Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Χμ δεν ξερω..παντως μέτρα την πίεση να δεις πόσο έχεις 

      έφαγα τώρα σαλατουλα με φετα και συνήλθα ! πάντως με το λίγο που έφαγα πριν πιροσκί και λίγους ξηρούς καρπούς δεν μου πέρασε  ! 

CAFE ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΝΑΥΤΙΚΩΝ


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Αyla όπου βρει κάμερα πάει και λέει τον πόνο του ο φουκαράς!

Κατάλαβα...θα του την έχει βαρέσει τελείως ετσι;Ε εδώ που τα λέμε δεν είναι και λίγο ε; Επένδυση ζωής είχε κάνει ο άνθρωπος...


age.png

 

Link to comment
Share on other sites

αλοχα!

να σας ευχαριστησω πολυ για το κουραγιο κ τις συμβουλες!

προσπαθω να βγαλω μια ακρη. εχουμε αλλες αναγκες σαν οικογενεια οταν ειναι εδω ο νικος κ αλλες οταν δεν ειναι εδω. πρεπει να το φιξαρω αμεσα. οχι οτι δεν ξερω πανω κατω τι χρειαζομαστε, αλλα εγω προσωπικα θελω περισσοτερο χρονο με τα παιδια μου (κ οχι με το σπιτι αυτο καθ αυτο) κ ειναι κατι που δεν μπορω να εχω χωρις επαγγελματικη βοηθεια. κ σιγουρα σε καθημερινη βαση.

πασχαλιτσα μου σε ευχαριστω παρα πολυ πραγματικα!

συβοτα εχω ακουσει κ εγω απο αλλους οτι εχουν περασει εκπλητικα.

επισης οι διακοπες στο βουνο εχουν αλλη ομορφια.

παρος τελος καλο (εστω με τις διακοπες), ολα καλα.

τουλαχιστον θα αλλαξουν παραστασεις τα παιδια.

πεταλουδα, εχω τραβηξει κ εγω με μαστορους. ασε δε θες να ξερεις! μας βρισκουν οντως μονες μας κ νομιζουν οτι ημαστε χαπατα!

καλα βρε θεοτρελη αυλα? με το παιδι βαρδια?

μπραβο σου για τις ευαισθησιες σου παντως!

ελπιζω να εχεις καλα αποτελεσματα αυριο ή τουλαχιστον να μην ειναι αποκαρδιωτικα.

για τα επεισοδια με τους ταξιτζηδες δεν ειδα απολυτως τπτ!

απεχω μακραν πολυ μεγαλο χρονικο διαστημα απο την τιβι.

δεν τους εχω σε ιδιαιτερη εκτιμηση σαν επαγγελματιες. προσφατα ειχα ενα δικαστηριο με υποθεση απο τον ιουνιο του 2004. η εισαγγελεας ηταν αφοπλιστικη κ η προεδρος του ανακοινωσςε την ποινη φυλακης των 28 μηνων! εξαγορασιμη φυσικα. κ μονο που του λερωσα το μητρωο μου φτανει! αλλα απο οτι καταλαβαμε ολοι, ηταν κ περιορισμενης ή μαλλον αλλοιωμενης νοητικης αντιληψης τελικα!

παμε παρακατω τωρα: συμφωνω στο οτι χανουν το δικιο τους ετσι, αλλα στην κυριολαξια χανουν κ τις περιουσιες τους. εντελει με τους αδειουχους βυτιοφορων τι ειχε γινει? ειναι κ το επαγγελμα των ταξιτζηδων κλικα οπως κ των βυτιοφορων αντιστοιχα? (σορρυ ναταλια, ελπιζω να αποτελει την εξαιρεση στον (δυστυχως σχεδον) κανονα ο πατερας σου!)

μαριαννα κανενα νεοτερο για αδειες?

βρε κουκουτσι πες τα με εμοτικα που τα εχεις κ τελεια!!!! πλιιιζ!


xmX3p2.png

XKuXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Τζίνι, τι είχε γίνει με τον ταξιτζή; Καλά κ γω δεν έχω τις καλύτερες εμπειρίες..πρωτοετής φοιτήτρια στο Ρεθυμνο πρωτη φορά που μπήκα σε τοπικό ταξί εδώ κ επειδή ζήτησα να βάλει ταξίμετρο...με κατέβασε κατω ο τύπος! :shock: Τεσπα..

