Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 39 λεπτά , Kiddo είπε:

      Όχι γιατί και στο ψυγείο μικρότερη θερμοκρασία των 25 είναι..!

      Ο δικός μου ο γιατρός τουλάχιστον για τις κλειστές ληγμένες μου είχε πει ότι μπορούν να χρησιμοποιηθούν μέχρι και 2-3 μήνες μετά χωρίς φόβο.. για τις ανοιχτές λόγω του ότι έχουν πάρει αέρα αλλοιώνεται η ουσία οπότε και μπορεί να χρησιμοποιηθεί μάξιμουμ μέχρι και ένα μήνα μετά άντε 2-3 μέρες δηλαδή παραπάνω από τις 28 που λένε στις οδηγίες αλλά ως εκεί.. μου είχε πει τουλάχιστον να μην την χρησιμοποιήσω αν είναι περισσότερο διάστημα ανοιχτή.. 

      Το ιδανικότερο είναι να ρωτήσεις το δικό σου γιατρό και ότι σου πει..!

      Με το καλό η αυχενική σας να είναι όλα καλά!!

      Να μην σε αγχωνει, τα συμπτώματα υποχωρούν μπαίνοντας στο δεύτερο τρίμηνο είναι απόλυτα φυσιολογικό! Τη προγεστερόνη σιγά σιγά θα στην σταματήσει τελείως γιατί πλέον αναλαμβάνει ο πλακούντας τα μωράκια.. μη σε φοβίζει, δεν είναι από αυτό! Τα συμπτώματα σχετίζονται με την χοριακη η οποία πλέον μειώνεται και σταθεροποιείται όπου και θα συνεχίσει στα ίδια επίπεδα στην υπόλοιπη διάρκεια της κύησης.. εξού και η υποχώρηση των έντονων συμπτωμάτων..!

      Για το οτιδήποτε όμως και αν σε ανησυχεί να μην διστάζεις να στέλνεις στον γιατρό σου, δουλειά του είναι και εσύ πρέπει να νοιώθεις ασφάλεια με ότι διαφορετικό και αν αισθάνεσαι ιδίως με διδυμακια..!

      Σε ευχαριστώ πολύ! 

      πρίν από 7 λεπτά , anast. είπε:

      Τα συμπτώματα συνήθως έρχονται και φεύγουν και κάποια στιγμή σταματούν..Εμένα για παράδειγμα από την 10η εβδομάδα είχαν σταματήσει. 

      Σ ευχαριστώ πολύ!!

      • Μου αρέσει 2

CAFE ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΝΑΥΤΙΚΩΝ


Recommended Posts

Tzini και ayla welcome back και ευχαριστώ πάρα πολύ για τις ευχές...

Θα συνεχίσω το ψάξιμο...

Εξάλλου και να αρχίσει το σχολείο, θα πάω να μένω Κορυδαλλό κάποια βράδια και θα την πηγαίνει ο πατέρας μου τη μικρή αφού πια δε δουλεύει, τα παιδιά τέλειωσαν πια το Κολλέγιο και τέλειωσε και η δική του δουλειά ως οδηγός...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ναταλιτσα ειχε κ εσενα γενεθλια η κορη?

να σας ζησει κ η δικια σας πριγκιπισσα!

ωστε ειστε με τον χασμπανο διακοπας? ηρθε? μια χαρα! αντε κ στο τριτο με το ταξιδακι για δυο!!!!

ποια βαφτιζει διπλα κ το εχασα? πρεπει να μπω να διαβασω κ εκει να μπω στο κλιμα!

πασκουαλε, κ εσεις παλι αναποδιες με το ξεπακαρισμα? μαλλον τεινει να γινει κανονας. κανε κουραγιο ρε κοριτσι. τοσα εχεις περασει! ξερω οτι δικαια σπαστηκες σε σημειο που κλαταρες κ δεν ηθελες να κουνησεις δαχτυλακι. αλλα τι να κανει κ αυτος ο ανθρωπος? αν οι αλλοι δεν ειναι συνειδητοποιημενοι επαγγελματιες κ κοιτανε τις διακοπουλες τους, η ετερεια φταιει που τους δινει δουλεια μετα. για αστους κυριε κανενα 2μηνο παραπανω ξεμπαρκους κ υστερα τα λεμε!

