Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 34 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Ξανά ήρθε σήμερα η καφέ μας 😅 αυτό το παιδί θα μασ βγάλει την πίστη είμαι σίγουρος 😅😅 η γιατρός λέει ότι είναι λογικό κάποιο θα απορροφηθεί μέσα στην μήτρα και κάποιο θα βγει αφού μασ βγει πρώτα η πίστη και 2,3 αυτοάνοσα 😅😅 

      Μην αγχώνεσαι. Εγω μέχρι και την 8η βδομάδα είχα σχεδον κάθε μέρα καφέ αλλά είναι όλα καλά μέχρι τώρα, δόξα τω Θεω. Είναι λογικό μου έλεγε ο γιατρός λόγω της πίεσης που ασκείται στη μήτρα. 

Πρώτη εξωσωματικη 9/14 40+


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 193
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anna74

    Anna74 56 δημοσιεύσεις

  • Faith 30

    Faith 30 29 δημοσιεύσεις

  • white

    white 19 δημοσιεύσεις

  • smamy

    smamy 14 δημοσιεύσεις

δεν τα καταφερα αννα μου

καλή μου, το ξέρω το συναίσθημα... ό,τι και να σου πω, δεν απαλύνει τη θλίψη... αλλά μη στενοχωριέσαι! όσο μπορείς βέβαια, προσπάθησε να σκεφτείς θετικά και αισιόδοξα. Η ηλικία σου είναι με το μέρος σου! δείτε με το γιατρό τι θα μπορούσατε να βελτιώσετε (π.χ. λήψη βιταμινών για το σπέρμα?) ώστε την επόμενη φορά να πάνε καλύτερα τα πράγματα.

Σε φιλώ και σου στέλνω μια αγκαλιά

Link to comment
Share on other sites

:-( λυπάμαι Εφάκι μου....τι να πω....ελπίζω να πετύχει την επόμενη φορά....μακάρι να έχετε 3 τέλεια γονιμοποιημένα την επόμενη φορά. Κουράγιο, ίσως έχοντας την εμπειρία αυτής της φοράς ,να γίνει κάποια καλύτερη προετοιμασία.. Μήπως πρέπει να πάτε σε κάποιο ουρολόγο για να βελτιωθεί κάπως το σπέρμα?Σε 3 μήνες μπορεί και να βελτιωθεί νομίζω..

Qi0Mp3.png?ChdnBzhLZZCdp3.png?X2JaRTu1
Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσιααααααα.......

ηρθα και εγω......

με καποιες γνωριζομαστε αρκετα καλα.....(και απο αυτες θελω θερμη υποδοχή) χχαχαχαχαχα....

για τις υπολοιπες.....ειμαι 30 χρονων (αλλα λεω 29) και ειμαι σπερματοπληκτη!!!!!οχι κατι σοβαρο, να μωρε, απλα εχουμε αζωοσπερμια!!!! αιτία της καταστασης ειναι οι χημειοθεραπειες που εκανε ο καλος μου πριν απο 12 χρονια (και δεν ειχε καταψυξει γιατι η κατασταση ηταν πολυ δυσκολη). τα τελευταια δυο χρονια μας παρακολουθει ουρολογος και παιρνει το αγορι μου συμπληρωματα διατροφης για να δουμε τι θα δουμε.....οταν ξεκινησαμε δεν ειχαμε ουτε ενα σπερματοζωαριο (φυσικα) και οι πιθανοτητες να βρουμε κατι στην βιοψια ηταν 20%. τωρα εχουμε καποια σπερματοζωαρια και κατι λιγα ζωντανα (ακομα δεν μπορουν να αξιοποιηθουν) και οι πιθανοτητες να βρουμε στην βιοψια ειναι 100% (λεει ο γιατρος). θα κανουμε λιγη υπομονη ακομα (οση εχει απομεινει δηλαδη) και αν μεχρι τελος του χρονου δεν γινει κατι θεαματικο, τον γεναρη θα παμε για βιοψια και εξωσωματικη ελπιζουμε!!!!!!

αυτο που με τράβηξε στο παρεακι σας ειναι η ιστορια της efaki27.

efaki θελεις να μου πεις λιγα πραγματα για την περιπτωση σας , μηπως μπορω να βοηθησω καπου??????

λυπαμαι πολυ για το αποτελεσμα σου αλλα σκεψου οτι εδω ελπιζουμε εμεις με 0.......ποσο μάλλον εσεις με .......ποσα?????

φιλακια σε ολες.....


RsLcp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

σας ευχαριστω ολες σας,ισως την επομενη φορα σταθω πιο τυχερη.το σπερμα δεν βελτιωνετε μονο με βιοψια θα βρουμε καλυτερη ποιοτητα.μαγισσα μου θα σου στηλω μνμ αναλυτικα!!!


