Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Χμ δεν ξερω..παντως μέτρα την πίεση να δεις πόσο έχεις 

      έφαγα τώρα σαλατουλα με φετα και συνήλθα ! πάντως με το λίγο που έφαγα πριν πιροσκί και λίγους ξηρούς καρπούς δεν μου πέρασε  ! 

CAFE ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΝΑΥΤΙΚΩΝ


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια!

Σήμερα είμαι κάπως πιο καλά δεδομένων των συνθηκών, μιλήσαμε περισσότερο με τον καλό μου! Μπήκαν στο λιμάνι -Αμερική υπενθυμίζω- να ξεφορτώσουν και να φορτώσουν, και τους πήγε ο πράκτορας τηλεφωνικές κάρτες διάρκειας 4 νομίζω ωρών προς σταθερά και 45’ προς κινητά με 5 δολάρια την κάθε μία, τους άφησε μέχρι και κινητά τηλέφωνα.

Πόσο χάρηκε που μίλησε και με όλους τους δικούς του, και με εμένα χωρίς άγχος, γέμισαν οι μπαταρίες του, ήταν άλλος άνθρωπος.

Του είπα ότι σκέφτομαι να πάω λίγες μέρες διακοπές με μια φίλη μου και συμφώνησε όπως περίμενα, μετά από λίγες ερωτησούλες φυσικά, χι χι χι. Να σας πω την αλήθεια αυτό που δεν ξέρω είναι πως θα συμπεριφερθεί όταν θα είμαι εκεί, γιατί δεν έχει ξανατύχει, πάντα ήμασταν μαζί στις διακοπές και όταν πήγαινα στην Πάτρα ήταν ήσυχος γιατί ήμουν με τους δικούς μου. Μπα! Δεν αλλάζει ο χαρακτήρας, μου έχει εμπιστοσύνη. Είδωμεν!

Τώρα φυσικά πρέπει να συμφωνήσει και η φίλη μου, ακόμα το σκέφτεται. Φαντάζεστε να λογαριάζω χωρίς τον ξενοδόχο;; Θα πέσουν πολλά γέλια!!!!!

Αλήθεια κορίτσια, αν θέλετε με κατατοπίζετε λίγο, μετά από πόσο καιρό από την μέρα που θα μπει στο καράβι ο τάδε ναυτικός είναι καλό να πηγαίνει ταξίδι η γυναίκα του;

εμεις μιλαμε με whatsup με περνει αυτος δηλ και μιλαμε πολυ ωρα καθε μερα διοτι ειναι πολυ φτηνα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Tέλεια, μπήκε και ο συναγερμός, τον είχαμε στο πρόγραμμα πολύ καιρό. Και πτυσσόμενα κάγκελα θα έβαζα στην ελεύθερη μπαλκονόπορτα -κι ας με κοροϊδεύουν ότι θα κάνω το σπίτι κάστρο-, αλλά άργησα να καταλήξω σε εταιρία και έκλεισαν για καλοκαίρι. Δεν πειράζει, μετά.

Καλά, δεν γλίτωσα κι από εδώ τη διαμάχη, είχαμε συμφωνήσει με το αφεντικό του (χωρίς απόδειξη καθότι γνωστός γνωστού) να μου στείλει μια υποτυπώδη εγγύηση με αυτά που έβαλε, ημερομηνία και υπογραφή του και έστειλε με τον υπάλληλο ένα χαρτί προσφοράς, ούτε υπογραφή ούτε τίποτα. Τηλεφωνηθήκαμε, είπε όταν τελειώσει την τοποθέτηση να πάει να την φέρει το παιδί και στο τέλος της εγκατάστασης πάντα τηλεφωνικά, μου είπε ότι δεν γίνεται να γράφει εγγύηση κι όχι προσφορά! Γίνεται πάλι ένας χαμός και τελικά είπε θα μου τη στείλει αύριο, για να δούμε.

Κορίτσια σας ευχαριστώ πάρα πολύ για τις γνώμες σας.

Tzini01 ναι, το είχα στο μυαλό μου να αλλάξω κατευθείαν τον κωδικό, αυτοί έχουν το 1234 στάνταρ για αρχικό. Τον ρώτησα χύμα πως αλλάζει και μου είπε αν θέλω να τον αλλάξω μπροστά του για να με βοηθήσει! Χα! Όχι ευχαριστώ, του λέω, άσε το βρήκα, το γράφει εδώ! Χι χι χι! Και τον άλλαξα τώρα το απόγευμα.

