Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 32 λεπτά , Nels είπε:

      Η εμφύτευση στην περίπτωση της κοπέλας έχει γίνει και για την προεκλαμψια πιθανον να χρειάζεται μόνο αν υπάρχει ένδειξη για αυξημενη πιθανότητα προεκλαμψιας, και πάλι καλύτερα αντιπηκτικες. Πάντως στην περίπτωση της κοπέλας, συνήθως όταν δουν αποκόλληση κόβουν αν δίνεται προληπτικα γι αυτό ρώτησα 

      Ναι δεν ξέρω κ εγώ γενικά μίλησα κ για τι Μ έχουν πει. Πάντως κ μένα στο παρελθόν που είχε γίνει εμφύτευση και δεν ξέραμε για θρομβοφιλια δεν Μ την έκοψαν. Τώρα δεν ξέρω τι ισχύει ακριβώς γιατί δεν είχα ρωτήσει τότε

Πρώτη εξωσωματικη 9/14 40+


Recommended Posts

Γεια σας και πάλι κορίτσια, τις προσπάθειες τις έχω κάνει στα 3 μεγαλύτερα κέντρα των Αθηνών, δεν ξέρω αν θα ξαναδοκιμάσω με δικά μου ή αν θα ξαναπάρω από δότρια, έχω απογοητευτεί πάρα πολύ και ναι δεν υπάρχει εξέταση που να μην έχω κάνει, τις έχω κάνει όλες.Τα ωάρια μου δεν είναι και χάλια απλά μετά από τόσα μηδενικά είπα και εγώ να πάρω ξένα, έλα όμως που δεν μου έκατσε ούτε και έτσι.Τώρα λέω να ξεκινήσω ραντεβού και με άλλους γιατρούς να δω τι θα μου πει και κανας άλλος, από τις φίρμες πάντως δεν είδα προκοπή.

Σου ευχομαι στο τελος να πανε ολα καλα. Σε αυτον τον γολγοθα που διανυουμε θελει υπομονη και πιστη. Ειλικρινα μην απογοητευεσαι γιατι στο τελος θα βγουμε νικητριες.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 193
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anna74

    Anna74 56 δημοσιεύσεις

  • Faith 30

    Faith 30 29 δημοσιεύσεις

  • white

    white 19 δημοσιεύσεις

  • smamy

    smamy 14 δημοσιεύσεις

Anna, καλη επιτυχια με την επιτροπη σημερα!Καλη αρχη!

Yellowgirl, εχω κι εγω ηπια ενδομητριωση και μαλιστα μη σωστα θεραπευμενη, αφου ο γιατρος με χειρουργησε, αλλα η επομενη γυναικολογος που θα συνεργαζοταν για την εξωσωματικη μου, επεμενε να μην κανω μετα την θεραπεια. Αυτο αποδειχτηκε τεραστιο λαθος, μια και το effect του χειρουργειου, κραταει μονο δυο χρονια, στα οποια οντως εμεινα δυο φορες εγγυος, δυστηχως με αποβολες, και τωρα ειμαι παλι στο σημειο μηδεν...

Σκοτωμα θελουν...ασε...


bSqYp3.pngu97Hp3.png
Link to comment
Share on other sites

Αχ ρε κορίτσια είμαι για να σκάσω!!Παρ'οτι είχα όλα τα χαρτιά,ο πρόεδρος(μάλλον) της επιτροπής θέλει βεβαίωση από γυναικολόγο που να λέει ότι το ινομύωμα που έχω(3.5) δεν πιέζει την κοιλότητα της μήτρας και επομένως,μπορεί να μην αφαίρεθεί...Φυσικά δεν πήρα την έγκριση,τώρα θα πάω αύριο στο γυναικολόγο του Έλενα που μου αφαίρεσε άλλα ινομυώματα το 2008 να μου δώσει αυτή την βεβαίωση και να μου πει αν-κατά τη γνώμη του- είναι απαραίτητη η αφαίρεση(θα με πάει κανα χρόνο πίσω) ή δεν είναι τόσο σημαντικό.Αν πάρω τη βεβαίωση αύριο,θα πάω την Πέμπτη χωρίς ραντεβού για να συμπληρώσω το φάκελό μου και να πάρω την έγκριση...Θέλω να χει τελειώσει αυτό πριν φύγουμε για διακοπές:(

Lunity σε ποια επιτροπή(περιοχή) υπάγεσαι?Όταν έρθει η ώρα θα στα πουν κι από κει που θα κάνεις εξωσωματική.Υπάρχει ένα έντυπο που αναφέρει όλες τις εξετάσεις που απαιτούνται και το βασικό είναι να καταφέρεις να κλείσεις ραντεβού.Αφού αργεί η υστεροσκόπηση,δεν βιάζεσαι τώρα..

