλάξει κ ο καιρός...

ναι, δοκίμασέ το, εμείς αυτό το μήνα βάλαμε σχεδόν κιλό, φτάσαμε τα 8500γρ.

Πλειάδα κ εμείς μπουσουλάμε κ τρελαινόμαστε για σήκω - κάτσε, λέμε μαμά, μαμ, μπαμπά, νάνα, ναι, όχι κ αναγνωρίζουμε ό,τι έχει το σπίτι, από το ρολόι μέχρι το τιγράκι... πάντως μαμά λέει κ όταν ζητάει κάτι, ενώ όταν τον ζουλάω για να του κάνω κάτι που δεν του αρέσει (πχ ορός, άλλαγμα κλπ) φωνάζει μπαμπάαααα (= σώσε με!!!)

Link to comment
Share on other sites

Πλάκα έχουν τα μικρά μας, νομίζω οτι από εδώ και μπρος αρχίζουν τα ωραία!!! Εμένα λέει μαμα, μπαμπα, παππου, γιαγια (έτσι κι έτσι), μαμ, κοκο, κουκου, κακα και αναγνωρίζει κι εμένα αρκετά πράγματα μέσα στο σπίτι και στο περιβάλλον... Έχει αρχίσει να σηκώνετε μόνος του, σε εύκολα σημεία βέβαια και προσπαθώ να του μάθω παλαμακια και να χαιρετάει :tongue:..


APaXp3.png

Ptg7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας κορίτσια! ! Συγγνώμη που μπαινω σφινα στο θεμα σας ειμαι μαμα απο γειτονικό cafe του 2015. Επειδη γεννησα προ προωρα το αγορακι μου, ψαχνω μηπως υπαρχουν κιαλλες μανουλες και εχουν κάποιο αντίστοιχο γκρουπ στο Facebook. Εαν οχι ενδιαφερομαι να κανω εγω. Εαν γνωριζεται καποια να ενδιαφέρεται ας επικοινωνησει. Φιλακια στα μωρουλινια σας!!

Link to comment
Share on other sites

Καλο Πασχα κοριτσια! Ηρθαμε για το σκ στο εξοχικο να αλλαξουμε παραστασεις! Απο το προηγουμενο σαββατο μπουσουλαμε κ εμεις κ εξερευνουμε!

Εγω παντως 3 γευματα δινω κ τελευταιο δινω κατα τις18.00-19.00 ειτε γιαουρτι ειτε κρεμα Σιμιγδαλι. Αν τους δωΣω κι αλλο δν.μου πινουν το γαλα. ΙΣως βεβαια παιζει ρολο κ το τι ωρα πανε για υπνο. Εμεις 21.30 περιπου πινουμε γαλα κ νανι...

Καλημερα κοριτΣια!

Κ εγω μια απο τα ιδια....2130 γαλα κ νανι...χζζζζζ

Καλησπέρα κορίτσια! Χρόνια πολλά σε όλες και τα μωράκια μας!!

εμείς είμαστε μια χαρά, μεγαλώνουμε σταθερά! η μικρή μπουσουλάει όλο το σπίτι, σηκώνεται συνέχεια, αφήνει και τα χέρια σιγά σιγά! το καλό είναι ότι έχει μάθει να πέφτει και προστατεύει το κεφάλι της, εγώ βέβαια τις τρομάρες μου τις τρώω!

από λεξούλες πως τα πάτε κορίτσια? εμείς δεν έχουμε δει αλλαγές στον τομέα ομιλία ακόμα... λέει σταθερά μαμά, μπαμπά, κακά, παππου, μαμ. Αναγνωρίζει ποιος είναι ο μπαμπάς και ποια η μαμά αλλά δεν μας φωνάζει έτσι...

επίσης δείχνει το στόμα, την μύτη, το φως και τα παπούτσια δεν τα θέλει με τίποτα αλλά πρέπει σιγά σιγά να τα συνηθίζει!

κι εγώ 4 γεύματα της δίνω μαζί με το γιαουρτάκι. Το βράδυ της δίνω δημητριακά ή τραχανά, της αρέσουν και τα δύο πολύ και την κρατάνε καλά. Γάλα θα πιει κατά τις 11 αν είναι ακόμα ξύπνια αλλιώς της το δίνω στον ύπνο της. αν το πιει νωρίτερα ξυπναει στα μισά της νύχτας για γάλα πάλι.