Pashalitsa βάλαμε και εξωτερική σειρήνα και εσωτερική , για να σαστίζουν από τον θόρυβο μας είπαν. Μάλιστα στην εξωτερική σειρήνα έχει κι εκεί παγίδα, ώστε αν προσπαθήσουν έστω να ανοίξουν το κουτί για να την εξουδετερώσουν να χτυπήσει. Εννοείται ότι βοηθάει στην αποτροπή της προσπάθειας όταν βλέπουν εξοπλισμένο σπίτι.

Όσο για το ταξίδι, μάλλον θα ξαναέρθει σχεδόν αμέσως Ευρώπη - που σίγουρα είναι πιο εύκολο για μένα- γιʼ αυτό μάλλον θα το αφήσουμε για αργότερα. Για την θάλασσα θα έχω έτσι κι αλλιώς δραμαμίνες , θα πάρω και μερικά ηρεμιστικά για τα δύσκολα και θα την βγάλω λουκούμι!

Αγαπητή Kelly78 πόσα θες να με τρελάνεις; Whatsup από την Αμερική εδώ; Με σύνδεση που κάνατε εδώ; Έχουμε κι εμείς, αλλά όταν πήγε εκεί το έκλεισε. Πες μου σε παρακαλώ πολύ γιατί εκεί κανένας από τους Έλληνες δεν ασχολείται λέει με κινητά και όσα κάνει –με δορυφορικό και κάρτες εννοώ - τα ξέρει από παλιά. Αν θέλεις μου λες αναλυτικά, σε παρακαλώ πολύ.


Εάν δεν κοιτάς εκεί που θες να πας, θα πας εκεί που κοιτάς....;)

Link to comment
Share on other sites

Tέλεια, μπήκε και ο συναγερμός, τον είχαμε στο πρόγραμμα πολύ καιρό. Και πτυσσόμενα κάγκελα θα έβαζα στην ελεύθερη μπαλκονόπορτα -κι ας με κοροϊδεύουν ότι θα κάνω το σπίτι κάστρο-, αλλά άργησα να καταλήξω σε εταιρία και έκλεισαν για καλοκαίρι. Δεν πειράζει, μετά.

Καλά, δεν γλίτωσα κι από εδώ τη διαμάχη, είχαμε συμφωνήσει με το αφεντικό του (χωρίς απόδειξη καθότι γνωστός γνωστού) να μου στείλει μια υποτυπώδη εγγύηση με αυτά που έβαλε, ημερομηνία και υπογραφή του και έστειλε με τον υπάλληλο ένα χαρτί προσφοράς, ούτε υπογραφή ούτε τίποτα. Τηλεφωνηθήκαμε, είπε όταν τελειώσει την τοποθέτηση να πάει να την φέρει το παιδί και στο τέλος της εγκατάστασης πάντα τηλεφωνικά, μου είπε ότι δεν γίνεται να γράφει εγγύηση κι όχι προσφορά! Γίνεται πάλι ένας χαμός και τελικά είπε θα μου τη στείλει αύριο, για να δούμε.

Κορίτσια σας ευχαριστώ πάρα πολύ για τις γνώμες σας.

Tzini01 ναι, το είχα στο μυαλό μου να αλλάξω κατευθείαν τον κωδικό, αυτοί έχουν το 1234 στάνταρ για αρχικό. Τον ρώτησα χύμα πως αλλάζει και μου είπε αν θέλω να τον αλλάξω μπροστά του για να με βοηθήσει! Χα! Όχι ευχαριστώ, του λέω, άσε το βρήκα, το γράφει εδώ! Χι χι χι! Και τον άλλαξα τώρα το απόγευμα.

Pashalitsa βάλαμε και εξωτερική σειρήνα και εσωτερική , για να σαστίζουν από τον θόρυβο μας είπαν. Μάλιστα στην εξωτερική σειρήνα έχει κι εκεί παγίδα, ώστε αν προσπαθήσουν έστω να ανοίξουν το κουτί για να την εξουδετερώσουν να χτυπήσει. Εννοείται ότι βοηθάει στην αποτροπή της προσπάθειας όταν βλέπουν εξοπλισμένο σπίτι.