(σε εμας ευτυχως, δεν εχει τυχει τοσο μεγαλη αναβολη. για τοσο μεγαλο χρονικο διαστημα εννοω. μονο μια φορα, πριν παντρευτουμε, που δεν πηγαινε κανενας υπ/χος να κανει μπαρκο με τον καπταιν που ειχε ο ν.)

αυλα, εισαι το πιο γρηγορο πιστολι! τυφλα που λεω οτι ειμαι ο θπιντι γκονζαλες-αντερε αντερε αντερε! για την νταντα που λες δεν εχω βρει ακομα. δεν εχω ψαξει κ κατι ακομα. δεν εχω αποφασισει ακομα. βασικα μαλλον οικιακη βοηθο χρειαζομαι, με μια δοση απο νταντα τις 2 ωρες που θα λειπω (αν λειπω) εξω. μεχρι κ γαι εσωτερικη σκεφτηκα, αλλα δεν εχω αλλο δωματιο στο σπιτι, ελτος κ αν την εβαζα να κοιμηθει μαζι με τα παιδια. μεχρι κ ωραριο 10.00-21.30 σκεφτηκα, αλλα ακομα το ψαχνω. κατα τα αλλα πολυ κομματια κ πολυ υπομονη με τη μαμα μου για να μην κανω κανενα μπαμ μπουμ κ κλαταρω τελειως. μη μου τη σβουριξει κ κανω καμι αμετακομοιση σαν τη ναταλια να λετε κ ηρεμησω!

α! για τους σκορπαιους που ρωτησες. ειναι με πετρα κ ξυλο το σπιτι. οποτε κ εχει πατσαλακους η ευρυτερη περιοχη δυστυχως! σας λεγω για το χωριο αγια παρασκευη κονιτσης (ή αλλιως κερασοβο κονιτσης). σε 1050 υψομετρο στην πλατεια (το σπιτι πιο ψηλα ακομα). να σου δωσω να καταλαβεις, ο σμολικας (το βουνο) ειναι 3-4 ωρες παιζοπορια απο το χωριο!

ρε κοριτσι γιατι δεν πηγες στο χωριο? τοσο χαλια ο δρομος? μου ελεγε κ ενας ξαδερφος (μενει στα χανια) οτι ειναι ολιγον τοπικιστες οι κρητικοι στην οδηγηση κ ειδικα στο επαρχιακο οδικο δικτυο. ισχυει? 2 φορες εχω ερθει κρητη αλλα δεν οδηγησαμε κ πολυ.

μαριαννουκο μου, τι γινετε? τρεχετε κ δεν φτανετε? γιατι τοσο νωρις το μπαρκαρισμα? κ γιατι ετσι με τις αδειες?!

πεταλουδα μου. ολα καλα? γιατι δεν ειχες σχεσεις τοσο καιρο με τους δικους του? ελπιζω να ειναι τοσο καλοι οσο λες, γιατι πραγματικα ειναι μεγαλη βοηθεια, εστω κ ψυχολογικη, η καλη σχεση με τους γονεις του αντρα μας.

εγω που ειχα με την οξωαποδω κ φτου μακρυα μας πεθερα μου, τι καταλαβα? μια χαρα ολα κ μελι γαλα, μεχρι που ηρθαν ανποδα τα σχεδια της για το οικονομικο της μελλον, οταν αποφασισαμε να αρραβωνιαστουμε! αλλαξε ροτα η κυρια βπ, κ δεν της αρεσα! δεν πειραζει! αρεσω πολυ τσο γιοκα της, (που εχει να του μιλησει απο πριν τη βαφτιση των διδυμων. δηλ. πριν τις 25 ιουνη! τοοοοσο καλα!)

ουφ! αστο δια! μη ξανα τη σκεφτομαι τη βλαμενη, την αχωνευτη. ουτε σοδα δεν θα με κανει καλα!

να καλωσορισω κ εγω τα καινουργια κοριτσια!