Μηπως να τους παρουμε κρανη?

Εμενα λεει διαφορα ...το τελευταιο ειναι οτι τρελαινεται μολις του ανοιγεις την πορτα κ ακουει με ηχω την φωνη του...τρελο γελιο!

ακόμη άρρωστοι, αλλά κάπως καλύτερα, μυξούλες κ πολλά φλέματα κ οι δύο... τουλάχιστον τρώει, αλλά μου κάνει ρουκέτες σχεδόν καθημερινά κ γουλιές συχνότερα μιας κ αναγουλιάζει με τα φλέματα... μετά το Πάσχα βλέπω να συνέρχεται, να αλλάξει κ ο καιρός...

ναι, δοκίμασέ το, εμείς αυτό το μήνα βάλαμε σχεδόν κιλό, φτάσαμε τα 8500γρ.

Πλειάδα κ εμείς μπουσουλάμε κ τρελαινόμαστε για σήκω - κάτσε, λέμε μαμά, μαμ, μπαμπά, νάνα, ναι, όχι κ αναγνωρίζουμε ό,τι έχει το σπίτι, από το ρολόι μέχρι το τιγράκι... πάντως μαμά λέει κ όταν ζητάει κάτι, ενώ όταν τον ζουλάω για να του κάνω κάτι που δεν του αρέσει (πχ ορός, άλλαγμα κλπ) φωνάζει μπαμπάαααα (= σώσε με!!!)

Περαστικουλια κ στους δυο σας!

Πλάκα έχουν τα μικρά μας, νομίζω οτι από εδώ και μπρος αρχίζουν τα ωραία!!! Εμένα λέει μαμα, μπαμπα, παππου, γιαγια (έτσι κι έτσι), μαμ, κοκο, κουκου, κακα και αναγνωρίζει κι εμένα αρκετά πράγματα μέσα στο σπίτι και στο περιβάλλον... Έχει αρχίσει να σηκώνετε μόνος του, σε εύκολα σημεία βέβαια και προσπαθώ να του μάθω παλαμακια και να χαιρετάει :tongue:..

Ειναι γλυκες μωρε...


cPT0p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Kαλημέρα κορίτσια μου, χρόνια πολλά και Χριστός Ανέστη,

Εμείς ειμαστε με λίγα βροχικά αλλά σε γενικές γραμμές καλά. Πηραμε τα πρωτα μας πέδιλα (νουμερο 20 παρακαλώ), περπατάμε πλέον και τον κρατάμε με το ένα χέρι, όταν στεκομαστε αρχίζουμε και αφήνουμε και τα χέρια, βεβαια τις περισσότερες φορές μετά από 5 δεύτερα καταλήγουμε στον κώλο. Κάνουμε παλαμάκια, ώπα ώπα, χαιρετάμε, κλείνουμε την πόρτα στον κόσμο όταν φέυγει, κλωτσάμε μπάλα (λατρευουμε να κλωτσάμε την μπάλα), αναγνωρίζουμε τα σκυλιά, τον μπαμπά και την μαμα αλλά δεν λέμε καμία λεξη εκτός από Κάκα, που για τον γιο μου σημαίνει σκυλάκια! Το μαμά το λέει στο τσακίρ κέφι μετά από κλάμα και τώρα δειλά δειλά έχουμε αρχίσει και ένα μπα μπα μπα μπα! Θα φανεί.

3 Μαιου έχουμε την βάπτιση και έχω αρκετό άγχος! Θα βγει Απόλλωνας-Φανούρης για να βγάλω και τον Αγιο από το όνειρο που είχα δει πριν γεννήσω!

Στο θέμα φαγητό έχουμε εξελίξεις. Σταμάτησε η αλλεργία στο γάλα, δοκίμασα το απλό το αλμιρον και ειμαστε πολύ καλα, τρώμε μπισκότα μονοι μας! Τα μιράντα τα θέλει γιατι τα βάζει μπροστά στα δόντια του και τα μασάει, έχουμε 6 δόντια. Εχθές του έδωσα λίγο μπιφτέκι και έφαγε, λίγη πατατούλα τηγανιτή, έφαγε γιαούρτι το απλό, με το advance ξύνιζε την μούρη, φάγαμε τσουρέκι. Το ξέρω οτι φαίνεται υπερβολή αλλά ρε κορίτσια ο δικός μου ειναι φαγανός, τρώω και ανοιγει το στόμα να φάει και αυτός, ε του εδινα!!!! Στο κάτω κάτω σε δυο μήνες υποτίθεται ότι θα τρώμε κανονικά!