Όσο για το ταξίδι, μάλλον θα ξαναέρθει σχεδόν αμέσως Ευρώπη - που σίγουρα είναι πιο εύκολο για μένα- γιʼ αυτό μάλλον θα το αφήσουμε για αργότερα. Για την θάλασσα θα έχω έτσι κι αλλιώς δραμαμίνες , θα πάρω και μερικά ηρεμιστικά για τα δύσκολα και θα την βγάλω λουκούμι!

Αγαπητή Kelly78 πόσα θες να με τρελάνεις; Whatsup από την Αμερική εδώ; Με σύνδεση που κάνατε εδώ; Έχουμε κι εμείς, αλλά όταν πήγε εκεί το έκλεισε. Πες μου σε παρακαλώ πολύ γιατί εκεί κανένας από τους Έλληνες δεν ασχολείται λέει με κινητά και όσα κάνει –με δορυφορικό και κάρτες εννοώ - τα ξέρει από παλιά. Αν θέλεις μου λες αναλυτικά, σε παρακαλώ πολύ.

εγω εχω συνδεση whats up με νουμερο που ξεκιναει με 698 μονο αυτο κανει, και οταν με παιρνει ειναι σαν να μιλαει σε σταθερο και οχι σε κινητο και ειναι πολυ πιο φθηνο..αυτο πρεπει καποιος να το εχει ψαξει πολυ,,αυτος μεπαιρνει απο δορυφορικο τηλ με καρτα αλλα ειναι πολυ πιο φθηνο απο το να με περνει στο κινητο

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω συνδεση whats up με νουμερο που ξεκιναει με 698 μονο αυτο κανει, και οταν με παιρνει ειναι σαν να μιλαει σε σταθερο και οχι σε κινητο και ειναι πολυ πιο φθηνο..αυτο πρεπει καποιος να το εχει ψαξει πολυ,,αυτος μεπαιρνει απο δορυφορικο τηλ με καρτα αλλα ειναι πολυ πιο φθηνο απο το να με περνει στο κινητο

Δηλαδή με τις κανονικές κάρτες που παίρνουν σε παίρνει από το δορυφορικό σε νούμερο whats up , όχι και αυτός από whats up.


Εάν δεν κοιτάς εκεί που θες να πας, θα πας εκεί που κοιτάς....;)

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή με τις κανονικές κάρτες που παίρνουν σε παίρνει από το δορυφορικό σε νούμερο whats up , όχι και αυτός από whats up.

ναι, πηγαινε σε ενα καταστημα παρε μια συνδεση whats up με νουμερο που να ξεκιναει 698 μονο αυτο και να σε περνει εκει..εγω σωθηκα με αυτο...ρωτα κιολλας για να μαθεις....και εμενα αλλος μου το ειπε..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μα έχω νούμερο whats up από 698 χρόνια τώρα, αλλά αυτό δεν το ξέραμε και μέχρι τώρα με έπαιρνε στο 2ο νούμερο, της σύνδεσής μου. Τέλεια,θα του το πω αύριο! Σ' ευχαριστώ πολύ Kelly78 !


Εάν δεν κοιτάς εκεί που θες να πας, θα πας εκεί που κοιτάς....;)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια...συνεγερμούς βλέπω...ε; Αλήθεια, να σας ρωτήσω, φοβάστε που μένετε μόνες σας σε ένα σπίτι; Εγώ για να είμαι ειλικρινής, είχα συνηθίσει να ζω μόνη μου από όταν ήρθα φοιτήτρια στην Κρήτη και δεν έχω κανένα πρόβλημα. Βέβαια από τότε που ήρθε το μωρό μας, μπορώ να πω ότι πού κ πού νιώθω λιγη ανασφάλεια όταν πχ ακούω κατι περίεργο απ΄ έξω, αλλά από την άλλη ευτυχώς εδώ στο νέο σπίτι είναι πολύ ήσυχη γειτονιά και ο ιδιοκτήτης του σπιτιού κοντά και γενικά οι γείτονες είναι πολύ φιλικοί και βοηθανε στο οτιδήποτε. Ετσι νιώθω πολύ καλά. Και κυρίως νιώθω πολύ καλύτερα απ ότι ήμουν στο προηγουμενο σπίτι μας.