Κορίτσια μου τους χρειάζόμαστε τους Παξούς μετά από τηνταλαιπωρία των 2 τελευταίων μηνών που ανακαλύψαμε το πρόβλημα με τις σάλπιγγές μου.Εύχομαι να περτάσετε όλες σας πολύ όμορφες διακοπές και να ' χουμε και καλά νέα!!


Qi0Mp3.png?ChdnBzhLZZCdp3.png?X2JaRTu1
Link to comment
Share on other sites

Αννουλα καλη επιτυχια κοριτσι μου...και σε ολα τα κοριτσια...δυναμη και πιστη...


OGsSp3.png

AQokp3.png

*********************************************

"...Ότι αγαπώ γεννιέται αδιάκοπα

Ότι αγαπώ βρίσκεται στην αρχή του πάντα..."

"...Οι άνθρωποι έχουν αστέρια που δεν είναι τα ίδια. Για κείνους που ταξιδεύουν, τ' αστέρια είναι οδηγοί. Για άλλους δεν είναι παρά μικρά φώτα. Μα όλα τούτα τ' αστέρια σωπαίνουν. Εσύ, θα έχεις αστέρια που κανείς άλλος δεν τα έχει ..."

Link to comment
Share on other sites

Anna, καλη επιτυχια με την επιτροπη σημερα!Καλη αρχη!

Yellowgirl, εχω κι εγω ηπια ενδομητριωση και μαλιστα μη σωστα θεραπευμενη, αφου ο γιατρος με χειρουργησε, αλλα η επομενη γυναικολογος που θα συνεργαζοταν για την εξωσωματικη μου, επεμενε να μην κανω μετα την θεραπεια. Αυτο αποδειχτηκε τεραστιο λαθος, μια και το effect του χειρουργειου, κραταει μονο δυο χρονια, στα οποια οντως εμεινα δυο φορες εγγυος, δυστηχως με αποβολες, και τωρα ειμαι παλι στο σημειο μηδεν...

Σκοτωμα θελουν...ασε...

Εχεις κυστη στις ωοθηκες? Εγω εχω κυστη στην αριστερη περιπου 1 εκατοστο και μου ειπαν οτι δεν σηκωνει χειρουργειο. Και ινομυωμα στο εξωτερικο μερος της μητρας παλι στο ιδια εκατοστα με την κυστη. Τελικα για να βρεις καλο γιατρο θελει να ψαχνεσαι συνεχεια ...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αχ ρε κορίτσια είμαι για να σκάσω!!Παρ'οτι είχα όλα τα χαρτιά,ο πρόεδρος(μάλλον) της επιτροπής θέλει βεβαίωση από γυναικολόγο που να λέει ότι το ινομύωμα που έχω(3.5) δεν πιέζει την κοιλότητα της μήτρας και επομένως,μπορεί να μην αφαίρεθεί...Φυσικά δεν πήρα την έγκριση,τώρα θα πάω αύριο στο γυναικολόγο του Έλενα που μου αφαίρεσε άλλα ινομυώματα το 2008 να μου δώσει αυτή την βεβαίωση και να μου πει αν-κατά τη γνώμη του- είναι απαραίτητη η αφαίρεση(θα με πάει κανα χρόνο πίσω) ή δεν είναι τόσο σημαντικό.Αν πάρω τη βεβαίωση αύριο,θα πάω την Πέμπτη χωρίς ραντεβού για να συμπληρώσω το φάκελό μου και να πάρω την έγκριση...Θέλω να χει τελειώσει αυτό πριν φύγουμε για διακοπές:(

Lunity σε ποια επιτροπή(περιοχή) υπάγεσαι?Όταν έρθει η ώρα θα στα πουν κι από κει που θα κάνεις εξωσωματική.Υπάρχει ένα έντυπο που αναφέρει όλες τις εξετάσεις που απαιτούνται και το βασικό είναι να καταφέρεις να κλείσεις ραντεβού.Αφού αργεί η υστεροσκόπηση,δεν βιάζεσαι τώρα..

