Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 39 λεπτά , Kiddo είπε:

      Όχι γιατί και στο ψυγείο μικρότερη θερμοκρασία των 25 είναι..!

      Ο δικός μου ο γιατρός τουλάχιστον για τις κλειστές ληγμένες μου είχε πει ότι μπορούν να χρησιμοποιηθούν μέχρι και 2-3 μήνες μετά χωρίς φόβο.. για τις ανοιχτές λόγω του ότι έχουν πάρει αέρα αλλοιώνεται η ουσία οπότε και μπορεί να χρησιμοποιηθεί μάξιμουμ μέχρι και ένα μήνα μετά άντε 2-3 μέρες δηλαδή παραπάνω από τις 28 που λένε στις οδηγίες αλλά ως εκεί.. μου είχε πει τουλάχιστον να μην την χρησιμοποιήσω αν είναι περισσότερο διάστημα ανοιχτή.. 

      Το ιδανικότερο είναι να ρωτήσεις το δικό σου γιατρό και ότι σου πει..!

      Με το καλό η αυχενική σας να είναι όλα καλά!!

      Να μην σε αγχωνει, τα συμπτώματα υποχωρούν μπαίνοντας στο δεύτερο τρίμηνο είναι απόλυτα φυσιολογικό! Τη προγεστερόνη σιγά σιγά θα στην σταματήσει τελείως γιατί πλέον αναλαμβάνει ο πλακούντας τα μωράκια.. μη σε φοβίζει, δεν είναι από αυτό! Τα συμπτώματα σχετίζονται με την χοριακη η οποία πλέον μειώνεται και σταθεροποιείται όπου και θα συνεχίσει στα ίδια επίπεδα στην υπόλοιπη διάρκεια της κύησης.. εξού και η υποχώρηση των έντονων συμπτωμάτων..!

      Για το οτιδήποτε όμως και αν σε ανησυχεί να μην διστάζεις να στέλνεις στον γιατρό σου, δουλειά του είναι και εσύ πρέπει να νοιώθεις ασφάλεια με ότι διαφορετικό και αν αισθάνεσαι ιδίως με διδυμακια..!

      Σε ευχαριστώ πολύ! 

      πρίν από 7 λεπτά , anast. είπε:

      Τα συμπτώματα συνήθως έρχονται και φεύγουν και κάποια στιγμή σταματούν..Εμένα για παράδειγμα από την 10η εβδομάδα είχαν σταματήσει. 

      Σ ευχαριστώ πολύ!!

      • Μου αρέσει 2

CAFE ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΝΑΥΤΙΚΩΝ


Recommended Posts

Καλά αυτός ο άνθρωπος θα με τρελάνει! Με πήρε και λέει ότι μπορεί και να φύγει από την Ακτή Ελεφαντοστού!!! Που είναι αυτό;;;:shock: Πάω στο χάρτη google... Του είπα ότι θα τον φάνε οι μαύροι και να κάτσει εκεί που κάθεται αλλά μου απάντησε ότι για χάρη μου θα ξεμπάρκαρε και από την κόλαση!!!:shock::lol::lol::lol: Χα, χα, με έκανε και γέλασα!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Τί έγινε;;; Μόνη μου γράφω εδώ μέσα;;;:tongue:

20 ΧΡΟΝΙΑ κλείσαμε σήμερα (ή μάλλον χθες) και ο άντρας μου μου έστειλε ένα μήνυμα που με έκανε να κλάψω... Είναι αλήθεια ότι έχω περάσει δια πυρός και σιδήρου με αυτόν τον άνθρωπο... Τί ήμουν; Πιτσιρίκα ήμουν όταν σχεδόν τυχαία βρέθηκα δίπλα του... Κανένας κεραυνοβόλος έρωτας... Ίσα ίσα που προσπαθούσα να ξεπεράσω τον πρώτο μου έρωτα (πλατωνικός και ενεξέλεγκτα δυνατός)... Και όμως με καθήλωσε αυτός ο άνθρωπος... Με την ευαισθησία, την ανθρωπιά του, το ήθος του, την αγάπη που μου έδειξε και που την είχα τόσο μα τόσο ανάγκη...

