Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Natasa24 είπε:

      euxaristo gia tin apantisi .. ne exeis dikeo omos einai polli psixofthoro den ksero an niothis afto p leo akoma kai gia ton antra m einai diskolo na to apodexti ... apla skeftomoun an einai kalitera na prospathiso akoma mia fora me spermatenxisi apla afti tin fora dipli .. kai an dn iparxi alli epilogi na proxoriso me eksosomatiki. to mono p me anisixise pragmatika einai pu mu ipan oti idi einai pollis o xronos prospathiass kai oti megalonotas ta apothemata ton othikon ligostevoun opotan kai afto me vazi ligo se skepsis.

      Είπες τη λέξη κλειδί.. Να αποδεκτει.. Αυτό έχει σημασία, να απιδεκτειτε ότι η απόκτηση παιδιου είναι δυσκολη με το φυσικό τρόπο κ χρειάζεται εξωσωματική.. Έτσι ήταν κ για μένα στην αρχή " Είναι δυνατόν να μη μπορώ φυσιολογικά όπως οι περισσότεροι;".. Στην αρχή μόνο.. Σημασία έχει τι αποτελέσματα κ οχι ο τρόπος!! Προσωπικά κοιτάζω τα κοριτσάκια μου κ είμαι περηφανη για τον αγώνα που έδωσα για να τα αποκτήσω.. 

      Ταπεινή μου γνώμη, αποδεχτείτε ότι χρειάζεστε την βοήθεια της επιστήμης κ προχωρηστε.. Μην σπαταλατε τα χρήματα σας σε άλλες μεθόδους.. Φυσικά οι γιατροί που σας παρακολοτθουν έχουν καλυτερη εικόνα κ γνώση από μένα αλλά παντα παιζει ρόλο και η δικιά σας επιθυμία κ επιλογή.. 

      Φιλικά παντα

      • Μου αρέσει 1

Γοργόνες σε δίαιτα!


Recommended Posts

ευχαριστουμε κατερινα , τον δεξιο καρπο εσπασε, εχει παντου μωλωπες και εκδορες, λυποθυμησε στις σκαλες . ευτυχως στο πρωτο τελευταιο σκαλι πριν κατεβει . εχει και χτυπημα στο ποδι, ευτυχως οχι σπασιμο. στην κνημη, αλλα της εφυγε κομματι, και δεν μπορει σε εκεινο το σημειο να γινουν ραμματα, ειναι βαθυ, της δωσανε αντιβιωση , και αυριο το πρωι θα ξαναπαει νοσοκομειο για να της κανουν αλλαγη . το θεμα ομως ειναι γιατι λυποθυμησε. της κανανε εξετασεις, της ειπαν να βαλει χολντερ . και οτι στο τσακ απεφυγε το εμφραγμα. αυτα τα νεα μας . αυτο σιγουρα ηταν ματι !!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 28k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • maestria77

    2255

  • JENIA

    2242

  • mpap

    1708

  • tsipoura

    1624

Κορίτσια, περαστικά σε κόρη και μαμά! 

Καλημέρα και καλή εβδομάδα! 

13 minutes ago, gmnth03 είπε:

ευχαριστουμε κατερινα , τον δεξιο καρπο εσπασε, εχει παντου μωλωπες και εκδορες, λυποθυμησε στις σκαλες . ευτυχως στο πρωτο τελευταιο σκαλι πριν κατεβει . εχει και χτυπημα στο ποδι, ευτυχως οχι σπασιμο. στην κνημη, αλλα της εφυγε κομματι, και δεν μπορει σε εκεινο το σημειο να γινουν ραμματα, ειναι βαθυ, της δωσανε αντιβιωση , και αυριο το πρωι θα ξαναπαει νοσοκομειο για να της κανουν αλλαγη . το θεμα ομως ειναι γιατι λυποθυμησε. της κανανε εξετασεις, της ειπαν να βαλει χολντερ . και οτι στο τσακ απεφυγε το εμφραγμα. αυτα τα νεα μας . αυτο σιγουρα ηταν ματι !!

