Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 39 λεπτά , Kiddo είπε:

      Όχι γιατί και στο ψυγείο μικρότερη θερμοκρασία των 25 είναι..!

      Ο δικός μου ο γιατρός τουλάχιστον για τις κλειστές ληγμένες μου είχε πει ότι μπορούν να χρησιμοποιηθούν μέχρι και 2-3 μήνες μετά χωρίς φόβο.. για τις ανοιχτές λόγω του ότι έχουν πάρει αέρα αλλοιώνεται η ουσία οπότε και μπορεί να χρησιμοποιηθεί μάξιμουμ μέχρι και ένα μήνα μετά άντε 2-3 μέρες δηλαδή παραπάνω από τις 28 που λένε στις οδηγίες αλλά ως εκεί.. μου είχε πει τουλάχιστον να μην την χρησιμοποιήσω αν είναι περισσότερο διάστημα ανοιχτή.. 

      Το ιδανικότερο είναι να ρωτήσεις το δικό σου γιατρό και ότι σου πει..!

      Με το καλό η αυχενική σας να είναι όλα καλά!!

      Να μην σε αγχωνει, τα συμπτώματα υποχωρούν μπαίνοντας στο δεύτερο τρίμηνο είναι απόλυτα φυσιολογικό! Τη προγεστερόνη σιγά σιγά θα στην σταματήσει τελείως γιατί πλέον αναλαμβάνει ο πλακούντας τα μωράκια.. μη σε φοβίζει, δεν είναι από αυτό! Τα συμπτώματα σχετίζονται με την χοριακη η οποία πλέον μειώνεται και σταθεροποιείται όπου και θα συνεχίσει στα ίδια επίπεδα στην υπόλοιπη διάρκεια της κύησης.. εξού και η υποχώρηση των έντονων συμπτωμάτων..!

      Για το οτιδήποτε όμως και αν σε ανησυχεί να μην διστάζεις να στέλνεις στον γιατρό σου, δουλειά του είναι και εσύ πρέπει να νοιώθεις ασφάλεια με ότι διαφορετικό και αν αισθάνεσαι ιδίως με διδυμακια..!

      Σε ευχαριστώ πολύ! 

      πρίν από 7 λεπτά , anast. είπε:

      Τα συμπτώματα συνήθως έρχονται και φεύγουν και κάποια στιγμή σταματούν..Εμένα για παράδειγμα από την 10η εβδομάδα είχαν σταματήσει. 

      Σ ευχαριστώ πολύ!!

      • Μου αρέσει 2

CAFE ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΝΑΥΤΙΚΩΝ


Recommended Posts

Καλέ εσένα Τζίνι γιορτάζει ο γιος σου; Να τον χαίρεσαι σαν τα ψηλά βουνά! Ο καημένος ο σύζυγός σου με κάτι θα τρέχει... Τώρα αν σε πάρει και δεν το αναφέρει καθόλου είναι που θα το ξέχασε γιατί δεν έχει συνηθίσει ακόμα το όνομα του υιού...:D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Τί Γλυφάδα μου λες;;;:shock: Το σχολείο είναι Παλλήνη, πρέπει να κοιτάξω αποκλειστικά για ανατολικά προάστεια γιατί γουστάρω και θαλασσούλα...:tongue: Λαγονήσι που λατρεύω κι έχει και καλές τιμές δεν εξυπηρετεί το σχολείο και μόνο Βούλα και Βάρκιζα κλπ εξυπηρετεί αλλά είναι πολύ μακριά θεωρώ... Επίσης οι τιμές στα βορειοανατολικά είναι ε,χμ, κάπως υψηλές... Αν και βλέπω μεγάλη πτώση τιμών σε Κηφισιά, Ερυθραία, Εκάλη κλπ, κάτι που μου το επιβεβαίωσε και μεσίτης σήμερα!:shock: Και αυτά όμως είναι μακριά... Η Πεντέλη όμως γενικά κρατάει καλά τις τιμές της... Θέλω κάτι που να περνάει μια Αττική οδό ή μια Μαραθώνος για να πάει στο σχολείο και όχι 250 φανάρια και 10 τόνους καυσαέριο... Γι΄αυτό κοιτάζω όλες τις περιοχές στην ευθεία της Μαραθώνος, Παλλήνη, Πικέρμι, Διώνη, Ανθούσα, Ντράφι, Ραφήνα, Καλλιτεχνούπολη, Ν. Βουτζά, Μάτι, Ζούμπερι, ως τη Ν. Μάκρη που είναι 15 χλμ από το σχολείο και φεύγουν αέρα στη Μαραθώνος... Αν έψαχνα διαμέρισμα θα είχα βρει όχι ένα αλλά 100... Οι μονοκατοικίες όμως είναι δύσκολο πράγμα... Α, ψάχνω και Πεντέλη, Ν. Πεντέλη...