ο ν. ειναι εν πλω προς μαλαισια. ολα οκ. δεν εχουμε μιλησει κ πολυ δυστυχως. στο χωριο δεν ειχα κ το τελειο σημα κ εδω που με πηρε σημερα, ειχα ολο το τσουρμο συγγενολοι στο σπιτι. οποτε την εκανα στο μπαλκονι μπροστα κ μιλησαμε. κ ειχα κ τη μανα μουνα με κοιταει με μισο ματι κ να λεει: ακομα μιλαει?! γρρρρρρρ! μονο αυτο θα πω! γρρρρρρρ! γιατι αν ανοιξω το στωματι μου, θα κανω κ μετακομιση παραλληλα. οχι οτι θα εχω κ κανενα ιδιαιτερο προμπλεμ, αλλα ας οψεται! αμην κ ποτε να ξαναφυγει για το χωριο (στο τελος της βδομαδας μαλλον). ρε παιδια μπορει κ να μην το πιστυεται, αλλα μου προκαλει το απιστευτο αγχος η μανα μου κ νευρα, χωρις λογο! ολο ουφ κ πουφ ειναι! ελεος!

κατα τα αλλα, στο χωριο καλα ητανε.

η συλια πηρε το εξης παρατσουκλι: ο μυλωνας! διοτι ολη την ωρα ηταν μες στα χωματα κ σκαλιζε με αλλα παιδακια. 2 φορες τη μερα μπανιο το καμαρι μου κ ποδια χερια συνεχεια!!!

τα δε διδυμα, απαιχτα. η ελπιδα κοινωνικοποιηθηκε τοσο πολυ, που δεν παραφοβαται τις εναλλαγες προσωπων. κ σε ξενες αγκαλιες πηγαινε χωρις κλαματα. να δουμε ποσο θα κρατησει! ο αλεξανδρος οπως παντα, οταν σταματαγε το καροτσι, βαριοταν πρωτος κ ηθελε αγκαλια! τι πρωτοτυπο!

ρε παιδια εχω τρελο σιδερο!!!!!


xmX3p2.png

XKuXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ωχ είχε γενέθλια και η Ματθίλδη?? Δεν το κατάλαβα....ΣΟΡΥ!!!:oops:

ΝΑ ΤΗΝ ΧΑΙΡΕΣΑΙ την κορούλα σου Ναταλια και να την δεις όπως επιθυμεί (ΕΚΕΙΝΗ ΦΥΣΙΚΑ) !!! Πολύχρονη και ευτυχισμένη να είναι με αγάπη γύρω της!

Tzini τι να σου πω κοπέλα μου εμείς οι δυο ταιριάζουμε σε πολλά. Διάβαζα για τη μάνα σου και σκεφτόμουν εμένα...μια από τα ίδια...μου προκαλεί εκνευρισμό ακόμα και όταν δε θα έπρεπε. Βέβαια τις περισσότερες φορές δεν είναι άδικος ο εκνευρισμός μου καθώς έχει "βεβαρυμένο ποινικό μητρώο" η μάμά μου και έτσι είμαι προκατελειμένη. Ειναι αυτό που λένε "καλυτερα να σου βγει το μάτι παρά το όνομα"...Τον Αυγουστο που έλειπε παρόλο που είχα όλα τα βάρη του σπιτιού (παλιά μου τέχνη κόσκινο δηλαδή) πάλι πάνω μου, παραδόξως ηρέμησα!! Ξυπνούσα και ήμουν καλά...κοιμόταν η μικρή και είχα και πάλι τη λατρευτή μου αυτονομία...Κατάφερνα πχ και διάβαζα το Βήμα χωρίς να με διακοπτεί εκατό φορές η μάνα μου για ανούσια πράγματα κλπ κλπ....Δε λέω, με βοηθάει αλλά είναι μια ακριβή βοήθεια τελικά...Τελικά συνειδητοποιώ ότι πέρα από τον πολύ άσχημο δρόμο και την ανύπαρκτη οδική συμπεριφορά των ντόπιων ένας λόγος που δεν πήγα στο χωριό ήταν γιατί δεν ήθελα να βλέπω πρωί βράδυ ΠΑΛΙ τη μάνα μου. Τώρα και μέχρι να ξεμπαρκάρει ο άντρας μου και μέχρι να γυρίσω εγώ από Αυστραλία θα είναι εδώ μαζί μας. Αναγκαστικά δηλαδή είναι πρακτικό το θέμα.

