Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 39 λεπτά , Kiddo είπε:

      Όχι γιατί και στο ψυγείο μικρότερη θερμοκρασία των 25 είναι..!

      Ο δικός μου ο γιατρός τουλάχιστον για τις κλειστές ληγμένες μου είχε πει ότι μπορούν να χρησιμοποιηθούν μέχρι και 2-3 μήνες μετά χωρίς φόβο.. για τις ανοιχτές λόγω του ότι έχουν πάρει αέρα αλλοιώνεται η ουσία οπότε και μπορεί να χρησιμοποιηθεί μάξιμουμ μέχρι και ένα μήνα μετά άντε 2-3 μέρες δηλαδή παραπάνω από τις 28 που λένε στις οδηγίες αλλά ως εκεί.. μου είχε πει τουλάχιστον να μην την χρησιμοποιήσω αν είναι περισσότερο διάστημα ανοιχτή.. 

      Το ιδανικότερο είναι να ρωτήσεις το δικό σου γιατρό και ότι σου πει..!

      Με το καλό η αυχενική σας να είναι όλα καλά!!

      Να μην σε αγχωνει, τα συμπτώματα υποχωρούν μπαίνοντας στο δεύτερο τρίμηνο είναι απόλυτα φυσιολογικό! Τη προγεστερόνη σιγά σιγά θα στην σταματήσει τελείως γιατί πλέον αναλαμβάνει ο πλακούντας τα μωράκια.. μη σε φοβίζει, δεν είναι από αυτό! Τα συμπτώματα σχετίζονται με την χοριακη η οποία πλέον μειώνεται και σταθεροποιείται όπου και θα συνεχίσει στα ίδια επίπεδα στην υπόλοιπη διάρκεια της κύησης.. εξού και η υποχώρηση των έντονων συμπτωμάτων..!

      Για το οτιδήποτε όμως και αν σε ανησυχεί να μην διστάζεις να στέλνεις στον γιατρό σου, δουλειά του είναι και εσύ πρέπει να νοιώθεις ασφάλεια με ότι διαφορετικό και αν αισθάνεσαι ιδίως με διδυμακια..!

      Σε ευχαριστώ πολύ! 

      πρίν από 7 λεπτά , anast. είπε:

      Τα συμπτώματα συνήθως έρχονται και φεύγουν και κάποια στιγμή σταματούν..Εμένα για παράδειγμα από την 10η εβδομάδα είχαν σταματήσει. 

      Σ ευχαριστώ πολύ!!

      • Μου αρέσει 2

CAFE ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΝΑΥΤΙΚΩΝ


Recommended Posts

Μόλις φέρανε μια νεογέννητη κουκλίτσα στην διπλανή πολυκατοικία. Είναι τόσο καλή και το κλάμα της ακούγεται σαν νιαούρισμα..αχ μου ξύπνησε το μητρικό ένστικτο και να δω πως θα το βάλω για ύπνο πάλι (το ένστικτο)! Η κουζίνα μου βλέπει στο υπνοδωμάτιο της το οποίο είναι σαν παλατάκι! Εδώ και τρεις μέρες που έχει έρθει βάζει τα κλάμματα στις 11μιση το βράδυ (προγραμματισμένο παιδί).

Έρχεται και ο φ. σε δύο εβδομάδες! Έτσι μας είπαν δηλαδή! Για άδειες ακόμα να συζητήσουμε στην εταιρία..άντε να δω τι θα γίνει πάλι..

Αυλα η Σύρος είναι πανέμορφη να πατε και σίγουρα θα περάσετε όμορφα! Στην θέση σου ίσως έπαιρνα το αυτοκίνητό μου μαζί ώστε να μην έχω πρόβληματα με τις αποσκευές αλλά και γιατί δεν εμπιστεύομαι τα ενοικιαζόμενα αυτοκίνητα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Μόλις φέρανε μια νεογέννητη κουκλίτσα στην διπλανή πολυκατοικία. Είναι τόσο καλή και το κλάμα της ακούγεται σαν νιαούρισμα..αχ μου ξύπνησε το μητρικό ένστικτο και να δω πως θα το βάλω για ύπνο πάλι (το ένστικτο)! Η κουζίνα μου βλέπει στο υπνοδωμάτιο της το οποίο είναι σαν παλατάκι! Εδώ και τρεις μέρες που έχει έρθει βάζει τα κλάμματα στις 11μιση το βράδυ (προγραμματισμένο παιδί).