Λοιπόν έχεις δικιο σε αυτά που λες για την επαγγελματική βοήθεια...ναι όντως τη χρειάζεσαι κ το σπίτι δε χρειάζεται εσένα ειδικά, ενώ τα παιδιά σου σε χρειάζονται. Θα βρεις λοιπόν 1 άτομο για την καθαριότητα και άλλο 1 για φύλαξη/βοήθεια των παιδιών και θα είσαι κιουρία.

Α, για τη βάρδια ε, τι να κάνουμε; Θα πάρω κ την Ελεονόρα μαζί..απλά θα είναι περισσότερο αυτοκινητοειδής η περιπολία μαζί της, αλλά θα κάνουμε κ περίπατο..έτσι κι αλλιώς είναι συγκεκριμένοι δρομοι που θα πρέπει να ελέγξω και θα πρέπει να μπώ κ σε βλάστηση...η μικρή τρελαίνεται για τη φύση...ελπίζω μόνο να μην έχουν την εμπνευση οι επιδόξοι εμπρηστές ν βάλουν τη φωτιά (που θα τη βάλουν δηλαδή) στη δική μου τη βάρδια και τρέχω πάλι ...

Εφοδιάστηκα καταλλήλως...βρήκα κ τα ιστιοπλοϊκά μου κυαλια και την πυξίδα διόπτευσης που έχω (ψαρωτική αυτή έτσι για παν ενδεχόμενο την κρατάω)...και αύριο έχω το μεσημεριανό νούμερο.

Ευχαριστώ κ για τις ευχές σχετικά με το γιατρό..Θα ενημερώσω για την έκβαση...

Φιλούμπες...


age.png

 

Link to comment
Share on other sites

Α στην αυριανή βάρδια δε θα έχω τη μικρή ευτυχώς γιατί είναι ακόμα εδώ η μανα μου. Στις 11 Αυγούστου όμως θα την παρω αναγκαστικά. Ευτυχώς όμως τότε εχω το 6-9 καλύτερο για τη μικρή αυτό...


age.png

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

με τον ταριφατζη που λετε!

25 ιουνιου 2004. ωρα 9.00. ειμαι στην λεωφ.ηρακλειου κ μπαινω στο ταξι που σταματησε λευτερο.

αναφερω προοροσμο, ητοι χαλανδρι. ως οφειλε επρεπε να στριψει αριστερα προς την λεωφ.πλαπουτα, να βγει λεωφ.κυμης-ολυμπιακο σταδιο-μπλα μπλα τσουπ χαλανδρι. οκ? ξεκιναμε!

δεκα μετρα παρακατω επιβιβαζει ,μπροστα κ δεξια μια κυρατσα που παει νεα ιωνια, εντελως στην ευθεια δηλ. της λεωφ, ηρακλειου κ καμια σχεση με την αριστερη κατευθυνση που επρεπε να παρουμε.

κ τι με λεει το ατομο? :εντελει δεν μπορω να σε παω χαλανδρι, θα παω νεα ιωνια. κατεβα.

με το μπαρδον? πως ειπατε μεσιε? μηπως δεν ηκουσα καλα?

κ φυσικα του λεω οτι δεν κατεβαινω κ οφειλει να με παει στον προορισμο μου.

κ μου αρχιζει κατι τσιντσανιστικα! του τυπου: γιατι στο χρωσταω να σε παω? εχει πολυ κινηση στην κυμης κ κανουν εργα, απο εκει ερχομαι, εχω τρελαθει, κ αρχιζει να με στολιζει. στο διαστημα που λεει αυτος το τραγουδι του, εγω καλω το 100-τροχαια. τραβαει χειροφρενο κ αρχιζει να με σπρωχνει το ατομο! για κακη του τυχη σταματησα μπροστα απο ενα λαστιχαδικο κ ενα συνεργειο αυτωκινητων στην ηρακλειου.

κ αρχιζω να φωναζω σε βοηθεια! κ ειναι κ ενας κυριος εκει εξω κ ερχετε γιατι τον βλεπει που με σπρωχνει. του ζηταω να μου πει το νουμερο του ταξι (γιατι ημουν ακομα μεσα) μου το λεει κατεβαινω κ το λεω στην τροχαια μεταμορφωσης που ειχα καλεσει αρχικα κ μετα με παρεπεμψαν στους μπατσαιους-100 για τηλεφωνο-καταγγελια!

οκ μεχρις εδω? οκ!

