Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 39 λεπτά , Kiddo είπε:

      Όχι γιατί και στο ψυγείο μικρότερη θερμοκρασία των 25 είναι..!

      Ο δικός μου ο γιατρός τουλάχιστον για τις κλειστές ληγμένες μου είχε πει ότι μπορούν να χρησιμοποιηθούν μέχρι και 2-3 μήνες μετά χωρίς φόβο.. για τις ανοιχτές λόγω του ότι έχουν πάρει αέρα αλλοιώνεται η ουσία οπότε και μπορεί να χρησιμοποιηθεί μάξιμουμ μέχρι και ένα μήνα μετά άντε 2-3 μέρες δηλαδή παραπάνω από τις 28 που λένε στις οδηγίες αλλά ως εκεί.. μου είχε πει τουλάχιστον να μην την χρησιμοποιήσω αν είναι περισσότερο διάστημα ανοιχτή.. 

      Το ιδανικότερο είναι να ρωτήσεις το δικό σου γιατρό και ότι σου πει..!

      Με το καλό η αυχενική σας να είναι όλα καλά!!

      Να μην σε αγχωνει, τα συμπτώματα υποχωρούν μπαίνοντας στο δεύτερο τρίμηνο είναι απόλυτα φυσιολογικό! Τη προγεστερόνη σιγά σιγά θα στην σταματήσει τελείως γιατί πλέον αναλαμβάνει ο πλακούντας τα μωράκια.. μη σε φοβίζει, δεν είναι από αυτό! Τα συμπτώματα σχετίζονται με την χοριακη η οποία πλέον μειώνεται και σταθεροποιείται όπου και θα συνεχίσει στα ίδια επίπεδα στην υπόλοιπη διάρκεια της κύησης.. εξού και η υποχώρηση των έντονων συμπτωμάτων..!

      Για το οτιδήποτε όμως και αν σε ανησυχεί να μην διστάζεις να στέλνεις στον γιατρό σου, δουλειά του είναι και εσύ πρέπει να νοιώθεις ασφάλεια με ότι διαφορετικό και αν αισθάνεσαι ιδίως με διδυμακια..!

      Σε ευχαριστώ πολύ! 

      πρίν από 7 λεπτά , anast. είπε:

      Τα συμπτώματα συνήθως έρχονται και φεύγουν και κάποια στιγμή σταματούν..Εμένα για παράδειγμα από την 10η εβδομάδα είχαν σταματήσει. 

      Σ ευχαριστώ πολύ!!

      • Μου αρέσει 2

CAFE ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΝΑΥΤΙΚΩΝ


Recommended Posts

Καλησπέρα στις θαλασσοδαρμένες φιλενάδες εδώ..Σήμερα έχω τα νεύρα μου ..προσπαθούσαμε για πάνω από ώρα να μιλήσουμε με τον άντρα μου και είχαμε χάλια σήμα έπεφτε διαρκώς η γραμμή...άντε πάλι να πάρει να περιμένω και αυτό το βιολί γινόταν από τις 9 παρα εως τις 10μιση οπότε τα παρατήσαμε. Τπτ δεν είπαμε σχεδόν..

Αντε να γίνει υποχρεωτικό το ιντερνετ στα βαπόρια μπας και ηρεμήσουμε.

Λοιπόν εγώ είμαι στο παρά τσακ να πάω διακοπές στη Σύρο με τις φίλες μου...και τη μικρή εννοείται φυσικά. Ο νονός της μικρής (ναυτικός και αυτός φυσικά....υποπλοίαρχος σε καράβι της ΑΝΕΚ που κάνει το δρομολόγιο Σύρο κλπ) μας ψήνει...και τελικά μάλλον θα το τολμήσω...Τώρα σκέφτομαι αν αξίζει τον κόπο να πάρω το αυτοκίνητο (καθώς θα έχω ένα δρομολόγιο από Χανιά για Πειραιά και άλλο ένα από Πειραιά για Σύρο)...ή μήπως θα μου πάει ο κούκος αηδόνι με τα εισιτήρια; Τι λες εσύ Πασχαλίτσα; Μάλλον πιο φτηνό θα βγει να νοικιάσουμε στη Σύρο. Απλά με τα συμπράγκαλα λίγο θα ταλαιπωρηθώ..δεν ξέρω το σκέφτομαι.Από τη μια θα ξελαμπικάρουμε και εγώ και η μικρή και από την άλλη...είναι λιγο ξεσηκωμός. Ωστόσ Σύρο δεν έχει τύχει να πάω ποτέ και αφού θα έχω και καλη παρέα...τι λετε;

Κατα τα άλλα 1η Αυγούστου αρχίζει η άδεια...ως και τις 27...μετά θα δουλεψω για 3 μέρες και μετά από 1η Σεπτ. έχω πάλι άδεια γιατί ξεκινάει η μικρή παιδικό σταθμό και έχουμε το διάστημα προσαρμογής (αχ βαχ)...

Εσείς τι σχέδια έχετε για διακοπές;

Καλά η Τζίνι μόλις γύρισε...αλήθεια σκέφτεσαι να πας και πουθενά αλλού;

Εχει σχεση δηλαδη με στατιστικη ή ειπα βλακεια?

Ναι η αληθεια ειναι πως οταν εχεις παιδακι το μυαλο σου ειναι συνεχεια εκει. Δεν το λεω εκ πειρας, επειδη τωρα πλεον που εχουμε τον μπεμπουλη μας δεν εργαζομαι αλλα και τις μερες που πρεπει να λειψω καποιες ωρες σε εξωτερικες δουλειες και δεν μπορω να τον παρω μαζι μου λογω ζεστης, μου λειπει πολυ και τον εχω συνεχεια στο μυαλο μου. Φαντασου εσυ που θα λειπεις ωρες.

