Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Blue Velvet είπε:

      Εγώ ρε γμτ δε θυμάμαι τι εξετάσεις έκανα στην ωοληψια..για κάποιο λόγο δε θυμάμαι σχεδόν τπτ από αυτή τη διαδικασία,πέρασαν 2,5 χρόνια ..Πάντως ακόμα και αν πάω με φυσικό τρόπο,πάλι θα κάνω μέθη,δεν παίζει να αντέξω χωρίς αναισθησία 

      Τώρα στην εμβρυομεταφορά έκανα  ορμονολογικες(tsh,lh,Ε2 κτλ)αλλά FSH δεν εκανα. Φοβάμαι να την κάνω,θα δω κάνα νούμερο τρελό και θα βάλω τα κλάματα.Εχεις δίκιο πάντως,από την ώρα που απέτυχε η εμβρυομεταφορά,έχω τρελαθεί απ' τη στεναχώρια και το άγχος..

      καλε η μέθη είναι ότι καλύτερο , σιγά μην κάθεσαι να πονάς και να αγχώνεσαι ! εγώ σ λέω εκανα αυτές τις 3 αλλά δεν θυμαμαι ημέρες ! εκανα σίγουρα 2η ημέρα περιόδου και μετά δεν θυμαμαι 

Μανούλες Ιανουαρίου 2016


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Κορίτσια τι κανετε?

Πως πάτε?

Μας έφαγε το Μέσεντζερ όλες!

Εγώ πολύ καλά ! Ο αιματοκρίτης ανεβαίνει και ή μικρούλα κλωτσαει μια χαρά!!

Άντε να κοντεύουμε σιγά σιγά στον στόχο μας!

Ρεγγίνα να σε ρωτησω έκανες καθόλου εξέταση για την ένεση? Εγώ έκανα και την δεύτερη φορά!


Tbinp3.pngNttep2.png
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σας...

jo όλα καλά με την καμπύλη;

fountouki μου όχι δεν έχω κάνει την εξέταση για την ένεση κ ο γυναικολόγος μου είπε οτι θα συνεχίσω την ίδια μέχρι το τέλος...

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσακια

πως εισαστε?

τζο πηρες τις απαντησεις?

εγω καλυτερα λιγο απο πετρωματα αλλα οτιδηποτε κ αν κανω με πιανουν οποτε 2 μερες

ειμαι λιγο πιο χαλαρα

παλι ο μικρος μου κρυωσε δλδ ενταξει παλιοκαιρος μεχρι αηδιας αντε να χειμωνιασει εντελως

οταν γεννηθει ο μικρουλης τι θα κανουμε?!!!!!!!!!!!!!

εν το μεταξυ φοβαμαι να ανεβω ζυγαρια

για ποια ενεση λετε?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Fountouki μου κ να το ξανασυζητησαμε δεν εγινε κ τιποτα το ξανασυζηταμε γι'αυτο ειναι το cafe.οχι δεν εχω θρομβοφιλια,ωστοσο επειδη ειναι κατι που δεν μπορουμε να το ξερουμε 100% κ λογω της αποβολης που ειχα στο β τριμηνο τις κανω προληπτικα.δε ξερω αν θα μου πει αργοτερα να κανω εξεταση για αλλαγη δοσης.εσυ γιατι αγχωνεσαι;κακο δεν κανουν...εξαλου πας κ σε αιματολογο...rose στις ενεσεις ηπαρινης αναφερομαστε.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Καλο σαβ/κύριακο να έχουμε! Έχετε κανονίσει τπτ??? Εμείς αύριο έχουμε τραπέζωμα για την ονομαστική του ανιψιού μ...άντε να περάσει πιο γρήγορα για να έρθει η Δευτέρα...ανυπομονώ!!!!!!

Κάθυ και Εμμάκι όλα εντάξει στους γιατρούς σας????

Τζο τι έγινε με τις εξετάσεις???

Φουντούκι άντε μια χαρά βαίνουν όλα...ήδη ο καιρός πέρασε...εγώ σαν χτές το θυμάμαι που έκανα το τεστ και βγήκε θετικό!!!!


cPQop2.png2orjp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, κορίτσια μου!

Όλα πολύ καλά με τις εξετάσεις μου, ναι! Ευτυχώς έφυγε κι αυτό το άγχος! Ξαναέκανα και για τοξόπλασμα και έκανα και για αιματοκρίτη που παραμένει στο 36 χωρίς σίδηρο οπότε μου είπε συνεχίζουμε έτσι μέχρι τέλους! Η καμπύλη μ' είχε αγχώσει, αλλά είχα ζάχαρο νηστείας 70, την 1η ώρα 149 και τη δεύτερη 120, οπότε πάει κι αυτό!