Έρχεται και ο φ. σε δύο εβδομάδες! Έτσι μας είπαν δηλαδή! Για άδειες ακόμα να συζητήσουμε στην εταιρία..άντε να δω τι θα γίνει πάλι..

Αυλα η Σύρος είναι πανέμορφη να πατε και σίγουρα θα περάσετε όμορφα! Στην θέση σου ίσως έπαιρνα το αυτοκίνητό μου μαζί ώστε να μην έχω πρόβληματα με τις αποσκευές αλλά και γιατί δεν εμπιστεύομαι τα ενοικιαζόμενα αυτοκίνητα.

Merjana και σε μας ακριβως στην διπλανη πολυκατοικια εχουνε ενα νεογεννητο μωρακι, κανα δυο εβδομαδες πρεπει να΄ναι τωρα. Και το κλαμμα ειναι ετσι ακριβως οπως το περιγραφεις:D

Σωστο κι αυτο με τις αποσκευες.

Ποσες μερες θα εισαι εκει ayla?

Εγω πιστυεω πως αν δε σε συμφερει οικονομικα (δλδ αν μεινεις πολλες μερες) τοτε καλυτερα να παρεις το δικο σου αυτοκινητο. Αλλα αν δεν εχεις θεμα με το οικονομικο τοτε καλυτερα να νοικιασεις. Αλλα και παλι, απο την αλλη μερια, θα εισαι ανετα με το αλλο αυτοκινητο?? Εγω π.χ. θα αγχωνομουν μην κανω καμια ζημια..


«Η γλώσσα της καρδιάς δεν έχει ανάγκη από λέξεις για να εκφραστεί. Είναι γραμμένη στα μάτια.»

(Αλφόνς Λαμαρτίν)

Link to comment
Share on other sites

Πεταλουδα μου κι εγω απο αλλου το ειδα :tongue::tongue::tongue:

Να μαζευτουμε ολες οι γυναικες ναυτικων και να απαιτησουμε ιντερνετ οπωσδηποτε και καθε πλοιο και προσωπικος υπολογιστης για ολους παρακαλω..:rolleyes:

Μιας και ειναι η εποχη που γινονται οι πορειες... :D

ΧΑΧΑΧΑ! Κορίτσια, ΔΕ ΣΑΣ ΠΡΟΛΑΒΑΙΝΩ ΠΙΑ!!!:D

Μόλις γύρισα Σαλαμίνα!

Φανταστείτε τώρα μέσα σε τόσα σοβαρά προβλήματα να σκάσουμε μύτη στο Σύνταγμα με πανό και να ζητάμε ίντερνετ:shock: και να μας πάρουν στις ντομάτες όλοι οι Αγανακτισμένοι...:D:D:D (Αλήθεια αυτοί είναι ακόμα εκεί ή φύγανε, γιατί ειδήσεις δεν βλέπω πια, το έκοψα για να μην καταλήξω με αντικαταθλιπτικά...)

Link to comment
Share on other sites

Επέστρεψα..Ήπιε το νεράκι της, ζήτησε λιγο αγκαλιά...αμίλητη κουρνιασε η καλή μου για 2 -3 λεπτά στην αγκαλια μου και με χάιδευε...μετά την έβαλα στο κρεβατάκι της απαλά και αφού μου χαμογέλασε εκλεισε τα ματάκια της. Αχ...τι όμορφη σκηνή...ρε κορίτσια συγκινήθηκα έτσι όπως την κοιτούσα...ήταν τόσο αθώα...κ γω σκεφτόμουν "αυτό είναι το παιδάκι μου...η ψυχούλα μου"..δε ξέρω τι με έπιασε τώρα νυχτιάτικα..αχ...κάτι πρέπει να παίζει με τις ορμόνες μου σίγουρα...

