Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 32 λεπτά , Nels είπε:

      Η εμφύτευση στην περίπτωση της κοπέλας έχει γίνει και για την προεκλαμψια πιθανον να χρειάζεται μόνο αν υπάρχει ένδειξη για αυξημενη πιθανότητα προεκλαμψιας, και πάλι καλύτερα αντιπηκτικες. Πάντως στην περίπτωση της κοπέλας, συνήθως όταν δουν αποκόλληση κόβουν αν δίνεται προληπτικα γι αυτό ρώτησα 

      Ναι δεν ξέρω κ εγώ γενικά μίλησα κ για τι Μ έχουν πει. Πάντως κ μένα στο παρελθόν που είχε γίνει εμφύτευση και δεν ξέραμε για θρομβοφιλια δεν Μ την έκοψαν. Τώρα δεν ξέρω τι ισχύει ακριβώς γιατί δεν είχα ρωτήσει τότε

Πρώτη εξωσωματικη 9/14 40+


Recommended Posts

Γειά σας κορίτσια μου!

Εγώ πήγα σήμερα στο Έλενα στο Γά...ρη ,μου έγραψε τα φάρμακα, πήγαμε και στο φαρμακείο του ΕΟΠΥΥ και τα πήραμε. Αύριο θα έχω και αυτά του απλού φαρμακείου.Menopur,Derouda και Pregnyl.Περιμένω περίοδο αύριο -μεθαύριο(έκανα τεστ-αρνητικό),θα πάω για οιστραδιόλη τη 2η μέρα και αν είναι κάτω από 50 κάνουμε βραχύ πρωτόκολλο. .Στην τελική ευθεία λοιπόν. .Θα πάρω αύριο κι τα αποτελέσματα της καλλιέργειας κολπικού ώστε να είμαι σίγουρη ότι όλα καλά. Έχετε τίποτα συμβουλές?

Υπάρχει καμία που ξεκινάει τελικά μαζί μου?

Lenalife έχεις ήδη αρχίσει τα φάρμακα?

Μικρουλάκι,πότε με το καλό η επόμενη προσπάθεια?

Lunity,που είσαι?

Την καλησπέρα μου σ' όλα τα κορίτσια!


Qi0Mp3.png?ChdnBzhLZZCdp3.png?X2JaRTu1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 193
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anna74

    Anna74 56 δημοσιεύσεις

  • Faith 30

    Faith 30 29 δημοσιεύσεις

  • white

    white 19 δημοσιεύσεις

  • smamy

    smamy 14 δημοσιεύσεις

Γειά σας κορίτσια μου!

Εγώ πήγα σήμερα στο Έλενα στο Γά...ρη ,μου έγραψε τα φάρμακα, πήγαμε και στο φαρμακείο του ΕΟΠΥΥ και τα πήραμε. Αύριο θα έχω και αυτά του απλού φαρμακείου.Menopur,Derouda και Pregnyl.Περιμένω περίοδο αύριο -μεθαύριο(έκανα τεστ-αρνητικό),θα πάω για οιστραδιόλη τη 2η μέρα και αν είναι κάτω από 50 κάνουμε βραχύ πρωτόκολλο. .Στην τελική ευθεία λοιπόν. .Θα πάρω αύριο κι τα αποτελέσματα της καλλιέργειας κολπικού ώστε να είμαι σίγουρη ότι όλα καλά. Έχετε τίποτα συμβουλές?

Υπάρχει καμία που ξεκινάει τελικά μαζί μου?

Την καλησπέρα μου σ' όλα τα κορίτσια!

Anna, εγώ ξεκινάω αύριο μαζί σου - λογικά! αν δεν έχουμε κάποια δυσάρεστη έκπληξη - για προετοιμασία ενδομητρίου, ώστε να κάνουμε ΕΤ με κρυοσυντηρημένα. Αύριο (2η μέρα περιόδου) θα πάω στο κέντρο για οδηγίες, υπέρηχο και ίσως και αιμοληψία για έλεγχο ορμονών.

Καλή επιτυχία μας εύχομαι! όπως και σε όλα τα κορίτσια που προσπαθούν!

Link to comment
Share on other sites

SMAMY με το καλό!!Θα έχουμε πρώτα τα δικά σου αποτελέσματα!!Σου περίσσεψαν από την προηγούμενη φορά εεεε? Εύχομαι αυτή να είναι η τυχερή!!Από το νικ σου κατάλαβα ότι είσαι ήδη μανούλα ή όχι?


Qi0Mp3.png?ChdnBzhLZZCdp3.png?X2JaRTu1
Link to comment
Share on other sites

Καλη επιτυχία Αννα

Εμένα μου είχε πει να τρωω ασπράδια αυγων γυρω στα 4 με πέντε την ημέρα, δε ρωτας κι εσυ, τωρα ποτε ακριβώς τα αρχισα δε θυμαμαι πριν η μετα την ωοληψια αλλα τα σταματησα μετα την χοριακη.

Ααα κ φυσικα συγκρατημενο άγχος να εχεις κ θετικη σκεψη.:P


LxHXp2.png

Έχει προσωπο η αγαπη , η πρόνοια του Θεού, η ελπίδα στη ζωή και το βλεπω σε σας.

uLu6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

SMAMY με το καλό!!Θα έχουμε πρώτα τα δικά σου αποτελέσματα!!Σου περίσσεψαν από την προηγούμενη φορά εεεε? Εύχομαι αυτή να είναι η τυχερή!!Από το νικ σου κατάλαβα ότι είσαι ήδη μανούλα ή όχι?

