Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 34 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Ξανά ήρθε σήμερα η καφέ μας 😅 αυτό το παιδί θα μασ βγάλει την πίστη είμαι σίγουρος 😅😅 η γιατρός λέει ότι είναι λογικό κάποιο θα απορροφηθεί μέσα στην μήτρα και κάποιο θα βγει αφού μασ βγει πρώτα η πίστη και 2,3 αυτοάνοσα 😅😅 

      Μην αγχώνεσαι. Εγω μέχρι και την 8η βδομάδα είχα σχεδον κάθε μέρα καφέ αλλά είναι όλα καλά μέχρι τώρα, δόξα τω Θεω. Είναι λογικό μου έλεγε ο γιατρός λόγω της πίεσης που ασκείται στη μήτρα. 

Cafe Νοέμβριος 2009


CoffeeFilter

Recommended Posts

Κοριτσάκια καλησπέρα.... Σας ευχαριστώ για το καλωσόρισμα με κάνατε να νιώσω αμέσως δικιά σας. Στο ρεζουμέ τώρα:

markellaki αν δεν κάνω λάθος εσείς είσασταν και προωράκια έτσι δεν είναι? Εγώ σαν τριτομαμά δεν αγχώνομαι αλλά αν τη συγκρίνω με τη δεύτερή μου που γεννήθηκε 2800 και στις 40 μέρες ήταν 3700 μου έρχεται κάπως αλλά θα το ξεπεράσω χιχιχιχιχιχιχιχιχι θα μεγαλώσει και αυτή που θα πάει.

eleni26 εμένα μου αρέσει πολύ το προσκλητήριο έχει πλάκα και η ζωή μας θέλει πλάκα έτσι δεν είναι ?

jtse αναλογία θα πάρεις έτσι είχε γίνει όταν είχα γεννήσει τη δεύτερη και έτσι θα γίνει τώρα και με τη μικρή δεν νομίζω να έχει αλλάξει κάτι γιατί και από περσινούς γνωστούς μου το ίδιο έγινε. Δεν θυμάμαι κάτι άλλο τώρα πάω να την ταϊσω και να την πέσω γιατί περίμενα πως και πως τις διακοπές των μεγάλων και τελικά πιο πολύ κουράζομαι τώρα παρά όταν έχουμε σχολείο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 44,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • aleca

    6117

  • omorfakia

    4099

  • mary77

    3427

  • kimi

    2958

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • aleca

    aleca 6.117 δημοσιεύσεις

  • omorfakia

    omorfakia 4.099 δημοσιεύσεις

  • mary77

    mary77 3.427 δημοσιεύσεις

  • kimi

    kimi 2.958 δημοσιεύσεις

Posted Images

Βρε κορίτσια εμάς δεν είχε κολικούς μέχρι τώρα (εκτός από μία μέρα όταν θήλαζα όπου τελικά έφταιγε το τζατζίκι που είχα τσακίσει) αλλά εδώ και δυο τρεις μέρες έχει ψιλογκρίνια το βραδάκι. Μέχρι τώρα το είχα αποδώσει στο εμβόλιο αλλά δεν νομίζω ότι μπορεί να ευθύνεται αυτό γιατί το κάναμε την Δευτέρα. Να υποθέσω ότι έχει πονάκια ? Δεν μαζέυεται όμως όπως τότε στον κολικό.


3qg3p2.png qfe4p2.png
Link to comment
Share on other sites

Βρε κορίτσια εμάς δεν είχε κολικούς μέχρι τώρα (εκτός από μία μέρα όταν θήλαζα όπου τελικά έφταιγε το τζατζίκι που είχα τσακίσει) αλλά εδώ και δυο τρεις μέρες έχει ψιλογκρίνια το βραδάκι. Μέχρι τώρα το είχα αποδώσει στο εμβόλιο αλλά δεν νομίζω ότι μπορεί να ευθύνεται αυτό γιατί το κάναμε την Δευτέρα. Να υποθέσω ότι έχει πονάκια ? Δεν μαζέυεται όμως όπως τότε στον κολικό.