Τζίνι ευχαριστώ για την ενημέρωση σχετικά με τα είδη πρώτης αναγκης. Καλό αυτό με το σεντονάκι όντως.Θα το κάνω. Με προβλημάτισες όμως...οι φίλες μου δεν έχουν παιδάκια όχι θα είναι single..Ξέρω θα είναι λιγο σπάσιμο να είμια εγώ με τη μικρή πιο περιορισμένη τα βράδυα αλλά οκ θα επιβιώσω. Συν τοις άλλοις μια διανυκτέρευση θα την κάνει ο νονός μας και αναλαμβάνει λεει τη μικρή! Του έχει κ όλας αδυναμία επομένως ...αχ ξέρω κ γω;

Πω πω ξέχασα να σχολιάσω τα της νταντάς σου. Ωρέ ζαγάρ πώς θα την βγάλεις καθαρή δηλαδή; Πρέπει να βρεις άμεσα άλλη αλλά ξέρω αυτά δεν τα βρίσκεις και με παραγγελία...θέλει ψάξιμο κ προσοχή. Καλή τύχη σου εύχομαι. Τι να πω; Φύσιν αδυνατον να τη βγάλεις καθαρή ολομόναχη με 3 μωρά...no way θα βαρέσεις μπιέλες. Με τη μαμά πακέτο ακόμα χειρότερα τα νεύρα σου κρόσια....ξέρω τι σου λέω.

Πεταλούδα μου λεμε αν νοικιάσουμε ότι θα μας έρθει πολύ πιο φτηνά...συν τοις άλλοις το αμάξι μου είναι 2 μηνών αυτοκίνητο φοβάμαι να το στραπατσάρω στη Σύρο ρε γμτ....αυτό με προβληματίζει. Πείτε αποψεις...στο τέλος θα βάλω δημοψήφισμα οεο...

Αντε πάω να κοιμηθώ..ολο το λέω κ όλο εδώ ειμαι.

Φιλούμπες.

1) Δεν πειράζει που οι άλλες δεν έχουν μωρό, θα έχουν την κόρη σου για μασκότ και στα όπα όπα!!!:D

Να είσαι όμως προετοιμασμένη ότι αυτές μπορεί να θέλουν να πάνε τσάρκα στα μπαράκια κι εσύ να πρέπει να μείνεις με το παιδί...

2)Για να πάρεις απόφαση αν θα πάρεις το αυτοκίνητο ή όχι πρέπει να σκεφτείς τα εξής: α) το έχεις ψάξει και δεν έχει δρομολόγιο τώρα τον Αύγουστο που να συνδέει Κυκλάδες με Κρήτη; Γιατί εγώ νομίζω ότι η ΑΝΕΚ έχει ένα σχετικά μικρό πλοίο... Το είχα πάρει για να πάω από Νάξο στην Αμοργό και νομίζω πριν ήταν Σύρο και μετά την Αμοργό πήγαινε Κρήτη! β) Δες μήπως βρεις ημερήσιο δρομολόγιο με ΑΝΕΚ και γλιτώσεις το εισιτήριο του αυτοκινήτου στην επιστροφή και έχει και έκπτωση στα εισιτήρια των επιβατών (αλλά δεν ξέρω αν βολεύει η ώρα που φτάνει στον Πειραιά)κλπ

γ) Να μείνεις χωρίς αυτοκίνητο με το παιδί ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ!!! Άρα θα νοικιάσετε. Για να βγάλεις απόφαση, μαθε πόσο ακριβώς θα κοστίσει η ενοικίαση και σύγκρινε με τα ακτοπλοικά του αυτοκινήτου. Τώρα αφού θα είστε πολλές κοπέλες, κάτι θα σου κρατήσουν (πιστεύω) και δεν θα ταλαιπωρηθείς πολύ από πράγματα. Αν η διαφορά είναι μικρή υπέρ της ενοικίασης να προτιμήσεις την ενοικίαση. Γιατί πρέπει να συνυπολογίσεις και τη φθορά του αυτοκινήτου και πιθανή ζημιά.

Αν νοικιάσετε αυτοκίνητο να ζητήσετε να σας το παραδώσουν στο λιμάνι με την άφιξή σας.

