Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 minutes ago, Blue Velvet said:

      Έχω ένα ακόμα,ελπίζω να πιάσει ❤️

       

      Τον εμπιστεύομαι απόλυτα τον γιατρό μου, πιστεύω πως θα μπορέσω να κάνω ένα ακόμα παιδάκι. Απλά ελπίζω να πιάσει αυτό που έχω στην κατάψυξη και να μη χρειαστεί να κάνω πάλι ωοληψια,αλλά ακόμα και έτσι να γίνει,σίγουρα δεν θα με φορτώσει ένα σκασμό φάρμακα χωρίς λογο

      Εννοείται, κ στην χειρότερη μπορεί να πας με φυσικό κύκλο που δεν επιβαρυνεσαι με τόσα φάρμακα. Έχε πίστη όμως στο κατεψυγμένο εμβρυακι 💗 

      • Ευχή 1

Γοργόνες σε δίαιτα!


Recommended Posts

32 minutes ago, Pinelopilar είπε:

.........Κατερίνα.......πόσο δίκιο έχεις σε όλα!Πολλές φορές απογοητεύομαι έχοντας υπόψη μου αυτά που λένε τα περιοδικά "Χάσε 10 κιλά σε 15 μέρες" και λέω ρε γμτ πώς θα καταφέρω εγώ να χάσω έστω τα μισά....Ναι, αλλά και 2 κιλά το μήνα δεν πιστεύω ότι είναι δύσκολο αν βάλεις λίγο το κεφάλι κάτω!Πάντως ναι Κατερίνα, πήρα λίγο τα πάνω μου με αυτό που είπες για το Πάσχα γιατί είναι σίγουρα εφικτό!

κι εγώ σου λέω 1 κιλό το μήνα, δηλαδή 200-300 γραμμάρια την εβδομάδα να χάνουμε είναι παααααρααααααααα πολύ καλά

 

εχουμε και λέμε:

300 γραμμάρια την εβδομάδα Χ 4 εβδομάδες που έχει ο μήνας,  σημαίνει 1.200 κιλ το μήνα απώλεια!!

δηλαδή στο τρίμηνο - 3.600 κιλάκια!!! στο εξάμηνο -  7.200 κιλάκια και στο χρόνο - 15 κιλάκια!!!!

εσύ Πηνελόπη μου είσαι τώρα 74.400 αν χάνεις 300 γραμμάρια την εβδομάδα σε ένα μήνα από τώρα (τέλη Φλεβάρη δηλαδή) θα είσαι 73.200 και σε τρεις μήνες 70.800!!!!! (τέλη Απρίλη) νάτος ο στόχος για 71 το Πάσχα!!!!

και σε 6 μήνες (τέλη Ιούλη) θα είσαι 67.200!!!!! ένα διαλλειμάτάκι τον Αύγουστο κια βουρ μετά για τα υπόλοιπα!!!

 

του χρόνου τέτοιο καιρό θα ευχόσουν να είχες ξεκινήσει τώρα!!!!

 

 

10 minutes ago, gmnth03 είπε:

ολα τα παιδακια η παναγιτσα να τα σκεπαζει! ευχαριστουμε πολυ κοριτσια !

κακαο προχθες ηταν η μικρη και σημερα ειναι ο δευτερος γιος γινεται 11 !  εγω παντως κακαο το βλεπω το τικερ σου

κοριτσια τζιφος παλι, εφυγα απραγη. απο βδομαδα παλι. παλι εξω βγηκαν τα τσισακια :-(

πηνελοπη κ εγω ετσι ειμαι, οπως τα λες, βλεπω και εγω 5 κιλα σε μια βδομαδα κ λεω πως θα τα χασω!!

το μενου σημερα εχει χορτοσουπα απο χθες  κ βραστες γαριδες.

αστα τα 5 κιλά σε μία εβδομάδα.

Ο στόχος μας είναι 200-300 γραμμάρια την εβδομάδα!!!!! σε 6 μήνες Ιανουάριο - Ιούνιο = - 7 κιλά απώλεια!!!!!

Αργά - σταθερά - σίγουρα και κυρίως υγιεινά!!!!!!!!!!!!

  • Μου αρέσει 1

1527894gvxcsdbcpz.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 28k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • maestria77

    2255

  • JENIA

    2242

  • mpap

    1708

  • tsipoura

    1624

ασε κατερινα μου το ξερω, καποτε τα εχανα τα πεντε κιλα , τωρα ουτε στον υπνο μου!! ουτε εκατο τη βδομαδα δεν μπορω να χασω . εχθες και σημερα ημουν στο προγραμμα, αυριο φευγουμε για τριημερο . αρα δυναμικα απο τριτη. θα προσπαθησω οσοοο μπορω να συγκρατηθω αυτες τις τρεις μερες παντως !!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

χαχαχα!!

