Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

CAFE ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΝΑΥΤΙΚΩΝ


Recommended Posts

Μην γελάσετε αλλά δεν βρίσκω εισιτήρια για Σαντορίνη..

Και επειδή τα έχω πάρει πάάάάρα πολύ, δεν θα πάω πουθενά. Θα κάτσω εδώ και έληξε.. Απλά στεναχωριέμαι για την ατυχία που με δέρνει.. Ειλικρινά δεν μπορώ να το χωνέψω αυτό που έγινε είμαι πολύ χάλια..

Ακου με..Εμείς είμαστε μια ιδιαίτερη κατηγορία γυναικών. Το ξέρουμε αυτό. ΟΚ? Λοιπον υπάρχουν μέρες που μας φαινεται ότι δεν περνάνε με τπτ. Μέρες που όλα τα βλέπουμε μαύρα...μέρες που καθόμαστε και κλαίμε για χαζούς φαινομενικά λόγους αλλά η βαθύτερη αιτίσα είναι ότι έχουμε κουραστεί πάρα πολύ. Τα ξέρεις αυτά...τα βιώνεις. Τα βιώνουμε όλες μας.... Ομως επίσης είμαστε και πιο δυνατές, πιο ανθεκτικές, πιο αντράκια ρε παιδί μου και δεν μασάμε από κάτι τέτοια. Μην σε παίρνει από κάτω. Πριν η Τζίνι τώρα εσύ....ΟΧΙ , ΟΧΙ δε γίνεται! Δε βρήκες εισιτηρια για Σαντορίνη..οκ Εχεις και εναλλακτική...το άλλο νησί...Αν δε σου κάτσει κι αυτό βρες έναν άλλον προορισμό! Χάλασε ρε γμτ 2000 ετσι για να ξεδώσεις και να γουστάρεις εσύ και τα παιδιά σου. Λείπουν οι άντρες μας, αλλά μπορούμε να κάνουμε πράγματα που άλλοι συνάνθρωποι μας δε μπορουν σε αυτή την άσχημη φάση που περνάμε ως χωρα. Ξέρω ότι είναι σπαστικό να κάνεις σχέδια και να πηγαίνουν όλα στο βρόντο, ξέρω ότι είναι άσχημο να είσαι σε μια διαρκή αναμονή αλλά προσπάθησε να το αναπληρώσεις με άλλα πράγματα. Σκέψου και τα μικρά....Αν είσαι εσύ καλά είναι και αυτά.....Και σκέψου και τη Ναταλία. Δεν το αξίζεις να πέφτεις για κατι χαζοεισιτήρια..It's not the end of the world. Στην Ελλάδα ζούμε...έχει τόσα όμορφα μέρη...μπορείς να πας ΟΠΟΥ ΘΕΣ!! ΟΠΟΤΕ ΘΕΣ!! Ας λείπει ο Θ...τι να κάνουμε; Θα έρθει κάποια στιγμή και θα πάρεις το αίμα σου πίσω!!

ΔΕΝ ΞΕΝΕΡΩΝΟΥΜΕ ΠΟΤΕ!!!


age.png

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Πασχαλιτσα κι εσυ διακοπουλες ε? Να τις χαρεις ευχομαι και να περασεις super!!

Χα, χα! Η πασχαλίτσα ΣΧΕΔΙΑΖΕΙ διακοπές! Μέχρι να τις πραγματοποιήσει υπάρχει μεγάλη απόσταση και πολλά εμπόδια...

Που λέτε είπα στον άντρα μου για τα Σύβοτα και μου είπε ότι προτιμά να πάμε εκεί παρά Πήλιο (που έχουμε ξαναπάει 3-4 φορές σε διαφορετικές εποχές του χρόνου και σε διαφορετικές φάσεις της ζωής μας). Θυμήθηκε ότι του τα έχουν προτείνει κι εκείνου συνάδελφοι και απόρησε πως παρέλειψε να μου το πει. Μου είπε ότι είναι ωραία και οικονομικά (καλά αυτό το τσεκάρισα ήδη εγώ, βρήκα πολύ καλές τιμές, ειδικά για Σεπτέμβρη...)

