Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

CAFE ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΝΑΥΤΙΚΩΝ


Recommended Posts

Άκυρο το ερώτημα κορίτσια. Παρόλο που δεν είχαμε μιλήσει πολύ ξεχάσαμε ότι χρεωνόταν κ όταν τον έπερνα εγώ κ του τελείωσαν οι μονάδες -καθότι καρτοσυμβόλαιο- οπότε κ είχαμε τα προβλήματα. Πήγα σήμερα κ του έβαλα κάρτα κ όλα καλά.


Εάν δεν κοιτάς εκεί που θες να πας, θα πας εκεί που κοιτάς....;)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ευχαριστω πολυ για τις ευχές! Δεν πρόλαβε ο μπαμπάς να είναι εδω αλλα δεν κάναμε τπτ.. Στις 17 που είχε τα γενέθλια της, γυρίσαμε απο Σαντορίνη 8:30 το πρωι απο ενα απίστευτα κουραστικό ταξίδι..! Οπότε γυρίσαμε και κοιμηθηκαμε! Την πέμπτη πήγα κομμωτήριο εκανα γενική στο σπίτι και παρασκευή μεσημέρι υποδεχτηκαμε τον μπαμπα! Τα γενέθλια λοιπόν θα τα κανουμε 4/9 που θα έχουν γυρίσει και ολοι!!!!


eNortjKzUjI0MTQzN1ayBlwwFYAC0w,,02.pngeNortjKzUjI0NTUzNlCyBlwwFYYC0Q,,22.png

eNortjKzUjIysDQxMlKyBlwwFXsC0A,,26.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!!!!!!!!!!!!! Πασχαλίτσα πού χάθηκες; Δεν ξέρω αν το έχουμε συζητήσει αλλά και ο δικός μου ο σύζυγος ναυτικός είναι. Ως σύζυγος λοιπόν υποπλοιάρχου έχω και εγώ την τύχη να τον περιμένω 8μηνα, 7μηνα.....και έχει ο θεός. Φέτος ήταν και εμείς να πάμε Σαγκάη, αλλά τελευταία στιγμή το ακυρώσαμε. Μου φάνηκε πολύ υγρό το κλίμα για το μωρό. Εκεί έχουν μόνο κλιματισμό, οπότε για το μωρό δεν είναι ό,τι καλύτερο. Λυπάμαι όμως που χάσαμε αυτή την ευκαιρία. Ποιος ξέρει, θα την ξανάχουμε. Άλλωστε σε κανα μήνα πιάνω και εγώ δουλειά στο σχολείο........ Οπότε καταλαβαίνετε την πίκρα.'

Περιμένω με αγωνία να έρθει, να πάμε κάπου οι τρεις μας, να κάνουμε τις υποχρεώσεις μας και ό,τι άλλο έχει προκύψει και να κανονίσουμε και τη βάφτιση. Πάει το 4μηνο....τι να λέμε δηλαδή....

Αυτά έχει το επάγγελμα.

Πασχαλίτσα, πώς ήταν στη Σαγκάη; Άξιζε τον κόπο; Εσύ πόσο έκατσες και τι εντυπώσεις αποκόμισες;

Η κόρη σου είναι φανταστική. Το πιστοποιώ και εγώ που την είδα-έστω και για λίγο-από κοντά. Όλα καλά θα πάνε, αρκεί να το παλέψουμε.

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο γύρισα από τη Φανερωμένη... Κορίτσια είμαι έξαλλη, είμαι απογοητευμένη, δεν ξέρω κι εγώ τί είμαι... Την ώρα που πήγαινα να προσκυνήσω με παίρνει ο άντρας μου τηλέφωνο και τί μου λέει;;; Ηρθε ταξίδι για Δ. Αφρική, μάλλον Νιγηρία!!! Καλά στην αρχή νόμιζα ότι μου έκανε πλάκα γιατί γέλαγε (μάλλον από τα νεύρα του ήταν...) αλλά όχι, μου έλεγε αλήθεια!!! Παιδιά δεν ξέρω τί σκατά συνεννόηση έκανε με την εταιρία αλλά θα του λήξει η αμερικάνικη βίζα αρχή Οκτώβρη και μετά να δω από που θα ξεμπαρκάρει!!! Μου αρέσει που του είχαν πει να είναι σίγουρος ότι τέλος Αυγούστου θα είναι έξω!!! Τί να πω, δεν ξέρω! Τα πάγωσα όλα τόσο καιρό γιατί μου είπε να περιμένω να τα κάνουμε μαζί και τώρα πρέπει να τα κάνω ΚΑΙ μόνη μου ΚΑΙ αγχωμένα! Είχαμε πει να πηγαίνουμε εμείς το πολύ πολύ τη μικρή στο σχολείο τις πρώτες μέρες και να ψάχνουμε μέχρι να σχολάσει για σπίτι κλπ, μου έλεγε μην αγχώνεσαι, θα τα κάνουμε μαζί όλα και τώρα το νωρίτερο που θα έρθει είναι τον...Οκτώβρη!!! Και τώρα άρχισαν και τη μουρμούρα οι δικοί μου να μην πάω πουθενά και είμαι... να με κλαίνε οι ρέγγες...