μηπως ειναι η εποχη τους τωρα να γκρινιαζουν???και εμενα τα ιδια κανουν αλλα αν τους παρω αγκαλια καθονται και χαζευουν γυρω γυρω,αμα πονουσαν δεν θα σταματουσαν.και ουτε μαζευουν και τα ποδια οπως λες και εσυ.


fCS8p3.png
Link to comment
Share on other sites

εμενα ειναι και κακομαθημενος αλλα έχει και πονακια. Πχ για να πιει όλο το γαλα τον εχω και τον ταιζω όρθια...αλλιως θα πιει το μισο... καλο??? είναι βρωμοπαιδο σας λέω... το πρωι όμως εχει πονακια. Ενω κοιμαται σκουζει και από τη νυστα του δεν ξυπναει. στο τελος δεν αντεχει και κλαει. Το κλαμα το σταματαει, τη γκρινια όχι...μαζευει και τα ποδαρακια του.


Απο τ'ουρανου τα βαθη και απ'της γης την αγκαλια φωλιασαν μες την ψυχη μου δυο καταλευκα πουλια

Το'να ηρθε καλοκαιρι σαν αχτιδα από φως εγινε, η υπαρξη μου Μιχαηλ 'ο άγγελος'

τ'αλλο εφτασε Χειμωνα στο σκοταδι αστερακι, εγινε η αναπνοη μου θα τον λεω Δημητρακη

12.07.2006 --------- 18.11.2009

221882cb0gkyh7q4.gif

kpo41uccq3f2qz2w.pngejdnpdkk9gcs5nb6.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ειρηνηλαγκαδας, στο αλτερ ειχε ρεπορταζ για εκεινο το κοριτσακι... τελικα το χαμογελο του παιδιου ανελαβε όλα τα εξοδα, ευτυχως. Αντε να γινει καλα το μωρουλι....


Απο τ'ουρανου τα βαθη και απ'της γης την αγκαλια φωλιασαν μες την ψυχη μου δυο καταλευκα πουλια

Το'να ηρθε καλοκαιρι σαν αχτιδα από φως εγινε, η υπαρξη μου Μιχαηλ 'ο άγγελος'

τ'αλλο εφτασε Χειμωνα στο σκοταδι αστερακι, εγινε η αναπνοη μου θα τον λεω Δημητρακη

12.07.2006 --------- 18.11.2009

221882cb0gkyh7q4.gif

kpo41uccq3f2qz2w.pngejdnpdkk9gcs5nb6.png

Link to comment
Share on other sites

Αχ έχω τρελαθεί από στέρηση η γυναίκα κ εσύ μου λες για ολονύχτιο;;!!! Να μην μπορούμε να παίξουμε από εδώ που είμαστε μια γύρα μπιριμπίτσα!!!:-(:-(

Για αυτές τις κουβέντες ξέρεις πόσες στιγμές έχω "χάσει" και δεν τις έχω ζήσει όπως θα έπρεπε;;;;; Μην σου συμβεί κ σένα το ίδιο!! Το έχω ξαναγράψει, χαρείτε τα παιδάκια σας τώρα γιατί είναι μαγικές οι στιγμές κ δεν θα τις ξαναζήσετε (με αυτό το παιδάκι σας)!!!! Ξεγράψτε όλους τους γύρω σας!!! Τουλάχιστον τώρα στην αρχή η δύναμη σας είναι το παιδάκι σας κ ο αντρούλης σας, κανείς άλλος! Όσο πιο νωρίς το καταλάβετε τόσο πιο πολύ θα δέσετε σαν οικογένεια!!!

Καλώς ήρθες Ειρήνη!!! Έτσι στην αρχή όλες επιφυλακτικές ήμασταν και τώρα ........... τα είπε καλύτερα η Αλέκα!!

Να σου ζήσει το κοριτσάκι σου!!!

Και οι δύο μικροί μου έχουν εμφανίσει ατοπική δερματίτιδα, κ θεωρούσα πως είναι τα μόνα γιατί δεν είχατε αναφέρει τίποτα ως ώρας!!!

Αστείες είναι, αλλά εμένα μου αρέσουν! Γιατί κ ο γάμος μια φάρσα δεν είναι;;;

Αλλά τι λέω, ζήσε το πρώτα κ μετά το φιλοσοφούμε!!!!