Να σας πω ότι στο ταξίδι μου στην Αμοργό βρήκα το αυτοκίνητο μου τρακαρισμένο έξω από το ξενοδοχείο και έπαθα ΣΟΚ που δεν μπορούσα να συνέλθω. (Το αυτοκίνητο ήταν όχτώ ετών και απολύτως ατρακάριστο, μην πω αγρατζούνιστο). Στις ίδιες διακοπές, σε βουνό επάνω, πήγα να ανοίξω την πόρτα του οδηγού για να βγω να δω τη θέα στη θάλασσα, μου παίρνει την πόρτα ο αέρας:shock: και εκτός του ότι κόντεψα να σπάσω το χέρι μου, μου έκανε ζημιά στους μεντεσέδες και κρεμόταν!!!:shock::shock::shock: Στις ίδιες διακοπές, καθώς προχωρούσα στη Νάξο με το αυτοκίνητο, σε ένα ανεβοκατέβασμα του δρόμου βρήκε από κάτω σε ένα κρυφό σαμαράκι και σε ένα χωματόδρομο που μπήκα για λίγο για να κάνει πιπί η μάνα μου, κάπου βρήκε :shock:και μου έσκισε την ποδιά!!!:shock::shock::shock: (Περιττό να πω ότι με είχαν μουτζώσει σε αυτές τις διακοπές, το καταλάβατε φαντάζομαι, χάλασα ένα σκασμό λεφτά και δεν πέρασα καλά...:-(:sad::-()

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσάκια μου!!!!

Όχι δεν έφυγα!! Εδώ είμαι, απλά έχω μπλέξει με δουλειές γιαυτό δεν έχω χρόνο να γράψω!!!

Τελικά από ότι μου είπε ο συζυγόπουλος σήμερα, χάλασε η συμφωνία με τον αγοραστή του βαποριού και θα το πάνε στην Ινδία για παλιοσίδερα.. 10 μέρες ταξίδι είναι απο το Dubai οπότε αρχές προς μέσα Αυγούστου το κόβω να έρχεται.. Τι να πω.. Δεν βγάζω άκρη πια..

Στην προηγούμενη εταιρία που ήταν ο Θ. είχε ο καθένας δικό του μαιλ ακόμα και το κατώτερο πλήρωμα και μπορούσε να στείλει και να λάβει όσα ήθελε χωρίς καμία χρέωση! Στην τωρινή έχει το μαιλ του βαποριού που μπορεί να μου στείλει και να του στείλω και απο ότι έχει μάθει στα καινούρια βαπόρια έχουν βάλει και internet και δορυφορική τηλεόραση!

Καλώς ήλθατε οι καινούργιες!!!!!

Πες μου σε παρακαλώ ότι δεν θα χάσετε και τα λεφτά γιατί θα μου ανέβει το αίμα στο κεφάλι... Καλά η καθυστέρηση δεν είναι μεγάλη (θα προλάβει και τα γενέθλια της μικρής πιστεύω) αλλά μη μου πεις μόνο ότι δεν θα πάρει την αποζημίωση...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μόλις φέρανε μια νεογέννητη κουκλίτσα στην διπλανή πολυκατοικία. Είναι τόσο καλή και το κλάμα της ακούγεται σαν νιαούρισμα..αχ μου ξύπνησε το μητρικό ένστικτο και να δω πως θα το βάλω για ύπνο πάλι (το ένστικτο)! Η κουζίνα μου βλέπει στο υπνοδωμάτιο της το οποίο είναι σαν παλατάκι! Εδώ και τρεις μέρες που έχει έρθει βάζει τα κλάμματα στις 11μιση το βράδυ (προγραμματισμένο παιδί).

Έρχεται και ο φ. σε δύο εβδομάδες! Έτσι μας είπαν δηλαδή! Για άδειες ακόμα να συζητήσουμε στην εταιρία..άντε να δω τι θα γίνει πάλι..

Αυλα η Σύρος είναι πανέμορφη να πατε και σίγουρα θα περάσετε όμορφα! Στην θέση σου ίσως έπαιρνα το αυτοκίνητό μου μαζί ώστε να μην έχω πρόβληματα με τις αποσκευές αλλά και γιατί δεν εμπιστεύομαι τα ενοικιαζόμενα αυτοκίνητα.

