Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

CAFE Μανουλες Ιουλιου 2012


rioula

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα κορίτσια...κουτουλάω απο τη νύστα, και δεν μπορώ να κοιμηθώ, ένεκα του μικρού που έχει ήδη καλοκοιμηθει στο σταθμό, ο άντρας μου δουλεύει ακόμα, κι εγώ ξεκίνησα πάλι δουλειά σήμερα(είμαι δημόσιος υπάλληλος) ύστερα απο 3 εβδομάδες που κάθισα σπίτι, λόγω μικροπροβλήματος υγείας του μικρού, εμετών δικών μου, και κλειστού παιδικού σταθμού λόγω γιορτών.

Απο νοσοκομείο και γιατρού ςκαι κόστη, κι εγώ το ψάχνω, να δούμε που θα καταλήξω, μάλλον στο Ρέα, λόγω και γιατρού, το οποίο, ύστερα απο μικρή έρευνα θεωρω οτι δνε είναι και το φθηνότερο, καισαρική , το οικονομικότερο πακέτο, πάει γύρω στα 2.300-2.400, βάλε και το γιατρό, 1500-1700...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σε σχέση με το θηλασμό, μια χαρά, θήλασα το μικρό εώς 1,5 έτους, τον σταμάτησα γιατι έπαθα ωτίτιδα και χρειαζόμουν αντιβίωση, η διακοπή , αν και απότομη, δεν "πόνεσε" ιδιαίτερα θα έλεγα, ούτε εμένα , ούτε τον γιο μου, ούτε καν το στήθος μου, όλα έγιναν πολύ ομαλά..

Είμαι πολύ υπέρ, δεν υπάρχει πρακτικότερο, δεν ξέρω αν είναι τυχαίο, μπορέι και να είναι, τον έχω στείλει σταθμό απο 14 μηνών που ήταν , αρρωστήσαμε βέβαια αρκετά τον πρώτο χρόνο, όλα τα περνούσαμε πολύ έυκολα, δεν έχουμε πάρει ως τώρα καμμία αντιβίωση, δόξα τω Θεώ, οι αρρωστιούλες δεν προχωρούσαν σε πνέυμονες, αυτιά και λοιπά, εντάξει είχαμε μύξες και πυρετούλι, ελεγχόμενες όμως καταστάσεις. Δεν είχαμε κολικούς, δεν με θυμάμαι(ή έχω πάθει αμνησία, δεν ξέρω) να απελπίζομαι επειδή π.χ. κλαίει πολύ ώρα. Το βυζί ήταν θαυματουργό, γαλατάκι στην ιδανική θερμοκρασια, άμεσα διαθέσιμο, ελπίζω να μπορέσω να το ξανακάνω και με το δεύτερο με το καλό.

Παραπάνω , είπα οτι μπορεί να είναι και τυχαίο , σχετικά με την προφύλαξη απο αρρώστιες, εξαιτίας του οτι εγώ, ως μωρό, δεν θήλασα ποτέ, πάντα έπινα γάλα σκόνη και μετά ΝΟΥΝΟΥ κουτί, που φρέσκα τότε!!, και μια χαρά τα καταφέραμε..

Θέλω να πω οτι δεν θεωρώ την πρόσληψη μητρικού γάλακτος απαραίτητα πανάκεια, σίγουρα όμως είνα αφάνταστα πρακτικό, αν το κάνουμε μια χαρά, αν δεν το κάνουμε τελικά, δεν είναι και το τέλος του κόσμου, σίγουρα..

Link to comment
Share on other sites

καμια μεσα?

κ εγω θηλασα μεχρι 7-7.5 μηνων τη μικρη... μετα πηγα δουλεια κ σταματησαμε....... πολυ πολυ ομαλα ομως....

σιγουρα θελω να τα καταφερω κ στο επομενο! θελει υπομονη κοριτσια και καλη ενημερωση... να ξερεις τι να κανεις σε καθε περιπτωση.... αλλιως δεν τα καταφερνεις.... σου λενε δεν εχεις γαλα, δεν μπορει το μωρο να πιασει ή δωσε μπιμπερο κλπ κ τελος........


Having a place to go is home, having someone to love is family, having both is a blessing...

NU1vp2.pngoz0Tp2.png

Link to comment
Share on other sites

ΟΠΩΣ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΑ ΜΙΛΑΣ ΠΙΟ ΑΜΕΣΑ... Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΔΗΛΑΔΗ ΕΡΧΕΤΑΙ ΠΙΟ ΓΡΗΓΟΡΑ...
όποτε κι αν μπώ στο τσατρουμ, δεν είναι καμία μέσα:-(

κοριτσια πρεπει να συντονιστουμε λιγο.......

για να κανεις τσατ πρεπει να ναι μεσα ολες την ιδια στιγμη....