Ε, θα δούμε... Ας γυρίσει πρώτα, γιατί μπορεί ξαφνικά να μου πει ότι έρχεται το Νοέμβριο...:shock:

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου βρε Ayla μπροστάρισσα!!! :D:D:D

Λοιπόν συμφωνώ και επαυξάνω! Δε βρήκες ούτε με χάι σπιντ, ούτε α΄θέση ούτε τίποτα;;; Ένα κάρο καράβια πάνε Σαντορίνη!!!

Στο ξαναλέω ότι αν δεν ψάχνεις καμπίνα και τέτοια, τα πρακτορεία στον Πειραιά ακριβώς στο λιμάνι κρατάνε εισιτήρια και έτσι το σύστημα δείχνει ότι δεν υπάρχουν εισιτήρια αλλά αυτοί έχουν...

Ρε παιδιά, το είδατε αυτό που έγινε με τους ταξιτζήδες;;; Με τα λάδια στο δρόμο, που δεν άφηναν τους τουρίστες να πάνε Ακρόπολη;;; Έλεος, αυτό είναι που λένε "από τον τρόπο σου χάνεις το δίκιο σου"... Έχουμε γίνει ρεζίλι διεθνώς μιλάμε!!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου βρε Ayla μπροστάρισσα!!! :D:D:D

Λοιπόν συμφωνώ και επαυξάνω! Δε βρήκες ούτε με χάι σπιντ, ούτε α΄θέση ούτε τίποτα;;; Ένα κάρο καράβια πάνε Σαντορίνη!!!

Στο ξαναλέω ότι αν δεν ψάχνεις καμπίνα και τέτοια, τα πρακτορεία στον Πειραιά ακριβώς στο λιμάνι κρατάνε εισιτήρια και έτσι το σύστημα δείχνει ότι δεν υπάρχουν εισιτήρια αλλά αυτοί έχουν...

Ρε παιδιά, το είδατε αυτό που έγινε με τους ταξιτζήδες;;; Με τα λάδια στο δρόμο, που δεν άφηναν τους τουρίστες να πάνε Ακρόπολη;;; Έλεος, αυτό είναι που λένε "από τον τρόπο σου χάνεις το δίκιο σου"... Έχουμε γίνει ρεζίλι διεθνώς μιλάμε!!!

Λοιπόν να συντονιστούμε για να πάει η Πάρος διακοπές...Τι μέρα θες να φύγεις; Να δω αν μπορώ να κάνω τπτ μέσω του κουμπάρου μου που δουλεύει στην ΑΝΕΚ....(δε σου κάνω πλάκα στείλε πμ αν είναι να δουμε τι μπορεί να γίνει)...και μένα στο σύστημα δεν είχε εισιτηρια για Σύρο χθες αλλά μου βρήκε ο κουμπαρούλης καμπινούλα πρώτη. ΛΥΣΗ ΘΑ ΒΡΕΘΕΙ!!! Αυτό είναι σίγουρο....Ελα να παίρνουμε τα πάνω μας έλα!!

Pashalitsa ωραία λοιπόν σχεδιάζεις διακοπές και συ....Εγώ το Σάββατο θα ψωνίσω τα φαρμακευτικά μου (αχαα τι είπα πάλι)...για να είμαι καλυμένη...και διάφορα άλλα ψιλά. Τα υπόλοιπα μπορώ να τα βρω και στη Σύρο δε θα φορτωθώ σα γαιδούρι από την Κρήτη...