Ο Χριστός και η Παναγία!  Τί έπαθε η γυναίκα!  Ευτυχώς αποφύγατε τα χειρότερα! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!! Δυστυχως οχι μονο δεν εχασα η εμεινα στα ιδια. Αλλα πηρα κ αλλο!!!  Ρε κοριτσια μηπως εχω ορμονικο θεμα! Αφου προσεχω. Πως γινεται να παιρνω????πωπω τι απογοητευση ειναιαυτηη!!!!!:(

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια μου, καλημέρα. Όπως σας υποσχέθηκα θα δώσω μέτρηση: 48,5 σήμερα (μέσο της εβδομάδας γαρ.... Κυριακή θα φτάσω πάλι στα κιλά μου, ελπίζω).

Τίποτα νεότερο δεν έχω, πολύ δουλειά σε γενικές γραμμές. Αυτό που έκανα είναι να καβατζώσω τη γυναίκα που μου καθαρίζει για άλλες 2 ώρες μες την εβδομάδα για να απεγκλωβιστώ από το σίδερο, γιατί 2 - 3 μέρες την εβδομάδα τουλάχιστον αναγκαζόμουν να σιδερώνω το βράδυ πριν ξεκινήσω τη δουλειά και μου στερούσε πολύτιμες ώρες ύπνου. Λίγο το κακό, ένα 40άρι παραπάνω θα μου φεύγει το μήνα.

Αυτά!!!!!!!!!!!

Φιλάκια πολλά!!!!!!!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Ioio είπε:

Γοργόνες, καλησπέρα! 

Τί όμορφη φωτογραφία, Κατερίνα!  

Αυτή τη βδομάδα δεν ήμουν καθόλου προσεκτική, μάλλον στα ίδια θα έχω μείνει

μια χαρά είναι τα ίδια ,Ioio μου!!!!

2 hours ago, gmnth03 είπε:

Καλημερα κοριτσια!! Δυστυχως οχι μονο δεν εχασα η εμεινα στα ιδια. Αλλα πηρα κ αλλο!!!  Ρε κοριτσια μηπως εχω ορμονικο θεμα! Αφου προσεχω. Πως γινεται να παιρνω????πωπω τι απογοητευση ειναιαυτηη!!!!!:(

πρέπει να κάνεις εξετάσεις, αν πιστεύεις αυτό, για αρχή θυροειδή και ζάχαρο τριμήνου ή ό,τι πει ο γιατρός. 

μπορεί και να στεναχωρέθηκες με την μανούλα σου και να κάνεις κατακράτηση, σε μένα παίζει πολύ αυτό, λίγο άν στενοχωρηθώ ή αγχωθώ η κοιλιά μου γίνεται σαν να είμαι 20 μηνών έγκυος σε τετράδυμα!!! Πιες πολύ νεράκι αν πιστεύεις ότι είναι αυτό.

αν και πιστεύω ότι κάποιες μέρες τηρείς ολιγοθερμική δίαιτα και κάποιες μέρες όχι, για αυτό στα κάνει αυτά η άτιμη ζυγαριά. Είχες και γενέθλια/πάρτυ, μάλλον έφαγες πουλάκι μου!!!

Δεν πειράζει,

σε πήγε λίγο πίσω η γιορτή,

εσύ θα συνεχίσεις ΚΑΝΟΝΙΚΟΤΑΤΑ. 8 ΚΙΛΆΚΙΑ ΈΧΕΙΣ ΝΑ ΧΑΣΕΙΣ ΜΟΝΟΟΟΟΟΟΟΟ ΛΕΜΕΕΕΕ

Ότι και να είναι, θέλει επιμονή, επιμονή, θα επιμένεις και θα ξαναεπιμένεις, οτιδήποτε και να δείξει η ζυγαριά!!!!!

Εσύ τώρα θα συνεχίσεις κανονικότατα!!! καμμία απογοήτευση να μην σε πιάνει, εσύ θα κάνεις το πρόγραμμά σου κανονικότατα!!! και θα βλέπεις το στόχο που έρχεται. Τώρα είσαι σε καλή φάση που τέλειωσε η περίοδος. επιμονή και υπομονή.

