Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 32 λεπτά , Nels είπε:

      Η εμφύτευση στην περίπτωση της κοπέλας έχει γίνει και για την προεκλαμψια πιθανον να χρειάζεται μόνο αν υπάρχει ένδειξη για αυξημενη πιθανότητα προεκλαμψιας, και πάλι καλύτερα αντιπηκτικες. Πάντως στην περίπτωση της κοπέλας, συνήθως όταν δουν αποκόλληση κόβουν αν δίνεται προληπτικα γι αυτό ρώτησα 

      Ναι δεν ξέρω κ εγώ γενικά μίλησα κ για τι Μ έχουν πει. Πάντως κ μένα στο παρελθόν που είχε γίνει εμφύτευση και δεν ξέραμε για θρομβοφιλια δεν Μ την έκοψαν. Τώρα δεν ξέρω τι ισχύει ακριβώς γιατί δεν είχα ρωτήσει τότε

Πρώτη εξωσωματικη 9/14 40+


Recommended Posts

αντε smamy σειρα σου!!!!εκανες εμβρυομεταφορα??εγω σε 2 εβδομαδες περιπου θα ξεκινησω

όχι ακόμη efaki! είμαστε ακόμη στην προσπάθεια προετοιμασίας του ενδομητρίου. Θα ενημερώσω.

Καλή αρχή και σε σένα! όλα βολικά!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 193
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anna74

    Anna74 56 δημοσιεύσεις

  • Faith 30

    Faith 30 29 δημοσιεύσεις

  • white

    white 19 δημοσιεύσεις

  • smamy

    smamy 14 δημοσιεύσεις

Εφάκι μου,όπως σου είπε και η SMAMY,είμαι έγκυος!Τα φάρμακα είναι στο ψυγείο αλλά η περίοδος δεν ήρθε.Οι 2 χοριακές μου είναι καλές (110 και μετα από 2 μέρες 270) αλλά θα πρέπει να δούμε σάκο σε 2 εβδομάδες περίπου για να αποκλείσουμε άλλες παθολογικές καταστάσεις...Σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου ένα θαύμα και γρήγορα με ή χωρίς εξωσωματική!

συγχαρητηρια αννα μου,τωρα ειδα τα νεα σου!!!μπαβο καλη μου, δεν ξερεις ποσο χαιρομαι!!!!


3H4dp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
Εφάκι μου,όπως σου είπε και η SMAMY,είμαι έγκυος!Τα φάρμακα είναι στο ψυγείο αλλά η περίοδος δεν ήρθε.Οι 2 χοριακές μου είναι καλές (110 και μετα από 2 μέρες 270) αλλά θα πρέπει να δούμε σάκο σε 2 εβδομάδες περίπου για να αποκλείσουμε άλλες παθολογικές καταστάσεις...Σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου ένα θαύμα και γρήγορα με ή χωρίς εξωσωματική!

Αννούλα μου, Συγχαρητήρια κοπέλα μου !!

Με το καλό να δείτε σάκο και να ακούσετε καρδούλα, ένα ωραίο μαγικό ήχο !!

Εύχομαι μια ωραία και τελειόμηνη εγκυμοσύνη !

Φιλιά.


[sIGPIC][/sIGPIC]Πριγκιπέσααα μου, Ήρθες !!! Μαζί με ένα Πρίγκιπα για παρέα !! Αυτά τα Χριστούγεννα είμαστε μαζί !!!

Αγάπες μου.......

xP7up3.png

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ Τίνα μου!Θυμάμαι με στήριξες κι όταν ετοιμαζόμουν για εξωσωματική.Για την ακρίβεια,είδαμε 2 σάκκους και την Πέμπτη ελπίζουμε να ακούσουμε 2 καρδούλες!!Είμαστε πολύ χαρούμενοι,ας είναι και ένα παιδάκι αλλά θα τα θέλουμε και τα 2.Απλά.ξέρεις,με τόσα που διαβάζω δεν θα πάψω να ανησυχώ αν δε γεννήσω...Τώρα που το σκέφτομαι,μάλλον ποτέ δε σταματάς να ανησυχείς από τη σύλληψη μέχρι το πανεπιστήμιο!!:P

Φιλιά!

Για τα κορίτσια που αρχίζουν τώρα εξωσωματική,τους εύχομαι να πάνε όλα καλά και σύντομα να κρατάνε στα χέρια τους μια τεράστια χοριακή!!Πίστη και αισιοδοξία ,και όλα θα πάνε καλά!!


Qi0Mp3.png?ChdnBzhLZZCdp3.png?X2JaRTu1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

anna, σου ξαναευχομαι να πανε όλα καλα,όπως τα θες!!!!!και θα πάνε,θα το δεις....εγω ξεκινησα,ειμαι στην δευτερη μερα!

efaki27, ξεκίνησες? πώς πάει με τις ενεσούλες?

