Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Just now, Bluee19 είπε:

      Συναγωνίστριες εύχομαι σε όλες καλή Ανάσταση και καλό Πάσχα με υγεία !!! 
      Στις εγκυολες μας να έχουν μια γλυκιά εγκυμοσύνη και σύντομα να κρατήσουν τα θαύματακια τους στην αγκαλιά τους!!! Και σε όλες τις υπόλοιπες που ακόμη προσπαθούμε σύντομα να έρθει και σε εμάς το θαύμα 🙏🏼

       

      καλή ανάσταση κορίτσι μ ! εσωτερική και εξωτερική! το επόμενο πάσχα να χεις  μια κοιλιτσα τούρλα! 

      • Λουλούδια 1

Μανουλες Δεκεμβριου 2014!!!


γεωργια κ

Recommended Posts

Zoubik να σας ζησει!γερο και καλοτυχο!

Ρε κοριτσια σας ετυχε ποτε ενω θηλαζετε να βγαλει γαλα απο τη μυτη?απο χθες βραδυ μου το εχει κανει δυο τρεις φορες.

Zoubik na sas zisei na einai gero kai dinato.

Kopela mou paleuo me auto to pragma apo tin miti edo kai evdomada.

Se simeio malista pou tin epiasa kai katevika sin paidiatro.

Kai se mena den to kanei mono otan thilazo alla kai meta.

H giatros mou eipe pos onomazete pallidroMisi. Kati pou simvaini kai se mas.

Otan to kanei stamatame na rextei Na menei gia ligo se orthia thesi kai meta pali.

Opos episis me ta kaka. To mitriko gala einai arketa diskilio gala kai mas diskoleui. Klaime fonazomai tin lipamai alla ti na kano? Ligo tsai tis dino alla den mporo pali kathe 3 ores tsai. To poli mia fora tin imera.


L7Dmp3.pngGhJqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

liza η γιατρός μου είπε να το βάζω στο στήθος απλά εγώ δεν αντέχω τόσες ώρες κ ειδικά μέσα στην νύχτα. Την ημέρα το βάζω στο στήθος και πειναει γρήγορα αλλά το βράδυ μετά το μπάνιο του του δίνω 110 γρ αντλημένο ας πούμε 9 η ώρα κ μου πάει ώς τις 2 κ μετά ως τις 6-7 και έτσι κοιμάμαι παραπάνω :) Ίσως να είναι καλύτερο να είναι πάνω στο στήθος όπως λες απλά εγώ δεν έχω αντοχές να το κάνω.

Και για τα κακάκια που είπες marigula εμένα μου κάνει νερουλά κίτρινα και συνέχεια κ πίνει δικό μου γάλα. Όταν τύχει να του δίνω συμπλήρωμα εκεί είναι που μου στουπώνει. :Ρ


ZHdmp2.png

OBNYp2.png

Link to comment
Share on other sites

Chrisaki Μου, ειλικρινα δεν ξέρω τι τρέχει με τα κακακια. Εμεις εχουμε να πιουμε συμπληρωμα εδω και τρεις μέρες και δυσκολευομαστε παρα πολύ στα κακακια. Πρέπει να πιουμε τσαγακι για να βοηθησει. Γενικα δεν ειδα καμια διαφορα με το συμπληρωμα. Και σε εμας ειναι νερουλα κιτρινα και παλι δυσκολευομαστε.

Οταν το ρωτησα μου ειπαν πως το μητρικο ειναι δισκοιλιο γάλα και να κανω υπομονη.

Επίσης ξεχασα να σας πω, για το θεμα του γαλακτος απο την μυτη.

Gloria η γιατρος μου ειπε πως αν χειροτερεψει και το κανει συνεχως εχει ειδικο γάλα που θα πρεπει αναγκαστικα να τους δινουμε, μαζι με τον θηλασμο. Εγώ δεν το θελω και οσο αντεχουμε θα το παμε. Απλά φοβαμαι αρκετα. Μονο που την βλέπω να τρεχει γαλα απο την μυτη, με πιανει πανικος.