Κουκουτσάκι όχι δεν είναι τόσο με στατιστική αν και εμπεριέχεται αρκετά και αυτή...Αναγκαστικά έχω γίνει εξπέρ στα στατιστικά πακέτα ανάλυσης, αλλωστε και στο μεταπτυχικό είχαμε από τα 9 μαθήματα τα 2 στατιστικής υποχρεωτικά (περιγραφική, επαγωγική και spss)...Εμείς ασχολούμαστε κυρίως με θέματα κοινωνιολογιας της εκπαίδευσης, και ομάδες στόχοι είναι οι μαθητές και οι εκπαιδευτικοί ειδικών κατηγοριών δηλ. οι ομογενείς, οι αλλοδαποί, οι παλλινοστούντες, οι μειονοτικές ομάδες κλπ..Μ'αρέσει πολύ η δουλειά μου αλλά ώρες ώρες ειναι εξαντλητική. Μεχρι τα χριστούγεννα σχεδόν ήμουν σε άδεια ανατροφής και είχα αφιερωθεί αποκλειστικά στη μικρή..μετά ήρθαν οι ειδικές δυνάμεις (μαμά) γιατί ήταν πολύ μικρή για παιδικό δεν ήθελα να την πάω πριν κλείσει τα 2 της χρόνια...τώρα ακόμα είναι η μαμά μου εδώ (μια που λείπει κ ο άντρας μου) αλλά από Σεπτέμβρη όλα θα αλλάξουν. Άντε να δουμε και με αυτή την αλλαγή πώς θα πάμε.

Αυτά για σήμερα...

Α, πεταλούδα...είσαι ο θηλυκός "Μπομπ ο Μάστορας"!! Εύγε! Βασικά όλες οι γυναίκες των ναυτικών, λιγο ή πολύ αναγκαζόμαστε κ γινόμαστε πολυτεχνίτισσες...έτσι δεν είναι;:rolleyes:


age.png

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κοριτσια γεια σας :D

Τρεχω ολη μερα με τον μικρο..αντε ωα βγαλουμε αυτο το δοντακι γιατι ολο γκρινια ειναι το καημενο, ταλαιπωρειται.

Πεταλουδα μου ποσο συμφωνω μαζι σου για το θεμα της βουλης..αααχχχχ!!! Αυτοι οι ανθρωποι δεν προκειται να βαλουν μυαλο και παρ'ολο το τετραστιο χρεος ολο και κατι θα τσεπωνουν απο τα δανεια που εχουμε παρει. Σαν δεν ντρεπονται οι ξετσιποτοι :!::!::!:

Τζινι καλωσηρθες. Μπραβο σου που τα καταφερνεις με τρια παιδακια.

Merjana ηταν τραγικο αυτο που συνεβη. Την τρελα καποιου να την πληρωνουν τοσες αθωες ανθρωπινες ψυχες. Θανατικη ποινη ψηφιζω εγω και γρηγορα:!:

Κελλυ μου μακαρι κι ο δικος μου να ητανε μονο 4 μεσα γιατι εμεις φτανουμε μεχρι και 8 :-( αλλα μετα ειναι περιπου 4 εξω.

Πασχαλιτσα μου τι κανεις? Η κορουλα σου ποσο ειναι?

Μολις μιλησαμε και με τον αντρουλη μου. Ειναι στον Αγιο Μαυρικιο και φορτωνουμε πετρελαιο για το καραβι γιατι ξεμεινανε...3 μερες θα κανουν :shock:


«Η γλώσσα της καρδιάς δεν έχει ανάγκη από λέξεις για να εκφραστεί. Είναι γραμμένη στα μάτια.»

(Αλφόνς Λαμαρτίν)

Link to comment
Share on other sites

Ayla χαιρετω :D

Να πας κοπελα μου ταξιδακι να ξεσκασεις. Και η μικρουλα σου πιστευω θα το απολαυσει. Νομιζω πως ειναι καλυτερο το να νοικιασεις εκει γιατι ειναι και μεγαλη η αποσταση με το καραβι και λογικα θα ειναι λιγο χτυπημενες οι τιμες και ειδικα τον αυγουστο.

Να πας, να πας με τα χιλια! Κι εγω αν μπορουσα θα πηγαινα με χιλια καπου κοντα στη θαλασσα.


«Η γλώσσα της καρδιάς δεν έχει ανάγκη από λέξεις για να εκφραστεί. Είναι γραμμένη στα μάτια.»

(Αλφόνς Λαμαρτίν)

Link to comment
Share on other sites

Ayla δεν το συζητάω, να πάτε και να περάσετε τέλεια!!!! Ούτε και εγώ έχω πάει Σύρο, αλλά λένε οτι είναι τέλεια!!! Ο Θ. ήταν τα πρώτα 3 χρόνια στην σχολή της Σύρου και μετά το 4ο το έκανε στον Ασπρόπυργο!

Για το αμάξι τώρα, εξαρτάται απο το πόσες μέρες έχεις σκοπό να μείνεις! Αν πας για λίγες τότε δεν συμφέρει αν πας για πολλές το παίρνεις! Αλλά όπως το είπες, χωρίς αμάξι και με παιδί θα είναι πακέτο, ειδικά αν πάρετε πολλά πράγματα!

Όσες έχετε παιδάκι, ayla kai Pashalitsa βάλτε tickeraki με την ηλικία των μικρών σας!


eNortjKzUjI0MTQzN1ayBlwwFYAC0w,,02.pngeNortjKzUjI0NTUzNlCyBlwwFYYC0Q,,22.png

eNortjKzUjIysDQxMlKyBlwwFXsC0A,,26.png

Link to comment
Share on other sites

Για την ώρα όμως ο Αυγούστος θα είναι "μοναχικός" μήνας...διακοπές χωρίς τον άντρα μου δεν είναι διακοπές...έτσι σκέφτομαι να πάω στο χωριό Νότια Κρήτη που έχουμε ένα σπίτι εκεί και είναι φάτσα κάρτα στο λυβικό πέλαγος ...τι να σας πω κορίτσια εκεί έχω περάσει τα πιο όμορφα καλοκαίρια μου....Δεν ξέρω όμως προβληματίζομαι λιγο γιατί είναι ψιλοαπομόνωση και αν συμβεί κάτι με τη μικρή πού θα τρέχω...είναι πολύ μακριά από το Ηράκλειο που είναι οι γιατροί κ τα λοιπά..Μήπως είμαι υπερβολική;

βασικα θα πηγαινα τρεχοντας κ ας μην εχω ξεπερασει στο 100% την αγοραφοβια που απεκτησα καποια χρονια πριν. αν εχεις δικους σου ανθρωπους, ή αλλους που τους γνωριζεις χρονια να πας. αν δεν πας, πες μου να ερθω εγω!!!!:tongue:

παρε κ ενα πεντακιλο μπεταντιν να εχεις ευκαιρο για τη μικρη!