εγώ είμαι στην 5η μέρα μετά την ΕΤ. στις 20/9 θα κάνω χοριακή.

Να δούμε... τα έμβρυα δεν ήταν και πολύ καλής ποιότητας... οπότε μικρό καλάθι!

φιλάκια

Link to comment
Share on other sites

anna, σου ξαναευχομαι να πανε όλα καλα,όπως τα θες!!!!!και θα πάνε,θα το δεις....εγω ξεκινησα,ειμαι στην δευτερη μερα!

Κοριτσάκι μου καλό...εντάξει με τις ενεσούλες?Ξεαγχώθηκες?Κάθε μέρα που περνά σε φέρνει πιο κοντά στο μωράκι-κια σου!!Άρε,θα πλημυρίσουμε θετικές χοριακές Σεπτέμβρη-Οκτώβρη!!


Qi0Mp3.png?ChdnBzhLZZCdp3.png?X2JaRTu1
Link to comment
Share on other sites

ολα καλα με τις ενεσεις κοριτσια!!!!δεν πονανε καθολου!!!θα παω τεταρτη να με ξαναδουν!

αχ smamy,μακαρι να γινει το θαυματακι σου!!!το σαββατο θα περιμενουμε νεα σου!!κοριτσια,για διατροφη δεν με ειπαν τιποτα,μηπως θα με πουν οταν ξεκινησω την cetrotide?


EpmQp3.png

Link to comment
Share on other sites

ολα καλα με τις ενεσεις κοριτσια!!!!δεν πονανε καθολου!!!θα παω τεταρτη να με ξαναδουν!

αχ smamy,μακαρι να γινει το θαυματακι σου!!!το σαββατο θα περιμενουμε νεα σου!!κοριτσια,για διατροφη δεν με ειπαν τιποτα,μηπως θα με πουν οταν ξεκινησω την cetrotide?

μπράβο εφάκι!Πολύ λίγο αλάτι μου είχαν πει τα κορίτσια,και πολύ νερό που καένι καλό..Έχω κάπου διαβάσει ότι το πληρες γάλα βοηθάει πολύ...για ρώτα,νομίζω πρέπει να πίνεις τουλάχιστομ ένα ποτήρι κάθε μέρα.Εγώ προτιμω το κατσικίσιο και το γιαούρτι και το τυρία.Είναι και λίγο πιο υγειινό αν δε σου μυρίζει..Δεν ξέρω τι άλλο..


Qi0Mp3.png?ChdnBzhLZZCdp3.png?X2JaRTu1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


για σας κοριτσια...θελω να σας ρωτησω,ειναι η τριτη μερα ενεσεων γκοναλ,οι παρενεργιες συνηθως σε πια μερα εμφανιζονται?μπορει και να μην εχω καθολου παρενεργ.?


EpmQp3.png

Link to comment
Share on other sites

για σας κοριτσια...θελω να σας ρωτησω,ειναι η τριτη μερα ενεσεων γκοναλ,οι παρενεργιες συνηθως σε πια μερα εμφανιζονται?μπορει και να μην εχω καθολου παρενεργ.?

τι παρενέργειες να έχεις?

μόνο gonal κάνεις;

εγώ είχα πονοκεφάλους από το suprefact που απ' ότι καταλαβαίνω δεν παίρνεις.

Μπορεί να μην έχεις καμία παρενέργεια! ;)

Link to comment
Share on other sites

για σας κοριτσια...θελω να σας ρωτησω,ειναι η τριτη μερα ενεσεων γκοναλ,οι παρενεργιες συνηθως σε πια μερα εμφανιζονται?μπορει και να μην εχω καθολου παρενεργ.?

Καλησπερα κοριτσια και απο μενα, οταν εκανα και εγω αυτες τις ενεσεις με δοσολογια 175 τις πρωτες 3 η 4 μερες και επειτα 225 δεν ειχα κανενα μα κανενα συμπτωμα .... οποτε μπορει και εσυ να μην εχεις τιποτα . καλη επιτυχια να εχεις μια θετικη χοριακη σε λιγες μερες. Αααα το μονο σιγουρο ειναι οτι θα πρηστει η κοιλια σου και το στηθος σου ...

Link to comment
Share on other sites

ναι μονο gonal 250 μοναδες προς το παρον κ την τεταρτη θα ξεκινισω κ την cetrotide...φοβαμαι την υπερδιεγερση γιαυτο σας ρωταω...να αρχισω να τροω απο τωρα ασπραδια προληπτικα?


EpmQp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...