54 minutes ago, mkcm είπε:

Κορίτσια μου, καλημέρα. Όπως σας υποσχέθηκα θα δώσω μέτρηση: 48,5 σήμερα (μέσο της εβδομάδας γαρ.... Κυριακή θα φτάσω πάλι στα κιλά μου, ελπίζω).

Τίποτα νεότερο δεν έχω, πολύ δουλειά σε γενικές γραμμές. Αυτό που έκανα είναι να καβατζώσω τη γυναίκα που μου καθαρίζει για άλλες 2 ώρες μες την εβδομάδα για να απεγκλωβιστώ από το σίδερο, γιατί 2 - 3 μέρες την εβδομάδα τουλάχιστον αναγκαζόμουν να σιδερώνω το βράδυ πριν ξεκινήσω τη δουλειά και μου στερούσε πολύτιμες ώρες ύπνου. Λίγο το κακό, ένα 40άρι παραπάνω θα μου φεύγει το μήνα.

Αυτά!!!!!!!!!!!

Φιλάκια πολλά!!!!!!!!!

αχ κι εγώ θέλω καθαρίστριααααααααααα αλλά λυπάμαι τα 50άρια και τα 40αρια.

ο αντρούλης σου κάνει ακόμη δίαιτα?

 

 

  • Μου αρέσει 1

1527894gvxcsdbcpz.gif
Link to comment
Share on other sites

Κι εγω τσίμπησα 400 γραμ. Αλλά δεν προσέχω. Gmnth03, μήπως κουράστηκες ψυχολογικά και η δίαιτα είναι κάτι που σε πιέζει επιπλέον. Κορίτσια, έτσι νιώθω και αποφάσισα για το Φεβρουάριο να χαλαρώσω και να σταθεροποιησω το βάρος 61-62.  Μόλις ανοίξει ο καιρός να συνεχίσω, ώστε το καλοκαίρι να φτάσω στα κιλά που θέλω.  

mkcm, Μπράβο που έχεις σταθερή πορεία πια ☺ Με το πρόγραμμα που έχεις τα 40 ευρώ αξίζουν τον κόπο. Τώρα που το θυμήθηκα έχω κι ςγω να σιδερώσω σήμερα ... :)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

ξερεις ποσο με εδειξε σημερα 59 !!!  θα παω να γραψω καμια εξεταση , να μου φυγει και η ιδεα  τουλαχιστον ! αν και με σακχαρο και θυροειδη δεν ειχα ποτε θεμα. εχει η μαμα μου ομως . μηπως ειναι και κληρονομικα αυτα?  αα και ο μπαμπας σακχαρο !  ωχχ τωρα που το σκεφτομαι ειμαι χαμενη απο χερι !!!  για τη περιοδο μεχρι να φυγει κανα γραμμαριο, θα ερθει ο επομενος κυκλος , κ αντε παλι απο την αρχη!!  και ασε  που θηλαζω ακομα 5-6 φορες τη μερα.εδω και ενα μηνα μια φορα και τη νυχτα , καποιες φορες δεν σηκωνομαι και προσπαθω να της κοψω το νυχτερινο . απο τοτε που αρρωστησε συνηθισε το νυχτερινο .κ να φανταστεις ειμαστε στη φαση δεν προσφερω , μονο δεν αρνουμαι .

κ τωρα που ειπατε για σιδερο  μολις τελειωσα 6 πλυντηρια . λες κανω τα δικα μου. να φευγουν. για να κανω αυριο της μαμας

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, gmnth03 είπε:

ξερεις ποσο με εδειξε σημερα 59 !!!  θα παω να γραψω καμια εξεταση , να μου φυγει και η ιδεα  τουλαχιστον ! αν και με σακχαρο και θυροειδη δεν ειχα ποτε θεμα. εχει η μαμα μου ομως . μηπως ειναι και κληρονομικα αυτα?  αα και ο μπαμπας σακχαρο !  ωχχ τωρα που το σκεφτομαι ειμαι χαμενη απο χερι !!!  για τη περιοδο μεχρι να φυγει κανα γραμμαριο, θα ερθει ο επομενος κυκλος , κ αντε παλι απο την αρχη!!  και ασε  που θηλαζω ακομα 5-6 φορες τη μερα.εδω και ενα μηνα μια φορα και τη νυχτα , καποιες φορες δεν σηκωνομαι και προσπαθω να της κοψω το νυχτερινο . απο τοτε που αρρωστησε συνηθισε το νυχτερινο .κ να φανταστεις ειμαστε στη φαση δεν προσφερω , μονο δεν αρνουμαι .