Κορίτσια μου τους χρειάζόμαστε τους Παξούς μετά από τηνταλαιπωρία των 2 τελευταίων μηνών που ανακαλύψαμε το πρόβλημα με τις σάλπιγγές μου.Εύχομαι να περτάσετε όλες σας πολύ όμορφες διακοπές και να ' χουμε και καλά νέα!!

Αν εισαι απο αθηνα δεν υπαρχει προβλημα, απλα λιγο παραπανω θα ταλαιπωρηθεις.

Θα παρεις την ενγκριση αμεσως. Κοιτα να ξεκουραστεις στις διακοπες και να τα αφησεις ολα πισω σου ....

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ Πένυ μου για το κουράγιο.Ελπίζω να πάρω τη βεβαίωση...φοβάμαι μήπως δεν πάρουν την ευθύνη να μου τη δώσουν και μου πουν ότι όντως το σωστό είναι να βγει το ινομύωμα..


Qi0Mp3.png?ChdnBzhLZZCdp3.png?X2JaRTu1
Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια,να εχουμε ενα ομορφο καλοκαιρι

Αλλα δυστυχως οι γιατροι δεν μπορουν να μιλησουν για την γονιμοτητα 100% με σιγουρια,διοτι ακομη η επιστημη εχει σημαντικα κενα στο συγκεκριμενο θεμα. Παιζει και η τυχη σε μεγαλο ποσοστο οποτε υπομονη μεχρι να μας χαμογελασει και εμας ...:)

yellowgirl, πόσο δίκιο έχεις σε αυτό που γράφεις!

αυτή η τύχη! ελπίζω κι εγώ να μας χαμογελάσει κι εμάς και να πάμε παρακάτω!

καλό καλοκαίρι να έχουμε με όμορφες στιγμές!

Αννα, υπομονή! εύχομαι όλα να πάνε βολικά και να πάρεις το "πολύτιμο" χαρτί της έγκρισης!

Link to comment
Share on other sites

νΑΙ Άννα μου κι εγω σου εήυχομαι να ξεμπερδέψεις σύντομα. Παρεπιπτόντως κι εγώ εχω οινομιυμα και μάλιστα μου ειπε ο γιατρός οτι αν μεγαλώσει ΚΙ ΑΛΛΟ θα πρέπει να το αφαιρέσω με λαπαροσκόπηση για να παω για εξωσωματική ομως δεν χρειαζεται ακομα , αν δεν μεγαλώσει.

Κοριτσάκια μου οσες μπορείτε κάντε διακοπές και ξεδώστε γιατι μας περιμένει αγώνας απο φθινώπορο. Εύχομαι να είναι ενας γλυκός αγώνας και ολα να μας πάνε καλά.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια τα κατάφερα!Χάρηκα πολύ που πέρασα την επιτροπή και τώρα είμαι υπογόνιμη με βούλα:rolleyes:Τέτοια χαρά ούτε αν μου τύχαινε το λαχείο.!!:roll:

Lunity αυτό που έκανα για το ινομύωμα είναι ότι μου έκανε ο γιατρός μια πολύ λεπτομερή έκθεση υπερηχογραφήματος όπου αναφερόταν ότι το ινομύωμα είναι τοιχωματικό και απέχει από την κοιλότητα της μήτρας.Με μεγάλη λεπτομέρεια.Μάλλον δεν έχω δει λεπτομερέσθερη έκθεση υπερηχογραφήματος (κι έχω κάνει πολλά).

Τώρα λοιπόν είμαι έτοιμη για τα τέλη Αυγούστου(αρκεί να συνεργαστεί η περίοδος μου και ο γιατρός του Έλενα που εχω επιλέξει).Φεύγω την Κυριακή και επανέρχομαι δριμύτερη αρχές Αυγούστου!!Φιλάκια κορίτσια!