μια κενακομπ επισης, κ σιγουρα μην ξαχασεις κουνουπιερα! οχι σν εμενα το βουρλο που τις ξαχασα κ τα σκεπαζα σαν παπαγαλους τα διδυμα!!!!

Tzini, που είσαι; Εσένα φεύγει ο άντρας σου τώρα κοντά ε;

αυριο θα ξερει οριστικα. μαλλον τελος αυτης της βδομαδας. ισως αρχες της αλλης. εκτος απο την ετησια επιθεωρηση που του βγαινει φετος, αλλαζει δρομολογια το πλοιο κ παει νιγηρια και γυρω γυρω συχνα:shock:!!!!!

ΝΑΙ ΝΑΙ ΝΑ ΠΑΣ ΚΡΗΤΗ...ΕΧΩ ΕΡΩΤΑ ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΝΗΣΙ:)...ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΑ..ΠΑΝΤΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΒΡΩ ΕΝΝ ΚΡΗΤΙΚΟ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΚΑΤΣΕ..;)..ΤΟΥΣ ΘΕΩΡΩ ΠΙΟ ΝΤΟΜΠΡΟΥΣ ΚΑΙ ΟΤΙ ΛΕΝΕ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝΕ...ΟΠΩς ΕΙΝΑΙ Ο ΜΠΑΜΠΑΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΑΣ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ ΚΡΗΤΙΚΟΣ...ΕΣΥ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΕΙΣΑΙ??

ταμαμ! μια απο τα ιδια, μονο που τελικα πηρα μανιατη!

Εχεις δίκιο για αυτή την αμηχανία που λες ...τις πρώτες στιγμές όταν μετά από καιρό συναντιόμαστε πάλι...Είναι πάντως απίστευτο συναίσθημα αυτό το φτερούγισμα από πεταλούδες στο...στομάχι (μα τι περιγραφή ε;) ...που νιώθω όταν είναι να τον δω...Λες και είμαι 15 χρονών μαθητούδι ώρες ώρες....

Για αυτό σας λέω...έχουμε και τα θετικά μας εμείς οι γυναίκες των ναυτικών!!!

μια χαρα τα λετε κ οντως ισχυουν ολα ταυτα!

ελα μου ντε ομως που μετα θελει κ νομιζει οτι μπορει να κοιμαται οτι ωρα θελει κ οσο θελει? κ τα παιδια καλε μου χασμπανε θα αλλαξουν το προγραμμα τους γαι εσενα? δεν νομιζω, δεν νομιζω!!! ή την μονιμη αναβολη μαστορεματων στο σπιτι? ασε μη πιασουμε παλι αυτο το θεμα, γιατι θα γραψω κ αλλα στη λιστα μεχρι να φυγει!!!!!!

Κοριτσια να σας ρωτησω..

Εσεις στελνετε γραμματα στον αντρα σας? :?::?::?:

καποτε εστελνα συνεχεια! μετα τον ερχομο του πρωτου παιδιου, δεν ειχα τοσο χρονο. οταν μας ηρθαν κ τα διδυμα νιεντε χρονος... φινιτο λα μουζικα πασατο λα φεστα! αποκλεστικα μαιλς!

Χρωστάω κάτι να πω στην Κέλλυ που έχει σχέση με όσα λέγατε πριν! Ένα αγόρι που θα βρεθεί από δόκιμος στα κρουαζιερόπλοια μέχρι τα 30 ας πούμε, θα δυσκολευτεί πολύ να κάνει νορμάλ σχέση... Φυσικά με το κατάλληλο άτομο θα την προσπαθήσει και θα την παλέψει αλλά η νοοτροπία αποβάλλεται πολύ δύσκολα... Η νοοτροπία ότι η γυναίκες και οι σχέσεις είναι χαρτοπετσέτες που τις χρησιμοποιούμε και τις πετάμε εννοώ... Και συμφωνώ ότι οι αρχές που έχει πάρει ένας άνθρωπος παίζουν μεγάλο ρόλο αλλά είναι σα να προσπαθείς να είσαι άγγελος μέσα στην κόλαση! Κάποιοι/ες το καταφέρνουν και μαγκιά τους! Μετρημένοι στα δάχτυλα εννοείται! :D

Κέλλυ μου, σου εύχομαι να έχεις πολλή υπομονή και να τον διδάξεις πως είναι να έχεις ΑΛΗΘΙΝΗ σχέση...

Τώρα δεν ξέρω πόσο τρελή μπορεί να φανώ αλλά δεν θα με ένοιαζε ΟΠΟΥ και να πήγαινε το παιδί μου αρκεί να ήταν καλά! Αν αυτό ήθελε, ας το ζούσε! Εγώ θα της έδινα συμβουλές πως να προφυλάξει την υγεία της! Γιατί την ηθική τη διδάσκεις πολύ νωρίτερα αλλά είναι να το έχει και μέσα του ο άνθρωπος να ξέρει να βάζει όρια!

ασε που αν εχει βρεθει απο τοσο νωρις σε κρουαζιεροπλοια, μπορει κ ο ιδιος να μην εχει εμπιστοσυνη στη συμτροφο του εδω, λογω πρωσοπικης εμπειριας (απο τον ιδιο εννοω),

αλλα να σας πω οτι ενας πολυ καλος μας φιλος, που δοκιμασε απλα τα κρουαζπλ (αν θυμαμαι καλα στο λουη), δεν ασχοληθηκε καθολου με τετοια σπορ. γι αυτο κ αλλωστε δεν ηθελε να καθησει κι αλλο. ασε που η ατακα του ηταν! απο δημαρχος, κλητηρας δεν γινομαι! κ μετα πεντρευτηκε μια κοπελουδα κ νοικοκυρευτηκε!

ποια ειναι αυτη η εταιρεια που ο καπετανιος και ο υποπλοιαρχος εχουν skype????Αν θελεις απαντας.Εγω ξερω μεχρο τωρα απο γνωστο μου πως ο χανδρης εχει ιντερνετ με προπληρωμενη καρτα μονο για mail για όλο το πλήρωμα.

