Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 49 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Καλημέρα! Ήθελα να ρωτήσω αν έχετε δοκιμάσει κάποιες πολυβιταμινες για τη βελτίωση της ποιότητας των ωαρίων.Εχει δυόμιση χρόνια που έκοψα το τσιγάρο και σκέφτομαι να πάρω και βιταμίνες μπας και βελτιωθεί η κατάσταση.Με αγχωνει το ότι είμαι και 39,έχω και χαμηλή ΑΜΗ..θα πάρει σίγουρα και ο άντρας μου βιταμίνες για το σπέρμα, αυτός έχει τρία χρόνια που έκοψε το τσιγάρο,αν και δεν ξέρω αν παίζει ρόλο,γιατί έχει ολιγοσπερμια και κάνουμε μικρογονιμοποιηση 

      Έχω διαβάσει για το coq10 ότι βοηθάει πάρα πολύ. Έπαιρνα ημερησιως 200mg,  τώρα θα το αυξήσω στα 600mg  είναι ακριβό δυστυχώς όμως. Αλλά κ για ωμέγα 3 λιπαρά πως χρειάζεται.

      Εγώ παίρνω το coq10, φολικο και μια πολυβιταμινη για πριν τη συλληψη, που βοηθάει δηλαδή.

Μανούλες Ιανουαρίου 2016


Recommended Posts

ΚΑΛΗΜΕΡΑ

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΤΟΥΣ ΕΟΡΤΑΖΟΝΤΕΣ!!!!!!!!!!!

ΜΑΡΑΚΙ ΑΥΤΟ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ Κ ΓΩ ΝΑ ΤΟΝ ΣΤΑΜΑΤΗΣΩ ΑΠΟ ΜΕΣΑ ΔΕΚΕΜΒΡΗ Κ ΜΕΤΑ ΓΙΑ ΚΑΝΑ ΔΙΜΗΝΟ ΤΟ ΜΩΡΟ ΘΑΧΕΙ ΠΑΕΙ 2ΜΗΝΩΝ

ΘΑ ΤΟ ΣΥΖΗΤΗΣΩ Κ ΜΕ ΤΗ ΝΗΠΕΙΑΓΩΓΟ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΚΑΤΙ ΚΟΥΦΑ ΕΠΕΙΔΗ ΘΑ ΛΕΙΠΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΗΠΩΣ ΧΑΣΕΙ ΧΡΟΝΙΑ Κ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΑ

ΟΥΦ ΑΓΧΟΣ ΑΓΧΟΣ ΑΓΧΟΣ

Κ ΤΟΝ ΒΛΕΠΩ ΠΟΥ ΣΤΕΝΟΧΩΡΙΕΤΑΙ Κ ΤΡΕΛΕΝΟΜΑΙ ΚΑΝΩ ΣΚΕΨΕΙΣ Κ ΤΡΕΛΕΝΟΜΑΙ

ΠΩΣ ΘΑ ΤΟΝ ΑΦΗΣΩ ΤΙΣ 5 ΜΕΡΕΣ ΝΑ ΝΑΙ ΚΑΛΑ ΚΤΛ ΚΤΛ ΚΤΛ

Να χάσει την χρονιά...στο νηπιαγωγείο????? Αν είναι δυνατόν!!!! :mad: Μίλα με την δασκάλα, εξήγησε της πως έχει η κατάσταση...δ νομίζω να μην έχουν κατανόηση σε τέτοιες καταστάσεις! Όσο για το πως θ'αφήσεις το παιδάκι σου αυτό είναι ένα άλλο θέμα...δ τον έχεις αφήσει ποτέ??? Μήπως θα'πρεπε κάποιο σκ να τον αφήσει σ'αυτόν που θα τον κρατήσει τότε??? Υον έχεις προετοιμάσει σχετικά???


cPQop2.png2orjp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημερα. Τρεχω κοριτσια κ δεν προλαβαινω παντρεύεται η αδελφή μου το Σάββατο κ επικρατεί ένας χαμος. Το νινι μου ο ειδα 25η βδομαδα ολα καλα 800 γρ εκανα κ φουλ εξετασεις ζαχαρο κλπ. Ολα καλα κ μου εκανε κ ένεση Κορτιζονη για τα πνευμονια το μωρου λογω ιστορικο μου. Αυτα τα νεα μου φιλακια σε ολες


