Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      Όλα καλά πιστεύω πως θα είναι....το πιο πιθανό να είναι βιοχημικη κύηση! 

      Να σκέφτεσαι το στόχο σου! Εγώ το πρώτο παιδάκι μου το έκανα το 2020 (37 ετων) με έμβρυα του 2016 (3η εμβρυομεταφορα) και τα διδυμάκια στα 41 μου! Δεν το πίστευα πως θα συμβεί...

      • Ευχαριστώ 1

Μανουλες Δεκεμβριου 2014!!!


γεωργια κ

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Liza o paidiatros mou wipe einai fysiologiko alla epedh that erthei we 40 meres na paroume zygaria via an toelegxoume..then pempth that ton zgisw piou that kleisei 10 meres.. K emena klaiei otan ton afhnw sto krebati k den exei xorttasei, otaan ton ntunw- ksentunw k Otan exei katourisei ta sentonia ... Kaata ta alla. Eimaste poly kaloi...shmera to gala etrexe , ksexeilize... K o mikros koimatai...Eytyxws panagia mou oi kopoi mou antamoibontai... Elpizw na mhn Sinai tyyxaio to gegonos...


fu9Ip3.png

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο Κικη συνέχισε ετσι θα ερθει το γάλα όσο θηλαζουμε έχουμε γάλα το έχω διαβάσει παντού αυτο!

Και εμένα επειδη θηλαζουμε αποκλειστικά γιαυτο μας έδωσε τη βιταμίνη!


W0hvp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά!!

Και εμεις θηλάζουμε σχεδον αποκλειστικα.. Λεω σχεδον γιατι μερα παρα μερα δεν αντεχω τη νυχτα με το που την ξαπλωνω να ξυπναει και να θελει να πιει παλι διοτι αυτο μας παίρνει καμια φορα και 2 ωρες και βαλε.. οποτε θελω λιγο να κοιμαμαι γιατι μεσα στην ημέρα δεν καθομαι καθόλου, έχει τις απαιτήσεις του και το μεγαλύτερο παιδι.. Πάντως από το συμπλήρωμα πίνει γύρω στα 30 γραμμαρια και μετα κοιμαται 3 ώρες!! Τι να πω ίσως θέλει αυτό το λίγο.. Γάλα πάντως έχω αφθονο. Πιστεύω όσο παιρνάνε οι μέρες θα στρώσουν τα πράγματα. Υπομονή κορίτσιααα!

Καλά Χριστούγεννα με υγεία και αγάπη σε όλες!

Link to comment
Share on other sites

Καλα Χριστουγεννα ευχομαι σε καθε μια ξεχωριστα.

Χρονια Πολλα και καλα κοπελες,

Εγω πηρα το ομορφοτερο δωρο εψες.

Ειπαμε την πρωτη μας λεξουλα!!!!

Της ελεγα αγου εγω, αγου η μπεμπα μου. Τρελαθηκα.

Φωναξα τον αντρα μου γιατι λεω εχω παρεσθησεις.

Της το ξαναλεω μου το ειπε 2 φορες. Καθαρα ωραια.

Ευτυχια ρε κοριτσια!!!

Τρελαθηκαμε με τον αντρα μου. Και λεγαμε ειναι νωρις κτλ.


L7Dmp3.pngGhJqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Χρόνια σας πολλα κορίτσια!! Τι κάνετε; Πως πάτε;

Μαριαννα σε καταλαβαίνω ειναι δύσκολο να εχεις και άλλο παιδί να φροντισεις!

Μαριγουλα ξετρελαμενη με τη κόρη σου ε;; Μπράβο υπέροχα!!

Εμείς πάμε καλύτερα απο προχθές! Επιτέλους το παιδί ηρεμησε εμένα ξύπνιο και 4-5 ωρες συνεχόμενα. Διάβαζα οτι κοιμούνται 16-18 ωρες και απορούσα γιατι κοιμόταν 9-10. Έκοψα τελικά οτιδήποτε γαλακτοκομικο και τα κρυφά και κοιμάται κανονικά τρώμε ανα 2-3 ώρες. Δεν ξέρω αν έφταιγε η διατροφή μου πάντως είχε αποτέλεσμα μεχρι τώρα. Κολικους φυσικά έχουμε αλλα κρατάνε λιγο.

Περιμένω νέα σας! Καλα να περνάτε με τις οικογένειες σας!!


W0hvp2.png
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά και από μας!!!

Έχουμε αρχίσει και βρίσκουμε ρυθμό! Έκοψα και γω όλα τα αγελαδινα γαλακτοκομικά και σταμάτησαν οι κολικοί. Κάτι που βοηθά στους κολικούς να ξέρετε είναι η θερμοφορα. Την βαζετε έξω από την πάνα αγκαλιάς στο ύψος της κοιλιάς του μωρού και κόντρα σε εσάς όπως το έχετε αγκαλιά. Εμένα ηρεμουσε και την άφηνα τυλιγμένη με την κουβέρτα του και όταν τον έπαιρνε ο ύπνος.