Λοιπόν αύριο είναι ζόρικη μέρα..Δηλαδή θα έχω τρεξίματα, εκκρεμότητες και έχω τις ετοιμασίες του ταξιδιου να δω τι θα πάρω μαζί μου να τα έχω όλα έτοιμα καθώς αύριο το βράδυ θα φτιάξω βαλιτσες κλπ. Σήμερα πήγα και πήρα οτι μπορείτε να φανταστείτε από ένα φαρμακείο για να είμαι καλυμένη με τη μικρή. Φορτώθηκα κανονικά λεμε. Για να δουμε πώς θα πάει το ταξίδι μας. Την Τετάρτη φεύγουμε αργά το απόγευμα από Ρεθυμνο, θα πάμε Χανιά...από κει σαλπάρουμε στις 10 το βράδυ...φτάνουμε στις 6μιση το πρωί Πειραιά, και στις 7μιση φεύγουμε για Σύρο....Από ότι υπολογίζω κατά τις 11μιση θα είμαστε εκεί. ΟΥφ και μόνο που το έγραψα κουράστηκα!!!

Λοιπον πάω γιατί σιδέρωσα 2 πλυντήρια ρούχα και είμαι ολίγον τι πτώμα..


age.png

 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ, πείτε με τρελή, δε φοβάμαι καθόλου! Μόνο σε αυτό το σπίτι νιώθω ανασφάλεια κάπως γιατί έχει τζαμαρίες τεράστιες στο σαλόνι, οι οποίες ΔΕΝ έχουν εξώφυλλα...

Λοιπόν, για τα τηλέφωνα kelly, κατάλαβα καλά; Σε παίρνει από το δορυφορικό στο κινητό που είναι what's up από 698 και κρατάει η κάρτα πολύ περισσότερο;;; Κατάλαβα καλά;;; Για να πάω ΑΥΡΙΟ ΤΟ ΠΡΩΙ ΝΑ ΤΗΝ ΠΑΡΩ αν είναι έτσι...

Η δορυφορική που χρησιμοποιεί ο άντρας μου έχει την ίδια διάρκεια είτε σε κινητό είτε σε σταθερό με πάρει...

Για πείτε, πόσο στοιχίζει η κάρτα και πόσα λεπτά μιλάτε; Εμάς στοιχίζει γύρω στα 16 ευρώ και κρατάει περίπου 25 λεπτά. Εσάς;;;

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ έμενα μόνη μου πολλά χρόνια πριν και δεν φοβόμουν καθόλου, μα καθόλου όμως. Όμως επειδή όταν ήρθα στην Αθήνα κι ακριβώς ήμουν πολύ άνετη, προφανώς δεν είχα συναίσθηση της εγκληματικότητας, με τρόμαξαν οι συμβουλές των άλλων και ό,τι έχω ακούσει γύρω μου.

Έχουν ανέβει ακριβώς απέναντι και τους λήστεψαν μέρα μεσημέρι, συν ότι δίπλα ακριβώς είναι μία μισόκτιστη οικοδομή και μπορεί ανετότατα κάποιος να ανέβει και απλά να πηδήξει από το ένα μπαλκόνι στο άλλο, συν ότι κι εμάς pashalitsaη μπαλκονόπορτα του σαλονιού δεν έχει εξώφυλλο - γιʼ αυτό και η ανάγκη για πτυσσόμενα κάγκελα που προανέφερα - , όλα αυτά έχουν σαν αποτέλεσμα πλέον να μην αισθάνομαι ασφαλής μέσα στο ίδιο μου το σπίτι. Χτες με τον συναγερμό κοιμήθηκα πάντως καλύτερα.

Ayla καλή δύναμη να έχεις στο ταξίδι προς και από την Σύρο, αλλά προπαντός να περάσεις τέλεια στις διακοπές σου, με την κουκλίτσα σου και όλη η παρέα σου φυσικά!

Pashalitsa δεν θυμάμαι ακριβώς, θα τον ρωτήσω και θα σου πω.


Εάν δεν κοιτάς εκεί που θες να πας, θα πας εκεί που κοιτάς....;)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Τα πτυσσόμενα καγκελα είναι απαραίτητα σε αυτές τις περιπτώσεις! Τους το είπα και εδώ αλλά σιγά να μην έδιναν λεφτά... Εδώ τους πλήρωσα και το 1/3 του ηλιακού για να τον βάλουν... Νομίζω ότι η ΒΙΟΜΕΤΑΛΟΥΜΙΝ είναι καλή εταιρία με τέτοια κάγκελα, εδρεύει στο Χαιδάρι νομιζω...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πεταλουδα κ εμεις ταμαμ τα ιδια με το συναγερμο.