Καλά τόσο κοντά στο Σμόλικα μένατε; ΟΟΥΥΙΙΙΙ.....σκορπιοί...χώματα, ωραία πράγματα. Πες μου οτι είχατε και φίδια (παραδόξως δεν τα φοβάμαι καθόλου όπως σου έχω ήδη πει)....

Α, για τη βοήθεια στο σπίτι σε καταλαβαίνω...νομίζω ότι αν προσλάβεις μια κοπέλα να έρχεται πχ στις 10 και ως τις 6-8 καθημερινά να σε βοηθάει στις δουλειές του σπιτιού και στα μικρά (γενικών καθηκοντων πες της) θα είσαι οκ. Μην την έχεις εσωτερική. Θα πήξεις κ πάλι. Βέβαια είναι βασικό να βρεις ένα καλό άτομο. Νομίζω πως θα βρεις..είσαι ξύπνια και μπορείς να κόψεις τον άλλον τι καπνό φουμάρει ε;

Ρε παιδιά, η Σολάρις που είναι;

Α, για το θέμα "ΠΕΘΕΡΑ" κρατιέμαι με το ζόρι τόσο καιρό να μην ανοιξω το στόμα μου. Αν το ανοίξω δε θα με πιστέψετε δηλαδή...επομένως μόκο.

Θα σας αφήσω τώρα να ξεκουραστώ κομμάτι (έχω κ να ετοιμάσω μια αναφορά για αύριο).

Δεύτερα αυριο ξεκινάω δουλειά....(με κέφι κ χαρά παάααααααααααμε πάλι!)


age.png

 

Link to comment
Share on other sites

Tziniκαλωσήρθες! Καλές οι διακοπές αλλά η ταλαιπωρία ταλαιπωρία , ετσι;

Βρε τι πάθατε με τους σκορπιούς, ευτυχώς που δεν σας τσίμπησαν να λες! Αυτό το πρόβλημα με τα διάφορα ζωύφια έχουμε και εμείς στο εξοχικό μας στο βουνό και έχω χρόνια να πάω να μείνω.

Με τα πεθερικά μου είναι πονεμένη ιστορία. Κλειστός χαρακτήρας εγώ, πολύ περήφανη ήθελα να δείξω ότι είμαι ανεξάρτητη, λίγο ότι τους ντρεπόμουν που συζούσα χωρίς να έχουμε επίσημα αρραβωνιαστεί ακόμα με τον καλό μου, λίγο που τρίτοι μου έβαλαν την ιδέα ότι αν τους αφήσω θα θέλουν να κάνουν κουμάντο στο σπίτι καθότι εγώ είμαι «φτωχή» σε σχέση με το παιδί τους, όλα αυτά με έκαναν να είμαι πολύ ψυχρή απέναντί τους.

Όμως όταν άρχισα να τους δίνω έδαφος κατάλαβα ότι δεν είναι έτσι και σιγά σιγά αρχίζω και τους νιώθω σαν γονείς μου ,όταν τους βλέπω είναι σαν να βλέπω τον καλό μου και ελπίζω κάποια στιγμή να με νιώσουν κι αυτοί παιδί τους

Βέβαια τώρα οι τρίτοι στράφηκαν εναντίον μου αφού δεν τους λαβαίνω υπόψιν πια, σαν διαγωνισμός επικράτησης ένα πράγμα, οπότε έχω να αντιμετωπίσω και τα κόμπλεξ του καθενός σαν να μην με έφτανε η δύσκολη κατάσταση που περνάω. .

Καλά, μόνη μου δεν την παλεύω την Αθήνα με την καμία.


Εάν δεν κοιτάς εκεί που θες να πας, θα πας εκεί που κοιτάς....;)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ο καλός μου έχει φύγει από το Βέλγιο, έχουν αγκυροβολήσει στις Αζόρες και περιμένουν να ναυλωθούν, να δούμε πότε! Ανυπομονώ να πάω ταξιδάκι να τον δω.

