Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

CAFE ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΝΑΥΤΙΚΩΝ


Recommended Posts

Έχουμε τόσα άλλα για να σπάνε τα νεύρα μας...ας μη νευριάζουμε και με το φόρουμ..Δεν πα να σέρνεται χάμω σαν φίδι...σκασίλα μας.

ΑΝτε να ανέβουμε παρακαλώ!!!! ΑΝΤΕ ΑΝΤΕ!! :):)


age.png

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Λοιπον έχω νεότερα από το μέτωπο:

Η επιχείρηση "Σύρος 2011 έκλεισε...Ολα υπό έλεγχο. Θα γίνει χαμος.. Θα έιναι εκτός από τις κολλητές μου και οι αδερφές του νονού μας... (και ο νονος της μικρής φυσικά) Η μικρή μου τους έχει πολύ αδυναμία και θα είναι η καλύτερη της. Επίσης θα έχω και babysitting διαθέσιμο ανά πάσα ΄ωρα και στιγμή..ΑΥτό ειναι σημαντικό

Στα οργανωτικά τώρα...Ο νονός μας καθάρισε...Μας έκλεισε τα ακτοπλοικά τις καλύτερες θέσεις σε πολύ συμφέρουσα τιμή...Το πιο σημαντικό όμως είναι ότι μας έκλεισε αυτοκίνητο που θα μας περιμένει στο λιμάνι ΜΕ ΠΑΙΔΙΚΟ ΚΑΘΙΣΜΑΤΑΚΙ για τη μικρή (ήταν η προϋπόθεση για να αφήσω το δικό μου εδώ)...επίσης πολύ οικονομικό και εκλεισε και ξενοδοχείο που απ΄οτι μας είπε ειναι σουπερ...Η κολλητή μου είχε δώσει παραγγελία να μας κλείσει και έναν μπρατσαρά να μας κάνει αέρα αλλά χμμμμμμμ εκεί δε νομίζω να μας ικανοποίησε ο κουμπάρος!!

Ενθουσιάστηκα ήδη. Από αύριο αρχίζω την οργανωτική προετοιμασία κορίτσια...Ε ρε πως αλλάζει η ψυχολογία από τη μια στιγμή στην άλλη. Ξέρετε πόσο καιρό έχω να κάνω διακοπές; Ούτε που θυμάμαι..

Το μονο που σκέφτομαι είναι τον αντρα μου όμως που θα πήζει στο κωλοβάπορο...:-(


age.png

 

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον έχω νεότερα από το μέτωπο:

Η επιχείρηση "Σύρος 2011 έκλεισε...Ολα υπό έλεγχο. Θα γίνει χαμος.. Θα έιναι εκτός από τις κολλητές μου και οι αδερφές του νονού μας... (και ο νονος της μικρής φυσικά) Η μικρή μου τους έχει πολύ αδυναμία και θα είναι η καλύτερη της. Επίσης θα έχω και babysitting διαθέσιμο ανά πάσα ΄ωρα και στιγμή..ΑΥτό ειναι σημαντικό

Στα οργανωτικά τώρα...Ο νονός μας καθάρισε...Μας έκλεισε τα ακτοπλοικά τις καλύτερες θέσεις σε πολύ συμφέρουσα τιμή...Το πιο σημαντικό όμως είναι ότι μας έκλεισε αυτοκίνητο που θα μας περιμένει στο λιμάνι ΜΕ ΠΑΙΔΙΚΟ ΚΑΘΙΣΜΑΤΑΚΙ για τη μικρή (ήταν η προϋπόθεση για να αφήσω το δικό μου εδώ)...επίσης πολύ οικονομικό και εκλεισε και ξενοδοχείο που απ΄οτι μας είπε ειναι σουπερ...Η κολλητή μου είχε δώσει παραγγελία να μας κλείσει και έναν μπρατσαρά να μας κάνει αέρα αλλά χμμμμμμμ εκεί δε νομίζω να μας ικανοποίησε ο κουμπάρος!!

Ενθουσιάστηκα ήδη. Από αύριο αρχίζω την οργανωτική προετοιμασία κορίτσια...Ε ρε πως αλλάζει η ψυχολογία από τη μια στιγμή στην άλλη. Ξέρετε πόσο καιρό έχω να κάνω διακοπές; Ούτε που θυμάμαι..

