Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 35 λεπτά , Giouli36 είπε:

      Αχ κορίτσι μου το για πότε μεγάλωσαν ούτε που το καταλαβα και γω!!

      Εγώ συνελαβα φυσιολογικά μετά από 3 διεγερσεις και εξωσωματικες στις οποίες μετά βίας μου έμενε ένα έμβρυο για νσ μεταφέρω(τα καλά της επαρχίας και του δημοσίου νοσοκομείου). Στο τέλος μετά από την τρίτη τελευταία εξωσωματικη όταν έμεινα φυσιολογικά έγκυος και παλινδρομησε είπα θα κάνω μια προσπάθεια σε κέντρο της Αθήνας αλλά με πρόλαβε ο μικρός!!!!

      Οπότε δεν έχω κανένα έμβρυο και να σου πω την αλήθεια μου δε νομίζω ότι έχω τις ψυχικές αντοχές για να μπω πάλι σ'αυτη τη διαδικασία και εγώ και ο σύζυγος!!

      Όταν γεννήθηκε ο μικρός είχα πει σ'ευχαριστω Θεέ μου που μου έφερες τον μικρό, τώρα όσο περνάει ο καιρός σκέφτομαι ότι θέλω ένα αδερφάκι για τν μικρούλι για να μην είναι μόνος του μεγαλώνοντας, αλλά έχουμε πει αν  μας κάτσει φυσιολογικά, που το θεωρώ πολύ πολύ δύσκολο γιατί περνάει και ο καιρός και κοντεύω τα 40!!!

      Εν τω μεταξυ θυμάμαι ότι στην εγκυμοσυνη σου έκανες καθε μέρα εμετό και γενικά δεν πρέπει να πέρασες πολύ καλα!!Σου βγάζω τκ καπελο!!!Τι είμαστε εμείς οι μανάδες, τι περνάμε για να φέρουμε στη ζωή αυτά τα μικροσκοπικά πλασματακια σε πρώτη φάση!!Χαρά στο κουράγιο σου❤️!!

      Ναι έκανα εμετούς μέχρι την ημέρα που γέννησα,αλλά δεν πειράζει, τουλάχιστον δεν έπαθα υπερεμεση και δεν νοσηλεύτηκα🙂 Είχα πάθει και οξεία τενοντίτιδα στο ένα χέρι και ήπια στο άλλο, ήμουν με νάρθηκα τους τελευταίους 3μηνες,ήταν δύσκολο.Λογω των ορμονών και αυτό όπως μου είχε πει ο ορθοπεδικός🤷

      Αχ εχουμε και ίδια ηλικία βλέπω και εγώ 39 είμαι και είπα πως αν είναι να κανω κ άλλο μωράκι, τώρα είναι η στιγμή,γιατί με χαμηλή ΑΜΗ και γενικά με όχι καλή ανταπόκριση στα φάρμακα,δεν έχω και πολλά περιθώρια. Ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια,σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να αποκτήσεις κ άλλο παιδάκι αν το θέλεις και να έχεις κάθε ευτυχία! Το αξίζεις 🥰Εφόσον έμεινες φυσιολογικά έγκυος μια φορά,γιατί όχι και μια δεύτερη?Όλα είναι πιθανά 

Cafe Δεκέμβριος 2009


CoffeeFilter

Recommended Posts

Όχι,δεν έγραψαν κάτι,αλλά μου λένε συνέχεια για διάφορα περιστατικά που ακούνε και γενικά ότι δεν υπάρχει λόγος να βάζω το μωρό στο φέισμπουκ.Πάντως από το blog μου δεν την έβγαλα...

Είτε βάλεις τη φωτογραφία στο facebook, είτε στο Blog σου, είτε στο forum είτε οπουδήποτε, το ίδιο είναι. Ο ίδιος κίνδυνος υπάρχει κάποιος να σε χακέψει. Δεν ξέρω τι καταστροφολογία ειναι αυτή με το facebook συγκεκριμένα...

Στο facebook μπορείς τουλάχιστον να έχεις κλειστό προφίλ, ενώ φαντάζομαι το blog μπορούν να το δουν όλοι...

