Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, linaa είπε:

      Καλέ πόσο είναι η fsh k η ε2 σου? Αυτό έχει σημασία . Αν είναι καλές θα έχεις Κ καλή διεργεση 

      Συμφωνώ...παίζουν ρόλο και οι άλλες ορμόνες...Η ΑΜΗ δε καθορίζει την έκβαση μιας προσπάθειας. Το έχουμε δει άπειρες φορές! Πίστεψε με! Κάνε την προσπαθεια σου!! Σου εύχομαι να πετύχεις το θαυματακι σου!!!!

Μανούλες Ιανουαρίου 2016


Recommended Posts

Γειά σας κορίτσια έχω καιρό να σας γράψω νέα μου.. Λοιπόν ξεκινάω έχω διαβήτη κύησης αύριο έχω ραντεβού με τον διαβητολογο 8 το πρωί νταν... Και από εχθές ξεκίνησα τα μαθήματα με την μαια ήταν ναι μεν αβολα δύο ώρες στο πάτωμα αλλά έμαθα τρεις τεχνικές αναπνοής.

1) στο πάτωμα με ένα μαξιλάρι από κάτω σ και ο σύντροφος σου από πίσω σ έχει τα χέρια στην κοιλιά σ (εσύ μπορείς να ξαπλωσεις επάνω του) αναπνέει από την μύτη αφήνεις από το στόμα πρέπει η κοιλιά να φουσκωνει ξεφουσκωνει. Αναλαξ αλλάζετε θέσης για να τα μάθεις κ ο σύντροφος ώστε να ξέρει κ αυτός της κίνησης.

2) στο πάτωμα πάλι ο σύντροφος βάζει τα χέρια του στα πλευρά σας χαμηλά στην μέση και αναπνέεις πάλι από την μύτη και αφήνεις από το στομα. Πρέπει να φουσκωνει η ξεφουσκωνει η περιθώρια στην μέση στέλνεις εκεί τον πόνο.

3) στο πάτωμα πάλι ο σύντροφος από πίσω σ κρατάει τα χέρια μαλακα και τα σηκώνεις ψηλά και μια βαθιά αναπνοή από την μύτη μου χωρίς πίεση βγάζεις τον ήχο ααααααααααααααααα και σκυβεις προς το μπροστά.

Όταν έχουμε 5 διαστολή ο πόνος έρχεται κάθε 5 λεπτά ενδιάμεσα σε αυτά τα λεπτά κάνουμε της αναπνοες. Και ο πόνος δεν είναι σαν την περίοδο και ούτε πονάει η κοιλιά μας αλλά πίσω στην ουρά στην πλάτη κ γιαυτό καλό είναι να βρούμε μια στάση που θα μας ανακούφιση και ο σύντροφος να μας κάνει μασάζ στην ουρά. Ο πόνος της γεννας είπε έρχεται σαν τα κύματα...

Μια στάση για να ανακούφιση είπε είναι το βαθύ καθησμα με ανοιχτά τα πόδια σαν να είμαστε σε τουρκική τουαλέτα.. Βέβαια εμένα δεν με ανακούφιση λόγου το ότι είμαι αγυμναστη... Αυτά κορίτσια μου τα λέμε σύντομα ξανά φιλάκια :)


texlp1.png

Σ αγαπάω μπεμπη μου...

2938907x3jgvg2top.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Taniou μου τι κάνεις για το διαβήτη; Διατροφή ή ένεση; τι είπε ο διαβητολόγος?

Είναι κ ο διαβήτης μέσα στα πλαίσια της εγκυμοσύνης αλλά υπομονή....

πες μας νέα σου...

little star μπράβο για τα διδυμάκια σου....

Μαράκι σε θαυμάζω... θα είσαι το πρότυπο μου στην επόμενη εγκυμοσύνη γιατί σε αυτή είμαι ήδη +9.....

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!! Τι μου κάνετε;

Αστεράκι, μπράβο για τα διδυμάκια σου! Ταυράκια μου ακούγονται με τέτοιο βάρος!

Μαράκι, κι εσένα μια χαρά ο μπομπιράκος νο. 2! Να ξεκουράζεσαι όσο γίνεται για τις συσπάσεις.