Το μονο που σκέφτομαι είναι τον αντρα μου όμως που θα πήζει στο κωλοβάπορο...:-(

Καλές διακοπές!

Ο άντρας σου θα στενοχωριέται λιγάκι που δεν θα είναι μαζί σας αλλά πιο πολύ θα χαίρεται που θα ξεσκάσετε εσύ και το παιδί!!!

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο Αυλα! Αυτά είναι ευχάριστα! Καλές και ξενοιαστες διακοπές εύχομαι! Ο σύζυγος θα στεναχωρηθεί λιγουλάκι αλλά θα χαίρεται για την γυναικα και την κόρη του!

Τζίνι ανέβασε ψυχολογία! Θα φτιάξουν όλα! Μην μαυρίζεις το καλοκαίρι σου με άγχος! Η μαμά δεν μπορεί να σε βοηθήσει μέχρι να τακτοποιηθείς από νταντά και καθάρισμα?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέραααααα!!!

Τζίνι μου μην στεναχωριέσαι.. Είμαι σίγουρη πως θα τα καταφέρεις!!!!! ψάξε απο τώρα για κοπέλα! έχεις 10 μέρες στην διάθεσή σου, πιστεύω θα βρεις..! Με τέτοια ανεργία, που υπάρχει.. Δεν ξέρω εσάς, αλλά εμένα όλοι οι γνωστοί και οι φίλοι δεν θα πάνε καθόλου διακοπές..

Αυλα!!!!!!! Θα περάσεις ΤΕΛΕΙΑΑΑΑΑΑΑΑ να κάνεις πολλά μπανάκια και να πιεις και πολλά ποτάκια στην υγειά μας!!!! χαχαχαχα!!!!!!Άντε περιμένουμε εντυπώσεις!!!

Pashalitsa τα λεφτά θα τα πάρει, το θέμα είναι οτι είναι ακόμα στο Dubai, δεν τους έχουνε πει πότε θα φύγουνε και θα το πάνε στο Banglades που είναι και 10 μέρες ταξίδι.. Επίσης αν φτάσουν εκεί δεν θα κάτσουν 5-6 μέρες για τα διαδικαστικά? Ε λοιπόν αντίο καλοκαιράκιιιιιιι..... Αφήστε κορίτσια η ψυχολογία μου είναι σκ@τ@.. Οκ να σου χαλάνε μια φορά τα σχέδια, 2-3 αλλά αυτό το πράγμα δεν έχει τελειωμό.. Απο που έχουμε φάει την μούντζα δεν μπορώ να καταλάβω.. Ή μάλλον μπορώ.. Απο Πάρο μεριά?.. ΜΠΑΡΟΥΤΙ ΕΙΜΑΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ!

Τελικά είπα μήπως Σάββατο ή Κυριακή φύγουμε για Σαντορίνη και ας έρθει πια όποτε τον φωτίσει ο Θεός, γιατί και πέρσι περίμενα, περίμενα με αποτέλεσμα να χάσουμε όλο το καλοκαίρι έτσι και να πάμε μόνο 4 μέρες στα Σύβοτα.. Ε ξεφτίλα πια να έχουμε σπίτι σε 2 Νησιά και να καθόμαστε εδώ να κλαίμε την μοίρα μας..


eNortjKzUjI0MTQzN1ayBlwwFYAC0w,,02.pngeNortjKzUjI0NTUzNlCyBlwwFYYC0Q,,22.png

eNortjKzUjIysDQxMlKyBlwwFXsC0A,,26.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Α, ωραία Πάρος, πήγε η καρδιά μου στη θέση της! Κοίτα, εγώ αυτό με τα καράβια το έχω πλέον συνηθίσει...