L7Dmp3.pngGhJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καταλαβαίνω Χρύσα ειναι δύσκολο. Δικαιολογώ απόλυτα τις κοπέλες που δε ήθελαν να θηλασουν όσο εγωιστικό και να ακούγεται. Χαίρομαι που τρώει απο εμένα αλλα ειναι δύσκολο που δεν μπορώ να πάω πάνω απο ενα τετράγωνο απο το σπιτι. Πως παει ο ύπνος σας μέσα στη μέρα; Τουλαχιστον όσο λένε για 16-18 ώρες. Περιμένω να περάσουν αυτές οι 40 μέρες που λένε πτι θα ειναι καλύτερα τα πράγματα μετα.


W0hvp2.png
Link to comment
Share on other sites

Xrusaki exoume to idio thema... Olh mera thelei stithos. K ante thn mera thn paleuo thn nuxta omws koimame orthia den xortainei , roufaei roufaei koimatai sto stithos k me to po ton afhnw sto krebati tou psaxnei stithos..k ksana manaaaa ... Tha you dwsw shmplirma shmera an dextei to mpimpero....


fu9Ip3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ειναι δυσκολος ο αποκλειστικος θηλασμος κοριτσια κακα τα ψεματα.δοκιμαζονται οι αντοχες μας και η υπομονη μας.

και γω ειμαι στα ορια μου.δεν ειναι τοσο ο θηλασμος οσο οι κολικοι και το οτι θελει συνεχεια αγκαλιες.δεν καθεται στη καλαθουνα με τιποτα.ειναι αγκιστρωμενος πανω μας.

Λιζα τι εκανες τελικα με τους κολικους?βρηκες λυση?εδωσες τσαι σε μπιμπερο?

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια οντως ποτε πηρατε το βαρος γεννησης? εμας ηρθε προχτες ο παιδιατρος και εχασε 25 γραμμαρια απο την μερα που βγηκαμε απο το μαιευτηριο....γεννηθηκαμε 3.140 βγηκαμε 2950 και τωρα ειναι 2930.... κ ολο τρωει...ανεξελεγκτα.... πφφφφφφφ


fu9Ip3.png

Link to comment
Share on other sites

γκλορια θυμησε μου ποτε γεννησατε? εχεις δωσει εσυ συμπληρωμα??? η αληθεια ειναι πως δεν θελω να του δωσω αλλα με ανησυχει το βαρος του...ποτε τα πηρατε τα κιλα σασ εσεις? αποκλειστικο κ εσυ? σορρυ που ρωταω τοσα αλλα δεν εχω χρονο να ανατρεξω ;) κ εχω να σας διαβασω μερεσ!!!!


fu9Ip3.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια

και συγχαρητηρια σε οσες γεννησανε να σας ζησουν τα μωρουδελια!

γεννησα στις 5/12 και γω ολα πηγαν μια χαρα και τωρα ειμαι σπιτι κ δε προλαβαινω να κανω τπτ!

θηλαζω αποκλειστικα ο μικρος γεννηθηκε 2.620 και με το θηλασμο πηγε στα 3 κιλα και ειμαι πολυ περηφανη :) -τη παρασκευη τον ζυγισαμε!!!

θα μπω φυσικα να διαβασω τα νεα κ να γραψω και αλλα αναλυτικα για τη γεννα φιλια κοριτσια και σε σας και στα μωρουδελια σας :)


eNortjKzUjIyNDc2NVCyBlwwFXcCzw,,20.png

1zNmp2.png

Link to comment
Share on other sites

Lineal να σας ζήσει!! Μπράβο τα πάτε πολυ καλά με το θηλασμο! Εμείς τώρα νομίζω πηραμε το βαρος γέννησης λένε για 10 μέρες αλλα σε εμάς δεν ισχύει. Δεν θέλω να τον ζυγίζω και κάθε μέρα.