Όσο για τα κιλά και τις κοιλιές, δεν βλέπω κάποια διαφορά με την πρώτη εγκυμοσύνη (ευτυχώς).Τα ίδια κιλά πήρα με τότε, με τον ίδιο ρυθμό επανέρχομαι κτλ Σίγουρα είναι νωρίς ακόμα για να είμαι ακριβώς οπως ήμουν. Τα κιλά που πήρα τα έχω χάσει, η κοιλιά έχει πέσει, απλώς χρειάζεται λίγο σφίξιμο, αλλά πως αφού δεν γυμνάζομαι καθόλου...:rolleyes:

Επεξεργάστηκαν by Lucy

XPsop2.png0xFtp2.pngsmiley-char090.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • aleca

    1761

  • marina mimi

    1737

  • inaki

    1682

  • Sofia_m

    1464

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλησπερα κοριτσακια...καλε πωσ μπαινουν φωτο στο αλμπουμ?πειτε κ μενα να βαλω να δειτε τον μπεμπη...

αν πατησεις εκει που λεει πινακας ελεγχου...μετα εκει που λεει pictures and albums


eNortjK1UjI3MjYxVLIGXDASqAKd20.pngtssdvtdr4k.jpgeNortjK1UjI3MjYxVrIGXDASrgKf99.png
Link to comment
Share on other sites

κορίτσια όσες θηλάζετε διαβασα για ενα κολπάκι οταν εχουν βουλωμένη μύτη τα μικρούλια...αντι για ορό τους βάζουμε γαλατάκι!! λειτουργεί λέει σαν αντιβίωση! θα το δοκιμάσω να σας πώ...

Καλόοοοοοοοοοοοοοοο!!!!!!!!!!!

Και ήταν και το καύχημά μου. 180 κοιλιακούς την ημέρα έκανα προ εγκυμοσύνης, τίποτα πια δεν έμεινε; Αφήστε η λεκάνη μου τεράστια έγινε, κόλαση σας λέω!!!!!!!!!!!!

Κάνεις κοιλιακούς???? αφού έχει χρόνο και για κοιλιακούς, μη μιλάς καθόλου!!! Και αυτό με τη λεκάνη, και η δικιά μου φάρδυνε... Ερώτηση:... Θα... μαζέψει????:confused::confused::confused::confused:

180 κοιλιακους? διαβασα καλά????? :o:o:o 180???? γιατι το έγραψες καλη μου τώρα αυτό????? εγώ κάνω με το ζόρι 70 την μέρα και καμαρώνω κιόλας γιατι νομιζω ότι είναι πολλοι!!!! γι'αυτο δεν είδα αποτέλεσμα!!!

ινάκι μήπως για την κοιλιά πλακα συνέβαλε και το fit plus? γενικά είδες να βοηθάει η απλ΄ως είναι το σκαρι σου έτσι???

70???? Αν καταφέρω να ξαπλώσω για να κάνω, όχι να κάνω κιόλας, θα είμαι τυχερή!!! και το fit plus που το έχω κι εγώ, έχω να το ανοίξω σχεδόν 2 μήνες!!! με το μικρό στο βυζί.... μπορεί να μη θηλάζω κάθε 2 ώρες όπως το ινάκι, αλλά κάθε 3-4, αλλά πάλι τον έχω σχεδόν όλη μέρα πάνω μου. οπότε.... τζίφος κάθε απόπειρα εκγύμνασης!!!

Ωραία ρουχαλάκια έχει και στα orchestra,για τα αγόρια δεν ξέρω,πάντως μου έφεραν για τη μικρή κάτι φοβερά συνολάκια.

Ναι, και για αγοράκια έχει πάρα πολύ ωραία!!!

Να ζήσουν τα μηνογενεθλιάζοντα μπεμπάκια!!!!


15y6xxxv0qx3picm.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλόοοοοοοοοοοοοοοο!!!!!!!!!!!

Κάνεις κοιλιακούς???? αφού έχει χρόνο και για κοιλιακούς, μη μιλάς καθόλου!!! Και αυτό με τη λεκάνη, και η δικιά μου φάρδυνε... Ερώτηση:... Θα... μαζέψει????:confused::confused::confused::confused:

70???? Αν καταφέρω να ξαπλώσω για να κάνω, όχι να κάνω κιόλας, θα είμαι τυχερή!!! και το fit plus που το έχω κι εγώ, έχω να το ανοίξω σχεδόν 2 μήνες!!! με το μικρό στο βυζί.... μπορεί να μη θηλάζω κάθε 2 ώρες όπως το ινάκι, αλλά κάθε 3-4, αλλά πάλι τον έχω σχεδόν όλη μέρα πάνω μου. οπότε.... τζίφος κάθε απόπειρα εκγύμνασης!!!

Ναι, και για αγοράκια έχει πάρα πολύ ωραία!!!