Εγώ έχω ξεκινήσει τη δουλειά, και ειμαι πολύ ευχαριστημένη με την γυναικα που τον κρατάει.

ΑΥτά κορίτσια μου τα δικά μας. Φιλιά πολλά!


T6HZp2.png

ifiLp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Χριστός Ανέστη!!

τι κάνετε?

εμείς είμαστε καλα,μεγαλώνουμε κι αρχίζουμε να σχεδιάζουμε τα γενέθλια!!

το Πάσχα περάσαμε ωραία, τους έδωσα κατσικάκι κ το μασούλησαν μια χαρά! μετα τους έδωσα κι από ένα πα'ι'δάκι στο χέρι κ το καταευχαριστήθηκαν! μιλάμε δεν το άφηναν με τπτ χαχχα!! έχω αρχίσει κ τους δίνω κ δοκιμάζουν απ'αυτά που τρώμε σιγά σιγά γιατί ζηλεύουν πολύ ό,τι τρώμε! μέχρι κ τζατζίκι έφαγε ο μεγάλος μου! από λέξεις λέμε μαμά,μπαμπά, κακά,μπου που είναι το νερό κ κάτι άλλα ακαταλαβίστικα! τους ρωτάμε πως κάνει το παπάκι κ λένε παπαπα πολύ γέλιο! στεκόμαστε όρθιοι γύρω στο λεπτό κ μετά πέφτουμε ,αν τους κρατάς ή πιάνονται από έπιπλα περπατάνε , πηραμε στράτες κ γυρνάνε μ'αυτες όλο το σπίτι,πετάμε την μπάλα κ ξεκαρδιζόμαστε,χαιρετάμε,κ κοροιδεύουμε τη μαμά πως βήχει!!..έχουμε βέβαια κ ένα άγχος αποχωρισμού ακόμη κ είναι κολλημένοι πάνω μου! από δόντια έχουμε 7-8 ο καθένας!

μόλις χρονίσουμε ξεκινάμε κ αυγό,ψάρι κ γενικά τα πάντα!

μόνο για το αλάτι ξέχασα να ρωτήσω τον ντοκ...έχει ρωτήσει καμία από πότε μπορουν να τρώνε σε νορμαλ ποσότητα πάντα?


lZDVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Χριστός Ανέστη!!

τι κάνετε?

εμείς είμαστε καλα,μεγαλώνουμε κι αρχίζουμε να σχεδιάζουμε τα γενέθλια!!

το Πάσχα περάσαμε ωραία, τους έδωσα κατσικάκι κ το μασούλησαν μια χαρά! μετα τους έδωσα κι από ένα πα'ι'δάκι στο χέρι κ το καταευχαριστήθηκαν! μιλάμε δεν το άφηναν με τπτ χαχχα!! έχω αρχίσει κ τους δίνω κ δοκιμάζουν απ'αυτά που τρώμε σιγά σιγά γιατί ζηλεύουν πολύ ό,τι τρώμε! μέχρι κ τζατζίκι έφαγε ο μεγάλος μου! από λέξεις λέμε μαμά,μπαμπά, κακά,μπου που είναι το νερό κ κάτι άλλα ακαταλαβίστικα! τους ρωτάμε πως κάνει το παπάκι κ λένε παπαπα πολύ γέλιο! στεκόμαστε όρθιοι γύρω στο λεπτό κ μετά πέφτουμε ,αν τους κρατάς ή πιάνονται από έπιπλα περπατάνε , πηραμε στράτες κ γυρνάνε μ'αυτες όλο το σπίτι,πετάμε την μπάλα κ ξεκαρδιζόμαστε,χαιρετάμε,κ κοροιδεύουμε τη μαμά πως βήχει!!..έχουμε βέβαια κ ένα άγχος αποχωρισμού ακόμη κ είναι κολλημένοι πάνω μου! από δόντια έχουμε 7-8 ο καθένας!

μόλις χρονίσουμε ξεκινάμε κ αυγό,ψάρι κ γενικά τα πάντα!

