Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

CAFE ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΝΑΥΤΙΚΩΝ


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Άλλη μία νύχτα που έσβησα τα φώτα με τα μάτια να κλείνουν απ’τη νύστα κ όταν ξάπλωσα το μυαλό άρχισε να δουλεύει πάλι με 10000 στροφές την ώρα. Παρόλο που πάλι όλη μέρα έκανα δουλειές, η στενοχώρια κάποιων καταστάσεων και το άγχος τους μέλλοντος υπερνικούν την κούραση. Εμ, 2 εναντίον 1, τι θα έκαναν! Ε, σηκώθηκα.

Ααααααα, ευτυχώς tzini01 μου δεν είναι άνθρωπος τέτοιος να δείχνει ότι ζηλεύει, ελάχιστες φορές έχω αντιληφθεί κάτι τέτοιο, το θεωρεί υποτιμητικό (κ πόσο νευριάζω που δεν μου το δείχνει) ούτε μου αρνείται οτιδήποτε, ίσα ίσα πιστεύω αν του το πω περισσότερο θα χαρεί να κάνω κάτι να ξεσκάσω, ξέρει πόσο δύσκολα είναι για μένα τώρα ειδικά. Ε, ίσως στενοχωρηθεί λίγο επειδή δεν είναι κ αυτός έξω, αλλά δεν θα μου το πει για να μην με στενοχωρήσει.

Για να δούμε, αύριο θα ρωτήσω την φίλη μου σχετικά κ βλέπουμε.


Εάν δεν κοιτάς εκεί που θες να πας, θα πας εκεί που κοιτάς....;)

Link to comment
Share on other sites

Ο άντρας μου σε αυτές τις περιπτώσεις και πριν παντρευτούμε (ειδικά) και τώρα μου έλεγε "Να πας και ΣΕΜΝΑ Ε;" με ιδιαίτερη έμφαση στη φωνή, το θυμάμαι και γελάω...:tongue::tongue::tongue:

Βλέπω οι γυναίκες ναυτικών έχουμε 24ωρη εφημερία...:-P

Link to comment
Share on other sites

Ο άντρας μου σε αυτές τις περιπτώσεις και πριν παντρευτούμε (ειδικά) και τώρα μου έλεγε "Να πας και ΣΕΜΝΑ Ε;" με ιδιαίτερη έμφαση στη φωνή, το θυμάμαι και γελάω...:tongue::tongue::tongue:

Βλέπω οι γυναίκες ναυτικών έχουμε 24ωρη εφημερία...:-P

εμενα παντως δεν εχει προβλημα να παω μερικες μερες διακοπες με τις φιλες μου αλλα οταν παω στα μπουζουκια τον ενοχλει....χιχιχχ τι να πεις....αντρες!!!;)

Link to comment
Share on other sites

εμενα παντως δεν εχει προβλημα να παω μερικες μερες διακοπες με τις φιλες μου αλλα οταν παω στα μπουζουκια τον ενοχλει....χιχιχχ τι να πεις....αντρες!!!;)

Α, ωραία, οι 24 ώρες έξω δεν τον ενοχλούν στις διακοπές, οι 4 ώρες στα μπουζούκια είναι το θέμα!!! Χαχαχα, μάλλον δεν αντέχει να σε σκέφτεται να χορεύεις στα τραπέζια, ενώ για διακοπές σου λέει άντε να πάει για κανένα μπανάκι... Άβυσσος η ψυχή του (ναυτικού) άντρα!!!:tongue::tongue::tongue:

Εγώ από τότε που έκανα τη μικρή έχουμε πάει δυο φορές διακοπές αλλά ήταν και η μαμά μου μαζί οπότε δεν είχε κανένα απολύτως πρόβλημα... Γενικά δε λέω, με εμπιστεύεται, απλά αν πηγαινα μόνη μου διακοπές θα έπαιρνε 45 φορές την ημέρα τηλ. (το έχει κάνει στο παρελθόν) δήθεν να δει αν είμαι καλά...:)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κορίτσια!

Σήμερα είμαι κάπως πιο καλά δεδομένων των συνθηκών, μιλήσαμε περισσότερο με τον καλό μου! Μπήκαν στο λιμάνι -Αμερική υπενθυμίζω- να ξεφορτώσουν και να φορτώσουν, και τους πήγε ο πράκτορας τηλεφωνικές κάρτες διάρκειας 4 νομίζω ωρών προς σταθερά και 45’ προς κινητά με 5 δολάρια την κάθε μία, τους άφησε μέχρι και κινητά τηλέφωνα.