Μου είπε να τα εκατοστήσουμε και του είπα "ε, καλά, μπορεί να ξεκινήσαμε νωρίς αλλά δε νομίζω να προλαβαίνουμε"!!! :tongue::tongue::tongue:

Τί είναι η ζωή! Ένα ταξιδάκι! Θυμάμαι όταν ήμουνα 23-25 έλεγα, "μα θα μείνω για πάντα με τον ίδιο άνθρωπο, είναι δυνατόν΄;;;" Τώρα έφτασα με μια ανάσα τα 35+ και έχω καταλάβει ότι η ζωή δεν είναι τόσο μεγάλη όσο σου φαίνεται στα 20 και στα 25... Ο άντρας μου μου είπε ότι σαν χθες με θυμάται που ήμουν κοριτσάκι ούτε 16 χρονών... Δε φανταστηκα ποτέ στα 16 ότι με αυτό τον άνθρωπο θα έμενα τόσα χρόνια... Κι όμως δεθήκαμε σα μια γροθιά...

Εύχομαι να μη μας βρουν άλλες δυσκολίες σαν και αυτές που περάσαμε τα τελευταία χρόνια... Εύχομαι να είναι καλά και να μεγαλώσουμε το παιδάκι μας ήρεμα... Αυτά και ελπίζω να μη σας κούρασα!

Link to comment
Share on other sites

αυτό πάλι με τα δέματα το περνάω και εγώ...αφού πλέον έχω σταματήσει να του στέλνω πράγματα.έβαζα στο δέμα εφημερίδες και περιοδικά τον ιαναουάριο και αυτός τα έπαιρνε τον απρίλη.έγραφα και κανένα ερωτικό γράμμα αλλά μέχρι να το πάρει είχα ξεχάσει και τι είχα γράψει!!!αυτό που κάνουν οι εταιρίες με αυτό το θέμα είναι ελεεινό..οι άντρες μας περιμένουν πως και πως να πάρουν ένα γράμμα μια φωτογραφία κάτι από εμάς και οι εταιρίες δεν τους τα στέλνει ίσως και ποτέ. στην δική μου την περίπτωση παντα.οι άλλες κορίτσια έχετε αλληλογραφια με τους άντρες σας;

Η κατάσταση είναι όντως χάλια με τα δέματα... Γι΄αυτό κι εγώ δε στέλνω καθόλου πια... Παλιά όποιος πήγαινε έπαιρνε ένα σωρό αλληλογραφία για το πλοίο, τώρα τα έχουν καταργήσει όλα... Ούτε βάζουν ίντερνετ, ούτε μπορείς να στείλεις δέματα... Τί να πεις; Δεν έχουν λεφτά οι άνθρωποι... Σήμερα έμαθα ότι αν ας πούμε οι παγκόσμια κοινότητα έχει παραγγείλει πλοία αξίας 1.000.000 δολλαρίων (τυχαίο νούμερο) η Ελλάδα ΜΟΝΗ ΤΗΣ έχει παραγγείλει 1.200.000 δολλαρίων!!! Κατά τα άλλα όμως δε δίνουν αυξήσεις γιατί εκμεταλλεύονται τη γενική κατάσταση! Μάλιστα σε μια εταιρία έμαθα και για μείωση!!!:shock: Πεινάνε οι εφοπλιστές πεινάνε!!!:mad:

Link to comment
Share on other sites

Καλημεεεεεεεεραααα!!!!! Σήμερα ξυπνησαμε νωρίς νωρίς γιατι θα παμε παξους με καραβάκι!!!! :)

Βρε κορίτσια έχει δικιο η πασχαλιτσα, που χαθηκατε ολες;;; Έρχεστε συστηνεστε και εξαφανιζεστε...