κ το κοβω κομματακι δυσκολο.....


Having a place to go is home, having someone to love is family, having both is a blessing...

NU1vp2.pngoz0Tp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημερα ομορφουλες!!!!!!!!!!!!!!!τι κανετε???εγω εχθες ολη μερα κοιμομουν μιας κ το προηγουμενο βραδυ ηταν δυσκολο.η σκυλοκορη μας(εχουμε μια μικρη σκυλιτσα) ηταν χαλια,κατι την πειραξει κ ανα 2ωρο ετρεχε με διαρροια...δραμα,πωπω καναμε προβα για το μπεμπε αλλα παιδια ειναι απιστευτα δυσκολο χαχαχαχαχαχα!!!τελος παντων ευτυχως μετα την ενεση που της εκανε ο γιατρος ειναι καλυτερα κ ετσι κοιμηθηκαμε κ εμεις!!!

κατα τ'αλλα ολα καλα!!αμα μπαινετε στο τσατ στελνετε κανενα μηνυμα μπας κ ειμαι μεσα να μπω κ εγω!φιλακιαααααααααααααααα πολλα!!!!!!!!!!!!!!!


χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα!!!!

9892a30fbd.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπεεερα, ελπιζω να ειστε ολες καλα!!!

ετρεχα ολη μερα σημερα για ραντεβου στο ικα κ μετα με κατι ασφαλειες κ εκανε κρυο, κουραστηκα πολυ κ το αποτελεσμα ηταν να εχω τοσους εμέτους, οσο δεν εχω ξανακανει κ να νοιωθω μια ενοχληση σαν τσιμπημα δεξια ψηλα στην κοιλια μου...

Νοιωθω χαλια, ελπιζω μην ειναι κατι σοβαρο...

Ειναι που αυριο μπαινω στην 13η εβδομαδα, δεν ειμαι προληπτικη, αλλα ειναι που ολοι λενε για το ποσο επικινδυνο ειναι το πρωτο τριμηνο, οποτε αντε να περασουν οι μερες αυτες, γιατι εχω πολυ αγχος!

Νευρα τσαταλια!!!


874692bea1.png
Link to comment
Share on other sites

καλησπεεερα, ελπιζω να ειστε ολες καλα!!!

ετρεχα ολη μερα σημερα για ραντεβου στο ικα κ μετα με κατι ασφαλειες κ εκανε κρυο, κουραστηκα πολυ κ το αποτελεσμα ηταν να εχω τοσους εμέτους, οσο δεν εχω ξανακανει κ να νοιωθω μια ενοχληση σαν τσιμπημα δεξια ψηλα στην κοιλια μου...

Νοιωθω χαλια, ελπιζω μην ειναι κατι σοβαρο...

Ειναι που αυριο μπαινω στην 13η εβδομαδα, δεν ειμαι προληπτικη, αλλα ειναι που ολοι λενε για το ποσο επικινδυνο ειναι το πρωτο τριμηνο, οποτε αντε να περασουν οι μερες αυτες, γιατι εχω πολυ αγχος!

Νευρα τσαταλια!!!

Μην στεναχωριέσαι τουλιπάκι , όσο έχεις συμπτώματα, όλα πάνε καλά και αφού μπαίνεις στην 13η εβδομαδα, το χαιρετάς σιγά-σιγά το πρώτο τρίμηνο...;) τα καλύτερα έρχονται!


[sIGPIC][/sIGPIC]21bd07b216.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερούδια!!! Πως πατε???

Τουλιπάκι μην αγχώνεσαι και εγώ μια από τα ίδια ήμουν προχτές που αναγκαστηκα να βγω με το κρύο στην Κορινθο για δουλειες. Με πόναγε και η μεση μου από το κρύο και όλη την υπόλοιπη μερα ήμουν πολύ χαλια. Δεν είχα κουράγιο για τίποτα. Γενικά αυτές τις μέρες είμαι πολύ χαλια. Και χτες έπεσα για υπνο για να μην μου έρχεται εμετός νηστική απο τις 8 η ώρα και ξύπνησα το σήμερα το πρωί πάλι με τάση για εμετό απο την πείνα αυτη τη φορά. Δεν έχω κουράγιο για τίποτα. Κανω μια δουλειά και γίνομαι χώμα. Θελω συνέχει να έιμαι ξαπλα σε εναν καναπέ.

Εγώ λέω από σήμερα να αρχίσω ετοιμασίες για το παρτυ του Κωσταντή μου που είναι αρχές Φλεβάρη. Αλλοτε ξεκίναγα ετοιμασιες απο τέλη Δεκεμβρη και φέτος δεν έχω κανει τίποτα ακομα!! Και έχω ένα σωρό πράγματα να φτιαξω!!


Ja5zp3.png

D42op3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...