EpmQp3.png

Link to comment
Share on other sites

σας ευχαριστω ολες σας,ισως την επομενη φορα σταθω πιο τυχερη.το σπερμα δεν βελτιωνετε μονο με βιοψια θα βρουμε καλυτερη ποιοτητα.μαγισσα μου θα σου στηλω μνμ αναλυτικα!!!

στειλε......περιμενω......!!!!!!και μην το βαζεις κατω!!!!!


RsLcp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο εμενα. Ειμαι καινουρια στην παρεα, απο αλλο forum. Κι εγω εκανα την πρωτη μου εξωσωματικη τον Σεπτεμβριο και σημερα πηρα το αποτελεσμα, δυστυχως αρνητικο! Το προβλημα υπαρχει και σε εμας με το σπερμα. Δεν σας κρυβω οτι εχω στενοχωρεθει παρα πολυ, ειμαι χαλια! Τελικα για μερικους το να αποκτησουν ενα παιδακι ειναι πολυ δυσκολο! Αν μπορειτε να με βοηθησετε με καποιον τροπο. Ισως να μου συστησετε καποιν ειδικο γιατρο θα σας ημουν υποχρεη. Ειμαι σε πολυ ασχημη ψυχολογικη κατασταση και μου ειναι δυσκολο να το διαχειριστω ολο αυτο και κανεις δε μπορει να μου εξηγησει τι φταιει ή τι μπορουσα να ειχα κανει σωστοτερα...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο εμενα. Ειμαι καινουρια στην παρεα, απο αλλο forum. Κι εγω εκανα την πρωτη μου εξωσωματικη τον Σεπτεμβριο και σημερα πηρα το αποτελεσμα, δυστυχως αρνητικο! Το προβλημα υπαρχει και σε εμας με το σπερμα. Δεν σας κρυβω οτι εχω στενοχωρεθει παρα πολυ, ειμαι χαλια! Τελικα για μερικους το να αποκτησουν ενα παιδακι ειναι πολυ δυσκολο! Αν μπορειτε να με βοηθησετε με καποιον τροπο. Ισως να μου συστησετε καποιν ειδικο γιατρο θα σας ημουν υποχρεη. Ειμαι σε πολυ ασχημη ψυχολογικη κατασταση και μου ειναι δυσκολο να το διαχειριστω ολο αυτο και κανεις δε μπορει να μου εξηγησει τι φταιει ή τι μπορουσα να ειχα κανει σωστοτερα...

Για αρχή μην απογοητεύεται.....υπάρχουν λύσεις....εδω εμεις με 0 σπερματοζωάρια και ελπίζουμε!!!!οταν λες πρόβλημα στο σπερμα τι ακριβώς εννοείς ;;;;τι εξετασεις εχετε κανει για αυτο;;;;

Εισαι η ντόμινο που έγραφε στο "αζωοσπερμια" σωστα;;;;

Εχω διαβάσει την ιστορία σας....θύμισε μου λιγο ομως αν θες!!!!


RsLcp3.png
Link to comment
Share on other sites

Για αρχή μην απογοητεύεται.....υπάρχουν λύσεις....εδω εμεις με 0 σπερματοζωάρια και ελπίζουμε!!!!οταν λες πρόβλημα στο σπερμα τι ακριβώς εννοείς ;;;;τι εξετασεις εχετε κανει για αυτο;;;;

Εισαι η ντόμινο που έγραφε στο "αζωοσπερμια" σωστα;;;;

Εχω διαβάσει την ιστορία σας....θύμισε μου λιγο ομως αν θες!!!!

O άντρας μου έχει σοβαρού βαθμού ολιγοασθενοτερατοσπερμία. Βγάζει δηλ σπερματοζωάρια (λίγα) που μορφολογικά είναι 100% ανώμαλα. Έτσι δείχνουν τα σπερμοδιαγράμματα. Το θέμα με το σπέρμα το παλεύουμε 4 χρόνια. Μας φύγαν πάρα πολλά χρήματα τζάμπα, πήγαμε σε άπειρους ουρολόγους και μας κοροιδευαν. Μας ελεγαν για ιστορικό προστατίτιδος, κιρσοκήλης κτλ. Τέλος πάντων είμαι απελπισμένη. Εσείς τι βιταμίνες παίρνετε για το σπέρμα? Δεν ξέρω τι άλλο να κάνω.Ούτε και η εξωσωματική βοήθησε, γιατί το σπέρμα είναι κακό μορφολογικά. Είμαι τόσο απογοητευμένη!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


O άντρας μου έχει σοβαρού βαθμού ολιγοασθενοτερατοσπερμία. Βγάζει δηλ σπερματοζωάρια (λίγα) που μορφολογικά είναι 100% ανώμαλα. Έτσι δείχνουν τα σπερμοδιαγράμματα. Το θέμα με το σπέρμα το παλεύουμε 4 χρόνια. Μας φύγαν πάρα πολλά χρήματα τζάμπα, πήγαμε σε άπειρους ουρολόγους και μας κοροιδευαν. Μας ελεγαν για ιστορικό προστατίτιδος, κιρσοκήλης κτλ. Τέλος πάντων είμαι απελπισμένη. Εσείς τι βιταμίνες παίρνετε για το σπέρμα? Δεν ξέρω τι άλλο να κάνω.Ούτε και η εξωσωματική βοήθησε, γιατί το σπέρμα είναι κακό μορφολογικά. Είμαι τόσο απογοητευμένη!