Πόσο χάρηκε που μίλησε και με όλους τους δικούς του, και με εμένα χωρίς άγχος, γέμισαν οι μπαταρίες του, ήταν άλλος άνθρωπος.

Του είπα ότι σκέφτομαι να πάω λίγες μέρες διακοπές με μια φίλη μου και συμφώνησε όπως περίμενα, μετά από λίγες ερωτησούλες φυσικά, χι χι χι. Να σας πω την αλήθεια αυτό που δεν ξέρω είναι πως θα συμπεριφερθεί όταν θα είμαι εκεί, γιατί δεν έχει ξανατύχει, πάντα ήμασταν μαζί στις διακοπές και όταν πήγαινα στην Πάτρα ήταν ήσυχος γιατί ήμουν με τους δικούς μου. Μπα! Δεν αλλάζει ο χαρακτήρας, μου έχει εμπιστοσύνη. Είδωμεν!

Τώρα φυσικά πρέπει να συμφωνήσει και η φίλη μου, ακόμα το σκέφτεται. Φαντάζεστε να λογαριάζω χωρίς τον ξενοδόχο;; Θα πέσουν πολλά γέλια!!!!!

Αλήθεια κορίτσια, αν θέλετε με κατατοπίζετε λίγο, μετά από πόσο καιρό από την μέρα που θα μπει στο καράβι ο τάδε ναυτικός είναι καλό να πηγαίνει ταξίδι η γυναίκα του;


Εάν δεν κοιτάς εκεί που θες να πας, θα πας εκεί που κοιτάς....;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!

Σήμερα είμαι κάπως πιο καλά δεδομένων των συνθηκών, μιλήσαμε περισσότερο με τον καλό μου! Μπήκαν στο λιμάνι -Αμερική υπενθυμίζω- να ξεφορτώσουν και να φορτώσουν, και τους πήγε ο πράκτορας τηλεφωνικές κάρτες διάρκειας 4 νομίζω ωρών προς σταθερά και 45’ προς κινητά με 5 δολάρια την κάθε μία, τους άφησε μέχρι και κινητά τηλέφωνα.

Πόσο χάρηκε που μίλησε και με όλους τους δικούς του, και με εμένα χωρίς άγχος, γέμισαν οι μπαταρίες του, ήταν άλλος άνθρωπος.

Του είπα ότι σκέφτομαι να πάω λίγες μέρες διακοπές με μια φίλη μου και συμφώνησε όπως περίμενα, μετά από λίγες ερωτησούλες φυσικά, χι χι χι. Να σας πω την αλήθεια αυτό που δεν ξέρω είναι πως θα συμπεριφερθεί όταν θα είμαι εκεί, γιατί δεν έχει ξανατύχει, πάντα ήμασταν μαζί στις διακοπές και όταν πήγαινα στην Πάτρα ήταν ήσυχος γιατί ήμουν με τους δικούς μου. Μπα! Δεν αλλάζει ο χαρακτήρας, μου έχει εμπιστοσύνη. Είδωμεν!

Τώρα φυσικά πρέπει να συμφωνήσει και η φίλη μου, ακόμα το σκέφτεται. Φαντάζεστε να λογαριάζω χωρίς τον ξενοδόχο;; Θα πέσουν πολλά γέλια!!!!!

Αλήθεια κορίτσια, αν θέλετε με κατατοπίζετε λίγο, μετά από πόσο καιρό από την μέρα που θα μπει στο καράβι ο τάδε ναυτικός είναι καλό να πηγαίνει ταξίδι η γυναίκα του;

ωραια!

ελπιζω τωρα που μιλησατε με τον καλο σου αρκετη ωρα, να εισαι καλυτερα.

τι εννοεις ποτε ειναι καλο? απο αποψη ηθικης?


xmX3p2.png

XKuXp2.png

Link to comment
Share on other sites

εφυγες κ δεν σε προλαβα βρε πεταλουδα!

