Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Χμ δεν ξερω..παντως μέτρα την πίεση να δεις πόσο έχεις 

      έφαγα τώρα σαλατουλα με φετα και συνήλθα ! πάντως με το λίγο που έφαγα πριν πιροσκί και λίγους ξηρούς καρπούς δεν μου πέρασε  ! 

CAFE ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΝΑΥΤΙΚΩΝ


Recommended Posts

Τι να κάνουν οι καψεροί??? Θα έλεγα τώρα, αλλά δε θα το πω!!! Όσο περιμένουμε εμείς, να περιμένουν και αυτοί ντε! Αμε! Για να σου απαντήσω περί λάτζας, στο προηγούμενο ταξίδι είχαν βγάλει. Να σου πω την αλήθεια, καλύτερα να μην ξέρω κιόλας ( αν κ ο δικός μου δεν προλαβαίνει να ανασάνει όταν δένουν).

Πάντως αν ακούσω γυναίκα που να λέει "Βαριέμαι εύκολα" θα της προτείνω να βρεί ναυτικό! χεχεχεχε

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλώς ήρθες Ayla από τις διακοπές σου και καλώς ήρθατε και οι καινούργιες κοπέλες στην παρέα μας!

Pashalitsa ούτε και στην εταιρία του καλού μου κατεβάζουν λάτζες. Γι'αυτό τον λόγο μάλιστα όταν έφυγε από εδώ κ έφτασε Βραζιλία έμεινε στο ξενοδοχείο 1μιση εβδομάδα παρακαλώ γιατί δεν έβγαινε λάτζα για οτιδήποτε ώστε να μπορέσει να πάει στο καράβι. Εκεί πες μου εγώ τι να σκεφτώ, σε ξένη χώρα, και δη Βραζιλία που ξέρεις τι γίνεται εκεί από γυναίκες, που όταν εγώ δεν άντεχα άλλο να μιλάω στο skype και έπρεπε να κοιμηθώ εκεί ήταν απογευμάκι! Πόση τηλεόραση να δει κάποιος; Πόσο να μιλήσει στο skype και πόσο να χαζέψει στο ίντερνετ; Ευτυχώς να λέω που είχε κι αυτό! Και εντάξει τώρα που ταξιδεύει, τότε; Ή μετά στα λιμάνια; Πόση εμπιστοσύνη μπορείς να έχεις; Μιλάω για όλους, μήπως σκέφτονται ότι αφού είναι μακρυά, ακόμα και να κάνουν κάτι εμείς δεν θα το μάθουμε ποτέ οπότε γιατί να χαλάνε την ζαχαρένια τους και να καταπιέζονται να περιμένουν όπως κάνουμε εμείς; Θα μου πεις είναι στον άνθρωπο, σίγουρα, αλλά.....

Αυτή η σκέψη είναι το δεύτερο μελανό σημείο της υπόθεσης, μετά από την απουσία του ανθρώπου σου...

Υπάρχει τρόπος να μην το σκεφτόμαστε; Γιατί ειλικρινά, όσο και να με διαβεβαιώνει ο καλός μου ότι αυτά είναι βλακείες και δεν πρέπει να σκέφτομαι έτσι, αρρωσταίνω με την ιδέα και μόνο..


Εάν δεν κοιτάς εκεί που θες να πας, θα πας εκεί που κοιτάς....;)

Link to comment
Share on other sites

Πάντως αν ακούσω γυναίκα που να λέει "Βαριέμαι εύκολα" θα της προτείνω να βρεί ναυτικό! χεχεχεχε

Χαχαχαχα EleniMaria :D:D:D! Να δεις που κι εγώ έλεγα "βαριέμαι πάααααααρα πολύ εύκολα" αλλά επίσης έλεγα και "ποτέ με ναυτικό" γιατί τα είχα δει από νωρίς τα φαινόμενα και τα επακόλουθά τους! Ορίστε τώρα, το φυσάω και δεν κρυώνει!!!!!!:tongue::tongue::tongue::tongue:

Tzini καλό δρόμο και καλά να περάσεις! Είδες, δεν έφυγα, είσαι ασφαλής!


Εάν δεν κοιτάς εκεί που θες να πας, θα πας εκεί που κοιτάς....;)

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες Ayla από τις διακοπές σου και καλώς ήρθατε και οι καινούργιες κοπέλες στην παρέα μας!