Εμείς είμαστε στη φάση των αγορών, όλα μέσα στον 7ο θα τα πάρουμε, για την ώρα έχουμε μαζέψει πάρα πολλά από φίλους κι εμείς θα πάρουμε κ μερικά καινούρια για το σπίτι μας και τα διπλά θα τα πάμε στις γιαγιάδες. Α! Σήμερα μπήκα και στον 7ο! 3 μήνες έμειναν και θέλω να περάσουν αργάααα αργάαα!

Σήμερα έχω πόνους περιόδου πολύ ήπιους και πόνο στη μέση χωρίς να έχω κάνει απολύτως τπτ σήμερα και χθες και θα πάρω το γιατρό να δω τι θα μου πει. Συσπάσεις παίζει να μην έχω νιώσει ποτέ. Κατά τ' άλλα πολύ ωραία όλα, ο μπέμπης είναι όλη μέρα μες στην ενέργεια! Ειδικά άμα ξεκινήσουμε να του διαβάσουμε κανένα βιβλίο με τον άντρα μου, εκεί μας δίνει συνέχεια κλωτσιές κ νομίζω ότι τελευταία κάνει πολλές τούμπες γιατί κάπως διαφορετικά κλωτσάει, ταυτόχρονα σε πολλά σημεία.


vLmAp2.png FMoxp2.png

Link to comment
Share on other sites

Jo μου ωραία τα νέα σου...Αν πάρεις το γιατρό ενημέρωσε μας αν κ πιστεύω οτι δεν είναι τίποτα....αποφάσισες ποιο καρότσι τελικά? Έχουμε 10 μέρες διαφορά οπότε κ εγώ στο ίδιο στάδιο είμαι... ψάχνω τι θα πάρω.Αγόρασα κάτι ψιλοπράγματα αλλά πρέπει να πάω για ψώνια σιγά σιγά γιατί δεν έχω να μαζέψω κάτι απο κάποιον κ όσο κρυώνει ο καιρός δεν έχω όρεξη να βγω έξω!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Hi....τι κάνετε??? Εγώ απο ψώνια έχω μόνο του φαρμακείου και κανα 2 χαζολόγια απο τα τζάμπο...Προς το παρόν ετοιμάζω τα αυριανά γενέθλια του μεγάλου και έχω αφήσει τον μπέμπη σε δεύτερη μοίρα!!!

Τζο μια χαρά ο μπόμπιρας...εγώ πάλι ανυπομονώ να περάσουν αυτοί οι 3 μήνες, μιας και δυσκολεύομαι και κουράζομαι πιο γρήγορα λόγω του μεγάλου γιού! Είναι πάνω στα ντουζένια του!!!!

Αστεράκι μια χαρά τα διδυμάκια σου...τέλειο το βάρος τους για 2!!!

Ρεγγίνα σ'ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια...πραγματικά δ το επιδίωξα καθόλου! Βασικά δ έχω και την τρελή όρεξη σε σύγκριση με την πρώτη και άλλωστε έχω και περίσσευμα +4 απο αυτην! Αλλά απο εδώ και πέρα θα μπαίνουν τα φυσιολογικά! Πάντως καλά τα βρίσκω τα 9 σου...εγώ στην 1η σ'αυτούς τους μήνες ήμουν στα +7!


cPQop2.png2orjp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μαράκι μου, να χαίρεσαι τον γιόκα σου, φυσικά και έχει τώρα προτεραιότητα, δώσ' του όλη σου την προσοχή να την ευχαριστηθεί! Καλά να περάσετε αύριο και καλές ετοιμασίες! Αυτά θα τα θυμάται όταν μεγαλώσει και κυρίως την αγάπη που εισπράττει μέσα από όλα αυτά που του κάνεις.

Ρεγγίνα μου, από καροτσάκια είμαι ανάμεσα σε δύο: στο chicco simplicity που είναι για βρέφη και έως 3 ετών, με καλές αναρτήσεις και σύνολο 5,8 κιλά όλο μαζί και

στο kiddo jazz που είναι μόνο ο σκελετός 5,7 κιλά και γίνεται όμως και πορτ μπεμπέ το ίδιο το καροτσάκι και γυρνάει και στις δύο πλευρές (για να βλέπεις κι εσύ το μωρό τους πρώτους μήνες). Έχει κ ωραίο ντιζάιν και χρώμα γαλάζιο έντονο πολύ ωραίο. Απλώς αυτό το 2ο μένει να το δω από κοντά γιατί θέλω να δω αναρτήσεις αν έχει και τι ποιότητα είναι τα υλικά του και πόσο εύκολα ανοιγοκλείνει και πόσο βάρος αποκτά με το καροτσάκι επάνω! Όταν πάω (μάλλον την εβδομάδα που έρχεται) θα σου πω εντυπώσεις. Είναι μόνο στο Αιγάλεω και είναι μακριά μου και το έχω λίγο καθυστερήσει.