παμε παρακατω. εχω παει εγω μπροστα απο το ταξι στο καπο για να ματαξαναδω το νουμερο, αφου μιλαω με το 100, κ ο κυριουλης στο παραθυρο του οδηγου του ταξι κ του λεει τελως παντων για την συμπεριφορα του κ να σταματησει να με βριζει ετσι!

κ τι εισαι εσυ, του λεει το σουργελο, ο γκομενος της ρε?

κ μολις βλεπει κ με ακουει να λεω το νουμερο του τι κανει το ατομο?

για μαντεψτε? για μαντεψτε?

παταει γκαζι ο αρρωστος!!!!! οπως το ακουσατε! πατησε γκαζι!

(κ κατεβαινει η κυρατσα απο το ταξι κ την κανει με αναλαφρους πηδους η γαιδουρα!!!! ειναι πολυ τυχερη που δεν θυμαμαι καθολου τα μουτρα της, γιατι λογικα μενει κ κοντα στην περιοχη)

εγω την εφαγα γερα στα γονατα κ εσκασα με το κεφαλι κατω με ελαφρα διασειση, αλλα γιατι τη γλιτωσα τοσο φθηνα? για μαντεψτε ξανα!

γιατι ο τοτε αντιδημαρχος του νεου ηρακλειου (ηταν ο κυριουλης που με βοηθησε) βρεθηκε με σφηνωμενο κ στραπατσαρισμενο ολο το ποδι του κατω απο τη ροδα του μαλακα ταρηφα! του εβγαλε εξω το κοκαλο. επαθα σοκ λεμε! δεν πιστευα οτι εβλεπα μπροστα μου! παγωσα. νομιζα οτι του εβγαλε τα εντερα εξω!

ακολουθησε ο κακος χαμος!

καταρχας τον κανανε τουλουμι στο ξυλο οι συνεργιατζηδες! μπλαβε στην κυριολεξια, πλακωσανε ασθενοφορα τροχαια, του ξηλωσαν τα παντα: πινακιδες αδεια οτι ειχε κ δεν ειχε!

κ οι πολυ καλοι τροχαιοι κανανε μια απλη αναφορα στο συλογο των αυτοκινητιστων κ καναμε μονοι μας μηνυση!!! ακουσων ακουσων! μονοι μας!

κ οι αυτοκινητιστες μου στελναν ραβασακια γαι να παω να τους πω απο κοντα τι συνεβει κ φυσικα τους καραεγαρψα στα παλια μου τα παπουτσια! ( κ καπου αλλου , αλλα δεν θα το πω δεν θα το πω!)

κ αυτο το ατομο εχει το δικαιωμα κ οδηγει ακομα οχημα δημοσιας χρησης!!! κ δεν ειναι καλα στα μυαλα του!

το επιθετο του ειναι μεηντανης ναταλιτσα! μενει στο γερακα. αν θες ετσι για να δει κ ο μπαμπας σου για ποια υποθεση λεω, να του φυγει το τσερβελο με τη συμπεριφορα του τζοβενου συναδελφου του, γιατι ειναι κ γεννηθεις το 1974 μολις!, να σου στειλω σε πιμιο κ το ονομα του ηλιθιου κ ανεγκεφαλου ταριφατζη!

κ τι ειπε ρε παιδια στο δικαστηριο? οτι σταματησα κ μπουκαρα μεσα στο ταξι με τσαμπουκα! ειμαι ο νεος θουπερ μαν! δεν θαθ το ειπα?

γελασε κ το παρδαλο κατσικι με αυτα που ελεγε.

φυσικα το δικαστηριο ειδε τη σοβαροτητα της καταστασης κ απεφανθει (επισης φυσικα) καταδικαστικα για εκεινον.

το μονο που με στεναχορησε στην ολη υποθεση κ νιωθω ακομα τυψεις γι αυτο, ειναι οτι ενας ανθρωπος πηγε να με βοηθησει κ σακατευτηκε. θα κουτσαινει για παντα.:-(:-(:-(

αυτα.


xmX3p2.png

XKuXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Πωπω..πραγματικά ανήκουστο Τζίνι! Έπαθα πλάκα με αυτά που διάβασα..κρίμα και για τον άνθρωπο που σε βοήθησε με αυτό που του συνέβη! Υπάρχει κόσμος με πολύ θράσσος..και σίγουρα αυτός δεν είναι ο κανόνας. Υπάρχουν πολύ σωστοί επαγγελματίες οδηγοί και κάτι άλλοι μαγκάκια κανονικά που το παίζουν δήθεν και έχουν θράσσος και μεγάλη γλώσσα.