βρε δαλιδα και εμενα ειχα πει οτι εχει ο μικρος ατοπικη δερματιτιδα κ βαζουμε την ατοπρελ..απο οταν γεννηθηκε...καλε δε συγκρατεις μου φαινεται!!:tongue::tongue::tongue:

Link to comment
Share on other sites

ελα βρε ομορφακια!!!που χαθηκες και μας ανυσηχησες???βρε περιοδος σου ρθε??καλη χρονια κοπελα μου!

Αυτα για τα γαλατα ειναι νεα κολπα...παλια λενε οι παλιες ελεγαν οι παιδιατροι οτι θα αλλαζεις γαλα και θα το κρατας καμια βδομαδα και λιγο ακομα να δεις ποιο ταιριαζει στο παιδι..αν υπαρχει προβλημα φυσικα..αλλιως καμια αλλαγη..και εγω τρια γαλατα του αλλαξα και τωρα ειμαστε μια χαρα..τι να κανω???αφου το παιδι ειχε δυσκοιλιοτητα και με κανενα απο τα αλλα δεν εκανε κακα???με αυτο εκανε απο την πρωτη μερα που ηπιε το παιδι!σωθηκα!!!

Link to comment
Share on other sites

Δε σας ειπα κοριτσια μου...πηγα για καφε και για ποτο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!και γυρισα 12 και εκανα το γατακι μου μπανιο το ταισα και κοιμηθηκε αμεσως!!!!!!τωρα θα παω κ εγω γιατι νυσταζω πολυ!!!!με ζαλισε το κρασακι....να δω ποιος θα ακουσει το παιδι!!!χιχι..πλακα κανω η μανα ακουει τα παντα!!εδω κ ξενυχτισμενη απο την πρωτοχρονια ταιζα αλλαζα,μηχανικα βεβαια αλλα τα εκανα....και ο συζυγος υυυπνο!!ουτε που ακουγε το κλαμα!!χαχα..λοιπον θα τα πουμε αυριο διοτι με επιασε πολυλογια απ οτι βλεπετε...καληνυχτα φιλεναδουλες!!!

κοτοπουλακι κουκλακι η μικρη!!

Link to comment
Share on other sites

ειρηνηλαγκαδας, στο αλτερ ειχε ρεπορταζ για εκεινο το κοριτσακι... τελικα το χαμογελο του παιδιου ανελαβε όλα τα εξοδα, ευτυχως. Αντε να γινει καλα το μωρουλι....

Αλεκάκι μου σου απάντησα στο parents. Το καημένο το μωράκι θα τραβήξει πολλά αλλά είμαι σίγουρη ότι θα γίνει καλά.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Δε σας ειπα κοριτσια μου...πηγα για καφε και για ποτο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!και γυρισα 12 και εκανα το γατακι μου μπανιο το ταισα και κοιμηθηκε αμεσως!!!!!!τωρα θα παω κ εγω γιατι νυσταζω πολυ!!!!με ζαλισε το κρασακι....να δω ποιος θα ακουσει το παιδι!!!χιχι..πλακα κανω η μανα ακουει τα παντα!!εδω κ ξενυχτισμενη απο την πρωτοχρονια ταιζα αλλαζα,μηχανικα βεβαια αλλα τα εκανα....και ο συζυγος υυυπνο!!ουτε που ακουγε το κλαμα!!χαχα..λοιπον θα τα πουμε αυριο διοτι με επιασε πολυλογια απ οτι βλεπετε...καληνυχτα φιλεναδουλες!!!

κοτοπουλακι κουκλακι η μικρη!!

Και όπως μόνη σου είπες είσαι θρασύτατη και μας λες ότι βγήκες για καφέ και ποτό......

Μπράβο σου Ασπούλα να βγαίνεις και για εμάς γιατί τα ποτά τα πίνουμε μπροστά στο pc αφού έχουμε κοιμήσει όλους τους υπόλοιπους..........

Link to comment
Share on other sites

ελα βρε ομορφακια!!!που χαθηκες και μας ανυσηχησες???βρε περιοδος σου ρθε??καλη χρονια κοπελα μου!