Link to comment
Share on other sites

Αρχίζω από την Πασχαλίτσα..

Πόσο σε καταλαβαίνω.....αχ ας ήξερες πόσο. Αυτή η ματαίωση η αλλαγή σχεδίων ερήμην σου είναι απερίγραπτο συναίσθημα. Υπομονή ρε γμτ. Πάρε την κατάσταση στα χέρια σου. Μην τα βάζεις μαζί του, δε φταίει κ αυτός. Οπως μου έλεγε πριν ο άντρας μου το βαπόρι δεν είναι λεωφορείο να κατέβει στην επόμενη στάση. Δυστυχώς αυτή είναι η φύση της δουλειάς τους...το ξέρουμε αυτό. Το μάθαμε...the hard way... Ξεκίνα να κάνεις μόνη σου ότι θέλεις κ ότι έχετε πει ότι θα κάνατε μαζί....αν βρεις κατι καλό προχώρα....με το πάσο σου όμως. Κάνε τη μετακόμιση όταν κατι μέσα σου κάνει κλικ για το σπίτι που θα βρεις.....μη βιάζεσαι όλα θα γίνουν με την ώρα τους. Καλή δύναμη.

Paros να χαίρεσαι την κόρη σου!!!! Και καλώς τον δέχτηκες τον αντρούλη σου...Να περάσετε καλά αυτές τις μέρες....Πότε θα πάτε οι δυο σας το ταξιδάκι;

Patra καλώς ήρθες στην παρέα μας....join the club κ συ. Λοιπόν για το θέμα παιδί θα συμφωνήσω απόλυτα με ότι σου έγραψε πιο πάνω η paros. Ο καιρός περνάει παιχνιδάκι όταν έχεις παιδί, αλλά οι υποχρεώσεις και τα βάρη είναι διπλάσια....

Ρε κορίτσια η τζίνι που χάθηκε; ΑΝΗΣΥΧΩ!!!!


age.png

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας!!!!!!!!!!!!! Πασχαλίτσα πού χάθηκες; Δεν ξέρω αν το έχουμε συζητήσει αλλά και ο δικός μου ο σύζυγος ναυτικός είναι. Ως σύζυγος λοιπόν υποπλοιάρχου έχω και εγώ την τύχη να τον περιμένω 8μηνα, 7μηνα.....και έχει ο θεός. Φέτος ήταν και εμείς να πάμε Σαγκάη, αλλά τελευταία στιγμή το ακυρώσαμε. Μου φάνηκε πολύ υγρό το κλίμα για το μωρό. Εκεί έχουν μόνο κλιματισμό, οπότε για το μωρό δεν είναι ό,τι καλύτερο. Λυπάμαι όμως που χάσαμε αυτή την ευκαιρία. Ποιος ξέρει, θα την ξανάχουμε. Άλλωστε σε κανα μήνα πιάνω και εγώ δουλειά στο σχολείο........ Οπότε καταλαβαίνετε την πίκρα.'

Περιμένω με αγωνία να έρθει, να πάμε κάπου οι τρεις μας, να κάνουμε τις υποχρεώσεις μας και ό,τι άλλο έχει προκύψει και να κανονίσουμε και τη βάφτιση. Πάει το 4μηνο....τι να λέμε δηλαδή....

Αυτά έχει το επάγγελμα.

Πασχαλίτσα, πώς ήταν στη Σαγκάη; Άξιζε τον κόπο; Εσύ πόσο έκατσες και τι εντυπώσεις αποκόμισες;

Η κόρη σου είναι φανταστική. Το πιστοποιώ και εγώ που την είδα-έστω και για λίγο-από κοντά. Όλα καλά θα πάνε, αρκεί να το παλέψουμε.