IEJ0p3.png lqkDp3.png
Link to comment
Share on other sites

ΜΑΡΑΚΙ ΜΟΥ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΣΑΥΤΟ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΘΕΜΑ ΕΥΤΥΧΩΣ ΕΧΩ ΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ ΜΟΥ ΚΟΝΤΑ ΕΓΩ ΤΟ ΧΩ,ΧΑΧΑ

ΑΠΛΑ ΚΑΝΩ ΣΚΕΨΕΙΣ ΜΗ ΤΥΧΟΝ ΕΙΝΑΙ ΑΡΡΩΣΤΟ ΞΕΡΕΙΣ ΤΩΡΑ ΟΛΑ ΤΑ ΑΡΝΗΤΙΚΑ Κ ΔΕ ΘΑΜΑΙ ΔΙΠΛΑ ΤΟΥ Κ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΕΣ ΒΛΑΚΕΙΕΣ

ΕΥΤΥΧΩΣ ΤΑ ΧΟΥΜΕ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙ Κ ΕΧΕΙ ΜΕΓΑΛΗ ΚΑΤΑΝΟΗΣΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΗΛΙΚΙΑ ΤΟΥ

ΑΠΛΑ ΑΠΤΗ ΠΛΕΥΡΑ ΤΗΣ ΜΑΝΑΣ ΞΕΡΕΙΣ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ

ΕΣΥ ΠΩΣ ΤΑ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ?

ΕΧΕΙΣ ΑΠΟΦΑΣΙΣΕΙ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ?ΕΧΕΙΣ ΚΟΝΤΑ ΔΙΚΟΥΣ ΣΟΥ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ?

ΜΑΚΟΝ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΜΠΡΑΒΟ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ Ο ΓΑΜΟΣ ΤΗΣ ΑΔΕΛΦΟΥΛΑΣ ΣΟΥ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα. Η γυναίκα μου διαβάζει αυτό το forum και είπα να γράψω κι εγώ για να σας περιγράψω μια "περίεργη" εμπειρία που είχα με τις πάνες agnotis.

Είναι αρκετά μεγάλο γιατί πρέπει να παραθέσω όλα τα στοιχεία, οπότε όποιος μπορεί ας το διαβάσει. Αφορά τις πάνες που ίσως φορέσουν τα μωρά μας.

Ομολογουμένως, εντυπωσιάστηκα από τις τιμές και τις υπηρεσίες τους, όμως παντού διάβαζα οτι κατασκευάζονται στην Ελλάδα και μάλιστα από Θεσσαλονικιό (Σολων Καράσσο) - μέχρι που αναρωτήθηκα να μάθω που είναι το εργοστάσιο γιατί και σε πρωινές εκπομπές που είδα ΠΟΤΕ ΚΑΙ ΚΑΝΕΙΣ εμπορικός αντιπρόσωπος δεν έχει πάει!

Και εκεί ξεκινά η περιπέτεια!

1. Σχόλιο με ερώτημα στη σελίδα τους στο facebook (πάντα με ευγενικό και καλοπροαίρετο τρόπο) για το αν θα μπορούσαν να με πληροφορήσουν αν οι πάνες κατασκευάζονται στην Ελλάδα και πού, ή αν τις εισάγουν από κάπου. Ερώτηση που πιστεύω είναι εύλογη για να μάθω αν οι πάνες που φοράνε τα βρέφη δεν είναι από χώρες που διατηρούμε μια επιφύλαξη.

2. Αφού με μπλόκαραν και δε μπορούσα να ξαναρωτήσω, έστειλα email στις 21/10 στο [email protected] θέτοντας πάλι με καλοπροαίρετο ύφος μιας που δεν ήμουν υποψιασμένος για κάτι και απλά έθετα ένα ερώτημα για προέλευση προϊόντος.

3. Σήμερα 26/10 και αφού κανείς δε μου είχε απαντήσει σε ΤΙΠΟΤΑ, αποφάσισα να καλέσω και να ρωτήσω πληροφορίες σχετικά με την προέλευση (διεύθυνση εργοστασίου στο Καλοχώρι - ή τη χώρα προέλευσης).

Θα το πω αρχικά με ειρωνεία για να καταλάβετε. Αν ζητούσα τους κωδικούς εκτόξευσης πυρηνικής βόμβας, ποιό εύκολα μου τους έλεγαν!

