Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 10 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Σήμερα είναι 9η ημέρα.. ήταν να κάνω αύριο χοριακη αλλά λόγω Κυριακής θα την κάνω Δευτέρα. Την προηγούμενη Παρασκευή εβαλα 2 βλαστοκυστες. Ξέρεις όμως τι με προβληματίζει? Ότι βγήκε τόσο αχνό 9η ημέρα...δεδομένου ότι κανονικά αύριο θα γινόταν η χοριακη θα έπρεπε να είχε πολύ πιο σκούρη γραμμή. Όχι τόσο αχνη μια μέρα πριν τη χοριακη...

      Καλημέρα! Πετάγομαι κι εγώ στη συζήτηση χωρίς να συμμετέχω ενεργά για να δώσω εμψύχωση... Κι εγώ την 9η μέρα έκανα τεστ και ήταν έτσι αχνή και τελικά έχω δίδυμα! Οπότε απόλαυσε το ότι ανιχνεύεται η χοριακή και μη σκας, όλα καλά θα πάνε! 🥰😇🥰😇

      • Μου αρέσει 1

Cafe Νοέμβριος 2009


CoffeeFilter

Recommended Posts

το θεμα ειναι οτι και την προηγουμενη φορα που περασε ιωσούλα εκανε τον συριγμο για 5 μερες περιπου...αυτο δεν της αρεσε..οτι οταν περνα ιωση κανει συριγμο..και μου ειπε να το δει ωρλ..

ΟΚ καταλαβα....θελει απλα να επιβεβαιωσει ότι δεν υπαρχει καποια ανατομικη ανωμαλια....παντως επικινδυνο δεν ειναι, σταματα......Εχεις ασφαλεια και θελεις να το πας εκει? Γιατι ξερεις, όταν εχεις ιδιωτικη, στο κρατανε οσο μπορουν παραπανω για να παρουν κατι τις...γιατι δεν πας σε ενα ιδιωτη?


Απο τ'ουρανου τα βαθη και απ'της γης την αγκαλια φωλιασαν μες την ψυχη μου δυο καταλευκα πουλια

Το'να ηρθε καλοκαιρι σαν αχτιδα από φως εγινε, η υπαρξη μου Μιχαηλ 'ο άγγελος'

τ'αλλο εφτασε Χειμωνα στο σκοταδι αστερακι, εγινε η αναπνοη μου θα τον λεω Δημητρακη

12.07.2006 --------- 18.11.2009

221882cb0gkyh7q4.gif

kpo41uccq3f2qz2w.pngejdnpdkk9gcs5nb6.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 44,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • aleca

    6117

  • omorfakia

    4099

  • mary77

    3427

  • kimi

    2958

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • aleca

    aleca 6.117 δημοσιεύσεις

  • omorfakia

    omorfakia 4.099 δημοσιεύσεις

  • mary77

    mary77 3.427 δημοσιεύσεις

  • kimi

    kimi 2.958 δημοσιεύσεις

Posted Images

η λάρυγγιτιδα σπάνια κανει πυρετο...δειτε τι διαβασα:

Συνήθως προηγείται της λαρυγγίτιδας κοινό κρυολόγημα. Στη συνέχεια το παιδί παρουσιάζει βραχνή φωνή και δυνατό βήχα που μοιάζει με σκύλο που γαβγίζει. Οι γονείς που θα ακούσουν μια φορά το βήχα αυτό δεν πρόκειται να τον ξεχάσουν ποτέ. Ο άρρωστος δυσκολεύεται να εισπνεύσει και εσείς θα ακούτε ένα χαρακτηριστικό θόρυβο κατά την εισπνοή. Εάν επιδεινωθεί περισσότερο τότε θα ακούτε ένα χαρακτηριστικό σφύριγμα με την αναπνοή και τα διαστήματα μεταξύ των πλευρών του θώρακα θα πηγαίνουν προς τα μέσα κατά την εισπνοή.