Εγώ πήγα στη Σαγκάη για ένα μήνα αλλά πήγα την εποχή της απόλυτης έξαρσης της γρίπης των χοίρων! Να σκεφτείς ότι σε αεροδρόμια και αεροπλάνα κυκλοφορούσα με μάσκα! Οπότε όπως καταλαβαίνεις δεν τολμούσα να μπω σε μετρό, λεωφορεία και τέτοια πράγματα, γενικά απέφευγα πολυσύχναστα μέρη...

Για ό, τι μπόρεσα να δω θα σου πω...

α) Κλίμα: Φρικτά υγρό, έβρεχε πολλές μέρες συνεχόμενα από ψιλόβροχο έως νεροποντή (χωρίς ομπρέλα δεν τολμούσες να βγεις έξω γενικά). Στη διάρκεια αυτού του δεκαήμερου δεν ήθελα να βγαίνω από το ξενοδοχείο γιατί νόμιζα ότι δεν μπορώ να πάρω ανάσα... Αυτό το πράγμα με τη ζέστη και την υγρασία δεν το αντέχω... Πρώτη φορά το συνάντησα στον Παναμά, πήγα να βγω από την πόρτα του κρουαζιερόπλοιου αμέριμνη και ξαφνικά νόμισα ότι μου κόψανε το οξυγόνο!!! Πισωπάτησα και ξαναμπήκα στο πλοίο!!! Τέλος πάντων μετά το δεκαήμερο ο καιρός κάπως κρύωσε (ευτυχώς) και δεν ήταν τόσο αποπνικτική η κατάσταση... Όντως μόνο με κλιματιστικό ζεις εκεί...

β) Αξίζει να πάει κανείς επίσκεψη στην παλιά πόλη της Σαγκάης, είναι πολύ όμορφη και έχει αυθεντικό άρωμα Κίνας. Επίσης μια μέρα μου την έδωσε, πήρα ταξί και αφού έκανα το σταυρό μου να γυρίσω πίσω (γιατί με τα ταξί εκεί ΔΕ ΣΥΝΕΝΝΟΕΙΣΑΙ ΟΥΤΕ ΜΕ ΣΦΑΙΡΕΣ) πήγα στο μουσείο της Σαγκάης, ούτε ξέρω πόσες ώρες έμεινα εκεί, δεν το χόρταινα... Μια ακόμη ωραία εμπειρία ήταν η επίσκεψη σε βουδιστικό ναό... Μου άρεσε πολύ και έχω και μια πολύ ιδιαίτερη συμπάθεια στη θεωρία και την αντίληψη αυτής της τόσο όμορφης θρησκείας... Α, ανεβήκαμε και σε ένα κτίριο που ήταν το ψηλότερο της Σαγκάης και το 5ο νομίζω ή 3ο θα σας γελάσω ψηλότερο στον κόσμο!!! Στο πάτωμα είχε γυάλινα πλακάκια και έβλεπες το κενό γιατί το κτίριο είχε ένα σχήμα σαν ανοιχτήρι, δύσκολο να το εξηγήσω... Πάντως και αυτό είχε πλάκα σαν εμπειρία.... Και ένα τεράστιο πάρκο υπάρχει σε κάποιο σημείο της πόλης αλλά ενώ έφτασα απέξω, για κάποιο λόγο γύρισα πίσω, δε θυμάμαι, κάτι έγινε και έφυγα και δεν το είδα μέσα τελικά...

γ) Φαγητό: Εδώ είχα τεράστιο πρόβλημα γιατί στο πρώτο ξενοδοχείο που μέναμε και ήταν ψιλοαπαίσιο, το πρωί είχε κάτι πράγματα που βρωμάγανε για πρωίνό... Κάτι ρίζες περίεργες σούπα και κάτι τέτοια... Γενικά εγώ και τα Κινέζικα φαγητά είμαστε τσακωμένοι... Πήρα τους δρόμους και έψαχνα για φούρνο αλλά ΠΟΥ;;; Και θα ήταν μια πολύ καλή ευκαρία να κάνω δίαιτα αν ο άντρας μου δε με πήγαινε σε ένα καταραμένο Ιταλικό εστιατόριο, από το οποίο δεν ξεκόλλησα ποτέ (έχω τρέλα με τα αυθεντικά ιταλικά φαγητά και αυτό ήταν αυθεντικό ιταλικό). Δυστυχώς χαλάσαμε πολλά λεφτά και πήραμε πολλές θερμίδες εκεί αλλά ειλικρινά το ευχαριστήθηκα τρελά! Επίσης ωραίες είναι και οι τσουρασκαρίες που σου φέρνουν συνεχώς σούβλες με διάφορα είδη κρέατος, μέχρι να σκάσεις!!!:tongue:

Ε, συνήθως με τον άντρα μου για φαγητό βγαίναμε... Στο ιταλικό ξέρανε τί πίνουμε και τί θέλουμε πριν τους το πούμε...