Κατα τα άλλα έχω εξελιχθεί σε "κομάντο" το νέο παρατσούκλι που μου φόρτωσε ο άντρας μου...Να σας εξηγήσω. Τον τελευταίο μήνα έχουν γίνει πάμπολλες απόπειρες εμπρησμού στην πανεπιστημιούπολη (δε μας φτάνανε οι κλοπές δηλαδή)...καθώς και μια κανονική φωτιά που έκαψε κάμποσα στρέμματα. Η Πανεπιστημιούπολη αποτελείται πέρα από τα κτίρια των σχολών την εστία, βιβλιοθήκη, εστιατόρια, διοίκηση κλπ...και από ενα αχανές δάσος, λόφους....χορτολιβαδική έκταση κλπ. Καταλήξαμε ότι υπάρχει οργανωμένο σχέδιο εμπρησμού προφανώς και επειδή αν περιμένουμε από το κράτος βράσε όρυζα (δεν έχει λεει εποχικούς) οργανωθήκαμε εθελοντικά σε ομάδες δασοπροστασίας...όσοι ήθελαν από το παν/μιο καθώς και μέλη του ορειβατικού...Ε, εγώ γνωστή τρελή δήλωσα παρούσα και το Σάββατο ντάλα μεσημέρι 3 η ώρα έχω την πρωτη μου βάρδια περιφρούρησης και στις 11 Αυγούστου έχω τη δεύτερη..(αυτή θα την κάνω μαζί με τη μπέμπα γιατί θα λείπει στο χωριό η μάνα μου και δεν έχω που να την αφήσω). Είμαι λέτε πολύ τρελή;

Πασχαλίτσα όχι δεν πήρα χαμπάρ τι έγινε με τους ταξιτζήδες; Για πε για πε....


age.png

 

Link to comment
Share on other sites

Ε, καλά θα σου πω το αποτέλεσμα, απειλούν οι εταιρίες ότι θα αποσύρουν τα κρουαζιερόπλοιά τους από ΟΛΑ τα ελληνικά λιμάνια!!!

Μα οι εικόνες ντροπής που έχω δει είναι πρωτοφανείς! Φαντάσου να έχεις κλείσει μήνες πριν τις διακοπές σου, να φτάνεις στο αεροδρόμιο, λιμάνι κλπ και να κάνεις εκατοντάδες μέτρα με τις βαλίτσες παραμάσχαλα, μέσα στον καυτό ήλιο... Πόσα βρισίδια θα έριχνες;

Φαντάσου να φτάνεις με το κρουαζιερόπλοιο στον Πειραιά και να θες να πας να δεις την Ακρόπολη και να βλέπεις του ταξιτζήδες να χύνουν λάδια στους δρόμους και να επιτίθενται παντού... Δε θα έλεγες καλύτερα να πήγαινα στο Ταμ Τουμ για μαιμούδες;;;

Εγώ συμφωνώ με τα αιτήματα των ταξιτζήδων! Κύριε, θες να ανοίξεις το επάγγελμα; Ευχαρίστως! ΑΠΟΖΗΜΙΩΣΕ ΠΡΩΤΑ αυτούς που χάλασαν μια περιουσία για να πάρουν την άδεια άμα είσαι μάγκας και θες να εκσυγχρονιστείς... Ή βρες τρόπο να μη ζημιωθούν τόσο πολύ οι άνθρωποι που αυτή τη στιγμή είναι απελπισμένοι...

Αλλά αυτό που κάνουν εν μέσω τουριστικής περιοδου είναι απαράδεκτο...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αυλα μου αρέσει που είσαι μέσα σε όλα... Τις tonotil δεν τις γλιτώνεις με τίποτα!!!:tongue::tongue::tongue:

Πλάκα κάνω, καλά έκανες και δήλωσες συμμετοχή... Το λιγουρεύονται το δάσος για τίποτα μεζονέτες;;;

Link to comment
Share on other sites

Αυλα μου αρέσει που είσαι μέσα σε όλα... Τις tonotil δεν τις γλιτώνεις με τίποτα!!!:tongue::tongue::tongue:

Πλάκα κάνω, καλά έκανες και δήλωσες συμμετοχή... Το λιγουρεύονται το δάσος για τίποτα μεζονέτες;;;

Η αυτό ή παίζει να είναι και τπτ ηλίθιοι βοσκοί που θέλουν να κάψουν το δάσος για ν γίνουν βοσκοτόπια...Ανεγκέφαλοι παιδί μου..τι περιμένεις...

Καλά αυτό με τους ταξιτζήδες απίστευτο. Και δικιο να έχουν με τον τρόπο που το διεκδικούν έχουν στρέψει όλη την υπόλοιπη κοινωνία εναντίον τους. Ετσι δεν είναι;


age.png

 

Link to comment
Share on other sites

Η αυτό ή παίζει να είναι και τπτ ηλίθιοι βοσκοί που θέλουν να κάψουν το δάσος για ν γίνουν βοσκοτόπια...Ανεγκέφαλοι παιδί μου..τι περιμένεις...