μόνο για το αλάτι ξέχασα να ρωτήσω τον ντοκ...έχει ρωτήσει καμία από πότε μπορουν να τρώνε σε νορμαλ ποσότητα πάντα?

πωπω καρδουλα μου! πέρασε ο χρόνος σχεδον! Αντε με το καλο τα γεννέθλια!!! Μπράβο στα μωρουλινια σου!


T6HZp2.png

ifiLp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αληθώς Ανέστη!

μπράβο στα ζουζουνάκια μας!

άλλαξε ο καιρός κ συνήλθαμε για τα καλά...

είχαμε αλλαγές στον ύπνο, κοιμάται μόνο 1 φορά τη μέρα για ένα 2ωρο, κ το βράδυ ξυπνάει συχνά όπως αλλάζει πλευρό, αλλά δε θηλάζει, αποκοιμιέται μόνος του, θηλάζει 5 ή 6 το πρωί...

κι εμείς φορέσαμε σπορτέξ 19!

από δόντια μείναμε στα 3...

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα κορίτσια μου, χρόνια πολλά και Χριστός Ανέστη,

Εμείς ειμαστε με λίγα βροχικά αλλά σε γενικές γραμμές καλά. Πηραμε τα πρωτα μας πέδιλα (νουμερο 20 παρακαλώ), περπατάμε πλέον και τον κρατάμε με το ένα χέρι, όταν στεκομαστε αρχίζουμε και αφήνουμε και τα χέρια, βεβαια τις περισσότερες φορές μετά από 5 δεύτερα καταλήγουμε στον κώλο. Κάνουμε παλαμάκια, ώπα ώπα, χαιρετάμε, κλείνουμε την πόρτα στον κόσμο όταν φέυγει, κλωτσάμε μπάλα (λατρευουμε να κλωτσάμε την μπάλα), αναγνωρίζουμε τα σκυλιά, τον μπαμπά και την μαμα αλλά δεν λέμε καμία λεξη εκτός από Κάκα, που για τον γιο μου σημαίνει σκυλάκια! Το μαμά το λέει στο τσακίρ κέφι μετά από κλάμα και τώρα δειλά δειλά έχουμε αρχίσει και ένα μπα μπα μπα μπα! Θα φανεί.

3 Μαιου έχουμε την βάπτιση και έχω αρκετό άγχος! Θα βγει Απόλλωνας-Φανούρης για να βγάλω και τον Αγιο από το όνειρο που είχα δει πριν γεννήσω!

Στο θέμα φαγητό έχουμε εξελίξεις. Σταμάτησε η αλλεργία στο γάλα, δοκίμασα το απλό το αλμιρον και ειμαστε πολύ καλα, τρώμε μπισκότα μονοι μας! Τα μιράντα τα θέλει γιατι τα βάζει μπροστά στα δόντια του και τα μασάει, έχουμε 6 δόντια. Εχθές του έδωσα λίγο μπιφτέκι και έφαγε, λίγη πατατούλα τηγανιτή, έφαγε γιαούρτι το απλό, με το advance ξύνιζε την μούρη, φάγαμε τσουρέκι. Το ξέρω οτι φαίνεται υπερβολή αλλά ρε κορίτσια ο δικός μου ειναι φαγανός, τρώω και ανοιγει το στόμα να φάει και αυτός, ε του εδινα!!!! Στο κάτω κάτω σε δυο μήνες υποτίθεται ότι θα τρώμε κανονικά!

Εγώ έχω ξεκινήσει τη δουλειά, και ειμαι πολύ ευχαριστημένη με την γυναικα που τον κρατάει.

ΑΥτά κορίτσια μου τα δικά μας. Φιλιά πολλά!

Μπράβο το ζουζούνι! Άντε σε λίγο δεν θα τον μαζεύεις... Εμείς τώρα βγάλαμε 2 δοντάκια τα οποία δεν έχουν ανατείλει αρκετά ακόμα, οπότε δεν μασάμε τίποτα...

Κι εγώ σκέφτομαι τα γενέθλιά μας πως και πως κι ας αργούν ακόμα... Ήταν να βαφτίζαμε σήμερα τον μικρό αλλά είχε ένα ατύχημα η πεθερά μου πριν καιρό και την ακυρώσαμε, οπότε τώρα πάμε για Αύγουστο, αλλά πάρτυ γενεθλίων θα κάνουμε σίγουρα!!!:D


APaXp3.png

Ptg7p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...