δ) Μετακινήσεις: Μεγάλο πρόβλημα με τα ταξί, πολύ μεγάλο! Μια φορά μόνη μου τους έδειχνα την κάρτα του ξενοδοχείου (στα Κινέζικα) και αυτός την κοιτούσε και με ρωτούσε στα Κινέζικα :shock:, άντε να συνεννοηθείς! Τελικά κατέβηκα και πήρα άλλο ταξί! Μιλάμε να λες ΣΤΟΠ ΣΤΟΠ και να μην καταλαβαίνουν τί πάει να πει ρε παιδιά!!! Έλέος δηλαδή, δεν εφευγα ποτέ χωρίς να έχω γραμμένο στα κινέζικα σε χαρτί το μέρος που θέλω να πάω και φυσικά είχα κάρτα του ξενοδοχείου για την επιστροφή και πάλι πρόβλημα είχα!

Και μια άλλη φορά με τον άντρα μου ένας πανηλίθιος ταξιτζής μας έκανε κύκλους, το πήρα χαμπάρι εγώ, του μιλούσε αγγλικά ο άντρας μου, αυτός το έπαιζε τρελός, είπα του άντρα μου και πήρε τον πράκτορα τηλέφωνο και το έλυσε αυτός το θέμα, γιατί το ταξίμετρο ούτε ξέρω τί είχε γράψει...

Σε λεωφορεία και ταξί όπως είπα δεν μπήκα... Γενικά οι αποστάσεις μέσα στην πόλη είναι τεράστιες καθότι η πόλη είναι όχι απλώς τεράστια αλλά κάτι παραπάνω...

στ) Γενική εικόνα: Μιλάμε για μια υπεσύγχρονη πόλη, που δε θυμίζει ΚΑΘΟΛΟΥ Κίνα, νομίζεις ότι είσαι Μαιάμι ας πούμε... Είναι μια αποικία τεράστια πολυεθνικών εταιριών. Αυτά τα κομμάτια της πόλης είναι γεμάτα Ευρωπαίους και Αμερικάνους και είναι γεμάτα Careffour, Starbucks, Mc Donalds κλπ. Στους ουρανοξύστες βλέπεις Citibank, HSBC και άλλους κολοσσούς... Το πνεύμα της Κίνας το πήρα μόνο από την επίσκεψη στην Παλία Πολη. Γενικά ο κινεζικός πληθυσμός δε συμβαδίζει σαν επίπεδο (βλέπε τους ταξιτζήδς ας πούμε) με αυτή την τόσο τρομερή ανάπτυξη... Και αν απομακρυνθείς από το κέντρο, αρχίζεις και βλέπεις τις φτωχογειτονιές και τη δυστυχία... Τρομερά αντίθετες εικόνες...

Νομίζω καλά έκανες και δεν πήγες με το παιδί, εγώ τότε την άφησα για πρώτη φορά μόνη της και κόντεψα να πεθάνω μέχρι να γυρίσω, ήταν 16 μηνών περίπου αν θυμάμαι καλά... Μετά τα δυο χρόνια θα είναι ευκολότερα να κάνεις τέτοια ταξίδια όταν δε θα έχεις να αγχώνεσαι τόσο για το φαγητό του παιδιού και γενικά είναι ευκολότερο να χειριστείς τις καταστάσεις με ένα μεγαλύτερο μωρό...