 

 

 

κατερινακι εχεις τον τροπο σου εσυ να μα ςανεβαζεις!!

gmnth να χαιρεσαι τον γιο σου!!Να τα εκατοστησει!! καλα αυτές δεν σου το κολλησαν καλα?

 

 

 

  • Μου αρέσει 1

 kRl9p2.png kRl9p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 27/1/2017 at 3:48 ΜΜ, gmnth03 είπε:

ασε κατερινα μου το ξερω, καποτε τα εχανα τα πεντε κιλα , τωρα ουτε στον υπνο μου!! ουτε εκατο τη βδομαδα δεν μπορω να χασω . εχθες και σημερα ημουν στο προγραμμα, αυριο φευγουμε για τριημερο . αρα δυναμικα απο τριτη. θα προσπαθησω οσοοο μπορω να συγκρατηθω αυτες τις τρεις μερες παντως !!

Καλά, δεν το συζητώ!Όταν ήμαστε μικρές, τα 4 κιλά τα είχαμε για την πλάκα, για προθέρμανση!Ελπίζω να πέρασες καλά το 3ήμερο και να μην ήταν τόσο καταστροφικό!!!

  • Μου αρέσει 3

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερααα!Ζυγιστηκα σήμερα 51.400.Οπως υπολογιζω (υπολόγιζα μαλλον θα σας πω παρακατω) μέχρι 25 Μαρτίου θα τα εχω χασει τα κιλα που πήρα πισω.

Όμως...

Την επέμβαση που θα έκανα πριν τις γιορτές την ακυρωσαμε και θα τη κάνω τωρα.Περιμένω τηλ από τον γναθοχειρουργο για να με ενημερώσει ποτέ να το κανονίσουμε.Χρειαζονταν και μια αξονική που δεν είχα κάνει για να κάνω την επέμβαση οπότε πήγε το θέμα πίσω.Το ότι μου το είπαν μια μέρα πριν τη προγραμματισμένη επεμβαση θα το αφήσω ασχολίαστο.

Κορίτσια χεστηκα πανω μου γιατί τώρα με ενημέρωσε ότι τελικα δεν θα μου βάλει συνθετικό μόσχευμα αλλά δικό μου οστό από τη κάτω γναθο:huh::blink:Αφού άρχισα να το ξανασκέφτομαι γιατί φοβάμαι το πως πώς θα είμαι μετά.Για όσες δεν είχα πει την άλλη φορά γιατί δε θυμαμαι εχω απώλεια οστού στην ανω  γναθο οπότε για να βαλω εμφυτεύματα πρέπει να γινει πρωτα αυτό.Θα χαλάσω τη δίαιτα εννοείται γιατί αλεσμενο κρέας εγώ δεν μπορώ να φαω μπλιαχ.Θα τη βγάλω βασικα με τίποτα σούπες, γιαούρτια, πουρέ, κρέμες ψυγείου κλπ.Ενταξει δε νομίζω ότι θα παχυνω αλλά η κετωση θα σταματήσει σίγουρα και κανένα μισό κιλό ίσως το βάλω γκρρρρρ

  • Μου αρέσει 2

Lilypie Kids Birthday tickers
3231580x15ta1yz3w.gif
Link to comment
Share on other sites

Cacao  περαστικα σου!! ελπιζω να πανε όλα καλα!

4 hours ago, Pinelopilar είπε:

Καλά, δεν το συζητώ!Όταν ήμαστε μικρές, τα 4 κιλά τα είχαμε για την πλάκα, για προθέρμανση!Ελπίζω να πέρασες καλά το 3ήμερο και να μην ήταν τόσο καταστροφικό!!!

Πραγματικα!! δε ξερω άλλες αντοχες τοτε , άλλη υπομονη

  • Μου αρέσει 1

 kRl9p2.png kRl9p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Cacao, περαστικά! Εύχομαι όλα να πάνε καλά! 

Gmnth03, ακόμα ταλαιπωρείται η μικρή σου; ελπίζω να τα καταφέρεις με το σακουλάκι!  

Ίσως είναι βλακεια, μήπως να προσπαθήσεις να της πάρεις ούρα με το ουροσυλέκτη; βάλε ένα σελτεδάκι μιας χρήσης πάνω τη μικρή με ανοιχτή πάνα. όταν τα κάνει είσαι έτοιμη με το κύπελλο και τσουπ τα παίρνεις. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κατερινα με τρελαινεις με τις φωτογραφιες που βαζεις!!:)

Αυριο εχουμε παιδιατρο.να δω τι θα μου πει. Αν οπωσδηποτε χρειαστει η εξεταση.κ αν παλι πει ναι. Τοτε δοκιμη απο τεταρτη.  Θα τα δοκιμασω ολα. Κ βλεπουμε.