βαλε κ την costamare k thn metrostar στη λιστα.

Θα συμφωνήσω και εγώ με την πασχαλίτσα...Το ζητούμενο είναι να βρει την ευτυχία το παιδί μου και να έχει την υγεία του. Το τελευταίο πράγμα που θέλω να κάνω είναι να βγάλω όλα τα απωθημένα μου πάνω στο παιδί και να το "χρησιμοποιήσω" για όσα εγώ δεν μπόρεσα να κάνω. Τα δικά μου όνειρα δεν πάει να πει ότι είναι και τα όνειρα του παιδιού μου. Αν το καταλάβουμε αυτό τότε έχουμε πιθανότητα να ευτυχήσουν τα παιδιά μας.

Κορίτσια εγώ δεν του έχω γράψει ποτέ γράμμα και να του το στείλω! Του γράφω γράμματα που τα κρατάω εδώ!!! Εννοείται πως δεν έχουν ιντερνετ για ιδιωτική χρήση και επίσης δε μπορώ να του στείλω ρε γμτ φωτογραφίες από το κινητό..Μόνο sms μπορεί να δεχτεί....Με άλλα λόγια δεν έχει καμία εικόνα από το πως μεγαλώνει η μικρή και αυτό με πληγώνει πολύ. Πάλι θα πάθει σοκ όταν την δει.

Κατα τα άλλα μόλις μιλήσαμε...καλα είναι το καλό μου αγοράκι.....Ανοιχτά της Κορέας ακόμα και περιμένουν. Μάλλον θα πάνε Αμερική μετά αλλά και πάλι τπτ δεν είναι σίγουρο.

στην πρωτη παραγραφο συμφωνω ωσαν την τριλιζα.

γιατι μονο σμσ? μηπως δεν εχει ρυθμισει κατι καλα στο κουνητο του? μηπως το πηρε η μικρη κ του αλλαξε τα φωτα? μηπως να μικραινεις το size στις φωτο?

Σιγά την έμπνευση καλέ, παρέα έψαχνα η έρμη!

Κέλλυ, καμια σημασία δεν έχει αν είμαστε παντρεμένες ή όχι, σημασία έχουν μόνο τα παιδιά, αυτά είναι που διαφοροποιούν τη σχέση... Κατά τα άλλα ΟΛΕΣ εδώ έχουμε σχέση με κάποιον θαλασσινό και αυτό είναι που έχει τη μέγιστη σημασία...

καλα οχι εμπνευση απλα ειχες! οιστρο φοβερο!

να σαι καλα ρε πασκαουλε!!!

Άντε καλέ, μη φοβάσαι έχω βάλει τον αδελφό μου να τους φυλάει!!!:tongue::tongue::D

πες του να πανε κ πιο κατω οσονουπω πλιιιιζ!

Στο κατάστημα πωλήτρια με άλλη μία κοπέλα.

Για λίγο πήγα, που με πίεζαν όλοι, έξω δεν υπήρχαν δουλειές κ έτσι το αποφάσισα. Δεν άντεξα βέβαια, πολύ πίεση, πολλά είδαν κ εμένα τα ματάκια μου, δεν ήθελε κ ο ....... κ σταμάτησα.

πωω! τι μου θυμισες τωρα! το 2004 μου σκανε ενα παρακαλετο απο μια ετερεια που δουλευα, να παω στο καταστηαμ στο πλοιο (ανδρο-τηνο-μυκονο-ραφηνα), για 2 βδομαδες! ρε τι ψωμια ηταν αυτα που κυκλοφορουσαν εκει μεσα!!!! τυφλα στα γαλωνια λεμε!!!!

(εντελει δεν μου λυσατε την απορια! ετερεια, εταιριας πως στο δια κλινεται? α! κ εχω κ μια φρεσκια απορια πασκουαλε: γλυτωνω ή γλιτωνω?)

Χαχα! Σας έχω τρομοκρατήσει μάλλον αλλά δεν θέλω να μου πει καμία μετά ότι δεν τα είπα!:D

new born μπιν λαντεν!!!

αυτο με τις εντολες το εχει και ο δικος μου...........:confused::confused: τα νευρα μου....τι θεση εχει?εμενα ειναι καπετανιος.τι μεταφερουν?

εμεις βρε παιδια, ευτυχως αυτο το χουι δεν το εχουμε!:D

Σε όλες τις εταιρίες είναι 4 μέσα 3 έξω για τον καπετάνιο;

no way!

Για να δούμε τώρα, είναι η τρίτη φορά από το πρωί που προσπαθώ να δημοσιεύσω και με βγάζει εκτός... ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ!!!!!

k εγω εχω ενα θεμα σταθερα κ αμετακλητα! αν παει στο βροντο ολο αυτο που γραφω ξανα, μην με πειτε γαιδουρα, θα εχετε αδικο.

Τζίνι καλωσήρθες ελπίζω να πέρασες έστω και λίγο καλά... Όσο είναι δυνατόν με τρία μωρά παιδιά δηλαδή... Να σου πω, η μαμά τελικά ηρθε για καλό (σε ξαλάφρωνε από τα παιδιά) ή για κακο;;; Ε, ρε κακομοίρα μου και να το μάθει η πεθερούλα σου ότι πήγες τη μαμά σου εξοχή!!! Θα την πιάσει λύυυυυυυυυυυυυσσαααααααααααααααααααααα!!!!!:tongue::tongue::tongue:

μωρε για καλο ηρθε η μανα μου, αλλα ξερεις... να ψιλοεχει αποψη για ολα. παρε κ τα διδυμα στη θαλασσα, βαλτα στην πισινα (χωρις καν να εχω μπει εγω ή να εχω μιλησει με τον ιδιοκτητη για το οριο στο χλωριο), μην ψησει ο ν-εχουμε φαγητο, πολυ παχυ κρεας πηρε κτλ κτλ. (η μανα μου της κατοχης κ του παιδομαζεματος, ο ν μεγαλβμενος απο την νεοπλουτη πεθερα μου, που δεν ειχε ποτε ιδεα πως βγαινουν τα λεφτα! η δουλεια ειναι αγνωστη λεξη γαι την ιδια!)