προσωπικα δεν πιστευω οτι υπαρχει ομοφωνια θεσεων-αποψεων σε θεματα ηθικης. το τι ειναι πρεπον κ το τι ειναι λανθασμενο, ειναι καθαρα υποκειμενικο θεμα.


xmX3p2.png

XKuXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ νομίζω ότι η ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ δε ρωτάει από ηθικής αλλά από πρακτικής απόψης, οπότε απαντάω ότι το καλύτερο είναι να πηγαίνει κανείς αφού συμπληρωθεί περίπου 3μηνο. Έτσι σπάει το διάστημα στα δύο και μέχρι να φύγεις από το πλοίο, το χρονικό διάστημα που απομένει είναι λιγότερο από 3μηνο. Μιλάω όταν το ταξίδι είναι περίπου 6μηνο...

Link to comment
Share on other sites

Ναι και εγω αυτο κατάλαβα!

Και εγω στο τρίμηνο νομίζω είναι το καλύτερο! Κάθεσαι 1 μήνα, γυρνας και μένουν μόνο 2 μήνες για να επιστρέψει!!! Αλλιώς αν δεν λείπει 6μηνο στην μέση του διαστηματος!


eNortjKzUjI0MTQzN1ayBlwwFYAC0w,,02.pngeNortjKzUjI0NTUzNlCyBlwwFYYC0Q,,22.png

eNortjKzUjIysDQxMlKyBlwwFXsC0A,,26.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Kαλημέρα , καλή εβδομάδα να έχουμε και καλό μήνα:D!

Σήμερα πάλι πρωινό ξύπνημα για μάστορες, περιμένω να έρθουν να βάλουν τον συναγερμό. Δεν ήταν κατάσταση να σηκώνομαι μέσα στην νύχτα κάθε τρεις και λίγο με τον παραμικρό θόρυβο να ελέγχω το σπίτι με σπρέι πιπεριού στα χέρια :mad:! Ευτυχώς υπάρχει η εσωτερική εγκατάσταση, μόνο τον εγκέφαλο, τα ραντάρ και το πληκτρολόγιο θα βάλουν.

Ευχαριστώ για τις γνώμες σας κορίτσια. Είχαμε πει με τον καλό μου ότι το καλύτερο ταξίδι που θα μπορούσα να πάω θα ήταν στα μισά του 7μήνου, να έρθει Ευρώπη να είναι πιο εύκολο για μένα, να πάμε Αμερική μαζί και να ξαναγυρίσουμε Ευρώπη ( λογαριάζαμε κρουαζιερίτσα ;), χιχιχι).

Το πρόβλημα είναι ότι όταν με το καλό φτάσουν πρώτο λιμάνι Ευρώπη θα έχει συμπληρώσει μόνο …… μισό λεπτό…….ανατρέχω στην ατζέντα …… μετράω……μάλιστα:confused:…… καλά λέει, μόνο 2,5 μήνες:(. Πρέπει να είχα υπολογίσει λάθος πριν, είχα μετρήσει 3,5 . Πω πω, είχα πάθει εγώ λαλά tzini01 τελικά, χι χι.

Τέλος πάντων έχει δίκιο, ακόμα δεν μπήκε :rolleyes:. Όμως μετά θα χειμωνιάσει και θα έχει και θάλασσες φουριόζες, και εγώ δεν τα πάω καλά με τα κύματα, είμαστε τσακωμένοι χρόνια !!!! Διάβασα και τις εμπειρίες σας με το κούνημα:shock:, μου έχει πει παλιότερα και τις δικές του ο καλός μου και τρέεεεεεεεμω!! Ξέρετε κανέναν απάνεμο δρόμο να διασχίσουμε τον Ατλαντικό ή απλά να τους πω να πηγαίνουν κόστα κόστα;:tongue::tongue::tongue::tongue::tongue:


Εάν δεν κοιτάς εκεί που θες να πας, θα πας εκεί που κοιτάς....;)

Link to comment
Share on other sites

καλημερες κ εδω κοριτσια!

βρε πασκουαλε ακουσα για αυτη την υποθεση με τον 27χρονο εκει στη σαλαμινα. φρικτο!

τι εχει γινει? εγω υποψιαζομαι οτι τους την κανανε λογικα ανωμαλοι. τι εχει ακουστει εκει?

πεταλουδα με τον συναγερμο να προσεξεις με τον κωδικο, πως να τον αλλαζεις. μην αφησεις το ιδιο που θα σου βαλουν αυτοι. το πολυ πολυ βαλε τπ χερι σου μπροστα κ πατα εσυ τον κωδικο σας.


xmX3p2.png

XKuXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα , καλή εβδομάδα να έχουμε και καλό μήνα:D!