Καλά αυτό με τους ταξιτζήδες απίστευτο. Και δικιο να έχουν με τον τρόπο που το διεκδικούν έχουν στρέψει όλη την υπόλοιπη κοινωνία εναντίον τους. Ετσι δεν είναι;

Καλημέρα! Ε, βέβαια έχουν στρέψει τον κόσμο εναντίον τους! Και οι ναυτικοί έχουν πρόβλημα, σύμφωνα με τον εφαρμοστικό νόμο που ψηφίστηκε κόβονται οι συντάξεις τούς έως και 50% και ήθελαν να κλείσουν τα λιμάνια ΑΛΛΑ τελικά δεν το έκαναν!!! Αυτοί δεν είναι άνθρωποι δηλαδή;;; Αν έκλειναν ΚΑΙ τα λιμάνια και σταμάταγαν όλα τα πλοία, τί θα γινόταν εδώ;;;

Καλά αυτό το θέμα με τη συνταξιοδότηση των ναυτικών σηκώνει πολλή κουβέντα...

Link to comment
Share on other sites

Εδώ είμαι!!!!! Μέχρι την Δευτέρα! Την Τρίτη θα τα λέμε απο Σαντορίνη!!!!! Χαχαχα! Τελικά βρήκα με Highspeed! 75 ευρώ το εισιτήριο μου παρακαλώ +85 το αμάξι.. Με 349 ευρώ πήγαμε 4 άτομα Λονδίνο το χειμώνα και τώρα έδωσα για τους 3 μας 282 ευρώ και επιστροφή έκλεισα με blue star 1 που έχει 35 το εισιτήριο! Τραγική κατάσταση..

Pashalitsa, για ξεκίνα το θέμα της συνταξιοδότησης γιατί έχω μεσάνυχτα!

Ayla ευχαριστώ για τα εισιτήρια!


eNortjKzUjI0MTQzN1ayBlwwFYAC0w,,02.pngeNortjKzUjI0NTUzNlCyBlwwFYYC0Q,,22.png

eNortjKzUjIysDQxMlKyBlwwFXsC0A,,26.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Α δεν σας είπα ο πατέρας μου(πρώην Ναυτικός) Είχε χτυπήσει μέσα στο βαπόρι το πόδι του και μετά απο δικαστήριο που έγινε στην Αμερική, πήρε τρελή αποζημίωση! Ε με ένα μέρος των χρημάτων αυτών πήρε δικό του Ταξί!!! Ε κάθε μέρα είναι στον 'Αλτερ και οδύρεται! Πάει η περιουσία μου κορίτσια! Μια άδεια κληρονομούσα και πάειιιιιιιιιιιι!


eNortjKzUjI0MTQzN1ayBlwwFYAC0w,,02.pngeNortjKzUjI0NTUzNlCyBlwwFYYC0Q,,22.png

eNortjKzUjIysDQxMlKyBlwwFXsC0A,,26.png

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο είδες; Λύθηκε το ζήτημα! Κάλλιο αργά παρά ποτέ! Τώρα για να ακτοπλοικά τί να πω; Πριν λίγες μέρες για να κάνω το τάμα μου και να πάω στην Τήνο και να γυρίσω αυθημερόν, έσκασα εγώ και η μαμά μου για ΚΑΤΑΣΤΡΩΜΑ 120 ευρώ (η μικρή δεν πληρώνει ευτυχώς). Βάλε και τα σου ξου μου, περάσαμε τα 150...

Link to comment
Share on other sites

Α δεν σας είπα ο πατέρας μου(πρώην Ναυτικός) Είχε χτυπήσει μέσα στο βαπόρι το πόδι του και μετά απο δικαστήριο που έγινε στην Αμερική, πήρε τρελή αποζημίωση! Ε με ένα μέρος των χρημάτων αυτών πήρε δικό του Ταξί!!! Ε κάθε μέρα είναι στον 'Αλτερ και οδύρεται! Πάει η περιουσία μου κορίτσια! Μια άδεια κληρονομούσα και πάειιιιιιιιιιιι!