Κική τι σου είπε ο παιδίατρος που έχασε βαρος; Εγω βάζω μαξιλάρια γύρω μας γιατί και εγω φοβάμαι οτι θα με πάρει ο ύπνος μην πέσει απο τα χέρια μου.

Gloria έχουμε σωθεί εμείς απο τους κολικους. Να ειναι καλά το infacolic. Απο τη πρώτη φορά που το πηρε έβγαλε συγνώμη κιόλας ενα σωρό αέρια του δίνω μικρή δόση 5 σταγόνες το πολυ 3 φορές την ημέρα πριν το θηλασω. Η γιατρός φυσικά μου το σύστησε το τσάι δεν βοήθησε καθόλου δοκίμασα και μάραθο και κιτερτε. Τώρα δεν ειναι οτι δεν παραπονιέται αλλα κρατάει κανένα τέταρτο και μετα ηρεμει.

Πραγματικά ειναι δύσκολος ο αποκλειστικός θηλασμός εγω ελπίζω οτι μετα τις 40 μέρες θα είμαστε καλύτερα. Τώρα είμαστε όλη την ωρα αγκαλια τον αφήνω λιγο στο κρεβάτι απο πάνω εγω και κλαίει δυνατά. Μόνο τότε κλαίει και όταν τον αλλάζω.


W0hvp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κικη, γεννηθηκαμε στις 2/12 3890.βγηκαμε απο το μαιευτηριο στις 5/12 3650.την επομενη μερα ηρθε η μαια σπιτι και μας ζυγισε 3800 και στις 12/12 η παιδιατρος μας ζυγισε 4100.προχθες ανεβηκαμε στη ζυγαρια του σπιτιου και αφαιρεσα το βαρος μου και ζυγιζε 4500, αυτη η μετρηση δεν ξερω κατα ποσο ειναι ακριβης γιαυτο δε βασιζομαι.τωρα θα παμε στη γιατρο στις 40 μερες.

Συμπληρωμα του εδωσαν λογικα λιγο στο μαιευτηριο τη πρωτη μερα λογω καισαρικης που ημουν κομματια.μετα δεν του δωσα καθολου.

Πηγαινουμε σχετικα καλα με το θηλασμο και ελπιζω να αντεξω οσο μπορω περισσοτερο.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από εμάς!

Γεννήσαμε στις 18/12 με ΦΤ με τεχνητούς πόνους και επισκληρίδιο μετά από 9 ώρες ένα αγοράκι 3355γρ και 52.5 πόντους!

Όλα καλά πήγαν δόξα το Θεό και από χθες είμαστε σπίτι μας!

Σήμερα πήγαμε για εξέταση ίκτερου πάλι γιατί χθες βγήκαμε με τιμή 10.2. Η ίδια τιμή ήταν και σήμερα και γυρίσαμε σπίτι μας πάλι!

Εγώ τελικά έχω επίπεδες θηλές και δυσκολευόμαστε με τον θηλασμό, αν και χθες βράδι κατάφερε να πιάσει από 15 λεπτά σε κάθε στήθος αλλά έφαγε και μπουκάλι. Το γάλα που έχω δεν ξέρω αν είναι αρκετό, στο μαιευτήριο έβγαζα με θήλαστρο σύνολο 50ml και τώρα σήμερα στο σπίτι έχω φτάσει τα 75ml σύνολο. Όσο βγάζω πάντως του το δίνω με μπιμπερό!

Γενικά είναι ήσυχος! Χθες βράδι που ήρθαμε σπίτι φαινόταν ότι είχε κολικούς και η παιδίατρος μας άλλαξε το γάλα, γιατί το μητρικό είναι ούτως ή άλλως βαρύ ως γάλα οπότε το συμπλήρωμα που παίρνει πρέπει να είναι ελαφρύ.

Αυτά προς το παρόν από εμάς. Να μπούμε σε ρυθμό σιγά-σιγά και θα ξαναμπώ με ηρεμία να διαβάσω τα νέα σας!


cPtCp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...