Qi0Mp3.png?ChdnBzhLZZCdp3.png?X2JaRTu1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια τα κατάφερα!Χάρηκα πολύ που πέρασα την επιτροπή και τώρα είμαι υπογόνιμη με βούλα:rolleyes:Τέτοια χαρά ούτε αν μου τύχαινε το λαχείο.!!:roll:

Anna, πολύ γέλασα με αυτό που γράφεις! πραγματικά έτσι είναι! χαιρόμαστε με κάτι πράγματα :D:roll:

συγχαρητήρια πάντως που ξεμπέρδεψες και καλές διακοπές!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλη επιτυχια σε ολες!!

Να ειναι πρωτη κ μοναδικη φορα που θα κανετε προσπαθεια κ να παρετε τα μωρα σας αγκαλια!!

Αννα74 σου εχω απαντησει σε αλλο θεμα σχετικα με το νοσοκομειο

Καλο καλοκαίρι! !


LxHXp2.png

Έχει προσωπο η αγαπη , η πρόνοια του Θεού, η ελπίδα στη ζωή και το βλεπω σε σας.

uLu6p3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Κοριτσάκια μου Καλημέρα!

Τέλος οι διακοπές για εμάς,από τη Δευτέρα πίσω στη δουλειά.Περάσαμε πολύ ωραία στους Παξούς και την Κέρκυρα αλλά το θαύμα της σύλληψης που περίμενα μάλλον δεν έγινε και "δεν περιμένω" μέχρι το Σάββατο.Μας μένει ένας ακόμη κύκλος προσπαθειών και λογικά αρχίζω φάρμακα κατά τις 30 Αυγούστου.Αισιοδοξώ ωστόσο ότι ο Αύγουστος θα είναι ο μήνας μας!(θα έχω ωορρηξία το 15 Αύγουστο όπως φαίνεται!)Είχαμε κανένα καλό νέο από τα κοριτσάκια που έκαναν ήδη τις προσπάθειές τους (εξωσωματικής)τώρα τον Ιούλιο?Άντε να αρχίσουμε να μετράμε χωριακές και επιτυχίες και μέχρι τα Χριστούγεννα(το αργότερο) να τα χουμε καταφέρει όλες!!

Φιλάκια!!


Qi0Mp3.png?ChdnBzhLZZCdp3.png?X2JaRTu1
Link to comment
Share on other sites

νΑΙ Άννα μου κι εγω σου εήυχομαι να ξεμπερδέψεις σύντομα. Παρεπιπτόντως κι εγώ εχω οινομιυμα και μάλιστα μου ειπε ο γιατρός οτι αν μεγαλώσει ΚΙ ΑΛΛΟ θα πρέπει να το αφαιρέσω με λαπαροσκόπηση για να παω για εξωσωματική ομως δεν χρειαζεται ακομα , αν δεν μεγαλώσει.

Κοριτσάκια μου οσες μπορείτε κάντε διακοπές και ξεδώστε γιατι μας περιμένει αγώνας απο φθινώπορο. Εύχομαι να είναι ενας γλυκός αγώνας και ολα να μας πάνε καλά.

Πώς είσαι κοριτσάκι μου?Ξεπέρασες το αρχικό σοκ?Είσαι καλύτερα?Επιμένω να κάνεις προσπάθειες φυσικής σύλληψης γιατί ποτέ δεν ξέρεις.Ετός βέβαια κι αν στο απαγόρεψε ο γιατρός.


Qi0Mp3.png?ChdnBzhLZZCdp3.png?X2JaRTu1
Link to comment
Share on other sites

Τελικά τα θαύμα της φυσικής σύλληψης του Ιουλίου δεν έγινε..Μιά προσπάθεια ακόμη με ωορρηξία γύρω στο 15Αύγουστο και αν δε γίνει κι αυτό,ελπίζω στο θαύμα της εξωσωματικής του Σεπτεμβρίου!Μ' έχει πιάσει ένα άγχος καθώς είμαι στην αναμονή μέχρι τις 20 περίπου Αυγούστου αλλά καθώς περνάνε οι μέρες συνέρχομαι..Φιλάκια σε όλες!


Qi0Mp3.png?ChdnBzhLZZCdp3.png?X2JaRTu1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...