Μίλησα με τον άντρα μου πριν λίγο μου λέει πήγαινε και κλείσε το σπίτι και του είπα εκείνο το αγγλικό ρητό που λέει ότι ποτέ δεν παίρνουμε σοβαρές αποφάσεις αν δεν "κοιμηθούμε πάνω τους" δηλαδή να περάσουν τουλάχιστον 24 ώρες και να έρθει μια νέα μέρα με φρέσκο μυαλό...:cool:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερααα Κοριτσακιαααααααα!!!!!

Γυρίσαμε απο συβοτα και ήρθαμε διήμερο στο δηλεσι στην κουμπαρα μου αλλα φεύγουμε τώρα γιατί έχω τα γενέθλια της μικρής την κυριακη και θέλω να οργανωθω γιατί μου βγαίνουν 45 μεγάλοι και 25 μικρα!!!

Ευχαριστω πολυ για τις ευχές!!!!

Πασχαλιτσα σου είπα ότι νοικιαζονται τελειες μεζονέτες στο συγκρότημα με 200 τμ κήπο! Και είναι πίσω που έχει ποτάμι και δεν ακούς τπτ! Αν θέλεις να ρήξεις μια ματιά έχω κλειδιά να στα ανοίξω! Και με 850 στο αφήνει άνετα!


eNortjKzUjI0MTQzN1ayBlwwFYAC0w,,02.pngeNortjKzUjI0NTUzNlCyBlwwFYYC0Q,,22.png

eNortjKzUjIysDQxMlKyBlwwFXsC0A,,26.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερααα Κοριτσακιαααααααα!!!!!

Γυρίσαμε απο συβοτα και ήρθαμε διήμερο στο δηλεσι στην κουμπαρα μου αλλα φεύγουμε τώρα γιατί έχω τα γενέθλια της μικρής την κυριακη και θέλω να οργανωθω γιατί μου βγαίνουν 45 μεγάλοι και 25 μικρα!!!

Ευχαριστω πολυ για τις ευχές!!!!

Πασχαλιτσα σου είπα ότι νοικιαζονται τελειες μεζονέτες στο συγκρότημα με 200 τμ κήπο! Και είναι πίσω που έχει ποτάμι και δεν ακούς τπτ! Αν θέλεις να ρήξεις μια ματιά έχω κλειδιά να στα ανοίξω! Και με 850 στο αφήνει άνετα!

Αχ, αχ! Για πόσα τμ να τα πληρώσω τα 850; Σήμερα πήρα έναν κύριο που μου είπε ότι νοικιάζει σε ένα συγκρότημα με πέτρινες μεζονέτες στη Ν.Πεντέλη... και κατεβαίνει από τα 900... Αλλά ο κήπος είναι κοινός γμτ!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Έχει λέει μεγάλη χωριστή αυλή και αν θέλω να πάω να τον πάρω αύριο στις 9 και να συναντηθούμε στις 10. Είναι πολύ ψηλά στο βουνό...

Δε θυμάμαι αν σε είχα ξαναρωτήσει αλλά θέλω να μου πεις αν ο κήπος είναι περιφραγμένος για να μη φεύγουν τα σκυλιά...