Εμένα μου έχει συμβεί κάτι παρόμοιο το 2006..

Το 2006 χρειάστηκε να κατέβω στα Χανιά για δουλειά για ένα μήνα περίπου (τα λατρεύω τα Χανιά-μαγική πόλη). Μπαίνω στο ταξί και ξαφνικά αρχίζει μια απίστευτη αιμορραγία αδικαιολόγητη εντελώς..δεν ήμουν στις "μέρες" του κύκλου ώστε να συμβεί κάτι τέτοιο..του λέω αλλάζουμε δρόμο πάμε νοσοκομείο. Με κοιτάει βλέπει το παντελόνι μου μέσα στα αίματα εμένα χλωμή και του λέω μην ανησυχείς θα πληρώσω για το πλύσιμο το καθάρισμα και ότι φυσικά χρειαζόταν, το εργαλείο της δουλειάς του είναι το αυτοκίνητο και θεώρησα ότι αυτό έπρεπε να κάνω αφού θα του προκαλούσα "χασούρα" μέχρι να το καθάριζε.

Κορίτσια σταματάει το ταξί κατεβαίνει και με πετάει έξω. Με χαστούκισε και με πέταξε στην άσφαλτο κανονικά!!! Με καταέβρισε και στο τέλος άνοιξε μόνος του την τσάντα μου πήρε το πορτοφόλι μου και εξαφανίστηκε!!!

Να μην σας τα πολυλογώ συγκράτησα την πινακίδα, τον είχαν ήδη περάσει αυτόφωρο το ίδιο βράδυ. Όχι μόνο για τον αντιεπαγγελματισμό που επέδειξε αλλά και για εγκατάλειψη ατομου σε ανάγκη, και φυσικά κλοπή αφού πήρε το πορτοφόλι μου!!! Μετά από 6 μήνες έγινε το δικαστήριο και φυσικά δικαιώθηκα πανηγυρικά μία και έξω χωρίς αναβολές και άλλα τέτοια! Εκτός από την χρηματική αποζημίωση που πήρα που δεν ήταν μεγάλη, το σημαντικό ήταν ότι έχασε την επαγγελματική του άδεια του για 18 μήνες.

Ελπίζω να χαλάρωσε μετά από το συμβάν και να έχει σκεφτεί σοβαρά πως θα ξαναφερθεί την επόμενη φορά που θα βρεθεί σε δύσκολη θέση ένας πελάτης του!

απαπαπα φούντωσα πάλι τώρα που τα θυμήθηκα!!!

Link to comment
Share on other sites

Ε, άντε ας πω κι εγώ την εμπειρία μου από την "κίτρινη φυλή".

Πρέπει να ήταν το 2000 όταν ήμουν στο φανάρι της Δημητρακοπούλου έτοιμη να διασχίσω τη Γρηγορίου Λαμπράκη (Κορυδαλλός). Πήγαινα σε μια τράπεζα ακριβώς απέναντι, μόλις θα διέσχιζα τη λεωφόρο θα σταμάταγα. Στο φανάρι πριν διασχίσω το δρόμο ανάβει πορτοκαλί και σταματάω. Λέω ευκαιρία είναι, να βγάλω και την κάρτα από το πορτοφόλι μέχρι να ανάψει πράσινο... (Για να δείτε ποια είναι η τύχη του καθενός, αν είχα πατήσει και είχα περάσει θα είχα γλιτώσει). Ανάβει πράσινο, διασχίζω το πρώτο ρεύμα της λεωφόρου και πηγαίνω αργά, γιατί μόλις διέσχιζα και το άλλο ρεύμα θα σταματούσα. Περνάω το διάζωμα και όμλις πάω να διασχίσω το δεύτερο ρεύμα, ένας ταξιτζής πέφτει πάνω μου (ήμουν με το σταρλετάκι μας τότε) ΑΦΡΕΝΑΡΙΣΤΟΣ!!!

Φεύγει το αυτοκίνητο και παραλίγο να πέσει πάνω στα παρκαρισμένα μιας μάντρας, ευτυχώς είχε ένα από αυτά τα κίτρινα Π μπροστά από τη μάντρα...