Χθες δεν πρόλαβα να σας τα γράψω γιατί πήγαμε σε μια ξαδέρφη μας και πήραμε ένα σωρό ρουχαλάκια και πράγματα για το μπέμπη και τώρα έχω απίστευτα πλυντήρια και σίδερα να κάνω, αλλά είναι η πρώτη φορά που μ' ενθουσιάζουν :tongue:

Αχ, μαράκι, κι εμένα σαν χθες μου φαίνεται!!! Φέρνω ξανά στο μυαλό μου τη σκηνή που το είπα στον άντρα μου και μετά στους γονείς μου και με πιάνει συγκίνηση.

Ρόουζ μου, περαστικά στον μικρούλη σου! Καθίστε μέσα να χουχουλιάσετε, τώρα χειμώνιασε πια για τα καλά νομίζω!

Πάω σήμερα ν' ασχοληθώ με το δωμάτιό του, πρέπει κάπως να του κάνω χώρο στη ντουλάπα μου και μου φαίνεται αδύνατο, θα πρέπει να πετάξω ρούχα, διαφορετικά δε γίνεται! Ή να πάω να τα χώσω κρυφά στην ντουλάπα του άντρα μου :cool:


vLmAp2.png FMoxp2.png

Link to comment
Share on other sites

Fountouki μου κ να το ξανασυζητησαμε δεν εγινε κ τιποτα το ξανασυζηταμε γι'αυτο ειναι το cafe.οχι δεν εχω θρομβοφιλια,ωστοσο επειδη ειναι κατι που δεν μπορουμε να το ξερουμε 100% κ λογω της αποβολης που ειχα στο β τριμηνο τις κανω προληπτικα.δε ξερω αν θα μου πει αργοτερα να κανω εξεταση για αλλαγη δοσης.εσυ γιατι αγχωνεσαι;κακο δεν κανουν...εξαλου πας κ σε αιματολογο...rose στις ενεσεις ηπαρινης αναφερομαστε.

Δεν αγχωνομαι και ιδιαίτερα αλλά το βάζω λίγο στο μυαλό μου γιατί την προηγούμενη φορά που έκανα εξέταση για την ένεση είχε βγει ότι είμαι μέσα στην πρόληψη και ή τιμή την ήταν 0,13 και τα όρια στην πρόληψη είναι 0,10 μέχρι 0,40 και μου άλλαξε την δόση και κάνω πιο πολλές μονάδες απλά έκανα πάλι εξέταση γαι έλεγχο και αυτή τη φορά πάλι !έσα στην πρόληψη αλλά 0,11 από 0,13 και την πήρα τηλ. Και την ειπα ανεβασαμε μονάδες αλλά στην εξέταση έπεσε και μου ειπε να μην αγχωνομαι και ότι δεν θα αλλάξουμε κάτι ! Τώρα την πεμπτη έχω ραντεβού μαζί της οπότε θα τα συζητησω !

Πολύ περίεργο μου φαίνεται ! Θα δούμε !

Συνεχιζεις στην κοιλιτσα να την κανείς? Εγώ έχω κάνει μελανιές και κάποιες φορές ματωνει ! Μου έδειξε άλλο σημείο να τις κάνω αλλά θέλω αυτή τη φορά που θα πάω να την πω να μου το δείξει καλύτερα το μέρος μην την βαζω όπου να ναι γιατί δεν είμαι σίγουρη!


Tbinp3.pngNttep2.png
Link to comment
Share on other sites

ναι fountouki μου ακόμα στην κοιλίτσα τις κάνω κ μέχρι τέλους εκεί θα τις κάνω...κ εγώ κάνω μελανιές καμιά φορά κ βγάζει κ αιματάκι. Ο γιατρός προχθές μου είπε να την κάνω με γωνία κ είναι κάπως καλύτερα....

Jo μπράβο για τα αποτελέσματα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα κοριτσια...να σας ρωτησω...πως καταλαβαινετε τις συσπασεις;αυτο το πετρωμα πως ειναι;εγω νιωθω την κοιλια πιο τσιτωμενη καποιες φορες αλλα δε ξερω.εχουν καποια σχεση τα τραβηγματακια κ τα ψιλοπονακια που μπορει να νιωθω οπουδηποτε;

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!!!! Δεν μπηκα να σας πω τα νεα... Πηγαμε στον γιατρο ολα καλα. Ημασταν 1085 γραμ. Αυτος ο γιατρος μου εδωσε μαγνησιο για τις συσπασεις. Μου ειπε ειναι νωρις ακομα για να κανεις τοσες. Βεβαια επηρεαζεται πολυ απο την κουραση. Οταν ειμαι χαλαρη δεν κανω τοσες.