ΠΡΟΣΟΧΗ η λαρυγγίτιδα είναι μια επικίνδυνη κατάσταση και πρέπει αμέσως να δείτε τον παιδίατρο σας. Τα συμπτώματα της λαρυγγίτιδας είναι αποτέλεσμα ατελούς απόφραξης του λάρυγγα (Το πρώτο κομμάτι του σωλήνα που μεταφέρει τον αέρα από το στόμα στους πνεύμονες). Ο λάρυγγας φουσκώνει με αποτέλεσμα η διάμετρος του να μικραίνει. Αν φουσκώσει τόσο πολύ ώστε να μην περνά αέρας τότε το παιδί θα πεθάνει. Τα συμπτώματα της λαρυγγίτιδας εμφανίζονται συνήθως την νύκτα και τις περισσότερες φορές μετά τα μεσάνυχτα. Ο πυρετός δεν είναι απαραίτητο σύμπτωμα και όταν το παιδί έχει πυρετό συνήθως είναι χαμηλός.

Μλκς !!!!!!

Κοψε το διαβασμα ...δεν κανει καλο !!!!!!!!!!!

:roll:...ειλικρινα...το θεωρω περιττο... τεσπα...αν σε κανει να νιωθεις καλυτερα πηγαινε το αλλα μη σκας γιατι δεν ειναι τιποτα....ψαξε αλλο παιδιατρο παντως....πες ρε ελενη...

Λεω....

παρε και μια δευτερη γνωμη αλλου παιδιατρου....ετσι και εγω στο γιαννη ειχα μια τρελεγκο και με ειχε συνεχια στην τσιτα ....κατι εχει το παιδι και κατι εχει το παιδι...αει σιχτιρ

Ασε παραθυρο ανοιχτο κανει θαυματα !!!!!


Γιαννης 1/7/2006 - Νικόλας 20/10/2009

 

Link to comment
Share on other sites

τζια δεν νομιζω οτι εχει κατι η μπεμπα,αμα ηταν θα το εκανε συνεχεια.οχι το κανω 5 μερες σταματαω και μετα απο ποσο καιρο το ξανακανω.

αμα εχεις προβλημα ανατομικο θα σε δυσκολευει συνεχεια να αναπνευσεις οχι κατα διαστηματα.


fCS8p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΟΚ καταλαβα....θελει απλα να επιβεβαιωσει ότι δεν υπαρχει καποια ανατομικη ανωμαλια....παντως επικινδυνο δεν ειναι, σταματα......Εχεις ασφαλεια και θελεις να το πας εκει? Γιατι ξερεις, όταν εχεις ιδιωτικη, στο κρατανε οσο μπορουν παραπανω για να παρουν κατι τις...γιατι δεν πας σε ενα ιδιωτη?

χερεις κανεναν?αλλα και πάλι στα εξωτερικα ιατρεια εχουμε ραντεβου..δεν ειμναι και κανενα χαπατο να μου κρατησουν το παιδί μεσα χωρις λόγο

Αντε ας την δει αν και πιο πολυ σε ασμα μου ακουγετε.

πεθανε με τελειως εσυ

αρχισε η μλκ..παω να δω και να φαω...για να ξεχαστω..επανερχομαι στο διαλειμμα


byXKp2.png

Link to comment
Share on other sites

διαβαζω στο τροκτικο 5,5 εκατομυρια ευρω εχει ο Βοσκοπουλος οφειλες προς την εφορια..............:rolleyes:

...και ο ρεμος...λεει εχασε 3 εκατομμυρια που ασχοληθηκε με την ομαδα, αλλα χαλαλι ..λεει....:?

χερεις κανεναν?αλλα και πάλι στα εξωτερικα ιατρεια εχουμε ραντεβου..δεν ειμναι και κανενα χαπατο να μου κρατησουν το παιδί μεσα χωρις λόγο

πεθανε με τελειως εσυ

αρχισε η μλκ..παω να δω και να φαω...για να ξεχαστω..επανερχομαι στο διαλειμμα

εγω ΩΡΛ εχω καλη αλλα ειναι στη Νικαια...αλλα οκ...πηγαινε το να σου φυγει το αγχος...απλα μη σκας, δεν ειναι τιποτα....


