Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Σεπτεμβρίου 2014


mimika84

Recommended Posts

Γεια σας κορίτσια! Τι κάνετε ;τελικά και εγώ μανούλα Σεπτεμβρίου από ότι φαίνεται. Σήμερα με είδε ο γιατρός από κάτω, το μεσημέρι που πήγα για δεύτερη φορά γιατί το πρωί έλειπε. Ίσα που μαλακωσε και ούτε ένα εκατοστό. Αλλά δε θέλει να περιμένει άλλο οπότε Δευτέρα πρωί πάω ξανά για εξέταση και πρόκληση η καισαρική. 2μερες τώρα πονάει πολύ το πόδι μου, λόγω αλλαγής καιρού. Σήμερα φεύγει η κουνιάδα μου και Κυριακή η αδερφή μου, δεν μπορούν να περιμένουν άλλο. Και εγώ δεν μπορώ να αναπνέω καμιά φορά κυρίως ανάσκελα, βοηθάνε τα 2 μαξιλάρια και στο αριστερό πλευρό. Από πρήξιμο ποδιών φουλ (που να μην ήμουν ξαπλα).υγρά όχι ιδιαίτερα, δεν ξέρω μετά την εξέταση αν αλλάξει. Και θα είναι άλλος γιατρός, Αυτός μπορεί στις 8

Μπράβο Βίκη! Όσο πιο πολύ μένει το μπεμπουλίνι στην κοιλίτσα σου τόσο κέρδος το έχει. Όλα θα πάνε καλά την Δευτέρα και θα ξεχάσεις και τους πόνους στο πόδι και όλες τις δυσκολίες που πέρασες :-)


61DLp3.png

Η θεραπεία για όλα είναι αλμυρό νερό: ιδρώτας, δάκρυα, ή η θάλασσα ~ Karen Blixen

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 738
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γεια σας κορίτσια!!! Όλες είμαστε πάνω κάτω στα ίδια!!! Και θέλουμε να ελευθερωθουμε κ να πάρει τομμωρό ότι χρειάζεται από μας!!!! Χαχαχαχα!!!! Από μαξιλάρια άλλο τίποτα...αφού έχω κ το τεράστιο της εγκυμοσύνης αλλά δεν μπορώ να είμαι συνέχεια στο πλάι...!!! Τεσπα!!! Όλα θα τελειώσουν κάποια στιγμή!!!


zDSVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Μανούλες, μπήκε ο μήνας που περιμέναμε τόσο καιρό. Καλό μήνα σε όλες μας κι εύχομαι με έναν πόνο να κρατήσουμε όλες υγειή μωράκια στις αγκαλιές μας. Να έχουμε φώτηση και να τα μεγαλώσουμε σωστά και γερά και να γίνουν καλοί άνθρωποι στην ζωή τους.

Πως νιώθετε? Από εχθές έχω πολλές συσπάσεις που συνοδεύονται με πονάκια χαμηλά στην κοιλιά. Δεν έχουν όμως περιοδικότητα. Πότε πονάω συνεχόμενα για κάνα τέταρτο και πότε κάθε πέντε λεπτάκια. Μετά την τραχηλική εξέταση την προηγούμενη Τρίτη είχα καθημερινά λίγη βλέννα με ροζ μέχρι και το Σάββατο. Σήμερα έχω ξανά ραντεβού με την γιατρό μου... Για να δούμε, τι θα δούμε...

Και πάλι καλό μήνα, μανούλες!


61DLp3.png

Η θεραπεία για όλα είναι αλμυρό νερό: ιδρώτας, δάκρυα, ή η θάλασσα ~ Karen Blixen

Link to comment
Share on other sites

Καλό μήνα Σμάρα μου. Και σε όλες τις μανούλες!!Κι εγώ έχω συσπάσεις εδω και καιρό αλλά είναι τελείως ακανόνιστες. Σου εύχομαι να έχεις καλά νέα σήμερα!! Κι εγώ θα ξαναπάω την Τετάρτη γιατί παρακολουθούμε το αμνιακό υγρό μου.

Η Χριστίνα σήμερα γεννάει με καισαρική αν θυμάμαι καλά απ΄ότι μας είχε γράψει! Χριστίνα σου εύχομαι με ένα πόνο και γερό νά΄ναι το μωράκι σου!!