Τα νεα απο τα τριημερο. Καταστροφικοτατ. Μη περιμενετε ζυγισμα τη τεταρτη.

Λοιπον παρασκευη βραδυ με πιανει το εντερο.ξυπναω τη νυχτα με πονους. Κ διαρροια. Κ συγχρονως αδιαθετησ.  Σαββατο καλα.αλλα δε πτοηθηκα εφαγα τα παντα. Μ ε πιανει παλι αιμορραγια.  κ εχθες το μεσημερι εκει που παιζαμε ταβλι παλι τα ιδια!  Διεκοψα το παιχνιδι κ κλειστηκα στη τουαλετα.  . Το βραδυ παλι φαγαμε γουρουνοπουλα!  Αλλα δε φαγαμε μεσημερι. Σημερα καλα ειμαι μεχρι στιγμης. μονο μικροενοχλησεις εχω. Σουπα τελος γιατι βλεπω οτι με πειραζει πολυ . Αυριο θα δω πως θα ειμαι.μαλλον κατι σε βραστο. Φιλια πολλα 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, gmnth03 είπε:

Κατερινα με τρελαινεις με τις φωτογραφιες που βαζεις!!:)

Αυριο εχουμε παιδιατρο.να δω τι θα μου πει. Αν οπωσδηποτε χρειαστει η εξεταση.κ αν παλι πει ναι. Τοτε δοκιμη απο τεταρτη.  Θα τα δοκιμασω ολα. Κ βλεπουμε.

Τα νεα απο τα τριημερο. Καταστροφικοτατ. Μη περιμενετε ζυγισμα τη τεταρτη.

Λοιπον παρασκευη βραδυ με πιανει το εντερο.ξυπναω τη νυχτα με πονους. Κ διαρροια. Κ συγχρονως αδιαθετησ.  Σαββατο καλα.αλλα δε πτοηθηκα εφαγα τα παντα. Μ ε πιανει παλι αιμορραγια.  κ εχθες το μεσημερι εκει που παιζαμε ταβλι παλι τα ιδια!  Διεκοψα το παιχνιδι κ κλειστηκα στη τουαλετα.  . Το βραδυ παλι φαγαμε γουρουνοπουλα!  Αλλα δε φαγαμε μεσημερι. Σημερα καλα ειμαι μεχρι στιγμης. μονο μικροενοχλησεις εχω. Σουπα τελος γιατι βλεπω οτι με πειραζει πολυ . Αυριο θα δω πως θα ειμαι.μαλλον κατι σε βραστο. Φιλια πολλα 

Περαστικά! Περαστικά! Πώς είσαι σήμερα; 

Κορίτσια, σήμερα ήμουν 61,3 Αν δεν προλάβω να ζυγιστώ αύριο κρατήστε αυτό για το πινακάκι

Διάβαζα τη συζήτηση πιο πάνω.  Κάποτε χάναμε τα κιλά μόνο που το σκεφτόμασταν :) Τα τελευταία κιλά μου φαίνονται πολύ δύσκολα.  Και εκεί που ήμουν στο τσακ να τα παρατήσω,  αποφάσισα να χαλαρώσω και να κάνω ψιλοσυντήρηση ψιλό δίαιτα.  Από δω και πέρα δεν έχω στόχο να χάνω κάθε βδομάδα, αλλά κάθε μήνα.  Έτσι θα μείνω στην παρέα για μεγαλύτερο χρονικό διάστημα :)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ioio είπε:

Περαστικά! Περαστικά! Πώς είσαι σήμερα; 

Κορίτσια, σήμερα ήμουν 61,3 Αν δεν προλάβω να ζυγιστώ αύριο κρατήστε αυτό για το πινακάκι

Διάβαζα τη συζήτηση πιο πάνω.  Κάποτε χάναμε τα κιλά μόνο που το σκεφτόμασταν :) Τα τελευταία κιλά μου φαίνονται πολύ δύσκολα.  Και εκεί που ήμουν στο τσακ να τα παρατήσω,  αποφάσισα να χαλαρώσω και να κάνω ψιλοσυντήρηση ψιλό δίαιτα.  Από δω και πέρα δεν έχω στόχο να χάνω κάθε βδομάδα, αλλά κάθε μήνα.  Έτσι θα μείνω στην παρέα για μεγαλύτερο χρονικό διάστημα :)

μπράβο αστεράκι!!!!!!!μου αρέσει πολύ έτσι όπως το σκέφτηκες!!!!

10 hours ago, gmnth03 είπε:

Κατερινα με τρελαινεις με τις φωτογραφιες που βαζεις!!:)

Αυριο εχουμε παιδιατρο.να δω τι θα μου πει. Αν οπωσδηποτε χρειαστει η εξεταση.κ αν παλι πει ναι. Τοτε δοκιμη απο τεταρτη.  Θα τα δοκιμασω ολα. Κ βλεπουμε.