Pashalitsa να χαίρεσαι το κοριτσακι σου και να το δεις οπως επιθυμείς!!!!

1008746a1j2faq5tb.gif

Εμείς εδω περνάμε μια χαρα, δυστυχώς τελειώνουν οι μέρες, αν και θα μπορούσαμε να καθησουμε παραπάνω μια μανουλα απο το φορούμ παντρεύεται και βαφτίζει τα διδυμακια της την Κυριακή οπότε πρέπει να παμε..! Ο καιρός εδω ειναι υπέροχος, δεν κουνιέται φύλλο ενώ στην Αθηνα και στις Κυκλάδες γινεται χαμός..

Πασχαλιτσα απο την ακτή Ελεφαντοστού έχει περάσει ο άντρας μου και γινοντε όντως αλλαγές πληρωμάτων!


eNortjKzUjI0MTQzN1ayBlwwFYAC0w,,02.pngeNortjKzUjI0NTUzNlCyBlwwFYYC0Q,,22.png

eNortjKzUjIysDQxMlKyBlwwFXsC0A,,26.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια.

Τι αέρας είναι αυτός τόσες μέρες; Να ανοίγεις τα παράθυρα κ να έρχεται όλη η σκόνη μέσα! Ευτυχώς δρόσισε τουλάχιστον.

Πήρα στην εταιρία τηλέφωνο και με το σεις και με το σας δικαιολογιόντουσαν και να το αφήσω το δέμα γιατί κάποια στιγμή θα το στείλουν μαζί με τα υπόλοιπα, αλλά ούτε ξέρουν πότε! Τώρα το καράβι δεν έχει ναυλωθεί, έφυγαν από το Βέλγιο, έχουν βγει στα ανοιχτά και περιμένουν! Ούτε ίντερνετ, ούτε το δέμα που γιʼ αυτούς τα πραγματάκια φαίνονται σαν μικρός θησαυρός, αποκλεισμένοι εντελώς από τον πολιτισμό….


Εάν δεν κοιτάς εκεί που θες να πας, θα πας εκεί που κοιτάς....;)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Paros τέλειες διακοπές με τον μπαμπά, έτσι; Αυτά είναι τα όμορφα!!!

Από ότι καταλαβαίνω –κρίνοντας πάντα από τον εαυτό μου – είναι λίγο δύσκολο να γράφω, καθώς εσείς γνωρίζεστε παραπάνω από χρόνο, απαντάτε μεταξύ σας ονομαστικά, έχετε πει στην αρχή του θέματος αυτά που λέμε εμείς τώρα και ίσως σας φαίνονται μηδαμινά, οπότε και μόνο που διαβάζω μερικές φορές είναι παρέα για εμένα. Ίσως όμως είναι και το καλοκαιράκι που όλες έχουν σκορπίσει, χαχαχα, οπότε σε λίγες μέρες θα είμαστε τεράστια ομάδα!!!!

Pashalitsa είσαι από τις τυχερές που έχουν βρει το άλλο τους μισό και πορεύονται μαζί του στην ζωή τους! Να ζήσετε κι άλλα 100 χρόνια με υγεία και χαρά και να χαίρεστε το κοριτσάκι σας! Με τα μαλλάκια της τι έκανες; Τα δικά σου τα συνήθισε; Τα έβαψες;

Άντε γρήγορα και με το καλό να δεχτείς και τον αντρούλη σου και να μας πεις τις εντυπώσεις του!

Μην αγχώνεσαι για τίποτα, μην δηλητηριάζεις τον εαυτό σου. ΧΑΜΟΓΕΛΑ! Σιγά σιγά όλα θα γίνουν, γιατί έτσι ξέρουμε εμείς, να τα φέρνουμε όλα εις πέρας και πιο καλά από τους άντρες!