Απο τ'ουρανου τα βαθη και απ'της γης την αγκαλια φωλιασαν μες την ψυχη μου δυο καταλευκα πουλια

Το'να ηρθε καλοκαιρι σαν αχτιδα από φως εγινε, η υπαρξη μου Μιχαηλ 'ο άγγελος'

τ'αλλο εφτασε Χειμωνα στο σκοταδι αστερακι, εγινε η αναπνοη μου θα τον λεω Δημητρακη

12.07.2006 --------- 18.11.2009

221882cb0gkyh7q4.gif

kpo41uccq3f2qz2w.pngejdnpdkk9gcs5nb6.png

Link to comment
Share on other sites

...και ο ρεμος...λεει εχασε 3 εκατομμυρια που ασχοληθηκε με την ομαδα, αλλα χαλαλι ..λεει....:?

να μην το ξερω να φτιαξω μια ομαρα μωρ 'αδερφακι μου:tongue:

πληρωσε ποτε????

Σιγα μην πληρωσε...:tongue:

Στον Πλουταρχο πουλησαν κατι οικοπεδα 300,000 ευρω πανω στην παραλια και οταν πηγε να τα ξαναδει ειχε ανεβει η παλοιρια και ηταν θαλασσα:mrgreen:


Γιαννης 1/7/2006 - Νικόλας 20/10/2009

 

Link to comment
Share on other sites

διαβαζω στο τροκτικο 5,5 εκατομυρια ευρω εχει ο Βοσκοπουλος οφειλες προς την εφορια..............:rolleyes:

ναι σιγα μην τον στειλουν φυλακη...

εγω ΩΡΛ εχω καλη αλλα ειναι στη Νικαια...αλλα οκ...πηγαινε το να σου φυγει το αγχος...απλα μη σκας, δεν ειναι τιποτα....

παιδωρλ?

αχ μακαρι να μην ειναι τπτ...αλλα δεν πρεπει να το κοιταξω?


byXKp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


να μην το ξερω να φτιαξω μια ομαρα μωρ 'αδερφακι μου:tongue:

Σιγα μην πληρωσε...:tongue:

Στον Πλουταρχο πουλησαν κατι οικοπεδα 300,000 ευρω πανω στην παραλια και οταν πηγε να τα ξαναδει ειχε ανεβει η παλοιρια και ηταν θαλασσα:mrgreen:

:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:


fCS8p3.png
Link to comment
Share on other sites

Στον Πλουταρχο πουλησαν κατι οικοπεδα 300,000 ευρω πανω στην παραλια και οταν πηγε να τα ξαναδει ειχε ανεβει η παλοιρια και ηταν θαλασσα:mrgreen:

:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:....μα τι ανθρωποι...πηγα στη νερατζα και ειχαν κανει κατι 'αλλαγες'...ηταν το διορωφο που ειχε τα διαμερισματα, μπροστα γκαζον και αμεσως μετα βοτσαλα (παραλια). Αυτοι εβαλαν μαντακι μετα το γκαζον (εκλεψαν και κανα μετρο τουλαχιστον απο παραλια), με σκοπο να βαλουν εκει ξαπλωστρες και τετοια. Εμενα το μπαλκονακι μου ειναι ακριβως πανω απο το γκαζον...οποτε θεωρητικα με συμφερει....αλλα ρε οαιδια δεν ειναι κριμα???? Παραλια δεν αφησαν καθολου.....λες και ειναι ιδιωτικη...τι να πω...