Αρχικά μου είπαν και αφού επέμεινα οτι ως καταναλωτής και όχι ως ένας δυσαρεστημένος εν' δυνάμει πελάτης, θέλω να μάθω που είναι το εργοστάσιο, οτι δε μπορούν να μου δώσουν αυτή την πληροφορία. Μάλιστα μου επαναλάμβαναν ΣΥΝΕΧΩΣ οτι αυτές είναι η πληροφορίες που δίνουμε που αφορούν μόνο αγορά πάνας. Σε επόμενη ερώτηση αν το εργοστάσιο τους είναι όντως στο Καλοχώρι μου είπαν οτι εκεί είναι. Η απάντηση καταπέλτης από εμένα (και μετά από έρευνα) είναι πως το τηλέφωνο που δηλώνεται στο 11888.gr και βγάζει διεύθυνση το Καλοχώρι, δεν είναι παρά μόνο γραφεία. Διόλου με εργοστάσιο δε μοιάζει.

Εν συνεχεία ξεκινάω το ψάξιμο μέσω ΦΕΚ να βρω ποιός θέλει να μου πουλήσει τι. Για όποιον θέλει και έχει το χρόνο να δεί έχω επισυνάψει το ΦΕΚ. Για να λυθεί το κουβάρι της CARASSO SA βρήκα πως οι πάνες AGNOTIS πουλάνε και στο ΛΙΒΑΝΟ (πολύ πιθανό να εξάγονται από τη χώρα μας αλλά και πάλι από ποιο εργοστάσιο) http://www.agnotis.com/ly/

στο κάτω μέρος της σελίδα είναι εταιρία CARASSO SA με έδρα το ΚΑΛΟΧΩΡΙ στη Θεσσαλονίκη.

ΤΟ ΦΕΚ δεν αναφέρει πουθενά ΜΕΤΑΠΟΙΗΣΗ, ΠΑΡΑΓΩΓΗ ή ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ - μόνο λιανικό εμπόριο.

Αυτό μου κίνησε ακόμη περισότερο την περιέργια να μάθω ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΟ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ!

4. Αφού έχω και αυτά τα στοιχεία, ξανακαλώ μήπως και τους πείσω να μάθω πλέον ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΟ στην Ελλάδα. Σκέφτηκα οτι θα μπορούσαν να τις έφτιαχναν με τη μέθοδο "φασόν" δηλαδή οτι δεν έχουν δικό τους εργοστάσιο, και τις κατασκευάζει κάποιο άλλο ελληνικό εργοστάσιο με την επωνυμία agnotis.

Αφού πολλές φορές που μου είπαν οτι και στο 1ο τηλεφώνημα, (δε δίνουμε τέτοιες πληροφορίες) ρώτησα κάτι τρομερά απλό:

Δεν ξέρετε που είναι το εργοστάσιο ή δεν μπορείτε να μου πείτε;

H απάντηση: Μπορεί να είστε κάποιος ανταγωνιστής και δε μπορώ να σας πω.

- Δεν είμαι ανταγωνιστής, δυσαρεστημένος καταναλωτής είμαι από πιθανά ψέματα που λέτε. Άρα το εργοστάσιο υπάρχει στην Ελλάδα αλλά δε μου λέτε που είναι; άρα πρέπει να κάνω έρευνα; να γίνω ντεντέκτιβ;

(μεταξύ μας αν τις έφτιαχνε φασόν σε άλλο ΕΛΛΗΝΙΚΟ εργοστάσιο, στο ΦΕΚ θα έπρεπε να λέει μεταποίηση κάπου και όχι λιανικό εμπόριο)

- Απάντηση: Εγώ αυτά μπορώ να σας πω, και οτι κι αν έχετε δημιουργήσει μέσω facebook κάντε το, αυτή είναι η απάντησή μας. (όντως απο το πρωί κοινοποιώ μέσω facebook οτι μαθαίνω)

Συνοψίζοντας: Εργοστάσιο στην Ελλάδα που παράγει Ελληνικές πάνες, δεν είναι. Όλη η μυστικότητα από μεριάς τους αυτό δείχνει. Δεν έχω κάποια άλλη απόδειξη πλην του ΦΕΚ και των τηλεφωνικών ερωτημάτων μου.

Όποιος άλλος θέλει ας δοκιμάσει να καλέσει και να ζητήσει τις ίδιες πληροφορίες. Μπορεί να σας πουν οτι εγώ σας έβαλα, γιατί ήμουν αρκετά επίμονος, μέχρι και τη γυναίκα μου ανέφεραν επειδή έκανε share τα posts μου στο facebook.