Σήμερα πήγα σε μια συγκέντρωση-καφέ-κουβεντούλα με καμιά δεκαριά άτομα, ένα μωράκι μπέμπη μιας κοπέλας και ένα σκυλάκι μιας άλλης, πολύ γέλιο! Ο μπέμπης ειδικά ξεσάλωσε στις αγκαλιές, όλες τον πήραμε να ξεκουραστεί λίγο και η μαμά του. Αχ, όταν θα έρθει με το καλό ο καλός μου θα το δουλέψουμε το θέμα! :tongue:


Εάν δεν κοιτάς εκεί που θες να πας, θα πας εκεί που κοιτάς....;)

Link to comment
Share on other sites

Αχ βρε πεταλούδα...μου θυμίζεις κάπως εμένα όταν πρωτολογοδοθήκαμε και συζήσαμε με τον καλό μου. Κ γω αρχικά σαν δικούς μου ανθρώπους τους έβλεπα...σαν γονείς. Θες ότι έχω χάσει νωρίς σχετικά τον μπαμπά μου, θες ότι ήμουν σε μια ξένη πόλη χωρίς καθόλου συγγενείς, θες ότι ήμουν ανυποψίαστη...στην αρχή ήταν όλα καλά και μέλι γάλα. Ακομα και καμια βλακεία να έλεγαν δεν την σπουδαιολογούσα.

Με το που ήρθε το μπεμπέ και μπάρκαρε ο καλός μου...άρχισαν τα όργανα. Απίστευτός έλεγχος πρωί βράδυ, ατελείωτες επισκέψεις στο σπίτι μου (όλη μέρα) με μένα να έχω βρέφος κ να είμαι κομμάτια και να θέλω να ξεκουραστώ..παρεμβάσεις στα πάντα...από θέματα της καθημερινότητας μέχρι τι θα βάλω, με ποιους θα συνανστρέφομαι κ τι κρασί θα διαλέξω να έχω στο γάμο μου, τι θα γράφει το προσκλητήριο κλπ...και βέβαια ΚΑΙ στα οικονομικά. Μέχρι που αγανάκτησα και τους έκανα πέρα...Βέβαια εμένα η ιστορία μου έχει και άλλα πολλά και διάφορα. Κάθε περίπτωση είναι διαφορετική. Απλά κράτα και καμια πισινή μην τα δίνεις όλα και κυρίως μη διανοηθείς να στηριχθείς πανω τους. Η οικογένεια σου είναι εσύ, ο άντρας σου, το μπεμπέ ή τα μπεμπέ όταν έρθουν κ μετά όλοι οι άλλοι! Να το θυμάσαι αυτό πεταλουδίτσα μου!!!


age.png

 

Link to comment
Share on other sites

πεταλουδα,

μονο στο οτι με ειδε φτωχη, με την κυριολεκτικη εννοια, σε σχεση με αυτην/αυτους (μη χεσω!), με βρισκει περιπου ιδια η ιστορια με τα πεθερικα. κατα τα αλλα, ειναι κλασεις ανωτερο το επιπεδο μου, απο την βλαμενη μανταμ σουσου που ητο στα παλουκια εσωκλειστη με τον τρομπετιστα μπαμπα στο πολεμικο ναυτικο κ μετα βγηκε οξω στην αθηνα κ την ειδε κυρια του κολωνακιου απο τον αγιο ανδρεα-αθηνων! κ ειδε τα φραγκα απο τον πεθερο να της ερχονται σωρηδον κ επαθε σοκ.

πιφ ας μην το συνεχισω!

αυλα, ελπιζω να καθισει αρκετες μερες η μανα μου στο χωριο, να βρω την ηρεμια μου κ δεν με νοιαζει πραγματικα να τρεχω απο το χαραμα μεχρι το βραδυ με τα παιδια. να δω κ τις δυναμεις μου στην τελικη σαν ανθρωπος! κοριτσαρα μου κ εσυ καμενη απο πεθερικα! χεχεχε!

η σολαρις λογικα παντρευτηκε ή παντρευεται στεριανο κ μας ξεχασε τελειως.

πασκουαλ πως πηγε σημερα με το παιδι?

τρεχεις κ για σπιτια?

πολυ γελασα με τον αυτοσαρκασμο σου κ τα τετραγωνικα.