Να ζήσουν τα μηνογενεθλιάζοντα μπεμπάκια!!!!

καλά μη φανταστείς οτι κάνω συνέχεια.... σαν τη διαιτα ένα πράγμα Δευτερα αρχίζω και μέχρι την αλλη μέρα το έχω ξεχάσει, άαααμα δω καμιά Πετρουλάκη στνη τηλεοραση συγχιζομαι κ λέω απο Δευτερα πάλι γυμναστική!

Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι δεν κανω καθολου γυμναστικη, η διαιτολογος στο Λητω μου ειχε πει πως οσο θηλαζω δεν κανει να γυμναζομαι γιατι ολες οι τοξινες που καιω περνανε στο μωρο, δεν ξερω ποσο ευσταθει αυτο αλλα εγω δεν επιχειρω να γυμναστω ακομα (ισως και να με βολευει..). Η κοιλια μου εχει σχεδον επανελθει, η λεκανη ειναι αυτη που εχει ανοιξει και δεν λεει να μαζεψει...

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, άσχετο, αλλά χτες και σήμερα νιώθω να έχει μειωθεί πολύ το γάλα μου... Γιατί?? Η αλήθεια είναι ότι δεν κάνω και την καλύτερη διατροφή (δεν παίρνω πολλά υγρά), αλλά μέχρι στιγμής δεν είχα πρόβλημα στο θηλασμό... Τί να κάνω??? Πάω να φτιάξω κμιά σούπα για αρχή... Please help!!!


XPsop2.png0xFtp2.pngsmiley-char090.gif
Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι δεν κανω καθολου γυμναστικη, η διαιτολογος στο Λητω μου ειχε πει πως οσο θηλαζω δεν κανει να γυμναζομαι γιατι ολες οι τοξινες που καιω περνανε στο μωρο, δεν ξερω ποσο ευσταθει αυτο αλλα εγω δεν επιχειρω να γυμναστω ακομα (ισως και να με βολευει..). Η κοιλια μου εχει σχεδον επανελθει, η λεκανη ειναι αυτη που εχει ανοιξει και δεν λεει να μαζεψει...

εκτός αυτού αφού θηλάζεις λογικά θα κουράζεσαι και περισσότερο έτσι δεν είναι? λένε πως οι γυναικες που θηλάζουν κουράζονται πιο εύκολα΄οπότε εκτός από χρόνο δε θα έχεις και αντοχές και εγώ σχεδόν επανήλθα η κοιλιά μου είναι οπως πριν την εγκυμοσύνη απλά δεν είναι τόσο σφιχτή και είναι λογικ'ό, σίγουρα με λίγη γυμναστική θα είναι μια χαρά, όσο για την μέση είναι ανοιχτή και είχα ρωτήσει τον γυναικολόγο μου αν θα γίνει όπως πρίν και μου είπε ότι είναι νωρίς ακόμα και πως θα μαζέψει άλλα όχι τόσο! κάπου διάβασα οτι για να μαζέψουν τα κόκαλα που ανοιξαν θα πρέπει να περάσουν 9 μήνες τωρα δεν ξερω κατα πόσο ισχύει!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ΑΦΗΣΤΕ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΠΟΝΕΜΕΝΟ ΘΕΜΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΚΙΛΑ ΑΧ ΒΑΧ ΚΑΙ ΞΑΝΑ ΒΑΧ..ΣΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΜΠΗΚΑ ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ ΣΤΑ ΠΑΝΤΕΛΟΝΙΑ ΜΟΥ ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΣΑ..ΤΩΡΑ ΜΕΧΡΙ ΤΑ ΜΠΟΥΤΙΑ ΑΝΕΒΑΙΝΟΥΝ ΤΑ ΑΝΑΘΕΜΑΤΙΣΜΕΝΑ..


:-D

Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι δεν κανω καθολου γυμναστικη, η διαιτολογος στο Λητω μου ειχε πει πως οσο θηλαζω δεν κανει να γυμναζομαι γιατι ολες οι τοξινες που καιω περνανε στο μωρο, δεν ξερω ποσο ευσταθει αυτο αλλα εγω δεν επιχειρω να γυμναστω ακομα (ισως και να με βολευει..). Η κοιλια μου εχει σχεδον επανελθει, η λεκανη ειναι αυτη που εχει ανοιξει και δεν λεει να μαζεψει...