Δε με πειράζει αυτό...με πειράζει εν μέσω κρίσης η εκμετάλλευση μιας επιχείρησης να με πείσει να αγοράσω ένα προϊόν που δεν ξέρω ΚΑΝ αν παράγεται στην Ευρωπη...ενω μου το λέει ΕΛΛΗΝΙΚΟ!

Φιλικά, Αλέξανδρος

CARASSO SA.zip

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Αλεξανδρε. Σε ευχαριστουμε πολυ για το ποστ. Ειμαι και εγω λιγο προβληματισμενη με αυτες τις πανες. Κατι με κραταει να μην τις αγορασω. Αν εχεις κατι νεοτερο ενημερωσε μας. Και μπραβο σου που το ψαχνεις τοσο. Τις δοκιμασατε και δεν μεινατε ευχαριστημενοι;;;;


HmwTp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσακια αυτο με τα νηπιαγωγειο ειναι ενα θεμα... Ελπιζω να βρειτε μια λυση... Περιμενουμε τα νεα σου Μαρια... Εγω εμεινα ικανοποιημενη απο τον γιατρο... Και η μαιευτικη στο νοσοκομειο ειναι κομπλε... απο αποψη χωρων... Νομιζω τους εμπιστευομαι...


HmwTp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Αλεξανδρε. Σε ευχαριστουμε πολυ για το ποστ. Ειμαι και εγω λιγο προβληματισμενη με αυτες τις πανες. Κατι με κραταει να μην τις αγορασω. Αν εχεις κατι νεοτερο ενημερωσε μας. Και μπραβο σου που το ψαχνεις τοσο. Τις δοκιμασατε και δεν μεινατε ευχαριστημενοι;;;;

Δεν τις έχουμε πάρει. Αυτό είναι το θέμα. Μπορεί να είναι το καλύτερο προιόν του κόσμου αλλα εδω τίθεται ΣΟΒΑΡΟ ΘΕΜΑ ΠΑΡΑΠΛΗΡΟΦΟΡΗΣΗΣ για το που κατασκευάζονται αυτες οι πάνες!

Έλενα

Link to comment
Share on other sites

Δεν τις έχουμε πάρει. Αυτό είναι το θέμα. Μπορεί να είναι το καλύτερο προιόν του κόσμου αλλα εδω τίθεται ΣΟΒΑΡΟ ΘΕΜΑ ΠΑΡΑΠΛΗΡΟΦΟΡΗΣΗΣ για το που κατασκευάζονται αυτες οι πάνες!

Η συμπεριφορά της agnotis είναι το λιγότερο απαράδεκτη. Αυριο θα ψάξω να δω αν έχουν έγκρισή από τον ΕΟΦ και να προχωρήσω καταγγελία μεσω ΙΝΚA. Ήδη έχω κάνει καταγγελία στο Υπουργείο για τα δικαιώματα του καταναλωτή, και εχω στείλει και στο ΣΚΑΙ αλλά εκεί διαφημήζεται το προϊόν άρα δεν υπάρχει περίπτωση να μου απαντήσουν.

Ξέρει κανείς να μου πει αν και τι πιστοποιοητικά πρέπει να έχει μια βρεφική πάνα;

Φιλικά

Αλέξανδρος

Link to comment
Share on other sites

Δεν το γνωριζω εγω. Στο ΙΝΚΑ σιγουρα θα ξερουν να σας πουν. Απο την αλλη για να κανω και λιγο τον συνηγορο του διαβολου στην babylino που ειναι επισης ελληνικη αν παρεις τηλ.σου λενε που ειναι το εργοστασιο;;


HmwTp3.png
Link to comment
Share on other sites

Δεν το γνωριζω εγω. Στο ΙΝΚΑ σιγουρα θα ξερουν να σας πουν. Απο την αλλη για να κανω και λιγο τον συνηγορο του διαβολου στην babylino που ειναι επισης ελληνικη αν παρεις τηλ.σου λενε που ειναι το εργοστασιο;;

Τα babylino τουλαχιστον παραγονται απο τη Mega η οποια στο site της αναφερει τουλάχιστον τη διευθυνση των γραφείων τους,

http://www.megadis.gr/who_we_are

Η agnotis δεν αναφερει απολύτως τίποτα.

Ας μη συγκρινουμε κολοσσους με μαγαζακια..

