Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      Όλα καλά πιστεύω πως θα είναι....το πιο πιθανό να είναι βιοχημικη κύηση! 

      Να σκέφτεσαι το στόχο σου! Εγώ το πρώτο παιδάκι μου το έκανα το 2020 (37 ετων) με έμβρυα του 2016 (3η εμβρυομεταφορα) και τα διδυμάκια στα 41 μου! Δεν το πίστευα πως θα συμβεί...

      • Ευχαριστώ 1

Γοργόνες σε δίαιτα!


Recommended Posts

75 ημέρες

έως το Πάσχα!!!!! 

(10,7 εβδομάδες)

Πίνακας  - από 25/1 έως 1/2

Αρχικό βάρος

Απώλεια έως τώρα

Εβδομαδιαία

απώλεια (από 25/1 έως 1/2)

Στόχος

Ioio

70,0

-9,0

61,8

61,0

-0,8

60,0

Katerina71

92,0

-13,0

79,2

79,0

-0,2

64,0

gmnth03

74,0

-16,7

57,3

-

-

50,0

Iouliana

68,0

-11,2

56,9

56,8

-0,1

53,0

Pinelopilar

75,0

-0,8

74,4

74,2

-0,2

65,0

b.happy

63,0

-2,0

61,0

-

-

57,5

Cacao

59,1

-6,8

52,3

-

-

48,0

Sweetberry28

 

79,0

-10,0

69,0

-

-

59,0

Εγκυούλα:

Ζαχαρωτό

65,5

-

70,0

 

 

80,0

 

έφτασαν το στόχο:

Liana

90,1

-25,0

65,0

-

-

65,0

mkcm

68,0

-18,0

50,0

-

-

50,0

  • Μου αρέσει 1

1527894gvxcsdbcpz.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 28k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • maestria77

    2255

  • JENIA

    2242

  • mpap

    1708

  • tsipoura

    1624

αν ο ανθρωπος ειναι αναποδιασμενος!!!!  εχθες μου ηρθε η ορεξη ! βαλανε τα παιδια βιντεακια κ κατσαμε η τρεις το απογευμα να χοροπηδησουμε . κανω τη πρωτη  ασκηση κατι αισθανθηκα .παω στη δευτερη . πουυυ να γονατισω !!! τα παρατησα

εκανα τα ψωνια μου σημερα  με τα ποδια .γυρισα κ ειμαι λες κ με πατησε αυτοκ. περπατησα πανω απο ωρα . εχω χτυπησει περισσοτερο την αριστερη πλευρα . αακ ξεχασα να σας πω μου ανοιξε κ η μυτη. ενω δε χτυπησα στο κεφαλι. απο τη πιεση μαλλον?

ρε  κατερινα μηπως χειροτερεψω, βεβαια, δεν εχω μωλωπες, ο πονος ειναι σαν να εχω παει γυμναστηριο, μετα απο 10 χρονια ,και να ποναει ολο το σωμα , φαντασου λιγο πιο εντονο . λες αν κανω λιγη γυμναστικη ναμου περασει?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, gmnth03 είπε:

αν ο ανθρωπος ειναι αναποδιασμενος!!!!  εχθες μου ηρθε η ορεξη ! βαλανε τα παιδια βιντεακια κ κατσαμε η τρεις το απογευμα να χοροπηδησουμε . κανω τη πρωτη  ασκηση κατι αισθανθηκα .παω στη δευτερη . πουυυ να γονατισω !!! τα παρατησα

εκανα τα ψωνια μου σημερα  με τα ποδια .γυρισα κ ειμαι λες κ με πατησε αυτοκ. περπατησα πανω απο ωρα . εχω χτυπησει περισσοτερο την αριστερη πλευρα . αακ ξεχασα να σας πω μου ανοιξε κ η μυτη. ενω δε χτυπησα στο κεφαλι. απο τη πιεση μαλλον?

ρε  κατερινα μηπως χειροτερεψω, βεβαια, δεν εχω μωλωπες, ο πονος ειναι σαν να εχω παει γυμναστηριο, μετα απο 10 χρονια ,και να ποναει ολο το σωμα , φαντασου λιγο πιο εντονο . λες αν κανω λιγη γυμναστικη ναμου περασει?

οχι μη κάνεις τίποτα σήμερα, κάνε ζεστό μπανάκι και κάτσε ξαπλωμένη όσο μπορείς, μάλλον πονάς επειδή "τραβήχτηκαν" οι μυς απότομα. η μύτη μάλλον από την πίεση.