Α, να μην ξεχάσω ότι μετά τη διαμαρτυρία του άντρα μου για το ξενοδοχείο όταν ξαφνικά σταμάτησε ο κλιματισμός γιατί καλυτέρευσε λέει ο καιρός, (δεν ήταν ανεξάρτητος σε κάθε δωμάτιο ο κλιματισμός) με πήρε ο πράκτορας και με πήγε σε ένα ξενοδοχείο που είναι αξιοθέατο από μόνο του!!! Μου φαίνεται ότι κάπου τα έχω ξαναγράψει αυτά οπότε να μην επαναλαμβάνομαι αλλά θυμάμαι ότι πηρα τον άντρα μου (ήταν λίγο πριν ξεκινησει τα sea trials το πλοίο και ανησυχούσε που θα με άφηνε κάποιες μέρες μόνη) και του είπα: "Φύγε και άσε με σε αυτό το ξενοδοχείο και έλα μετά από 2 μήνες, δε με νοιάζει καθόλου!!!" Τί να πω;;; Σαν πριγκίπισσα ένιωσα εκεί μέσα, μιλάμε δεν ήθελα να γυρίσω σπίτι μετά!!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!!!!!!!!!!!!! Πασχαλίτσα πού χάθηκες; Δεν ξέρω αν το έχουμε συζητήσει αλλά και ο δικός μου ο σύζυγος ναυτικός είναι. Ως σύζυγος λοιπόν υποπλοιάρχου έχω και εγώ την τύχη να τον περιμένω 8μηνα, 7μηνα.....και έχει ο θεός. Φέτος ήταν και εμείς να πάμε Σαγκάη, αλλά τελευταία στιγμή το ακυρώσαμε. Μου φάνηκε πολύ υγρό το κλίμα για το μωρό. Εκεί έχουν μόνο κλιματισμό, οπότε για το μωρό δεν είναι ό,τι καλύτερο. Λυπάμαι όμως που χάσαμε αυτή την ευκαιρία. Ποιος ξέρει, θα την ξανάχουμε. Άλλωστε σε κανα μήνα πιάνω και εγώ δουλειά στο σχολείο........ Οπότε καταλαβαίνετε την πίκρα.'

Περιμένω με αγωνία να έρθει, να πάμε κάπου οι τρεις μας, να κάνουμε τις υποχρεώσεις μας και ό,τι άλλο έχει προκύψει και να κανονίσουμε και τη βάφτιση. Πάει το 4μηνο....τι να λέμε δηλαδή....

Αυτά έχει το επάγγελμα.

Πασχαλίτσα, πώς ήταν στη Σαγκάη; Άξιζε τον κόπο; Εσύ πόσο έκατσες και τι εντυπώσεις αποκόμισες;

Η κόρη σου είναι φανταστική. Το πιστοποιώ και εγώ που την είδα-έστω και για λίγο-από κοντά. Όλα καλά θα πάνε, αρκεί να το παλέψουμε.

Κάτι πήρε το αυτί μου και κατάλαβα ότι έχεις άντρα ναυτικό αλλά δεν κατάλαβα ακριβώς τι... Καλέ εσύ τί είσαι;;; Νηπιαγωγός; Δασκάλα;

Link to comment
Share on other sites

Αρχίζω από την Πασχαλίτσα..

Πόσο σε καταλαβαίνω.....αχ ας ήξερες πόσο. Αυτή η ματαίωση η αλλαγή σχεδίων ερήμην σου είναι απερίγραπτο συναίσθημα. Υπομονή ρε γμτ. Πάρε την κατάσταση στα χέρια σου. Μην τα βάζεις μαζί του, δε φταίει κ αυτός. Οπως μου έλεγε πριν ο άντρας μου το βαπόρι δεν είναι λεωφορείο να κατέβει στην επόμενη στάση. Δυστυχώς αυτή είναι η φύση της δουλειάς τους...το ξέρουμε αυτό. Το μάθαμε...the hard way... Ξεκίνα να κάνεις μόνη σου ότι θέλεις κ ότι έχετε πει ότι θα κάνατε μαζί....αν βρεις κατι καλό προχώρα....με το πάσο σου όμως. Κάνε τη μετακόμιση όταν κατι μέσα σου κάνει κλικ για το σπίτι που θα βρεις.....μη βιάζεσαι όλα θα γίνουν με την ώρα τους. Καλή δύναμη.

Άσε με ρε συ! Δεν τον πιέζω, τί νόημα έχει τώρα πια; Τον πίεσα όταν έλεγα να τους ζορίσει να του βρουν αντικαταστάτη για τώρα για Αμερική, αφού δεν το έκανε, ε, καλά να πάθει κιόλας!!! Εντάξει τα έχω πάρει τώρα, ας έρθει και το Πάσχα να οικονομήσουμε και κανένα φράγκο μέχρι τότε...:tongue::tongue::tongue:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοπελουδες!!!!!!

Pashalitsa σήμερα έχετε επέτειο;;; Να ΖΗΣΕΤΕ!!!!!!!!!!!!!!!!

Λοιπόν φεύγουμε στις 15/9 και γυρίζουμε 24/9!!! Αχ πόσο ανυπομονωωωωω!!!! Βέβαια και τώρα περνάμε τέλεια, ο Θ έχει τρελαθεί με τα μικρα!!! Αλλα και μόνοι μας μια χαρα θα είναι!!! Χαχαχα!