καλα αν πηγαινα μονο με τον ν ευκολα τον επνιγα λεμε! τετοια τσικνα απο το κωλοκρεας που εψησε που κατω η πετρα επιασε λιγδα!!! εκτος του θεματος που εχουμε σε παγια φαση με το φαγητο-κρεας οπωςδηποτε (μεχρι κ εκει τα ντελιβερι τον μαθανε) ασε κ με το αλλο θεμα του υπνου!!!! απο την ωρα που ξυπναει μεχρι να ξυπνησει στα αληθεια, πρεπει να περασει στανταρ μια ωρα! κ η συλια να τρεχει περα δωθε!!!

ενα φοβερο αρνητικο που εχει η μανα μου: να ψυθιριζει ταχα μου στα κρυφα κ ο αλλος απεναντι σιγουρα να την καταλαβαινει!!!! οσες φορες κ να της το εχω πει, εκει το χαβα της!

Η ράδα είναι πολύ καλή περίπτωση, έχει ησυχία και δεν ανησυχείς και για τη θάλασσα κλπ. Βέβαια συνήθως στο μηχανοστάσιο ανοίγουν μεγάλες δουλειές στη ράδα που δεν δουλεύει η μηχανή αλλά εσείς εδώ μου είστε σχεδόν όλες καπετάνισσες!!!:D:D:D

Αναρωτιέμαι αν, όταν θα μπει το ίντερνετ. θα υπάρχει κάποιος περιορισμός τόσο στην ώρα χρήσης όσο και στις σελίδες που θα μπορεί να επισκεφθεί κάποιος...

το 1ο μου το εχει πει κ ο χασμπανος, κ ενας κουμπαρος μας 1ος μηχανικος! τρεχει κ δεν φτανει στη ραδα!

το 2ο ειναι στανταρ κανονας, αλλιως γονατιζει το συστημα. εδω κ μαιλ που στελνω στον ν, δεν μπορω να στειλω οτι θελω. πχ φωτοζ δεν στελνω, μεγαλο εξελ επισης οχι, γιατι σερνονται τα παντα μεχρι να το παρει. εχουν δημιουργηθρι ''θεματα'' με κατι κοπελες που στελνουν οτι να ειναι!

μονο κειμενο. και παλι με προσοχη. απο την καταληξη του εμαιλ του μπορεις να καταλαβεις αν μπορει να ''ελεγχεται'' κ απο την ετερεια κ απο τον κενρικο σερβερ ή αν ανοικει σε ανεξαρτητο φορεα. οποτε οταν με το καλο αποκτησετε ολες μαιλ εν πλω, προσεχετε παντα τι γραφετε!

Βρε κορίτσια τι ήταν και αυτό που έγινε στην Νορβηγία πολύ στενοχωρήθηκα..τόσοι νεκροί έτσι άδικα..χαριτολογώντας οι δύο κολλητές μου είπαν ότι αν έγινε κάτι τέτοιο μετά το ταξίδι μου στην Νορβηγία μήπως πρέπει να οργανώσω καμία βολτα μέσα στην Βουλή για το καλό του τόπου είπαν! :shock:

Τζίνι ελπίζω να περάσατε όμορφα στην μικρή σας απόδραση και να ξεκουράστηκες! Όπως είπε και η Πασχαλίτσα έτσι και το μάθει η πεθερά κάηκεςςςςςςς!

Πάρος Σολαρουίτα που είστε βρε κορίτσια?

αμα μπλεξεις εσυ σε παρεα με τον χασμπανο κ τον αλλο κομπαρο μας το μανο, θα ισωπεδωθει το μερος που θα πατησετε λεμε! μαυρογατοι ολε! κ εσυ τεκνο? οτ τριο στουτζες εδεσε!!!!

(μια φορα βρεθηκαμε ολοι μαζι στην πελοπονησσο το 2007 και εγινε παραναλωμα του πυρος!)

καλα η πεθερα θα παθει σοκ αν μαθει οτι πηγαμε διακοπες με την μαμα μου! μακαρι κιολας να παει μια κ εξω:lol::mrgreen::rolleyes:! βαρεθηκα να με ρωτανε τη κανει η πεθερα σου? και να απανταω: δυστυχως καλα!:cool::oops::twisted:

οταν ειχα παει στο εξοχικο της αδερφης μου στο καλο νερο, το 2008 εγκυος στη συλια, κ ειχε πει σε γνωστους οτι τρωω τα λεφτα του γιου της κ κανω τις διακοπες στην οικογενεια της αδερφη μου η ασχετη (διοτι απαιτουσε να της δωσει κ αλλα λεφτα ο ν κ καλα για την πολυκατοικια-κοινοχρηστα).

εννοειτε οτι ακομα δεν εχει παρει τφ, για να ευχηθει για τα παιδια!

Η εννοια της Κακομοιριας!


xmX3p2.png

XKuXp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κοριτσάκια μου!!!!

Όχι δεν έφυγα!! Εδώ είμαι, απλά έχω μπλέξει με δουλειές γιαυτό δεν έχω χρόνο να γράψω!!!

Τελικά από ότι μου είπε ο συζυγόπουλος σήμερα, χάλασε η συμφωνία με τον αγοραστή του βαποριού και θα το πάνε στην Ινδία για παλιοσίδερα.. 10 μέρες ταξίδι είναι απο το Dubai οπότε αρχές προς μέσα Αυγούστου το κόβω να έρχεται.. Τι να πω.. Δεν βγάζω άκρη πια..

Στην προηγούμενη εταιρία που ήταν ο Θ. είχε ο καθένας δικό του μαιλ ακόμα και το κατώτερο πλήρωμα και μπορούσε να στείλει και να λάβει όσα ήθελε χωρίς καμία χρέωση! Στην τωρινή έχει το μαιλ του βαποριού που μπορεί να μου στείλει και να του στείλω και απο ότι έχει μάθει στα καινούρια βαπόρια έχουν βάλει και internet και δορυφορική τηλεόραση!

Καλώς ήλθατε οι καινούργιες!!!!!

α! νταξ! εσυ μην κανεις σχεδια ρε κοπελα μου!

αμαν πια αυτος ο γκαντεμομαγνητης!

ποτε ηρθατε ολες καλε?!


xmX3p2.png

XKuXp2.png

Link to comment
Share on other sites

εχουν κ οι φιλες σου παιδια?