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω ακριβή τετραγωνικά πάντως το ενα έχει 2 κρεβατοκαμαρες και το άλλο 3!!! Και εκτός απο τον ιδιωτικό κήπο έχει και κοινόχρηστο Κήπο που παίζουν ολα τα παιδακια του συγκροτήματος μαζι άφοβα! Αν ανεβεις πάντως να σου στείλω το κινητο μου να ρήξεις μια ματια! Εγω σπίτι θα είμαι!


eNortjKzUjI0MTQzN1ayBlwwFYAC0w,,02.pngeNortjKzUjI0NTUzNlCyBlwwFYYC0Q,,22.png

eNortjKzUjIysDQxMlKyBlwwFXsC0A,,26.png

Link to comment
Share on other sites

παρουδιον, κωλο δεν βαζεις κατω τωρα που ηρθε ο χασμπανος ε?!

να σου πω, θα κρατησω τις πληροφοριες για τα σπιτακια, διοτι ειμαστε κ τρελοι εμεις εδω. ο ν. μου εχει φαει τα αφτια για να φυγουμε. ποτε θα με την δωκει κ εμενα δεν ξερω! ακομα αντεχω! αν εχει 3 υ/δ μεγαλα μια χαρα ειναι!

πασκουαλ, εντελει ποσα ειναι τα διδακτρα τωρα?

μπαι δε γει, το θεμα σου διπλα επανηλθε. ε! ναι παιδια, σε λιγο ουτε αν κατουρησω δεν θα μπορω. ξεκινησα κ μια διατροφη τρομαρα μου, που μου ειχε δωσει μια διαιτολογος το 1ο καλοκαιρι που ειχα τη συλια κ τα ειχα χασει ολα. τοτε ομως ξεκιναγα με 62 κ ξαναπηγα 55. τωρα απο τα 69 για εκει,.... θα δουμε. μα ο μεταβολισμος καει μαζουτ τωρα πια, αφου τρωω σε εντελως αστατο ωραριο κ βλακειες επισης! εγω που ολα τα προσεχα στο στομαχι, που γυμναζομουν. τωρα μια τρυπα στο νερο. κ εχω κ τη συλια ολη την ωρα στην κρεβατοκαμαρα κ δεν μπορω να κανω παουερ πλατε!!!

αυλα, αλεξ, αλεξανδρος ειναι ο μπεμπετος μας ωρε!


xmX3p2.png

XKuXp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Χαχαχα! Τζινι τρεχουμεεεε!!!! 9/10 βαφτισουμε και ενα μωρουλινι και τρέχουμε και για αυτο! Χαχα τζινι εσυ την ξέρεις την περιοχή λόγο της κουμπαρας σου!! Ελάτε και οι 2 να κανουμε παρεααααα!!!! Χαχαχα θα περνάει το 6 μηνο για πλάκα!!!

Ααα να χαίρεσαι το αγοράκι σουυυυυυυυ!!!!!!


eNortjKzUjI0MTQzN1ayBlwwFYAC0w,,02.pngeNortjKzUjI0NTUzNlCyBlwwFYYC0Q,,22.png

eNortjKzUjIysDQxMlKyBlwwFXsC0A,,26.png

Link to comment
Share on other sites

ναι. η αληθεια ειναι οτι ειστε τελεια εκει παρουδιον!!!!

πασκουαλ, πολυ ωραιο θεμα!

αλλα γιατι μονο για εκγυμναση?

καλο δεν θα ειναι αν κανεις μια τετοια κινηση, να μαθει κ να αμυνεται σωστα?

τοσοι κ τοσοι κυκλοφορουν εξω δυστυχως.


xmX3p2.png

XKuXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας...

Η πάρος καλοπερνάει βλέπω....εμ μετά από τέτοιο ζόρι της αξίζει...θυμάστε πόσο απογοητευμένη ήταν πριν κάμποσο καιρό..Καλέ 45 μεγάλοι;; 25 μικρά;; Και θα το κάνεις στο σπίτι ωρε; Επικίνδυνα αθλήματα βλέπω....Καλή δύναμη εύχομαι!!!