Pashalitsa τελικά σε πιο σχολείο θα την πας;; Ayla εσυ φέτος θα την στείλεις παιδικό;;εγω τελικά εκανα αίτηση σε 2 δημόσια νήπια Και αν δεν την πάρουν θα την στείλω στον παιδικό που πήγαινε και πριν.. Πασχαλιτσα απο το γερμανικό δεν με πήραν τελικά, οκτώβριο όμως γίνονται οι εγραφες για την επόμενη χρονια, δεν πειράζει θα πάμε και με τον Θ να το δει, να μας πουν που θα είναι και οι νέες εγκαταστάσεις κλπ!


eNortjKzUjI0MTQzN1ayBlwwFYAC0w,,02.pngeNortjKzUjI0NTUzNlCyBlwwFYYC0Q,,22.png

eNortjKzUjIysDQxMlKyBlwwFXsC0A,,26.png

Link to comment
Share on other sites

Paros σε ευχαριστώ για τις ευχές, θα τις μεταφέρω για αύριο...:D

Διαδικτυακό γλυκό δεν υπάρχει να κεράσω ε;;;:tongue:

Είμαι τραγικά άκεφη, ειλικρινά... Ο άντρας μου φωνάζει τα πάρω τηλέφωνο το σχολείο μήπως και δεν έχει θέσεις και να πάω για εγγραφή και εγώ δε θέλω να κάνω τίποτα... Δεν ξέρω, βαριέμαι, αδιαφορώ, μου την έδωσε και δε θέλω τίποτα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ...

ΕΙΜΑΙ 28 ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΑΠΟ ΤΑ 21 ΜΕ ΝΑΥΤΙΚΟ.ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΠΑΝΤΡΕΥΤΕΙ ΑΚΟΜΑ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΕΚΕΙ ΠΗΓΑΙΝΕΙ ΤΟ ΠΡΑΓΜΑ...ΣΥΖΟΥΜΕ ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ 2 ΧΡΟΝΙΑ.ΔΗΛΑΔΗ ΖΩ ΤΟΝ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΚΑΙΡΟ ΜΟΝΗ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΑΣ ΚΑΘΩΣ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΤΑ ΠΟΝΤΟΠΟΡΑ ΟΠΟΤΕ ΛΕΙΠΕΙ ΑΠΟ 7 ΜΗΝΕΣ ΚΑΙ ΠΑΝΩ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ!!!ΑΠΟ ΟΤΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΤΕ ΤΟ ΕΧΩ ΔΕΙ ΤΟ ΕΡΓΟ ΕΠΙ 7 ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΣΥΝΕΧΙΖΩ...

ΟΤΑΝ ΗΜΟΥΝ ΠΙΟ ΜΙΚΡΗ ΤΟ ΠΑΛΕΥΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΛΙΓΟ ΚΑΛΥΤΕΡΑ, ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΩ ΠΩΣ ΠΛΕΟΝ ΜΕ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΔΙΑΘΕΣΗ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΣΠΙΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΠΕΙΣ ΜΙΑ ΚΟΥΒΕΝΤΑ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΣΟΥ...ΑΥΤΟ ΟΜΩΣ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΜΑΣ ΔΕΝ ΥΦΙΣΤΑΤΑΙ ΤΟΝ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΚΑΙΡΟ.ΑΠΛΑ ΓΥΡΝΑΩ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΚΑΙ ΒΛΕΠΩ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ. ΓΙΑ ΒΟΛΤΑ ΟΥΤΕ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΔΙΑΘΕΣΗ.ΕΧΩ ΑΡΧΙΣΕΙ ΚΑΙ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΠΟΛΥ ΣΟΒΑΡΑ ΤΟ ΕΝΔΕΧΟΜΕΝΟ ΤΟΥ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΝΑ ΠΑΙΔΙ.ΤΟ ΒΙΟΛΟΓΙΚΟ ΡΟΛΟΙ ΕΧΕΙ ΧΤΥΠΗΣΕΙ ΚΑΙΡΟ ΤΩΡΑ. ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΕΛΩ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΑΝ ΤΟ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΝΑ ΠΑΙΔΙ ΘΑ ΑΠΑΛΥΝΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΤΟΝ ΠΟΝΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΠΟΥΣΙΑ ΤΟΥ ΣΥΝΤΡΟΦΟΥ. ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΩ ΠΩΣ ΟΤΑΝ ΚΑΝΕΙΣ ΕΝΑ ΠΑΙΔΙ Η ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΟΥ ΚΑΙ Η ΕΝΝΟΙΑ ΣΟΥ ΣΤΡΕΦΕΤΑΙ ΣΕ ΑΥΤΟ, ΑΣΕ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΜΙΑ ΜΟΝΙΜΗ ΠΑΡΕΑ...ΕΣΕΙΣ ΠΟΥ ΕΧΕΤΕ ΠΑΙΔΙΑ ΠΩΣ ΤΟ ΒΛΕΠΕΤΕ ΑΥΤΟ;;;ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΠΑΙΔΙ ΓΙΑ ΝΑ ΕΧΩ ΠΑΡΕΑ ΕΤΣΙ;;!ΤΟ ΘΕΛΩ ΤΟ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΓΙΑΤΙ ΑΠΛΑ ΜΑΛΛΟΝ ΗΡΘΕ Η ΩΡΑ ΜΟΥ...