Καλέ μην το κοιμίσεις (το ένστικτο)! Άσε το να σε κυριεύσει και να σε καθοδηγήσει...:D:D:D:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

κοπελες τα νεοτερα:

ο ν φευγει 8 αυγουστου (αν δεν υπαρξει καμια καθυστερηση)

την ιδια περιοδο φευγει κ η νταντα μας.

πως θα χειριστω την ολη κατασταση?

πολυ φοβαμαι οτι δεν θα τα καταφερω κ πολυ καλα με τη συλια.

θα αντιδρασει, ειμαι σιγουρη.

εδω σημερα που ο ν ηταν στην ετερεια απο τις 11 ως τις 6 κ ολη την ωρα ρωταγε: που ειναι ο μπαμπας? κ να πω οτι παραασχολειτε μαζι της? κουραζεται ευκολα. απλα εστω κ που καθεται μαζι της ειναι παρηγορια κ συντροφια για εκεινη. φανταστειτε τι θα γινει οταν δεν θα εχω κ νταντα. α! κ η κοπελα που ερχετε καθε βδομαδα για καθαριοτητα θα λειπει μεχρι τις 20 αυγουστου!

καποια ρωτησε αν φερναμε τον χρονο πισω, αν θα ξαναπαντρευομασταν ναυτικο?

με τρια παιδια, ανυπαρκτη βοηθεια κ αλαζονικη συμπεριφορα απο την μητερα του, δεν ξερω τι ακριβως θα σου απανταγα εγω τωρα.


xmX3p2.png

XKuXp2.png

Link to comment
Share on other sites

την καλημερα μου σε ολεσ και στισ παλιεσ και στισ καινουργιεσ, σας διαβαζα απλα δεν εγραφα τοσεσ μερεσ. τζινι μου υπομονη.. νομιζω εγω πρεπει να την ειχα κανει αυτη την ερωτηση.. και εμενα αυτα με βασανιζουν που σκεφτομαι το μελλον οσο εισαι μονος εχεισ να κανεισ μονο με τα νευρα σου μετα δεν εχεισ μονο την αποσταση εχεισ και αλλα να αντιμετωπισεισ.. οσο για την πεθερα σε καταλαβαινω απολυτα, απο συμπεριφορα καλη αλλα απο προβληματα που δημιουργει αλλο τιποτα με καταλαβαινεισ..

Link to comment
Share on other sites

Μόλις φέρανε μια νεογέννητη κουκλίτσα στην διπλανή πολυκατοικία. Είναι τόσο καλή και το κλάμα της ακούγεται σαν νιαούρισμα..αχ μου ξύπνησε το μητρικό ένστικτο και να δω πως θα το βάλω για ύπνο πάλι (το ένστικτο)! Η κουζίνα μου βλέπει στο υπνοδωμάτιο της το οποίο είναι σαν παλατάκι! Εδώ και τρεις μέρες που έχει έρθει βάζει τα κλάμματα στις 11μιση το βράδυ (προγραμματισμένο παιδί).

Έρχεται και ο φ. σε δύο εβδομάδες! Έτσι μας είπαν δηλαδή! Για άδειες ακόμα να συζητήσουμε στην εταιρία..άντε να δω τι θα γίνει πάλι..

Αυλα η Σύρος είναι πανέμορφη να πατε και σίγουρα θα περάσετε όμορφα! Στην θέση σου ίσως έπαιρνα το αυτοκίνητό μου μαζί ώστε να μην έχω πρόβληματα με τις αποσκευές αλλά και γιατί δεν εμπιστεύομαι τα ενοικιαζόμενα αυτοκίνητα.