Εμένα κορίτσια είναι υπναρας! Τον ξυπνάω για να φάει. Χθες φάγαμε 2 γεύματα ξένο γάλα και σήμερα θα προσπαθήσω να το κάνουμε ένα ή κανένα! Πιάνει πιο εύκολα το στήθος τώρα και βγάζω και με το θήλαστρο. Τρώμε ανά 3 ή 4 ώρες την ημέρα και το βραδι οπότε ξυπνήσει από μόνος του.


cPtCp2.png
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά κοριτσαρες κ απο μας...εμείς ενω ειχαμε βρει το ρυθμο μας ετσι νομιζα τουλάχιστον, 2 μέρες τώρα αρχισαμε τα ιδια, κ συνειδητοποίησα το εξης.. Απο τις 5 ώρες του τονθηλαζα τη μια ωρα Μαξ να επινε, τις υπόλοιπα πιπιλιζε ,κ για να ηρεμισω κ εγω του έβαλα πιπιλα να είμαστε όλοι ευτυχισμένοι... Προκειμενου να πιπιλαει το στηθοςμου καλυτερα την πιπιλα του... Ελπιζω να είναι άυτη η λύση του μυστηρίου... Τρωμε κάθε 3 ώρες περιπου.... Δεν ξέρω πως το μετρατε... Εγώ από την ωρα που σταματάει να τρώει....πχ ξεκινάμε 15.00 τελειωνουμε 16.00 κ ξεκιναμε19.00


fu9Ip3.png

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια Πολλά κορίτσια. Δεν σας ξέχασα. Ακόμα δεν έχω ανοίξει τον υπολογιστή. Σας γράφω από το κινητό γτ δεν παίζει αλλιώς να σας πω τα νέα. Περιληπτικά βέβαια, αλλά έχω τα εξής. Γέννησα την κόρη μου στις 9 του μήνα με φτ και επισκληρίδιο. Είχα πάρα πολλά ράμματα που με ταλαιπώρησαν πολύ. Έμεινα μόνο μια μέρα μέσα. Η μικρή θηλάζει αποκλειστικά από την αρχή. Είναι πολύ ήσυχη. Τα βράδια κοιμόμαστε αγκαλιά. Θηλάζει ξαπλωμένη και έτσι κοιμάμαι πολύ ωραία. Από μια αρχή ήταν η πιο βολική στάση. Έχει ένα θέμα με το βάρος και τα κακά. Δεν έχει πάρει ακόμα το βάρος της γέννησης και κακά δεν κάνει από μόνη της. Γενικά όμως είμαι κάργα ερωτευμένη μαζί της και εγώ και ο μπαμπάς της. Βγαίνουμε και καμιά βόλτα και γενικά μέχρι στιγμής είμαστε πολύ καλά όλοι. Αναλυτικά θα σας τα γράψω όταν ανοίξω τον υπολογιστή. Καλή Πρωτοχρονιά σας εύχομαι να έχετε και να σας ζήσουν τα μωράκια. Φιλιά πολλά.

ΥΓ. Μου λείψατε πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!

Κικη διαβαςα πτι μετράμε 3 ωρα απο την ωρα που ξεκίνησε τη γεύμα όχι απο την ωρα που τελείωσε. Δεν ξέρω αν ειναι σωστό. Και εμένα πιπιλαει πολυ ωρα τη μερα τον αφήνω γιατι διαβαςα οτι μερικές φορές ειναι για την εδραίωση του θηλασμου το βράδυ όμως του έχω δώσει για λιγο πιπιλα προς το παρών δεν υπάρχει συνχιση θηλων.

Risotto και απο εδώ να σου πω να σας ζήσει!! Και εμάς άργησε να πάρει το βαρος του πάνω απο 15 μέρες Αντέξαμε όμως υπομονή!!

Εγω έχω καταλάβει οτι δεν θέλει καθόλου την καλαθουνα, θέλει να ειναι στριμωγμένος. Στο πορτ μπεμπε με κουβέρτα τηλιγμενος κοιμαται και στην αγκαλια. Και εμείς το βράδυ την βγάζουμε αγκαλια δεν γίνεται αλλιώς.