Τώρα που το λες αυτό καταλαβαίνω γιατί η εταιρία έκανε σαν τρελή να μην μαθευτεί πουθενά ότι χτύπησε στο πλοίο ο άντρας μου και προθυμοποιήθηκε να αναλάβει τα έξοδα για γιατρούς στην Ελλάδα...

Με τον πατέρα σου τί ακριβώς έγινε; Αν δε θες δημόσια πες μου με π.μ. Θέλω να ξέρω για τα δικαιώματα των ναυτικών που δεν τους τα λέει κανεις...

Πολλούς ναυτικούς ξέρω που έγιναν ταξιτζήδες ή αγόρασαν άδεια για το γιο τους ας πούμε, για να ΜΗ γινει ναυτικός... Με αυτό που κάνουν τώρα είναι σα να δημεύουν την περιουσία τους...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια. Έχω μέρες να σας μιλήσω, αλλά έμπαινα έστω κ 5 λεπτά κ διάβαζα τα νέα σας. Πολλές δουλειές στο σπίτι και πολλά μπαλώματα πίσω από τους μάστορες που υποτίθεται εφόσον είναι συστημένοι είναι καλοί, αλλά όλοι να κοροϊδέψουν θέλουν. Ειδικά όταν βλέπουν μια γυναίκα να κανονίζει μόνη της νομίζουν ότι έρχονται εύκολα τα χρήματα, αν ήξεραν….

Επίσης η γιαγιά του καλού μου, αγαπημένη όλων, είναι στο νοσοκομείο με σοβαρά προβλήματα εδώ κ ενάμιση μήνα κ περιμένουμε το χειρότερο. Όσο να είναι η ψυχολογία έχει πέσει, ειδικά όταν σκέφτομαι πως θα του το πούμε όταν έρθει η ώρα, κ ποιος!

Γιʼ αυτό γλυκιά μου paros99 όταν διάβασα τι έγινε με τα εισιτήρια στενοχωρήθηκα κ εγώ μαζί σου, ήθελα τόσο να σου γράψω να σε ανεβάσω και να σου προτείνω βοήθεια με γνωστούς μου λογιστές ,αλλά δεν πρόλαβα, η φοβερή ayla τα είπε τέλεια και ακόμα πιο τέλεια τα κανόνισε. Χαίρομαι πάρα πολύ που θα πας διακοπές, να περάσεις όμορφα γιατί όσο καλύτερα σε ακούει ο άντρας σου τόσο καλύτερα θα είναι κι αυτός!

Ayla μπράβο για την δύναμη που μας μετέδωσες, ομολογώ ότι την χρειαζόμουν κι εγώ! Και διπλό μπράβο για την ενεργητικότητά σου σχετικά με τα δάση, να σώσουμε ότι μπορούμε.

Tzini01 μακάρι να έχεις βρει μια άκρη σε όλο το χαμό που περνάς, πως είσαι;

Pashalitsaκαλές διακοπές να έχεις κι εσύ, να περάσεις όμορφα! Μην αμελήσετε να επισκεφτείτε το Καραβοστάσι, τέλεια παραλία!! Αχ, σας ζηλεύω όλες! Κάνετε άπειρες βουτιές να τις μοιραστούμε που θα καώ στην Αθήνα. 5 μέρες στην Πάτρα τον Αύγουστο δεν πιάνονται διακοπές, τουλάχιστον θα δω τους δικούς μου. Pashalitsaτι είπες για το συνταξιοδοτικό; Μείον 50% ;;;;;;;;


Εάν δεν κοιτάς εκεί που θες να πας, θα πας εκεί που κοιτάς....;)

Link to comment
Share on other sites

Εδώ είμαι!!!!! Μέχρι την Δευτέρα! Την Τρίτη θα τα λέμε απο Σαντορίνη!!!!! Χαχαχα! Τελικά βρήκα με Highspeed! 75 ευρώ το εισιτήριο μου παρακαλώ +85 το αμάξι.. Με 349 ευρώ πήγαμε 4 άτομα Λονδίνο το χειμώνα και τώρα έδωσα για τους 3 μας 282 ευρώ και επιστροφή έκλεισα με blue star 1 που έχει 35 το εισιτήριο! Τραγική κατάσταση..