κ τωρα που ειπατε για σιδερο  μολις τελειωσα 6 πλυντηρια . λες κανω τα δικα μου. να φευγουν. για να κανω αυριο της μαμας

Αχ 6 πλυντήρια και παραπονιέμαι με ένα! 

Το Δεν προσφέρω δεν αρνούμαι έχει μειώσει τους θηλασμούς; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


 Οχι αυτο ειναι το θεμα !

θηλαζει το πρωι στις 7 ,

μετα τα φρουτα,

κατα τις 11-12 που κοιμαται,

μετα το μεσημεριανο ,

πριν τον υπνο το μεσημερι γυρω στις 3-4 . 

μολις ξυπνησει το απογευμα

ισως μετα την απογευματινη κρεμα

και το βραδυ πριν πεσει για υπνο. που μπορει να θελει και στις 9 λιγο ,και στις 10-10.30 και τωρα που ξυπναει και καποια βραδια στις 4 το πρωι. δεν σηκωνομαι ολες τις φορες ομως, μονο αν χοντρυνει το κλαμα . την αφηνω να μουρμουραει. σημερα ομως σηκωθηκα γιατι εβλεπα ονειρο, και δεν καταλαβαινα τι μου γινοταν. :?

τωρα που μετραω τις φορες, μαλλον ειναι πανω απο 5-6 . και τι στο καλο λενε οτι ο θηλασμος αδυνατιζει??!!!

καθε μερα σιδερωνω και εγω, δε τα αφηνω να μαζευονται . αλλα τωρα μαζευτηκαν με τη μαμα.

τη κυριακη που εμεινε ο αντρας μου σπιτι με τα παιδια , τη θηλασα το μεσημερι και εφυγα, πηγα στο νοσοκομειο. με ειδε που εφυγα κ δεν κοιμηθηκε , την πηρε ο υπνος στις 7

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, gmnth03 είπε:

ξερεις ποσο με εδειξε σημερα 59 !!!  θα παω να γραψω καμια εξεταση , να μου φυγει και η ιδεα  τουλαχιστον ! αν και με σακχαρο και θυροειδη δεν ειχα ποτε θεμα. εχει η μαμα μου ομως . μηπως ειναι και κληρονομικα αυτα?  αα και ο μπαμπας σακχαρο !  ωχχ τωρα που το σκεφτομαι ειμαι χαμενη απο χερι !!!  για τη περιοδο μεχρι να φυγει κανα γραμμαριο, θα ερθει ο επομενος κυκλος , κ αντε παλι απο την αρχη!!  και ασε  που θηλαζω ακομα 5-6 φορες τη μερα.εδω και ενα μηνα μια φορα και τη νυχτα , καποιες φορες δεν σηκωνομαι και προσπαθω να της κοψω το νυχτερινο . απο τοτε που αρρωστησε συνηθισε το νυχτερινο .κ να φανταστεις ειμαστε στη φαση δεν προσφερω , μονο δεν αρνουμαι .

κ τωρα που ειπατε για σιδερο  μολις τελειωσα 6 πλυντηρια . λες κανω τα δικα μου. να φευγουν. για να κανω αυριο της μαμας

άποψή μου είναι πως έφαγες παραπάνω το τριήμερο  Παρασκευή Σάββατο και Κυριακή λόγω του πάρτυ.

Αν θες πες μας ακριβώς τι έφαγες την Δευτέρα και την Τρίτη.