με χωραει εμενα σκετη! ξεραθηκα λεμε, μου εφτιαξες την διαθεση!


xmX3p2.png

XKuXp2.png

Link to comment
Share on other sites

αυλα, ελπιζω να καθισει αρκετες μερες η μανα μου στο χωριο, να βρω την ηρεμια μου κ δεν με νοιαζει πραγματικα να τρεχω απο το χαραμα μεχρι το βραδυ με τα παιδια. να δω κ τις δυναμεις μου στην τελικη σαν ανθρωπος! κοριτσαρα μου κ εσυ καμενη απο πεθερικα! χεχεχε!

η σολαρις λογικα παντρευτηκε ή παντρευεται στεριανο κ μας ξεχασε τελειως.

Καλημέρα..

Τζίνι μου....ομοιοπαθούσα και μαμαδόπληκτη....Αμ κ εγώ το ίδιο σκεφτόμουν τον Αύγουστο. Εμένα έκατσε παρά 3 μέρες όλο τον μήνα. Και ίσιωσα. Οχι ότι ξεκουράστηκα...ρετάλι ήμουν με τα πάνω κάτω ήθελα και Σύρο τρόμαρα μου. Ωστόσο είχα μια άλλη ψυχική ηρεμία. Και το σπίτι πιο συμμαζεμένο τελικά. Κ τον προσωπικό μου χρόνο ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ όταν κοιμόταν η μικρή όσο αργά κι αν ήταν. Και οι φίλοι μου ερχόνταν επισκέψεις κ μπορούσαμε επιτέλους να μιλήσουμε σαν άνθρωποι χωρίς να νιώθω το άγρυπνο μάτι της μάνας μου πανω μας διαρκώς (με την καλή έννοια αλλά το ματι ματι). Και έτρωγα ότι ώρα ήθελα. Και δε με ξυπνούσαν οι μαμαδοθόρυβοι ή τα πρωινά της τηλεφωνήματα στις συγχωριανές της (μεγάαααααααααααλο μαρτύριο αυτό κορίτσια) με τα απερίγραπτα ντεσιμπέλ! Τι ωραία που ήταν. Ωστόσο το καλοκαίρι πέρασε...τα χελιδόνια φεύγουν...η μάνα μου ήρθε! :rolleyes:

ΥΓ: Για τα πεθεροκουνιάδια ΑΠΑΞΙΩ να σχολιάσω πλέον. Βρε δεν πα να κουρεύονται με την ψιλή!


age.png

 

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ ayla και tzini, βλέπω τουλάχιστον ότι υπάρχουν κι αλλού τέτοια θέματα!!;)

Ναι σίγουρα κρατάω πισινή, τόσο καιρό αυτό έκανα και εξακολουθώ. Δεν λέω ότι είναι άγιοι, κανένας δεν είναι, απλά να είμαι λίγο περισσότερο κοντά τους θέλω για να είμαστε όλοι καλύτερα. Φυσικά δεν θα ανεχτώ να μου κάνουν έλεγχο ή να μου πουν κάτι για το σπίτι μας, δεν έχω δώσει ως εκεί θάρρος, καθώς είμαι και λίγο οξύθυμη και γνωρίζουν τις συνέπειες! :tongue:

Κουράγιο κορίτσια, η ησυχία και η ηρεμία ξέρω είναι ανεκτίμητη, αλλά με τόσες υποχρεώσεις που έχετε η βοήθεια των μαμάδων σας είναι υποχρεωτική δυστυχώς γιατί πόσο τρέξιμο να ρίξετε! Κλειδώνετε τα αυτιά σας, το κάνω κι αυτό! Λες και πάω σε άλλο δωμάτιο και δεν έχω ακούσει τίποτα από τον χαμό γύρω μου :shock: !

Αχ, αν είχα ακόμα την μαμά μου θα ήμουν πολύ τυχερή, ήταν η τέλεια πεθερά και το λέω βλέποντας πως φερόταν στις αδερφές μου και τους γαμπρούς μου, αυτό υπογεγραμμένο. Βέβαια με μένα πάντα ήμασταν λίγο ποια θα επικρατήσει, οπότε τώρα που το σκέφτομαι :rolleyes: ας μην το υπογράψω τελικά :-P !