Κατά τ' άλλα, το πρώτο είναι πολύ καλό από άποψη όλων αυτών που ζητάω! Μόνο δεν γυρνάει και στις δυο μεριές, που είναι λογικό γιατί είναι ελαφρύς σκελετός και τα ελαφριά δεν γυρνάνε λόγω αντοχής.

Κατά τ' άλλα, για τα κιλάκια σου κι εγώ μια χαρά τα βρίσκω και πάντα μετράει με πόσα ξεκινήσαμε, ο οργανισμός αποθηκεύει λίπος αναλόγως για το μετά που έρχεται! Αυτά μου είπε ο ντοκ! Τώρα για να με χαλαρώσει; :tongue: πάντως εμένα μ' άρεσε η αιτιολόγηση!

Για τους πόνους τώρα έχει τοκετό και θα με πάρει τηλ., αλλά μου είπε ότι μάλλον θα χρειαστεί να με δει αλλά να μην ανησυχώ. Ευτυχώς τον ακούω τον μπέμπη και δεν αγχώνομαι.


vLmAp2.png FMoxp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας ομορφουλες

Αστερακι μια χαρουλα μπραβο

Τζο παρτον τηλ δε θαναι τπτ απλα να ηρεμθσεις εσυ

Μαρακι να τον χαιροσαστε να ναι γερος κ δυνατος

Εμενα τα τσιτωματα φουλ με το παραμικρο τι να πω βεβαια ειναι χωρις πονους αλλα βημα κ τσιτωμα

Μπηκα 29η βδομ κ γω θελω να περασουν οι μηνες κουραζομαι πλεον πολυ δεν ημουν ετσι στον μεγαλο

Εγω στα συν επτα πλεον

Link to comment
Share on other sites

Πήγα στο μαιευτήριο κ με είδε ο γιατρός! Είχε 2 τοκετούς ταυτόχρονα αλλά βρήκε χρόνο κ για μένα γιατί αφού αποκλείσαμε έντερο και νεφρά, έπρεπε να δει από πού είναι ο πόνος της μέσης. Τελικά όλα πολύ καλά με τον μπεμπάκο! Με κλωτσάει χαμηλά στη μέση και γι' αυτό πονάω, αλλά μου είπε κανένας λόγος ανησυχίας γιατί θα γυρίσει πολλές φορές μέχρι τον τοκετό. Μου έκανε και κολπικό, μακρύς ο τράχηλος στο 3,2 κι όλα πολύ καλά κι από κει και ο πλακούντας ανέβηκε κι άλλο και θα ανέβει μέχρι τον τοκετό! Με καθησύχασε που με είδε, οπότε τώρα λέμε να το γιορτάσουμε!


vLmAp2.png FMoxp2.png

Link to comment
Share on other sites

Taniou μου τι κάνεις για το διαβήτη; Διατροφή ή ένεση; τι είπε ο διαβητολόγος?

Είναι κ ο διαβήτης μέσα στα πλαίσια της εγκυμοσύνης αλλά υπομονή....

πες μας νέα σου...

little star μπράβο για τα διδυμάκια σου....

Μαράκι σε θαυμάζω... θα είσαι το πρότυπο μου στην επόμενη εγκυμοσύνη γιατί σε αυτή είμαι ήδη +9.....

Έχω ραντεβού την Τρίτη με την διαιτολογο ο διαβητολόγος μου είπε αντιμετώπιση μέσου διατροφής και ότι δεν πιστεύει στην ινσουλίνη.. Μέτρω το αίμα μου πριν το φαΐ κ μια ώρα μετά και το καταγραφω. Τρεις φορές την ημέρα πρωινό μεσημεριανό και βραδινό..