Υπάρχει μια διαφορετική τεχνική απο αυτη της κλασικής μικρογονιμοποιησης που γινεται συνήθως σε περιπτώσεις σοβαρών προβλημάτων στην μορφολογία του σπέρματος!!!!!μου εχουν πει για δυο κέντρα σρην Αθήνα που οι εμβρυολογοι τους εχουν εκπαιδευτεί και κάνουν αυτη την μέθοδο.....!!!!!αν σε ενδιέφερε σου στέλνω π.μ. Μην απελπίζεσαι.....μια προσπάθεια ίσον καμια!!!!!!


RsLcp3.png
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει μια διαφορετική τεχνική απο αυτη της κλασικής μικρογονιμοποιησης που γινεται συνήθως σε περιπτώσεις σοβαρών προβλημάτων στην μορφολογία του σπέρματος!!!!!μου εχουν πει για δυο κέντρα σρην Αθήνα που οι εμβρυολογοι τους εχουν εκπαιδευτεί και κάνουν αυτη την μέθοδο.....!!!!!αν σε ενδιέφερε σου στέλνω π.μ. Μην απελπίζεσαι.....μια προσπάθεια ίσον καμια!!!!!!

Στειλε μου σε παρακαλω τα κεντρα! Σε ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σου!

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια μου!

Να καλωσορίσω θερμά τη μάγισσα μας!Δεν ξέρω για μαγικά(που το πιστευω κι αυτό :shock: ) αλλά στις πληροφορίες για σπέρμα έχει εξειδικευθεί!Να την εμπιστευθείτε!!Καλή επιτυχία στην επόμενη ΕΤ που θα έχετε σχεδιάσει με τον πιο εξειδικευμένο γιατρό!!Σε 3 μήνες να έχουμε τα τέλεια νέα της efaki27 και της domino!! Και φυσικά και της smamy μας που είναι άλλη περίπτωση.

Και φυσικά σ' ολα τα κοριτσάκια σ' αυτη και σε όλες τις παρεούλες!!

Φιλάκια


Qi0Mp3.png?ChdnBzhLZZCdp3.png?X2JaRTu1
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοπελες, ευχομαι να ειστε ολες καλα.

Εφακι μου, σε καταλαβαινω απολυτα. Εχω και εγω 3 αποτυχημενες εξωσωματικες και τωρα ζητησα εγω απο τον γιατρο να μου γραψει διαφορες αναλυσεις να τις κανω αν και εκεινος δεν πιστευει πως χρειαζονται. Οπως και να εχει προσπαθω να βρω και εγω το προβλημα απο μονη μου. Δεν δεχομαι να μου λεει ο γιατρος πως το προβλημα ειναι στα ωαρια και στην ποσοτητα τους επειδη ειμαι poor responder. Kαποιος λογος πρεπει να υπαρχει για να μην προχωρουν τα αριστα εμβρυα περαν της 3ης μερας. Ρωτησα τον γιατρο να μου πει εαν θα ηταν καλο να κανει ο αντρας μου αναλυση για κατατμιση σπερματος αλλα ειπε οχι. Απο την μια εχω εμπιστοσυνη του γιατρου απο την αλλη δεν συμφωνω με ορισμενα που μου λεει. Δεν ξερω πραγματικα.

Απλα κοπελες θα σας ελεγα εσας που κανατε εξωσωματικες και δεν πετυχατε να κανετε μια αποτοξινωση καλη για να φυγουν ολα αυτα τα δηλητηρια που βαλαμε μεσα μας. Επισης η προγεστερωνη επηρεαζει πολυ το συκωτι και ετσι ενα liver dettox is a must after ivf. Ετσι κοπελες καθαριστε τον οργανισμο σας για να προχωρησετε στην επομενη.

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια μου!

Να καλωσορίσω θερμά τη μάγισσα μας!Δεν ξέρω για μαγικά(που το πιστευω κι αυτό :shock: ) αλλά στις πληροφορίες για σπέρμα έχει εξειδικευθεί!Να την εμπιστευθείτε!!Καλή επιτυχία στην επόμενη ΕΤ που θα έχετε σχεδιάσει με τον πιο εξειδικευμένο γιατρό!!Σε 3 μήνες να έχουμε τα τέλεια νέα της efaki27 και της domino!! Και φυσικά και της smamy μας που είναι άλλη περίπτωση.

Και φυσικά σ' ολα τα κοριτσάκια σ' αυτη και σε όλες τις παρεούλες!!

Φιλάκια

για τα μαγικά να μην το πιστεύεις απλα......να εισαι σιγουρη!!!!!!!!!!


RsLcp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...