Ωραίο ένστικτο ε; Ε, αφού σου ήρθε όπως είπε και η πασχαλίτσα πιο πριν άστο να σε κυριεύσει...:rolleyes:

Λοιπόν για τη Σύρο...τι να πω..δε θα μείνω πολλά βράδυα..4 διανυκτερεύσεις...Φοβάμαι τις φθορές στο αμάξι το δικό μου γιατί είναι τς κούτας...και το λυπάμαι πραγματικά. Το πρόβλημα είναι το καθισματάκι του αυτοκινήτου που εγώ δε μετακινώ τη μικρή χωρίς αυτό..τι να κάνω; Να το κουβαλήσω κ αυτό μαζί μου δε γίνεται με τπτ...θα πρέπει να γίνω η θεά Κάλλι με τα 10 χέρια...Είναι μικρή ακόμα για να τη δέσω υποτυπωδώς με την απλή ζώνη ασφαλείας του αυτοκινήτου..έχετε καμία εναλλακτική; ΧΕΛΠ

Ποσες μερες θα εισαι εκει ayla?

Εγω πιστυεω πως αν δε σε συμφερει οικονομικα (δλδ αν μεινεις πολλες μερες) τοτε καλυτερα να παρεις το δικο σου αυτοκινητο. Αλλα αν δεν εχεις θεμα με το οικονομικο τοτε καλυτερα να νοικιασεις. Αλλα και παλι, απο την αλλη μερια, θα εισαι ανετα με το αλλο αυτοκινητο?? Εγω π.χ. θα αγχωνομουν μην κανω καμια ζημια..

Είδες τι έγραψα παραπάνω στην Merjana ..θα δω θα το ψάξω κι αλλο

1) Δεν πειράζει που οι άλλες δεν έχουν μωρό, θα έχουν την κόρη σου για μασκότ και στα όπα όπα!!!:D

Να είσαι όμως προετοιμασμένη ότι αυτές μπορεί να θέλουν να πάνε τσάρκα στα μπαράκια κι εσύ να πρέπει να μείνεις με το παιδί...

Αυτό το ξέρω..αν και προσφέρονται να κάνουν babysitting εναλλάξ!!! Χώρια που θα ειναι και ο νονός μας Σύρο για 2 μέρες (είναι υποπλοίαρχος στο πλοίο της γραμμής) και θέλει όσο τπτ να αναλάβει τη μικρή...

2)Για να πάρεις απόφαση αν θα πάρεις το αυτοκίνητο ή όχι πρέπει να σκεφτείς τα εξής: α) το έχεις ψάξει και δεν έχει δρομολόγιο τώρα τον Αύγουστο που να συνδέει Κυκλάδες με Κρήτη; Γιατί εγώ νομίζω ότι η ΑΝΕΚ έχει ένα σχετικά μικρό πλοίο... Το είχα πάρει για να πάω από Νάξο στην Αμοργό και νομίζω πριν ήταν Σύρο και μετά την Αμοργό πήγαινε Κρήτη! β) Δες μήπως βρεις ημερήσιο δρομολόγιο με ΑΝΕΚ και γλιτώσεις το εισιτήριο του αυτοκινήτου στην επιστροφή και έχει και έκπτωση στα εισιτήρια των επιβατών (αλλά δεν ξέρω αν βολεύει η ώρα που φτάνει στον Πειραιά)κλπ

γ) Να μείνεις χωρίς αυτοκίνητο με το παιδί ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ!!! Άρα θα νοικιάσετε. Για να βγάλεις απόφαση, μαθε πόσο ακριβώς θα κοστίσει η ενοικίαση και σύγκρινε με τα ακτοπλοικά του αυτοκινήτου. Τώρα αφού θα είστε πολλές κοπέλες, κάτι θα σου κρατήσουν (πιστεύω) και δεν θα ταλαιπωρηθείς πολύ από πράγματα. Αν η διαφορά είναι μικρή υπέρ της ενοικίασης να προτιμήσεις την ενοικίαση. Γιατί πρέπει να συνυπολογίσεις και τη φθορά του αυτοκινήτου και πιθανή ζημιά.

ΑΥτά τα έχω υπόψη μου και εγώ...δίκιο έχεις...Αλλά θέλω να ταξιδέψουμε όλες μαζί..επομένως ακόμα και να έβρισκα ημερήσιο δε θα το προτιμούσα διότι όλη η ιστορία είναι η παρέα...ετσι δεν είναι; Τώρα για 100 ευρώ ή δεν ξέρω πόσα δεν αξίζει να ταλαιπωρηθώ.