τώρα ακολουθώ την λίστα της Χριστίνας και ότι οδηγίες μου δίνουν τα κορίτσια που είμαστε μαζεμενες στο φβ μέχρι την Τρίτη. Μερικές φορές παθαίνω υπογλυκιμιες.. 3 μήνες έμειναν θα κάνω ότι περνάει από το χέρι μου να μην φτάσω στην λύση της ινσουλίνης.. Μισώ και τις βελόνες.. .

Επεξεργάστηκαν by Taniou
Διόρθωση και πρόσθεση

texlp1.png

Σ αγαπάω μπεμπη μου...

2938907x3jgvg2top.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Τι κανετε κοριτσια;;; Μπαινω να σας πω κι εγω τα νεα μου. Προχθες ενω επαιρνα την μεσημεριανη μου σιεστα ξυπνησα απο εντονους πονους περιοδου. Πολυ εντονοι πονοι και πετρωματα μαζι. Κρατησε σιγουρα ενα μισαωρο. Τα χρειαστηκα για τα καλα... Πηρα τηλ.τον γιατρο και πηγα να με δει. Μεχρι να παω ειχα χαλαρωσει. Δοξα τον Θεο ηταν ολα καλα. Μου εκανε και κοιλιακο και κολπικο υπερηχο. Ολα φυσιολογικα. Και ο μπεμπης μας εφτασε τα 1230 γραμ. Μου εδωσε μαγνησιο και ουτρο για να χαλαρωσω και μου ειπε οτι το επαθαναπο την κουραση. Να ξεκουραζομαι οσο μπορω.... Αυταααααα.....


HmwTp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Σήμερα είμαι πρωινή πρωινή! Ρεγγινάκι, τον άκουσες τον μπέμπη σου; Ελπίζω ναι μέχρι τώρα! Κάποιες μέρες είναι πιο ησυχούλια, αλλά αν αγχώνεσαι να πάρεις το γιατρό να τον δείτε να ξεαγχωθείς.


vLmAp2.png FMoxp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες τι μέλλουσες μαμάδες και μπαμπάδες!

Συνεχίζω τα νεότερα περί Agnotis με μερικά συμπεράσματα.

Είναι μεγάλο post ξανά...υπομονη! :)

- Απο τη Δευτέρα το μεσημέρι τους έχω στείλει email που περιμένω απάντηση για το ποιές πιστοποιήσεις έχουν οι πάνες. Λόγω φόρτου εργασίας μου είπαν οτι θα καθυστερήσουν να μου απαντήσουν. Σήμερα λοιπον Παρασκευή 30/10/2015 10:00 το πρωί και μετά από 2 εργάσιμες μέρες, ακόμη δεν μου έχουν στείλει τίποτα!

- Την Τρίτη και χθες μίλησα με δύο αρκετά έμπειρους φοροτεχνικούς για το θέμα του ΦΕΚ (επειδή ΔΕΝ αναφέρει ΜΟΝΟ λιανικό εμπόριο) και οι δύο μου είπαν το εξής αλλά με αντίστροφο τρόπο:

ΑΝ ΠΑΡΑΓΟΥΝ Η ΜΕΤΑΠΟΙΟΥΝ ΠΑΝΕΣ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ, ΒΑΣΗ ΤΟΥ ΦΕΚ και ΤΗΣ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΑΣ ΠΟΥ ΠΕΡΙΓΡΑΦΕΤΑΙ ΕΚΕΙ - ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑΝΟΜΟΙ.

Μου έδωσαν δύο εκδοχές:

Εκδοχή α): Ότι πουλάνε βάση "ιδιωτικής εττικέτας" δηλάδη: Συνεργάζονται με μια εταιρία που παράγει πάνες στην Ελλάδα και μετά βάζουν της δική τους εττικέτα (AGNOTIS) και πουλάνε το προϊόν ως δικό τους. Αυτό γίνεται πολύ συχνά, το βλέπουμε σχεδόν σε όλα τα Super Markets που πουλάνε διάφορα προϊόντα με δική τους επωνυμία ΑΛΛΑ αναφέρουν ποιό είναι το εργοστάσιο και που είναι το εργοστάσιο παραγωγής (http://www.megadis.gr/private_labels). Στην περίπτωση της AGNOTIS διατηρώ μια μικρή επιφύλαξη περί αυτού γιατί δεν έχω κάποια συσκευασία στα χέρια μου για να μπορώ να την εξετάσω. Παρ'ολα αυτά γιατί να αποκρύπτουν αυτή την πληροφορία τηλεφωνικά; και όχι μόνο από εμένα, αλλά και από άλλους που κάλεσαν για να μάθουν. Και ποιό είναι αυτό το εργοστάσιο στην Ελλάδα που παραγάγει για λογαριασμό τους; τι πιστοποιήσεις έχει; που είναι οι εγκαταστάσεις του; ΛΟΓΙΚΑ ΕΡΩΤΗΜΑΤΑ ΓΙΑΤΙ ΑΦΟΡΟΥΝ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΑΣ

Εκδοχή β): Οτι οι πάνες εισάγονται από οποιδήποτε Κοινοτική ή μή κοινωτική χώρα, όπως από Βουλγαρία, Σκόπια (που είναι και λίγα τα μεταφορικά μέχρι Θεσσαλονίκη ή από Κίνα, Μπαγκλαντές, κτλ κτλ.

Σε αυτή την περίπτωση τα περιθώρια κέρδους είναι πολύ μεγαλύτερα από το να της παράγει με ιδιώτική εττικέτα κάπου στην Ελλάδα, και αυτό γιατί σε αυτές τις χώρες τα εργατικά είναι ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΦΤΗΝΑ, όπως επίσης και η ποιότητα των υλικών δεν είναι εφάμιλλη με τις πρώτες ύλες των Κοινωτικών Χωρών. Αυτό ίσως απότελεί κίνδυνο για την υγεία των βρεφών αλλά και αυτό να παραβλέψουμε, αποτελεί ΠΑΡΑΠΛΑΝΗΣΗ και ΨΕΥΤΙΚΗ ΔΙΑΦΗΜΗΣΗ.

Για να πάρετε μια μικρή ιδέα (ομολογούμενος σωστή επιχηρματική κίνηση από πλευράς AGNOTIS) το ποσοτό κέρδους που έχουν είναι:

Αγορά Πάνας (που κοστίζει πολύ λιγότερα από την κατασκευή) ή

Εισαγωγή Πάνας (που κοστίζει ακόμη λιγότερα απο την Αγορά) ->

Διαφήμηση σε social media και πρωινάδικα που αφ'ενος το ίντερνετ έχει φτηνότερη διαφήμηση έναντι τηλεόρασης και τα πρωινάδικα είναι μια κι έξω άρα και εκεί έχει μικρό κόστος ->

Άμεση παράδοση από αποθήκη σε πελάτη, άρα δεν υπάρχει ο μεσάζων δηλάδη το Super Market που και εκεί πρέπει να πληρώσεις για να σε πουλάνε. Έτσι λειτουργουν πολλές εταιρίες. Δεν είναι κακό.

Θα ξανατονίσω εδω, οτι ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΔΥΣΦΙΜΙΣΩ το προϊον ως προς θέμα ποιότητας, τιμής, εξυπηρέτησης. ΟΧΙ, θα ήταν λάθος μου. ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ είναι η μυστικότητα που υπάρχει από πλευράς AGNOTIS για του που ΑΚΡΙΒΩΣ είναι οι εγκαταστάσεις τους. Με τη γυναίκα μου είδαμε στο facebook οτι έχουν ρωτήσει και άλλοι πιο παλιά από εμένα (από τον Απρίλιο συγκεκριμένα) χωρίς όμως να πάρει κανείς απάντηση. ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ μου είπε η κ. Χαριτοπούλου (τηλεφωνική εξυπηρέτηση, ευγενέστατη και αν μη τι άλλο κάνει τη δουλειά της και μπράβο της - δεν τα γράφω ειρωνικά αυτά, σέβομαι τη δουλειά των ανθρώπων) οτι ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΑΝΤΑΓΩΝΙΣΤΗΣ γι'αυτο δε μου δίνουν πληροφορίες. Άντε κι εγώ είμαι ανταγωνιστής...είναι ανταγωνιστές που θέλουν να κατασκευάσουν πάνες και άλλα 10 τουλάχιστον άτομα που μέτρησα μεσω facebook να ρωτάνε το ίδιο πράγμα; ή συνομωτούμε όλοι μαζί για να τους κάνουμε κακό; πληροφορίες ζητάμε για το ΠΟΙΑ ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΙΝΑΙ Η AGNOTIS!

Φιλικά,

Αλέξανδρος

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...