Pashalitsa ούτε και στην εταιρία του καλού μου κατεβάζουν λάτζες. Γι'αυτό τον λόγο μάλιστα όταν έφυγε από εδώ κ έφτασε Βραζιλία έμεινε στο ξενοδοχείο 1μιση εβδομάδα παρακαλώ γιατί δεν έβγαινε λάτζα για οτιδήποτε ώστε να μπορέσει να πάει στο καράβι. Εκεί πες μου εγώ τι να σκεφτώ, σε ξένη χώρα, και δη Βραζιλία που ξέρεις τι γίνεται εκεί από γυναίκες, που όταν εγώ δεν άντεχα άλλο να μιλάω στο skype και έπρεπε να κοιμηθώ εκεί ήταν απογευμάκι! Πόση τηλεόραση να δει κάποιος; Πόσο να μιλήσει στο skype και πόσο να χαζέψει στο ίντερνετ; Ευτυχώς να λέω που είχε κι αυτό! Και εντάξει τώρα που ταξιδεύει, τότε; Ή μετά στα λιμάνια; Πόση εμπιστοσύνη μπορείς να έχεις; Μιλάω για όλους, μήπως σκέφτονται ότι αφού είναι μακρυά, ακόμα και να κάνουν κάτι εμείς δεν θα το μάθουμε ποτέ οπότε γιατί να χαλάνε την ζαχαρένια τους και να καταπιέζονται να περιμένουν όπως κάνουμε εμείς; Θα μου πεις είναι στον άνθρωπο, σίγουρα, αλλά.....

Αυτή η σκέψη είναι το δεύτερο μελανό σημείο της υπόθεσης, μετά από την απουσία του ανθρώπου σου...

Υπάρχει τρόπος να μην το σκεφτόμαστε; Γιατί ειλικρινά, όσο και να με διαβεβαιώνει ο καλός μου ότι αυτά είναι βλακείες και δεν πρέπει να σκέφτομαι έτσι, αρρωσταίνω με την ιδέα και μόνο..

Αν υπάρχει τρόπος;;; Ναι, με λοβοτομή μόνο!!!:D:D:D

Για να είμαι ειλικρινής αν ο άντρας μου έμενε μιάμιση βδομάδα στη Βραζιλία, την επόμενη που θα έφτανε θα ήμουν εκεί... Είμαι πολύ άρρωστη εεεε;;;:tongue: Τί να πω; Ψέματα; Θα αρρώσταινα!

Μια φορά όταν ήταν στα κρουαζιερόπλοια, έπρεπε να πάει για σεμινάρια στο Μαιάμι, για μια εβδομάδα. Θα έβγαινε από το πλοίο, θα πήγαινε στο σεμινάριο, θα ξανάμπαινε στο πλοίο... Είχα μάθει ότι θα έμενε σε καλό ξενοδοχείο (Sheraton) κλπ, όλα πληρωμένα... Θέλετε να μάθετε τί έκανα; Την ίδια μέρα το βράδυ με είδε μπροστά του και κόντεψε να πάθει εγκεφαλικό! Δεν του είχα πει τίποτα, δεν είχα πάρει επιστολή από την εταιρία να περάσω τα σύνορα αλλά είχα ξαναπάει πολλές φορές Αμερική και δεν είχα πρόβλημα στο immigration. Τους το είπα στα ίσα μάλιστα ότι πάω στον άντρα μου να του κάνω έκπληξη (καλά οι Αμερικάνοι πεθαίνουν για τέτοια) και ο αξιωματικός γελούσε... Μόνο που μου ζήτήσαν το ξενοδοχείο που θα έμενα και για πόσο καιρό... Πέρασα μια φανταστική εβδομάδα στο Μαιάμι είχα κλείσει και πολύ φτηνό εισιτήριο μετ΄επιστροφής από μια προσφορά από πρακτορείο και τα καταευχαριστήθηκα... Και στο ξενοδοχείο πλήρωσα μόνο το φαγητό μου όταν τρώγαμε εκεί...

Αχ, αχ, περασμένα μεγαλεία... Τώρα βαριέμαι να πάω να δω σπίτια στη Ν. Μάκρη, μου φαίνεται βουνό... Γέρασα μου φαίνεται... Νομίζω ότι αλλος άνθρωπος ήμουν πριν από 6 χρόνια...