πάρε και μία φωτο ακόμη, να σου γλυκάνει τον πόνο:

12837613_112542806.limghandler.jpg?i=aT1

article-2540516-1AB3D90300000578-986_964


1527894gvxcsdbcpz.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

21 hours ago, katerina71 είπε:

75 ημέρες

 

έως το Πάσχα!!!!! 

 

(10,7 εβδομάδες)

 

Πίνακας  - από 25/1 έως 1/2

 

Αρχικό βάρος

 

Απώλεια έως τώρα

 

Εβδομαδιαία

 

απώλεια (από 25/1 έως 1/2)

 

Στόχος

 

Ioio

 

70,0

 

-9,0

 

61,8

 

61,0

 

-0,8

 

60,0

 

Katerina71

 

92,0

 

-13,0

 

79,2

 

79,0

 

-0,2

 

64,0

 

gmnth03

 

74,0

 

-16,7

 

57,3

 

-

 

-

 

50,0

 

Iouliana

 

68,0

 

-11,2

 

56,9

 

56,8

 

-0,1

 

53,0

 

Pinelopilar

 

75,0

 

-0,8

 

74,4

 

74,2

 

-0,2

 

65,0

 

b.happy

 

63,0

 

-2,0

 

61,0

 

-

 

-

 

57,5

 

Cacao

 

59,1

 

-7,7

 

52,3

 

51,4

 

-0,9

 

48,0

 

Sweetberry28

 

 

 

79,0

 

-10,0

 

69,0

 

-

 

-

 

59,0

 

Εγκυούλα:

 

Ζαχαρωτό

 

65,5

 

-

 

70,0

 

 

 

 

 

80,0

 

 

 

έφτασαν το στόχο:

 

Liana

 

90,1

 

-25,0

 

65,0

 

-

 

-

 

65,0

 

mkcm

 

68,0

 

-18,0

 

50,0

 

-

 

-

 

50,0

 

 

15 hours ago, gmnth03 είπε:

Γιατι ζηλευουμε!!!! 

:-D:-D 

αχαχαχαα!!! σωστό!!!!!

15 hours ago, Cacao είπε:

Καλησπέρα!!!

Καλέ εγώ ειμαι 51.400 γιατί δε με βαλατε;

δεν το είδα cacao μου, συγνώμη!!!!

καλημέρα κόρες!!!!

childrenkiss1.jpg

  • Μου αρέσει 1

1527894gvxcsdbcpz.gif
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, καλημέρα!!!!!!!!! Τι μου κάνετε; Εγώ τρέχω και δε φτάνω.....με δουλειά, σπίτι, παιδιά, διδακτορικό. Πολλά καρπούζια κάτω από τη μασχάλι και προσπαθώ να την ξεχειλώσω. χαχαχαχαχαχαχα

Με το βάρος μου τα πάω σχετικά καλά. Μπαλαντζάρω μεταξύ 48 - 50. Συνήθως μετά το ΣΚ πιάνω τα 49 - 50, αλλά από Τρίτη - Τετάρτη και μέχρι την Παρασκεύ πέφτω άνετα στα 48. Δεν τρώω πολύ καλά. Περιορίζομαι στο πρωινό, στη δουλειά σπάνια θα καταφέρω να φάω, το μεσημέρι τρώω στο πόδι, ταΐζοντας τα παιδιά, πλένοντας πιάτα, κλπ. και το βράδυ έχω σχεδόν καθημερινά να τελειώσω εκκρεμότητες της δουλειάς και του διδακτορικού και επιπρόσθετα είμαι κομμάτια. Αν φάω, λοιπόν, μετά με πιάνει μια τρελή υπνηλία και δεν μπορώ να δουλέψω.... Φαύλος κύκλος....

Σας διαβάζω σχεδόν καθημερινά και είμαι μαζί σας, έστω και νοερά! Μπράβο στις απώλειες και στην επιμονή σας!!!!!!!!! Είστε όλες κουκλάρες!