Χτύπησα το κεφάλι μου, χτύπησα το σώμα μου, έπαθα σοκ, (ήμουν και νέα οδηγός σχετικά), το μόνο που κοίταξα ήταν αν είχα τραυματιστεί σοβαρά. Θυμάμαι ότι η πόρτα του συνοδηγού έφτασε σχεδον στο χειρόφρενο... Βγήκα κουτσαίνοντας, αυτός πήρε το ταξί και έφυγε, κόσμος βγήκε από την τράπεζα και με πήραν μέσα στην τράπεζα, μου έδωσαν νερό, κάλεσαν την αστυνομία, μου είπαν να μην ανησυχώ και ότι έχουν πάρει τις πινακίδες του...

Δεν περνάνε 5 λεπτά ή 10 δεν ξέρω, έρχεται αυτός και μου λέει συγνώμη και δεν είδα το κόκκινο, και ήταν η κακιά στιγμή, και είμαι μεγάλος άνθρωπος (γύρω στα 60-65 ήταν) και κάτι τέτοια... Να μην τα πολυλογώ, κάποιος του είπε ότι αν ήταν κόσμος και τον είδε έπρεπε να γυρίσει πίσω γιατί θα έβρισκε το μπελά του και γι΄αυτό ξαναγύρισε... Ήρθε το πατέρας μου, με πήγε στο νοσοκομείο στην Αγ. Βαρβάρα και από εκεί με έστειλαν στον Ευαγγελισμό για κάτι εξετάσεις... Ευτυχώς μόνο διάσειση και κάτι κακώσεις που έκαναν μήνες να φύγουν... Ευτυχώς γλίτωσα τα κόκαλά μου... Από την τροχαία μου είπαν ότι αν είχα συνοδηγό θα είχε σκοτωθεί οπωσδήποτε...

Μου έκανε παιδιά 1.500.000 δρχ. ζημιά στο starlet!!!:shock: αλλά είχα τραβήγματα γιατί η εταιρία του δεν πλήρωνε, ήταν στο κόκκινο για να κλείσει, τελικά έβαλα δικηγόρο, με πλήρωσε ευτυχώς... Βέβαια εγώ τα έβγαλα από την τσέπη μου πρώτα και το αυτοκίνητο που ήταν 4 ετών και ΑΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΤΟ σχεδόν (γιατί εγώ τότε πήρα το δίπλωμα και ο άντρας μου τότε έλειπε συνέχεια) δεν επανήλθε εντελώς ποτέ, παρόλο που το έφτιαξα στην αντιπροσωπεία, παρόλο που μπήκε σε καλίμπρες και ότι άλλο θες... Το θέμα είναι ότι δεν του έκανα μήνυση γιατί τον λυπήθηκα που με παρακαλούσε (ρίξτε ελεύθερα μούτζες), βέβαια του έκανε αυτεπάγγελτο δικαστήριο η τροχαία...

Στο δικαστήριο η πρόεδρος μόνο που δε γελούσε όταν είπα ότι δεν έχω καμιά απαίτηση από τον κύριο... Της είπε ότι δεν είδε το κόκκινο γιατι ήταν ο ήλιος απέναντι και του λέει η πρόεδρος, "ο ήλιος έδυε στις 1.30 το μεσημέρι, με κοροιδεύτετε κύριε;;;" :D

Καταδικάστηκε δεν ξέρω σε πόσο και έκανε έφεση:shock::shock::shock:.

Ξανά πρόσκληση από το δικαστήριο εγώ, (με καλούσαν ως μάρτυρα) ξαναπάω, δεν πρόλαβε να εκδικαστεί εκείνη τη μέρα, πήρε αναβολή, ξαναήλθε κάποτε χαρτί, έγώ έλειπα εξωτερικό και ούτε και ξέρω τί έγινε από εκεί και πέρα...

Ήθελα να ήξερα τί σκεφτόταν και πέρασε το φανάρι με κόκκινο στον κεντρικότερο δρόμο της περιοχής... Αν ήμουν μαμά και είχα το παιδάκι μου σε κάθισμα δίπλα, αν ήταν ο άντρας μου δίπλα, τι θα γινόταν;;;

Ένα χρόνο μετά το συμβάν, χρεωθήκαμε και πήραμε καινούριο αυτοκίνητο γιατί ο άντρας μου δεν ήθελε να μπαίνει μέσα πια...