Σήμερα πάλι πρωινό ξύπνημα για μάστορες, περιμένω να έρθουν να βάλουν τον συναγερμό. Δεν ήταν κατάσταση να σηκώνομαι μέσα στην νύχτα κάθε τρεις και λίγο με τον παραμικρό θόρυβο να ελέγχω το σπίτι με σπρέι πιπεριού στα χέρια :mad:! Ευτυχώς υπάρχει η εσωτερική εγκατάσταση, μόνο τον εγκέφαλο, τα ραντάρ και το πληκτρολόγιο θα βάλουν.

Ευχαριστώ για τις γνώμες σας κορίτσια. Είχαμε πει με τον καλό μου ότι το καλύτερο ταξίδι που θα μπορούσα να πάω θα ήταν στα μισά του 7μήνου, να έρθει Ευρώπη να είναι πιο εύκολο για μένα, να πάμε Αμερική μαζί και να ξαναγυρίσουμε Ευρώπη ( λογαριάζαμε κρουαζιερίτσα ;), χιχιχι).

Το πρόβλημα είναι ότι όταν με το καλό φτάσουν πρώτο λιμάνι Ευρώπη θα έχει συμπληρώσει μόνο …… μισό λεπτό…….ανατρέχω στην ατζέντα …… μετράω……μάλιστα:confused:…… καλά λέει, μόνο 2,5 μήνες:(. Πρέπει να είχα υπολογίσει λάθος πριν, είχα μετρήσει 3,5 . Πω πω, είχα πάθει εγώ λαλά tzini01 τελικά, χι χι.

Τέλος πάντων έχει δίκιο, ακόμα δεν μπήκε :rolleyes:. Όμως μετά θα χειμωνιάσει και θα έχει και θάλασσες φουριόζες, και εγώ δεν τα πάω καλά με τα κύματα, είμαστε τσακωμένοι χρόνια !!!! Διάβασα και τις εμπειρίες σας με το κούνημα:shock:, μου έχει πει παλιότερα και τις δικές του ο καλός μου και τρέεεεεεεεμω!! Ξέρετε κανέναν απάνεμο δρόμο να διασχίσουμε τον Ατλαντικό ή απλά να τους πω να πηγαίνουν κόστα κόστα;:tongue::tongue::tongue::tongue::tongue:

Κοίτα να δεις, ωραία αυτά που σου είπαμε αλλά υπεισέρχοναι και άλλοι παράγοντες στην απόφασή σου και μερικούς τους ανέφερες ήδη... Αν έχεις πρόβλημα με τη θάλασσα πρέπει να διαλέξεις μια εποχή που τα πράγματα να μην είναι πολύ...άγρια. Ο άντρας μου δυο φορές διέσχισε τώρα Ατλαντικό με πάρα πολύ ήσυχη θάλασσα.

Επίσης είναι και το δρομολόγιο. Το ταξίδι στην Αμερική ειναι απείρως πιο κουραστικό από το να πετάξεις σε μια χώρα εδώ στην Ευρώπη και να φύγεις πάλι από εδώ. Αν υπάρχει τέτοια περίπτωση θα σου έλεγα να το προτιμήσεις και ας είναι μόνο 2,5 μήνες μέσα. Δεν έχει σημασία. Και πάλι ο καιρός θα σπάσει...

Α, πάρα πολύ σοφά έπραξες και έβαλες συναγερμό... Ο μπαμπάς μου είχε ασχοληθεί με αυτή τη δουλειά πολλά χρόνια και έχουμε και εμείς παντού συναγερμούς... Συμβουλή: Να βάλεις μια σειρήνα εξωτερική να φαίνεται και να αναβοσβήνει μόνιμα. Στην πολυκατοικία των γονιών μου είναι το δικό τους και άλλο ένα διαμέρισμα τα μόνα που δεν έχουν παραβιάσει όλα αυτά τα χρόνια,(σε σύνολο 10 διαμερίσματα).

Link to comment
Share on other sites

καλημερες κ εδω κοριτσια!

βρε πασκουαλε ακουσα για αυτη την υποθεση με τον 27χρονο εκει στη σαλαμινα. φρικτο!

τι εχει γινει? εγω υποψιαζομαι οτι τους την κανανε λογικα ανωμαλοι. τι εχει ακουστει εκει?

Χαχα! Δεν έχω ιδέα! Όλη μέρα σε δουλειές και παιδότοπους είμαι ή πλένω, σιδερώνω, σφουγγαρίζω κλπ.:-(

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...