Αυτα για τα γαλατα ειναι νεα κολπα...παλια λενε οι παλιες ελεγαν οι παιδιατροι οτι θα αλλαζεις γαλα και θα το κρατας καμια βδομαδα και λιγο ακομα να δεις ποιο ταιριαζει στο παιδι..αν υπαρχει προβλημα φυσικα..αλλιως καμια αλλαγη..και εγω τρια γαλατα του αλλαξα και τωρα ειμαστε μια χαρα..τι να κανω???αφου το παιδι ειχε δυσκοιλιοτητα και με κανενα απο τα αλλα δεν εκανε κακα???με αυτο εκανε απο την πρωτη μερα που ηπιε το παιδι!σωθηκα!!!

έλα για πες... τι επινε πριν? τι πινει τωρα?? Λεπτομερειες παρακαλω!
Δε σας ειπα κοριτσια μου...πηγα για καφε και για ποτο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Βρωμιτσα!

Απο τ'ουρανου τα βαθη και απ'της γης την αγκαλια φωλιασαν μες την ψυχη μου δυο καταλευκα πουλια

Το'να ηρθε καλοκαιρι σαν αχτιδα από φως εγινε, η υπαρξη μου Μιχαηλ 'ο άγγελος'

τ'αλλο εφτασε Χειμωνα στο σκοταδι αστερακι, εγινε η αναπνοη μου θα τον λεω Δημητρακη

12.07.2006 --------- 18.11.2009

221882cb0gkyh7q4.gif

kpo41uccq3f2qz2w.pngejdnpdkk9gcs5nb6.png

Link to comment
Share on other sites

Και όπως μόνη σου είπες είσαι θρασύτατη και μας λες ότι βγήκες για καφέ και ποτό......

Μπράβο σου Ασπούλα να βγαίνεις και για εμάς γιατί τα ποτά τα πίνουμε μπροστά στο pc αφού έχουμε κοιμήσει όλους τους υπόλοιπους..........

εγω τι να πω που για να βγω θα πρεπει να μου κανουν και τα ρουχα μου???? Αντε καλο καλοκαιρι!


Απο τ'ουρανου τα βαθη και απ'της γης την αγκαλια φωλιασαν μες την ψυχη μου δυο καταλευκα πουλια

Το'να ηρθε καλοκαιρι σαν αχτιδα από φως εγινε, η υπαρξη μου Μιχαηλ 'ο άγγελος'

τ'αλλο εφτασε Χειμωνα στο σκοταδι αστερακι, εγινε η αναπνοη μου θα τον λεω Δημητρακη

12.07.2006 --------- 18.11.2009

221882cb0gkyh7q4.gif

kpo41uccq3f2qz2w.pngejdnpdkk9gcs5nb6.png

Link to comment
Share on other sites

Και όπως μόνη σου είπες είσαι θρασύτατη και μας λες ότι βγήκες για καφέ και ποτό......

Μπράβο σου Ασπούλα να βγαίνεις και για εμάς γιατί τα ποτά τα πίνουμε μπροστά στο pc αφού έχουμε κοιμήσει όλους τους υπόλοιπους..........

καλημερουδια!!!!τα εκανα οοολα μαζεμενα!!!!τωρα εγω αγορασει και το αγαπημενο μου κρασακι το εχω ηδη στο ψυγειο...και οπως καταλαβαινεις εδω θα μαι κ εγω!!!!!!απλα εκανα ενα διαλειμματακι!!!!!ειχα κανονισει να βγω και για φαγητο τωρα το μεσημερι αλλα ...μου τα χαλασαν τα σχεδια!!anyway φτανει το χθεσινο!!!

Link to comment
Share on other sites

έλα για πες... τι επινε πριν? τι πινει τωρα?? Λεπτομερειες παρακαλω!

καλημερα κοριτσακι!!λοιπον ο μικρος ξεκινησε με οτι του εδωσαν στο μαιευτηριο και το ιδιο μου πε η παιδιατρος να του δινω οταν δε μου εφτανε το γαλα..sanilac1..επειτα ξεκινησαν τα προβληματα και πηραμε aptamil digestive comfort..δε μας εκανε τιποτα και πηραμε το ναν sensitive...τιποτα και αυτο κ τελικα καταληξαμε στο φοβερο και τρομερο frisolac comfort το οποιο μας ειπε η παιδιατρος οτι μεχρι και διαροια κανει αλλα σε εμας δεν εκανε!!!11!!!ΣΩΘΗΚΑ ΑΛΕΚΑ!!!!

Βρωμιτσα!

:P:p:p:tongue::tongue::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...