αλλιως δεν θα πηγαινα. ασε που χωρις τουτου δεν θα πηγαινα πουθενα. εστω κ με το γατο, θα πηγαινα!

Καλά η Τζίνι μόλις γύρισε...αλήθεια σκέφτεσαι να πας και πουθενά αλλού;

Α, πεταλούδα...είσαι ο θηλυκός "Μπομπ ο Μάστορας"!! Εύγε! Βασικά όλες οι γυναίκες των ναυτικών, λιγο ή πολύ αναγκαζόμαστε κ γινόμαστε πολυτεχνίτισσες...έτσι δεν είναι;:rolleyes:

σκεφτομαι πολυ σοβαρα να παω στο χωριο στα γιαννενα, αλλα επιφυλασσομαι, γιατι οσες φορες εχω τολμησει μακρινο οδικο ταξιδι με τη συλια, εχει ριξει πολυ εμετο το παιδι. εννοειτε πως αν παω, θα πεω με το βουμ βουμ (μαζντα) κ τη μαμα μου. ενταξει εκει θα την αντεξω! θα ειναι κ ο φαδερ μου, οποτε θα της χωνει κανενα μπινελικι να ισιωνει!

α! δεν σας ειπα το αλλο νεο:

η νταντα μας. πεθανε ο πατερας της. τις 2 προηγουμενες βδομαδες ηταν στην αρτα, στα μερη της. ηρθε σημερα. θα σταματησει. η μαμα της ειναι χαλια, ο αδερφος της δουλευει νυχθημερων κ ο πατερας της τους αφησε ενα πολυ μεγαλο χρεος! η μανα της τρελαθηκε, ειναι με χαπια. αν δεν κανουν αποδοχη κληρονομιας, χανουν το σπιτι τους. οποτε θα παει εστω να την εχει απο κοντα. αν δεν βρει δουλεια σε 2 μηνες, θα ξαναρθει αθηνα! αστα βραστα! να με κλαινε οι ρεγγες θα ειμαι. θα κλεισουμε παλι ολοι σπιτι αν δεν βρω αλλη κοπελα αμεσα! το βεβαιο ειναι πως θα παθω καταθλιψη. θ αφυγει κ ο ν, κ η συλια θα αναστατωθει παρα πολυ! ουτε καν παιδικη χαρα δεν θα μπορω να την πηγαινω! πραγματικα στεναχωριεμαι παρα πολυ ηδη! η μανα μου κ παλι δεν θα μπορει να μου προσφερει ουσιαστικη βοηθεια. ειναι πολυ νευρικη κ εγω δεν μπορω ετσι!


xmX3p2.png

XKuXp2.png

Link to comment
Share on other sites

κουκουτσιον, μια απο τα ιδια με τα δοντια. ειδικα η ελπιδα (η μικρη απο τα διδυμα). πολυ γκρινια. εσυ δινεις κατι? ποσο ειναι τωρα?

μια αλοιφουλα της βαζω εγω (μπεξιντεν νομιζω) κ χτες δεν αντεξα αλλο κ της εδωσα λιγο ντεπον. δεν μπορουσα αλλο, καθε τρεις κ λιγο αγκαλια!

τουλαχιστον 15 φορες σηκωθηκα για αγκαλια μεχρι τις 2.30!

υγ: ξεραθηκα με τα εμοτικα σου λεμε! να τα βαζεις πιο συχνα. απο την βδομαδα του 15αυγουστου κ μετα ριχνε αβερτα!

θα τα χρειαστω σιγουρα!:-(


xmX3p2.png

XKuXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ayla δεν το συζητάω, να πάτε και να περάσετε τέλεια!!!! Ούτε και εγώ έχω πάει Σύρο, αλλά λένε οτι είναι τέλεια!!! Ο Θ. ήταν τα πρώτα 3 χρόνια στην σχολή της Σύρου και μετά το 4ο το έκανε στον Ασπρόπυργο!

Για το αμάξι τώρα, εξαρτάται απο το πόσες μέρες έχεις σκοπό να μείνεις! Αν πας για λίγες τότε δεν συμφέρει αν πας για πολλές το παίρνεις! Αλλά όπως το είπες, χωρίς αμάξι και με παιδί θα είναι πακέτο, ειδικά αν πάρετε πολλά πράγματα!

Όσες έχετε παιδάκι, ayla kai Pashalitsa βάλτε tickeraki με την ηλικία των μικρών σας!

Είπα κ γω πού πηγε η Paros οεο? Λοιπόν δε θα μείνω για πολλές μέρες πέντε έξι λέμε...εκτός αν μας τύχει (κούφια η ώρα) κανα απρόοπτο κ τα μαζέψουμε άρον άρον...Δυο ακτοπολοικά πήγαινε έλα με καράβι είναι όντως πολλά χρήματα...θα δω...Θα είμαστε 3 φίλες και με ενθαρρύνουν να μην πάρω αμάξι παρά μονο το καρότσι και ότι όλες θα κρατάνε από κάτι...ε μπαίνουμε στο γρηγορο από Χανιά αργά το βράδυ φτάνουμε 6 το πρωί και το καράβι για σύρο είναι δίπλα και φεύγει 7μιση το πρωί...Κατά τις 11μιση θα είμαστε σύρο..Το καρότσι είναι απαραίτητο...αν πάρω λίγα πράγματα νόμίζω ότι θα αφήσω το αμάξι στο λιμάνι στα Χανιά..Καλύτερα να φάμε τα λεφτά μας στη Σύρο και να περάσουμε καλά παρά να τα δώσω στα ακτοπλοϊκά Ε;

ΤΖΙΝΙ..τι να πρωτοσχολιάσω; Χείμμαρος είσαι; Αγχώθηκα τώρα...

Λοιπον η μάνα σου μοιάζει με τη δικιά μου. Να τις γνωρίσουμε μεταξύ τους να κάνουν κόμα.

