Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 18 λεπτά , Angot είπε:

      κορίτσια ούτε σήμερα βγαίνω! με το που μ έβγαλαν τον όρο δοκιμαστικά στα 10 λεπτά προλάβα καο εκανα και 100αρα σύσπαση μαζί με τις άλλες! χωριά ότι πονάω χαμηλά και στη μέση πλέον !! τώρα μ έβαλαν πάλι ότο μ το αύξησαν , θα με κάνουν και μπάνιο και μάλλον δεν θα το αποφύγουμε ! 32+4 σήμερα , ίσως το τραβήξει ως σάββατο να μπω 33 αλλά νομίζω το σωμα μ αρχίζει και προετοιμάζεται. 

      Κορίτσι μου όλα καλά θα πάνε !! Είσαι μέσα στους γιατρούς άρα ξέρουν τι  κάνουν !! Αν δουν πως δεν γίνετε άλλο θα γεννήσεις , εύχομαι να το αποφύγετε για την ώρα και να κρατήσεις όσο περισσότερο μπορείς !! Ότι και αν γίνει με το καλό να κρατήσεις τον μπεμπαρο στην αγκαλιά σου !!!

Μανουλες Δεκεμβριου 2014!!!


γεωργια κ

Recommended Posts

Ελενα μονο για τη μεντελα σου ειπε η μαια σου... βρηκα κ αλλες μρκες πιο οικονομικεσ αλλα εχει κ μπουκαλακια φυλαξης ππυ ειναι για πολλες χρησεις δεν ξερω βεβαια αν συφερει.. http://www.skroutz.gr/c/424/diafora-vrefika-aksesouar.html?from=similar_cat_searches&keyphrase=αποθηκευση+μητρικου+γαλακτος


fu9Ip3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

elena δεν μένει γάλα τα τρώει ο μικρός. Άλλωστε μεχρι ένα 24ωρο μπορεις να το φυλαξεις στο ψυγείο. Μπράβο που μπορείς και αντλείς τοσο συχνά. Εγώ βαρέθηκα πολύ!! Εγώ μπιμπερό έχω τα anti-colic NUK οκ καλά είναι!


ZHdmp2.png

OBNYp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσια γέννησα εχθες το μεσημέρι..!!! Με φυσιολογικό τοκετό...αγοράκι 3200κιλα ευτυχώς ολα πήγαν καλα... Δεν εκανα επισκληρίδειο γτ δν ήθελα! Κ απο θέμα πόνο μονο τα τελευταία 30λεπτα! Όσο δλδ ήταν η γεννα για να βγει!εχθες τον έβαλα στο στήθος εεε μπορω να πω οτι την ψιλό πήρε λίγο...κ απο σημερα θα μου το φέρουν για αποκλειστικό θηλασμό...κ ελπίζω ολα να πανε καλα...κ να μην διαμαρτύρεται το μωρο λόγο πείνας!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μαρία να σου ζήσει!!! Μπράβο που δεν έκανες επισκληρηδιο και δεν πόνεσες πολυ!!

Chrisaki και το μωρό δεν εχει πρόβλημα αυτά που τρως; Εγω τρώω πρωτεΐνη με άμυλο, δεν τρώω γαλακτοκομικά με αγελάδων γάλα μόνο κατσικίσιο, φρούτα μόνο Μήλο δοκίμασα και νομίζω δεν τον πειράζουν. Χθες η νύχτα μας ήταν ετσι και ετσι απο κολικους διάβασα για τους white noises. Είναι σαν τους θορύβους του σεσουάρ, του απορροφητηρα και κατέβασα έναν τέτοιο ήχο στο κινητό μου και κάπως νομίζω βοήθησε. Λένε οτι τους θυμίζει τους ηχούς που ακούνε στη μήτρα.


W0hvp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!

Καλως ορισαν τα καινουρια μωρακια, να σας ζησουν!

Liza εγω στον 6ο οροφο! Πολυ καλες οι μαιες, προς το παρον θηλαζουμε αποκλειστικα! Μπορω να πω οτι πειναω συνεχεια!! Θελω να τρωω!

Link to comment
Share on other sites

elena δεν μένει γάλα τα τρώει ο μικρός. Άλλωστε μεχρι ένα 24ωρο μπορεις να το φυλαξεις στο ψυγείο. Μπράβο που μπορείς και αντλείς τοσο συχνά. Εγώ βαρέθηκα πολύ!! Εγώ μπιμπερό έχω τα anti-colic NUK οκ καλά είναι!