Αν νοικιάσετε αυτοκίνητο να ζητήσετε να σας το παραδώσουν στο λιμάνι με την άφιξή σας.

ΣΩΣΤΑ! Να είδες; Αυτό δεν το είχα σκεφτεί...Ευχαριστώ για την ιδέα!!!

Να σας πω ότι στο ταξίδι μου στην Αμοργό βρήκα το αυτοκίνητο μου τρακαρισμένο έξω από το ξενοδοχείο και έπαθα ΣΟΚ που δεν μπορούσα να συνέλθω. (Το αυτοκίνητο ήταν όχτώ ετών και απολύτως ατρακάριστο, μην πω αγρατζούνιστο). Στις ίδιες διακοπές, σε βουνό επάνω, πήγα να ανοίξω την πόρτα του οδηγού για να βγω να δω τη θέα στη θάλασσα, μου παίρνει την πόρτα ο αέρας:shock: και εκτός του ότι κόντεψα να σπάσω το χέρι μου, μου έκανε ζημιά στους μεντεσέδες και κρεμόταν!!!:shock::shock::shock: Στις ίδιες διακοπές, καθώς προχωρούσα στη Νάξο με το αυτοκίνητο, σε ένα ανεβοκατέβασμα του δρόμου βρήκε από κάτω σε ένα κρυφό σαμαράκι και σε ένα χωματόδρομο που μπήκα για λίγο για να κάνει πιπί η μάνα μου, κάπου βρήκε :shock:και μου έσκισε την ποδιά!!!:shock::shock::shock: (Περιττό να πω ότι με είχαν μουτζώσει σε αυτές τις διακοπές, το καταλάβατε φαντάζομαι, χάλασα ένα σκασμό λεφτά και δεν πέρασα καλά...:-(:sad::-()

Πω πω ρε παιδί μου ούτε να σε είχαν μουντζώσει δηλαδή...Φαντάζομαι ψυχολογία εκείνες τις ημέρες ε; ΓΙα αυτό και εγώ τ είνω προς το να ν οικιάσουμε. Αν βρω λυση και με το καθισματάκι της μικρής ποιος με πιάνει...

σκατα ολε δηλ/

δεν ειμαι κ στα καλυτερα μου!

Τζίνι μου μη στενοχωριέσαι. Ε; Για όλα υπάρχει λύση...Θα δεις..στην τελική και το σπίτι να είναι κ@@λος για ένα διάστημα ε, και τι έγινε; Γυναίκα να στο καθαρίζει θα βρεις πανεύκολα. Επίσης για νταντά βάλτο εντατικά στο πρόγραμμα τώρα που είναι ακόμα ο Ν. εκεί και έχεις λίγη βοήθεια (λεμε τώρα). δεν υπάρχει περιπτωση να μην τα καταφέρεις...εμείς είμαστε για τα δύσκολα άλλωστε. ΑΠλά μην τα μπλέκεις όλα μέσα στο κεφάλι σου και σκέφτεσαι όλες τις αδικίες της ζωής (πεθερά αναίσθητη κλπ)...δε σε βοηθά.

Μη τα βλέπεις τώρα όλα βουνό..ένα ένα θα προσπαθήσεις να λύσεις τα θέματα. Είμαι σίγουρη ότι θα τα καταφέρεις...:D

Σου στέλνω τους αγωνιστικούς μου χαιρετισμούς (δεν έχω και το κατάλληλο εμοτικον γμτ)...


age.png

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


οσο για την πεθερα σε καταλαβαινω απολυτα, απο συμπεριφορα καλη αλλα απο προβληματα που δημιουργει αλλο τιποτα με καταλαβαινεισ..

Α, κατάλαβα, από έξω φάτσα και από μέσα λινάτσα!!! Χαχαχα!:D:tongue:

Link to comment
Share on other sites

Ayla για 4 νύχτες δεν αξίζει με τίποτα να πάρεις το αυτοκίνητό σου ξέχασέ το. Το έχω υπολογίσει ότι στη βδομάδα το κόστος ενοικίασης-μεταφοράς είναι σχεδόν ίδιο, από βδομάδα και πάνω συμφέρει να πάρεις αυτοκίνητο!