Ο θηλασμός δεν αδυνατίζει πάντα. Το είπε και η mkcm πως με το που σταμάτησε τους θηλασμούς το καλοκαίρι αν θυμάμαι έχασε όλα τα υπόλοιπα κιλά της.

46 minutes ago, Ioio είπε:

Κι εγω τσίμπησα 400 γραμ. Αλλά δεν προσέχω. Gmnth03, μήπως κουράστηκες ψυχολογικά και η δίαιτα είναι κάτι που σε πιέζει επιπλέον. Κορίτσια, έτσι νιώθω και αποφάσισα για το Φεβρουάριο να χαλαρώσω και να σταθεροποιησω το βάρος 61-62.  Μόλις ανοίξει ο καιρός να συνεχίσω, ώστε το καλοκαίρι να φτάσω στα κιλά που θέλω.  

mkcm, Μπράβο που έχεις σταθερή πορεία πια ☺ Με το πρόγραμμα που έχεις τα 40 ευρώ αξίζουν τον κόπο. Τώρα που το θυμήθηκα έχω κι ςγω να σιδερώσω σήμερα ... :)

σωστήηηηηηηηη,  για να ξεκουραστείς κιόλας


1527894gvxcsdbcpz.gif
Link to comment
Share on other sites

αρα ειμαι στην περιπτωση του δεν αδυνατιζει.

κατσε να θυμηθω, σαββατο πρωι δυο φετες γαλοπουλα βραστη , ενα τσαι , και ενα λουκανικοτυροπιτακι ( να δω αν πετυχαν) το βραδυ ενα κομματι τουρτα, λιγη σαλατα μια μπουκιτσα κοτοπουλο ρολο, ενα τυροπιτακι , μια κρεπα.

κυριακη  πρωι ενα τσαι τρεις κρεπες το μεσημερι και 3 τυροπιτακια το βραδυ.

δευτερα δυο ποτηρια ζεστο νερο το πρωι με μελι και λεμονι, δυο φετες γαλοπουλα βραστη , ψαρι βραστο με κολοκυθακια , δυο κριτσινια το απογευμα , και δυο κομματακια μηλο το βραδυ, συν τσαι συν νερο.

το ιδιο και χθες αλλα για μεσημεριανο κοτοπουλο βραστο με κολοκυθ. κ το βραδυ μονο κολοκυθακια.

σημερα 3 φετες γαλοπουλα βραστη και το ζεστο  νερο μεχρι στιγμης. αλλα με πιασανε τοσο πολυ τα νευρα μου που δεν εχω μαγειρεψει τιποτα για μενα. για τα παιδια και το συζυγο εχω κοτοπουλο απο χθες, και θα τους κανω και καμια χυλοπιτα

λες ο οργανισμος ακομα να μη μπηκε σε φαση για να αρχιζει να χανει? αα κ εριξα και περπατημα . γυμναστικη στο σπιτι τιποτα ακομα.

οσο για τη στεναχωρια, εμενα με αδυνατιζει . τωρα να μου συμβαινει υποσυνειδητα κατι και να μη το καταλαβαινω, και να βγαινει στον οργανισμο ετσι , τι να πω , ισως !

Link to comment
Share on other sites

On 3/2/2017 at 3:28 ΜΜ, gmnth03 είπε:

.....

κατερινα μου ασε πηρα αποφαση να ζυγιστω ! :?:mad::shock::-( ΜΟΝΟ 1.5 κιλο με εδειξε παρα πανω , ειμαι 6η μερα περιοδου ,αρα τι ειιναι? το φαι απο το τριημερο εε? ή .........

...........

τότε για πιο φαί από τριήμερο έγραφες? αφού έφαγες και τρώς λίγο έως πολύ λίγο.


1527894gvxcsdbcpz.gif
Link to comment
Share on other sites

οχι ηταν το φαγητο απο το τριημερο των τριων ιεραρχων που πηγαμε στη βυτινα

την προηγουμενη βδομαδα που ζυγιστηκα με εδειξα εναμιση κιλο πανω, 57.3 ημουν. και σημερα ειμαι 59 , μη με βαλεις στο πινακακι γιατι δεν θα σου ξαναμιλησω !!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...