Απο τ'ουρανου τα βαθη και απ'της γης την αγκαλια φωλιασαν μες την ψυχη μου δυο καταλευκα πουλια

Το'να ηρθε καλοκαιρι σαν αχτιδα από φως εγινε, η υπαρξη μου Μιχαηλ 'ο άγγελος'

τ'αλλο εφτασε Χειμωνα στο σκοταδι αστερακι, εγινε η αναπνοη μου θα τον λεω Δημητρακη

12.07.2006 --------- 18.11.2009

221882cb0gkyh7q4.gif

kpo41uccq3f2qz2w.pngejdnpdkk9gcs5nb6.png

Link to comment
Share on other sites

αχ μακαρι να μην ειναι τπτ...αλλα δεν πρεπει να το κοιταξω?

Κοιταξε το να σου φυγει η αγωνια γιατι δεν θα ησυχασεις,αλλα χαλαρα ολο κατι θα παθαινουν.;)


Γιαννης 1/7/2006 - Νικόλας 20/10/2009

 

Link to comment
Share on other sites

:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:....μα τι ανθρωποι...πηγα στη νερατζα και ειχαν κανει κατι 'αλλαγες'...ηταν το διορωφο που ειχε τα διαμερισματα, μπροστα γκαζον και αμεσως μετα βοτσαλα (παραλια). Αυτοι εβαλαν μαντακι μετα το γκαζον (εκλεψαν και κανα μετρο τουλαχιστον απο παραλια), με σκοπο να βαλουν εκει ξαπλωστρες και τετοια. Εμενα το μπαλκονακι μου ειναι ακριβως πανω απο το γκαζον...οποτε θεωρητικα με συμφερει....αλλα ρε οαιδια δεν ειναι κριμα???? Παραλια δεν αφησαν καθολου.....λες και ειναι ιδιωτικη...τι να πω...

Ναι μωρε....ψαχναμε παλια με το μανωλη και δεν βρισκαμε παραλια να κανουμε μπανιο....σε μερικα μερη το εχουν παραξηλωσει με αυτο το θεμα.

Ετσι ειναι το σπιτι του παππου μου στον Αρχαγγελο σπιτι βραχακια θαλασσα....αλλα δεν ειναι δικο μας..... κλαψ


Γιαννης 1/7/2006 - Νικόλας 20/10/2009

 

Link to comment
Share on other sites

ναι σιγα μην τον στειλουν φυλακη...

παιδωρλ?

αχ μακαρι να μην ειναι τπτ...αλλα δεν πρεπει να το κοιταξω?

ναι μαρη να το κοιταξεις αλλα πρωτον μην τρελαινεσαι.... απο ανατωμικες ανωμαλιες όλοι οι ανθρωποι που φτανουν 80 χρονων ειναι γεματοι....ανθρωπακια ειναι και αυτα...δεν ειναι ρομποτ που θα τα εχουν ολα ακριβως στη θεση τους...αν ειναι ετσι περνα το απο ολους τους γιατρους να εισαι σιγουρη :P...και εγω στον αγγελο αυτο ειχα παθει....ηθελα να βεβαιωθω ότι ολα ειναι στη θεση τους. Μετα καταλαβα οτι σημασια δεν εχει τι ειναι στη θεση του αλλα να εχει υγεια το παιδι;).

Πηγαινε να τσεκαρεις. η δικαι μου ειναι απλη ΩΡΛ αλλα εχει τρια παιδια κα νομιζω ειναι αετος :D


Απο τ'ουρανου τα βαθη και απ'της γης την αγκαλια φωλιασαν μες την ψυχη μου δυο καταλευκα πουλια

Το'να ηρθε καλοκαιρι σαν αχτιδα από φως εγινε, η υπαρξη μου Μιχαηλ 'ο άγγελος'

τ'αλλο εφτασε Χειμωνα στο σκοταδι αστερακι, εγινε η αναπνοη μου θα τον λεω Δημητρακη

12.07.2006 --------- 18.11.2009

221882cb0gkyh7q4.gif

kpo41uccq3f2qz2w.pngejdnpdkk9gcs5nb6.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...