Για το καθισματάκι: γιατί δε ρωτάς εκεί που θα νοικιάσετε αν έχουν;;; Νομίζω ότι ένα σοβαρό γραφείο πρέπει να προβλέπει γι΄αυτό... Αλλιώς ρώτα αν έχουν τη δυνατότητα να σου βρουν και να σου νοικιάσουν ένα... Δεν είναι μικρό θέμα αυτό... Κάνε κανένα τηλέφωνο ή εσύ ή ο νονός... Προετοίμασε τα πράγματα ΠΡΙΝ πας εκεί...

Αυτό με το αυτοκίνητο γίνεται, όταν ήμασταν ελεύθεροι και ωραίοι και είχαμε πάει Ρόδο, μας είχαν φέρει το ενοικιαζόμενο στο αεροδρόμιο (για να μην πληρώνουμε και ταξί) και εκεί έγινε και η παράδοση!

Link to comment
Share on other sites

Ωραίο ένστικτο ε; Ε, αφού σου ήρθε όπως είπε και η πασχαλίτσα πιο πριν άστο να σε κυριεύσει...:rolleyes:

Λοιπόν για τη Σύρο...τι να πω..δε θα μείνω πολλά βράδυα..4 διανυκτερεύσεις...Φοβάμαι τις φθορές στο αμάξι το δικό μου γιατί είναι τς κούτας...και το λυπάμαι πραγματικά. Το πρόβλημα είναι το καθισματάκι του αυτοκινήτου που εγώ δε μετακινώ τη μικρή χωρίς αυτό..τι να κάνω; Να το κουβαλήσω κ αυτό μαζί μου δε γίνεται με τπτ...θα πρέπει να γίνω η θεά Κάλλι με τα 10 χέρια...Είναι μικρή ακόμα για να τη δέσω υποτυπωδώς με την απλή ζώνη ασφαλείας του αυτοκινήτου..έχετε καμία εναλλακτική; ΧΕΛΠ

Είδες τι έγραψα παραπάνω στην Merjana ..θα δω θα το ψάξω κι αλλο

Πω πω ρε παιδί μου ούτε να σε είχαν μουντζώσει δηλαδή...Φαντάζομαι ψυχολογία εκείνες τις ημέρες ε; ΓΙα αυτό και εγώ τ είνω προς το να ν οικιάσουμε. Αν βρω λυση και με το καθισματάκι της μικρής ποιος με πιάνει...

Τζίνι μου μη στενοχωριέσαι. Ε; Για όλα υπάρχει λύση...Θα δεις..στην τελική και το σπίτι να είναι κ@@λος για ένα διάστημα ε, και τι έγινε; Γυναίκα να στο καθαρίζει θα βρεις πανεύκολα. Επίσης για νταντά βάλτο εντατικά στο πρόγραμμα τώρα που είναι ακόμα ο Ν. εκεί και έχεις λίγη βοήθεια (λεμε τώρα). δεν υπάρχει περιπτωση να μην τα καταφέρεις...εμείς είμαστε για τα δύσκολα άλλωστε. ΑΠλά μην τα μπλέκεις όλα μέσα στο κεφάλι σου και σκέφτεσαι όλες τις αδικίες της ζωής (πεθερά αναίσθητη κλπ)...δε σε βοηθά.

Μη τα βλέπεις τώρα όλα βουνό..ένα ένα θα προσπαθήσεις να λύσεις τα θέματα. Είμαι σίγουρη ότι θα τα καταφέρεις...:D

Σου στέλνω τους αγωνιστικούς μου χαιρετισμούς (δεν έχω και το κατάλληλο εμοτικον γμτ)...

gια το καθισμα αμ σορρυ αλλα δεν μου ερχετε κατι.

κ ολα βουνο τα βλεπω! κ ολα τα μπλεκω. κ δεν ξερω τι θα κανω κ τι θα αντιμετοπισω.

μεγαλο μπερδεμα.

υγ! κουκουτσι ριξε τα εμοτικα σου να ισιωσω


xmX3p2.png

XKuXp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...