Link to comment
Share on other sites

Α, ρώτησα τον άντρα μου τί κάνουν τώρα (γενικά εννοούσα) που δε μπαίνουν λάτζες και μου είπε γελώντας: "Μια χαρά, έχουμε γίνει μοναστήρι!!! Τάξις και ηθική!" ΟΚ! Το εμπέδωσα! Με δουλεύει!!!:mad::(

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αν υπάρχει τρόπος;;; Ναι, με λοβοτομή μόνο!!!:D:D:D

Για να είμαι ειλικρινής αν ο άντρας μου έμενε μιάμιση βδομάδα στη Βραζιλία, την επόμενη που θα έφτανε θα ήμουν εκεί... Είμαι πολύ άρρωστη εεεε;;;:tongue: Τί να πω; Ψέματα; Θα αρρώσταινα!

Που είναι ένας γιατρός χειρούργος!!!!!!! Αμέσως!!!! :D:D:D

Αμ δεν το ξέραμε ότι θα έμενε έξω από το καράβι τόσο, αλλιώς θα είχαμε φύγει μαζί, αυτό λέγαμε, ή δεν θα έφευγε από Αθήνα! Του έλεγαν όλο αύριο μπαίνεις και αύριο μπαίνεις και του έσπαγαν τα νεύρα, είχε σπάσει κι αυτός τα τηλέφωνα να μπει μέσα, γιατί είναι και πολύ υπεύθυνος και αγχωνόταν να μάθει τα κατατόπια του καραβιού όσο έμενε στη ράδα ήρεμα, μετά θα έτρεχαν στο ξεφόρτωμα-φόρτωμα και τι να πρωτοκάνει.

Κορίτσια δεν το συζητώ, έχει πέσει πολύ η ψυχολογία μου, φτιάχνω σενάρια και σκάω μόνη μου (ε καλά, δεν θέλει και πολύ φαντασία σε τέτοιες καταστάσεις!). Πως θα περάσουν τόσοι μήνες; Τι να κάνω, θέλω και πιστεύω την εκδοχή του, τι άλλο; Όταν πάω με το καλό ταξίδι θα του σπάσω τα νεύρα, το ξέρω, αλλά και τα δικά μου χορδές έχουν γίνει! (Κορίτσια μην με παρεξηγήσετε, αλλά κάποτε, χιχιχιχιχι, σκεφτόμουν να βάλω μέχρι και κάμερα σε κάτι που έχει πάντα κοντά του, να βλέπω τα πάντα, αλλά θα τελείωνε η μπαταρία της κάποια στιγμή και τι θα του έλεγα, άλλαξέ μου την μπαταρία στην κάμερα κ βάλτην πίσω και σε καλή θέση;:D:D:D:D) Παράλογο, ε;:rolleyes: Το εγκατέλειψα, α στο καλό που θα σκάσω! (το λέω να το πιστέψω)

Pashalitsa καλά έκανες που πήγες τότε! Τώρα είναι που έχεις το παιδί και το σπίτι και τις υποχρεώσεις, φυσικό είναι να έχεις κουραστεί ψυχολογικά, δεν έχεις γεράσει νέα γυναίκα με νέο κούρεμα!!!!!!!


Εάν δεν κοιτάς εκεί που θες να πας, θα πας εκεί που κοιτάς....;)

Link to comment
Share on other sites

Θα κάνουμε παρεούλα όλες εμείς εδώ και θα περάσει ο καιρός! Δεν είναι στο χέρι του να κολλήσει!!! Βέβαια αυτά τα λέω για να τα ακούω και εγώ, αλλά δε βαριέσαι! Έτσι την είχαμε πάθει και εμείς μια φορά Πεταλούδα. Για καμιά εβδομάδα περιμέναν σήμα στο ξενοδοχείο για το πότε θα μπουν μέσα. Απλά πρέπει ΑΝΑΓΚΑΣΤΙΚΑ σε αυτήν την περίπτωση (μας) να έχουμε και να μας έχουνε εμπιστοσύνη και μάλιστα τυφλή!

Link to comment
Share on other sites

Αληθεια υπάρχει καμία που να έχει ΑΠΟΛΥΤΗ εμπιστοσύνη στον άντρα της; Είναι ή όχι ναυτικός εννοώ... Δυο φορές αν είναι ναυτικός. Εγώ πάντως το δηλώνω ευθαρσώς. Οχι, δεν του έχω. Θέλω να πιστεύω οτι δεν κάνει κάτι αλλά αν θέλω να είμαι ειλικρινής με τον εαυτό μου θα πρέπει να το παραδεχτώ. Δεν του έχω. Εδώ δεν έχω σε μένα καλέ, θα έχω σε κείνον; Κορίτσια, δε θέλει πολύ ο άνθρωπος να ξεφύγει αυτό εννοώ. Και μπορεί τώρα να τα λέμε καλά εμείς θεωρητικά αλλά αν δεν έχουμε βιώσει κάποια κατάσταση δε μπορούμε να γνωρίζουμε πως πραγματικά είναι. Αυτό το κατάλαβα σιγά σιγά με το χρόνο...παλιότερα ήμουν πολύ πιο απόλυτη και αφοριστική αλλά έμαθα σιγά σιγά να μη γενικεύω τις καταστάσεις και να μη θεωρώ τπτ ως δεδομένο. Φυσικά και δεν εννοώ ότι έχω αποδεχτεί ότι θα ξενοκοιτάει ή ότι εγώ κάνω το ίδιο ενώ λείπει...Πιστεύω να καταλαβαίνετε τι εννοώ έτσι;:rolleyes:


age.png

 

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ απόλυτα Άυλα!

Δεν του έχω εμπιστοσύνη και φυσικά δεν αποδέχομαι ότι ξενοκοιτάει και ζω με αυτό!

Με κάλυψες απόλυτα Άυλα! Ακριβώς τα ίδια θα έγραφα!

Κορίτσια μου σας εύχομαι ένα όμορφο τριήμερο να έχετε! Είμαι γραφείο και σε λιγάκι φεύγω για το λιμάνι!

Δυστυχώς στην Χίο από χτες μένεται μια μεγάλη πυρκαγιά και οι άνεμοι δεν βοηθούν! Ελπίζω να σβηστεί σύντομα και να μην έχουμε χειρότερα.

Καλή ξεκούραση σε όλες!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερουυυυυδια φιλεναδες μου!!!!!

Pashalitsa για τις λατζες φτάνει να σου πω ότι ο συζυγοπουλος στις 3/9 κλείνει 6μηνο όλο το διάστημα ήταν "κοντά" σε στεριά καμία ώρα με την λατζα και δεν τους έβαλαν ποτε! Μου το έχει πει ο Θ ότι οι καπετανιοι κάνουν οικονομία στους εφοπλιστές!!!!!! Νομίζω κιόλας ότι η λατζα κοστίζει 2000$ περίπου! Θυμάμαι στο houston που είχα παει που τον ντοκο τον είχε γυναίκα και είχε απαγορεψει να κατεβαίνει πλήρωμα και ενω Είμασταν ακριβώς δίπλα ερχόταν λατζα για να κατεβουμε!!!! Ξεφορτωτο το βαπόρι!!! Πολυυυυ πλάκα!!!

Ο Θ φτάνουν Πακιστάν στις 14 τελικά! Εεεεεεεερχεταιιιιιιιι!!!!!!!!!!


eNortjKzUjI0MTQzN1ayBlwwFYAC0w,,02.pngeNortjKzUjI0NTUzNlCyBlwwFYYC0Q,,22.png

eNortjKzUjIysDQxMlKyBlwwFXsC0A,,26.png

Link to comment
Share on other sites

Ayla, λοιπόν ναι, υπήρχε κάποια που είχε απόλυτη εμπιστοσύνη στον άντρα της (όχι ότι δεν ανησυχούσα ΑΛΛΑ του είχα απόλυτη εμπιστοσύνη). Με έκανε να καταλάβω ότι έπρεπε να του έχω εμπιστοσύνη,όχι με λόγια αλλά με άλλους τρόπους... Και υπάρχει λόγος που άλλαξα αυτή την άποψη και δεν του έχω πια. Θέλω να πω, προσαρμόζομαι με βάση τα δεδομένα μου...

Merjana, καλό ταξίδι, καλά να περάσεις!!!

Paros, γι΄αυτό ρωτάω και τις άλλες για να καταλάβω τί γίνεται με τις λάτζες! Φαίνεται ότι είναι "γραμμή" να τις κόψουν! Να σου πω την αλήθεια καθόλου δε στενοχωριέμαι, απλά σκέφτομαι ότι πια δε θα μπορούμε να κατέβουμε πουθενά όταν τους επισκεπτόμαστε παρά μόνο όταν μπαίνουμε και όταν βγαίνουμε... Μου φαίνεται ότι θα ζητάω να πηγαίνω καμιά μέρα νωρίτερα από το πλοίο στην Αμερική... Εντωμεταξύ αυτό το Χιούστον το έχω βαρεθεί! Λες και δεν έχει άλλες πόλεις η Αμερική, κάθε φορά εκεί μου πέφτει ο κλήρος να πάω! Τέλος πάντων, τώρα έχω ένα χρόνο να ταξιδέψω και έχω αρχίσει και λέω να φύγω και ας είναι και στο Κουρδιστάν!!!:-)

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς αυτά που είπες Ayla! Τυφλή εμπιστοσύνη;;;;;;; Τι είναι αυτό; Εδώ δεν έχουμε εμπιστοσύνη στον εαυτό μας, θα πρέπει να είμαστε πολύ αφελείς για να λέμε κάτι τέτοιο για έναν άλλο άνθρωπο, πραγματικά!