Εάν δεν κοιτάς εκεί που θες να πας, θα πας εκεί που κοιτάς....;)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα!!! Μόλις μαζεύτηκα σπίτι και είμαι ένα πτώμα! Μου έτυχε πάλι σήμερα κηδεία (έξω από εδώ και μακριά) ο αδερφός της γιαγιάς μου... Και έτρεχα μεσημεριάτικα και χθες και προχθές ήμουν ανατολική αττική να βλέπω σπίτια (καλά να σας πω ιστορία να ξεραθείτε στα γέλια) και να ψωνίζω κούτες, ταινίες, χαρτόνια και ιστορίες και γενικώς να έχω γίνει λάστιχο... Το τί λεφτά χαλάω σε βενζίνες δε λέγεται...

Τζίνι που ρώτησες, ο άντρας μου σηκώθηκε αχάραγα (για να είναι πρωί προς μεσημέρι στην Ελλάδα) και πήρε στο σχολείο στου Κωστέα Γείτονα και τους είπε περίπου ότι "Έχετε θέσεις; Τη Δευτέρα θα έρθει η γυναίκα μου για εγγραφή! Ναι, στις 10 μας βολεύει, ευχαριστούμε πολύ!" Και μετά πήρε εμένα και μου είπε ότι αν τολμήσω και δεν πάω θα μου... βγάλει τους φρονιμήτες! Δημοκρατικά πράγματα δηλαδή!

Οπότε τη Δευτέρα στις 10 πήγαμε μαζί με τη μικρή και την έγραψα. Ο Θεός μαζί μας και ελπίζω να μη μας κάτσει καμία στραβή γιατί πάμε χαμένοι!

Σπίτι ψάχνω σαν τρελή... Σήμερα είδα ένα ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΟ ΣΠΙΤΙ!

Το νοίκιαζε αυτή 1000 και την έψησε ο μεσίτης με χίλια ζόρια να κατέβει 850 αλλά αν ξαναμπεί χαρτόσημο λέει θα είναι δικό μου! Τέλος πάντων είναι ένα σπίτι που αν έψαχνα για ΑΓΟΡΑ θα το αγόραζα, οπότε καταλαβαίνετε τί εννοώ! 180 τμ. σε ένα στρέμμα οικόπεδο με κάτι τεράστια δέντρα να σου κάνουν σκιά, με πιάτο τη θάλασσα από όλες τις περιμετρικές βεράντες, με μεγάλο χώρο στον όροφο για γραφείο με τζαμαρίες να βλέπεις τη θάλασσα κλπ. Και πάνω που είπα από μέσα μου ΆΥΤΟ ΕΊΝΑΙ ΚΛΕΙΣΑΜΕ ΔΕΝ ΠΆΩ ΠΟΥΘΕΝΑ ΑΛΛΟΥ, ακούω και βλέπω το αεροπλάνο να κατεβαίνει για να προσγειωθεί και να με ξεκουφαίνει.... Ωπ, λέω, τα πιάσαμε τα λεφτά μας! Μετά από 3-4 λεπτά, άλλο αεροπλάνο από το ίδιο ακριβώς σημείο.. Μετά από 15 λεπτά είχα εμπεδώσει ότι το σπίτι βρισκόταν ακριβώς κάτω από τον αεροδιάδρομο προσγείωσης... Και κατέβαιναν πολύ χαμήλά πάνω στο βουνό, γιατί τα Σπάτα είναι ακριβώς μετά από αυτό το βουνό και πρέπει για να κατέβουν στην πεδιάδα του αεροδρομίου να χάσουν μετά απότομα ύψος... Οπότε περνάνε ξυστά πάνω από το τελευταίο βουνό...

Τους το είπα βέβαια και αυτή (η ιδιοκτήτρια) μου έλεγε ότι δεν περνάνε πάντα έτσι από εκεί και είναι αναλόγως τον άνεμο κλπ αλλά εγώ απογοητεύτηκα... Δε θέλω πηγή θορύβου κοντά στο σπίτι... Και μάλιστα τόσο μεγάλου και επαναλαμβανόμενου θορύβου... Ακόμα και αν το σπίτι έχει σούπερ μονωμένους τοίχους και διπλά τζάμια ενισχυμένα στα παράθυρα όπως μου είπαν (και πραγματικά τους πιστέυω γιατί το σπίτι ήταν εκπληκτικό γενικά σε κατασκευή αφού το είχαν φτιάξει για εξοχικό τους ή και για κύρια κατοικία ίσως και οι άνθρωποι φαίνονταν ότι το φύσαγαν το χρήμα), δε μπορείς να είσαι στον παράδεισο και να είσαι κλεισμένος μέσα! Και όταν είσαι έξω ο θόρυβος είναι τόσο μεγάλος που για 20 δευτερόλεπτα κάθε φορά που περνάει αεροπλάνο, πρέπει να μιλάς αρκετά δυνατά για να σε ακούσει ο άλλος...:-(