συγνωμη αλλα αυτο ειναι κουλο....παλια οι γυναικες θηλαζανε και οργωνανε χωραφια παραλληλα και ολα τα λοιπα (και πιστεψε με ειναι πολυ δυσκολη γυμναστικη)...τοξινες που καις ???γιατι με το σεξ δε καις???με το σιδερο δε καις???με το περπατημα το εντονο δε καις???με το χορο δε καις???πες της διαιτολογου να παει να κοιταχτει.....και οχι οι γυναικες που θηλαζουν δε κουραζονται πιο πολυ γιατι θηλαζουν....η κουραση ειναι σχετικη...ξερω γυναικες που δε θηλαζουν και εχουν 1 παιδι και ειναι πτωμα και γυναικες που εχουν και 3 παιδια και θηλαζουν και δε νοιωθουν κουρασμενες....το θεμα κουραση εχει σχεση με τον οργανισμο και οχι με το θηλασμο....εμενα απλα μου ειχανε πει χαλαρα με την ασκηση το πρωτο καιρο οχι λογω θηλασμου αλλα λογω καισαρικης....ουφ παλι ξυπνησε......


2U03p3.png

SxMvp2.png nPqtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, άσχετο, αλλά χτες και σήμερα νιώθω να έχει μειωθεί πολύ το γάλα μου... Γιατί?? Η αλήθεια είναι ότι δεν κάνω και την καλύτερη διατροφή (δεν παίρνω πολλά υγρά), αλλά μέχρι στιγμής δεν είχα πρόβλημα στο θηλασμό... Τί να κάνω??? Πάω να φτιάξω κμιά σούπα για αρχή... Please help!!!

λουσι απο που καταλαβες οτι εχεις πιο λιγο γαλα??


2U03p3.png

SxMvp2.png nPqtp2.png

Link to comment
Share on other sites

συγνωμη αλλα αυτο ειναι κουλο....παλια οι γυναικες θηλαζανε και οργωνανε χωραφια παραλληλα και ολα τα λοιπα (και πιστεψε με ειναι πολυ δυσκολη γυμναστικη)...τοξινες που καις ???γιατι με το σεξ δε καις???με το σιδερο δε καις???με το περπατημα το εντονο δε καις???με το χορο δε καις???πες της διαιτολογου να παει να κοιταχτει.....και οχι οι γυναικες που θηλαζουν δε κουραζονται πιο πολυ γιατι θηλαζουν....η κουραση ειναι σχετικη...ξερω γυναικες που δε θηλαζουν και εχουν 1 παιδι και ειναι πτωμα και γυναικες που εχουν και 3 παιδια και θηλαζουν και δε νοιωθουν κουρασμενες....το θεμα κουραση εχει σχεση με τον οργανισμο και οχι με το θηλασμο....εμενα απλα μου ειχανε πει χαλαρα με την ασκηση το πρωτο καιρο οχι λογω θηλασμου αλλα λογω καισαρικης....ουφ παλι ξυπνησε......

Τι να σου πω βρε γιασεμι μου, οπως σου ειπα δεν το εψαξα καθολου...Σιγουρα κανουμε περισσοτερες καυσεις παντως, οσο για την κουραση, τι να πω, δεν ξερω εαν φταιει η αυπνια αλλα σιγουρα αισθανομαι πιο κουρασμενη απο τα κανονικα μου και να φανταστεις πως τωρα δεν δουλευω κιολας...

Link to comment
Share on other sites

Lοιπον μολις γυρισα απο το γυμναστηριο! αχ το κατευχαριστηθηκα.... ξεκινησα με pilates και θα κανω εναλαξ με aerobic...πηρα και μεζουρακαι μετρηθηκα...εχουμε και λεμε ...ΚΙΛΑ 75 ( στοχος τα 69-70) μεση 100 cm πωπος 108 ποδια 63 και 61( παντα εχουν μια μικρη διαφορα) ...ολα αυτα με υψος 1 84 μη φρικαρετε με τα νουμερα :):)...εβαλα και την κρεμα την celofin κατακαηκα και τωρα περιμενω να λιποδιαλυθω!!! χαχαχαχ πλακα κανω....δεν περιμενω απο την κρεμα αλλα τι στο καλο ολα τα κανω...διαιτα , γυμναστηριο, κρεμα ,νερο.

Λοιπον τα εγραψα για να τα βλεπω κι εγω και την αλλη Τριτη θα ξαναμετρηθω!!!

Αντε βρε καλη μου επιτυχια!!!!!!


eNortjK1UjI3MjYxVLIGXDASqAKd20.pngtssdvtdr4k.jpgeNortjK1UjI3MjYxVrIGXDASrgKf99.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...