Τα νεα απο τα τριημερο. Καταστροφικοτατ. Μη περιμενετε ζυγισμα τη τεταρτη.

Λοιπον παρασκευη βραδυ με πιανει το εντερο.ξυπναω τη νυχτα με πονους. Κ διαρροια. Κ συγχρονως αδιαθετησ.  Σαββατο καλα.αλλα δε πτοηθηκα εφαγα τα παντα. Μ ε πιανει παλι αιμορραγια.  κ εχθες το μεσημερι εκει που παιζαμε ταβλι παλι τα ιδια!  Διεκοψα το παιχνιδι κ κλειστηκα στη τουαλετα.  . Το βραδυ παλι φαγαμε γουρουνοπουλα!  Αλλα δε φαγαμε μεσημερι. Σημερα καλα ειμαι μεχρι στιγμης. μονο μικροενοχλησεις εχω. Σουπα τελος γιατι βλεπω οτι με πειραζει πολυ . Αυριο θα δω πως θα ειμαι.μαλλον κατι σε βραστο. Φιλια πολλα 

περαστικούλια κοπέλα μου!!! οι φωτογραφίες φοβερές ε?!!!!

17 hours ago, iouliana είπε:

Cacao  περαστικα σου!! ελπιζω να πανε όλα καλα!

Πραγματικα!! δε ξερω άλλες αντοχες τοτε , άλλη υπομονη

άλλες αντοχές, άλλοι στόχοι!!! με το που ερωτευόμασταν τσουπ 5 κιλά για πλάκα φεύγαν αχαχαχαχα!!!!

18 hours ago, Cacao είπε:

Καλησπερααα!Ζυγιστηκα σήμερα 51.400.Οπως υπολογιζω (υπολόγιζα μαλλον θα σας πω παρακατω) μέχρι 25 Μαρτίου θα τα εχω χασει τα κιλα που πήρα πισω.

Όμως...

Την επέμβαση που θα έκανα πριν τις γιορτές την ακυρωσαμε και θα τη κάνω τωρα.Περιμένω τηλ από τον γναθοχειρουργο για να με ενημερώσει ποτέ να το κανονίσουμε.Χρειαζονταν και μια αξονική που δεν είχα κάνει για να κάνω την επέμβαση οπότε πήγε το θέμα πίσω.Το ότι μου το είπαν μια μέρα πριν τη προγραμματισμένη επεμβαση θα το αφήσω ασχολίαστο.

Κορίτσια χεστηκα πανω μου γιατί τώρα με ενημέρωσε ότι τελικα δεν θα μου βάλει συνθετικό μόσχευμα αλλά δικό μου οστό από τη κάτω γναθο:huh::blink:Αφού άρχισα να το ξανασκέφτομαι γιατί φοβάμαι το πως πώς θα είμαι μετά.Για όσες δεν είχα πει την άλλη φορά γιατί δε θυμαμαι εχω απώλεια οστού στην ανω  γναθο οπότε για να βαλω εμφυτεύματα πρέπει να γινει πρωτα αυτό.Θα χαλάσω τη δίαιτα εννοείται γιατί αλεσμενο κρέας εγώ δεν μπορώ να φαω μπλιαχ.Θα τη βγάλω βασικα με τίποτα σούπες, γιαούρτια, πουρέ, κρέμες ψυγείου κλπ.Ενταξει δε νομίζω ότι θα παχυνω αλλά η κετωση θα σταματήσει σίγουρα και κανένα μισό κιλό ίσως το βάλω γκρρρρρ

ωχ, περαστικά κοπέλα μου!!!!

καλημερούδια κόρες!!!!

337a61d3b96133c4ca45f95f86e74f4e.jpg

  • Μου αρέσει 1

1527894gvxcsdbcpz.gif
Link to comment
Share on other sites

καλημερααα , φοβερες δε λες τιποτα .αλλα δεκα μωρα θελω οταν τις βλεπω :-D

ευχαριστω για τα περαστικα!ειμαι καλυτερα με τα εντερικα θεματα, πειραζει να μη ζυγιστω αυριο? να το αφησω για την αλλη βδομαδα. θα με παρει απο κατω αν δω το 58 . ειμαι και αδιαθετη ακομα. ποσες δικαιολογιες να βρω πιαααα !!!:cool:

 

αα απο σημερα ξεκιναω και φουλλλλ νερο, τοσο καιρο το ειχα αφησει, κ με το ζορι επινα ενα ποτηρι !! κρατησα και δυο μπουκαλακια , να πινω απο κει, για να μη ξεχνιεμαι.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...