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια! τι κανετε? εγω γυρισα εχτες απο μυκονο,,,,πολυ ωραια...τωρα απο δευτερα δουλεια...μην φρικαρω...για την κοπελα που με ρωτησε,ειναι 4 μηνες μεσα και 2 εξω, και δεν πληρωνετε για τους μηνες που ειναι εξω αλλα περνει πολυ καλα χρηματα που με καλη διαχειρηση φτανουν και περισσευουν..αλλα ρε κοριτσια εγω πηγα μονη μοθ διακοπες με τις φιλες μου χωρις τον καλο μου και ειναι δυσκολο πολυ και αυτο δεν ξεπληρωνετε με οσα χρηματα και να περνει ο αλλος..........και ξερω οτι πολλα χρονια θα κανω μονη μου διακοπες...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Kορίτσια διαβάζω και φρίττω! Ήξερα ότι οι ταξιτζήδες υστερούν από φιλότιμο, ευγένεια και στοιχειώδη λογική βάση των δικών μου εμπειριών αλλά οι δικές σας δείχνουν συμπεριφορές τεράτων!!!!

4 φορές που έχω μπει σε ταξί εδώ στην Αθήνα (με βαλίτσα, σημαντικό!) έχω τσακωθεί γιατί α) προσπαθούν να με κοροϊδέψουν με το να μην βάζουν ταξίμετρο και κάνοντάς με κύκλους, β)ότι την μία φορά του πέταξα τα λεφτά που ήξερα ότι έχει η κούρσα κι όχι αυτά που μου ζήτησε «για να μην πάρω τις πινακίδες και τον καταγγείλω» έφυγε τρέχοντας , γ)ότι την τελευταία φορά που επισήμανα ότι δεν είναι ο δρόμος που έπρεπε να πάρει, μου είπε ότι δεν ήξερε την οδό και περίμενε να του πω εγώ που να στρίψει και δ) όταν άρχισα να δείχνω την έντασή μου και του είπα με κοροϊδεύει γιατί με είδε με βαλίτσα και νόμιζε ότι δεν γνωρίζω δρόμους μου ζήτησε να τον πληρώσω και να κατέβω (στην μέση του πουθενά λέμε, ούτε ήξερα που με είχε πάει), κι όταν αρνήθηκα και του είπα να με πάει εκεί που του ζήτησα, κατέβασε παρακαλώ την βαλίτσα μου από το πορτπαγκάζ και φυσικά κατέβηκα, έβριζε , φώναζε αυτός , φώναζα κι εγώ, μπήκε στο ταξί κι έφυγε!!!!!!!!!

Μέχρι να συνέλθω από το σοκ, την ταραχή και από την ανησυχία μου να περπατήσω μέσα σε ερημικά άγνωστα στενά να βρω άλλο ταξί πέρασε ένα τέταρτο. Αλλά κι ο επόμενος μία από τα ίδια ήταν , πάλι μου είπε ότι δεν ήξερε την οδό και να τον οδηγώ εγώ!!! Θα το έχουν σύστημα φαίνεται! Τον έβαλα λοιπόν να δουλέψει το GPS του αλλιώς θα κατέβαινα και μετά προσπαθούσε να με ηρεμήσει, γιατί μια χαρά ήξερε να κόβει δρόμο χωρίς να του λέει το GPS!!!!!

Μετά αφού επέμενε ο καλός μου και θα μου άφηνε και το αυτοκίνητο πήρα το δίπλωμα και ησύχασα.

Δηλαδή όοοοοοοολα αυτά σε σύγκριση με τα δικά σας είναι ασήμαντα, θα έπρεπε να λέω και ευχαριστώ που δεν κινδύνευσε ποτέ η ζωή μου!

Ευτυχώς που κι οι δικές σας περιπτώσεις είχαν αίσιο τέλος.

Ααααααααααχ, αυτές οι διακοπές! Πόσο σας ζηλεύω, πάντα με την καλή έννοια! Αρχίζω κι εγώ να σκέφτομαι να πάω διακοπές έστω με μια φίλη μου, δεν είναι καθόλου κακή ιδέα λοιπόν:rolleyes:! Εξάλλου τι νόημα έχει να μένω μόνη κλεισμένη σε ένα σπίτι καλοκαιριάτικα; Είτε εδώ είτε αλλού πάλι χωρίς τον καλό μου θα είμαι, οπότε μήπως θα έπρεπε τουλάχιστον την έλλειψή του να την συνοδέψω με κανένα μπανάκι στην παραλία που ούτε καν ένα κόκκο άμμου δεν έχω δει φέτος;;;; Λέω μήπως;;;;;;;;;)


Εάν δεν κοιτάς εκεί που θες να πας, θα πας εκεί που κοιτάς....;)

Link to comment
Share on other sites

Kορίτσια διαβάζω και φρίττω! Ήξερα ότι οι ταξιτζήδες υστερούν από φιλότιμο, ευγένεια και στοιχειώδη λογική βάση των δικών μου εμπειριών αλλά οι δικές σας δείχνουν συμπεριφορές τεράτων!!!!