Καλά ε ετσι και μαζευτείτε όλες εκει στην Πεντέλη και κάνετε παρεακι θα αρχίσω να ζηλεύω λεω...Εγώ η έρμη "εκεί στο νότο"....τι κάνω; Το 6μηνο θα περνάει όντως για πλάκα για σας. Εγώ πάλι θα σας διαβάζω εξ αποστάσεως και θα σχολιάζω.Τι άλλο να κανω;

Πάντως κήπος κοινός και ιδιωτικός, γκαράζ και αποθήκη και καλή κατασκευή....θα σου έλεγα να το σκεφτείς.

Εχω νεύρα σήμερα αλλά θα κρατηθώ δε θα αρχίσω να μιλώ για τις πεθερές μου πάλι. Τι τύχη όμως να έχω και πεθερά και τη μάνα της πακετο! Μεγάλη πετυχεσά! :tongue::tongue:

Α, εμείς αύριο έχουμε τη "μεγάλη πρώτη" στον παιδικό! Αχ έχω ένα αγχος..άλλο πράμα.

Σήμερα πήγαμε για γνωριμία με το χώρο χωρίς να φύγω εγώ και δεν είχε κ παιδάκια 1 μονο ήταν...Αύριο θα είναι κανονικά.

Ψώνισαμε παγουρίνο, καλαθάκι ...συγκινήθηκα...το κοριτσάκι μου μεγαλώνει ρε κορίτσια...ξεκινάμε παιδικό....Πάντως η πρώτη εικονα ήταν θετική...της άρεσε τόσο που δεν ήθελε να φύγουμε...Βρε λετε τελικά η προσαρμογή να είναι πιο εύκολη από ότι νόμιζα;;

Τζίνι να χαίρεσαι τον μπεμπούκο!!!! Γιατί ωρέ θες να αλλάξεις σπίτι; Δε σας βολεύει αυτό που μένετε τώρα;


age.png

 

Link to comment
Share on other sites

καλως την αυλα!

δεν ειναι μονο ξερεις!, τα πανω κατω των δικων μου, ειναι κ το οτι ειναι μικρο (με τρεις κρεβατικαμαρες μεν, αλλα 87 τμ δε. κ αυτα τα 87τμ εχουν γινει 50 μ ετα επιπλα) κ εμεις πληθυναμε!

κ εχω κ τον ν. που αρκετα συχνα αγκομαχει με το σπιτι. δεν ειναι οπως ειχε συνηθησει το καμαρι μου! αλλα δεν μας περνει τωρα. λογικα θα ζοριστουμε πολυ. εκτος των υποχρεωσεων της οικογενιας μας, (που τωρα ψαχνω για φουλ καραφουλ ταιμ οικιακη βοηθο) εχουμε κ την μανα του που τη συντηρουμε. το ξεχναει εννιοτε ο χασμπανος. κ ποιος ξερει τι αλλο θα προκυψει στο μελλον της (που ευχομαι να μην ειναι κ πολυ ακομα! περαζει?!)

παιδικο η μικρη ε? την πανα την κοψατε? ή απλα τραγουδατε στο μπανιο?

καλα μιλαμε, να ζουσε κ η μανα της πεθερας μου κ να ηταν σαν αυτην! εφιαλτης!!!


xmX3p2.png

XKuXp2.png

Link to comment
Share on other sites

καληνυχτω αυλα.

παω για νανι στην αγκαλια της συλιας.

ναι ναι! ακομα κοιμομαστε μαζι! μουμπλε μουμπλε!

σημερα το μεσημερι ομως, κοιμηθηκαμε στην κουκετα της, στο δωματιο της με την ελπιδα. κατι ειναι κ αυτο!

υγ: ναταλια, ποσο ηταν η ματ, οταν την εβαλες στην κουκετα?


xmX3p2.png

XKuXp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...