Θα μου πεις τότε γιατί είσαι μαζί του; Γιατί αν αυτός ο άνθρωπος που διάλεξες θεωρείς ότι είναι το άλλο σου μισό και θες να περάσεις το υπόλοιπο της ζωής σου μαζί του για όλους τους πανέμορφους λόγους και αυτός φυσικά δεν σου έχει δώσει δικαίωμα (λέμε τώρα...) και μάλιστα κάνει τα πάντα για να σου αποδείξει ότι μόνο εσύ υπάρχεις γιʼ αυτόν , ε τότε είσαι μαζί του και σʼ αυτήν την δύσκολη κατάσταση! Το μόνο που μπορούμε να κάνουμε και νομίζω EleniMaria ότι κι εσύ αυτό εννοούσες (συγχώρεσέ με αν κάνω λάθος) είναι ότι επιλέγουμε να πιστέψουμε αυτήν την εκδοχή ότι μας είναι πιστοί γιατί δεν μπορούμε να κάνουμε κι αλλιώς! Σίγουρα το ίδιο σκέφτονται κι αυτοί για εμάς, μην σας πω ότι είναι πολύ χειρότερη η ψυχολογία τους και η ζήλια τους γιατί εμείς είμαστε πάντα έξω στις ευκαιρίες ενώ αυτοί κλισμένοι μέσα στο καράβι , απλά είναι συμβιβασμένοι με τις συνθήκες και τις συνέπειες του επαγγέλματός τους και δεν το ψάχνουν για απιστίες για να μην τις βρουν και μετά αναγκαστούν εκ των πραγμάτων να χωρίσουν!!!!!

Φυσικά δεν συμβιβάζεται καμία γυναίκα ότι ο άντρας της θα ξεφύγει και θα την απατήσει, εγώ πάντως ποτέ! Απλά καλό είναι να έχουν τον φόβο ότι δεν το δεχόμαστε και ότι δεν θα τους το συγχωρούσαμε ούτε σαν σκέψη!

Τώρα το πόσο πρέπει να είμαστε δυνατές και να μην το ψάχνουμε, μάλλον πρέπει να την βρούμε την δύναμη και να είμαστε και ευδιάθετες και γλυκιές όταν μας τηλεφωνούν, μην τους δημιουργούμε κι άλλα βάρη εκτός της δουλειάς τους.

Merjana μακάρι να σβηστεί η φωτιά γρήγορα, οι ασυνείδητοι τους ανέμους περιμένουν. Καλά να περάσεις και με το καλό να περάσετε και τις βέρες!

Pashalitsa κανείς δεν είναι άγιος, και σίγουρα όοοοοολες κάτι έχουμε δει για να ανησυχούμε, δεν είμαστε για την άσπρη ποδιά που δένει πίσω αν με καταλαβαίνεις..... Απλά τον αφήνεις να έχει τον φόβο σου, και ο θεός βοηθός! ΧΑχαχαχα, καλό το κουρδιστάν, να πάρεις και χαλιά!


Εάν δεν κοιτάς εκεί που θες να πας, θα πας εκεί που κοιτάς....;)

Link to comment
Share on other sites

Εγω πάλι βρε κορίτσια του έχω εμπιστοσύνη, ή είναι τρόπος άμυνας... Δεν ξέρω... Δλδ σκεφτείτε πως νιώθουν οι άντρες μας... Αυτοί είναι κλεισμένοι μέσα στη λαμαρίνα και εμείς μπαίνουμε και βγαίνουμε, γνωρίζουμε κόσμο κλπ!!!

Εγω pashalitsa έχω να ταξιδεψω απο τo '09.. Πέρσι είχαμε την επισκευή και φέτος την πώληση έλεος!

Εκλεισα όμως ταξιδάκι μόνο για 2 για μέσα Σεπτεμβρίου!!! Ο προορισμός εξωτικος!!! Θα σας πω!!!!


eNortjKzUjI0MTQzN1ayBlwwFYAC0w,,02.pngeNortjKzUjI0NTUzNlCyBlwwFYYC0Q,,22.png

eNortjKzUjIysDQxMlKyBlwwFXsC0A,,26.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...