4 φορές που έχω μπει σε ταξί εδώ στην Αθήνα (με βαλίτσα, σημαντικό!) έχω τσακωθεί γιατί α) προσπαθούν να με κοροϊδέψουν με το να μην βάζουν ταξίμετρο και κάνοντάς με κύκλους, β)ότι την μία φορά του πέταξα τα λεφτά που ήξερα ότι έχει η κούρσα κι όχι αυτά που μου ζήτησε «για να μην πάρω τις πινακίδες και τον καταγγείλω» έφυγε τρέχοντας , γ)ότι την τελευταία φορά που επισήμανα ότι δεν είναι ο δρόμος που έπρεπε να πάρει, μου είπε ότι δεν ήξερε την οδό και περίμενε να του πω εγώ που να στρίψει και δ) όταν άρχισα να δείχνω την έντασή μου και του είπα με κοροϊδεύει γιατί με είδε με βαλίτσα και νόμιζε ότι δεν γνωρίζω δρόμους μου ζήτησε να τον πληρώσω και να κατέβω (στην μέση του πουθενά λέμε, ούτε ήξερα που με είχε πάει), κι όταν αρνήθηκα και του είπα να με πάει εκεί που του ζήτησα, κατέβασε παρακαλώ την βαλίτσα μου από το πορτπαγκάζ και φυσικά κατέβηκα, έβριζε , φώναζε αυτός , φώναζα κι εγώ, μπήκε στο ταξί κι έφυγε!!!!!!!!!

Μέχρι να συνέλθω από το σοκ, την ταραχή και από την ανησυχία μου να περπατήσω μέσα σε ερημικά άγνωστα στενά να βρω άλλο ταξί πέρασε ένα τέταρτο. Αλλά κι ο επόμενος μία από τα ίδια ήταν , πάλι μου είπε ότι δεν ήξερε την οδό και να τον οδηγώ εγώ!!! Θα το έχουν σύστημα φαίνεται! Τον έβαλα λοιπόν να δουλέψει το GPS του αλλιώς θα κατέβαινα και μετά προσπαθούσε να με ηρεμήσει, γιατί μια χαρά ήξερε να κόβει δρόμο χωρίς να του λέει το GPS!!!!!

Μετά αφού επέμενε ο καλός μου και θα μου άφηνε και το αυτοκίνητο πήρα το δίπλωμα και ησύχασα.

Δηλαδή όοοοοοοολα αυτά σε σύγκριση με τα δικά σας είναι ασήμαντα, θα έπρεπε να λέω και ευχαριστώ που δεν κινδύνευσε ποτέ η ζωή μου!

Ευτυχώς που κι οι δικές σας περιπτώσεις είχαν αίσιο τέλος.

Ααααααααααχ, αυτές οι διακοπές! Πόσο σας ζηλεύω, πάντα με την καλή έννοια! Αρχίζω κι εγώ να σκέφτομαι να πάω διακοπές έστω με μια φίλη μου, δεν είναι καθόλου κακή ιδέα λοιπόν:rolleyes:! Εξάλλου τι νόημα έχει να μένω μόνη κλεισμένη σε ένα σπίτι καλοκαιριάτικα; Είτε εδώ είτε αλλού πάλι χωρίς τον καλό μου θα είμαι, οπότε μήπως θα έπρεπε τουλάχιστον την έλλειψή του να την συνοδέψω με κανένα μπανάκι στην παραλία που ούτε καν ένα κόκκο άμμου δεν έχω δει φέτος;;;; Λέω μήπως;;;;;;;;;)

Καλά από τέτοια άλλο τίποτα... Πόσες φορές ξέρω ότι έχω πληρώσει επιπλέον χρήματα και δε μιλάω... Πόσες φορές στο Σύνταγμα δε με έπαιρναν για Κορυδαλλό και έπρεπε να περιμένω με τις ώρες... Πόσο με εκνευρίζει η επιλογή κούρσας που κάνουν... Αλλά έχω πετύχει και ωραίους τύπους στο ταξί, οικογενειάρχες που λαχταρούν να μιλήσουν για παιδιά και εγγόνια, έχω πετύχει σάτυρους (πως δε με βίασε μια φορά ένας που με πήγαινε Πανεπιστημιούπολη δεν ξέρω) αλλά μέχρι να κατέβω είχα καταπιεί τη γλώσσα μου! Ένα είναι σίγουρο: οι τυπικοί στη δουλειά τους είναι ελάχιστοι...