Ποια έχει σειρά άραγε;

Link to comment
Share on other sites

Καλο μήνα κορίτσια!!!! Έφτασε πλέον ο πολυπόθητος μήνας!!!

Εγω δεν έχω συσπάσεις αλλά η κοιλιά μου έχει κατέβει αρκετά!!

Άντε να δούμε ποια θα είναι η πρώτη για να πάρουμε και οι υπόλοιπες σειρά!!!


zDSVp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσακια μου τελικα ο γιος μου ηθελε να με κανει μανουλα Αυγουστου!!

Γεννησα την Κυριακη 31/8 με φυσιολογικο τοκετο και τωρα σας γραφω απο το Μητερα οπου βρισκομαι. Το μωρακι μου ειναι υγιεστατο με βαρος 3μιση κιλα μπολικα καστανα μαλλακια και σουφρωτα χειλακια!!!!

Ειχα δυσκολη γεννα αλλα χαιρομαι που τα καταφερα να τον γεννησω φυσιολογικα. Σπασαν τα νερα στις εξιμιση το πρωι και γεννησα στις 5.00 το απογευμα.

Δε σας λεω τις ανατριχιεστικες λεπτομεριες για να μη σας αγχωσω....

Παντως η εμπειρια ειναι μοναδικη....

Αυριο κιολας παμε σπιτι μας.

Θα σας ξαναγραψω οταν ευκαιρησω...

Με το καλο να γεννησετε ολες τα μωρακια σας!!!!


zpw1p3.pngeuyAp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!!marilu80 , να σου ζησει το μωρακι σου, να ναι γερο και τυχερο!κοριτσια μου , εγω τελικα παω την επομενη εβδομαδα..σημερα με ειδε η γιατρος μου και ειπε αμνιακο και πλακουντας ειναι οκ, οποτε θα το αφησει αλλη μια εβδομαδα..και ειχα προετοιμαστει ψυχολογικα ..ας ειναι καλα ο μπεμπης μου και δε πειραζει!σας φιλω ολες


;);)
Link to comment
Share on other sites

marilu80 να σου ζήσει το μωράκι σου και νά΄ναι γερό!! Φαντάζομαι ταλαιπωρία που πέρασες!! Αλλά σημασία έχει οτι κρατάς γερό στην αγκαλιά σου το μωράκι σου!!Χριστίνα μου οπότε έχεις άλλη μια βδομάδα για να χαρείς την εγκυμοσύνη σου!

Κορίτσια εγώ εδώ και ένα μήνα υποφέρω απο κολικούς σε νεφρό και κοιλιακή χώρα και το μόνο που μπορώ να κάνω είναι να παίρνω παυσίπονα που εγώ σε όλη την εγκυμοσύνη ούτε depon δεν είχα πάρει! Αυτός είναι και ο λόγος που θέλω να γεννήσω όσο γίνεται πιο γρήγορα!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,κορίτσια! Μαριλού να σου ζήσει το μαναράκι σου!

Κοντεύουμε κι εμείς οι άλλες..Εγώ είμαι στην 36η εβδομαδα και για πρώτη φορά χθες ένιωσα πόνους περιόδου και έντονους πόνους στη μεση.Το μωρο ειναι στα 3 κιλά, οπότε κατι μου λέει ότι στο επόμενο 10μερο-15μερο θα έχουμε ηρωικη έξοδο.

Καλή συνέχεια σε όλες!

Link to comment
Share on other sites

Μαριλού, να σας ζήσει! Γερός, δυνατός, καλότυχος! Συγκινήθηκα με τα νέα σου. Χαίρομαι που είστε και οι δύο καλά. Με το καλό να πάτε και σπιτάκι σας, να ευχαριστηθείτε ο ένας τον άλλο.

Χριστινάκι, κοντός ψαλμός αληλούια. η Επόμενη εβδομάδα είναι πάρα πολύ κοντά. Ευχομαι όλα να πάνε καλά.

Αμελί και Άννα, οι συσπάσεις μου ήταν τελείως μούφα κατά πως φάνηκε. Πήγα χτές στη γιατρό μου και δεν υπήρξε καμία εξέλιξη της κατάστασης από την προηγούμενη βδομάδα. Ναι, μεν ο τράχηλος έχει μαλακώσει, αλλά ακόμα είναι μεγάλος και η διαστολή εξακολουθεί να είναι μικρή. Η μπέμπα είναι πολύ ζωηρή και δεν έχει εμπεδώσει ακόμα το κεφάλι της.