Pashalitsa, για ξεκίνα το θέμα της συνταξιοδότησης γιατί έχω μεσάνυχτα!

Ayla ευχαριστώ για τα εισιτήρια!

Πολύ χαίρομαι που βρήκες λύση τελικά αν και ήμουν σχεδόν σίγουρη οτι θα βρεις την άκρη. Απλά λύγισες για λίγο χτες με τις ανατροπές των σχεδίων αλλά είδες; Τίποτα δεν είναι αδύνατο για εμάς άλλωστε. Πάντα βρίσκουμε τη λύση. Αντε καλές διακοπές λοιπον...είδες που τελικά φεύγεις πριν από μενα; Εγώ ταξιδεύω για Πειραιά την Τετάρτη το βράδυ από Χανιά, φτάνουμε 6μιση το πρωί και στις 7μιση το πρωί φεύγει το άλλο καράβι για Σύρο..όπου θα είμαστε στις 11μιση πριν το μεσημέρι. Ελπίζω να μη μου βγει το λάδι με τη μικρή και ελπιζω να περάσουμε καλά.

Πασχαλίτσα κ γω έχω πλήρη μεσάνυχτα για το συνταξιοδοτικό. Για ξεκίνα που λεει και Ναταλία...τι έχεις μάθει;:shock:

Α δεν σας είπα ο πατέρας μου(πρώην Ναυτικός) Είχε χτυπήσει μέσα στο βαπόρι το πόδι του και μετά απο δικαστήριο που έγινε στην Αμερική, πήρε τρελή αποζημίωση! Ε με ένα μέρος των χρημάτων αυτών πήρε δικό του Ταξί!!! Ε κάθε μέρα είναι στον 'Αλτερ και οδύρεται! Πάει η περιουσία μου κορίτσια! Μια άδεια κληρονομούσα και πάειιιιιιιιιιιι!

Άστα...άστα..Χαμός γίνεται..Μα καλά στον Αλτερ τι πάει και κάνει ο πατέρας σου; :shock:

Για τις αποζημιώσεις που λες άκου τη δική μας εμπειρία: ο άντρας μου όταν ήταν δόκιμος ειχε τραυματιστεί από ένα συρματόσχοινο που τον χτύπησε στο πηγούνι (έκανε μάλιστα ράμματα και έχει ενα ελαφρύ σημάδι ακόμα) και ξεμπάρκαρε άρον άρον στο Αμβούργο τότε..χωρίς να πάρει τίποτα επιπλέόν...αλλά τελικά καταλαβαίνω ότι θα μπορούσε να ζ ητήσει αποζημίωση από την εταιρία (τότε ήταν στο Λιβανό)...μήπως τελικά είναι λίγο αγαθιάρης; Τπτ δεν έκανε....ούτε να το συζητήσει ήθελε καν.:confused:

Καλησπέρα κορίτσια. Έχω μέρες να σας μιλήσω, αλλά έμπαινα έστω κ 5 λεπτά κ διάβαζα τα νέα σας. Πολλές δουλειές στο σπίτι και πολλά μπαλώματα πίσω από τους μάστορες που υποτίθεται εφόσον είναι συστημένοι είναι καλοί, αλλά όλοι να κοροϊδέψουν θέλουν. Ειδικά όταν βλέπουν μια γυναίκα να κανονίζει μόνη της νομίζουν ότι έρχονται εύκολα τα χρήματα, αν ήξεραν….

Επίσης η γιαγιά του καλού μου, αγαπημένη όλων, είναι στο νοσοκομείο με σοβαρά προβλήματα εδώ κ ενάμιση μήνα κ περιμένουμε το χειρότερο. Όσο να είναι η ψυχολογία έχει πέσει, ειδικά όταν σκέφτομαι πως θα του το πούμε όταν έρθει η ώρα, κ ποιος!