Μην το σκέφτεσαι πολύ, κανόνισε τίποτα διακοπούλες με καμιά φίλη τώρα που είναι καιρός, γιατί κάποτε δεν θα έχεις εύκολα αυτή την ευκαιρία, πίστεψέ με!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλά από τέτοια άλλο τίποτα... Πόσες φορές ξέρω ότι έχω πληρώσει επιπλέον χρήματα και δε μιλάω... Πόσες φορές στο Σύνταγμα δε με έπαιρναν για Κορυδαλλό και έπρεπε να περιμένω με τις ώρες... Πόσο με εκνευρίζει η επιλογή κούρσας που κάνουν... Αλλά έχω πετύχει και ωραίους τύπους στο ταξί, οικογενειάρχες που λαχταρούν να μιλήσουν για παιδιά και εγγόνια, έχω πετύχει σάτυρους (πως δε με βίασε μια φορά ένας που με πήγαινε Πανεπιστημιούπολη δεν ξέρω) αλλά μέχρι να κατέβω είχα καταπιεί τη γλώσσα μου! Ένα είναι σίγουρο: οι τυπικοί στη δουλειά τους είναι ελάχιστοι...

Μην το σκέφτεσαι πολύ, κανόνισε τίποτα διακοπούλες με καμιά φίλη τώρα που είναι καιρός, γιατί κάποτε δεν θα έχεις εύκολα αυτή την ευκαιρία, πίστεψέ με!!!

Ναι pashalitsa, φυσικά υπάρχουν και οι σωστοί επαγγελματίες, οι ζεστοί άνθρωποι που σε κοιτάζουν με αγνό χαμόγελο αλλά δυστυχώς οι προαναφερόμενοι νικούν στο μερίδιο κ προσβάλουν το επάγγελμα. Πριν λίγο έλεγε πάλι στις ειδήσεις τα κατορθώματά τους. Τέλος πάντων......

Ωχ!!!!! Δεν το είχα σκεφτεί έτσι!!! Έχεις δίκιο! Άρα τρεχάτε ποδαράκια μου τώωωωωωωωωραααααααααααα!!!!!:D:D:D:D


Εάν δεν κοιτάς εκεί που θες να πας, θα πας εκεί που κοιτάς....;)

Link to comment
Share on other sites

απο οσο βλεπω ουκ ολιγες οι παθουσες απο την φυλη των ταξι!

πω πω πασκουαλ δεν θελω καν να σκεφτω το σεναριο του συνοδηγου!

βρε μαριαννα τοσο μπιπ ο αληταρας?

πεταλουδα να πας. αν το θελει η καρδια σου κ πιστευεις οτι ο αλλος δεν θα παθει κανενα ''λαλα'' να πας. κ ειδικα τωρα που δεν εχεις υποχρεωσεις με παιδια κτλ.

οσο τα ειχα- μεχρι κ που παντρευτηκαμε με τον χαμπανο, δεν ετυχε να ειμαστε χωρια τα καλοκαιρια. μετα γυρισε το προγραμμα:-(!


xmX3p2.png

XKuXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα...καλα΄έχω φρίξει κ γω με τις ταριφοιστορίες...Ρε Ναταλία πες μας και για την άλλη πλευρά. Δε μπορεί να είναι όλοι έτσι. Ολοι έχουμε άσχημες εμπειρίες από ταξιτζήδες, αλλά δε μπορεί θα έχουμε και καλές. Απλά η τάση των ανθρώπων είναι να μένει στις άσχημες διότι αυτές τον ταλαιπώρησαν προφανώς.

Θα σας αφήσω τώρα διότι η μικρή ξύπνησε..γμτ..κ ότι έλεγα να χαλαρώσω..παωωωωωωωωωωωωωωω


age.png

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...