Εάν δεν κοιτάς εκεί που θες να πας, θα πας εκεί που κοιτάς....;)

Link to comment
Share on other sites

Εμάς βγήκε η γιαγιά από το νοσοκομείο ευτυχώς και πηγαίνουμε με την πεθερά μου σχεδόν κάθε απόγευμα και της κάνουμε παρέα. Χαίρομαι πολύ γιατί είναι μία ευκαιρία να δεθώ περισσότερο με τους συγγενείς του καλού μου, γιατί δυστυχώς λόγω χαρακτήρα και περισσότερο τρίτων δεν το έκανα από την αρχή. Τώρα προσπαθώ να κερδίσω το χαμένο έδαφος, πρώτον γιατί θα ευχαριστηθεί και ο καλός μου πολύ και δεύτερον είναι πράγματι πολύ καλοί άνθρωποι και θέλω να τους έχω δίπλα μου. Είδα επίσης ότι δεν βγαίνει ζωή μόνη μου σε μία τεράστια πόλη. Φανταστείτε τώρα μετά από 2 χρόνια έκανα γνωριμίες με παρέες, πολύ καλά παιδιά όλοι τους ευτυχώς, και έχω να πάω για έναν καφέ να τα πούμε και να γελάσουμε λίγο.


Εάν δεν κοιτάς εκεί που θες να πας, θα πας εκεί που κοιτάς....;)

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια ευχαριστώ πολύ για τις ευχές...

Τελικά έχω ραντεβού τη Δευτέρα στις 10 να την γράψω στο σχολείο... Πήρε ο μπαμπάς από το καράβι και το κανόνισε με τη διευθύντρια του νηπιαγωγείου :shock::shock::shock:! Αυτό είναι πρωτοφανές για τον άντρα μου αλλά από αυτό κατάλαβα πόσο πολύ το θέλει οπότε πάω πάσο... Ο Θεός μαζί μας μη μας τύχει καμία αναποδιά τώρα γιατί δεν έχουμε τίποτε άλλο εκτός από το μισθό του μπαμπά για να στηριχτούμε...:-(

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια των ναυτικών!!! Τι κάνετε;

Εμείς το παλεύουμε όσο μπορούμε.

Ο μπαμπάς μας έχει κολλήσει στη ράδα 15 ημέρες...Ευτυχώς που δεν έχω κανονίσει τίποτα για τη Βάφτιση γιατί θα έκοβα φλέβες....... Όσο περνάει ο καιρός τόσο πιο δύσκολη γίνεται η αναμονή.

Πασχαλίτσα, ήσουν περιγραφικότατη για τη Σαγκάη. Από πού θα έπαιρνε το κορίτσι σου άλλωστε; Δεν μου είπες τελικά είσαι εκπαιδευτικός;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια ευχαριστώ πολύ για τις ευχές...

Τελικά έχω ραντεβού τη Δευτέρα στις 10 να την γράψω στο σχολείο... Πήρε ο μπαμπάς από το καράβι και το κανόνισε με τη διευθύντρια του νηπιαγωγείου :shock::shock::shock:! Αυτό είναι πρωτοφανές για τον άντρα μου αλλά από αυτό κατάλαβα πόσο πολύ το θέλει οπότε πάω πάσο... Ο Θεός μαζί μας μη μας τύχει καμία αναποδιά τώρα γιατί δεν έχουμε τίποτε άλλο εκτός από το μισθό του μπαμπά για να στηριχτούμε...:-(

Πασχαλίτσα, και πάλι καλή επιτυχία σε ό,τι κάνετε. Με το καλό να αρχίσετε τη νέα σχολική χρονιά!!! Περιμένουμε εντυπώσεις και όμορφες περιγραφές.

Link to comment
Share on other sites

Πασχαλίτσα, και πάλι καλή επιτυχία σε ό,τι κάνετε. Με το καλό να αρχίσετε τη νέα σχολική χρονιά!!! Περιμένουμε εντυπώσεις και όμορφες περιγραφές.