Πόσα Ml δηλαδή τρώει σε κάθε γεύμα και κάθε πόσες ώρες? Μου είπαν ότι πρέπει να τρώει συνολικά 150 γρ για κάθε κιλό βάρους, δηλαδή για ένα μωρό 3.500 κιλών 450-500 Ml την ημέρα. Αν τρωνε παραπάνω τους πιάνουν κολικοί.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


liza0 δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα απλά δεν τρώω φασόλια και τέτοια που φουσκώνουν και φρούτα οτι δεν είναι ξινό. Γάλα πίνω κανονικά. Δεν διαμαρτήρεται και το μωρό οπότε μάλλον τα δέχεται.

elena κάθε 2-4 ώρες που τρώει πίνει 100ml περρίπου.


ZHdmp2.png

OBNYp2.png

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ κοριτσια! Απο σημερα θα ξεκινήσουμε κ εμεις τον αποκλειστικό θηλασμό...ήδη απο το μεσημέρι που τον εχω παρει κ μετα... Τον δοκίμασα κ άρπαζει την θηλή μου μια χαρα....τωρα τον εχω διπλανό κοιμάται...λογικά θα εχει χορτάσει κ θα κοιμάται...αλλιώς θα τον άκουγε όλοι η κλινικη! ;)

Link to comment
Share on other sites

Chrisaki21, 07/12/2014 αγοράκι, γέννησε 27/11/2014 ΚΤ, 3.500 gr.

Rennie, 28/11/2014 αγοράκι, γέννησε 28/11/2014 ΚΤ, 3320gr.

Elena2014 10/02/12/2014, κοριτσάκι, γέννησε 02/12/2014 ΚΤ 3.350 gr

Gloria78, 03/12/2014,αγορακι ,γέννησε 02/12/2014 ΚΤ 3.900 gr.

Marigula, 03/12/2014, κοριτσάκι, γέννησε 03/12/2014 ΚΤ, 3200 gr.

Liza0, 16/12/2014, αγοράκι, γέννησε 04/12/2014 ΦΤ, 3390 gr.

Μαριάννα85, 17/12/2014, κοριτσάκι, γέννησε 08/12/2014 ΚΤ, 3540 gr.

Mariana959, αγοράκι, γέννησε 10/12/2014 ΦΤ 3200 gr.

lineal, 05/12/2014, αγοράκι, ΚΤ

risoto, 05/12/2014, κοριτσάκι, ΦΤ

zoubik, 06/12/2014, αγοράκι ΦΤ

kiki1986, 22/12/2014, αγοράκι, ΦΤ

Peka, 23/12/2014, ΦΤ

panmarne, 27/12/2014, αγοράκι, ΚΤ

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας! Ελπίζω όλες να είστε καλά!

Εμείς πήγαμε στο γιατρό το πρωί για NST. Όλα καλά! Μετά από 20 λεπτά στο μηχάνημα το μωρό έδειξε πολύ καλή καρδιακή λειτουργία αλλά πονάκια μηδέν! Μετά στον υπέρηχο το βάρος του αυξήθηκε κατακόρυφα μέσα σε μία εβδομάδα!!! Έφτασε τα 3471γρ! Μου είπε ότι επειδή δεν μπορεί να μετρήσει ακριβώς το στομάχι του ίσως να περιέχει λάθος η μέτρηση, αλλά για απόκλιση 100-150γρ.

Πλέον την ερχόμενη Τρίτη (39 εβδομάδες) θα πάμε για το τελευταίο NST και θα αποφασίσουμε πότε θα μπούμε με πρόκληση, αν δεν έχει συμβεί κάτι μέχρι τότε! Λόγω του ότι το μωρό θα πάρει και άλλο βάρος δεν το ρισκάρει να με αφήσει μέχρι το τέλος και μας είπε μέχρι την επόμενη Παρασκευή να κανονίσουμε πότε θα μπούμε με τεχνητούς πόνους.

Αυτά τα νέα μας! Άντε να περάσουν και οι τελευταίες μέρες!!! Καλό σ/κ σε όλες!


cPtCp2.png
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο Peka μια χαρά τα νέα σας!! Πραγματικά μεγάλο μωρό να φανταστείς εμάς τη Δευτέρα ήταν 3300 και Τετάρτη προς Πέμπτη βράδυ γεννήθηκε 3390 παίρνουν στο τέλος 40 γρ κατα μέσο όρο την ημέρα.

Εμείς σήμερα τα πάμε καλύτερα τον θηλαζω δυο ώρες μαζί με την αλλαγή της πανας και κοιμάται 3-4 ώρες εγω βασικά τον ξυπνάω. Μεχρι τώρα παει και το βράδυ μας καλά τον ξύπνησα στη μια παρα και τρώει. Μακάρι να μη τον πιάσουν κολικοι μήπως κοιμηθούμε απο τις 3-6.

Zoubik μάλλον γεννησες και εσυ ε;


W0hvp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...