Στεναχωρήθηκα που δεν είχε τίποτα νέο να μου πει η γιατρός μου. Αν δεν γεννήσω μέχρι και την Πέμπτη, τότε την Παρασκευή 7,30 το πρωί θα πάω στο Μητέρα για να γεννήσω με πρόκληση. Και όσο δεν τα ήθελα αυτά τα προγραμματισμένα... Αφήστε που φοβάμαι ότι αν είναι όπως σήμερα η κατάσταση, με την μπέμπα μη εμπεδωμένη, θα ζοριστώ πολύ να την βγάλω.

Δεν ξέρω, απογοητεύθηκα λίγο χθες. Και ο άντρας μου μετά την γιατρό ήταν μέσα στα νεύρα, λες και εγώ δεν έκανα κάτι καλά. Και περπάτημα πάω και κάθε μέρα σκουπίζω και σφουγγαρίζω το σπίτι. Τι άλλο να κάνω για να κατέβει η μπέμπα πια... Κοιμήθηκα και έβλεπα να σπάνε τα νερά μου, να με πιάνουν οι πόνοι... διάφορα τέτοια...

Περιμένω τα νέα σας, όποτε μπορέσετε. Φιλάκια


61DLp3.png

Η θεραπεία για όλα είναι αλμυρό νερό: ιδρώτας, δάκρυα, ή η θάλασσα ~ Karen Blixen

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μαριλου να σου ζήσει το μπεμπακι!! Γερό και καλοτυχο!!

Σμαρα μου μη στενοχωριέσαι!! Εσύ δε φταις, το μωράκι σου θέλει να βγει αργότερα!!

Κορίτσια υπομονή και θα ρθει η σειρά όλων μας!!!!

Εμείς αύριο έχουμε ραντεβού και θα σας πω τα νέα μου!! Πάντως έχω πόνους ειδικά το βράδυ!!


zDSVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια κ καλο μηνα!για εμενα μπηκε στο τελοσ πολυ καλα.11κ5 το βραδυ ηρθε με καισαρικη η μπεμπουλα μου.3560..μαριλου να σου ζησει το μικρακι σου κ με το καλο να πατε κ σπιτι.σμαρα μην σκεφτεσαι την προκληση,κ γω ετσι ξεκινησα αλλα δ τα καταφερααλλα αλλεσ 2 που μπηκαμε μαζι σε μιση ωριτσα

Link to comment
Share on other sites

Βίκη μου, να σας ζήσει! Πάντα υγεία και ευτυχία στην ζωή του. Ένα ένα έρχονται τα ευχάριστα και χαίρομαι κι εγώ μαζί σας :)! Εύχομαι γρήγορη ανάρρωση.

Ζωή, με το καλό και σε εσένα.

Στις υπόλοιπες, τους αγωνιστικούς μου χαιρετισμούς :D:D:D


61DLp3.png

Η θεραπεία για όλα είναι αλμυρό νερό: ιδρώτας, δάκρυα, ή η θάλασσα ~ Karen Blixen

Link to comment
Share on other sites

Βίκη μου να σου ζήσει το μωράκι σου κι εσύ νά΄σαι γερή για να το βλέπεις να μεγαλώνει!! Δεν πειράζει που γέννησες με καισαρική, σημασία έχει οτι είναι γερό!! Καλή ανάρρωση και με πρώτη ευκαιρία θα περιμένουμε νέα σου!

Κορίτσια εγώ χθες νόμιζα οτι μου έσπασαν τα νερά!! Εκεί που καθόμουν ωραία και καλά ένιωσα σαν να κατουριέμαι πάνω μου! Σηκώθηκα και πήγα τουαλέτα όπου κατούρησα αλλα όταν τελείωσα συνέχισαν να τρέχουν κάτι σταγόνες. Αυτή η ροή υγρών όμως ήταν πολύ μικρή για να το θεωρήσει η γιατρός μου σπάσιμο νερών και μου είπε οτι μόνο αν συνεχίσει να πάω στην κλινική αλλά δυστυχώς σταμάτησαν τα υγρά. Σήμερα έχω πάλι ραντεβού στην γιατρό μου για να δει σε τι κατάσταση είναι το αμνιακό μου υγρό.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...