Anna, σ' ευχαριστώ!

το νικ δηλώνει ότι θα ήθελα να γίνω μανούλα! το s είναι το αρχικό γράμμα του ονόματός μου.

Δεν ξέρω αν θα έχουμε πρώτα αποτελέσματα από εμένα, γιατί εμείς ξεκινάμε λίγο συγκρατημένα ότι μπορεί και να μην προχωρήσει καλά το ενδομήτριο και άρα δεν θα κάνω την ΕΤ. Οπότε μπορεί να έχουμε ευχάριστα πρώτα από εσένα!

Στην 1η διέγερση έκανα 5 ωάρια, γονιμοποιήθηκαν τα 4 και βάλαμε 2 την 1η φορά και περίσεψαν άλλα 2. Δεν ξέρουμε βέβαια και αυτά πόσο καλά θα τα πάνε...

Από σήμερα πάντως μου είπε να παίρνω 3 λευκά cyclacur και θα με ξαναδεί τη Δευτέρα 1/9

Καλή επιτυχία σε όλα τα κορίτσια!!!:D

Link to comment
Share on other sites

smamy καλη επιτυχια,κανε μας καλη αρχη να ακολουθησουμε κ εμεις!!!

σ' ευχαριστώ πολύ! αλλά δεν είμαι και η πιο εύκολη περίπτωση... οπότε μην ποντάρετε πάνω μου...:-(

Να είσαι καλά πάντως και εύχομαι να έρθουν όλα βολικά για όλα τα κορίτσια!

Link to comment
Share on other sites

σ' ευχαριστώ πολύ! αλλά δεν είμαι και η πιο εύκολη περίπτωση... οπότε μην ποντάρετε πάνω μου...:-(

Να είσαι καλά πάντως και εύχομαι να έρθουν όλα βολικά για όλα τα κορίτσια!

Εγώ σου εύχομαι ΚΑΛΗ ΤΥΧH κι ας μην είσαι εύκολη περίπτωση όπως λες..

'Εχω μια απορία:γιατί δε σου βάλαν και τα 3 ωάρια?Είσαι μικρούλα?Σε εμένα -αν έχουμε -θα βάλουμε 3.Φυσικά,φαντάζομαι ότι θα εξαρτηθεί και από το ενδομήτριο..

Κορίτσια ακόμη περιμένω να μου έρθει περίοδος,μέχρι αύριο πρέπει να χει ερθει!!


Qi0Mp3.png?ChdnBzhLZZCdp3.png?X2JaRTu1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγώ σου εύχομαι ΚΑΛΗ ΤΥΧH κι ας μην είσαι εύκολη περίπτωση όπως λες..

'Εχω μια απορία:γιατί δε σου βάλαν και τα 3 ωάρια?Είσαι μικρούλα?Σε εμένα -αν έχουμε -θα βάλουμε 3.Φυσικά,φαντάζομαι ότι θα εξαρτηθεί και από το ενδομήτριο..

Κορίτσια ακόμη περιμένω να μου έρθει περίοδος,μέχρι αύριο πρέπει να χει ερθει!!

:D:D γελάω για το μικρούλα...! είμαι ένα χρόνο πιο μικρή από εσένα, αν το 74 στο nikname σου δείχνει την ημερομηνία γέννησής σου.

είχαμε 4 γονιμοποιημένα ωάρια. Το ενδομήτριο είχε φτάσει γύρω στο 7.5, μου πρότειναν να βάλουν και τα 4 αλλά δεν δέχτηκα. Πρώτον, γιατί το ενδομήτριο δεν ήταν ιδανικό, αλλά ακόμη κι αν ήταν, επειδή έχω 2 αποτυχημένες εγκυμοσύνες (η μια φυσιολογική σύλληψη και η άλλη με σπερματέγχυση) δεν θα το διακινδύνευα να πιάναν τα 3 από τα 4. Οι πολύδυμες κυήσεις είναι πιο επικίνδυνες.

Σου εύχομαι να έχεις τόσα, ώστε να κρατήσεις και για αδελφάκι/ια!

Πάντως σ' ευχαριστώ για το ΚΑΛΗ ΤΥΧΗ! Μου χρειάζεται! Και σε σένα όλα βολικά!;)

Link to comment
Share on other sites

Εφάκι μου,όπως σου είπε και η SMAMY,είμαι έγκυος!Τα φάρμακα είναι στο ψυγείο αλλά η περίοδος δεν ήρθε.Οι 2 χοριακές μου είναι καλές (110 και μετα από 2 μέρες 270) αλλά θα πρέπει να δούμε σάκο σε 2 εβδομάδες περίπου για να αποκλείσουμε άλλες παθολογικές καταστάσεις...Σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου ένα θαύμα και γρήγορα με ή χωρίς εξωσωματική!


Qi0Mp3.png?ChdnBzhLZZCdp3.png?X2JaRTu1
Link to comment
Share on other sites

μπραβο αννα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!συνχαρητιρια μπραβο σου κοπελα μου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!μην ανησυχεις,χαλαρωσε,ξεκουρασου και ασε τις μερες να κηλησουν σαν νερακι......μας εκανες την καλυτερη αρχη !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!αντε smamy σειρα σου!!!!εκανες εμβρυομεταφορα??εγω σε 2 εβδομαδες περιπου θα ξεκινησω


EpmQp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...