Cacao μου, καλή επιτυχία στην επεμβασούλα!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από εμένα! Mkcm, με τόοοσο τρέξιμο, πότε να προλάβεις να φας κιολας!!!! Με το διδακτορικό πότε λες να ξεμπερδέψεις, να σου φύγει κτ από πάνω σου! Τελικά ο κολλητός σου με την κοπέλα του, τί έκανε; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mkcm είπε:

Κορίτσια, καλημέρα!!!!!!!!! Τι μου κάνετε; Εγώ τρέχω και δε φτάνω.....με δουλειά, σπίτι, παιδιά, διδακτορικό. Πολλά καρπούζια κάτω από τη μασχάλι και προσπαθώ να την ξεχειλώσω. χαχαχαχαχαχαχα

Με το βάρος μου τα πάω σχετικά καλά. Μπαλαντζάρω μεταξύ 48 - 50. Συνήθως μετά το ΣΚ πιάνω τα 49 - 50, αλλά από Τρίτη - Τετάρτη και μέχρι την Παρασκεύ πέφτω άνετα στα 48. Δεν τρώω πολύ καλά. Περιορίζομαι στο πρωινό, στη δουλειά σπάνια θα καταφέρω να φάω, το μεσημέρι τρώω στο πόδι, ταΐζοντας τα παιδιά, πλένοντας πιάτα, κλπ. και το βράδυ έχω σχεδόν καθημερινά να τελειώσω εκκρεμότητες της δουλειάς και του διδακτορικού και επιπρόσθετα είμαι κομμάτια. Αν φάω, λοιπόν, μετά με πιάνει μια τρελή υπνηλία και δεν μπορώ να δουλέψω.... Φαύλος κύκλος....

Σας διαβάζω σχεδόν καθημερινά και είμαι μαζί σας, έστω και νοερά! Μπράβο στις απώλειες και στην επιμονή σας!!!!!!!!! Είστε όλες κουκλάρες!

Cacao μου, καλή επιτυχία στην επεμβασούλα!

mkcm που είσαι!!!!!!!! μας έλειψες, να μας γράφεις πιο συχνά!!! Μπράβο, στη συντήρηση είσαι σούπερ!!! Αλλά 48 μου φαίνεται πολύ λίγο, πάρε και καμμία βιταμινούλα (το χαβά μου εγώ, μην δίνεις σημασία χαχαχαχαα). Λοιπόν κάθε Τετάρτη θέλω  να μας γράφεις, να δίνεις το παρόν. και να μας λες τα νέα σου.Τι λές?


1527894gvxcsdbcpz.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


mkcm εχθες σε σκεφτομουνα !! και λεω παειι το κοριτσι μαςςςς ξεχασε !!! :-)

λιγη υπομονη τουλαχιστον να τελειωσεις με το διαβασμα να σου φυγει ενα βαρος !με το σπιτι ολα καλα? τακτοποιηθηκατε ??!!

αχχ κατερινακι ποτε θα ρθει και η δικη μου σειρα να  μου λες τα 45 ειναι πολυ λιγα , να παρω και εγω καμια βιταμινουλα!!!!?:-(

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, gmnth03 είπε:

mkcm εχθες σε σκεφτομουνα !! και λεω παειι το κοριτσι μαςςςς ξεχασε !!! :-)

λιγη υπομονη τουλαχιστον να τελειωσεις με το διαβασμα να σου φυγει ενα βαρος !με το σπιτι ολα καλα? τακτοποιηθηκατε ??!!

αχχ κατερινακι ποτε θα ρθει και η δικη μου σειρα να  μου λες τα 45 ειναι πολυ λιγα , να παρω και εγω καμια βιταμινουλα!!!!?:-(

σύντομα σύντομα, σαν να σε βλέπω τσουκου τσουκου τα χάνεις αργά αλλά σταθερά!!!

πως είσαι σήμερα, πονάς?

 

εγώ σήμερα δεν πονάω πουθενά αλλά πεινάωωωω παντού!!!!!!!!!!!!

How-Much-Milk-Should-Baby-Be-Drinking-Ph

newborn-feeding-cues-main.jpg?x43781

 

 


1527894gvxcsdbcpz.gif
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!!

Σ ευχαριστώ βρε mkcm.Βασικα σήμερα θα πάω να μαζέψω την αξονική μου από τον γιατρό γτ δε ξέρω τι θα κάνω.Ψιλοφοβηθηκα και το σκέφτομαι.Συν ότι έτσι όπως πήγε το πράγμα θα κοστίσει 1000 ευρουλακια και όχι 300:blink:

Χάλασα και τη δίαιτα χθες που πήγαμε σε κάτι γενεθλια θα ξαναρχίσω αύριο.Λεω μιας και τη χαλασα χθες να φάω κανονικά σήμερα.Παντως δε νιώθω ότι δε μπορώ να συνεχίσω στη πορεία θα δείξει γιατί αν δω ότι δεν αντέχω θα σταματήσω.