Α, τι άλλο πέρα από κουνουπιέρα (την οποία ομολογώ ότι δεν είχα σκεφτεί κ γω το βούρλο) τι άλλο μου συστήνει να πάρω μαζί μου για έκτακτα περιστατικά; Μπεταντίν,ντεπόν, φυσιολογ.ορό, αντιλιακά καλά κλπ...γάζες, το βιβλιάριο της μικρής...τι άλλο;

Καλά για τον άντρα σου επίσης να προτείνω να κάνει παρέα με τον δικό μου...κ αυτός είναι ο βασιλιάς της αναβολής στα μαστορέματα τα οποία τα περισσότερα τα κάνω εγώ...Αλλά είναι καλός κουβαλητής....φέρνει τα πάντα στο σπίτι...μερικές φορές το παρακάνει...διότι κουβαλάει και αηδίες..τον απρίλη λίγο πριν μπαρκάρει πήγε να πάρει (τον στέλνω αυστηρά με λιστα στο σούπερ μαρκετ) λαχανικά της μικρής και ήθελα κ από το Λιντλ χαρτικά...ε πέρα από τα χαρτικά μου κουβάλησε: ενα βραστήρα αυγών (!!), μια τρόμπα ποδιού για φουσκωμα ελαστικών (!!! την φυλάω για την πεθερά μου αυτή αχαα), κατι led αυτοκόλλητα φώτα που δεν ξέρω που μπορεί να φανταζόταν ότι θα τα βάλουμε, κουρτίνα μπάνιου (ενώ έχουμε ήδη ρεζέρβα 2)....και κατι απορρυπαντικά άλλα αντ άλλων που μάλλον τα πήρε γιατί δεν του πάει καλα΄στο μάτι ένα μισοάδειο καρότσι! Αβυσσος η ψυχή του θαλασσινού; τι άλλο να πω;:confused:

Αυτό για τα mms με προβληματισε..λες να είναι μεγάλα τα αρχεία; Θα κάνω resize κ θα δοκιμάσω να στείλω να δω...Μα μιλάμε μου την έχει βαρέσει εντελώς αυτό το θέμα της (μη) επικοινωνίας....Αν ήταν αυτό το πρόβλημα με τις φωτογραφίες πάντως...σου χρωστάω κέρασμα..

ΥΓ: Θα έγραφα κι άλλα αλλα η μικρή δίψασε κ φωνάζει για νεράκι...

Σας αφήνω....


age.png

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ωραίο αυτό το σύστημα Koukoutsaki, μου επιτρέπεις να το χρησιμοποιώ;

Ayla αυτό με το τηλέφωνο πόσες φορές το έχω περάσει δεν τις έχω μετρήσει, σε καταλαβαίνω. Αχ αγαπημένο internet, πότε θα σε βάλουν στα καράβια επιτέλους;

Λοιπόν είναι πολύ όμορφη η Σύρος, να πας οπωσδήποτε. Πήγαινα όταν ο καλός μου έκανε το δρομολόγιο αυτό, είχαμε μείνει κ δυο μερούλες . Ναι μεν μπροστά από το λιμάνι ξεκινά η πόλη, πολύ ζεστοί άνθρωποι, με μικρά μαγαζάκια κατά μήκος του λιμανιού, στενά σοκάκια, πολύ ωραία. Όμως οι παραλίες είναι μακριά, θα χρειαστείς το αυτοκίνητο, μάλλον πρέπει να συγκρίνεις τιμές ενοικίασης και εισιτηρίων να δεις τι σε συμφέρει. Καλά να περάσεις!

Όσο για τα μαστορέματα, εννοείται ότι όλες στην θέση μας αναγκάζονται να ασχοληθούν , απλά εμένα μου αρέσει κιόλας, οπότε διπλό το καλό.

Koukoutsakiδυναμίτης συθέμελα τους χρειάζεται αλλά ποιος έχει την δύναμη να το κάνει…… Και για την θανατική ποινή στο τέρας ; Μακάρι, γέλαγε μπροστά στις κάμερες!

Paros99 ευχαριστώ για το καλωσόρισμα! Είσαι πολύ τυχερή στο θέμα ελεύθερο internet !!!!! Θέλεις να μου πεις σε παρακαλώ ποιες είναι αυτές οι δύο εταιρίες που αναφέρεις; Όχι τίποτα άλλο, να πάω να κάνω από τώρα εγώ αίτηση για τον καλό μου που θα βγει σε 5 μήνες! Χι χι χι χι!

Αλήθεια, θα του πω νʼ αλλάξει!

Tzini01 ευχαριστώ για την απάντηση. Λέω κ εγώ, λες να ήμασταν τόσο τυχεροί; Είναι εταιρία και εταιρεία σωστά , όχι όμως ετερεία . Και σοκ, γλυτώνω και γλιτώνω είναι σωστά, σύμφωνα πάντα με την αυτόματη διόρθωση του word. Επίσης αντιγράφω από άλλο μήνυμά μου αυτό : #Εμένα με πετάει έξω το σύστημα όταν επεξεργάζομαι πολλή ώρα μήνυμα, είναι αυτόματος τρόπος του συστήματος να αποτρέπει τους hackers που προσπαθούν με την εκτεταμένη παραμονή τους σε ένα θέμα (που επιδέχεται επεξεργασία) να εισχωρήσουν παράνομα. Δεν ξέρω αν ισχύει στην περίπτωσή σου, πάντως πριν το μάθω είχα χάσει μήνυμα που έγραφα μισή ώρα, μου ανέβηκε το αίμα στο κεφάλι!!!!# Οπότε το γράφω στο word και μετά το αντιγράφω.

Καταλαβαίνω και την στενοχώρια σου για την babysitter, έχε υπόψη σου ότι γνωρίζω μία βρεφονηπιαγωγό και μια κοινωνική λειτουργό αν θελήσεις να τις δεις για την θέση.


Εάν δεν κοιτάς εκεί που θες να πας, θα πας εκεί που κοιτάς....;)

Link to comment
Share on other sites

σεντονακι δικο της απο το σπιτι σας, μη σου πω κ χρησιμοποιημενο! να μυριζει κατι οικειο δικο της, εκτος κ αν θα κοιμοσαστε μαζι!

(παρκοκρεβατο?)

φορητο ψυγειακι τσαντακι.

απο φαγητο τι θα κανεις? θα τρωει εξω? θα εχεις τη δυνατοτητα να μαγειρευεις εκει? προμηθευσου κανενα καλο φρουτακι, κρεατακι, λαχανικο κλπ.