Πάντως, χωρίς παρεξήγηση, δε σε καταλαβαίνω... Έχεις σπίτι σε δυο νησιά, ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ ΕΔΩ ΠΕΡΑ;;;:shock: Κάνε μου τη χάρη, άνοιξε τη βαλίτσα, γέμισέ τη, γέμισε και ένα σακ βουαγιάζ, πάρε και όλα τα θαλασσινά, πάρε και τα δυο παιδιά με τη βαλίτσα τους και βουουουουρ!!! Και άμα πας για κάνα καφέ στο Ημεροβίγλι, ρίξε και κανα δυο ρουφιές και για μένα και τον άντρα μου! Η απόλυτη ταξιδιωτική ηδονή μας είναι να πίνουμε καφέ στο Ημεροβίγλι!!! Κάθε φορά που πιάναμε Σαντορίνη, ήταν το μόνο νησί που τσακιζόταν να βγει ο άντρας μου έστω και για 2 ώρες!!! Άντε και για μπάνιο στον Περίβολο, όχι κοντά στην Περίσσα, από την άλλη μεριά που είναι πιο ήσυχα και δώσε εκεί και χαιρετίσματα στην κοπελιά που φέρνει ωραία σουβλάκια στην παραλία...

Άντε άντε, μην το σκέφτεσαι πολύ, ο άντρας σου θα χαρεί να περνάτε καλά, αύριο το πρωί πήγαινε για εισιτήρια...

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα διακοπές έχει ως εξής: Έχω μια βδομάδα κλεισμένες διακοπές στο Περτούλι Τρικάλων, το έχω κλείσει εδώ και πολλούς μήνες από προσφορά στο ίντερνετ, δεν προλάβαμε να πάμε όταν ήταν εδώ με το θάνατο του πεθερού μου και αν δεν πάμε και τώρα θα το χάσουμε (είναι ως το Νοέμβριο η προσφορά αλλά τί να του πω τώρα, δεν πειράζει αγάπη μου θα πάω μόνη μου με το παιδί τον Οκτώβρη που θα έχεις φύγει;;;)! Αναρωτιέμαι βέβαια τί θα πάμε να κάνουμε στα βουνά καλοκαιριάτικα αλλά αυτό είναι άλλη υπόθεση! Λοιπόν, σκέφτομαι μήπως και κολλήσω και λίγες μέρες θάλασσα μετά για να μη με πιάσει κρίση... Λέω λοιπόν για Πήλιο παραλιακά ή να πάρω την Εγνατία και να πάμε Σύβοτα. Τί λες Πάρος, αξίζουν τα Σύβοτα; Έχεις καμια ιδέα που να πάω; Θέλω κάτι απλό και όχι ακριβό. Αν με πιάσει η κρίση μου θα κολυμπήσω και θα πάω Κέρκυρα που τη λατρεύω!!!:P

Link to comment
Share on other sites

Καλημερουδιαααα!

Pashalitsa ο λόγος που δεν εφευγα είναι ότι περίμενα τον Θ ο οποίος θα ερχόταν αυτή την βδομάδα και που φυσικά για άλλη μια φορά μας την έκανε, εν τω μεταξύ τα έχω πάρει άσχημα γιατί είχε πει και στην μικρη ότι θα έρθει και επειδή με ρώταγε κάθε μέρα ποτε θα έρθει της έλεγα σε λίγες μέρες και μου έλεγε το σε λίγες μέρες είναι αύριο;; Ε για να καταλάβει λοιπόν της είπα θα έρθει μόλις κλείσει το σχολείο και θα φύγουμε για διακοπες και μπανακια στην θάλασσα... Τώρα τι θα της πω, που τον περιμένει πως και πως;;;

Pashalitsa και οι υπολοιπες τα συβοτα είναι μαγικά!!!!! Οι θάλασσες είναι καταγαλανες και πεντακαθαρες, έχει πολλα μέρη να πας είναι κοντά και η παργα που είναι επίσης πολυ ωραια!!! Τώρα για διαμονή δεν ξέρω να σου πω μιας και έχει μια φίλη μας σπίτι και μας το παραχωρεί! Εγω πήγα πέρσι πρώτη φορα και το ερωτεύτηκα αυτο το μέρος! Έχουν και σκάφος οι φίλοι μας και πήγαμε σε παραλίες που δεν πας με αυτοκίνητο! Ασε είναι μοναδικά! Μπορείτε να νοικιασετε βάρκα και να πατε!!! Θα τρελαθεί ο άντρας σου!!

Γιαυτο ήθελα να πάω και φέτος τόσο πολυ να δει και ο τεο ενα όμορφο μέρος που μας έχει πρηξει με την Πάρο και την Σαντορίνη...


eNortjKzUjI0MTQzN1ayBlwwFYAC0w,,02.pngeNortjKzUjI0NTUzNlCyBlwwFYYC0Q,,22.png

eNortjKzUjIysDQxMlKyBlwwFXsC0A,,26.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερουδιαααα!