Lilypie Kids Birthday tickers
3231580x15ta1yz3w.gif
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου!!!!!!!!! Μου έχετε λείψει πολύ......

Αχ, με το διδιακτορικό έχω βάλει χρονοδιάγραμμα να ξεμπερδέψω μέχρι τα Χριστούγεννα. Είναι πρότζεκτ που το τρέχω παράλληλα και στη δουλειά, οπότε δε με παίρνει έτσι κι αλλιώς να το τρενάρω... Τα κεφάλια μέσα και πολύ δουλειά, λοιπόν, για αρκετούς μήνες ακόμα...

Με τον κολλητό μου εμείς είμαστε οκ. Η αλήθεια είναι ότι βλεπόμαστε 1 - 2 φορές την εβδομάδα μόνο, συνήθως την Παρασκευή το βράδυ που είμαι λάσκα και άλλη μια φορά μες στην εβδομάδα (αν έχω χρόνο) ή μέσα στο Σ/Κ πρωί ή απόγευμα, γιατί εκείνος μπορεί τις καθημερινές που εγώ συνήθως το βράδυ δουλεύω.

Συγκατοικεί τώρα με την κοπελιά και έχουν αρχίσει τα όργανα... Εκείνη το βλέπει τελικά, όπως του το είχα πει πιο "σοβαρά", εκείνος το βλέπει ως συγκατοίκηση, όπως θα το έβλεπε αν μοιραζόταν ένα διαμέρισμα με έναν φίλο του. Του τη σπάνε πολλά πράγματα και δε βοηθάει κιόλας που ήρθε εκείνη στο δικό του χώρο. Μονίμως παραπονιέται ότι "ασφυκτιά", κλπ., ότι τον πιέζει, ότι θέλει να αλλάξει πράγματα στο σπίτι, ότι δεν έχει το χώρο και το χρόνο του, κοκ. Εγώ του έχω πει ότι έχει άδικο, γιατί εφόσον ζει κι εκείνη στο σπίτι αυτό - δε φιλοξενείται - έχει το δικαίωμα να εκφέρει γνώμη κι επίσης, δεν μπορεί να την αντιμετωπίζει ως "παρείσακτη". Επιπόλαιος.... Νομίζω, είναι θέμα χρόνου να λήξει το πράγμα και δυστυχώς δε θα λήξει καλά.

Με εμάς εκείνη δεν έχει καμία επαφή. Της τη σπάνε τα παιδιά, δεν αντέχει να τα ακούει, κλπ. και οι Παρασκευές έτσι κι αλλιώς είναι quality time για μένα και τον κολλητό μου, ακόμα και να μη βγούμε βόλτα, μετά από λίγο πάει ο άντρας μου για ύπνο και καθόμαστε οι δυο μας και τα λέμε, οπότε δεν της λέει να έρθει. Του έχω πει κάποιες φορές να έρθουν παρέα, να παραγγείλουμε να φάμε κάτι, κλπ. ενώ θα κοιμούνται τα παιδιά για να "δεθούμε" λίγο, αλλά δε θέλει να τη φέρει, βλέπει λέει τις Παρασκευές ως "διέξοδο", αλλά έτσι κι αλλιώς κι εκείνη δε γουστάρει πολύ και μάλιστα αντιπαθεί σφόδρα τον άντρα μου :shock:(πρέπει να είναι ο μοναδικός άνθρωπος στον πλανήτη που τον αντιπαθεί, είναι αντικειμενικά αυτό που λέμε ψυχούλα, εγώ είμαι η bitch.... χαχαχαχαχαχα).

Αυτά. Τις Τετάρτες θα μπαίνω κορίτσια και θα δίνω τις μετρήσεις μου..... και θα σας λέω και τα νέα μου. (Τα δικά σας τα διαβάζω κάθε μέρα, δε σας έχω ξεχάσει καθόλου).

Φιλούρες στις κουκλάρες (inside and outside)!!!!

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, mkcm είπε:

Καλημέρα κοριτσάκια μου!!!!!!!!! Μου έχετε λείψει πολύ......