Ευχαριστώ πολύ για τις ευχές!!! Καλή σχολική χρονιά και σε εσένα! Χα, χα! Είμαι εκπαιδευτικός παροπλισμένη!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, δεν ξαναπάω να δω σπίτι κάτω από 110τμ. Δε με χωράνε (ε, χμ, όχι εμένα σκέτη, με τα πράγματά μου εννοώ) και μετά απογοητεύομαι! Σήμερα βρήκα ένα ωραιότατο σπίτι 100 τμ στο Μάτι και δε με χωράει γμτ!!! Τί να κάνω, θα σκάσω, μου αρέσει πάρα πολύ αυτό το σπίτι! Κατεβάζει φρέσκο αέρα από Πεντέλη, έρχεται αέρας από τη θάλασσα, έχει σκιά και μυρωδιά από πεύκα, και πολλά τζιτζίκια να σου κάνουν παρέα!!! Χμ! Νέα κριτήρια επιλογής σπιτιού έχω εφεύρει! Με φαντάζεστε να μεσιτεύω σπίτια;;; Τι τ.μ. και κρεβατοκάμαρες και πάρκιν! Εδώ μιλάμε για σοβαρά κριτήρια!!!:tongue::tongue::tongue:

Αααααχ είμαι πτώμα! Πήγα τσάρκα και στο Πόρτο Ράφτη και χιλιομέτρησα ως την έξοδο της Αττικής για Παλλήνη αλλά μπαααααα! Πολλά χιλιόμετρα μέχρι το σχολείο, σχεδόν 30! Βέβαια φεύγουν αέρα με την Αττική οδό αλλά και πάλι είναι πολλά! Το Πόρτο του Ράφτη αποκλείεται λοιπόν... (Αναρωτιέμαι αν είχε τέτοιο πόρτο ο ράφτης, ο επιχειρηματίας της εποχής τί είχε;;;:tongue::tongue::tongue:)

Link to comment
Share on other sites

κοριτσαρες μου, τι κανετε?

ειστε ολες καλα?

πασκουαλε, ειχες επετειο? ειχε γενεθλια κ η κορη?

αντε κ στη χρυση επετειο μαναρια μου,

κ να σου ζησει η κορουλα με υγεια πανω απο ολα κ να τη δειτε οπως επιθυμειτε!

μαρη ναταλια, ακομα διακοπας εισαι?!

κ εγω θα καθομουν κ αλλο ρε παιδια, αλλα ξεσλιστηκε ο διας κ αρχισαν να βγαινουν σκορπιοι στο σπιτι λογω ζεστης κ τρομαξα για τα παιδια. οποτε τεταρτη βραδυ ξεκινησαμε κ ηρθα ξημερωμα πεμπτης. το τι μαζεμα εχω ριξει.... απλα δεν περιγραφετε γαμω το κερατο της ψειρας μεσα!!!!!!

να μην πω καλο χειμωνα ακομα!

οχι. δεν θα το πω!


xmX3p2.png

XKuXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κ από μένα..

Πασχαλίτσα

1. Να χαίρεσαι την κορούλα σου και να είσαι πάντα ευτυχισμένη με τον άντρα σου!!! Αντε και να τα λέμε εδώ για πολλά χρόνια και να ζήσουμε να αλληλοευχηθούμε σε ασημένες/χρύσες κλπ επειτείους και γιατί όχι ακόμα και στους γάμους των παιδιών μας! (Α καλά έχω σαλτάρει το πάω πολύ πέρα ε;;;)...

2. Περίμενουμε τα νεότερα για το σχολείο της μικρής ετσι;