Pashalitsa ο λόγος που δεν εφευγα είναι ότι περίμενα τον Θ ο οποίος θα ερχόταν αυτή την βδομάδα και που φυσικά για άλλη μια φορά μας την έκανε, εν τω μεταξύ τα έχω πάρει άσχημα γιατί είχε πει και στην μικρη ότι θα έρθει και επειδή με ρώταγε κάθε μέρα ποτε θα έρθει της έλεγα σε λίγες μέρες και μου έλεγε το σε λίγες μέρες είναι αύριο;; Ε για να καταλάβει λοιπόν της είπα θα έρθει μόλις κλείσει το σχολείο και θα φύγουμε για διακοπες και μπανακια στην θάλασσα... Τώρα τι θα της πω, που τον περιμένει πως και πως;;;

Pashalitsa και οι υπολοιπες τα συβοτα είναι μαγικά!!!!! Οι θάλασσες είναι καταγαλανες και πεντακαθαρες, έχει πολλα μέρη να πας είναι κοντά και η παργα που είναι επίσης πολυ ωραια!!! Τώρα για διαμονή δεν ξέρω να σου πω μιας και έχει μια φίλη μας σπίτι και μας το παραχωρεί! Εγω πήγα πέρσι πρώτη φορα και το ερωτεύτηκα αυτο το μέρος! Έχουν και σκάφος οι φίλοι μας και πήγαμε σε παραλίες που δεν πας με αυτοκίνητο! Ασε είναι μοναδικά! Μπορείτε να νοικιασετε βάρκα και να πατε!!! Θα τρελαθεί ο άντρας σου!!

Γιαυτο ήθελα να πάω και φέτος τόσο πολυ να δει και ο τεο ενα όμορφο μέρος που μας έχει πρηξει με την Πάρο και την Σαντορίνη...

Χα, χα! Δικός μας είναι ο άντρας σου! Πέρα από την πλάκα τώρα, η Ελλάδα έχει μαγικά τοπία, μπορείς στον τόπο μας να βρεις εικόνες τόσο μα τόσο διαφορετικές...

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον έχω νεότερα από το μέτωπο:

Η επιχείρηση "Σύρος 2011 έκλεισε...Ολα υπό έλεγχο. Θα γίνει χαμος.. Θα έιναι εκτός από τις κολλητές μου και οι αδερφές του νονού μας... (και ο νονος της μικρής φυσικά) Η μικρή μου τους έχει πολύ αδυναμία και θα είναι η καλύτερη της. Επίσης θα έχω και babysitting διαθέσιμο ανά πάσα ΄ωρα και στιγμή..ΑΥτό ειναι σημαντικό

Στα οργανωτικά τώρα...Ο νονός μας καθάρισε...Μας έκλεισε τα ακτοπλοικά τις καλύτερες θέσεις σε πολύ συμφέρουσα τιμή...Το πιο σημαντικό όμως είναι ότι μας έκλεισε αυτοκίνητο που θα μας περιμένει στο λιμάνι ΜΕ ΠΑΙΔΙΚΟ ΚΑΘΙΣΜΑΤΑΚΙ για τη μικρή (ήταν η προϋπόθεση για να αφήσω το δικό μου εδώ)...επίσης πολύ οικονομικό και εκλεισε και ξενοδοχείο που απ΄οτι μας είπε ειναι σουπερ...Η κολλητή μου είχε δώσει παραγγελία να μας κλείσει και έναν μπρατσαρά να μας κάνει αέρα αλλά χμμμμμμμ εκεί δε νομίζω να μας ικανοποίησε ο κουμπάρος!!

Ενθουσιάστηκα ήδη. Από αύριο αρχίζω την οργανωτική προετοιμασία κορίτσια...Ε ρε πως αλλάζει η ψυχολογία από τη μια στιγμή στην άλλη. Ξέρετε πόσο καιρό έχω να κάνω διακοπές; Ούτε που θυμάμαι..