Γιʼ αυτό γλυκιά μου paros99 όταν διάβασα τι έγινε με τα εισιτήρια στενοχωρήθηκα κ εγώ μαζί σου, ήθελα τόσο να σου γράψω να σε ανεβάσω και να σου προτείνω βοήθεια με γνωστούς μου λογιστές ,αλλά δεν πρόλαβα, η φοβερή ayla τα είπε τέλεια και ακόμα πιο τέλεια τα κανόνισε. Χαίρομαι πάρα πολύ που θα πας διακοπές, να περάσεις όμορφα γιατί όσο καλύτερα σε ακούει ο άντρας σου τόσο καλύτερα θα είναι κι αυτός!

Aylaμπράβο για την δύναμη που μας μετέδωσες, ομολογώ ότι την χρειαζόμουν κι εγώ! Και διπλό μπράβο για την ενεργητικότητά σου σχετικά με τα δάση, να σώσουμε ότι μπορούμε.

Tzini01 μακάρι να έχεις βρει μια άκρη σε όλο το χαμό που περνάς, πως είσαι;

Pashalitsaκαλές διακοπές να έχεις κι εσύ, να περάσεις όμορφα! Μην αμελήσετε να επισκεφτείτε το Καραβοστάσι, τέλεια παραλία!! Αχ, σας ζηλεύω όλες! Κάνετε άπειρες βουτιές να τις μοιραστούμε που θα καώ στην Αθήνα. 5 μέρες στην Πάτρα τον Αύγουστο δεν πιάνονται διακοπές, τουλάχιστον θα δω τους δικούς μου. Pashalitsaτι είπες για το συνταξιοδοτικό; Μείον 50% ;;;;;;;;

Καλά είναι να μη μπλέξεις με μαστόρους...εγώ έχω πικρή πείρα...Πήρα ρε κορίτσια όταν μετακόμισα πέρα από καινούγιο ψυγείο και μία φοβερή τηλεόραση led με ένα σωρό μπιχλιμπίδια πάνω και σετ ένα home cinema λοιπόν ο τεχνικός έχει έρθει 3 φορές στο σπίτι, με έχει στήσει άλλες 2 μεσημεριάτικα και ακόμα δεν έχει φτιαξει τα ηχεία του home cinema, ακόμα δε μου έχει δώσει την αποδειξη αγοράς (που είναι και η εγγύηση) και ακομα δεν έχει ρυθμίσει την τηλεόραση...τα νεύρα μου κρόσια...σήμερα τον πήρα και τον ξέχεσα κ του είπα ότι θα παραπονεθώ στο αφεντικο του. Ως τώρα τον λυπόμουν μη χάσει τη δουλειά του αλλά οταν είδα οτι με έστησε για δεύτερη φορά ΧΩΡΙΣ να ειδοποιήσει μου γύρισε το μάτι ανάποδα. Αντε γιατί καλή καλη μας έχουν @@ήσει στην τελική!!! Σόρυ αλλά διάβασα αυτά που γράφεις ρε πεταλούδα και ξαναφούντωσα...

Πολύ χαίρομαι αν σε εμψυχωσα με αυτά που έγραψα...πού και πού όλες το χρειαζόμαστε..και γω πέφτω κάποιες φορές και με έχουν βοηθήσει τα άλλα κορίτσια ετσι είναι εδώ...η μια βοηθάει την άλλη. Πολλές φορές κάποια από μας οταν απελπιστεί με ένα γεγονός δε μπορεί να δει καθαρά...οι υπόλοιπες ως πιο ψύχραιμες βρίσκουν πάντα μια εναλλακτική...:D:D

Λοιπόν...εγώ έχω και νέα. Αύριο το πρωί μου έκλεισαν τελικα το ραντεβού με το γιατρό δηλ με τον γυναικολόγο μου και τον αιματολόγο...Θα πάω δηλαδή στα Χανιά (εκεί ειναι ο γιατρός μου)..κ μετά στο καπάκι επιστρέφω γιατί έχω και την περιφρούρηση...ντάλα μεσημέρι. Και το βράδυ έχω να πάω και σε γάμο που δεν έχω καμία όρεξη αλλά ειναι κολλητός του άντρα μου και πρέπει να πάω...Πω πω...και η εκκλησία είναι σε ένα βουνό ρε κορίτσια...Θα με φάνε τα τσακάλια εκεί που να τρέχω;:shock:

Τζίνι...ζεις;


age.png

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...