Για τα μωρακια μας προκειται...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσια! Χτες είχα γιορτές και δεν κατάφερα να σας στείλω...μια χαρά ο μπέμπης, έφτασε τα 700 γρ και εγώ στα +3! Μου αύξησε σίδηρο και μαγνήσιο και την ρώτησα για τις συσπάσεις...μου είπε πως αν δ ξεπερνάνε τις 3 σε μία ώρα και δεν περνάνε με την ξάπλα, τότε ν'ανησυχώ!!!! Κατατ'άλλα όλα τέλεια και ραντεβού σ'ένα μήνα!

Ρόουζ εννοείται ότι προβληματίζομαι ν'αφήσω το παιδάκι μ, αν&δ θα'ναι η πρωτη φορά, αλλά τότε θα είναι αλλιώς...ευτυχώς έχω "εκπαιδεύσει" καλά τη μαμά μ&μένει κοντά, έτσι δ θ'ανησυχώ τόοοοοοοοσο πολύ!

Κάθυ χαίρομαι που έμεινες ικανοποιημένη απο την μαιευτική...είναι βασικό να σε ''εμπνέει'' ο χώρος και να νιώθεις ασφαλής!

Αλέξανδρε καταρχήν μπράβο σου για την τόση έρευνα που έκανες! Εγώ θα σου πω πως είμαι απο τις μανούλες που έχουν πάρει τις συγκεκριμένες πάνες, λόγω α)χαμηλής τιμής και β)του ότι ''φαίνονται'' ελληνικές...μπορώ να πω πως με προβλημάτισες με την ανάρτηση σου και θα το ξανασκεφτώ αν θα ξαναπάρω! Πάντως αν βρείς καινούρια στοιχεία σχετικά με το όλο προϊόν και την εταιρεία, παρακαλώ ενημέρωσε μας!


cPQop2.png2orjp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα

Μαρακι μια χαρουλα το μωρακι κ συ τη μανουλα αχ αυτες οι μανουλες πολυτιμες

Αλεξανδρα μπραβο για την ερευνα κ γω ειμαι καχυποπτη διοτι στο σαιτ δεν αναφερει τπτ απο θεμα ποιοτητας

Δε σου στελνουν δειγμα κ αναγκαδτικα πρεπει να παρεις μια α ποσοτητα κ κει στραβωσα

Οπως κ ναχει θελει ψαξιμο

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσακια!

μαρακι κ εμεις γιναμε 700 γρ.! 710 η μπουμπου κ 720 ο μικρος.εγω παλι στα +8.νομιζω οτι παχαινω μερα με την μερα. το νεφρακι μας 3,9 ενω την προηγουμενη φορα ηταν 3,5 αλλα ολα καλα κ συνεχιζουμε να το παρακολουθουμε. προσπαθουσαμε να βγαλουμε ακρη που ειναι ο καθενας.ο μικρος δεν ειναι οτι δεν ειναι δραστηριος απλα εγω δεν τον καταλαβαινω λογω της θεσης που εχει.κ για αυτο κ δεν μπορουμε να τον μετρησουμε ευκολα.ενω η μπουμπου εχει πιασει καλη θεση κ την καταλαβαινω παντα.

αντε στο τελος της αλλη βδομαδας να παω κ εγω επιτελους για την καμπυλη μου.

κοριτσια απο την μερια την μανουλας δεν εχω ιδεα αλλα απο την πλευρα της νηπιαγωγου που ειναι η αδερφη μου πλεον κανουν παρα πολλα πραγματα πια στο νηπιο κ αν ειναι να παει για 3 μηνες στο τελος που το μονο που κανουν ειναι να ετοιμαζουν την τελικη γιορτη ειναι σαν να μην εχει παει καθολου. τωρα εσεις ξερετε φυσικα κ φυσικα η υγεια των παιδιων ειναι το πιο σημαντικο απο ολα!


8xhrp3.png

Caa9p3.png

Link to comment
Share on other sites

Μαρακι μια χαρα το νινακι σου. Κι εσυ κομψοτατη!!!! Μπραβο... Εγω ειμαι στα +13....

Αστερακι και τα δικα σου τα διδυμακια τελεια.... Και μπαμπατσικα θα ελεγα για διδυμακια που συνηθως ειναι λιγο πιο μικρα.... Αχ πηγα κ ειδα μια γνωστη με διδυμα κοριτσακια. Σαν γατουλια ηταν... Κοιμοντουσαν και τα 2 βεβαια αλλα ηταν τοσο γλυκα διπλα διπλα....


HmwTp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...