εχε το νου σου οταν κανεις stay (δηλ. οταν οπλιζεις κ εισαι μεσα) να μην φυσαει πολυ κ εχεις ανπιχτα παραθυρα. παιζει να το διαβασει το ρανταρ κινησης κ να τρελαθεις στο θορυβο. ασε που πρεπει ν ασυνηθισεις κ πριν ανοιξεις το ματι σου για καφε να αφοπλιζεις. τον κωδικο σου να μην ξεχασεις οταν σε περνει τφ η ετερεια. (στην περιπτωση που κανεις συνδεση με σεκουριτι ετερεια λεω).

αυλα εισαι οντως βιδα!

κατσε κ λιγο στα αυγα συ καλε κ μη στιφογυριζεις ολη την ωρα.

καλα να περασετε κ εσεις!

φευγεις αυριο ναταλιτσα? αντε κ εσυ καλες διακοπες!

ελπιζω να μην εχετε τιποτα παρατραγουδα με τους ταξιτζηδες.

πασκουαλε δεν βοφασαι?!

εγω ομολογω πως θα παθαινα ενα κατι τις!

με το ενα μετι ανοιχτο θα κοιμομουν δηλ.!

δηλ. για να καταλαβω: με το whas up, αν μας περνουν απο το δορυφορικο στο κινητο γουατσ απ, πληρωνουν λιγοτερο οι χασμπανοι/αρραβωνιαρηδες κτλ? δεν παραασχολουμε με αυτα. απλα ξερω οτι περυσι που εκανε συνδεση με νετ κ στο κινητο ο ν. πληρωνα τα μαλλιοκεφαλα μου εγω εδω! ειτε επερνε ειτε τον επερνα, φυσικα εμπεινα το καμαρι μυ κ απο οπου μπορουσε... πχ. κινα... οποτε καταλαβατε λογαριασμο!

μαριαννα ερχετε ο αμορες?


xmX3p2.png

XKuXp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!

ειμαι η Μαρια εχω 2 παιδακια οπως θα δειτε απο τα τικερακια μου κ ο αντρας μου θα ταξιδεψει για πρωτη φορα μαλλον απο Οκτωβρη υπερατλαντικα. Εχει τελειωσει μηχανικςο εμπορικου ναυτικου αλλα δεν το εξασκησε ποτε -αφου κ σωστικα τωρα θα δωσει για το ναυτικο φυλλαδιο- γιατι ειχα πατησει ποδι να εχει δουλεια στην στερια ομως το Πασχα εμεινε ανεργος κ απο τοτε δεν βρισκει τιποτα. Ετσι πηρε την αποφαση να ταξιδεψει... ειμαι αρκετα στεναχωρημενη μιας κ δεν εχουμε χωρισει ποτε κ μαλιστα για τοσο καιρο. Απο την αλλη ομως βλεπω πως ειναι τα πραγματα κ καταλαβαινω οτι μονο αυτη ειναι η λυση.

Εγω στην δουλεια γυριζω -δεν μου ειπε κατι να μην παω- κανονικα τον Σεπτεμβρη αν εχει βεβαια χρηματα να με πληρωνει.

Γενικα νιωθω καπως με καταλαβαινετε? σκεφτομαι οτι θα λειπει σε γενεθλια γιορτες και παθαινω... βεβαια κ η δουλεια που εκανε πριν δουλευε 6 μερες την εβδομαδα κ τις περισσοτερες 12ωρω κ ερχοταν το βραδυ αλλα τα λεφτα ηταν λιγα.

θα μου λειπει τοσο πολυ....

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου mariaefi, καλώς ήρθες!

Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου!!!

Καταλαβαίνω την αγωνία και την απογοήτευσή σου αλλά οι καιροί που περνάμε είναι δύσκολοι! Πάλι καλά να λες που έχει και αυτή τη διέξοδο ο άντρας σου! Άλλοι άντρες φεύγουν για το εξωτερικό και αφήνουν την οικογένεια πίσω, για να βγάλουν ένα καλό μεροκάματο!

Τουλάχιστον οι ναυτικοί έχουν έναν αξιοπρεπή μισθό!

Τί θες να μάθεις;;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...