Αχ, με το διδιακτορικό έχω βάλει χρονοδιάγραμμα να ξεμπερδέψω μέχρι τα Χριστούγεννα. Είναι πρότζεκτ που το τρέχω παράλληλα και στη δουλειά, οπότε δε με παίρνει έτσι κι αλλιώς να το τρενάρω... Τα κεφάλια μέσα και πολύ δουλειά, λοιπόν, για αρκετούς μήνες ακόμα...

Με τον κολλητό μου εμείς είμαστε οκ. Η αλήθεια είναι ότι βλεπόμαστε 1 - 2 φορές την εβδομάδα μόνο, συνήθως την Παρασκευή το βράδυ που είμαι λάσκα και άλλη μια φορά μες στην εβδομάδα (αν έχω χρόνο) ή μέσα στο Σ/Κ πρωί ή απόγευμα, γιατί εκείνος μπορεί τις καθημερινές που εγώ συνήθως το βράδυ δουλεύω.

Συγκατοικεί τώρα με την κοπελιά και έχουν αρχίσει τα όργανα... Εκείνη το βλέπει τελικά, όπως του το είχα πει πιο "σοβαρά", εκείνος το βλέπει ως συγκατοίκηση, όπως θα το έβλεπε αν μοιραζόταν ένα διαμέρισμα με έναν φίλο του. Του τη σπάνε πολλά πράγματα και δε βοηθάει κιόλας που ήρθε εκείνη στο δικό του χώρο. Μονίμως παραπονιέται ότι "ασφυκτιά", κλπ., ότι τον πιέζει, ότι θέλει να αλλάξει πράγματα στο σπίτι, ότι δεν έχει το χώρο και το χρόνο του, κοκ. Εγώ του έχω πει ότι έχει άδικο, γιατί εφόσον ζει κι εκείνη στο σπίτι αυτό - δε φιλοξενείται - έχει το δικαίωμα να εκφέρει γνώμη κι επίσης, δεν μπορεί να την αντιμετωπίζει ως "παρείσακτη". Επιπόλαιος.... Νομίζω, είναι θέμα χρόνου να λήξει το πράγμα και δυστυχώς δε θα λήξει καλά.

Με εμάς εκείνη δεν έχει καμία επαφή. Της τη σπάνε τα παιδιά, δεν αντέχει να τα ακούει, κλπ. και οι Παρασκευές έτσι κι αλλιώς είναι quality time για μένα και τον κολλητό μου, ακόμα και να μη βγούμε βόλτα, μετά από λίγο πάει ο άντρας μου για ύπνο και καθόμαστε οι δυο μας και τα λέμε, οπότε δεν της λέει να έρθει. Του έχω πει κάποιες φορές να έρθουν παρέα, να παραγγείλουμε να φάμε κάτι, κλπ. ενώ θα κοιμούνται τα παιδιά για να "δεθούμε" λίγο, αλλά δε θέλει να τη φέρει, βλέπει λέει τις Παρασκευές ως "διέξοδο", αλλά έτσι κι αλλιώς κι εκείνη δε γουστάρει πολύ και μάλιστα αντιπαθεί σφόδρα τον άντρα μου :shock:(πρέπει να είναι ο μοναδικός άνθρωπος στον πλανήτη που τον αντιπαθεί, είναι αντικειμενικά αυτό που λέμε ψυχούλα, εγώ είμαι η bitch.... χαχαχαχαχαχα).

Αυτά. Τις Τετάρτες θα μπαίνω κορίτσια και θα δίνω τις μετρήσεις μου..... και θα σας λέω και τα νέα μου. (Τα δικά σας τα διαβάζω κάθε μέρα, δε σας έχω ξεχάσει καθόλου).

Φιλούρες στις κουκλάρες (inside and outside)!!!!

mkcm, κι εμάς μας έχεις λείψει πολυυυυυυυυυυυυυυυυυ, χαίρομαι που θα μπαίνεις κάθε Τετάρτη να μας λες τα νέα σου. Μου αρέσει ο τρόπος που γράφεις  και η δυναμικότητά σου!!!

 

 

καλημέρα κόρες!!!! (εχθές πεινούσα πολύ όλη μέρα, μασαμπούκιασα τα πάντα αλλά δεν πειράζει μάλλον το χρειαζόμουν)

καλή Παρασκευή!!!! η αγαπημένη μου μέρααααααααα ήρθεεεεεεεεεεε

xaxa.gr-paraskevi1.png


1527894gvxcsdbcpz.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...