3. Για το σπίτι ναι δεν αξίζει να πας σε μικρό όσο όμορφο σπιτι κι αν είναι γιατί δε θα σε βολέψει και θα το σιχαθείς στο τέλος. Επίσης να λάβεις υπόψη σου ότι τα πράγματα σας θα αυξάνονται με τον καιρό, το αντίθετο αποκλείεται να συμβεί. Σε λιγο θα θες βιβλιοθήκες για το δωμάτιο της μικρής, γραφεία κλπ...χαμός θα γίνει. Επίσης μια αποθήκη είναι απαραίτητη να το έχεις στα κριτήρια και αυτό. Αλήθεια με την "παιδική χαρά" της μικρής που είχες στον κήπο τι θα γίνει; Πρέπει να βρεις σπίτι με κήπο υποθέτω ε; Λοιπόν ο Σεπτέμβρης/Οκτώβρης είναι ιδανικοί μήνες για μετακομίσεις γιατί δεν έχει τόση ζέστη...Άρα από μια αποψη καλά που ήρθαν έτσι τα πράγματα..Εγώ που έκανα μετακόμιση Ιούνιο τα παιξα τελείως. By the way κορίτσια μια που λέω για σπίτια είμαι σούπερ ευχαριστημένη από το σπίτι. Δε μου έχει βγάλει κανένα πρόβλημα, είναι πολύ βολικό, νιώθω καλά σε αυτό...η μικρή έχει βρει την άπλα της εγώ την ηρεμία μου τι να σας πω ήταν ίσως η καλύτερη κίνηση της χρονιάς (ως τώρα).

Τζίνι επιτέλους έδωσες σημεία ζωής, άντε γιατί είχα αρχίσει να ανησυχώ!! Τι κάνεις; τελικά βρήκες νταντά για τα βλαστάρια σου? Καλέ που ήσουν και γεμίσατε σκορπιούς; Μπορεί και να μας έχεις πει κ γω να μη θυμάμαι ε;

Ναταλία...τυχερή...διακοπεύεις ακόμα και μάλιστα μετά του συζύγου....Να περνάς πολύ πολύ πολύ καλά...

Μαριάνα που έχεις χαθεί κ συ;

Λοιπόν να σας πω κ γω τα νέα μου. Χτες βράδυ γύρισα από ταξίδι-αστραπή στην Αθήνα...με ειδοποίησαν εκτάκτως ότι πρέπει να κάνω μια (!!) ώρα μάθημα στο Υπουργείο Παιδείας σε ένα σεμινάριο επιμόρφωσης Συντονιστών Εκπ/σης...τι να κάνω η έρμη; Η μανα μου στο χωριό αδύνατον να έρθει...πήρα τη μικρή παραμάσχαλα, φόρτωσα 2 πράγματα στο αμάξι, δουλεψα μια μέρα νυχθημερόν για να προετοιμαστώ και Πέμπτη βράδυ έφτασα Αθήνα με το τελευταίο βραδυνό αεροπλάνο....με παρέλαβε ευτυχώς ο αδερφός μου από το Ελ.Βενιζέλος και χτες το πρωί στις 9 ήμουν στο Υπουργείο. Η μικρή με τον αδερφό μου μια χαρά χαρουλα...τελείωσα στις 12μιση περίπου από το Υπουργείο...έφυγα καρφί στο σπίτι ...ξαναμάζεψα τα μπογαλάκια μας και στις 6μιση χτες πετούσαμε πίσω για Κρήτη (Χανιά). Ευτυχώς είχα το αμάξι έξω από το αεροδρόμιο ...φύγαμε καρφί για Ρέθυμνο όπου για την τύχη μου μέσα ...στο δρόμο πέσαμε σε πανηγύρι για τον Άγιο Φανούριο και είχαν κλείσει την Εθνική ..τι να σας πω έκανα 2 ώρες να διανύσω 10 χιλιόμετρα...Ηταν το κερασάκι στην τούρτα.. Αλλά πάει κ αυτό πέρασε..

Κατα τα άλλα τη Δευτέρα ξεκινάω δουλειά, αλλά την Πέμπτη έχω πάλι άδεια γιατί η μικρή ξεκινάει Παιδικό...κ έχουμε την εβδομάδα προσαρμογής..Αχ έχω ένα αγχος άλλο πράμα....θα της αρέσει; Θα είναι καλά;...Θα είμαι καλά;;;

Αντε σας αφήνω γιατί είμαι κομματάκι εξουθενωμένη...Φιλάκια σε όλες...


age.png

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...