Ρεγγινα μου στις συσπασεις πετρωνει ολη η μητρα και συνεπως η κοιλια σου και συνηθως εχεις και πονο. Υποφερτο βεβαια. Αν νιωθεις να πετρωνει η να τεντωνεται μονο απο την μια πλευρα αυτο δεν ειναι συσπαση αλλα το νινακι.

Επισης εμενα μου αρχισαν παλι πονοι περιοδου οπως ειχαμε στις αρχες. Αραια κ που αλλα με πιανουν. Και μου ειπε πως ειναι λογικο αφου μεγαλωνει κι αλλο η μητρα.


HmwTp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσακια μου

Μπραβο τζο μου τελειωσε κ αυτο αντε τωρα οι ντουλαπες ξεκλεψε κ μια γωνιτσα απτον αντροουλη σου ετσι κανω κγω πουχα με απλωθει σα μπουγαδες!! Ασε που κανα κ ενα καλο ξεκαθαρισμα

Ρεγγινα οπως ειπε κ η καθη οπως τις νιωθω κ γω ξαφνικα τσιτωνει γυρω απο αμφαλο για ενα λεπτο περιπου με ή χωρις πονους

Κ γω παιρνω δυο μαγνησια

Καθη μια χαρουλα το μπεμπε

Φουντουκι ολα καλα μην αγχωνεσαι

Κ γω σαν χθες θυμαμαι το θετικο τεστακι κ να φανταστειτε οτι για το δευτερο παιδακι μου περασα τοσο αγχος κ στενοχωρια με διαφορες αναποδιες αλλα δοξα τ ω θεω ολα καλα

Μαρακι να σε ρωτ σα δευτερομανουλα ,βεβαι εχεις μικρο παιδακι , το πας σταθμο? Εγω εχω αγχωθει τι θα κανω που παει νηπειο με ιωσεις κτλ?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα! Χρόνια πολλά στους εορτάζοντες!!!!! Πως είστε??? Επιτέλους έφτασε η μέρα που θα δω το μαϊμουδάκι στη κοιλιά μου!!!! Τι καλά!!!!

Κάθυ μια χαρά ο μπόμπιρας σου...πως σου φάνηκε ο γιατρός και ο χώρος???

Ρόουζ τον πήραν σε βρεφικό αλλά δ τον έστειλα τώρα...θα περνούσαμε όλες τις ιώσεις μαζί και δ ήθελα να επιβαρύνω τον οργανισμό μ με χάπια αλλά σκέφτομαι μετά, μόλις το μωρό γίνει 2 μηνών, θα'χει μπεί&η άνοιξη να τον στείλω για κανα 4μηνο...θα'χει ανοίξει&ο καιρός και έτσι θα μπορείς ν'αερίζεις περισσότερο...εμένα πιο πολύ με προβλημάτιζε όλος ο χειμώνας που έχουμε μπροστά πριν την γέννα παρά το μετά με το μωρό! Εγώ σου προτείνω πάντως με το που γεννήσεις και για κανα 2μηνο(ίσως και λίγο παραπάνω)να τον κρατήσεις σπίτι και μετά τον ξαναστέλνεις!


cPQop2.png2orjp2.png
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΤΟΥΣ ΕΟΡΤΑΖΟΝΤΕΣ!!!!!!!!!!!

ΜΑΡΑΚΙ ΑΥΤΟ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ Κ ΓΩ ΝΑ ΤΟΝ ΣΤΑΜΑΤΗΣΩ ΑΠΟ ΜΕΣΑ ΔΕΚΕΜΒΡΗ Κ ΜΕΤΑ ΓΙΑ ΚΑΝΑ ΔΙΜΗΝΟ ΤΟ ΜΩΡΟ ΘΑΧΕΙ ΠΑΕΙ 2ΜΗΝΩΝ

ΘΑ ΤΟ ΣΥΖΗΤΗΣΩ Κ ΜΕ ΤΗ ΝΗΠΕΙΑΓΩΓΟ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΚΑΤΙ ΚΟΥΦΑ ΕΠΕΙΔΗ ΘΑ ΛΕΙΠΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΗΠΩΣ ΧΑΣΕΙ ΧΡΟΝΙΑ Κ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΑ

ΟΥΦ ΑΓΧΟΣ ΑΓΧΟΣ ΑΓΧΟΣ

Κ ΤΟΝ ΒΛΕΠΩ ΠΟΥ ΣΤΕΝΟΧΩΡΙΕΤΑΙ Κ ΤΡΕΛΕΝΟΜΑΙ ΚΑΝΩ ΣΚΕΨΕΙΣ Κ ΤΡΕΛΕΝΟΜΑΙ

ΠΩΣ ΘΑ ΤΟΝ ΑΦΗΣΩ ΤΙΣ 5 ΜΕΡΕΣ ΝΑ ΝΑΙ ΚΑΛΑ ΚΤΛ ΚΤΛ ΚΤΛ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...