W0hvp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κ εγώ ατο φειχα διαβάσει αλλά εφοσον είναι στνταρ οι ωρε που κοιματε είπα να τον αφήσω όπως αυτός θέλει έτσι κ αλλιως δεν κοιματε και τις άπειρες ώρες συνεχόμενα 2 μισή με 3 ..... Όσο για την εδρεωση έχει δίκιο κ εγώ γ αυτό τον είχα τόσες ώρες μέχρι προχτες αλλα σκέφτηκα ότι εφόσον γάλα έχω τωει κ χορταινει ας προσπαθησω την πιπιλα....την μονη που. Δέχτηκε κατευθείαν είναι της μαμ τις αλλες εφτυνε ...σύγχιση δεν ξέρω αν μας προκαλέσει μέχρι τώρα είμαστε καλά.έτσι κ αλλιως δεν τη βάζω παντα, σήμερα το βράδυ κ χτες στις εννιά δεν την χρειάστηκε...κ οποτε είναι ανήσυχος και την βάζω την πιπιλαει για κανένα λεπτο ηρεμεί κ την πετάει μονοςτυ...αντε να δούμε.. Ριζότο νάσου ησει η κοράκια σου... Μια χαρά τα πας βλεπω.. Περιμένουμε Νέσσου περισσότερα όταν μπορέσει.φιλακια


fu9Ip3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολες!

risoto και απο εδω, να χαιρεσαι την κορούλα σου!!!

Εμεις εδω και δυο μερες εχουμε προβλημα με τα κακακια της!!! Και το ασχημο ειναι πως την πιανει δυσφορία και αρχιζει ενα πολύ ασχημο κλαμα. Μιλησα με την παιδιατρο μου ειπε βασικα αυτα που μου ξαναειπε. Οτι το μητρικο γαλα ειναι δισκοιλιο, και μεχρι και 3ς μερες ειναι φυσιολογικο. Μου ειπε για τον πονο να κανω μασαζ στην κοιλιτσα της με λαδι, και να της κανω καποιες κινησεις στα ποδακια της. Αυριο να παμε να την δει και αν δεν ενεργηθει θα την βοηθησει λιγο.

Την ρωτησα αν πρεπει να αλλαξω εγω κατι στην διατροφη μου κτλ, μου ειπε οχι αλλα θα τα πουμε αναλυκοτερα αυριο στο γραφειο της.

Καταλλα, συνεχιζει να μας λεει την πρωτη μας λεξουλα και να μας κανει γκριματσες. Ειναι μια γλυκα. Δεν την βάζω ποτε να κοιμαται μαζι μας, γιατι δεν το θεωρω σωστό. Μπορει το πρωι να την βαλω στο κρεβατι μας, οταν θα ειμαστε και εμεις για παιχνιδι και αγκαλιτσα μαμας-μπαμπας κα μπεμπα. Τιποτα περισσοτερο.

Αυτά από εμας!!!

Καλή πρωτοχρονια και καλη χρονια ευχομαι!!!


L7Dmp3.pngGhJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

Δυστηχως Μαριγουλα ούτε εγω θέλω να ειναι μαζί μας αλλα δεν ξέρω τι άλλο να κάνω. Μολις τον βάζω στην καλαθουνα κλαίει και ας έχω περιορίσει το χώρο. Στο κάθισμα αυτοκινήτου τον βάζω την ημερα αλλα το βράδυ φοβάμαι μην του ερθει γάλα και δεν ειναι άνετα εκεί. Διαβαςα οτι ειναι νωρίς να τον εκπαίδευσω.

Κικη σε καταλαβαίνω για τη πιπιλα εγω την εδωςα όταν έπρεπε να πάω σε ενα μαγαζί και ο άντρας μου έμεινε μαζί του στο αυτοκίνητο δεν γινόταν αλλιώς. Έχω πάρει αυτή που ειναι καουτσούκ γιατι μοιάζει με το στηθος αλλα δεν την ήθελε κράτησε για λιγο μια της Nuk νομίζω ήταν απο ενα πακέτο με δείγματα. Ποςο βαρος σας εχει πει η γιατρός πρεπει να βάλει σε ενα μήνα; Διαβαζω για 600 γρ. αλλα εμείς είμαστε μακριά απο αυτο ακόμα.


W0hvp2.png
Link to comment
Share on other sites

Λιζα μου σε καταλαβαινω. Κ εγω ετσι εκανα τις πρωτες μερες... νομιζα οτι ηταν θεμα χωρου κ ασφαλειας.. τι εβαζα κουβερτακθα γυρω γυρω για να μεωσω το χωρο... τι του εβαζα την πιτζαμα μου και επιθεματα διπλα του για βε με μυριζει .... τπτ... με το που τον εβαζα στο στηθος κοιμοταν εκει , με το πουτον αφηνα στο κρεβατι παλι τα ιδια.... ημουν κατα της πιπιλας φοβομουν κ για την σύγχυση θηλων.. τον λυπομουν που τον αηδιαζε η πιπιλα αλλα την βρηκαμε τη λυση....


fu9Ip3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...