Καλώς ήρθες στην παρέα μας και με το καλό να παντρευτείς και να κάνεις και το παιδάκι σου (όχι απαραίτητα με αυτή τη σειρά):)! Αν είσαι άνθρωπος του "σπιτιού" θα σου κάνει πολύ καλό το παιδί. Αν είσαι του "έξω" θα σε περιορίσει πάρα πολύ, θα στερηθείς ένα κομμάτι από την ελευθερία σου, αλλά όπως και να έχει το θέμα, αυτές είναι θυσίες που τις κάνει όποιος αποφασίσει να γίνει γονιός... Απλά τα πράγματα είναι λίγο πιο "βαριά" στις γυναίκες ναυτικών, καθώς τρέχουν για όλα μόνες τους και είναι λίγο σα να μεγαλώνείς το παιδί όντας χωρισμένη το μεγαλύτερο διάστημα... Γι΄αυτό και η βοήθεια από γονείς είναι πολύ μεγάλο στήριγμα... Αν είσαι δυναμικός άνθρωπος δε θα έχεις κανένα πρόβλημα...

Link to comment
Share on other sites

Δε μου έφτανε η φρίκη που είχα φάει με αυτό που μου είπε ο άντρας μου , είχα και άλλα χθες... Έχασα τη μάνα μου με τη μικρή και ψάχναμε μέσα σε όλο τον κόσμο να τη βρούμε... Κοψοχολιαστήκαμε και εγώ και ο πατέρας μου και όταν τη βρήκε έγινε ο χαμός, γίναμε ρεζίλι σε όλο τον κόσμο... Τί να πω, έφυγε μπροστά γιατί βιαζόταν υποτίθεται να πάει στην εκκλησία και εγώ έψαχνα όλη την εκκλησία και το μοναστήρι και δεν τις έβρισκα πουθενά, ο δε πατέρας μου έψαχνε στην πύλη του μοναστηριού... Μιλάμε ότι χαθήκαμε για 1 ώρα και τί νομίζετε ότι είπε όταν τη βρήκαμε; Ότι πήγε λέει πάλι προς τα πίσω!!! Μιλάμε για θάλασσα κόσμου και εκείνη πηγε πάλι προς τα πίσω!!! Τότε γιατί έφυγε μπροστα, αν όχι για να μπει στην εκκλησία;;; Τέλος πάντων τώρα τσακωθήκαμε άσχημα και τελείωσε... Κινητό δε δέχεται η κυρία να κρατάει, παρότι της έχω πάρει...

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες στην παρέα μας και με το καλό να παντρευτείς και να κάνεις και το παιδάκι σου (όχι απαραίτητα με αυτή τη σειρά):)! Αν είσαι άνθρωπος του "σπιτιού" θα σου κάνει πολύ καλό το παιδί. Αν είσαι του "έξω" θα σε περιορίσει πάρα πολύ, θα στερηθείς ένα κομμάτι από την ελευθερία σου, αλλά όπως και να έχει το θέμα, αυτές είναι θυσίες που τις κάνει όποιος αποφασίσει να γίνει γονιός... Απλά τα πράγματα είναι λίγο πιο "βαριά" στις γυναίκες ναυτικών, καθώς τρέχουν για όλα μόνες τους και είναι λίγο σα να μεγαλώνείς το παιδί όντας χωρισμένη το μεγαλύτερο διάστημα... Γι΄αυτό και η βοήθεια από γονείς είναι πολύ μεγάλο στήριγμα... Αν είσαι δυναμικός άνθρωπος δε θα έχεις κανένα πρόβλημα...

ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες, αυτα περίμενα να ακούσω πανω κάτω.ευτυχώς ο συντροφός μου το θέλει και αυτός πολύ οπότε όταν με το καλό γυρίσει ελπίζω απλά να μείνω γρήγορα έγκυος..το ξέρω πως θα τρέχω από το πρωι μέχρι το βράδυ (αφού εχω και μαγαζί) αλλά ειμαι συνηθισμένη στο τρέξιμο!!!το καλό είναι πως όταν θα φεύγει θα αφήνει ένα κομμάτι πίσω του.πολύ ρομαντικο ε;;

είμαι άνθρωπος του σπιτιού πολύ μάλιστα (έχω κουραστεί να γυρνάω έξω με χαζές παρέες, ποτέ δεν μου άρεσε ιδιαίτερα αυτό να σας πω την αλήθεια..)αααχ!!!ανυπονονώ να γυρίσει ακόμα πιο πολυ αυτήν την φορά!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλώς τον δέχτηκες τον αντρούλη σου Paros, να περάσετε όμορφα κ ξέγνοιαστα, μετά από τόσους μήνες σίγουρα του χρειάζεται κ φυσικά κ εσένα που θα τον βλέπεις κ δεν θα το πιστεύεις!

Patra1983 μακάρι να κάνετε σύντομα παιδάκι, ο καλός σου τι λέει όταν του το αναφέρεις; Γιατί άμα είναι κ αυτός ζεστός μην το καθυστερείτε, δεδομένου ότι είσαστε έτοιμοι φυσικά, οικονομικά κ ψυχικά.

Εμείς πάντως όταν θα έρθει ο καλός μου -πρώτα ο θεός- θα κάνουμε αμέσως, δεν μπορώ άλλο μόνη σε ένα άδειο σπίτι.

Εφτασε Ευρώπη, Ολλανδία κ Βέλγιο χτες. Είναι τόσο κοντά σε σύγκριση με πριν αλλά κ τόσο μακρυά! Είχα αφήσει κ στην εταιρία ένα δέμα να του στείλουν όταν φτάσει κ τελικά δεν του το πήγαν, κανενός δεν έστειλαν προσωπικά, μόνο της εταιρίας πράγματα..... κ το περίμενε με λαχτάρα το δεματάκι......

Βρε κορίτσια ενώ μιλούσαμε όλες αυτές τις μέρες κανονικά στο κιν αφού πιάνει λόγω Ευρώπης,σήμερα δεν βγάζουμε γραμμή -με πετάει έξω χωρίς να χτυπήσει καν- κ ούτε αυτός μπορεί να με πάρει, ενώ μηνύματα στέλνουμε κ λαβαίνουμε κανονικά. Σας έχει συμβεί ποτέ αυτό;

αυτό πάλι με τα δέματα το περνάω και εγώ...αφού πλέον έχω σταματήσει να του στέλνω πράγματα.έβαζα στο δέμα εφημερίδες και περιοδικά τον ιαναουάριο και αυτός τα έπαιρνε τον απρίλη.έγραφα και κανένα ερωτικό γράμμα αλλά μέχρι να το πάρει είχα ξεχάσει και τι είχα γράψει!!!αυτό που κάνουν οι εταιρίες με αυτό το θέμα είναι ελεεινό..οι άντρες μας περιμένουν πως και πως να πάρουν ένα γράμμα μια φωτογραφία κάτι από εμάς και οι εταιρίες δεν τους τα στέλνει ίσως και ποτέ. στην δική μου την περίπτωση παντα.οι άλλες κορίτσια έχετε αλληλογραφια με τους άντρες σας;

Link to comment
Share on other sites

το καλό είναι πως όταν θα φεύγει θα αφήνει ένα κομμάτι πίσω του.πολύ ρομαντικο ε;;

ανυπονονώ να γυρίσει ακόμα πιο πολυ αυτήν την φορά!!!

Λοιπόν δεν ξέρω αν είμαι πολύ ρομαντική αλλά όταν έφυγε ο άντρας μου πρώτη φορά που είχα το μωρό, μου είπε κάτι του τύπου "σα να σε ακούω λιγότερο στενοχωρημένη από παλιά" και του είπα το θεικό:"Μα βέβαια! Αφού τώρα γυρίζω και εδώ στο κρεβάτι βλέπω τα μάτια σου και τα χείλη σου!!!) Χα! Τον άφησα άφωνο!!!

Άντε καλές δουλειές μόλις γυρίσει!!!:tongue::tongue::tongue: Με υπερωρίες!!!:tongue::tongue::tongue:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...