Το μονο που σκέφτομαι είναι τον αντρα μου όμως που θα πήζει στο κωλοβάπορο...:-(

Ayla χαιρομαι πολυ για'σενα! Με το καλο να κανετε διακοπες με την κορουλα σου. Οι πρωτες της θα ειναι? Μπραβο και στον νονο που βοηθησε τοσο πολυ!

Και η προετοιμασια ειναι η μιση χαρα, ενθουσιαζεσαι γιατι πλησιαζουν και οι μερες.

Κι εγω αυτο θα σκεφτομουν κοπελα μου. θα στεχωριεται μεν που δεν ειναι μαζι σας αλλα ταυτχρονα θα χαιρεται που περνατε ομορφα.


«Η γλώσσα της καρδιάς δεν έχει ανάγκη από λέξεις για να εκφραστεί. Είναι γραμμένη στα μάτια.»

(Αλφόνς Λαμαρτίν)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Τζινι ολα μαζι σου τυχανε βρε κοριτσι μου. Κουραγιο. Ελπιζω να βρεις μια ακρη. Καποια βοηθεια απο καποια φιλη ή καποιον συγγενη σου????

Παντως ειμαι σιγουρη πως θα βρεις την ακρη.


«Η γλώσσα της καρδιάς δεν έχει ανάγκη από λέξεις για να εκφραστεί. Είναι γραμμένη στα μάτια.»

(Αλφόνς Λαμαρτίν)

Link to comment
Share on other sites

Paros υπομονη :D Αν και να μου μονο εσυ ξερεις τι περνας. Και το βασικοτερο ειναι η μικρουλα σας που περιμενει τον μπαμπα της :-( . Παντως δεν ειναι και στο χερι του αντρα σου, αν μπορουσε πιστευω θα ειχε ερθει. Αυτες οι καθηστερησεις πια!!!

Και εγω περσυ τον περιμενα απο τελη δεκεμβριου γιατι εμπαινα και στον μηνα μου..ηταν να γεννησω μεχρι τελη γεναρη (τελικη ημερομηνια). Τελικα με τις καθηστερησεις που ειχανε ηρθε 5 μερες πριν γεννησω :shock: Ειχα στεναχωρηθει κι εγω λιγο γιατι μονο για 3 μερες στην ουσια με ειδε με την κοιλια τουρλα :rolleyes:

Μακαρι να ερθει οσο πιο γρηγορα γινεται!!


«Η γλώσσα της καρδιάς δεν έχει ανάγκη από λέξεις για να εκφραστεί. Είναι γραμμένη στα μάτια.»

(Αλφόνς Λαμαρτίν)

Link to comment
Share on other sites

Πασχαλιτσα κι εσυ διακοπουλες ε? Να τις χαρεις ευχομαι και να περασεις super!!

Και μην μας ξεχασετε εδω εεεεεεεε!!! Στελνετε που και που για το πως περνατε να χαρουμε κι εμεις εδω στην Αθηνα :D

Φιλια πολλα κοριτσια!!


«Η γλώσσα της καρδιάς δεν έχει ανάγκη από λέξεις για να εκφραστεί. Είναι γραμμένη στα μάτια.»

(Αλφόνς Λαμαρτίν)

Link to comment
Share on other sites

Μην γελάσετε αλλά δεν βρίσκω εισιτήρια για Σαντορίνη..

Και επειδή τα έχω πάρει πάάάάρα πολύ, δεν θα πάω πουθενά. Θα κάτσω εδώ και έληξε.. Απλά στεναχωριέμαι για την ατυχία που με δέρνει.. Ειλικρινά δεν μπορώ να το χωνέψω αυτό που έγινε είμαι πολύ χάλια..


eNortjKzUjI0MTQzN1ayBlwwFYAC0w,,02.pngeNortjKzUjI0NTUzNlCyBlwwFYYC0Q,,22.png

eNortjKzUjIysDQxMlKyBlwwFXsC0A,,26.png

Link to comment
Share on other sites

Έλα ρε συ ηρέμησε! Εγώ το περίμενα ότι δεν θα έβρισκες για το Σάββατο... Ούτε Κυριακή ούτε Δευτέρα βρήκες; Κοίταξες στα κεντρικά πρακτορεία του Πειραιά;;; Αυτά πάντα έχουν εισιτήρια σε καβάτζα...:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...