αν οχι αμμωνια για τα τσιμπηματα, παρε ενα παιδικο σπραυ.

τσιρ8 ( το αυτοκολλητο για τα κουνουπια) ή κριλεν μους της φρεζυντερμ, κ αντικουνουπικο για το δωματιο.

τσιροτο κανονικο.

κοψτης τα νυχια πριν φυγετε.

κοκκαλακια για τα μαλλια.

2 καπελα με κορδονακι (φυσαει πολυ απ το σπασμενο μου το τζαμι)

τσοκαρακια-σαμπω πλαστικα κλειστα με τρυπες για το ντουζ κ ισως χρειαστουν κ στη θαλασσα.

ενυδατικη για το σωμα της.

δειγματακια μικρα με κρεμες για αλλαγη πανας (μη κουβαλας το μεγαλο κουτακι) κ υγρα μαντιλακια.

δεν ξερω αν βαζει πανες θαλασσης. αν ναι, παρε.

λεπτο μπουφανακι, ζακετακι.

μπρατσακια, σωσιβιο, οτι χρησιμοποιειτε τελος παντων.

εχετε θεμα με τον εμετο εν πλω? παρε το απαραιτητο σκευασμα ή ρωτα τον δοκτορα προς αποφυγην ατυχηματων.

οτι αλλο μου ρθει, θα σου πω!


xmX3p2.png

XKuXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Πεταλουδα μου κι εγω απο αλλου το ειδα :tongue::tongue::tongue:

Να μαζευτουμε ολες οι γυναικες ναυτικων και να απαιτησουμε ιντερνετ οπωσδηποτε και καθε πλοιο και προσωπικος υπολογιστης για ολους παρακαλω..:rolleyes:

Μιας και ειναι η εποχη που γινονται οι πορειες... :D


«Η γλώσσα της καρδιάς δεν έχει ανάγκη από λέξεις για να εκφραστεί. Είναι γραμμένη στα μάτια.»

(Αλφόνς Λαμαρτίν)

Link to comment
Share on other sites

Επέστρεψα..Ήπιε το νεράκι της, ζήτησε λιγο αγκαλιά...αμίλητη κουρνιασε η καλή μου για 2 -3 λεπτά στην αγκαλια μου και με χάιδευε...μετά την έβαλα στο κρεβατάκι της απαλά και αφού μου χαμογέλασε εκλεισε τα ματάκια της. Αχ...τι όμορφη σκηνή...ρε κορίτσια συγκινήθηκα έτσι όπως την κοιτούσα...ήταν τόσο αθώα...κ γω σκεφτόμουν "αυτό είναι το παιδάκι μου...η ψυχούλα μου"..δε ξέρω τι με έπιασε τώρα νυχτιάτικα..αχ...κάτι πρέπει να παίζει με τις ορμόνες μου σίγουρα...

Τζίνι ευχαριστώ για την ενημέρωση σχετικά με τα είδη πρώτης αναγκης. Καλό αυτό με το σεντονάκι όντως.Θα το κάνω. Με προβλημάτισες όμως...οι φίλες μου δεν έχουν παιδάκια όχι θα είναι single..Ξέρω θα είναι λιγο σπάσιμο να είμια εγώ με τη μικρή πιο περιορισμένη τα βράδυα αλλά οκ θα επιβιώσω. Συν τοις άλλοις μια διανυκτέρευση θα την κάνει ο νονός μας και αναλαμβάνει λεει τη μικρή! Του έχει κ όλας αδυναμία επομένως ...αχ ξέρω κ γω;

Πω πω ξέχασα να σχολιάσω τα της νταντάς σου. Ωρέ ζαγάρ πώς θα την βγάλεις καθαρή δηλαδή; Πρέπει να βρεις άμεσα άλλη αλλά ξέρω αυτά δεν τα βρίσκεις και με παραγγελία...θέλει ψάξιμο κ προσοχή. Καλή τύχη σου εύχομαι. Τι να πω; Φύσιν αδυνατον να τη βγάλεις καθαρή ολομόναχη με 3 μωρά...no way θα βαρέσεις μπιέλες. Με τη μαμά πακέτο ακόμα χειρότερα τα νεύρα σου κρόσια....ξέρω τι σου λέω.

Πεταλούδα μου λεμε αν νοικιάσουμε ότι θα μας έρθει πολύ πιο φτηνά...συν τοις άλλοις το αμάξι μου είναι 2 μηνών αυτοκίνητο φοβάμαι να το στραπατσάρω στη Σύρο ρε γμτ....αυτό με προβληματίζει. Πείτε αποψεις...στο τέλος θα βάλω δημοψήφισμα οεο...

Αντε πάω να κοιμηθώ..ολο το λέω κ όλο εδώ ειμαι.

Φιλούμπες.


age.png

 

Link to comment
Share on other sites

Tzini01 ευχαριστώ για την απάντηση. Λέω κ εγώ, λες να ήμασταν τόσο τυχεροί; Είναι εταιρία και εταιρεία σωστά , όχι όμως ετερεία . Και σοκ, γλυτώνω και γλιτώνω είναι σωστά, σύμφωνα πάντα με την αυτόματη διόρθωση του word. Επίσης αντιγράφω από άλλο μήνυμά μου αυτό : #Εμένα με πετάει έξω το σύστημα όταν επεξεργάζομαι πολλή ώρα μήνυμα, είναι αυτόματος τρόπος του συστήματος να αποτρέπει τους hackers που προσπαθούν με την εκτεταμένη παραμονή τους σε ένα θέμα (που επιδέχεται επεξεργασία) να εισχωρήσουν παράνομα. Δεν ξέρω αν ισχύει στην περίπτωσή σου, πάντως πριν το μάθω είχα χάσει μήνυμα που έγραφα μισή ώρα, μου ανέβηκε το αίμα στο κεφάλι!!!!# Οπότε το γράφω στο word και μετά το αντιγράφω.

Καταλαβαίνω και την στενοχώρια σου για την babysitter, έχε υπόψη σου ότι γνωρίζω μία βρεφονηπιαγωγό και μια κοινωνική λειτουργό αν θελήσεις να τις δεις για την θέση.

μερσι κοπελα μου.

θα το εχω υποψιν κ για τις κοπελες (για τη θεση)!


xmX3p2.png

XKuXp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...