Τέλος πάντων ο άντρας μου μου λέει να το σκεφτούμε, εγώ δεν ξέρω...:confused:

Για πείτε καμία γνώμη!

Είδα άλλα 4 σπίτια μετά και δε μου άρεσε κανένα... Η μικρά ήταν ή πολύ παλιά... Φτηνά βέβαια, αλλά δε μου άρεσε τίποτα...:-(

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα..

ΠΑΣΧΑΛΙΤΣΑ: Γνώμη μου είναι να το αφήσεις. Εκπληκτικά σπίτια θα βρεις κ άλλα. Αφού βρήκες αυτό θα βρεις κι άλλα σίγουρα. Μη βιάζεσαι. Θέλει ψάξιμο και υπομονή.

Δηλαδή το καλοκαίρι που είναι κ πιο πολλές οι πτήσεις τι θα γίνεται; θα είσαι πίσω από τα διπλά τζάμια να βλέπεις τη θάλασσα και τον εκπληκτικό κήπο αλλά δε θα βγαίνεις λόγω της φασαρίας; Οχι εγώ λέω να μην το κλείσεις και μετά από λίγο καιρό θα θες πάλι να φύγεις.

Γλυφάδα έψαξες; Εχει πολύ όμορφα σπίτια και εκεί....


age.png

 

Link to comment
Share on other sites

alloha πασκουαλε!

πωπω! απιστευτη ατυχια με το σπιτι!

εγω προσωπικα δεν εντεχω τα μηχανακια που ανεβαινουν τα μηχανακια αναποδα τον δρομο μας. θα αντεχα το αεροπλανο κ ας πηγαινε για προσγειωση?! με τιποτα. ασε που γενικα ειμαι κ πολυ φοβιτσιαρα οταν ακουω αεροπλανο να πεταει χαμηλα. δεν ξερω! με αγριευει!

εγω δεν θα το εκλεινα.

με το σχολειο τι εγινε?

ξεκινησατε? η απλα εγγραφη κανατε? οικονομικα, (:shock:) τι πακετακι εχει?!


xmX3p2.png

XKuXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα..

ΠΑΣΧΑΛΙΤΣΑ: Γνώμη μου είναι να το αφήσεις. Εκπληκτικά σπίτια θα βρεις κ άλλα. Αφού βρήκες αυτό θα βρεις κι άλλα σίγουρα. Μη βιάζεσαι. Θέλει ψάξιμο και υπομονή.

Δηλαδή το καλοκαίρι που είναι κ πιο πολλές οι πτήσεις τι θα γίνεται; θα είσαι πίσω από τα διπλά τζάμια να βλέπεις τη θάλασσα και τον εκπληκτικό κήπο αλλά δε θα βγαίνεις λόγω της φασαρίας; Οχι εγώ λέω να μην το κλείσεις και μετά από λίγο καιρό θα θες πάλι να φύγεις.

Γλυφάδα έψαξες; Εχει πολύ όμορφα σπίτια και εκεί....

αλλοχατου γιου του ντιαρ!

ειχε κ εκπλητικη τιμη ομως.

γλυφαδα? οκ!

το σχολειο ομως που ειναι πασκουαλε?

η θα πηγαινει με σχολικο εξτρα?


xmX3p2.png

XKuXp2.png

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια μου αρεσε που χτες ο χασμπαντ ελεγε θα επερνε κ σημερα τφ, για τα χροια πολλα του αλεξανδρου κ τι να πω?...

ή το ξεχασε

ή τρεχει κ δεν φτανει.

τι να πω κ εγω δηλ?!


xmX3p2.png

XKuXp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...